Licensed to Just in Time Racing - Contractor License      HY-TEK's Meet Manager
             Chris Urban & Brittany Walsh Invitational - 5/14/2018             
                             Copiague High School                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Margaret McKeever         12 North Babylo           7:19.66   10   
  2 Kate Manalastas           10 Smithtown We           7:45.03    8   
  3 Linda Pomiranceva          9 Riverhead              7:50.27    6   
  4 Bridget Roell             10 Kings Park             7:52.28    4   
  5 Michaela Rapisarda        11 Deer Park              8:00.76    2   
  6 Natalie Haab              11 West Babylon           8:11.13    1   
  7 Veronica Szygalowicz      10 Lindenhurst            8:18.93  
  8 Jennifer Cooney           12 Massapequa             8:37.50  
  9 Kristen Thomas            12 Islip                  8:40.61  
 10 Brittney Smith            12 Massapequa             8:44.15  
 11 Lilian Neilson            10 Kings Park             9:03.23  
 12 Isabel O''Neill           12 Massapequa             9:11.35  
 13 Maura Stringer            11 Rocky Point            9:29.93  
 14 Natalia Cuttler           10 Islip                  9:30.02  
 15 Jazmine Lang              10 Rocky Point           10:38.45  
 
Event 3  Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Skye Lehr                 10 Kings Park               16.54q  1 
  2 Teresa Gatti              11 Hauppauge                16.73q  2 
  3 Caisey Scarpinella        11 Hauppauge                17.03q  2 
  4 Alexis Nesbitt            11 North Babylo             17.05q  1 
  5 Hannah Harrington         11 Kings Park               17.19q  1 
  6 Hope Cuomo                12 North Babylo             17.28q  2 
  7 Kaycia Lewis               9 North Babylo             17.48   2 
  8 Brittney Viera            12 Smithtown We             17.60   1 
  9 Samantha Suazo            12 Hauppauge                17.64   1 
 10 Thamarah Bouaz            12 North Babylo             17.80   2 
 11 Alexandria Maniscalco     12 Deer Park                18.05   1 
 12 Carllisha Boone            9 Copiague                 18.66   3 
 13 Sonia Casas               10 North Babylo             18.73   3 
 14 Savannah Thomas           10 North Babylo             18.92   4 
 15 Emma Claps                10 Hauppauge                19.08   3 
 16 Davandra Daniel           11 Copiague                 19.15   3 
 17 Kayla Ferguson            10 Copiague                 19.16   4 
 18 Emma Reilly               12 Smithtown We             19.21   3 
 19 Olivia Johnson            10 Kings Park               19.25   3 
 20 Bari Gruber                9 Hhh West                 19.53   4 
 21 Emily Jaeger              10 Rocky Point              19.65   5 
 22 Ilana Greenstein           9 Rocky Point              19.89   4 
 23 Wanwisa Chaikla           12 Deer Park                20.15   5 
 24 Julia Bakar                8 Deer Park                20.54   5 
 25 Ella Laviano              10 Kings Park               20.71   5 
 26 Mayra Sanchez             11 Islip                    21.26   4 
 27 Sophia Koshansky          10 Kings Park               21.29   5 
 28 Robyn Lehr                 8 Kings Park               21.36   5 
 29 Madison Lopresti           9 Rocky Point              23.10   2 
 30 Kylee Chambers            11 Islip                    23.50   4 
 
Event 3  Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Skye Lehr                 10 Kings Park               16.48   10   
  2 Teresa Gatti              11 Hauppauge                16.98    8   
  3 Caisey Scarpinella        11 Hauppauge                17.17    6   
  4 Hannah Harrington         11 Kings Park               17.40    4   
  5 Alexis Nesbitt            11 North Babylo             17.49    2   
  6 Hope Cuomo                12 North Babylo             17.52    1   
 
