Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
                  Suffolk Officials XC Invitational - 10/13/2012                  
                             Sunken Meadow State Park                             
                               271 Photos Taken                               
 
Event 6  Boys 5k Run CC Varsity  A
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Ronny Cavaliere           12 Hauppauge               5:27.1   16:56.12    1   
  2 Glenn Lostritto           10 Friends Academy         5:38.9   17:32.67        
  3 Alex Cowen                11 Great Neck South        5:40.7   17:38.50    2   
  4 John Weed                 10 Valley Strea            5:41.9   17:42.12    3   
  5 max berger                12 Hhh West                5:43.7   17:47.68    4   
  6 Christian Patrizio        12 Comsewogue              5:46.8   17:57.43    5   
  7 Michael Callahan          12 Mount Sinai             5:49.5   18:05.86    6   
  8 Nicholas Berglin          10 Hampton Bays            5:50.0   18:07.29    7   
  9 Cesar Dieguez             12 Valley Strea            5:50.2   18:07.86    8   
 10 James Dachille            11 Jfk Bellmore            5:51.8   18:12.76    9   
 11 Nick Diaz                 12 Hauppauge               5:53.1   18:17.00   10   
 12 John Mahon                11 Jfk Bellmore            5:54.3   18:20.67   11   
 13 Sravan Mungavalasa        12 Hauppauge               5:56.0   18:25.98   12   
 14 Anthony Giambrone         12 Lindenhurst             5:57.1   18:29.20   13   
 15 Willie Carson             12 Hauppauge               5:59.0   18:35.13   14   
 16 noah berley               11 Hhh West                5:59.2   18:35.79   15   
 17 Jonathan Rempe            10 Southold                6:00.9   18:41.05   16   
 18 kevin ma                  12 Hhh West                6:01.3   18:42.25   17   
 19 Anthony Seara             12 Lindenhurst             6:01.5   18:42.97   18   
 20 Thomas Boislair           12 Huntington              6:01.6   18:43.23   19   
 21 Nick Lepore               10 Comsewogue              6:01.7   18:43.49   20   
 22 Brandon Bozeat            12 Hauppauge               6:02.7   18:46.71   21   
 23 Omer Atasever             11 Hauppauge               6:02.8   18:47.08   22   
 24 Keegan Sabo               10 Mount Sinai             6:05.3   18:54.75   23   
 25 matt abazis               11 Mercy                   6:06.4   18:58.37   24   
 26 Sahil Massand             11 Friends Academy         6:06.7   18:59.28        
 27 Sam Sommer                12 Great Neck South        6:06.9   18:59.71   25   
 28 Justin Schulz             11 Patchogue/Medford       6:07.7   19:02.31   26   
 29 Jimmy Choinski            12 Hauppauge               6:08.5   19:04.63   27   
 30 Dean Ostrofsky            11 Jfk Bellmore            6:10.3   19:10.31   28   
 31 Maksym Trojanowski        12 Plainview               6:11.6   19:14.33   29   
 32 Kevin Trehy               12 Mount Sinai             6:11.8   19:15.10   30   
 33 Cristian Salas            11 Valley Strea            6:12.7   19:17.68   31   
 34 Joe Abdelmalak            12 Valley Strea            6:12.8   19:18.25   32   
 35 Christian Berglin         10 Hampton Bays            6:12.9   19:18.55   33   
 36 Jacob Rigos               10 Great Neck South        6:13.5   19:20.25   34   
 37 Will Duke                 12 Friends Academy         6:13.7   19:20.98        
 38 Evan Mayer                11 Comsewogue              6:14.4   19:23.23   35   
 39 Tim Elgort                12 Mount Sinai             6:14.7   19:23.93   36   
 40 Patrick Voorhees          11 Patchogue/Medford       6:14.9   19:24.79   37   
 41 Andrew Silberfeld         12 Mount Sinai             6:15.7   19:27.16   38   
 42 Andrew Simon              12 Valley Strea            6:16.5   19:29.64   39   
 43 Michael Needleman         11 Comsewogue              6:16.6   19:30.05   40   
 44 Owen Klipstein             8 Southold                6:17.0   19:31.12   41   
 45 Paul Maloney              12 Mount Sinai             6:17.2   19:31.91   42   
 46 Ricky Rignola             11 Patchogue/Medford       6:17.6   19:33.08   43   
 47 Austin Sperl              10 Comsewogue              6:18.8   19:36.76   44   
 48 Cabel McCandless           9 Lindenhurst             6:19.5   19:39.04   45   
 49 Marcin Adamczyk           12 Lindenhurst             6:20.7   19:42.81   46   
 50 Arman Hezarkhani          10 Comsewogue              6:21.8   19:46.11   47   
 51 Fernando Gil              12 Lindenhurst             6:22.5   19:48.10   48   
