First Annual Trick or Trot 5K Run/Walk

Overall Finish List

October 31, 2015


Just - In - Time - Racing
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Div Total Time Pace
1 Eric Cunha 1427 17 M 1 Top Fin 1 17:52.0 5:46/M
2 Joe Rizzo 1418 45 M 2 Top Fin 1 18:17.2 5:54/M
3 Gavin Rizzo 1417 17 M 3 Top Fin 1 20:07.3 6:29/M
4 Bruce Hotchkiss 1431 61 M 1 60-64 1 20:51.7 6:44/M
5 Christian Baron Calverton NY 1065 16 M 1 16-19 1 21:07.5 6:49/M
6 David Parker Sound Beach NY 1858 51 M 1 50-54 1 21:10.4 6:50/M
7 Peter Cook 1453 17 M 2 16-19 1 21:31.2 6:56/M
8 Iyriy Denys Calverton NY 1087 15 M 1 13-15 1 21:36.3 6:58/M
9 Ben Cutrone 1429 14 M 2 13-15 1 21:42.0 7:00/M
10 Christopher Timpone 1443 13 M 3 13-15 1 21:47.4 7:02/M
11 Brandon Berman Calverton NY 1068 43 M 1 40-44 1 22:04.1 7:07/M
12 Ayden Concannon Riverhead NY 1083 12 M 1 9-12 1 22:52.7 7:23/M
13 John Taylor Mattituck NY 1455 46 M 1 45-49 1 23:13.1 7:29/M
14 Briana taylor Wading River NY 1408 43 F 1 Top Fin 1 23:13.5 7:29/M
15 Emma Conroy Calverton NY 1086 13 F 2 Top Fin 1 23:17.9 7:31/M
16 Erica Murphy Manorville NY 1852 31 F 3 Top Fin 1 23:31.2 7:35/M
17 Dan Burns Islip NY 1076 11 M 2 9-12 1 23:50.2 7:41/M
18 Kristina Deraveniere 1424 13 F 1 13-15 1 23:52.5 7:42/M
19 Benjamin Payton Riverhead NY 1860 13 M 4 13-15 1 24:10.0 7:48/M
20 Griffin Sumwalt 1461 9 M 3 9-12 1 24:13.3 7:49/M
21 Brian Buday Riverhead NY 1074 12 M 4 9-12 1 24:25.3 7:53/M
22 Ryan Springer Mattituck NY 1438 39 M 1 35-39 1 24:27.8 7:53/M
23 Drew Kelly 1419 24 M 1 20-24 1 24:30.1 7:54/M
24 Tucker woychuk Riverhead NY 1414 13 M 5 13-15 1 24:54.4 8:02/M
25 Nathaniel Bollermann Aquebogue NY 1071 12 M 5 9-12 1 25:02.9 8:05/M
26 David Raynor 1434 10 M 6 9-12 1 25:05.3 8:05/M
27 Burke Evers Cutchogue NY 1095 11 M 7 9-12 1 25:09.9 8:07/M
28 Trevor Zappulla Laurel NY 1415 10 M 8 9-12 1 25:11.1 8:07/M
29 Mark Gajowski Calverton NY 1098 9 M 9 9-12 1 25:11.5 8:07/M
30 Aimee Drexel 1420 15 F 2 13-15 1 25:30.8 8:14/M
31 Megan Carrick 1432 17 F 1 16-19 1 25:35.3 8:15/M
32 Shannon O'Brien Laurel NY 1857 12 F 1 9-12 1 25:35.8 8:15/M
33 Olivia pizzuto Riverhead NY 1863 15 F 3 13-15 1 25:54.1 8:21/M
34 Daniel Concannon Riverhead NY 1084 15 M 6 13-15 1 26:09.3 8:26/M
35 Christopher Kielbasa 1451 44 M 2 40-44 1 26:16.3 8:28/M
36 Katie Butler Jupiter FL 1077 24 F 1 20-24 1 26:19.3 8:29/M
37 Michelle Kielbasa 1452 43 F 1 40-44 1 26:19.9 8:29/M
38 Sarah Aylesworth Loxahatchee FL 1062 24 F 2 20-24 1 26:20.2 8:30/M
