Licensed to Just in Time Racing - Contractor License      HY-TEK's Meet Manager
                 East End Classic at East Hampton - 5/12/2018                  
                           East Hampton High School                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 400 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Hayley Brigham            12 Greenport/Southo         72.22  
  2 Jarvis Katherine          12 Greenport/Southo         73.60  
  3 Courtney Trzcinski        11 Mattituck                76.47  
  4 Christine Szafranski      11 Southampton              78.63  
  5 Caitlyn Kreymborg         12 Southampton            1:25.35  
  6 Keilyn Castillo           12 Southampton            1:27.04  
 
Event 3  Girls 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jenna Newman              11 Sayville               4:59.45  
  2 Michelle Gagliardo        11 Southampton            5:16.06  
  3 Aileen Schretzmayer       11 Port Jeffers           5:23.86  
  4 Julia Vasile-Cozzo        12 Mattituck              6:29.58  
 
Event 5  Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Katie Parks               11 Mattituck                17.84   1 
  2 Marie Mullen              11 Greenport/Southo         18.17   1 
  3 Courtney Trzcinski        11 Mattituck                18.46   1 
  4 Tianna Couch              11 Port Jeffers             18.87   1 
  5 Caitlyn Kreymborg         12 Southampton              19.48   1 
  6 Caitlyn Kirshy            11 Southampton              19.51   1 
  7 Keilyn Castillo           12 Southampton              19.85   2 
  8 Danielle Minogue          12 Southampton              20.18   2 
  9 Jillian Sullivan          11 Port Jeffers             24.29   2 
 
Event 7  Girls 400 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Phoenix Reivers           11 Sayville                 63.12  
  2 Devin Dolan               12 Sayville                 64.49  
  3 Hanna Decker              12 Sayville                 65.85  
  4 Jarvis Katherine          12 Greenport/Southo         67.40  
 
Event 9  Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Meg Dinizio               12 Mattituck                13.48   1 
  2 Miranda Annunziata        11 Mattituck                14.12   1 
  3 Marie Mullen              11 Greenport/Southo         14.64   1 
  4 Hayley Brigham            12 Greenport/Southo         15.27   1 
  5 Summersnow Stith          11 Southampton              15.34   2 
  6 Emily Parsowith           11 Sayville                 15.75   1 
  7 Marina Cirillo            11 Southampton              15.94   2 
  8 Sam Vasani                11 Sayville                 15.98   1 
  9 LaDejah Baker             12 Southampton              16.22   2 
 
Event 11  Girls 1500 Meter Race Walk
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Blair Corrazini           12 Greenport/Southo       8:36.70   2 
  2 JiJi Kramer               11 East Hampton           8:45.02   2 
  3 Charlotte Ferguson        11 Southampton            9:30.42   2 
 
Event 13  Girls 800 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lindsey Gallagher         12 Shelter Isla           2:31.67  
  2 Abby Sneddon              11 Sayville               2:33.37  
  3 Aileen Schretzmayer       11 Port Jeffers           2:37.68  
  4 Hayley Brigham            12 Greenport/Southo       2:42.21  
  5 Francesca Frasco          12 Shelter Isla           2:43.73  
  6 Jarvis Katherine          12 Greenport/Southo       2:54.36  
  7 Isabella Sherman          12 Shelter Isla           3:12.48  
 
Event 14  Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Meg Dinizio               12 Mattituck                28.59   1 
  2 Miranda Annunziata        11 Mattituck                28.86   1 
  3 Tianna Couch              11 Port Jeffers             30.19   1 
  4 Alexandria Woods          11 Southampton              31.18   1 
  5 Tinixara Fernandes        11 Southampton              32.37   1 
  6 Emily Parsowith           11 Sayville                 32.60   1 
  7 Marina Cirillo            11 Southampton              33.11   2 
  8 Sam Vasani                11 Sayville                 33.32   2 
 
Event 16  Girls 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jenna Newman              11 Sayville              10:48.70  
  2 Brigid Lipari             12 Sayville              11:52.73  
 
Event 19  Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Sayville  'A'                                         53.89   1 
     1) Arden DeCanio 10                2) Jaden Catalina 9               
     3) Ashley Robinson 10              4) Caitlin Keghlian 10            
  2 Southampton  'A'                                      54.94   1 
  3 Port Jefferson  'A'                                   57.07   1 
  4 Greenport/Southold  'A'                               57.67   1 
  5 Greenport/Southold  'B'                               58.39   2 
  6 Southampton  'B'                                      61.29   2 
  7 Ross  'A'                                             65.27   1 
 -- Mattituck  'A'                                          DNF   1 
 