Event 5  Girls 1500 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tara Hauff                12 West Babylon           4:53.65   1  10   
  2 Jenna Newman              11 Sayville               4:55.71   1   8   
  3 Ashley Jean-Raymond       12 Copiague               5:01.12   1   6   
  4 Madeline Mowbray          11 Islip                  5:12.45   1   4   
  5 Rebecca Clackett          10 Hauppauge              5:15.69   1   2   
  6 Abby Egan                  9 Kings Park             5:16.02   1   1   
  7 Tanner Richter             9 Kings Park             5:17.57   1 
  8 Laryssa Olsen             11 Riverhead              5:18.73   1 
  9 Jessica Ihlen             10 Kings Park             5:32.16   2 
 10 Natalia Ruszkowski        10 Riverhead              5:35.16   1 
 11 Yasmeen Araujo            11 Deer Park              5:38.49   1 
 12 Kaitlyn McCann             8 Deer Park              5:40.85   2 
 13 Julia Salatti              9 Kings Park             5:40.89   2 
 14 Nicole Trude              11 Rocky Point            5:43.76   2 
 15 Catuxa Fernandez          11 Smithtown We           5:44.58   2 
 16 Emily Farrell             10 Rocky Point            5:45.99   2 
 17 Nicole Mroczek            10 Lindenhurst            5:46.01   2 
 18 Gianna Giffone             9 Deer Park              5:46.28   2 
 19 Madison Gulinello          8 Deer Park              5:47.27   2 
 20 Vivian Mimura              9 Stony Brook            5:47.65   2 
 21 Amy Magagnoli             10 Islip                  5:51.11   2 
 22 Ilona Kaydanov            12 Hauppauge              5:52.28   1 
 23 Jenna Lehman              11 Kings Park             5:54.48   2 
 24 Danielle Cavaliere        10 Hauppauge              5:58.46   2 
 25 Abby Clarke                9 Hauppauge              6:07.44   1 
 26 Hailey Lipiec             10 Deer Park              6:11.62   2 
 27 Hailey Trizulino           7 Islip                  6:13.14   2 
 28 Liz Weiner                11 Rocky Point            6:16.18   2 
 29 Arianna Araujo            10 Deer Park              6:17.89   2 
 30 Grace Nolan               12 Rocky Point            6:19.03   2 
 31 Morgan Nugent             11 Deer Park              6:22.30   2 
 32 Ariel Oge                 12 Smithtown We           6:28.98   2 
 33 Amber Scruggs             11 Deer Park              6:44.09   2 
 34 Sara Madsen               10 North Babylo           6:52.05   2 
 
Event 9  Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Akajia Atkins             12 Copiague                 12.55q  2 
  2 Jada Obie                 12 Hauppauge                12.56q  1 
  3 Martina Keith             11 Hhh West                 12.66q  1 
  4 Cherish Love              10 North Babylo             12.67q  2 
  5 Alexandrea Harriott       12 Central Isli             12.90q  1 
  6 Crystal Blackman          11 North Babylo             12.94q  1 
  7 Grace Glennon             12 West Babylon             13.06   2 
  8 Trinity Roberts            9 Copiague                 13.22   3 
  9 Krista Agostinello        12 West Babylon             13.38   2 
 10 Ajhani Carroll            11 Copiague                 13.47   1 
 11 Stephane Honore           10 Deer Park                13.51   2 
 12 Alexandra Kelly            8 Rocky Point              13.64   2 
 13 julianna kurtz            11 Lindenhurst              13.82   3 
 14 Iamni Foulkes             11 Central Isli             13.86   1 
 15 Amaruyanna Williams        9 Riverhead                13.92   4 
 16 Katie Trapanatto          11 Kings Park               13.93   3 
 17 Adriana Harris            11 North Babylo             13.98   4 
 18 Julia DiMaio              10 Deer Park                14.04   3 
 19 Wanwisa Chaikla           12 Deer Park                14.08   6 
 20 Nia Johnson               12 Riverhead                14.14   4 
 21 Chereyah Love              9 North Babylo             14.17   3 
 22 Starrana Alexis            9 North Babylo             14.18   5 
 23 Skylar Sattanino           9 Hauppauge                14.29   5 
 24 Ilana Greenstein           9 Rocky Point              14.32   7 
 25 Cassidy Duncan            12 Saint Mary               14.39   4 
 26 Telisa Washington         12 Copiague                 14.40   3 
 27 Jada Champagnie            9 Copiague                 14.43   6 
 28 Kiara Bennett             10 Copiague                 14.45   6 
 29 joy oghanekome            10 Lindenhurst              14.57   4 
 29 Madison Traverzo           9 Hauppauge                14.57   5 
 31 Mia Raguso                10 Rocky Point              14.63   7 
 31 cicely meza                9 Lindenhurst              14.63   5 
 33 Omicia Austin             11 Copiague                 14.66   7 
 34 Naja Fenelon              11 Saint Mary               14.67   8 
 35 Amanda Reid               12 Saint Mary               14.68   9 
 36 Temilolu Adeola            9 Hhh West                 14.69   6 
 37 Julia Strand               9 Hauppauge                15.01   8 
 38 Khiarra Noriega           11 Deer Park                15.02   6 
 39 Marissa Butts             10 North Babylo             15.22   5 
 40 Fritzine Lavoile           9 Deer Park                15.26   6 
 41 Nicolemarie Mastronardi    9 North Babylo             15.29   5 
 42 Kathryn Boehm              9 Kings Park               15.32   9 
 42 Chimelu Ani                9 Stony Brook              15.32   8 
 44 Desiree Pagan              8 Islip                    15.45   9 
 45 Nicole Reyes              10 Saint Mary               15.54  10 
 46 Aleesia Stanco            12 Smithtown We             15.61   7 
 47 Ariana Warner             12 Saint Mary               15.64   9 
 48 Kiah Bennet                9 Deer Park                15.69   7 
 49 Cameron Lauro             10 North Babylo             15.72   9 
 50 Baylie Greenberg          12 Smithtown We             15.83   7 
 51 Diane Jean-Baptiste       11 North Babylo             15.94  10 
 52 Alyssa Grossnickle        11 North Babylo             15.98   8 
 53 Robyn Lehr                 8 Kings Park               16.12  11 
 54 Susan Harvey              12 Smithtown We             16.20   8 
 55 Ally Christie             12 Smithtown We             16.29   8 
 56 Eva Alvarez                9 North Babylo             16.74   9 
 56 Caitlin Anetrella         11 Islip                    16.74  10 
 58 Kelsey Bautista           12 Deer Park                17.48   4 
 59 Anaya Bussey               9 Stony Brook              18.25  10 
 60 Elizah Walker             12 Hauppauge                18.40  11 
 61 Sarah Kose                11 Islip                    18.51  10 
 