39 Colin Fitzgerald 1444 8 M 1 0- 8 1 26:20.5 8:30/M
40 Christopher Jones Calverton NY 1716 8 M 2 0- 8 1 26:25.1 8:31/M
41 Jacob gilmartin Riverhead NY 1099 13 M 7 13-15 1 26:26.2 8:32/M
42 Madison Stromski Jamesport NY 1404 13 F 4 13-15 1 26:28.0 8:32/M
43 Lauren Kenny 1445 13 F 5 13-15 1 26:30.5 8:33/M
44 Lillyanna McCue Riverhead NY 1809 14 F 6 13-15 1 26:34.7 8:34/M
45 Lisa Lovas Jamesport NY 1439 58 F 1 55-59 1 26:43.4 8:37/M
46 Daniel Buday Riverhead NY 1075 10 M 10 9-12 1 27:05.2 8:44/M
47 Nicholas Frisella Sound Beach NY 1097 10 M 11 9-12 1 27:35.7 8:54/M
48 Deborah Baron Calverton NY 1064 51 F 1 50-54 1 27:36.6 8:54/M
49 John Siedlarz East Hampton NY 1389 50 M 2 50-54 1 27:37.7 8:55/M
50 Susan Payne East Hampton NY 1859 54 F 2 50-54 1 27:38.8 8:55/M
51 Oona MURPHY East Moriches NY 1853 9 F 2 9-12 1 27:45.9 8:57/M
52 Hannah O'niell 1421 14 F 7 13-15 1 27:46.4 8:57/M
53 Sean-Michael Payton Riverhead NY 1862 9 M 12 9-12 1 27:50.3 8:59/M
54 Susan Roman Calverton NY 1382 44 F 2 40-44 1 27:53.4 9:00/M
55 Zachary Timpone 1442 9 M 13 9-12 1 27:56.3 9:01/M
56 William Green Jamesport NY 1657 12 M 14 9-12 1 27:57.4 9:01/M
57 Kelly evers Cutchogue NY 1093 49 F 1 45-49 1 28:11.6 9:05/M
58 Sandra Jantzen Wading River NY 1704 45 F 2 45-49 1 28:18.5 9:08/M
59 Neil russo Calverton NY 1384 44 M 3 40-44 1 28:32.7 9:12/M
60 Zachary Stein Stony Brook NY 1396 13 M 8 13-15 1 29:06.1 9:23/M
61 Marcia Maldonado 1433 33 F 1 30-34 1 29:06.6 9:23/M
62 Brian Ziegler 1462 44 M 4 40-44 1 29:18.0 9:27/M
63 Alison Ziegler 1422 15 F 8 13-15 1 29:23.4 9:29/M
64 Caitlin Baron Calverton NY 1063 24 F 3 20-24 1 29:23.8 9:29/M
65 Matthew Jones Coram NY 1722 14 M 9 13-15 1 29:24.3 9:29/M
66 Charles Jones Coram NY 1724 24 M 2 20-24 1 29:37.3 9:33/M
67 Stephanie Mincieli Laurel NY 1834 24 F 4 20-24 1 29:54.4 9:39/M
68 Margaret Kennedy Holbrook NY 1726 47 F 3 45-49 1 29:55.1 9:39/M
69 Jani Rothberg Moriches NY 1383 58 F 2 55-59 1 29:55.8 9:39/M
70 Michael Griepsma Rocky Point NY 1659 32 M 1 30-34 1 30:02.7 9:41/M
71 Kaitlyn Mickaliger Southold NY 1833 24 F 5 20-24 1 30:05.9 9:42/M
72 Kerry MURPHY East Moriches NY 1854 52 F 3 50-54 1 30:16.2 9:46/M
73 Angelina Mehenna 1464 63 F 1 60-64 1 30:20.9 9:47/M
74 Ranan Levesque 1425 10 M 15 9-12 1 30:48.4 9:56/M
75 Joan Mlodynia Calverton NY 1835 53 F 4 50-54 1 31:03.6 10:01/M
76 Xavier moore Wading River NY 1845 11 M 16 9-12 1 31:08.9 10:03/M