 52 kyle diaks                11 Hhh West                6:22.7   19:48.90   49   
 53 Scott Udisky              12 Locust Valley           6:23.6   19:51.82        
 54 patrick derenze           12 Mercy                   6:24.2   19:53.50   50   
 55 ryan keogh                11 Hhh West                6:25.0   19:55.90   51   
 56 Erik Loscalzo             11 Friends Academy         6:25.8   19:58.65        
 57 Jesse Vallilo             10 Patchogue/Medford       6:26.1   19:59.52   52   
 58 Vincent Steves            11 Great Neck South        6:26.3   20:00.17   53   
 59 Steven Siegel             12 Trevor Day School       6:26.8   20:01.50   54   
 60 Corey Bonilla             11 Valley Strea            6:27.9   20:05.09   55   
 61 Jeevan Vangala             9 Lindenhurst             6:28.3   20:06.33   56   
 62 Gus Rymer                 10 Southold                6:28.7   20:07.44   57   
 63 Chris Arcuri              11 Patchogue/Medford       6:31.2   20:15.28   58   
 64 Hunter Sagendorph         12 Jfk Bellmore            6:31.5   20:16.31   59   
 65 Timothy Montera           11 Jfk Bellmore            6:31.9   20:17.54   60   
 66 Chris Dallao              11 Mount Sinai             6:33.0   20:20.87   61   
 67 matt dwyer                12 Hhh West                6:34.7   20:26.14   62   
 68 Daniel Steen               9 Jfk Bellmore            6:36.0   20:30.25   63   
 69 blake topper              11 Hhh West                6:36.1   20:30.61   64   
 70 Tristan Tello             12 Great Neck South        6:36.2   20:30.91   65   
 71 Tyler Eckles              11 Valley Strea            6:37.2   20:33.93   66   
 72 Anthony Neves             10 Great Neck South        6:37.6   20:35.15   67   
 73 Hayden Walsh              11 Locust Valley           6:39.2   20:40.08        
 74 Sam Breiter               11 Plainview               6:40.1   20:42.87   68   
 75 Brendan Wright            10 Locust Valley           6:40.8   20:45.10        
 76 Matthew LaBianca          12 Lindenhurst             6:40.9   20:45.42   69   
 77 Varun Shivakumar          12 Plainview               6:41.6   20:47.73   70   
 78 Thomas Ensmenger          10 Plainview               6:42.2   20:49.53   71   
 79 Matt Bohenek              10 Comsewogue              6:45.1   20:58.35   72   
 80 Daniel Podolsky           10 Trevor Day School       6:45.9   21:00.83   73   
 81 Mitesh Ahir               12 Patchogue/Medford       6:46.2   21:01.88   74   
 82 John Katramados           11 Great Neck South        6:49.1   21:10.87   75   
 83 Jack Hilton               11 Hampton Bays            6:53.8   21:25.49   76   
 84 Erik Kolton               10 Plainview               6:56.1   21:32.79   77   
 85 Isaac Tran                10 Hampton Bays            6:56.6   21:34.28   78   
 86 Adam Arochas              11 Plainview               6:57.7   21:37.76   79   
 87 Shavaun Jackson           12 Thomas Edison           6:59.2   21:42.36   80   
 88 Ian Toy                   11 Southold                6:59.7   21:43.82   81   
 89 Taylor Bachelis           10 Trevor Day School       6:59.9   21:44.56   82   
 90 Will Kronberger           12 Trevor Day School       7:00.8   21:47.31   83   
 91 Charles Hollmuller        10 Locust Valley           7:00.9   21:47.58        
 92 Y'Majesty Allen           11 Huntington              7:03.1   21:54.33   84   
 93 louis elijah              11 Mercy                   7:03.9   21:56.89   85   
 94 Christopher Buono         10 Southold                7:04.2   21:57.95   86   
 95 Zoser Bholai              12 Thomas Edison           7:05.2   22:00.96   87   
 96 Jalen McCummings          11 Long Island             7:06.5   22:04.93        
 97 Liam Roche                10 Patchogue/Medford       7:09.1   22:13.11   88   
 98 Carter O'Leary            12 Plainview               7:13.2   22:25.78   89   
 99 Ronan Guyer                9 Southold                7:14.1   22:28.56   90   
100 Paul Sinanan              11 Thomas Edison           7:18.6   22:42.44   91   
101 Jamil Khan                11 Thomas Edison           7:19.0   22:43.88   92   
102 Ryan Dykes                12 Huntington              7:19.3   22:44.65   93   
103 asaf bitton               10 Hewlett                 7:20.0   22:46.76        
104 dern daniel                9 Mercy                   7:23.2   22:56.85   94   
105 Nicky Potolsky            10 Trevor Day School       7:24.4   23:00.61   95   
106 Brian Warm                10 Long Island             7:33.6   23:29.04        
107 John Tomici               12 Southold                7:37.0   23:39.57   96   