Event 9  Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Cherish Love              10 North Babylo             12.29   10   
  2 Akajia Atkins             12 Copiague                 12.31    8   
  3 Jada Obie                 12 Hauppauge                12.39    6   
  4 Martina Keith             11 Hhh West                 12.62    4   
  5 Alexandrea Harriott       12 Central Isli             12.73    2   
  6 Crystal Blackman          11 North Babylo             12.77    1   
 
Event 11  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Samantha Quigley          12 North Babylo             60.85   2  10   
  2 Jessica Boos              11 West Babylon             60.89   1   8   
  3 Halle Moore               10 Copiague                 61.32   1   6   
  4 Jade Young                11 Central Isli             62.19   1   4   
  5 Tara Hauff                12 West Babylon             62.32   1   2   
  6 Heather Dillon            11 Deer Park                63.02   2   1   
  7 Kristina Deraveniere      10 Riverhead                63.19   2 
  8 Liz Ihm                    9 Lindenhurst              63.26   1 
  9 Zyra Sotero                9 Lindenhurst              63.74   2 
 10 Christina Yakaboski       10 Riverhead                63.90   2 
 11 Jordyn Levy                9 Hhh West                 63.95   3 
 12 Jasmine Jackson-Gomes     12 Copiague                 64.60   2 
 13 Eve Pittman               11 Riverhead                65.26   4 
 14 Osasi Amene                8 Central Isli             65.28   1 
 15 Jazel Negron              12 Smithtown We             66.03   3 
 16 Sydney Grant              10 Hhh West                 66.85   6 
 17 Sabrina Duenas            11 Rocky Point              68.97   3 
 18 Emily Clackett            12 Hauppauge                68.99   3 
 19 Niamh Scanlon              7 Stony Brook              69.02   3 
 20 Kaylee Jones               8 Islip                    69.10   4 
 21 Cathlyn Manigat           10 Central Isli             69.61   4 
 22 Ariel McDermott           11 Deer Park                71.03   3 
 23 Lilly Keegan               7 Stony Brook              71.55   5 
 24 Kristen Zoll               9 Rocky Point              72.69   6 
 25 Mayra Sanchez             11 Islip                    73.08   6 
 26 Bianka Morales            11 Islip                    74.27   4 
 27 Emma Rose Krepil           9 Rocky Point              76.91   5 
 28 Kylee Chambers            11 Islip                    77.98   4 
 29 Jasleen Kaur               9 Deer Park                79.87   5 
 30 Emma Hayes                 9 Islip                  1:20.57   4 
 31 Nora Shortall              9 Stony Brook            1:24.90   5 
 32 Derya Ozcan               12 Stony Brook            1:26.31   6 
 
