Licensed to Just in Time Racing - Contractor License      HY-TEK's Meet Manager
              Boys Freshmen - Sophomore Championships - 5/1/2018               
                      Saint John the Baptist High School                       
                                    Results                                    
 
Event 2  Boys 2000 Meter Steeplechase Freshmen
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Luke Connolly              9 St. Anthony'           7:06.31    6   
  2 Emanuel Sanchez            9 St. John the           7:22.75    4   
  3 Michael Borgese            9 Kellenberg             8:16.54    3   
  4 Timothy Vadney             9 Kellenberg             9:26.67    2   
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash Freshmen
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Ranulph Mayas              9 Chaminade                11.96q  1 
  2 Bryce Ridely               9 Holy Trinity             12.19q  1 
  3 Stephen Wiesehahn          9 St. Anthony'             12.25q  2 
  4 Jaden Sinclair             9 Holy Trinity             12.43q  2 
  5 Joshua Minton              9 Saint Mary               12.66q  1 
  6 Robert DiMilia             9 Chaminade                12.76q  2 
  7 Grayson Cuneo              9 Saint Mary               12.89   1 
  8 Nicholas Uemuro            9 Holy Trinity             13.06   2 
  9 Daniel Vargas              9 Chaminade                13.13   4 
 10 Darius Adbuluaqq           9 St. John the             13.18   2 
 11 Justin Leach               9 Holy Trinity             13.20   1 
 12 Kieran Gayron              9 Chaminade                13.57   3 
 13 Caleb Harris               9 Holy Trinity             13.64   2 
 14 Sebastiano Vinci           9 Saint Mary               14.00   3 
 15 Nicholas Ortiz             9 Saint Mary               14.09   3 
 16 Adam Ramtahal              9 Kellenberg               14.11   4 
 17 Julius Castellar           9 Kellenberg               14.27   4 
 18 John DeLuca                9 Holy Trinity             14.50   3 
 19 Alfred Squicciarino        9 Chaminade                14.51   3 
 20 Andrew Belotte             9 Holy Trinity             14.55   1 
 21 Pter West                  9 Chaminade                14.73   3 
 22 Daniel Lopez               9 Kellenberg               15.24   4 
 23 Matthew Jacobs             9 St. Anthony'             15.66   4 
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash Freshmen
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Ranulph Mayas              9 Chaminade                11.86    6   
  2 Bryce Ridely               9 Holy Trinity             11.98    4   
  3 Stephen Wiesehahn          9 St. Anthony'             12.09    3   
  4 Jaden Sinclair             9 Holy Trinity             12.34    2   
  5 Robert DiMilia             9 Chaminade                12.41    1   
  6 Joshua Minton              9 Saint Mary               12.51  
 
Event 6  Boys 110 Meter Hurdles Freshmen
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Christopher Sims           9 Saint Mary               18.10    6   
  2 Cameron Halligan           9 Chaminade                20.60    4   
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run Freshmen
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fernando Sanchez           9 St. John the           4:55.14    6   
  2 Robert Doherty             9 St. Anthony'           4:56.19    4   
  3 Michael Cahill             9 Chaminade              5:06.63    3   
  4 Liam O'Reilly              9 Kellenberg             5:07.11    2   
  5 Daniel Corcoran            9 Chaminade              5:41.00    1   
  6 Matthew Abrusci            9 Chaminade              5:44.68  
  7 George Arnold              9 Saint Mary             5:52.19  
  8 Jack Sadler                9 Chaminade              6:21.98  
 
