2015 Hamptons Youth Triatholon

Age Group Results

July 15, 2015


Just - In - Time - Racing


Men: Top Finishers 0-10 11-12 13-14 15-99
Women: Top Finishers 0-10 11-12 13-14 15-99

Top

Female Open Winners

Place Name Team Bib No Age Div Overall Total Time
1 Maggie Purcell 76 14 1 4 41:44.68
2 Isabella Swanson 90 15 1 5 42:26.66
3 Isabella Tarbet 64 12 3 7 43:09.36
Top

Female 10 and under

Place Name Team Bib No Age Div Overall Total Time
1 Alyssa Benton 92 10 3 90 1:20:36.77
Top

Female 11 to 12

Place Name Team Bib No Age Div Overall Total Time
1 Alden Ehms 96 12 3 8 43:14.20
2 Caelan Clayton 58 11 3 10 45:37.84
3 Sofia Mancino 57 11 3 11 45:38.66
4 Goldie Sullivan 22 12 2 15 47:36.84
5 Olivia Dua 97 12 3 19 52:47.54
6 Anna Carman 5 11 2 22 55:09.67
7 Giordana Zimberg 95 11 3 24 55:17.94
8 Ellie Borzilleri 16 12 2 29 56:16.18
9 Frances Carr-Smith 87 11 3 34 56:56.36
10 Jessica Guallpa 29 12 2 38 58:03.72
11 Julie Kreymborg 31 12 2 42 1:00:06.48
12 Emily Guanga 17 11 2 43 1:00:33.46
13 Sophia Botero 50 12 2 44 1:00:38.18
14 Annabelle Mugno 61 11 3 45 1:02:26.38
15 Ella Klinsky 62 11 3 46 1:02:26.74
16 Hector Maldonado 59 11 3 51 1:02:56.49
17 Mia Pardini 40 12 2 53 1:03:31.49
18 Alexa Pariz 2 12 2 54 1:03:37.65
19 Abigail Hallock 1 12 2 55 1:03:39.77
20 Jennifer Snyder 27 12 2 62 1:05:16.24
21 Kaili Hunter 32 11 2 63 1:05:20.86
22 Francesca Vitale 21 11 2 64 1:05:47.30
23 Rachel McKelvey 44 12 2 65 1:06:02.99
24 Catherine LeFevre 12 11 2 68 1:08:01.35
25 Ellen Armus 15 12 2 69 1:08:13.20
26 Erin Lewendoski 20 12 2 70 1:08:38.41
27 Reece LaCarruba 45 12 2 71 1:08:38.74
28 Sarah Profera 47 12 2 72 1:08:41.10
29 Kimberly Quito 36 12 2 73 1:09:05.50
30 Emma Romanow 19 12 2 74 1:09:25.75
31 Danielle Talmage 13 12 2 75 1:09:46.50
32 Tiffany Farez 52 11 2 76 1:10:06.20
33 Sara Matos 48 12 2 79 1:11:53.44
34 Katalina Rodriguez 33 12 2 80 1:12:03.30
35 Lucero Rojas 39 12 2 82 1:12:38.14
36 Lina Guzman 38 12 2 83 1:12:39.16
37 Ella Rose Grenci 14 11 2 84 1:12:51.15
38 Lee Browning 37 12 2 85 1:13:04.50
39 Anne Browning 6 12 2 87 1:13:49.76
40 Emma Kiely 18 12 2 88 1:15:32.26
Top

Female 13 to 14

Place Name Team Bib No Age Div Overall Total Time
1 Hadley Clayton 65 13 1 13 47:05.45
2 Katherine Ordonez 34 13 2 18 50:44.96
3 Fiona Neville 98 13 1 21 53:20.34
4 Joyce Arbia 30 13 2 23 55:16.22
5 Olivia Cassone 42 13 2 27 55:47.97
6 Halle Woelk 23 13 2 30 56:19.47
7 Riplee Mercer 75 14 1 31 56:19.79
8 Anna Rafferty 4 14 2 33 56:41.56
9 Carly Browngardt 11 14 2 36 57:53.90
10 Annika Hogan 70 13 1 40 59:29.46
11 Phoebe Arkinson 53 13 2 47 1:02:30.20
12 Sara Havens 46 13 2 48 1:02:31.24
13 Bridget Hughes 72 14 1 49 1:02:33.23
14 Christina Coulton 66 13 1 50 1:02:33.26
15 Odalis Novoa 41 13 2 52 1:03:16.45
16 Jennifer Villacis 28 13 2 57 1:04:14.49
17 Alondra Aguilar 3 13 2 58 1:04:31.49
18 Pamela Ramirez 43 14 2 59 1:04:33.23
19 Heidy Bucking 25 13 2 60 1:04:43.74
20 Hannah Kirwan 24 13 2 61 1:04:43.74
21 Sirena Lee Carey 49 13 2 67 1:07:34.24
22 Ava O'Shea 9 14 2 77 1:10:50.12
23 Ava Albinson 10 13 2 78 1:11:25.75
24 Liliana Zimberg 94 14 1 81 1:12:06.75
25 Kaylee Armusewicz 35 14 2 86 1:13:13.80
26 Jacqui Krotman 26 14 2 89 1:18:36.76
27 Tiffanie Wyche 51 14 2 91 1:22:14.90
DQ Caroline Oakland 77 14 1  
Top

Female 15 and over

Place Name Team Bib No Age Div Overall Total Time
1 Rosemary Carr-Smith 86 15 1 28 56:09.75
2 Kiera Klinsky 81 16 1 35 57:42.63
Top

Male Open Winners

Place Name Team Bib No Age Div Overall Total Time
1 Chasen Dubs 83 14 1 1 38:23.90
2 Ben Horton 80 16 1 2 40:15.66
3 Ryan Bahel 78 14 1 3 41:22.34
Top

Male 10 and under

Place Name Team Bib No Age Div Overall Total Time
1 Isaiah Robins 100 10 3 20 53:03.67
2 Lars Heimlich 54 10 3 25 55:38.69
3 Owen Robins 99 10 3 37 57:54.20
4 Ethan Smith 89 10 3 56 1:03:45.86
Top

Male 11 to 12

Place Name Team Bib No Age Div Overall Total Time
1 Keegan Guyer 60 11 3 12 45:38.66
2 jack Dunyea 67 12 3 16 48:43.71
3 Aiden Lynch 93 12 3 17 49:20.21
4 Frank Seaman 55 11 3 32 56:27.60
5 Charles Shireman 56 11 3 39 58:32.65
6 Connor Dobson 63 11 3 41 59:53.23
Top

Male 13 to 14

Place Name Team Bib No Age Div Overall Total Time
1 George Carr-Smith 85 14 1 6 43:06.34
2 Matthew Smith 88 14 1 14 47:14.95
3 Kenny Sanchez 68 13 1 66 1:07:03.44
Top

Male 15 and over

Place Name Team Bib No Age Div Overall Total Time
1 Christopher Downs 79 16 1 9 44:50.40
2 Maxwell Tabasso 1858 15 1 26 55:42.83