Licensed to Just in Time Racing - Contractor License      HY-TEK's Meet Manager
                    Don Bohlinger Invitational - 5/11/2018                     
                           West Babylon High School                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Amber Scruggs             11 Deer Park              8:02.48  
  2 Amanda DiDonato           12 Mount Sinai            8:06.61  
  3 Emily Flamme              11 Mount Sinai            8:15.83  
  4 Catherine Dugan            9 Mount Sinai            8:45.89  
  5 Morgan Nugent             11 Deer Park              8:54.16  
  6 Stephanie Conway          12 Lindenhurst            9:02.12  
  7 Vivienne Berger            9 West Babylon           9:23.27  
  8 Dakota Mule               10 West Babylon           9:40.08  
  9 sophia petri              10 Lindenhurst           10:56.41  
 10 Arianna Araujo            10 Deer Park             10:59.13  
 
Event 2  Girls 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          Mount Sinai           16:22.44  
  2 A A                          Deer Park             16:56.64  
  3 A A                          West Babylon          19:03.35  
  4 A A                          Lindenhurst           19:58.53  
 
Event 3  Girls 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Kayleigh Robinson         11 Mount Sinai              64.57   1 
  2 Kaitlyn Chandrika          9 Mount Sinai              64.79   1 
  3 Ja'Lenrose DeFilippis     10 West Babylon             65.91   1 
  4 Erin Thompson             10 West Babylon             71.38   1 
  5 Carllisha Boone            9 Copiague                 73.90   2 
  6 jordan forbes             11 Lindenhurst              73.97   2 
  7 Jessica DeSena            11 Middle Count             74.22   3 
  8 Deja Evans                 9 Copiague                 75.96   2 
  9 cicely meza                9 Lindenhurst              79.59   2 
 10 Olivia Trama              11 Babylon                1:25.44   3 
 11 Kayla Mason               11 Middle Count           1:25.98   3 
 12 Madison Protain            9 Babylon                1:27.09   3 
 
Event 4  Girls 800 Meter Hurdles 2 Person Rel
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          Mount Sinai            2:09.36  
  2 A A                          West Babylon           2:17.29  
  3 A A                          Copiague               2:29.86  
  4 A A                          Lindenhurst            2:33.56  
  5 A A                          Middle Count           2:40.20  
  6 A A                          Babylon                2:52.53  
 
Event 7  Girls 4x1600 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Deer Park  'A'                                     25:20.33  
     1) Kaitlyn McCann 8                2) Madison Gulinello 8            
     3) Gianna Giffone 9                4) Yasmeen Araujo 11              
  2 Mount Sinai  'A'                                   27:07.59  
     1) Emma Millner 10                 2) Isabel Cubillo 10              
     3) Aria Reilly 7                   4) Brittany Becker 12             
 
Event 9  Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Copiague  'A'                                         49.69   1 
     1) Kerrice Harrison 9              2) Samelia Roberts 10             
     3) Halle Moore 10                  4) Akajia Atkins 12               
  2 West Babylon  'A'                                     50.92   1 
  3 Deer Park  'A'                                        53.06   1 
  4 Copiague  'C'                                         53.27   2 
  5 Mount Sinai  'A'                                      53.54   1 
  6 Lindenhurst  'A'                                      54.18   1 
  7 Rocky Point  'A'                                      54.28   1 
  8 West Babylon  'C'                                     55.72   2 
  9 Mount Sinai  'B'                                      56.27   2 
 10 West Babylon  'B'                                     57.68   2 
 11 Babylon  'A'                                          57.93   2 
 12 Mount Sinai  'C'                                      58.73   3 
 13 West Babylon  'H'                                     59.01   3 
 13 West Babylon  'D'                                     59.01   3 
 15 West Babylon  'E'                                     59.95   3 
 16 West Babylon  'K'                                     60.30   4 
 17 Copiague  'B'                                         60.91   2 
 18 West Babylon  'F'                                     61.71   3 
 19 West Babylon  'J'                                     62.40   4 
 20 West Babylon  'I'                                     62.82   4 
 21 West Babylon  'G'                                     68.62   3 
 
Event 11  Girls 4x100 Meter Shuttle Hurdle
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 West Babylon  'A'                                     69.47   1 
     1) Georgia DiVisconti 9            2) Erin Thompson 10               
     3) Jamie Cozzi 10                  4) Alexandra Trischetti 10        
  2 West Babylon  'B'                                     72.95   2 
  3 Copiague  'A'                                         79.42   1 
  4 Deer Park  'A'                                      1:20.31   2 
 
