Licensed to Just in Time Racing - Contractor License      HY-TEK's Meet Manager
             Section VIII  Division  1B  Championships - 5/16/2018             
                                   Westbury                                    
                                    Results                                    
 
Event 2  Boys 400 Meter Hurdles Division 1B
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Russell Johnson           12 Baldwin                  56.17   2  10   
  2 Kinneth Sheppard          12 Baldwin                  59.32   2   8   
  3 Axel Torres               12 East Meadow              59.54   1   6   
  4 John Cataquet             12 East Meadow              61.30   1   4   
  5 Steven Galo               10 Hicksville               61.89   1   2   
  6 Rodney Jerome             11 Westbury                 62.00   1   1   
  7 Brian Scannell            11 Baldwin                  65.35   1 
  8 Edracson Michel            9 Westbury                 67.42   2 
  9 Whil Dorce                11 Westbury                 69.96   2 
 10 Connor Savino             10 Plainview Ke             71.59   1 
 11 Antonio Romano             9 East Meadow              72.09   2 
 12 Riley Gillman             10 Plainview Ke             76.54   2 
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash Division 1B
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Xavier Allen              12 Westbury                 11.32Q  1 
  2 Thomas Kaprowicz          12 Port Washing             11.46Q  3 
  3 James Wagnac              10 East Meadow              11.64Q  2 
  4 Steve Antoine             12 Westbury                 11.73Q  4 
  5 Taiki Hirooka             10 Port Washing             11.80q  4 
  6 Craig Denton              11 Herricks                 11.93q  1 
  7 Jarvis Kuunifa             9 Westbury                 11.96   1 
  8 Brandon Love              10 East Meadow              12.22   2 
  9 Brandon Cintron           10 Herricks                 12.38   3 
 10 Mycal Ransom              11 Baldwin                  12.40   2 
 11 Isaiah Feinster            9 Baldwin                  12.47   3 
 12 Noah Fox                  12 Plainview Ke             12.55   2 
 13 Kushal Upadhyay           11 Port Washing             12.56   4 
 14 Brian Yang                12 Herricks                 12.63   3 
 15 Matthew Eliasi            12 Plainview Ke             12.67   4 
 16 Jason Warm                11 Hicksville               12.80   1 
 17 Marlon Castelan           10 Hicksville               12.99   1 
 18 Ronardo Brizeus            9 Baldwin                  13.05   2 
 19 Michael Golebiewski       10 Hicksville               13.17   4 
 20 Matthew Pissrz            11 Plainview Ke             13.51   3 
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash Division 1B
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Xavier Allen              12 Westbury                 11.30   10   
  2 Thomas Kaprowicz          12 Port Washing             11.34    8   
  3 James Wagnac              10 East Meadow              11.62    6   
  4 Taiki Hirooka             10 Port Washing             11.68    4   
  5 Steve Antoine             12 Westbury                 11.75    2   
  6 Craig Denton              11 Herricks                 11.99    1   
 
Event 6  Boys 1600 Meter Run Division 1B
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bryan Villafuerte         11 East Meadow            4:41.64   10   
  2 Liam Graff                10 Baldwin                4:42.63    8   
  3 Luis Carrillo Rubio       10 Hicksville             4:47.64    6   
  4 Christian Schiavone       12 Plainview Ke           4:49.85    4   
  5 Keith Hernandez           12 East Meadow            4:53.68    2   
  6 Oliver Melara-Perez        9 Port Washing           4:55.47    1   
  7 Matthew Owens             10 East Meadow            4:58.96  
  8 Shivansh Kumar            10 Hicksville             5:15.09  
  9 Bryan Horn                12 Plainview Ke           5:22.92  
 10 Matt Ferrara              10 Plainview Ke           5:29.81  
 11 Colin Robinson            12 Baldwin                5:42.61  
 12 Salvador Ramirez Bonilla  10 Westbury               5:45.07  
 13 Adam Garica               10 Baldwin                5:51.05  
 14 Kevin Moran                9 Westbury               5:53.90  
 15 Chris Mathew              10 Herricks               6:03.31  
 16 Ryan Li                   10 Herricks               6:03.49  
 17 Joe Romano                12 Herricks               6:08.30  
 