108 Matthew Sherman           11 Huntington              7:42.3   23:56.19   97   
109 Max Morse-Golub           10 Trevor Day School       7:51.1   24:23.51   98   
110 Ben Gargano               11 Trevor Day School       7:58.1   24:45.13   99   
111 Timothy Gress             10 Huntington              8:00.3   24:51.97  100   
112 Danny Villaroel           12 Thomas Edison           8:06.6   25:11.60  101   
113 Nicholas Coruzzi          10 Hampton Bays            8:09.7   25:21.39  102   
114 Fred Nydegger             12 Hampton Bays            8:09.8   25:21.65  103   
115 gardner jake              10 Mercy                   8:17.6   25:45.80  104   
116 crawford richie           12 Mercy                   8:23.4   26:03.94  105   
117 Connor Dykes              11 Huntington              9:03.8   28:09.43  106   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Hauppauge                    58    1   10   12   14   21   22   27           
      Total Time:  1:31:00.94                                                     
         Average:    18:12.19                                                     
   2 Valley Stream Central       113    3    8   31   32   39   55   66           
      Total Time:  1:33:55.55                                                     
         Average:    18:47.11                                                     
   3 Mount Sinai                 133    6   23   30   36   38   42   61           
      Total Time:  1:35:06.80                                                     
         Average:    19:01.36                                                     
   4 Hhh West                    136    4   15   17   49   51   62   64           
      Total Time:  1:34:50.52                                                     
         Average:    18:58.11                                                     
   5 Comsewogue                  144    5   20   35   40   44   47   72           
      Total Time:  1:35:10.96                                                     
         Average:    19:02.20                                                     
   6 Jfk Bellmore                167    9   11   28   59   60   63                
      Total Time:  1:36:17.59                                                     
         Average:    19:15.52                                                     
   7 Lindenhurst                 170   13   18   45   46   48   56   69           
      Total Time:  1:36:22.12                                                     
         Average:    19:16.43                                                     
   8 Great Neck South            179    2   25   34   53   65   67   75           
      Total Time:  1:36:29.54                                                     
         Average:    19:17.91                                                     
   9 Patchogue/Medford           216   26   37   43   52   58   74   88           
      Total Time:  1:38:14.98                                                     
         Average:    19:39.00                                                     
  10 Southold                    281   16   41   57   81   86   90   96           
      Total Time:  1:42:01.38                                                     
         Average:    20:24.28                                                     
  11 Hampton Bays                296    7   33   76   78  102  103                
      Total Time:  1:45:47.00                                                     
         Average:    21:09.40                                                     
  12 Plainview                   315   29   68   70   71   77   79   89           
      Total Time:  1:43:07.25                                                     
         Average:    20:37.45                                                     
  13 Mercy                       357   24   50   85   94  104  105                
      Total Time:  1:49:31.41                                                     
         Average:    21:54.29                                                     
  14 Trevor Day School           387   54   73   82   83   95   98   99           
      Total Time:  1:47:34.81                                                     
         Average:    21:30.97                                                     
  15 Huntington                  393   19   84   93   97  100  106                
      Total Time:  1:52:10.37                                                     
         Average:    22:26.08                                                     