Event 13  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Mount Sinai  'A'                                    9:32.42  
     1) Sarah Connelly 10               2) Isabella DiPalermo 10          
     3) Kaitlyn Chandrika 9             4) Noreen Guilfoyle 12            
  2 Deer Park  'A'                                     10:16.69  
     1) Michaela Rapisarda 11           2) Heather Dillon 11              
     3) Alexarae Clark 11               4) Giselle Aparicio 11            
  3 Center Moriches  'A'                               10:33.60  
     1) Cassandra Cosma 10              2) Amanda Price 10                
     3) Helena Roy 8                    4) Anna Ricci 11                  
  4 Middle Country  'A'                                10:50.99  
     1) Kaitlynn Drennan 11             2) Munachi Egbuziem 11            
     3) Nicole Juran 10                 4) Tayor Novotny 9                
  5 West Babylon  'A'                                  11:04.86  
     1) Georgia DiVisconti 9            2) Camryn Lisante 10              
     3) Jenna D'Onofrio 10              4) Erin Thompson 10               
  6 Lindenhurst  'A'                                   11:30.92  
     1) kaelyn poscilio 9               2) Veronica Szygalowicz 10        
     3) Amanda Benetez 12               4) Samantha Perles 9              
  7 West Babylon  'B'                                  12:17.55  
     1) Patricia Tworogowski 9          2) Ceren Cebeci 9                 
     3) Valerie Vargas 9                4) Alzahraa Elsaid 11             
 
Event 15  Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Copiague  'A'                                       1:48.26   1 
     1) Ajhani Carroll 11               2) Jasmine Jackson-Gomes 12       
     3) Halle Moore 10                  4) Samelia Roberts 10             
  2 Middle Country  'A'                                 1:52.12   1 
  3 Lindenhurst  'A'                                    1:53.33   1 
  4 Rocky Point  'A'                                    1:54.64   1 
  5 Mount Sinai  'A'                                    1:58.37   2 
  6 Copiague  'B'                                       2:00.51   2 
  7 Middle Country  'B'                                 2:00.89   1 
  8 Deer Park  'A'                                      2:03.07   1 
  9 West Babylon  'B'                                   2:06.15   2 
 10 Middle Country  'C'                                 2:06.40   2 
 11 West Babylon  'A'                                   2:06.90   2 
 12 Mount Sinai  'B'                                    2:08.05   3 
 13 West Babylon  'C'                                   2:11.97   2 
 14 Middle Country  'D'                                 2:17.99   3 
 
Event 17  Girls 1600 Sprint Medley
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Brentwood  'A'                                      4:03.82  
     1) Hillary Edwards 12              2) Brianna Davis 10               
     3) Angelique Palmer 12             4) Donisha Jeanty 10              
  2 West Babylon  'A'                                   4:21.16  
     1) Kathleen Gennings 9             2) Tara Hauff 12                  
     3) Grace Glennon 12                4) Ja'Lenrose DeFilippis 10       
  3 Copiague  'A'                                       4:39.54  
     1) Kerrice Harrison 9              2) Akajia Atkins 12               
     3) Jasmine Jackson-Gomes 12        4) Deja Evans 9                   
  4 West Babylon  'B'                                   5:02.14  
     1) Orchid DeLaleu 8                2) Amanda Rosario 9               
     3) Sara Vozza 9                    4) Shirley Zweifler 8             
  5 Deer Park  'A'                                      5:07.65  
     1) Khiarra Noriega 11              2) Hailey Lipiec 10               
     3) Bianca Punger 12                4) Lyndsey Dominique 11           
 
Event 19  Girls 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ashley Jean-Raymond       12 Copiague               5:27.82  
  2 Natalie Haab              11 West Babylon           5:44.75  
  3 Kaitlynn Drennan          11 Middle Count           5:47.96  
  4 Josephine Critchley        9 West Babylon           5:54.09  
  5 Caroline Delacrausaz       7 West Babylon           5:58.05  
  6 Leslie Torres             11 West Babylon           6:07.62  
  7 Yasmeen Araujo            11 Deer Park              6:11.84  
  8 Vivienne Berger            9 West Babylon           6:24.56  
  9 Jazmyne Simpson            9 West Babylon           6:56.44  
 10 Arianna Araujo            10 Deer Park              7:00.53  
 11 Ceren Cebeci               9 West Babylon           7:14.84  
 12 Valerie Vargas             9 West Babylon           7:27.52  
 
