Maidstone Park Youth Triatholon 2014

Age Group Results

July 13, 2014


Just - In - Time - Racing


Men: Top Finishers 0-10 11-12 13-14 15-99
Women: Top Finishers 0-10 11-12 13-14 15-99

Top

Female Open Winners

Place Name Team Bib No Age Div Overall Total Time
1 Paige Duca 50 16 1 3 39:25.36
2 Lucy Kohlhoff 74 17 1 4 40:27.33
3 Maggie Purcell 42 13 1 5 42:39.88
Top

Female 10 and under

Place Name Team Bib No Age Div Overall Total Time
1 Corrina Castillo 61 10 3 35 57:10.82
2 Lily Lenahan 57 10 3 67 1:18:57.05
Top

Female 11 to 12

Place Name Team Bib No Age Div Overall Total Time
1 Sophia Swanson 70 11 3 7 43:39.68
2 Evie Purcell 41 12 3 9 43:55.00
3 Julia Brierley 63 12 3 12 45:10.60
4 Isabella Tarbet 60 11 3 16 46:05.10
5 Alden Powers 73 11 3 20 47:25.65
6 Olivia Boccia 53 12 3 22 48:37.28
7 Ally Friedman 21 12 2 23 48:38.47
8 Dasha Leus 45 11 3 26 52:33.12
9 Emma Armus 14 12 2 30 54:52.76
10 Olivia Duca 64 11 3 31 55:14.20
11 Tiana Treadwell 77 12 3 32 55:18.77
12 Johanna Rishel 13 11 2 33 57:03.53
13 Helena Fuchs 23 12 2 34 57:03.96
14 Katherine Ordonez 28 11 2 36 58:28.21
15 Sophie Kiembock 33 12 2 38 59:06.05
16 Rebekah Moritz 5 12 2 40 1:00:16.54
17 Catalina Badilla 44 11 3 41 1:01:15.64
18 Guadalupe Rojas 38 11 2 42 1:01:54.18
19 Emily Miller 19 11 2 43 1:03:54.71
20 Pamela Pilco 18 12 2 44 1:05:33.72
21 Shayleigh Tribuzio 25 11 2 45 1:05:36.61
22 Pamela Ramirez 6 12 2 47 1:06:01.98
23 Sara Havens 16 12 2 48 1:06:02.32
24 Anna Rafferty 35 12 2 49 1:06:43.19
25 Aryanna Andersen 37 11 2 50 1:06:43.44
26 Lauren Heaney 15 12 2 52 1:07:41.60
27 Jennifer Villacis 34 12 2 53 1:08:04.83
28 Alondra Aguilar 7 12 2 54 1:09:44.38
29 Kaya Bogetti 40 11 2 58 1:10:21.78
30 Kendall Stedman 9 11 2 59 1:10:22.04
31 Kaitlyn Damm 20 11 2 60 1:11:08.26
32 Tonoa Pender 1 11 2 61 1:11:29.35
33 Erika Lema 29 12 2 62 1:12:58.21
34 Anecya Sutton 31 12 2 63 1:13:15.07
35 Allysha Thomas 30 12 2 66 1:16:28.49
36 Nashota Williams 39 12 2 68 1:20:57.62
37 Odalis Nouda 12 11 2 69 1:21:12.06
38 Cristian Castro 24 12 2 70 1:21:32.66
39 Addi Perry 26 11 2 72 1:31:44.66
Top

Female 13 to 14

Place Name Team Bib No Age Div Overall Total Time
1 Isabella Swanson 71 14 1 8 43:50.43
2 Caroline Oakland 76 13 1 11 44:46.30
3 Tali Friedman 36 14 2 19 47:10.28
4 Sydney Salamy 32 13 2 25 51:50.10
5 Maria Chavez 4 13 2 37 58:37.60
6 Camila Mattiauda 22 14 2 39 59:46.44
7 Kaylee Armusewicz 17 13 2 46 1:05:42.02
8 Kaya Mulligan 11 14 2 55 1:09:44.68
9 Marissa Harry 27 13 2 56 1:09:44.96
10 Alicia Benis 8 13 2 57 1:10:21.54
11 Tiffanie Wyche 10 13 2 64 1:13:18.15
12 Lizette Maurath 3 14 2 71 1:21:44.66
Top

Female 15 and over

Place Name Team Bib No Age Div Overall Total Time
1 LuMei Abatangelo 67 15 1 6 42:50.28
2 Cecelia DeHavenon 68 15 1 14 45:36.15
Top

Male Open Winners

Place Name Team Bib No Age Div Overall Total Time
1 Nick Sweeney 75 17 1 1 34:39.05
2 Chasen Dubs 51 13 1 2 39:16.75
3 TJ Calabrese 59 15 1 10 44:18.63
Top

Male 10 and under

Place Name Team Bib No Age Div Overall Total Time
1 Evan Boccia 54 10 3 21 47:26.92
2 Cody Aliakseyeu 55 10 3 29 53:26.34
Top

Male 11 to 12

Place Name Team Bib No Age Div Overall Total Time
1 Will Platt 47 12 3 15 46:03.59
2 Kevin Bunce 79 11 3 17 46:49.25
3 Joey Badilla 43 11 3 18 47:03.41
4 Jake Klarman 69 12 3 24 50:40.55
5 Daniel Aliakseyeu 56 11 3 27 53:25.54
6 Gian Carlo Guerrino 72 11 3 28 53:25.86
7 Shane Lenahan 62 12 3 51 1:07:14.38
Top

Male 13 to 14

Place Name Team Bib No Age Div Overall Total Time
1 Thomas Treadwell 78 13 1 13 45:11.61
2 Vance Lenahan 48 14 1 65 1:14:37.89
Top

Male 15 and over

Place Name Team Bib No Age Div Overall Total Time
  No Finishers