Licensed to Just in Time Racing - Contractor License      HY-TEK's Meet Manager
             Section VIII  Division  1B  Championships - 5/16/2018             
                                   Westbury                                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 400 Meter Hurdles Division 1B
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Ava Gellis                11 Port Washing             67.94   1  10   
  2 Emily Cavallaro           12 Port Washing             69.69   1   8   
  3 Amy Lederer               10 Plainview Ke             71.38   1   6   
  4 Nicole Garcia             12 Herricks                 72.24   1   4   
  5 Deanna Atako              10 Baldwin                  72.99   1   2   
  6 Sarah Cavallaro           12 Port Washing             74.25   1   1   
  7 Caela Anderson            10 Westbury                 77.75   2 
  8 Emily Lam                  9 East Meadow              79.25   2 
  9 Melis Ozgur                9 East Meadow            1:23.15   2 
 10 Angelina Squiciarino       9 East Meadow            1:25.96   2 
 11 Lauren Schampier          10 East Meadow            1:29.04   2 
 
Event 3  Girls 100 Meter Dash Division 1B
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Ava Gellis                11 Port Washing             13.01Q  1 
  2 Grace Livio               10 Port Washing             13.31Q  2 
  3 Kayla Corbett             10 Hicksville               13.34Q  4 
  4 Amira Felician            11 Westbury                 13.46Q  3 
  5 Jasmine Kaypour           10 Port Washing             13.54q  3 
  6 Azka Chaudhry             12 Herricks                 13.55q  4 
  7 Beradgy Fortune           10 Baldwin                  13.85   1 
  8 Courtney Murdaugh         11 Westbury                 13.94   1 
  9 Daniella Segal             9 East Meadow              14.30   3 
 10 Lindsay Segal              9 East Meadow              14.33   2 
 11 Mirna Reyes                9 Hicksville               14.51   2 
 12 Emily Yagudaev            11 Plainview Ke             14.56   3 
 13 Isabel Wallach            11 Plainview Ke             14.72   4 
 14 Sabrina Martins           11 East Meadow              14.89   4 
 15 Samantha Battista         11 Plainview Ke             15.01   2 
 16 Lauryn Glenn              12 Hicksville               15.03   2 
 17 Katelyn George             9 Herricks                 15.18   1 
 -- Jennifer Schmidt           9 Herricks                    FS   1 
 
Event 3  Girls 100 Meter Dash Division 1B
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Ava Gellis                11 Port Washing             13.00   10   
  2 Kayla Corbett             10 Hicksville               13.39    8   
  3 Grace Livio               10 Port Washing             13.57    6   
  4 Amira Felician            11 Westbury                 13.64    4   
  5 Jasmine Kaypour           10 Port Washing             13.72    2   
  6 Azka Chaudhry             12 Herricks                 14.09    1   
 
Event 5  Girls 1500 Meter Run Division 1B
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Katherine Marsh           11 East Meadow            4:52.25   10   
  2 Lucy Hurt                 12 Port Washing           4:58.89    8   
  3 Isabel Marsh              11 East Meadow            5:02.41    6   
  4 Alexia Moustakas          12 East Meadow            5:08.28    4   
  5 Rhea Rasquinha             9 Herricks               5:19.86    2   
  6 Madeline Jester           12 Port Washing           5:23.17    1   
  7 Caroline Pangbourne       10 Port Washing           5:23.87  
  8 Jane Wernow               11 Plainview Ke           5:29.82  
  9 Angela Chen               12 Herricks               5:32.95  
 10 Sarah Son                 12 East Meadow            5:39.07  
 11 Stephanie Cardalena       12 Hicksville             5:39.39  
 12 Leya Khan                 10 East Meadow            6:05.15  
 13 Haley Johnson              9 East Meadow            6:07.12  
 14 Sabrina Kachianos         12 Plainview Ke           6:29.64  
 15 Rachel Zweig               9 Plainview Ke           6:30.88  
 16 Saddaf Menhaji            10 Hicksville             6:31.99  
 17 Eden Greenberg            11 Plainview Ke           6:33.36  
 18 Melissa Quijada           10 Hicksville             6:51.36  
 19 Ivy Garcia Lopez           9 Westbury               7:17.87  
 