Event 21  Girls 800 Sprint Medley
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 West Babylon  'A'                                   1:52.07   1 
     1) Jenna D'Onofrio 10              2) Jessica Boos 11                
     3) Krista Agostinello 12           4) Grace Glennon 12               
  2 Copiague  'A'                                       1:58.51   1 
  3 Middle Country  'A'                                 2:01.94   1 
  4 Copiague  'B'                                       2:02.13   1 
  5 Middle Country  'B'                                 2:05.63   1 
  6 Deer Park  'A'                                      2:05.94   1 
  7 Middle Country  'C'                                 2:16.15   2 
  8 Middle Country  'D'                                 2:20.82   2 
 
Event 23  Girls Distance Medley
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Mount Sinai  'A'                                   12:35.45  
     1) Sarah Connelly 10               2) Noreen Guilfoyle 12            
     3) Isabella DiPalermo 10           4) Kaitlyn Chandrika 9            
  2 West Babylon  'A'                                  14:10.82  
     1) Natalie Haab 11                 2) Josephine Critchley 9          
     3) Caroline Delacrausaz 7          4) Allison Cella 9                
  3 Deer Park  'A'                                     14:33.48  
     1) Michaela Rapisarda 11           2) Bianca Punger 12               
     3) Giselle Aparicio 11             4) Madison Gulinello 8            
  4 Deer Park  'B'                                     15:31.63  
     1) Hailey Lipiec 10                2) Julia Bakar 8                  
     3) Kaitlyn McCann 8                4) Gianna Giffone 9               
 
Event 25  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Middle Country  'A'                                 3:59.20  
     1) Dana Cerbone 12                 2) Maritza Blanchard 12           
     3) Jessica Faustin 10              4) Lexi Roth 12                   
  2 Mount Sinai  'A'                                    4:12.48  
     1) Aristea Franks 11               2) Kayleigh Robinson 11           
     3) Catherine Carillo 10            4) Heather Caputo 11              
  3 Deer Park  'A'                                      4:19.27  
     1) Giovanna Giffone 8              2) Ariel McDermott 11             
     3) Heather Dillon 11               4) Alexarae Clark 11              
  4 West Babylon  'A'                                   4:35.03  
     1) Camryn Lisante 10               2) Georgia DiVisconti 9           
     3) Olivia Krulish 9                4) Ciara Delacrausaz 7            
  5 Babylon  'A'                                        4:35.06  
     1) Michelle Ferrigno 12            2) Julia Kelleher 11              
     3) Catherine Shaw 8                4) Madison Protain 9              
  6 West Babylon  'B'                                   5:00.60  
     1)                                 2) Dakota Mule 10                 
     3) Jazmyne Simpson 9               4) Vivienne Berger 9              
     5) Sara Vozza 9                    6)                                
 
Event 27  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Samelia Roberts           10 Copiague               5-00.00  
  2 Paige Brauer               9 Mount Sinai            4-08.00  
  2 Olivia DiPalermo          10 Mount Sinai            4-08.00  
  2 Faith McCombs             11 Copiague               4-08.00  
  5 erika breitfeller         12 Lindenhurst            4-06.00  
  5 Katherine Parnell          9 Mount Sinai            4-06.00  
  7 Alexandria Maniscalco     12 Deer Park              4-04.00  
  8 Heather Dillon            11 Deer Park              4-02.00  
  9 kayleigh barrett          10 Lindenhurst            4-00.00  
  9 Ashley Archila             7 Mount Sinai            4-00.00  
 
Event 28  Girls High Jump 2 Person Rel
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          Copiague               9-08.00  
  2 A A                          Mount Sinai            9-02.00  
  3 B B                          Mount Sinai            8-08.00  
  4 A A                          Lindenhurst            8-06.00  
  4 A A                          Deer Park              8-06.00  
 
Event 33  Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Akajia Atkins             12 Copiague              17-11.00  
  2 Alexandra Kelly            8 Rocky Point           17-05.00  
  3 Sarah Gunasekera          10 Mount Sinai           16-09.00  
  3 Marissa Cummings          10 Deer Park             16-09.00  
  5 Kerrice Harrison           9 Copiague              16-08.50  
  6 Alexandra Trischetti      10 West Babylon          16-03.50  
  7 Rebecca Schmidt           12 Rocky Point           16-00.50  
  8 Jessica Boos              11 West Babylon          15-10.50  
  9 dina bartolotta            9 Lindenhurst           15-06.00  
 10 Wendi Palacios             9 Lindenhurst           15-05.50  
 11 Lyndsey Dominique         11 Deer Park             15-01.50  
 12 Emma Kolsch               12 Mount Sinai           15-00.50  
 13 Sarah Fuoco               11 Mount Sinai           14-10.00  
 14 Ariel Harris               9 Mount Sinai           14-08.00  
 15 Trinity Roberts            9 Copiague              14-04.00  
 16 Kara Birthwright          12 Copiague              14-03.00  
 17 Tara Hauff                12 West Babylon          13-04.00  
 18 Olivia Krulish             9 West Babylon          12-11.00  
 19 Allison Cella              9 West Babylon          12-08.50  
 20 Allison Sammartano        10 West Babylon          12-07.00  
 