Event 21  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Sayville  'A'                                       4:22.45  
     1) Devin Dolan 12                  2) Hanna Decker 12                
     3) Jaden Catalina 9                4) Phoenix Reivers 11             
  2 Southampton  'A'                                    4:36.91  
  3 Shelter Island  'A'                                 4:41.01  
 
Event 23  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Sayville  'A'                                      11:19.16  
     1) Corinne Entenberg 9             2) Abby Sneddon 11                
     3) Brigid Lipari 12                4) Sarah Kenney 9                 
  2 Southampton  'A'                                   11:22.97  
     1) Tinixara Fernandes 11           2) Alexandria Woods 11            
     3) Hallie Beeker 8                 4) Lucy Wesnofske 8               
 
Event 26  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Emily Russell             11 Greenport/Southo       5-00.00  
  2 Caitlyn Kirshy            11 Southampton            4-02.00  
  3 Charlotte Ferguson        11 Southampton            4-00.00  
 
Event 28  Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Olympia Campbell          11 Southampton           12-01.00  
 
Event 30  Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Amber Rochon              11 Mattituck             29-11.50  
  2 Gabrielle Dwyer           11 Mattituck             28-08.00  
  3 Olympia Campbell          11 Southampton           27-08.00  
  4 Jordyn Maichin            12 Mattituck             27-06.00  
  5 Blair Corrazini           12 Greenport/Southo      26-00.00  
  6 Mia Slovak                11 Mattituck             24-06.00  
  7 Jillian Sullivan          11 Port Jeffers          22-09.00  
 
Event 32  Girls Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Helen Barranco            11 East Hampton             71-11  
  2 Amanda Brosnan            11 Port Jeffers             61-11  
  3 Jillian Kolarik           11 Southampton              43-04  
  4 Megan Robinson            11 Southampton              41-04  
 -- Michelle Barranco         12 East Hampton              FOUL  
 
Event 34  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Emily Russell             11 Greenport/Southo      28-00.50  
  2 Amanda Brosnan            11 Port Jeffers          22-00.75  
  3 Helen Barranco            11 East Hampton          21-01.50  
  4 Michelle Barranco         12 East Hampton          18-04.75  
  5 Megan Robinson            11 Southampton           17-07.25  
 
Event 35  Girls Pole Vault FROSH/SOPH
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Isabella Espinoza          9 East Hampton           7-00.00  
 
Event 37  Girls Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nikki Searles              9 Mattituck                 2874  
  2 Sabrina Schully           11 Port Jeffers              1821  
  3 Jordan Osler              10 Mattituck                 1764  
  4 Riplee Mercer             11 Southampton               1252  
 
Event 37  Outdoor Pentathlon: #1 Girls Long Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sabrina Schully           11 Port Jeffers             4.42m     408
  2 Nikki Searles              9 Mattituck                4.19m     352
  3 Jordan Osler              10 Mattituck                4.10m     331
  4 Riplee Mercer             11 Southampton              3.87m     279
 
Event 37  Outdoor Pentathlon: #2 Girls High Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jordan Osler              10 Mattituck                1.25m     359
  1 Sabrina Schully           11 Port Jeffers             1.25m     359
  1 Nikki Searles              9 Mattituck                1.25m     359
 -- Riplee Mercer             11 Southampton                 NH  
 
Event 37  Outdoor Pentathlon: #3 Girls 100 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nikki Searles              9 Mattituck                11.80    1312
  2 Jordan Osler              10 Mattituck                19.30     363
  3 Sabrina Schully           11 Port Jeffers             19.70     328
  4 Riplee Mercer             11 Southampton              22.00     157
 
Event 37  Outdoor Pentathlon: #4 Girls Shot Put Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Riplee Mercer             11 Southampton              7.45m     364
  2 Nikki Searles              9 Mattituck                7.38m     359
  3 Sabrina Schully           11 Port Jeffers             7.07m     340
  4 Jordan Osler              10 Mattituck                6.86m     326
 
Event 37  Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Dash Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nikki Searles              9 Mattituck              2:47.29     492
  2 Riplee Mercer             11 Southampton            2:51.13     452
  3 Sabrina Schully           11 Port Jeffers           2:57.78     386
  4 Jordan Osler              10 Mattituck              2:57.93     385
 