Event 8  Boys 400 Meter Dash Division 1B
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Antonio Aguilar           12 Hicksville               50.91   1  10   
  2 David Romaldo             10 East Meadow              51.37   1   8   
  3 Mutiu Shittu              11 Baldwin                  51.55   1   6   
  4 Nicholas Hoene            10 Hicksville               52.78   1   4   
  5 Patrick Mulvey            10 Baldwin                  53.03   1   2   
  6 Tyreik Frazier            11 Westbury                 54.30   1   1   
  7 Matthew Miles             12 Westbury                 55.78   2 
  8 Naquan Frazier            10 Westbury                 56.11   2 
  9 Brandon Vanenburg         12 Baldwin                  56.45   2 
 10 Nicholas Venturini        10 Plainview Ke             57.10   2 
 11 Mario Paul                 9 East Meadow              57.41   2 
 12 Jared Martin              10 Herricks                 57.44   2 
 13 Matt Cedeno               11 East Meadow              58.12   3 
 14 Rafael (Rj) Arias         12 Port Washing             59.66   3 
 15 Viral Patel                9 Herricks                 60.39   3 
 16 Alexis Lazo               10 Plainview Ke             60.40   3 
 17 Hugh Owens                11 Port Washing             61.74   3 
 18 Harsh Agrual              10 Herricks                 62.21   3 
 
Event 10  Boys 110 Meter Hurdles Division 1B
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Anthony Squiciarino       12 East Meadow              15.44   1  10   
  2 Alperen Demir             12 East Meadow              15.73   1   8   
  3 Russell Johnson           12 Baldwin                  15.92   1   6   
  4 Axel Torres               12 East Meadow              17.18   1   4   
  5 Kinneth Sheppard          12 Baldwin                  17.35   1   2   
  6 Rodney Jerome             11 Westbury                 17.54   2   1   
  7 Austin Lee                12 Port Washing             18.10   2 
  8 Steven Galo               10 Hicksville               18.30   2 
  9 Jeremy Jean-Baptiste      10 Baldwin                  18.43   1 
 10 Michael Green             12 Westbury                 19.12   2 
 11 Benjamin Hellman          10 Port Washing             19.32   2 
 12 Edracson Michel            9 Westbury                 19.54   3 
 13 Casseus Felton             9 East Meadow              19.56   2 
 14 Hiram Yuan                12 Herricks                 20.39   3 
 15 Matthew Pissrz            11 Plainview Ke             20.73   3 
 16 Connor Savino             10 Plainview Ke             21.30   3 
 17 Riley Gillman             10 Plainview Ke             21.60   4 
 18 Jordan Surlin             12 East Meadow              22.36   3 
 19 Manit Vora                10 East Meadow              23.75   3 
 -- Matthew Rotchford          9 Plainview Ke            X23.86   4 
 
Event 12  Boys 800 Meter Run Division 1B
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Patrick Mulvey            10 Baldwin                2:04.13   10   
  2 Jeremy Erman              12 East Meadow            2:05.41    8   
  3 Patrick Barry             12 Port Washing           2:07.64    6   
  4 John Meah                 11 East Meadow            2:08.00    4   
  5 Liam Graff                10 Baldwin                2:09.01    2   
  6 Anthony DiPreta           12 Port Washing           2:10.41    1   
  7 Paul Choi                 10 East Meadow            2:14.43  
  8 Shivansh Kumar            10 Hicksville             2:18.15  
  9 Douglas Zimmerman         10 Hicksville             2:18.99  
 10 Brian Scannell            11 Baldwin                2:20.57  
 11 Jeff Chen                 10 Herricks               2:21.69  
 12 Christopher DiLillo       11 Port Washing           2:22.83  
 13 KaLee Tolentino           11 Plainview Ke           2:23.56  
 14 Tyler Augi                11 Plainview Ke           2:29.39  
 15 Andrew Florendo           12 Herricks               2:32.56  
 16 Riley Kiernan             10 Herricks               2:32.88  
 17 Tevon Downer              10 Westbury               2:37.55  
 18 Ethan Straus               9 Plainview Ke           2:39.95  
 19 Salvador Ramirez Bonilla  10 Westbury               2:40.28  
 20 Kevin Moran                9 Westbury               2:49.88  
 
Event 14  Boys 3200 Meter Run Division 1B
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bryan Villafuerte         11 East Meadow           10:15.29   10   
  2 Jake Meyers               12 Plainview Ke          10:16.99    8   
  3 Aaron Li                  11 Hicksville            10:19.66    6   
  4 Jayden Abraham             9 East Meadow           10:20.10    4   
  5 Noah Loewy                 9 Port Washing          10:21.45    2   
  6 Zachary Van Houten         9 East Meadow           10:39.93    1   
  7 Nicholas Scardigno        11 Port Washing          10:46.73  
  8 Manit Chugh               10 Hicksville            11:23.25  
  9 Tyler Goldstein           11 Plainview Ke          11:29.31  
 10 Joe Romano                12 Herricks              13:38.70  
 11 John Baek                 10 Herricks              13:56.26  
 12 Alex Beacco               11 Herricks              14:35.40  
 -- Kevin Moran                9 Westbury                   DNF  
 