Event 15  Girls 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Christie Czajka           11 East Islip             2:23.11   1  10   
  2 Ashley Jean-Raymond       12 Copiague               2:25.47   1   8   
  3 Brittany Patterson        12 Central Isli           2:26.00   1   6   
  4 Alexarae Clark            11 Deer Park              2:27.33   1   4   
  5 Jenna Newman              11 Sayville               2:27.57   1   2   
  6 Emily Sullivan             9 Hhh West               2:32.87   1   1   
  7 Catherine Eng             11 Smithtown We           2:34.64   1 
  8 Natalie Haab              11 West Babylon           2:35.35   1 
  9 Brielle Zink               7 Islip                  2:37.85   2 
 10 Shannon Moleti            10 Hauppauge              2:38.40   1 
 11 Elena Billings            11 Kings Park             2:41.82   1 
 12 Sara Wallace              12 Smithtown We           2:43.76   2 
 13 Heather Wilson            11 Hauppauge              2:46.74   2 
 14 kaelyn poscilio            9 Lindenhurst            2:47.89   2 
 15 Yasmeen Araujo            11 Deer Park              2:48.39   2 
 16 Christina Seem            12 Deer Park              2:48.72   3 
 17 Natalia Cuttler           10 Islip                  2:48.92   2 
 18 Kaitlyn McCann             8 Deer Park              2:50.91   2 
 19 Emily Farrell             10 Rocky Point            2:51.03   2 
 20 Kalyn Espinal             11 Central Isli           2:51.08   2 
 21 Danielle Cavaliere        10 Hauppauge              2:53.91   2 
 22 Madison Gulinello          8 Deer Park              2:54.53   2 
 23 Trinity Johnson           11 Central Isli           2:54.72   2 
 24 Hailey Lipiec             10 Deer Park              2:55.20   3 
 25 Bianca Punger             12 Deer Park              2:55.53   3 
 26 Victoria Beglane          12 Hauppauge              2:56.01   2 
 27 Emily Lonegro              9 Hauppauge              2:56.27   3 
 28 Jennifer Donis            11 Central Isli           2:56.66   2 
 29 Nicole Trude              11 Rocky Point            2:59.77   3 
 30 Cindy Cruz                12 Central Isli           3:02.15   2 
 31 Daniella Olarte           11 North Babylo           3:04.44   3 
 32 Michelle Costanzo         11 Rocky Point            3:05.17   3 
 33 Arianna Araujo            10 Deer Park              3:06.08   3 
 34 Natalie Corrice           12 Rocky Point            3:06.92   3 
 35 Anne-Sarah Nichitiu        8 Stony Brook            3:08.69   3 
 36 Layla Keen                 9 Hauppauge              3:09.29   3 
 37 Maura Stringer            11 Rocky Point            3:10.35   3 
 38 Alisha Suhail             10 Deer Park              3:12.11   3 
 39 Emily Russo                9 Hauppauge              3:13.01   3 
 40 Esteysy Yanes-Amaya        9 Deer Park              3:13.67   3 
 41 Sara Madsen               10 North Babylo           3:13.94   3 
 42 Mia Tobaru                 9 Deer Park              3:15.45   3 
 43 Grace Nolan               12 Rocky Point            3:16.16   3 
 44 Monika Swienc              9 Hauppauge              3:22.39   3 
 45 Stephanie Costi            9 Hauppauge              3:26.83   3 
 46 Ciara Johnson             11 Hauppauge              3:33.29   3 
 
Event 17  Girls 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sarah Wilkinson           12 Smithtown We             70.59   1  10   
  2 Jade Young                11 Central Isli             70.61   1   8   
  3 Osasi Amene                8 Central Isli             74.42   1   6   
  4 Skye Lehr                 10 Kings Park               74.56   1   4   
  5 Carllisha Boone            9 Copiague                 74.79   2   2   
  6 Deja Evans                 9 Copiague                 75.35   1   1   
  7 Bari Gruber                9 Hhh West                 76.66   1 
  8 Sarah Wong                 9 Stony Brook              78.35   2 
  9 Gianna Giffone             9 Deer Park              1:22.76   2 
 10 Olivia Johnson            10 Kings Park             1:25.40   2 
 11 Julia Bakar                8 Deer Park              1:25.67   2 
 12 Sophia Koshansky          10 Kings Park             1:28.48   2 
 