Event 34  Girls Long Jump 2 Person Rel
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          Copiague              34-07.50  
  2 A A                          Rocky Point           33-05.50  
  3 A A                          West Babylon          32-02.00  
  4 A A                          Deer Park             31-10.50  
  5 A A                          Mount Sinai           31-09.50  
  6 A A                          Lindenhurst           30-11.50  
  7 B B                          Mount Sinai           29-06.00  
  8 B B                          Copiague              28-07.00  
  9 B B                          West Babylon          26-00.50  
 10 C C                          West Babylon          25-06.00  
 
Event 37  Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alexandra Kelly            8 Rocky Point           37-07.75  
  2 Sarah Gunasekera          10 Mount Sinai           34-07.25  
  3 Rebecca Schmidt           12 Rocky Point           33-00.25  
  4 Marissa Cummings          10 Deer Park             32-05.00  
  5 Lyndsey Dominique         11 Deer Park             32-00.25  
  6 Sarah Fuoco               11 Mount Sinai           31-08.50  
  7 kim watt                  12 Lindenhurst           30-06.50  
  8 Ebubechukwu Uwechia       10 Middle Count          29-09.25  
  9 Jada Angel                 9 Copiague              29-07.50  
 10 Ashley Archila             7 Mount Sinai           29-03.50  
 11 lily poplawski            12 Lindenhurst           28-07.75  
 12 Kayla Mason               11 Middle Count          28-00.00  
 -- Alivia Lawrence           10 Copiague                  FOUL  
 
Event 38  Girls Triple Jump 2 Person Rel
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          Rocky Point           70-08.00  
  2 A A                          Mount Sinai           66-03.75  
  3 A A                          Deer Park             64-05.25  
  4 A A                          Lindenhurst           59-02.25  
  5 A A                          Middle Count          57-09.25  
  6 A A                          Copiague              29-07.50  
 
Event 41  Girls Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lynne Gbadamosi           12 Deer Park               100-01  
  2 carmen shum               12 Lindenhurst              90-02  
  3 Alexis Jann               12 Rocky Point              89-05  
  4 Tami Oshikonlu             9 Deer Park                84-10  
  5 Anastasia Richards        10 Mount Sinai              82-07  
  6 Temi Oshikonlu            11 Deer Park                82-05  
  7 Davandra Daniel           11 Copiague                 80-01  
  8 McKayla Ryan               9 Hhh West                 79-04  
  9 Brittany Becker           12 Mount Sinai              78-08  
 10 Alisha Antoine            12 Deer Park                78-07  
 11 Sarina Singh              12 Hhh West                 76-07  
 12 Kezia Price               12 West Babylon             75-08  
 13 Regan Mays                10 Deer Park                74-09  
 14 Nica Perrino              10 Rocky Point              72-09  
 15 Nicolette Pagano          12 Rocky Point              72-06  
 16 Sara Felipe               11 Deer Park                71-05  
 17 Joyce Pluviose            12 Hhh West                 71-04  
 18 Melinda Harris            11 Copiague                 70-02  
 19 Brook Pohl                 9 Rocky Point              69-10  
 20 Tassyana Blake            10 Deer Park                69-05  
 21 Alexa Liles               11 West Babylon             69-04  
 22 Alexandrea Petrusik       11 Mount Sinai              68-07  
 22 Jada Smith                11 Deer Park                68-07  
 24 Nia Cooper                11 Copiague                 66-05  
 25 Ashley Mooring            12 Rocky Point              65-03  
 26 Gabrielle Horton          12 West Babylon             63-08  
 27 Rosenina Oscar            10 Deer Park                61-09  
 28 Morgan Keuler             10 Deer Park                56-11  
 29 Alyson Ruiz                9 Copiague                 54-10  
 30 Karen Quintanilla          9 Rocky Point              42-03  
 
Event 42  Girls Discus Throw 2 Person Rel
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          Deer Park               182-06  
  2 B B                          Deer Park               163-05  
  3 A A                          Rocky Point             159-03  
  4 A A                          Copiague                150-03  
  5 C C                          Deer Park               146-02  
  6 A A                          Hhh West                146-00  
  7 B B                          Rocky Point             145-03  
  8 A A                          West Babylon            145-00  
  9 B B                          Copiague                121-03  
 10 C C                          Rocky Point             107-06  
 