  16 Thomas Edison               451   80   87   91   92  101                     
      Total Time:  1:54:21.24                                                     
         Average:    22:52.25  




Event 7  Boys 5k Run CC Varsity   B
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Jeremy Miekley            11 Miller Place            5:25.7   16:51.78    1   
  2 Anthony Coccia            11 Sachem North            5:28.5   17:00.47    2   
  3 Billy Hector              11 Midwood High School     5:36.1   17:23.96    3   
  4 Shane Martensen           12 East Islip              5:37.8   17:29.52    4   
  5 Justin White              12 Midwood High School     5:39.4   17:34.19    5   
  6 John Onken                10 Sachem North            5:41.1   17:39.64    6   
  7 Sean McCarthy             12 Middle Country          5:41.9   17:42.10    7   
  8 Brian Kennedy             11 East Islip              5:42.4   17:43.57    8   
  9 Ron Livchits              10 Midwood High School     5:44.8   17:51.22    9   
 10 Tristan Sess              12 Center Moriches         5:47.0   17:58.02   10   
 11 Andrew Schaefer           11 Deer Park               5:47.6   17:59.69   11   
 12 Teddy Hamlin              12 Oyster Bay              5:47.7   18:00.13   12   
 13 Engel Patrick              9 Miller Place            5:48.4   18:02.15   13   
 14 Nick Castro               11 Sachem North            5:53.2   18:17.35   14   
 15 Jesse Bua                 12 Lynbrook                5:54.1   18:20.04   15   
 16 Carl Azy                  12 Midwood High School     5:54.9   18:22.48   16   
 17 Patrick Lavan             10 Sachem North            5:55.3   18:23.83   17   
 18 Andrew Montefusco         12 Center Moriches         5:55.6   18:24.78   18   
 19 Ryan Evans                10 Middle Country          5:55.9   18:25.71   19   
 20 Daniel Block              10 Sachem North            5:57.2   18:29.71   20   
 21 peter lithen              12 Lynbrook                5:57.5   18:30.66   21   
 22 Daniel Stern              12 Middle Country          5:58.8   18:34.66   22   
 23 Matt Casa                 11 Middle Country          5:58.9   18:34.97   23   
 24 Diego Delgado             12 Midwood High School     6:01.0   18:41.58   24   
 25 Daniel Stretz             10 Sachem North            6:01.8   18:43.96   25   
 26 Khadeemo Castello         11 Midwood High School     6:02.1   18:44.76   26   
 27 Steven Hurst              10 Long Beach              6:02.1   18:45.02   27   
 28 Alexander DeVeglio        10 East Islip              6:05.5   18:55.56   28   
 29 Yasin Mehmood             10 Midwood High School     6:05.8   18:56.46   29   
 30 Matt McGovern             10 Long Beach              6:06.5   18:58.40   30   
 31 Michael Citro             10 Miller Place            6:07.4   19:01.46   31   
 32 Jerry Carroll             12 Long Beach              6:09.8   19:08.88   32   
 33 Michael Neftleberg        11 Sachem North            6:09.9   19:09.24   33   
 34 Frank Camarda             11 Middle Country          6:12.4   19:16.85   34   
 35 Larry Portuese            12 Miller Place            6:12.6   19:17.48   35   
 36 Josh Gali                 12 Middle Country          6:17.6   19:32.98   36   
 37 Teague Costello           10 Ross                    6:19.5   19:38.87   37   
 38 Joel George               10 Middle Country          6:20.6   19:42.35   38   
 39 Manny Brody               11 William Floyd           6:21.9   19:46.23   39   
 40 Ryan Zipper               10 Miller Place            6:24.6   19:54.69   40   
 41 Trevor Sess               10 Center Moriches         6:25.5   19:57.69   41   
 42 Paul Brett                12 East Islip              6:26.3   19:59.95   42   
 43 Joe Ando-Hirsh            11 Ross                    6:27.6   20:03.96   43   
 44 Robert Revera             10 Miller Place            6:28.4   20:06.59   44   
 45 Chris Baldeo              12 Long Beach              6:28.6   20:07.22   45   
 46 Jack Sherbal              10 Oyster Bay              6:29.7   20:10.62   46   
 47 paul papendrew            11 Lynbrook                6:30.8   20:14.07   47   
 48 brian donaldson           12 Lynbrook                6:30.9   20:14.36   48   
 49 Caleb Ryan                11 Ross                    6:32.2   20:18.37   49   
 50 Joe Ranni                 10 Deer Park               6:35.7   20:29.38   50   
 51 Blaske Walsh               9 Cold Spring Harbor      6:37.9   20:36.23   51   
 52 Toney McFarlane           12 Center Moriches         6:39.7   20:41.57   52   