77 Dawn Thomas Jamesport NY 1410 51 F 5 50-54 1 31:23.5 10:07/M
78 Chuck Thomas Jamesport NY 1409 52 M 3 50-54 1 31:39.5 10:13/M
79 Reilly Hubbard Wading River NY 1696 12 F 3 9-12 1 31:40.5 10:13/M
80 Robert S. Albinski Calverton NY 1058 38 M 2 35-39 1 31:52.7 10:17/M
81 Patricia McGoey Riverhead NY 1811 31 F 2 30-34 1 32:04.4 10:21/M
82 Charles mcgoey Riverhead NY 1814 64 M 2 60-64 1 32:06.3 10:21/M
83 Krista Whitman Hampton Bays NY 1413 38 F 1 35-39 1 32:06.8 10:21/M
84 Aaron Walker Riverhead NY 1411 13 M 10 13-15 1 32:28.7 10:28/M
85 Joey Brown Riverhead NY 1072 13 M 11 13-15 1 32:35.8 10:31/M
86 Christine Berman Calverton NY 1069 42 F 3 40-44 1 32:36.3 10:31/M
87 Benjamin Griepsma Rocky Point NY 1669 5 M 3 0- 8 1 32:43.1 10:33/M
88 Peyton Choma Calverton NY 1082 9 F 4 9-12 1 33:20.8 10:45/M
89 Megan Kenny 1448 9 F 5 9-12 1 33:22.6 10:46/M
90 Ava Sumwalt 1460 10 F 6 9-12 1 33:41.4 10:52/M
91 Jenna Smith 1423 13 F 9 13-15 1 33:57.6 10:57/M
92 Morgan Stromski Jamesport NY 1405 9 F 7 9-12 1 34:06.4 11:00/M
93 Matty McGurk Commack NY 1825 11 M 17 9-12 1 34:50.9 11:14/M
94 Marc Zappulla Laurel NY 1416 10 M 18 9-12 1 34:51.2 11:15/M
95 Michael evers Cutchogue NY 1094 50 M 4 50-54 1 34:51.9 11:15/M
96 Ethan evers Cutchogue NY 1096 11 M 19 9-12 1 34:57.4 11:16/M
97 Tammy Luby Calverton NY 1803 45 F 4 45-49 1 35:03.8 11:18/M
98 Dan Concannon Riverhead NY 1085 46 M 2 45-49 1 35:08.8 11:20/M
99 Katie Etheridge Mount Sinai NY 1092 41 F 4 40-44 1 35:18.0 11:23/M
100 Katie Moore Wading River NY 1836 13 F 10 13-15 1 35:33.0 11:28/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Div Total Time Pace
101 Collin bendernagel Calverton NY 1066 12 M 20 9-12 1 35:41.7 11:31/M
102 Aidan Griffiths Riverhead NY 1676 12 M 21 9-12 1 36:54.3 11:54/M
103 Brian Berman Calverton NY 1070 10 M 22 9-12 1 36:57.3 11:55/M
104 Sarah Fabricator 1428 9 F 8 9-12 1 37:06.3 11:58/M
105 Mikey McGurk Commack NY 1821 13 M 12 13-15 1 37:17.1 12:02/M
106 Doreen Cobris 1463 55 F 3 55-59 1 37:23.6 12:04/M
107 Kirk Stevenson Coram NY 1399 44 M 5 40-44 1 37:32.3 12:06/M
108 Riley Dunbar Riverhead NY 1091 11 F 9 9-12 1 37:55.2 12:14/M
109 Casey Dunbar Riverhead NY 1090 13 F 11 13-15 1 37:59.7 12:15/M
110 Kaleigh Seal Riverhead NY 1388 12 F 10 9-12 1 38:02.3 12:16/M
111 Martin Connors 1454 56 M 1 55-59 1 38:02.6 12:16/M
112 Kaya Payton Riverhead NY 1861 11 F 11 9-12 1 38:50.1 12:32/M
113 Stacy Seal Riverhead NY 1387 44 F 5 40-44 1 39:44.4 12:49/M