Event 16  Boys 200 Meter Dash Division 1B
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thomas Kaprowicz          12 Port Washing             22.88   1  10   
  2 Xavier Allen              12 Westbury                 22.91   1   8   
  3 Ryan Stevens              12 Port Washing             23.68   1   6   
  4 David Romaldo             10 East Meadow              23.84   1   4   
  5 Steve Antoine             12 Westbury                 24.42   2   2   
  6 Jarvis Kuunifa             9 Westbury                 24.62   2   1   
  7 Mutiu Shittu              11 Baldwin                  24.92   1 
  8 John Cataquet             12 East Meadow              25.22   1 
  9 Mycal Ransom              11 Baldwin                  25.30   2 
 10 Isaiah Feinster            9 Baldwin                  25.57   2 
 11 Jason Warm                11 Hicksville               26.08   3 
 12 Chris Martinez             9 East Meadow              26.23   2 
 13 Brian Lee                  9 Plainview Ke             26.41   2 
 14 Fiddi Hilmi                9 Hicksville               26.80   3 
 15 David Kim                 10 Plainview Ke             26.97   3 
 16 Marlon Castelan           10 Hicksville               27.56   3 
 17 Marvin Dan                10 Plainview Ke             27.81   3 
 
Event 18  Boys 4x800 Meter Relay Division 1B
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 East Meadow  'A'                                    8:49.28   10   
     1) Jeremy Erman 12                 2) John Meah 11                   
     3) Matthew Owens 10                4) Keith Hernandez 12             
  2 Port Washington  'A'                                8:52.61    8   
  3 Baldwin  'A'                                        9:05.88    6   
  4 Hicksville  'A'                                     9:18.40    4   
  5 Plainview Kennedy  'A'                              9:43.03    2   
  6 Westbury  'A'                                      10:10.94    1   
 
Event 20  Boys 4x400 Meter Relay Division 1B
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Baldwin  'A'                                        3:35.94   10   
     1) Russell Johnson 12              2) Mutiu Shittu 11                
     3) Justin Stuart 10                4) Kinneth Sheppard 12            
  2 Port Washington  'A'                                3:36.00    8   
  3 Westbury  'A'                                       3:46.42    6   
  4 East Meadow  'A'                                    3:46.44    4   
  5 Plainview Kennedy  'A'                              4:00.59    2   
 
Event 22  Boys 4x100 Meter Relay Division 1B
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Port Washington  'A'                                  46.45   10   
     1) Russell Neuwirth 11             2) Jacob Moy 11                   
     3) Taiki Hirooka 10                4) Thomas Kaprowicz 12            
  2 East Meadow  'A'                                      46.56    8   
  3 Westbury  'A'                                         46.80    6   
  4 Baldwin  'A'                                          49.19    4   
  5 Hicksville  'A'                                       51.98    2   
 
Event 24  Boys Long Jump Division 1B
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jacob Moy                 11 Port Washing          19-03.25      5.87m  10   
  2 Christopher Bradberry     10 Port Washing          19-01.75      5.83m   8   
  3 Isaiah Allen              10 Westbury              19-01.50      5.82m   6   
  4 Reginald Bharath          11 Port Washing          18-05.00      5.61m   4   
  5 Isaiah Bien Aise          12 Westbury              18-04.00      5.58m   2   
  6 Anthony Squiciarino       12 East Meadow           18-02.00      5.53m   1   
  7 Michael Prata             10 Baldwin               17-03.50      5.27m 
  8 Andrew West               10 Westbury              16-10.50      5.14m 
  9 Jayden-Lloyd Forde        12 Baldwin               16-06.50      5.04m 
 10 Chris Martinez             9 East Meadow           16-01.50      4.91m 
 11 Jaehyeon Song             10 Plainview Ke          15-07.50      4.76m 
 12 Ethan Solis               10 East Meadow           15-04.25      4.67m 
 13 Chris Park                12 Plainview Ke          14-10.00      4.52m 
 14 George Liu                 9 Herricks              14-02.50      4.33m 
 15 Dwayne Blemur             11 Baldwin               14-01.25      4.29m 
 16 Andy pan                   9 Herricks              13-05.50      4.10m 
 
Event 26  Boys Discus Throw Division 1B
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 T''Shyne Johnson          12 East Meadow             116-09     35.58m  10   
  2 Jason Staunton            10 East Meadow             109-09     33.45m   8   
  3 William Cornelius         12 Hicksville              104-09     31.92m   6   
  4 Chris Peguero             12 Herricks                102-07     31.26m   4   
  5 Hamdan Alsaif             11 Baldwin                  99-08     30.37m   2    99-0 second best
  6 Jack You                  11 Plainview Ke            J99-08     30.37m   1    88-8
  7 Alec Xu                   12 Hicksville               93-10     28.60m 
  8 Ian Gopie                 11 Herricks                 91-01     27.76m 
  9 Divine Nwalor             12 Baldwin                  87-02     26.56m 
 10 Travis Paul               11 Port Washing             86-00     26.21m 
 11 Patrick Jean Louis        11 Westbury                 85-11     26.18m 
 12 Francisco Cabrera         12 Herricks                 84-09     25.83m 
 13 Tyler Krom-Power          10 Hicksville               80-11     24.66m 
 14 Clivens LaPaix            11 Westbury                 74-01     22.58m 
 15 Rohit Aggarwal            10 Plainview Ke             73-10     22.50m 
 16 Zachary Hilbert           11 Plainview Ke             73-02     22.30m 
 17 Sean Quane                11 Baldwin                  72-06     22.09m 
 18 Nelson Cordova            10 Westbury                 70-00     21.33m 
 -- Anthony Chen              12 Herricks                    ND            
 -- Anthony Super              9 East Meadow                 ND            
 