 53 Jared Vuolo               11 East Islip              6:41.4   20:46.89   53   
 54 Alex Newhoff              11 East Islip              6:48.3   21:08.33   54   
 55 griffin kreit             11 Lynbrook                6:49.3   21:11.47   55   
 56 Kevin Xie                 12 Deer Park               6:50.2   21:14.42   56   
 57 Eddie Bouhall             10 Lynbrook                6:50.7   21:15.88   57   
 58 EJ Madden                 10 Oyster Bay              6:50.9   21:16.62   58   
 59 Eric Zhou                  9 Cold Spring Harbor      6:53.1   21:23.36   59   
 60 matt paris                11 Lynbrook                6:54.2   21:26.81   60   
 61 brandon kelly              9 Lynbrook                6:57.2   21:36.09        
 62 Alvin Sime                 9 Deer Park               6:58.6   21:40.27   61   
 63 Eliyah Rios               10 William Floyd           7:00.9   21:47.70   62   
 64 Rashad Walker             12 James Madison           7:01.3   21:48.66        
 65 Michael Isola             10 Deer Park               7:02.1   21:51.19   63   
 66 Chris Roerdan             11 Oyster Bay              7:03.1   21:54.37   64   
 67 Michael Theiling           9 Deer Park               7:04.0   21:57.25   65   
 68 Suresh Dhandapani         12 Deer Park               7:04.1   21:57.54   66   
 69 Stephen Fischer           10 Cold Spring Harbor      7:04.8   21:59.61   67   
 70 Talih Kadi                12 James Madison           7:08.2   22:10.24        
 71 Elias Saether             10 Center Moriches         7:09.0   22:12.80   68   
 72 William Hamilton          11 Center Moriches         7:10.9   22:18.71   69   
 73 Jake Dimatos              11 Oyster Bay              7:12.7   22:24.25   70   
 74 Roosevelt Clairjour       12 James Madison           7:14.4   22:29.35        
 75 Dan Bach                  12 Oyster Bay              7:14.9   22:31.08   71   
 76 Christian Mesiouris       12 Long Beach              7:17.0   22:37.70   72   
 77 Jon Aviles                11 Long Beach              7:19.1   22:44.06   73   
 78 Mike Fitzsimmons          12 Long Beach              7:25.1   23:02.64   74   
 79 Dylan Mavros              10 Oyster Bay              7:26.0   23:05.43   75   
 80 Kyle Haart                10 William Floyd           7:31.9   23:23.84   76   
 81 Stanley Pilorge           10 James Madison           7:34.8   23:32.96        
 82 Anish Rishi               10 Ross                    7:35.2   23:34.05   77   
 83 Liangyahan Li             10 Ross                    7:36.4   23:37.93   78   
 84 James Lytton              10 Ross                    7:42.8   23:57.62   79   
 85 Dohnny Arnao              10 William Floyd           7:43.7   24:00.42   80   
 86 James Childress           12 William Floyd           7:52.5   24:27.80   81   
 87 Jonah Lipton              12 Cold Spring Harbor      7:59.2   24:48.56   82   
 88 Devon Dash                11 William Floyd           8:08.8   25:18.57   83   
 89 Henry Farahani            11 Cold Spring Harbor      8:29.4   26:22.51   84   
 90 Edward McQuade            12 Long Beach              8:40.9   26:58.38        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Midwood High School          57    3    5    9   16   24   26   29           
      Total Time:  1:29:53.43                                                     
         Average:    17:58.69                                                     
   2 Sachem North                 59    2    6   14   17   20   25   33           
      Total Time:  1:29:51.00                                                     
         Average:    17:58.20                                                     
   3 Middle Country              105    7   19   22   23   34   36   38           
      Total Time:  1:32:34.30                                                     
         Average:    18:30.86                                                     
   4 Miller Place                120    1   13   31   35   40   44                
      Total Time:  1:33:07.56                                                     
         Average:    18:37.52                                                     
   5 East Islip                  135    4    8   28   42   53   54                
      Total Time:  1:34:55.49                                                     
         Average:    18:59.10                                                     
   6 Lynbrook                    186   15   21   47   48   55   57   60           
      Total Time:  1:38:30.60                                                     