Event 10  Boys 800 Meter Run Freshmen
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jack Keys                  9 Chaminade              2:11.80    6   
  2 Joseph Mazzucca            9 St. Anthony'           2:14.95    4   
  3 Liam Conte                 9 St. Anthony'           2:18.34    3   
  4 Mikey Delcore              9 St. John the           2:21.61    2   
  5 Michael Holihan            9 St. John the           2:27.88    1   
  6 Jake Orfano                9 Chaminade              2:32.26  
  7 Alex Klimek                9 Chaminade              2:37.51  
  8 Matthew Rubin              9 St. Anthony'           2:38.44  
  9 Daniel Portillo            9 Kellenberg             2:48.87  
 10 Jack Kiley                 9 Chaminade              2:51.57  
 11 Dennis O'Brien             9 Chaminade              2:52.74  
 12 Luciano LaGattua           9 Kellenberg             2:52.77  
 
Event 12  Boys 400 Meter Hurdles Freshmen
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cameron Halligan           9 Chaminade              1:11.48   1   6   
  2 Austin Epp                 9 St. John the           1:12.06   1   4   
  3 Mark Modica                9 St. Anthony'           1:15.13   1   3   
  4 Robert DiMilia             9 Chaminade              1:16.90   2   2   
  5 Angelo Prestipino          9 St. Anthony'           1:17.52   2   1   
 
Event 14  Boys 200 Meter Dash Freshmen
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Bryce Ridely               9 Holy Trinity             24.61q  1 
  2 Ranulph Mayas              9 Chaminade                24.80q  2 
  3 Isiah Torres               9 Chaminade                25.31q  1 
  4 Jaden Sinclair             9 Holy Trinity             25.47q  2 
  5 Francisco Bejarone         9 St. John the             25.67q  2 
  6 Daniel Cyrille             9 St. John the             25.72q  1 
  7 Owen Serkes                9 Chaminade                25.92   1 
  7 Stephen Wiesehahn          9 St. Anthony'             25.92   6 
  9 Zachary McKenzie           9 St. Anthony'             25.98   3 
 10 Joshua Minton              9 Saint Mary               26.48   2 
 11 Jason Touma                9 Chaminade                26.62   6 
 12 Jack Pirtle                9 St. Anthony'             27.04   3 
 13 Nicholas Uemuro            9 Holy Trinity             27.23   2 
 14 Pharoah King               9 Kellenberg               27.31   3 
 15 Justin Leach               9 Holy Trinity             27.35   1 
 16 Louis Idolor               9 Kellenberg               27.78   3 
 17 Ronny Velasquez            9 Kellenberg               27.81   3 
 18 Connor Williams            9 Kellenberg               28.14   4 
 18 Alan Surprise              9 Chaminade                28.14   1 
 20 Sebastiano Vinci           9 Saint Mary               28.70   4 
 21 Thomas Braunreuther        9 Chaminade                28.94   2 
 22 Nicholas Ortiz             9 Saint Mary               29.15   5 
 23 Adam Ramtahal              9 Kellenberg               29.16   4 
 24 Daniel Vargas              9 Chaminade                29.22   6 
 25 Pter West                  9 Chaminade                29.75   4 
 26 John DeLuca                9 Holy Trinity             29.84   4 
 27 Andrew Belotte             9 Holy Trinity             30.33   3 
 28 Jack Dougherty             9 Chaminade                30.75   4 
 29 Julius Castellar           9 Kellenberg               31.60   5 
 30 Kieran Gayron              9 Chaminade                31.84   6 
 31 Daniel Lopez               9 Kellenberg               32.22   5 
 32 Matthew Jacobs             9 St. Anthony'             32.84   6 
 33 Brendan Phelan             9 Chaminade                33.72   5 
 
Event 14  Boys 200 Meter Dash Freshmen
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Bryce Ridely               9 Holy Trinity             24.33    6   
  2 Ranulph Mayas              9 Chaminade                24.40    4   
  3 Isiah Torres               9 Chaminade                25.16    3   
  4 Jaden Sinclair             9 Holy Trinity             25.29    2   
  5 Daniel Cyrille             9 St. John the             25.60    1   
  6 Francisco Bejarone         9 St. John the             25.64  
 