Event 19  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Akajia Atkins             12 Copiague                 26.03   1  10   
  2 Grace Glennon             12 West Babylon             26.39   1   8   
  3 Miasha Pittman            10 Riverhead                26.46   1   6   
  4 Madison Byrne             10 Hhh West                 26.61   2   4   
  5 Madison Mulder            12 Smithtown We             26.79   1   2   
  6 Jessica Boos              11 West Babylon             27.00   2   1   
  7 Caroline Mullady           8 Kings Park               27.02   2 
  8 Rachel Reycroft           11 Hampton Bays             27.69   1 
  9 Stephane Honore           10 Deer Park                27.86   3 
 10 Tammantha Merchant        10 Hauppauge                28.07   3 
 11 Kerrice Harrison           9 Copiague                 28.17   2 
 12 Jada Obie                 12 Hauppauge                28.44   1 
 13 Kaycia Lewis               9 North Babylo             28.57   3 
 14 Giovanna Giffone           8 Deer Park                28.59   3 
 15 Emani Womack               8 Riverhead                28.79   5 
 16 Iamni Foulkes             11 Central Isli             28.83   3 
 16 Jazel Negron              12 Smithtown We             28.83   2 
 18 adriana doria              9 Lindenhurst              28.96   4 
 19 Kaitlyn Smith              9 Kings Park               29.22   4 
 20 Ravae McCleary             9 Hauppauge                29.26   4 
 21 Nina Ricottoni            10 Hhh West                 29.32   3 
 22 Lakeyah Jackson           11 North Babylo             29.37   6 
 23 Erin Abernethy            12 Rocky Point              29.40   4 
 24 Cathlyn Manigat           10 Central Isli             29.43   4 
 25 Emily Eng                 11 Smithtown We             29.48   2 
 26 Isis Williams             10 Islip                    29.49   4 
 27 Tionny King               10 Deer Park                29.71   9 
 28 Sofia Goldbaum            10 Hhh West                 29.72   6 
 29 Taylor Maltese            12 Rocky Point              29.76   5 
 30 Skylar Sattanino           9 Hauppauge                29.95   6 
 31 Kaylee Jones               8 Islip                    30.52   5 
 32 Mia Raguso                10 Rocky Point              30.81   7 
 33 Khiarra Noriega           11 Deer Park                31.05   8 
 34 Kristen Zoll               9 Rocky Point              31.08   7 
 35 Temilolu Adeola            9 Hhh West                 31.23   5 
 36 Fritzine Lavoile           9 Deer Park                31.29   8 
 36 joy oghanekome            10 Lindenhurst              31.29   6 
 38 Emma Hayes                 9 Islip                    31.30   5 
 39 Nicolemarie Mastronardi    9 North Babylo             32.10  10 
 40 Bianka Morales            11 Islip                    32.21   6 
 41 Desiree Pagan              8 Islip                    32.25   5 
 42 Kathryn Boehm              9 Kings Park               32.37   7 
 43 Julia Strand               9 Hauppauge                32.39   8 
 44 Aleesia Stanco            12 Smithtown We             32.81   7 
 45 Baylie Greenberg          12 Smithtown We             32.87   7 
 46 Michele Daye              10 Hhh West                 33.01   9 
 47 Alyssa Grossnickle        11 North Babylo             33.10   7 
 48 Marissa Butts             10 North Babylo             33.13   6 
 49 Teresa Deasy               9 Hauppauge                33.66   9 
 50 Luchi Chukwuemeka          8 Stony Brook              33.85  10 
 51 Caneia Pierre             11 Deer Park                33.86   8 
 52 Kiah Bennet                9 Deer Park                34.23   9 
 53 Ally Christie             12 Smithtown We             34.30   9 
 54 Emma Rose Krepil           9 Rocky Point              34.78   8 
 55 Caitlin Anetrella         11 Islip                    35.01   8 
 56 Cameron Lauro             10 North Babylo             36.07  10 
 57 Rachel Riall              12 Smithtown We             38.52  10 
 58 Sarah Kose                11 Islip                    39.11  10 
 59 Elizah Walker             12 Hauppauge                39.98   9 
 
Event 21  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Riverhead  'A'                                     10:14.08   10   
     1) Laryssa Olsen 11                2) Natalia Ruszkowski 10          
     3) Kristina Deraveniere 10         4) Christina Yakaboski 10         
  2 Deer Park  'A'                                     10:27.87    8   
  3 Hauppauge  'A'                                     10:39.49    6   
  4 Smithtown West  'A'                                10:49.86    4   
  5 Islip  'A'                                         10:55.55    2   
  6 Kings Park  'A'                                    10:59.84    1   
  7 Central Islip  'A'                                 11:46.97  
 