Event 7  Girls 400 Meter Dash Division 1B
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Megan Bazzini             12 Port Washing             61.60   1  10   
  2 Jacqueline Johnson        11 Westbury                 63.06   2   8   
  3 Azka Chaudhry             12 Herricks                 63.50   1   6   
  4 Leah Taylor               11 Port Washing             64.84   1   4   
  5 Amanda Sohl               11 East Meadow              65.00   2   2   
  6 Elena Randolph            10 Baldwin                  65.45   1   1   
  7 Jennifer Kim              11 Port Washing             66.27   1 
  8 Eleni Torres               9 East Meadow              67.07   2 
  9 Marleen Caban             12 Hicksville               68.19   2 
 10 Camille McCalla           10 East Meadow              74.06   3 
 11 Hailey Miller             11 East Meadow              75.55   2 
 12 Lily Labella               9 Port Washing             77.07   3 
 13 Jordana Groveman          10 Plainview Ke           1:24.42   2 
 14 Ingrid Ramos              11 Port Washing           1:40.86   3 
 15 Julia Lui                 10 Port Washing           1:40.93   3 
 
Event 9  Girls 100 Meter Hurdles Division 1B
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Saige Gitlin              12 Port Washing             17.27   1  10   
  2 Amy Lederer               10 Plainview Ke             18.64   1   8   
  3 Jamie Littman             12 Port Washing             18.82   1   6   
  4 Mackenzie Ritznore        11 East Meadow              18.86   1   4   
  5 Jillian Lucito            12 East Meadow              19.28   1   2   
  6 Courtney Murdaugh         11 Westbury                 19.41   1   1   
  7 Deanna Atako              10 Baldwin                  19.56   2 
  8 Lindsay Segal              9 East Meadow              19.64   3 
  9 Emily Lam                  9 East Meadow              20.08   2 
 10 Sarah Kim                 11 Plainview Ke             20.33   2 
 11 Sherry Shao               10 Herricks                 20.44   2 
 12 Michelle Chiu             10 Herricks                 21.25   3 
 13 Victoria Feeney           11 Baldwin                  22.94   3 
 14 Amanda Kang                9 Plainview Ke             24.54   2 
 15 Sophia Marlin              9 Plainview Ke             28.26   3 
 
Event 11  Girls 800 Meter Run Division 1B
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Katherine Marsh           11 East Meadow            2:25.00   10   
  2 Lucy Hurt                 12 Port Washing           2:27.50    8   
  3 Alexia Moustakas          12 East Meadow            2:28.10    6   
  4 Emily Cavallaro           12 Port Washing           2:30.50    4   
  5 Sinead Heaney             11 Plainview Ke           2:30.80    2   
  6 Rachel Rose               11 East Meadow            2:34.40    1   
  7 Davida Harris             12 Port Washing           2:41.90  
  8 Jessell Solano             9 Westbury               2:44.40  
  9 Valerie Adamo             12 Hicksville             2:50.10  
 10 Nicole Garcia             12 Herricks               3:01.60  
 11 Alexis Vitti              11 Plainview Ke           3:02.30  
 12 Leslie Amador              9 Hicksville             3:04.70  
 13 Nicole Mastorides         10 Plainview Ke           3:10.30  
 14 Ivy Garcia Lopez           9 Westbury               3:38.30  
 
Event 13  Girls 3000 Meter Run Division 1B
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kaleena Guadalupe         10 Baldwin               11:41.64   10   
  2 Isabel Marsh              11 East Meadow           11:42.69    8   
  3 Leslie Villafuerte         8 East Meadow           11:42.90    6   
  4 Rhea Rasquinha             9 Herricks              11:42.95    4   
  5 Ella Foster                9 East Meadow           11:43.44    2   
  6 Carolyn Stoller           10 Port Washing          11:57.81    1   
  7 Sophie Roth               11 Port Washing          12:25.42  
  8 Katherine Synnott         10 Plainview Ke          12:43.35  
  9 Mehak Verma               12 Hicksville            12:46.08  
 10 Talia Crowley             12 Port Washing          12:58.60  
 