Event 45  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lynne Gbadamosi           12 Deer Park             36-07.50  
  2 Anastasia Richards        10 Mount Sinai           33-11.00  
  3 Joyce Pluviose            12 Hhh West              32-03.00  
  4 Temi Oshikonlu            11 Deer Park             31-10.75  
  5 Ashley Mooring            12 Rocky Point           31-10.25  
  6 Nica Perrino              10 Rocky Point           30-09.25  
  7 Brook Pohl                 9 Rocky Point           30-08.00  
  8 Sara Felipe               11 Deer Park             30-06.00  
  9 Alexis Jann               12 Rocky Point           30-04.75  
 10 Tassyana Blake            10 Deer Park             29-10.00  
 11 Tami Oshikonlu             9 Deer Park             29-09.75  
 12 Jaimee Starzee             9 West Babylon          29-06.50  
 13 carmen shum               12 Lindenhurst           28-11.50  
 14 Melinda Harris            11 Copiague              28-10.75  
 15 Davandra Daniel           11 Copiague              28-06.75  
 16 Rosenina Oscar            10 Deer Park             28-05.50  
 17 Morgan Keuler             10 Deer Park             28-02.50  
 18 Lindsay Siefert           12 West Babylon          28-02.00  
 19 Regan Mays                10 Deer Park             27-11.50  
 20 Jada Smith                11 Deer Park             27-11.25  
 21 Alisha Antoine            12 Deer Park             27-06.50  
 21 Kendal Faussete           10 Middle Count          27-06.50  
 23 Alexandrea Petrusik       11 Mount Sinai           26-10.25  
 24 Alexa Liles               11 West Babylon          26-10.00  
 25 Emily Siefert             12 West Babylon          26-09.50  
 26 Brittany Becker           12 Mount Sinai           26-00.25  
 27 Kayleigh Scuderi          10 Middle Count          25-09.50  
 28 Chelsea Czawursky         10 Middle Count          25-09.25  
 29 Tatiana Leftenant         10 Copiague              25-09.00  
 30 Nia Cooper                11 Copiague              25-07.50  
 31 Sarina Singh              12 Hhh West              25-06.00  
 32 Nicolette Pagano          12 Rocky Point           25-03.00  
 33 Kezia Price               12 West Babylon          24-08.50  
 34 Gabrielle Horton          12 West Babylon          24-08.00  
 35 Alyson Ruiz                9 Copiague              24-07.50  
 36 Nicole Gill               12 Mount Sinai           24-06.00  
 37 Karen Quintanilla          9 Rocky Point           24-00.75  
 38 McKayla Ryan               9 Hhh West              23-06.25  
 39 Komberlee Sokolowski       9 Middle Count          23-04.50  
 40 Emily Conboy              11 West Babylon          22-10.75  
 41 Klaudia Rakowski           9 West Babylon          22-08.00  
 42 Danazia Tucker             9 West Babylon          22-06.00  
 43 Kaitlin Chen              12 Mount Sinai           20-00.50  
 44 Justine Wenke             11 West Babylon          19-07.00  
 45 Jaylene Gordillo          10 West Babylon          19-00.75  
 46 Ceren Cebeci               9 West Babylon          19-00.50  
 47 Maria Flores              11 West Babylon          19-00.25  
 48 Patricia Tworogowski       9 West Babylon          17-09.25  
 49 Mia Rosario               10 West Babylon          17-02.50  
 50 Michelle Darby            12 West Babylon          15-05.00  
 
Event 46  Girls Shot Put 2 Person Rel
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 B B                          Deer Park             68-06.25  
  2 C C                          Rocky Point           62-04.00  
  3 B B                          Rocky Point           61-05.25  
  4 B B                          Mount Sinai           59-11.25  
  5 A A                          Deer Park             59-00.25  
  6 C C                          Deer Park             58-08.50  
  7 A A                          Hhh West              57-09.00  
  8 B B                          West Babylon          57-08.50  
  9 B B                          Copiague              57-05.50  
 10 A A                          West Babylon          53-07.50  
 11 B B                          Middle Count          51-06.00  
 12 A A                          Mount Sinai           51-04.25  
 13 A A                          Copiague              51-04.00  
 14 A A                          Middle Count          51-01.00  
 15 C C                          West Babylon          49-04.50  
 16 A A                          Rocky Point           49-03.75