Event 23  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Copiague  'A'                                       4:14.50   10   
     1) Samelia Roberts 10              2) Carllisha Boone 9              
     3) Alivia Lawrence 10              4) Halle Moore 10                 
  2 North Babylon  'A'                                  4:15.05    8   
  3 Stony Brook  'A'                                    4:45.48    6   
  4 Hauppauge  'A'                                      5:04.75    4   
 
Event 25  Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 North Babylon  'A'                                    49.94   1  10   
     1) Crystal Blackman 11             2) Samantha Quigley 12            
     3) Nicola Calabrese 12             4) Cherish Love 10                
  2 Hhh West  'A'                                         50.97   1   8   
  3 Hauppauge  'A'                                        52.44   1   6   
  4 Copiague  'A'                                         52.67   1   4   
  5 Central Islip  'A'                                    53.03   1   2   
  6 Copiague  'B'                                         55.32   2   1   
  7 Lindenhurst  'A'                                      55.34   2 
  8 Hampton Bays  'A'                                     55.87   2 
  9 Stony Brook  'A'                                      56.90   3 
 10 Hauppauge  'B'                                        57.09   3 
 -- Riverhead  'A'                                           DQ   2  OUT OF ZONE 3-4
 -- Kings Park  'A'                                          DQ   1  OUT OF ZONE 1-2
 -- Deer Park  'A'                                           DQ   2  OUT OF ZONE 3-4
 
Event 28  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nigeria Jones             12 Brentwood              5-02.00   10   
  2 Samelia Roberts           10 Copiague              J5-02.00    8   
  3 Amarys John               10 Hauppauge              5-01.00    6   
  4 Stephanie Berkeley        10 Riverhead              5-00.00    4   
  5 Cecilia Ali               12 North Babylo           4-10.00    2   
  6 Ashanti Chandler          11 North Babylo          J4-10.00    1   
  7 Faith McCombs             11 Copiague               4-08.00  
  7 Hope Cuomo                12 North Babylo           4-08.00  
  9 Arden Green               12 Central Isli          J4-08.00  
 10 Ravae McCleary             9 Hauppauge              4-06.00  
 11 Jaden O'Brien             11 Smithtown We          J4-06.00  
 12 Danielle Zarcone          11 Smithtown We          J4-06.00  
 
Event 30  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mia Abulencia             12 Hhh West              18-02.00   10   
  2 Angelica Arroyo           12 Smithtown We          17-10.25    8   
  3 Akajia Atkins             12 Copiague              17-05.25    6   
  4 Jade Dyer-Kennedy         12 Hauppauge             16-11.50    3   
  4 Nigeria Jones             12 Brentwood             16-11.50    3   
  6 Alexandra Kelly            8 Rocky Point           16-07.25    1   
  7 Cameron Charles           12 North Babylo          16-06.00  
  8 Alexandrea Harriott       12 Central Isli          16-04.75  
  9 Deonna Beard              11 Brentwood             16-04.00  
 10 Nicola Calabrese          12 North Babylo          16-03.75  
 11 Francine Leung            11 Stony Brook           16-00.50  
 12 Caisey Scarpinella        11 Hauppauge             15-09.75  
 13 Madison Mulder            12 Smithtown We          15-09.25  
 14 Wendi Palacios             9 Lindenhurst           15-07.00  
 15 Skye Lehr                 10 Kings Park            15-05.00  
 16 Hannah Harrington         11 Kings Park            15-03.75  
 17 Arden Green               12 Central Isli          15-02.00  
 18 Julia Elkins              10 Hhh West              15-00.25  
 19 Aisha Brown               12 Islip                 14-11.50  
 20 Hope Cuomo                12 North Babylo          14-11.00  
 21 Kerrice Harrison           9 Copiague              14-09.00  
 22 dina bartolotta            9 Lindenhurst           14-08.25  
 23 Marissa Cummings          10 Deer Park             14-07.75  
 24 Rebecca Schmidt           12 Rocky Point           14-06.75  
 25 Tionny King               10 Deer Park             14-06.50  
 26 Shyann Siblies             8 North Babylo          14-05.00  
 27 Lyndsey Dominique         11 Deer Park             14-03.50  
 27 Isis Williams             10 Islip                 14-03.50  
 29 Taylor Maltese            12 Rocky Point           14-02.75  
 30 Nailah Edmead             11 Deer Park             14-00.00  
 31 Alexandria Maniscalco     12 Deer Park             13-11.25  
 32 Sarah Kornahrens          10 Islip                 13-11.00  
 33 Tianni Allen              11 Deer Park             13-10.50  
 34 Astree Duverne             9 Brentwood             13-05.75  
 35 Amanda Benetez            12 Lindenhurst           13-03.00  
 36 Invya Towns                9 Brentwood             13-00.00  
 
