Licensed to Just in Time Racing - Contractor License      HY-TEK's Meet Manager
              Port Jefferson Steeplechase Invitational - 4/4/2018              
                          Port Jefferson High School                           
                                    Results                                    
 
Event 2  Boys 2000 Meter Steeplechase Freshman
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Grant Samara               9 Port Jeffers           7:07.74   1 
  2 Lucas Maley                9 Manhasset HS           7:09.71   1 
  3 Fernando Sanchez           9 St. John the           7:21.33   1 
  4 Daniel O''Neill            9 Manhasset HS           7:27.13   1 
  5 Fletcher Wilson            9 Manhasset HS           7:36.06   1 
  6 Dennis Mensch              9 Smithtown We           7:37.00   1 
  7 Emanuel Sanchez            9 St. John the           7:45.08   1 
  8 Brian Veit                10 Port Jeffers           7:51.65   1 
  9 James Mintell              8 Center Moric           7:57.02   2 
 10 Alex Triolo                9 Smithtown Ea           8:01.57   1 
 11 Ricky Stafford             9 Bayport/Blue           8:07.79   1 
 12 Justin Oh                  9 Manhasset HS           8:12.58   1 
 13 Maxwell Baggett            9 Jericho                8:13.47   1 
 14 Michael Holihan            9 St. John the           8:15.77   1 
 15 Cody Stefan                9 Manhasset HS           8:34.34   2 
 16 David Adler                9 Smithtown Ea           8:35.45   2 
 17 Jack Reilly                9 Port Jeffers           8:37.07   2 
 18 Matthew Karabatzoglou      8 Islip                  8:41.06   2 
 19 Barry Zhang                9 Jericho                9:04.54   2 
 20 Noah Sabato T00            9 New Rochelle           9:34.60   2 
 21 Justin Lin                 9 Jericho               10:23.66   2 
 22 Andy Jiang                 9 Jericho               10:33.10   2 
 23 Jason Guo                  9 Jericho               10:37.67   2 
 24 Russel Tran                9 Jericho               10:43.88   2 
 25 Kabir Tripathi             9 Jericho               11:18.16   2 
 26 Obaed Shah                 9 Jericho               11:20.32   2 
 
Event 4  Boys 2000 Meter Steeplechase Novice
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Johnny O'Connell          10 St. John the           7:01.76   1 
  2 Chris Greenidge           10 St. John the           7:28.14   1 
  3 Hazen Hildebolt           10 Manhasset HS           7:29.12   1 
  4 Jack LaSalle              10 Manhasset HS           7:32.60   1 
  5 Kevin Forte               10 Smithtown We           7:50.70   2 
  6 Nick Dente T00            10 New Rochelle           7:58.87   1 
  7 Carter Reis               10 Smithtown We           8:03.75   2 
  8 Aakash Yagnik             12 Jericho                8:07.61   1 
  9 Kevin Budveit             10 St. John the           8:13.28   1 
 10 Dylan Chambers            12 Islip                  8:19.95   2 
 11 Jeremy Tesler T00         10 New Rochelle           8:22.89   1 
 12 Justin Snyder             12 Jericho                8:29.83   1 
 13 Christian Mackey          12 Jericho                8:36.66   1 
 14 Matthew Krajci            12 Smithtown Ea           8:42.60   2 
 15 Mikael Barajas            10 Glen Cove              9:00.94   1 
 16 James Kim                 12 Jericho                9:01.73   1 
 17 Dominic Pulisic           12 Smithtown Ea           9:19.80   2 
 18 Jason Chen                10 Jericho                9:35.20   2 
 19 Michael Lin               11 Jericho                9:39.26   1 
 20 Michael Kim               10 Jericho               10:18.96   2 
 21 Anshul Friedman-Jha       10 Jericho               10:22.45   2 
 22 Mike Poon                 10 Jericho               11:12.29   2 
 23 Dylan Lai                 10 Jericho               11:15.08   2 
 24 Jonathen Xie              12 Jericho               11:16.16   2 
 25 Jeffrey Zhang             11 Jericho               11:16.76   2 
 26 Brian Cheng               12 Jericho               11:17.32   2 
 27 Micheal Xie               10 Jericho               12:21.78   2 
 
Event 5  Boys 2000 Meter Steeplechase Open
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nick DeFelice             11 Smithtown We           6:23.43  
  2 Aidan Healy               12 St. John the           6:31.92  
  3 Ryan Fowkes               11 East Hampton           6:39.71  
  4 Thomas Fodor              10 Northport              6:41.20  
  5 Patrick Grasing           10 Smithtown Ea           6:58.72  
  6 Thomas Roulette           12 St. John the           6:59.85  
  7 Patrick Fiorillo          10 St. John the           7:00.56  
  8 Vincent Aleaga            11 St. John the           7:12.45  
  9 Kieran Coates             10 Northport              7:15.29  
 10 Michael Donegan           11 Center Moric           7:18.87  
 11 Omar Leon                 11 East Hampton           7:20.34  
 12 Robert Weiss              12 East Hampton           7:32.16  
 13 Bryan Spinella            12 Smithtown Ea           7:32.82  
 14 Frank Bellucci            10 East Hampton           7:39.38  
 15 Harrison Goldstein        11 Smithtown Ea           7:47.20  
 16 Matthew Maya              11 East Hampton           8:07.41  
 
Event 7  Boys 3000 Meter Steeplechase Open
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Kevin Cawley              11 Smithtown Ea          10:28.15   1 
  2 Ryan Watson               12 Manhasset HS          10:30.51   1 
  3 Aidan Sweeney             12 Manhasset HS          10:32.17   1 
  4 Jake Gazura               11 Ward Melvill          10:35.17   1 
  5 Jason Gibbons             11 Northport             10:36.40   1 
  6 Daniel Gross              12 Center Moric          10:38.81   1 
  7 Matthew Maidhof           12 Smithtown We          10:40.84   1 
  8 Sean Higgins              11 Mount Sinai           10:44.72   2 
  9 Matt Nolan                11 Bayport/Blue          10:48.78   2 
 10 Drew Miller               11 Manhasset HS          10:55.78   2 
 11 Adam Stefan               11 Manhasset HS          11:01.26   1 
 12 Kelby Bishop              10 Connetquot            11:19.38   1 
 13 Luke Muratore             10 Smithtown We          11:24.95   2 
 14 Dylan Vasapollo           10 Smithtown We          11:29.09   2 
 15 Brian Schaaf              12 Longwood              11:35.80   2 
 16 Joseph Krause             11 Shoreham Wad          11:43.45   2 
 17 Cooper Ball               11 Kings Park            11:44.58   1 
 18 Justin Wei                10 Mount Sinai           11:48.63   2 
 19 Alex Martin               12 Smithtown Ea          11:52.34   1 
 20 Ryan Howlin               10 Smithtown We          11:59.75   2 
 21 Ryan Wilson               11 Mount Sinai           12:13.84   2 
 22 Eric DiLisio              11 Shoreham Wad          12:14.80   2 
 23 Sam Daly                  11 Kings Park            12:20.86   2 
 24 Thomas Stritzl            11 Kings Park            12:24.20   2 
 25 Raymond LaPorte           12 Shoreham Wad          12:29.33   2