Event 39  Girls 400 Meter Hurdles FROSH/SOPH
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jaden Catalina             9 Sayville                 69.41   1 
  2 Mikela Junemann           10 East Hampton             72.05   1 
  3 Caitlin Keghlian          10 Sayville                 72.98   1 
  4 Molly Mamay               10 East Hampton             75.46   1 
  5 Kat Kilcommons            10 Greenport/Southo         75.50   1 
  6 Kealee Gallo               9 Southampton              76.77   2 
  7 Zoe Leach                 10 East Hampton           1:23.32   2 
 
Event 40  Girls 1500 Meter Run FROSH/SOPH
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ava Engstrom               9 East Hampton           5:07.81  
  2 Isabella Tarbet            9 East Hampton           5:19.32  
  3 Penelope Greene            9 East Hampton           5:20.64  
  4 Hallie Beeker              8 Southampton            5:34.01  
  5 Sarah Kenney               9 Sayville               5:42.93  
  6 Paige Bruno               10 Port Jeffers           6:39.93  
  7 Madelyne Gaibor            9 East Hampton           7:22.42  
 
Event 42  Girls 400 Meter Run FROSH/SOPH
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Evie Purcell              10 Southampton              65.52  
  2 Charlotte Cardel           8 Southampton              70.68  
 
Event 44  Girls 100 Meter Dash FROSH/SOPH
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Arden DeCanio             10 Sayville                 13.33   1 
  2 Bella Masotti              9 Mattituck                13.56   1 
  3 Alexis Armandi             9 Southampton              13.97   1 
  4 Lillie Minskoff           10 East Hampton             14.21   1 
  5 Rachel Russ               10 Port Jeffers             14.38   4 
  6 Courtney Cocheo            9 Greenport/Southo         14.72   2 
  7 Carli Cameron              8 Southampton              14.80   1 
  8 Emily Nicholson            8 Mattituck                14.92   1 
  9 Aaliyah Shorter            8 Mattituck                15.06   2 
 10 Kelly Torres               9 Greenport/Southo         15.47   3 
 11 Anna Carman                9 East Hampton             15.51   2 
 12 Kieran O'Brien             7 Ross                     15.65   4 
 13 Grace Middlekauff         10 Southampton              15.75   2 
 14 Sarah Ritz                10 Southampton              15.86   2 
 15 Jasmin Esposito            9 Southampton              16.12   2 
 16 Bella Walsh                7 Ross                     16.21   3 
 17 Chelsea Coard              7 Ross                     16.90   4 
 18 Rebecca Brielmeier         9 Sayville                 16.93   3 
 19 Jenna Scalia               9 East Hampton             17.59   4 
 20 Christiana Ferreira        9 Sayville                 17.88   3 
 
Event 46  Girls 1500 Meter Race Walk FROSH/SOPH
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Megan Fowkes              10 East Hampton           8:34.96  
  2 Bridget Ferguson           8 Southampton            9:57.05  
  3 Shelby Dufton             10 Mattituck             10:21.53  
  4 Madison Hawkesworth       10 Southampton           10:31.13  
 
Event 48  Girls 800 Meter Dash FROSH/SOPH
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Emma Gallagher            10 Shelter Isla           2:38.88   2 
  2 Corinne Entenberg          9 Sayville               2:56.33   2 
  3 Mary Kate Gaconnier        9 Sayville               2:57.61   2 
  4 Paige Bruno               10 Port Jeffers           3:13.97   2 
 
Event 49  Girls 200 Meter Dash FROSH/SOPH
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Bella Masotti              9 Mattituck                27.27   1 
  2 Lillie Minskoff           10 East Hampton             29.05   1 
  3 Rachel Russ               10 Port Jeffers             29.12   1 
  4 Reese Koban                9 Port Jeffers             29.44   1 
  5 Carli Cameron              8 Southampton              29.96   2 
  6 Kat Kilcommons            10 Greenport/Southo         30.02   1 
  7 Kealee Gallo               9 Southampton              30.27   2 
  8 Courtney Cocheo            9 Greenport/Southo         31.40   2 
  9 Anna Carman                9 East Hampton             32.14   1 
 10 Juliana Stein             10 Southampton              32.22   3 
 11 Kelly Torres               9 Greenport/Southo         32.44   3 
 12 Lena McFarland            10 Port Jeffers             32.56   2 
 13 Sarah Ritz                10 Southampton              33.11   3 
 14 Lily Middlekauff           8 Southampton              34.24   3 
 15 Rebecca Brielmeier         9 Sayville                 34.59   2 
 16 Carley Davidson            9 Port Jeffers             35.56   3 
 17 Lily Russell               9 Port Jeffers             37.65   3 
 