Event 32  Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mia Abulencia             12 Hhh West              37-00.75   10   
  2 Nigeria Jones             12 Brentwood             35-06.25    8   
  3 Aisha Brown               12 Islip                 34-05.00    6   
  4 Madison Mulder            12 Smithtown We          33-04.00    4   
  5 Caisey Scarpinella        11 Hauppauge             33-03.75    2   
  6 Sydney Grant              10 Hhh West              32-07.50    1   
  7 Lyndsey Dominique         11 Deer Park             32-04.50  
  8 Marissa Cummings          10 Deer Park             32-01.00  
  9 Deonna Beard              11 Brentwood             31-06.25  
 10 Cameron Charles           12 North Babylo          31-02.75  
 11 Caroline Mullady           8 Kings Park            30-11.50  
 12 Danielle Zarcone          11 Smithtown We          30-09.00  
 13 Isis Williams             10 Islip                 30-07.00  
 14 kim watt                  12 Lindenhurst           30-05.50  
 15 Rebecca Schmidt           12 Rocky Point           30-02.50  
 16 Alivia Lawrence           10 Copiague              30-00.50  
 17 Celine Singh               9 Rocky Point           30-00.25  
 18 Jada Angel                 9 Copiague              29-06.50  
 19 lily poplawski            12 Lindenhurst           29-04.00  
 20 Sarah Kornahrens          10 Islip                 29-00.50  
 21 Shyann Siblies             8 North Babylo          27-11.50  
 22 Kaitlyn Smith              9 Kings Park            27-01.50  
 23 Erin Abernethy            12 Rocky Point           24-00.00  
 
Event 34  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nina Senn                 12 East Islip              116-06   10   
  2 Joyce Pluviose            12 Hhh West                103-02    8   
  3 carmen shum               12 Lindenhurst             101-03    6   
  4 Kiyana Myles              12 Central Isli             97-00    4   
  5 Brook Pohl                 9 Rocky Point              95-11    2   
  6 Fiona Edwards-Smith       12 Islip                    95-06    1   
  7 Kyria Moore               12 Copiague                 89-04  
  8 Temi Oshikonlu            11 Deer Park                88-04  
  9 Sara Felipe               11 Deer Park                84-06  
 10 Sarina Singh              12 Hhh West                 84-03  
 11 Leilani Sandino           12 Islip                    83-11  
 12 Kezia Price               12 West Babylon             83-09  
 13 Davandra Daniel           11 Copiague                 80-10  
 14 Alexis Jann               12 Rocky Point              80-07  
 15 Alisha Antoine            12 Deer Park                79-10  
 16 Tami Oshikonlu             9 Deer Park                78-09  
 17 Emalie Pennant            11 Hauppauge                78-08  
 18 Skyye Alexander           12 Brentwood                78-03  
 19 Hannah Crump              11 Riverhead                76-10  
 20 Raiana Brown              11 North Babylo             76-08  
 21 Nicolette Pagano          12 Rocky Point              76-05  
 22 Regan Mays                10 Deer Park                75-06  
 23 Tassyana Blake            10 Deer Park                74-05  
 24 Nica Perrino              10 Rocky Point              74-02  
 24 Juliana Cerda             10 Brentwood                74-02  
 26 Melinda Harris            11 Copiague                 73-01  
 27 Rebecca Thevenin          11 North Babylo             72-10  
 28 Ashley Mooring            12 Rocky Point              72-08  
 29 Hannah Rubesh             12 Smithtown We             72-03  
 30 McKayla Ryan               9 Hhh West                 71-11  
 31 Arionna Hewitt            11 Brentwood                71-08  
 32 Monique Fletcher          11 Brentwood                70-09  
 33 Jada Smith                11 Deer Park                65-00  
 34 Anais Francis             11 Islip                    63-10  
 