         Average:    19:42.12                                                     
   7 Center Moriches             189   10   18   41   52   68   69                
      Total Time:  1:39:14.86                                                     
         Average:    19:50.98                                                     
   8 Long Beach                  206   27   30   32   45   72   73   74           
      Total Time:  1:39:37.22                                                     
         Average:    19:55.45                                                     
   9 Deer Park                   241   11   50   56   61   63   65   66           
      Total Time:  1:43:14.95                                                     
         Average:    20:38.99                                                     
  10 Oyster Bay                  250   12   46   58   64   70   71   75           
      Total Time:  1:43:45.99                                                     
         Average:    20:45.20                                                     
  11 Ross                        284   37   43   49   77   78   79                
      Total Time:  1:47:13.18                                                     
         Average:    21:26.64                                                     
  12 William Floyd               338   39   62   76   80   81   83                
      Total Time:  1:53:25.99                                                     
         Average:    22:41.20                                                     
  13 Cold Spring Harbor          343   51   59   67   82   84                     
      Total Time:  1:55:10.27                                                     
         Average:    23:02.06 
   




Event 8  Boys 5k Run CC Junior Varsity
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Mark DiFulvio             10 Sachem North            5:54.4   18:21.01    1   
  2 Brandon Bonfils           11 Midwood High School     5:59.1   18:35.57    2   
  3 Roy Cineus                12 Midwood High School     5:59.3   18:36.24    3   
  4 James Trofa               12 Sachem North            6:04.5   18:52.29    4   
  5 Jason Karpinski           12 Sachem North            6:05.5   18:55.28    5   
  6 Anthony Ferris            11 Hauppauge               6:10.2   19:10.05    6   
  7 Ike Egbunam               10 Midwood High School     6:11.6   19:14.27    7   
  8 Matt Ebner                10 Sachem North            6:14.0   19:21.83    8   
  9 Marv Francois             12 Midwood High School     6:14.2   19:22.38    9   
 10 Ian Mankes                11 Midwood High School     6:14.6   19:23.64   10   
 11 Mardoche Pauleus          10 Midwood High School     6:18.4   19:35.46   11   
 12 Jordan Weiss              11 Sachem North            6:18.5   19:35.82   12   
 13 Michael Rodrigues         12 Middle Country          6:19.3   19:38.17   13   
 14 Theo Fiorito              11 Midwood High School     6:19.8   19:39.85   14   
 15 Anthony Fernandez         11 Middle Country          6:20.1   19:40.69   15   
 16 Jesse Friel               11 East Islip              6:22.3   19:47.51   16   
 17 Charlie Kollmer           11 Mount Sinai             6:22.6   19:48.68   17   
 18 Christrian Nahshal        12 Midwood High School     6:23.2   19:50.29        
 19 Hayden Quinn              11 East Islip              6:26.2   19:59.65   18   
 20 Angelo Rinaldi            12 Sachem North            6:27.1   20:02.68   19   
 21 greg blachly              12 Hhh West                6:28.5   20:06.97   20   
 22 Oliver Voorhees           10 Patchogue/Medford       6:28.7   20:07.64   21   
 23 Anjin Lima                11 Hauppauge               6:30.1   20:11.77   22   
 24 Michael Mirrione          12 Sachem North            6:30.3   20:12.39   23   
 25 steven fischer            11 Hhh West                6:30.4   20:12.88   24   
 26 Hazkel Brown              10 Midwood High School     6:30.6   20:13.55        
 27 Ben Acosta                10 East Islip              6:31.8   20:17.06   25   
 28 Daniel Thornton           12 Midwood High School     6:32.0   20:17.77        
 29 jacob rahimzadeh          10 Hhh West                6:32.7   20:19.92   26   
 30 gene chen                 10 Hhh West                6:33.3   20:21.73   27   
 31 Conner Holroyd            10 Comsewogue              6:33.4   20:22.18   28   
 32 James Surico              11 Hauppauge               6:33.7   20:23.03   29   
 33 Terrence Nixdorf          12 East Islip              6:34.1   20:24.38   30   