Event 51  Girls 3000 Meter Run FROSH/SOPH
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Isabella Tarbet            9 East Hampton          11:29.19   2 
  2 Ava Engstrom               9 East Hampton          11:36.51   2 
  3 Lucy Wesnofske             8 Southampton           12:13.04   2 
 
Event 59  Girls High Jump FROSH/SOPH
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bridget Ferguson           8 Southampton            4-10.00  
  2 Sophia Watchel            10 Greenport/Southo       4-04.00  
  3 Heidi Biedenkapp           9 Port Jeffers          J4-04.00  
  4 Kieran O'Brien             7 Ross                   4-00.00  
  5 Zoe Leach                 10 East Hampton           3-09.00  
  6 Lily Middlekauff           8 Southampton           J3-09.00  
  6 Chelsea Coard              7 Ross                  J3-09.00  
 
Event 61  Girls Long Jump FROSH/SOPH
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Arden DeCanio             10 Sayville              16-04.00  
  2 Ellie Borzilleri          10 East Hampton          15-00.00  
  3 Sophia Watchel            10 Greenport/Southo      14-03.00  
  4 Lillie Minskoff           10 East Hampton          13-11.25  
  5 Isabella Espinoza          9 East Hampton          13-10.00  
  6 Aaliyah Shorter            8 Mattituck             13-09.00  
  7 Juliana Stein             10 Southampton           13-02.75  
  8 Jennifer Ortiz            10 East Hampton          12-11.00  
  9 Kieran O'Brien             7 Ross                  12-08.00  
 10 Marley Medina              9 Greenport/Southo      12-06.00  
 11 Rebekah Moritz            10 Southampton           12-04.00  
 12 Kailey D'Accordo           9 Port Jeffers          11-09.00  
 13 Bella Walsh                7 Ross                  11-04.00  
 14 Chelsea Coard              7 Ross                  11-00.00  
 15 Isabella Ellams           10 Southampton           10-04.00  
 16 Emily Nicholson            8 Mattituck                 1.25  
 
Event 63  Girls Triple Jump FROSH/SOPH
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rebekah Moritz            10 Southampton           32-11.00  
  2 Courtney Cocheo            9 Greenport/Southo      31-06.50  
  3 Ashley Robinson           10 Sayville              30-04.00  
  4 Aaliyah Shorter            8 Mattituck             29-03.50  
  5 Juliana Stein             10 Southampton           29-01.00  
  6 Jennifer Ortiz            10 East Hampton          29-00.00  
  7 Grace Middlekauff         10 Southampton           27-02.00  
  8 Marley Medina              9 Greenport/Southo      25-11.00  
  9 Lily Slovak                9 Mattituck             22-06.00  
  9 Jenna Scalia               9 East Hampton          22-06.00  
 
Event 65  Girls Discus Throw FROSH/SOPH
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sarah Santacroce          10 Mattituck                85-00  
  2 Jag Reivers                9 Sayville                 74-06  
  3 Elizabeth Camacho         10 East Hampton             63-09  
  4 Jacqueline Poten           9 Port Jeffers             63-06  
  5 Isabelle Palumbo           8 Southampton              59-02  
  6 Carina Felden             10 Ross                     58-11  
  7 Lin (Sirada) Ye           10 Ross                     56-09  
  8 Olivia Martino             9 Sayville                 55-06  
  9 Victoria Poten            10 Port Jeffers             39-04  
 
Event 67  Girls Shot Put FROSH/SOPH
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jacqueline Poten           9 Port Jeffers          25-02.50  
  2 Charlotte Kujawski        10 Port Jeffers          23-07.25  
  3 Lin (Sirada) Ye           10 Ross                  23-05.00  
  4 Jag Reivers                9 Sayville              23-04.00  
  5 Victoria Poten            10 Port Jeffers          22-00.75  
  6 Shelby Dufton             10 Mattituck             20-04.25  
  7 Isabelle Palumbo           8 Southampton           20-02.50  
  8 Olivia Martino             9 Sayville              18-06.50  
 
Event 71  Girls 100 Meter Hurdles FROSH/SOPH
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ashley Robinson           10 Sayville                 17.90  
  2 Molly Mamay               10 East Hampton             18.44  
  3 Kat Kilcommons            10 Greenport/Southo         19.49  
  4 Zoe Leach                 10 East Hampton             20.76  
  5 Kieran O'Brien             7 Ross                     20.98  
  6 Bella Walsh                7 Ross                     21.41