Event 27  Boys Shot Put Division 1B
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 T''Shyne Johnson          12 East Meadow           41-10.00     12.75m  10   
  2 Divine Nwalor             12 Baldwin               41-01.00     12.52m   8   
  3 Jason Staunton            10 East Meadow           40-06.00     12.34m   6   
  4 Josh Yu                   10 Herricks              39-07.00     12.06m   4   
  5 Patrick Jean Louis        11 Westbury              36-10.00     11.22m   2   
  6 Naquan Frazier            10 Westbury              35-10.00     10.92m   1   
  7 David Mendoza             11 Baldwin               34-11.00     10.64m 
  8 Francisco Cabrera         12 Herricks              34-09.00     10.59m 
  9 Hamdan Alsaif             11 Baldwin               33-04.00     10.16m 
 10 Sean Quane                11 Baldwin               33-01.00     10.08m 
 11 Devin Powell              10 Hicksville            32-11.00     10.03m 
 12 Ian Gopie                 11 Herricks              32-08.00      9.95m 
 13 Tyler Krom-Power          10 Hicksville            32-03.00      9.82m 
 14 Clivens LaPaix            11 Westbury              30-08.00      9.34m 
 15 Rohit Aggarwal            10 Plainview Ke          30-05.00      9.27m 
 16 Scott Barsky              11 Plainview Ke          25-09.00      7.84m 
 17 Drew Ortenberg            10 Plainview Ke          25-00.00      7.62m 
 18 Anthony Super              9 East Meadow           23-05.00      7.13m 
 
Event 30  Boys Triple Jump Division 1B
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Isaiah Bien Aise          12 Westbury              42-06.25     12.96m  10   
  2 Tyreik Frazier            11 Westbury              42-04.00     12.90m   8   
  3 Isaiah Allen              10 Westbury              42-01.50     12.83m   6   
  4 James Wagnac              10 East Meadow           38-03.00     11.65m   4   
  5 Jayden-Lloyd Forde        12 Baldwin               37-07.75     11.47m   2   
  6 Axel Torres               12 East Meadow           36-07.75     11.16m   1   
  7 Jaehyeon Song             10 Plainview Ke          33-11.00     10.33m 
  8 Michael Prata             10 Baldwin               33-05.50     10.19m 
  9 Dwayne Blemur             11 Baldwin               31-08.75      9.67m 
 
Event 32  Boys Pole Vault Division 1B
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Brandon Love              10 East Meadow           11-00.00      3.35m  10   
  2 Michael Green             12 Westbury              10-06.00      3.20m   8   
  3 Joshua Reynoso            10 East Meadow          J10-06.00      3.20m   6   
  4 Jaheim Perry              10 East Meadow            9-00.00      2.74m   4   
  5 Ajani Shallow             10 Westbury               8-06.00      2.59m   2   
 -- Mohammad Alam             12 East Meadow                 NH            
 
Event 33  Boys High Jump Division 1B
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Michael Halkitis          12 East Meadow            5-08.00      1.72m  10   
  2 Kevin Martin              12 East Meadow            5-06.00      1.67m   8   
  3 Donovan McCurty           11 Port Washing           5-04.00      1.62m   6   
  4 Eugene Thomas             10 Hicksville            J5-04.00      1.62m   4   
  5 Tyreik Frazier            11 Westbury               5-02.00      1.57m   1.50
  5 Isaiah Bien Aise          12 Westbury               5-02.00      1.57m   1.50
  7 Karl-Ruben Noel           11 Westbury              J5-02.00      1.57m 
  8 Tyler Meah                 9 East Meadow           J5-02.00      1.57m 
  9 Brian Lee                  9 Plainview Ke           5-00.00      1.52m 
 -- Dylan Pigott               9 Baldwin                     NH            
 -- Jayden-Lloyd Forde        12 Baldwin                     NH            
 -- David Kim                 10 Plainview Ke                NH            
 
                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) East Meadow                189        2) Port Washington            92   
    3) Westbury                    87        4) Baldwin                    86   
    5) Hicksville                  44        6) Plainview Kennedy          17   
    7) Herricks                     9