Licensed to Just in Time Racing - Contractor License      HY-TEK's Meet Manager
                    Don Bohlinger Invitational - 5/11/2018                     
                           West Babylon High School                            
                                    Results                                    
 
Event 5  Boys 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Calvin Rivera             11 West Babylon             59.73   1 
  2 Austin Garske             11 Rocky Point              62.71   2 
  3 Lucas Greengold           10 West Babylon             64.75   1 
  4 Damian Stevensen           9 Rocky Point              64.83   2 
  5 Timothy Gries              9 Lindenhurst              66.10   1 
  6 Jason Farias              10 Lindenhurst              69.73   1 
 
Event 6  Boys 400 Meter Hurdles 2 Person Rel
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          West Babylon           2:04.48  
  2 A A                          Rocky Point            2:07.54  
  3 A A                          Lindenhurst            2:15.83  
 
Event 8  Boys 4x1600 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 West Babylon  'A'                                  21:30.51  
     1) Alex Brodmerkel 11              2) Michael Alexiadis 8            
     3) Cristian Espitia 8              4) Adam Lindner 10                
 
Event 10  Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Babylon  'A'                                          45.40  
     1) Thomas Grimes 12                2) Josiah Morris 10               
     3) Tremayne Millner 10             4) Evan Parise 10                 
  2 Center Moriches  'A'                                  45.76  
  3 Rocky Point  'A'                                      46.73  
  4 West Babylon  'A'                                     47.46  
  5 Lindenhurst  'A'                                      49.46  
  6 West Babylon  'B'                                     49.81  
 
Event 12  Boys 4x110 Meter Shuttle Hurdle
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 West Babylon  'A'                                     68.57  
     1) Calvin Rivera 11                2) Lucas Greengold 10             
     3) Luis Gonzalez 10                4) Allan Mac Kay 12               
 
Event 14  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 West Babylon  'A'                                   8:49.88  
     1) Jake Adams 12                   2) Edward Bruner 12               
     3) Benjamin Furnari 11             4) Jay Santana 11                 
  2 Center Moriches  'A'                                9:06.41  
     1) Daniel Gross 12                 2) James Mintell 8                
     3) Jack Mahoney 11                 4) Michael Donegan 11             
  3 Babylon  'A'                                        9:10.57  
     1) Jack Hoffman 10                 2) John Savoca 10                 
     3) Gregory DeLapi 12               4) Andrew Lutz 10                 
  4 Rocky Point  'A'                                    9:40.93  
     1) Victor Hough 8                  2) Jimmy Curley 10                
     3) Chris Carmen 10                 4) Talay Hoban 11                 
  5 West Babylon  'B'                                   9:56.32  
     1) Matt Lee 10                     2) Luc Iversen 9                  
     3) Patrick O'Halloran 11           4) Alex Tworogowski 10            
  6 West Babylon  'C'                                  10:08.80  
     1) Robert Aguanno 12               2) Christopher Graham 7           
     3) Gokul Ramesh 10                 4) Kacper Tworogowski 10          
 
Event 16  Boys 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Brentwood  'A'                                      1:30.96  
     1) Jelani Stoddart 12              2) Frank Grey 11                  
     3) Saad Quadri 11                  4) Julio Rodriguez 11             
  2 West Babylon  'A'                                   1:38.80  
  3 Lindenhurst  'A'                                    1:47.51  
 
Event 20  Boys 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nicholas Hager            11 Lindenhurst            4:47.25  
  2 Spencer Milito            12 West Babylon           4:54.08  
  3 Charles Friedel            8 West Babylon           4:56.47  
  4 Adam Lindner              10 West Babylon           5:03.52  
  5 Thomas La Bianca          11 Lindenhurst            5:08.20  
  6 Gregory DeLapi            12 Babylon                5:14.73  
  7 Greyson Sladic            11 Lindenhurst            5:24.91  
 
Event 22  Boys 800 Sprint Medley
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 West Babylon  'A'                                   1:43.89  
     1) Lucas Greengold 10              2) Anthony Puglia 8               
     3) Gustavo Ortiz 11                4) Cliff William 10               
  2 West Babylon  'B'                                   1:50.51  
  3 Lindenhurst  'A'                                    1:53.64  
 
Event 24  Boys Distance Medley
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 West Babylon  'A'                                  12:43.23  
     1) Dylan Burks 11                  2) Brian Armstrong 12             
     3) Alex Brodmerkel 11              4) Anthony Fitzgerald 10          
  2 Lindenhurst  'A'                                   12:44.42  
     1) Jason Farias 10                 2) Nicholas Hager 11              
     3) Stephen Gosline 9               4) Greyson Sladic 11              
  3 West Babylon  'B'                                  13:11.07  
     1) Vincent Berger 11               2) Steffan Chugh 11               
     3) John Cacamese 10                4) Jonathan Lima 10               
 
Event 26  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 West Babylon  'A'                                   3:32.43  
     1) Calvin Rivera 11                2) Edward Bruner 12               
     3) Kyle Adams 10                   4) David Rakowski 11              
  2 Babylon  'A'                                        3:41.12  
     1) Greg Kowalczyk 12               2) Shaun Gentilin 12              
     3) Philip Melchiorre 12            4) Ryan Flynn 11                  
  3 Lindenhurst  'A'                                    3:46.34  
     1)                                 2) Gavin Gannon 12                
     3) Stanley Guo 10                  4) Aiden Downey 12                
     5) Frank Orlando 11                6)                                
  4 West Babylon  'B'                                   3:56.79  
     1) Lucas Greengold 10              2) Michael Lovett 10              
     3) Thomas Chauvin 9                4) Eddie Sabillion 10             
 