Event 36  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kyria Moore               12 Copiague              36-00.00   10   
  2 Joyce Pluviose            12 Hhh West              34-06.00    8   
  3 Ashley Mooring            12 Rocky Point           33-02.00    6   
  4 Raiana Brown              11 North Babylo          33-01.25    4   
  5 Temi Oshikonlu            11 Deer Park             32-09.50    2   
  6 Leilani Sandino           12 Islip                 31-08.75    1   
  7 Juliana Cerda             10 Brentwood             31-06.00  
  8 Sara Felipe               11 Deer Park             30-10.00  
  9 Melinda Harris            11 Copiague              30-05.50  
  9 Brook Pohl                 9 Rocky Point           30-05.50  
 11 Tassyana Blake            10 Deer Park             30-03.75  
 12 Morgan Keuler             10 Deer Park             30-03.00  
 13 Fiona Edwards-Smith       12 Islip                 30-02.50  
 14 Skyye Alexander           12 Brentwood             29-11.00  
 15 Rosenina Oscar            10 Deer Park             29-09.50  
 16 carmen shum               12 Lindenhurst           29-06.75  
 17 Regan Mays                10 Deer Park             29-04.25  
 18 Nica Perrino              10 Rocky Point           29-03.00  
 19 Tami Oshikonlu             9 Deer Park             29-02.25  
 20 Emalie Pennant            11 Hauppauge             29-00.00  
 21 Octavia Duvigneaud        10 Central Isli          28-10.50  
 22 Alisha Antoine            12 Deer Park             28-03.50  
 23 Monique Fletcher          11 Brentwood             28-01.25  
 24 Caneia Pierre             11 Deer Park             27-06.25  
 25 Kareen Mondesir           10 Central Isli          27-05.00  
 26 Arionna Hewitt            11 Brentwood             27-04.75  
 27 Rebecca Thevenin          11 North Babylo          27-04.00  
 28 Tatiana Leftenant         10 Copiague              27-03.25  
 29 Nia Cooper                11 Copiague              27-02.25  
 30 Alexis Jann               12 Rocky Point           27-01.00  
 31 Alexa Liles               11 West Babylon          27-00.00  
 32 Christelle Jeanty         11 Brentwood             26-11.50  
 32 Chereyah Love              9 North Babylo          26-11.50  
 34 Alliana Chester           11 Saint Mary            26-09.25  
 35 Nicolette Pagano          12 Rocky Point           26-06.00  
 36 Jada Smith                11 Deer Park             26-05.00  
 37 Emily Siefert             12 West Babylon          26-02.00  
 38 Hannah Rubesh             12 Smithtown We          26-00.75  
 39 diana hunt                12 Lindenhurst           25-09.00  
 40 Melissa DeGaetano         12 Smithtown We          25-08.00  
 41 Faith Howard               9 Central Isli          25-07.50  
 41 Lindsay Siefert           12 West Babylon          25-07.50  
 43 Louisa Williams            9 Hauppauge             25-02.75  
 44 Alyson Ruiz                9 Copiague              25-02.00  
 45 Karen Quintanilla          9 Rocky Point           23-01.00  
 
Event 37  Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brittney Viera            12 Smithtown We          10-00.00  
  2 Alexandria Maniscalco     12 Deer Park              9-00.00  
  3 Emily Eng                 11 Smithtown We          J9-00.00  
  4 Emma Claps                10 Hauppauge              8-00.00  
  4 Morgan Fritscher          11 Riverhead              8-00.00  
  6 Nicole O'Connor           11 East Islip            J8-00.00  
  7 Kara Birthwright          12 Copiague              J8-00.00  
  8 Marley Montague           11 Hampton Bays          J8-00.00  
  9 Michaela Rapisarda        11 Deer Park              7-00.00  
  9 Teresa Deasy               9 Hauppauge              7-00.00  
  9 Bailey Miller              9 Riverhead              7-00.00  
  9 Jenna Smith               10 Riverhead              7-00.00  
  9 Grace Glennon             12 West Babylon           7-00.00  
  9 Sydnee McNamee            10 Rocky Point            7-00.00  
 -- Jordan Schule              9 Riverhead                   NH  
 -- Tatiana Leftenant         10 Copiague                    NH  
 -- Jada Angel                 9 Copiague                    NH  
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Copiague                    80        2) North Babylon              59   
    3) HHH West                    54        4) Hauppauge                  49   
    5) Smithtown West              36        6) Central Islip              32   
    7) West Babylon                30        8) Riverhead                  26   
    9) Kings Park                  24       10) Brentwood                  21   
   11) East Islip                  20       12) Deer Park                  17   
   13) Islip                       14       14) Sayville                   10   
   15) Rocky Point                  9       16) Lindenhurst                 6   
   16) Stony Brook                  6