Event 15  Girls 200 Meter Dash Division 1B
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ava Gellis                11 Port Washing             26.91   1  10   
  2 Megan Bazzini             12 Port Washing             27.49   1   8   
  3 Tchama Louis               9 Westbury                 27.67   1   6   
  4 Grace Livio               10 Port Washing             28.22   1   4   
  5 Jada Pepanio               9 East Meadow              28.88   2   2   
  6 Amira Felician            11 Westbury                 29.34   2   1   
  7 Melicie Mentor            11 Baldwin                  29.82   1 
  8 Megan Sohl                 9 East Meadow              31.21   2 
  9 Sabrina Martins           11 East Meadow              31.59   2 
 10 Jennifer Schmidt           9 Herricks                 31.62   2 
 11 Sherry Shao               10 Herricks                 32.02   3 
 12 Kristal Soo                9 Herricks                 32.14   3 
 13 Danielle Wicker            9 Plainview Ke             34.14   3 
 14 Jenna Libertelli          10 Plainview Ke             36.17   3 
 
Event 17  Girls 4x800 Meter Relay Division 1B
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 East Meadow  'A'                                   10:47.16   10   
     1) Madison Sohl 11                 2) Mary Boyle 11                  
     3) Ella Foster 9                   4) Leslie Villafuerte 8           
  2 Plainview Kennedy  'A'                             10:59.22    8   
  3 Port Washington  'A'                               11:04.15    6   
  4 Baldwin  'A'                                       11:28.35    4   
 
Event 19  Girls 4x400 Meter Relay Division 1B
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 East Meadow  'A'                                    4:18.46   10   
     1) Amanda Sohl 11                  2) Katherine Marsh 11             
     3) Alexia Moustakas 12             4) Rachel Rose 11                 
  2 Port Washington  'A'                                4:21.68    8   
  3 Baldwin  'A'                                        4:23.40    6   
  4 Westbury  'A'                                       4:28.74    4   
  5 Hicksville  'A'                                     4:44.46    2   
  6 Plainview Kennedy  'A'                              5:44.98    1   
 
Event 21  Girls 4x100 Meter Relay Division 1B
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Hicksville  'A'                                       53.53   10   
     1) Kayla Corbett 10                2) Mirna Reyes 9                  
     3) Jaqi Maldonado 11               4) Ariana Reynolds 10             
  2 Baldwin  'A'                                          55.93    8   
  3 Westbury  'A'                                         56.81    6   
  4 Plainview Kennedy  'A'                                58.78    4   
 -- East Meadow  'A'                                         FS  
 -- Port Washington  'A'                                     DQ   3-4 out of zone
 
Event 23  Girls Long Jump Division 1B
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Dieusi Armand             11 Westbury              16-11.75      5.17m  10   
  2 Celia Christake           12 Port Washing          15-06.50      4.73m   8   
  3 Jaqi Maldonado            11 Hicksville            14-02.75      4.33m   6   
  4 Briana Castillo           11 Westbury              14-00.00      4.26m   4   
  5 Ina Chu                   12 Port Washing          13-10.75      4.23m   2   
  6 Maricelys Flores          11 Hicksville            13-10.50      4.22m   1   
  7 Ariana Reynolds           10 Hicksville            13-10.25      4.22m 
  8 Jillian Lucito            12 East Meadow           13-07.50      4.15m 
  9 Jenna Chow                11 Plainview Ke          13-04.00      4.06m 
  9 Simaura August            10 Baldwin               13-04.00      4.06m 
 11 Megan Sohl                 9 East Meadow           12-10.00      3.91m 
 12 Victoria Ip               11 Herricks              12-09.75      3.90m 
 13 Jenya Surlin               9 East Meadow           12-03.50      3.74m 
 14 Phoebe Christake           9 Port Washing          11-09.50      3.59m 
 15 Alexis Vitti              11 Plainview Ke          11-01.25      3.38m 
 16 Isabella Yu               10 Herricks               9-10.00      2.99m 
 17 Khushi Monteiro           10 Herricks               8-10.50      2.70m 
 