Event 16  Boys 3200 Meter Run Freshmen
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Frank Naudus               9 Chaminade             10:54.41    6   
  2 Luke Connolly              9 St. Anthony'          11:00.65    4   
  3 Daniel Mullan              9 St. Anthony'          11:24.08    3   
  4 Kyle Murray                9 Kellenberg            12:21.69    2   
 
Event 18  Boys 400 Meter Dash Freshmen
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Robert Doherty             9 St. Anthony'             54.60   1   6   
  2 Alex Scagnelli             9 Kellenberg               54.83   1   4   
  3 Fernando Sanchez           9 St. John the             58.99   1   3   
  4 Aidan DePaul              10 St. Anthony'           1:01.25   1   2   
  5 Matthew White              9 Chaminade              1:01.60   1   1   
  6 Pharoah King               9 Kellenberg             1:05.65   2 
  7 Anthony Rollo              9 Chaminade              1:05.95   1 
  8 Alfred Squicciarino        9 Chaminade              1:08.55   2 
  9 Jack Dougherty             9 Chaminade              1:09.00   2 
 10 Kieran Ameres              9 Chaminade              1:09.99   2 
 11 Brendan Phelan             9 Chaminade              1:15.44   2 
 
Event 20  Boys Long Jump Freshmen
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Christopher Sims           9 Saint Mary            19-03.00    6   
  2 Jason Touma                9 Chaminade             18-09.00    4   
  3 Grayson Cuneo              9 Saint Mary            17-06.00    3   
  4 Austin Epp                 9 St. John the          16-06.75    2   
  5 Brendan Keane              9 Chaminade             15-11.00    1   
  6 Terence Mooney             9 Chaminade             15-10.00  
  7 Mark Modica                9 St. Anthony'          15-06.50   15-06.50
  8 Tristan Yu                 9 Chaminade            J15-06.50   15-04.25
  9 Devon Storke               9 St. Anthony'          14-08.00  
 10 Patrick Conlon             9 Chaminade             13-05.75  
 11 Michael Tully              9 Chaminade             13-02.00  
 12 Samuel Beattie             9 Chaminade             10-04.00  
 -- Darius Adbuluaqq           9 St. John the              FOUL  
 
Event 22  Boys Triple Jump Freshmen
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Daniel Cyrille             9 St. John the          37-04.00    6   
  2 Terence Mooney             9 Chaminade             34-01.50    4   
  3 Tristan Yu                 9 Chaminade             32-04.00    3   
  4 Mark Modica                9 St. Anthony'          31-11.00    2   
  5 Patrick Conlon             9 Chaminade             30-08.50    1   
  6 Michael Tully              9 Chaminade             30-01.50  
  7 Samuel Beattie             9 Chaminade             28-02.50  
 -- Devon Storke               9 St. Anthony'              FOUL  
 
Event 26  Boys Shot Put Freshmen
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Grant Natindim             9 Chaminade             43-07.50    6   
  2 Agostino Baltas            9 Kellenberg            39-03.50    4   
  3 Karl Heinz-Morose          9 Chaminade             39-03.00    3   
  4 Aidan Byrne                9 Kellenberg            33-09.00    2   
  5 Ryan Gibbs                 9 St. Anthony'          31-08.50    1   
  6 Bryan Pitts                9 Holy Trinity          29-03.00  
  7 Paul Meyers                9 St. Anthony'          28-04.00  
  8 Michael Raziano            9 Chaminade             24-08.00  
  9 Brandon Clarke             9 Kellenberg            23-05.50  
 
Event 28  Boys Discus Throw Freshmen
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Grant Natindim             9 Chaminade                77-08    6   
  2 Aidan Byrne                9 Kellenberg               68-04    4   
  3 Karl Heinz-Morose          9 Chaminade                67-07    3   
  4 Ryan Gibbs                 9 St. Anthony'             67-01    2   
  5 Paul Meyers                9 St. Anthony'             65-01    1   
  6 Bryan Pitts                9 Holy Trinity             64-04  
  7 Michael Raziano            9 Chaminade                47-04  
 