114 Olivia Levesque 1426 12 F 12 9-12 1 39:44.8 12:49/M
115 Stacey Dunbar Riverhead NY 1089 42 F 6 40-44 1 39:45.2 12:49/M
116 Jessica Binkis Riverhead NY 1450 39 F 2 35-39 1 39:45.5 12:49/M
117 Jayden Binkis 1449 11 F 13 9-12 1 39:46.2 12:50/M
118 Bernice Brown Coram NY 1073 59 F 4 55-59 1 39:47.3 12:50/M
119 Kim McGurk 1465 27 F 1 25-29 1 40:22.4 13:01/M
120 Zachary Himelfarb Hampton Bays NY 1681 10 M 23 9-12 1 41:35.1 13:25/M
121 Mike Himelfarb Hampton Bays NY 1680 51 M 5 50-54 1 42:14.1 13:37/M
122 Monica Griepsma Rocky Point NY 1674 34 F 3 30-34 1 42:18.0 13:39/M
123 Heather McCue Riverhead NY 1807 36 F 3 35-39 1 42:22.5 13:40/M
124 Jason McCue Riverhead NY 1805 39 M 3 35-39 1 42:44.6 13:47/M
125 John Ferro 1456 43 M 6 40-44 1 42:45.3 13:47/M
126 Susan Koukounas Aquebogue NY 1734 43 F 7 40-44 1 43:23.9 14:00/M
127 Nicholas Koukounas Aquebogue NY 1730 13 M 13 13-15 1 43:40.5 14:05/M
128 Kerry Anderson 1457 40 F 8 40-44 1 43:41.4 14:05/M
129 Jay bendernagel Calverton NY 1067 44 M 7 40-44 1 43:48.2 14:08/M
130 Betsy Ruotolo 1437 42 F 9 40-44 1 43:48.8 14:08/M
131 Keri Stromski Jamesport NY 1403 42 F 10 40-44 1 44:09.3 14:15/M
132 Doreen moore Wading River NY 1846 45 F 5 45-49 1 44:10.0 14:15/M
133 Jordyn DiGiaimo Calverton NY 1088 11 F 14 9-12 1 44:52.6 14:28/M
134 Eric Gunderson Medford NY 1677 23 M 3 20-24 1 44:54.8 14:29/M
135 Georgia Gass 1440 21 F 6 20-24 1 46:03.1 14:51/M
136 Kevin Stevenson Coram NY 1401 12 M 24 9-12 1 46:04.1 14:52/M
137 Alex Raynor 1435 8 F 1 0- 8 1 47:46.7 15:25/M
138 Jenna Raynor 1436 35 F 4 35-39 1 47:49.5 15:25/M
139 Tara Sanders Wading River NY 1385 21 F 7 20-24 1 48:15.7 15:34/M
140 Cheryl Hotchkiss 1430 60 F 2 60-64 1 48:16.2 15:34/M
141 Maureen Gunderson 1441 57 F 5 55-59 1 48:48.6 15:45/M
142 Aimee Niegocki Stony Brook NY 1855 29 F 2 25-29 1 48:49.2 15:45/M
143 Matt Niegocki Stony Brook NY 1856 31 M 2 30-34 1 49:04.9 15:50/M
144 Jeff Sumwalt 1459 38 M 4 35-39 1 49:23.1 15:56/M
145 Janel Sumwalt 1458 38 F 5 35-39 1 49:51.8 16:05/M
146 Kevin Schuhmann Riverhead NY 1386 19 M 3 16-19 1 49:52.5 16:05/M
147 Shelly Walker Riverhead NY 1412 49 F 6 45-49 1 50:31.5 16:18/M
148 Annehal Spencer 1446 38 F 6 35-39 1 50:32.0 16:18/M
149 Scott Spencer 1447 46 M 3 45-49 1 51:35.2 16:38/M
150 Kerri Koeberl Calverton NY 1729 19 F 2 16-19 1 51:39.1 16:40/M
151 David Siletti Riverhead NY 1390 16 M 4 16-19 1 52:10.4 16:50/M
152 Kevin Koeberl Calverton NY 1727 51 M 6 50-54 1 52:11.9 16:50/M