Event 25  Girls Discus Throw Division 1B
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Madison Prince            10 Port Washing             91-09     27.96m  10   
  2 Zenab Elzamzamy           12 Herricks                 82-03     25.06m   8   
  3 Jade Telesford            11 Westbury                 80-07     24.56m   6   
  4 Faith Shaw                10 Westbury                 80-06     24.53m   4   
  5 Shiela Omara               9 Herricks                 75-09     23.08m   2   
  6 Claire McLeary             9 Baldwin                  71-11     21.92m   1   
  7 Patty Limperopoulos       12 Herricks                 70-01     21.36m 
  8 Rebecca Sloan             11 Hicksville               66-07     20.29m 
  8 Brenda Diaz               11 Westbury                 66-07     20.29m 
 10 Vanessa Froehlich         10 East Meadow              59-05     18.11m 
 11 Meagan Tsou               12 Port Washing             57-08     17.57m 
 12 Abigail Edouard           10 Hicksville               54-06     16.61m 
 13 Gianna Imperiale          11 East Meadow              53-04     16.25m 
 14 Laura Newman              10 Plainview Ke             52-05     15.97m 
 15 Beatrice Paul             10 Baldwin                  49-03     15.01m 
 16 Nicole Mastorides         10 Plainview Ke             45-08     13.91m 
 -- Jungin Lee                12 Plainview Ke                ND            
 -- Ashley Hippner             9 East Meadow                 ND            
 
Event 28  Girls Shot Put Division 1B
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Zaria Graham              10 Westbury              28-10.00      8.78m  10   
  2 Abigail Edouard           10 Hicksville            27-03.25      8.31m   8   
  3 Angelica Golebiewski      12 Hicksville            26-10.00      8.17m   6   
  4 Brenda Diaz               11 Westbury              26-09.00      8.15m   4   
  5 Madison Prince            10 Port Washing          26-07.50      8.11m   2   
  6 Rebecca Sloan             11 Hicksville            25-03.75      7.71m   1   
  7 Faith Shaw                10 Westbury              24-09.00      7.54m 
  8 Zenab Elzamzamy           12 Herricks              24-04.50      7.42m 
  9 Claire McLeary             9 Baldwin               24-01.00      7.34m 
 10 Gianna Imperiale          11 East Meadow           23-07.00      7.18m 
 11 Jenya Surlin               9 East Meadow           23-03.00      7.08m 
 12 Laura Newman              10 Plainview Ke          23-00.00      7.01m 
 13 Patty Limperopoulos       12 Herricks              22-09.50      6.94m 
 14 Beatrice Paul             10 Baldwin               22-07.00      6.88m 
 15 Meagan Tsou               12 Port Washing          21-09.50      6.64m 
 16 Ashley Hippner             9 East Meadow           21-07.00      6.57m 
 17 Gia Yetikyel              12 Herricks              19-05.00      5.91m 
 
Event 29  Girls Triple Jump Division 1B
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Dieusi Armand             11 Westbury              37-10.50     11.54m  10   
  2 Celia Christake           12 Port Washing          30-10.00      9.39m   8   
  3 Simaura August            10 Baldwin               30-06.00      9.29m   6   
  4 Mackenzie Ritznore        11 East Meadow           30-02.00      9.19m   4   
  5 Alana Jimenez             10 East Meadow           30-00.00      9.14m   2   
  6 Maricelys Flores          11 Hicksville            29-08.25      9.04m   1   
  7 Jade Telesford            11 Westbury              29-00.00      8.83m 
  8 Hafsa Rehman               9 East Meadow           28-06.00      8.68m 
  9 Abby Hurt                  9 Port Washing          28-03.00      8.61m 
 -- Lindsay Pincus            11 East Meadow               FOUL            
 
Event 34  Girls High Jump Division 1B
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Briana Castillo           11 Westbury               4-08.00      1.42m  10   
  2 Celia Christake           12 Port Washing          J4-08.00      1.42m   8   
  3 Kayla Corbett             10 Hicksville             4-06.00      1.37m   6   
  4 Shaina Smith               9 Plainview Ke          J4-06.00      1.37m   4   
  5 Victoria Ip               11 Herricks              J4-06.00      1.37m   2   
  6 Vanessa Froehlich         10 East Meadow            4-04.00      1.32m   0.50
  6 Abby Hurt                  9 Port Washing           4-04.00      1.32m   0.50
  8 Sarah Cavallaro           12 Port Washing           4-02.00      1.27m 
  8 Jillian Lucito            12 East Meadow            4-02.00      1.27m 
 10 Maya Ross                 10 Baldwin               J4-02.00      1.27m 
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Port Washington            163.50     2) East Meadow                89.50
    3) Westbury                    88        4) Hicksville                 49   
    5) Baldwin                     38        6) Plainview Kennedy          33   
    7) Herricks                    29