Event 30  Boys Pole Vault Freshmen
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Robert Kalinowski          9 St. Anthony'           9-06.00    6   
  2 Stephen Wiesehahn          9 St. Anthony'           7-06.00    3.50
  2 Anthony Galasso            9 St. John the           7-06.00    3.50
 -- Eric Vila                  9 St. John the                NH  
 
Event 32  Boys 4x800 Meter Relay Freshmen
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 St. Anthony's  'A'                                  9:13.45    6   
     1) Justin Kirshner 9               2) Joseph Mazzucca 9              
     3) Liam Conte 9                    4) Robert Doherty 9               
  2 Chaminade  'A'                                      9:16.33    4   
     1) Tom Caras 10                    2) Jack Keys 9                    
     3) Frank Naudus 9                  4) Ryan Olson 9                   
  3 Kellenberg  'A'                                    10:19.84    3   
     1) Liam O'Reilly 9                 2) Kyle Murray 9                  
     3) Andrew Gornstein 9              4) Michael Borgese 9              
  4 Chaminade  'B'                                     10:31.59    2   
     1) Matthew Abrusci 9               2) Daniel Corcoran 9              
     3) Jack Sadler 9                   4) Jake Orfano 9                  
  5 St. Anthony's  'B'                                 10:36.84    1   
     1) Brian Connelly 9                2) Jon Tyus-Carrington 9          
     3) Dylan Cellamare 9               4) Tristan O'Rourke 9             
 
Event 34  Boys 4x100 Meter Relay Freshmen
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Chaminade  'A'                                        49.21    6   
     1) Robert DiMilia 9                2) Ranulph Mayas 9                
     3) Alan Surprise 9                 4) Jason Touma 9                  
  2 Holy Trinity  'A'                                     49.87    4   
     1) Jaden Sinclair 9                2) Bryce Ridely 9                 
     3) Nicholas Uemuro 9               4) Caleb Harris 9                 
  3 St. Anthony's  'A'                                    50.62    3   
     1) Jack Pirtle 9                   2) Angelo Prestipino 9            
     3) Zachary McKenzie 9              4) Robert Kalinowski 9            
  4 St. John the Baptist  'A'                             50.71    2   
     1) Darius Adbuluaqq 9              2) Daniel Cyrille 9               
     3) Austin Epp 9                    4) Francisco Bejarone 9           
  5 Saint Mary  'A'                                       53.41    1   
     1) George Arnold 9                 2) Sebastiano Vinci 9             
     3) Nicholas Ortiz 9                4) Grayson Cuneo 9                
 
Event 35  Boys 4x400 Meter Relay Freshmen
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Chaminade  'A'                                      3:58.94    6   
     1) Jack Keys 9                     2) Brendan Keane 9                
     3) Owen Serkes 9                   4) Isiah Torres 9                 
  2 St. John the Baptist  'A'                           4:03.93    4   
     1) Emanuel Sanchez 9               2) Anthony Galasso 9              
     3) Mikey Delcore 9                 4) Fernando Sanchez 9             
  3 Kellenberg  'A'                                     4:06.96    3   
     1) Louis Idolor 9                  2) Ronny Velasquez 9              
     3) Connor Williams 9               4) Alex Scagnelli 9               
  4 Chaminade  'B'                                      4:16.95    2   
     1) Thomas Braunreuther 9           2) Cameron Halligan 9             
     3) Anthony Rollo 9                 4) Matthew White 9                
 -- St. Anthony's  'A'                                       DQ   toss batton 1-2
     1) Aidan DePaul 10                 2) Liam Conte 9                   
     3) Justin Kirshner 9               4) Joseph Mazzucca 9              
 
               Men - Freshmen - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Chaminade                   94        2) ST. Anthony's              64.50
    3) St. John the Baptist        38.50     4) Kellenberg                 29   
    5) Holy Trinity                18        6) Saint Mary                 16