Event 29  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Vladislav Cullinane       12 Babylon                6-06.00  
  2 TyiQuon Nix               11 Center Moric           6-00.00  
  3 Marcus Daley              11 West Babylon           5-10.00  
  4 Allan Mac Kay             12 West Babylon           5-08.00  
  5 Gavin Gannon              12 Lindenhurst            5-06.00  
  6 Jack Hoffman              10 Babylon                5-02.00  
  7 Thomas Chauvin             9 West Babylon           5-00.00  
 -- Jevon Evans               11 West Babylon                NH  
 
Event 30  Boys High Jump 2 Person Rel
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          Babylon               11-08.00  
  2 A A                          West Babylon          11-06.00  
  3 B B                          West Babylon           5-00.00  
 
Event 31  Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Finn Moran                11 Center Moric          19-10.00  
  2 Lucas Brown               11 Rocky Point           19-04.00  
  3 Kevin Meehan              11 Lindenhurst           19-03.25  
  4 Isaiah Mehnert             9 West Babylon          19-01.75  
  5 Jeremy Laguerre           10 Ward Melvill          18-08.25  
  6 Eric Hines                10 Lindenhurst           18-07.25  
  7 Aiden Downey              12 Lindenhurst           17-02.00  
  8 Anthony Puglia             8 West Babylon          16-02.50  
 
Event 32  Boys Long Jump 2 Person Rel
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          Rocky Point           38-00.25  
  2 A A                          Lindenhurst           37-10.50  
  3 A A                          West Babylon          35-04.25  
  4 A A                          Center Moric          19-10.00  
  5 B B                          Lindenhurst           17-02.00  
 
Event 35  Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Vladislav Cullinane       12 Babylon               42-03.50  
  2 TyiQuon Nix               11 Center Moric          40-09.25  
  3 Eric Hines                10 Lindenhurst           40-00.75  
  4 David Rakowski            11 West Babylon          38-11.00  
  5 Kevin Meehan              11 Lindenhurst           38-03.50  
  6 Ryan Naviloff             11 West Babylon          37-04.00  
  7 Aiden Downey              12 Lindenhurst           36-07.00  
  8 Thomas Chauvin             9 West Babylon          34-09.00  
  9 Steffan Chugh             11 West Babylon          32-02.50  
 10 Michael Lovett            10 West Babylon          32-02.00  
 11 Luc Iversen                9 West Babylon          32-00.25  
 
Event 36  Boys Triple Jump 2 Person Rel
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          Babylon               84-09.00  
  2 A A                          Lindenhurst           78-04.25  
  3 A A                          West Babylon          76-03.00  
  4 C C                          West Babylon          66-09.75  
  5 B B                          West Babylon          65-04.75  
  6 A A                          Center Moric          40-09.25  
  7 B B                          Lindenhurst           36-07.00  
 
Event 39  Boys Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jake Pohl                 12 Rocky Point             134-02  
  2 Timothy Delgado           12 Center Moric            113-01  
  3 Gustavo Ortiz             11 West Babylon            112-07  
  4 Lucas Morelli             11 Rocky Point             104-04  
  5 Alexander Mendez             Lindenhurst              91-05  
  6 Sal Aprile                12 Rocky Point              85-01  
  7 Sean Vroom                10 Rocky Point              82-09  
  8 Joe Horan                  9 West Babylon             81-11  
  9 Ryan Miller                9 Lindenhurst              80-11  
 10 Connor McElroy             9 Rocky Point              76-03  
 11 Logan Guerin               9 Rocky Point              74-09  
 12 Jomar Candanedo           10 West Babylon             61-04  
 13 William Rella              9 Lindenhurst              58-03  
 14 Ethan Lindenberg           9 Lindenhurst              48-06  
 -- Jake Martin               10 West Babylon              FOUL  
 
Event 40  Boys Discus Throw 2 Person Rel
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          Rocky Point             238-06  
  2 A A                          Lindenhurst             172-04  
  3 B B                          Rocky Point             167-10  
  4 A A                          West Babylon            153-01  
  5 C C                          Rocky Point             151-00  
  6 B B                          West Babylon            112-07  
  7 B B                          Lindenhurst             106-09  
 
Event 43  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jake Martin               10 West Babylon          42-06.00  
  2 Jake Pohl                 12 Rocky Point           39-04.75  
  3 Gustavo Ortiz             11 West Babylon          36-05.75  
  4 Lucas Morelli             11 Rocky Point           33-02.75  
  5 Sal Aprile                12 Rocky Point           32-05.25  
  6 Elijah King                  West Babylon          29-08.75  
  7 Andrew Hill                9 West Babylon          29-04.00  
  8 Sean Vroom                10 Rocky Point           29-02.25  
  9 Connor McElroy             9 Rocky Point           27-07.00  
 10 Logan Guerin               9 Rocky Point           26-01.50  
 11 Daniel Lucas               9 West Babylon          25-07.75  
 12 Allen Cebelinski          12 West Babylon          24-00.00  
 13 Ethan Lindenberg           9 Lindenhurst           21-01.25  
 14 William Rella              9 Lindenhurst           20-02.00  
 
Event 44  Boys Shot Put 2 Person Rel
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          West Babylon          78-11.75  
  2 C C                          Rocky Point           72-07.50  
  3 B B                          Rocky Point           61-07.50  
  4 C C                          West Babylon          53-11.75  
  5 B B                          West Babylon          53-08.75  
  6 A A                          Rocky Point           53-08.50  
  7 A A                          Lindenhurst           40-06.00