 34 Alexander Russo           10 East Islip              6:34.3   20:25.05   31   
 35 Kevin Hunter              12 Valley Strea            6:36.2   20:30.93   32   
 36 Spencer Williams          11 Comsewogue              6:37.1   20:33.66   33   
 37 Nick Destefano            10 Patchogue/Medford       6:37.4   20:34.68   34   
 38 Raymond Filippone         10 East Islip              6:37.7   20:35.57   35   
 39 Michael Bosi              12 Hauppauge               6:38.4   20:37.56   36   
 40 James Oliver              11 Hauppauge               6:38.6   20:38.35   37   
 41 Tyler Valentino           12 Mount Sinai             6:39.6   20:41.51   38   
 42 Nick Deluca                9 Mount Sinai             6:39.9   20:42.17   39   
 43 Devon Pascal-Seward       12 Valley Strea            6:40.1   20:42.92   40   
 44 Anthony Heinz             10 Sachem North            6:41.4   20:46.86        
 45 Anthony Gianfortone        8 Miller Place            6:41.7   20:47.78        
 46 Jean Contois              12 Midwood High School     6:42.7   20:50.90        
 47 Peter Marin               11 Valley Strea            6:42.9   20:51.72   41   
 48 Daniel Reilly             10 Sachem North            6:43.4   20:53.12        
 49 Joseph Nygard             11 Sachem North            6:43.9   20:54.71        
 50 Austin Cassidy            11 Sachem North            6:44.5   20:56.58        
 51 Justin Shipsey            12 Lindenhurst             6:45.4   20:59.38   42   
 52 Vincent Inzone            10 Sachem North            6:45.6   21:00.06        
 53 Matthew Jones             11 Valley Strea            6:45.9   21:00.84   43   
 54 Matt Rinaldi              10 Sachem North            6:46.1   21:01.63        
 55 Jason Brigontino          11 Middle Country          6:48.3   21:08.41   44   
 56 Francis Zuber             12 Lindenhurst             6:48.6   21:09.49   45   
 57 Dan Thangavelu            11 Lindenhurst             6:49.4   21:11.84   46   
 58 Jacob Patterson           10 Patchogue/Medford       6:50.2   21:14.33   47   
 59 Scott Welsh               12 Patchogue/Medford       6:50.7   21:15.75   48   
 60 Robert Yannotta           12 Sachem North            6:51.7   21:18.97        
 61 Brendan Nappi             10 Patchogue/Medford       6:51.9   21:19.48   49   
 62 Mike Power                11 Mount Sinai             6:52.6   21:21.73   50   
 63 Brad Danielson            12 Sachem North            6:54.3   21:26.95        
 64 Conner Urban              10 Sachem North            6:55.4   21:30.31        
 65 Alex Lamy                 11 Valley Strea            6:55.5   21:30.68   51   
 66 Marc Richer               11 Sachem North            6:55.7   21:31.44        
 67 Sam Haris                 10 Midwood High School     6:56.8   21:34.77        
 68 Michael Dell'Orto         12 East Islip              6:57.2   21:36.07   52   
 69 Chris Fugina               9 Jfk Bellmore            6:57.8   21:38.07   53   
 70 Randal Tam                12 Midwood High School     6:57.9   21:38.34        
 71 Nick Stone                10 Hauppauge               6:58.8   21:41.06   54   
 72 Christopher Dreher        11 Lindenhurst             6:59.3   21:42.59   55   
 73 Ethan Humphrey             8 Miller Place            7:01.3   21:48.86        
 74 Andrew McHugh             11 Comsewogue              7:01.5   21:49.44   56   
 75 Thomas Olson              12 Sachem North            7:01.6   21:49.68        
 76 max goldberg              12 Hhh West                7:01.8   21:50.25   57   
 77 ryan gurbatri             12 Hhh West                7:02.7   21:53.12   58   
 78 Shanks Gao                10 Knox School             7:03.2   21:54.68        
 79 Brandon Segal             11 Hauppauge               7:04.5   21:58.84   59   
 80 Dylan Passarella          12 Sachem North            7:04.6   21:59.11        
 81 Jenry Nieto               10 Mount Sinai             7:04.8   21:59.58   60   
 82 AJ McKeown                12 Miller Place            7:04.8   21:59.80        
 83 Dane Fearon               12 Midwood High School     7:05.0   22:00.15        
 84 Nick Roden                12 Sachem North            7:05.0   22:00.36        
 85 Ian Pedersen               9 Middle Country          7:05.2   22:00.99   61   
 86 Jimmy Scudero             12 Hauppauge               7:05.3   22:01.25        
 87 ian tornquist             10 Hhh West                7:06.0   22:03.55   62   
 88 Michael Oliver            10 Hauppauge               7:06.2   22:04.06        
 89 Michael Pizzirusso        12 Middle Country          7:07.2   22:06.97   63   
 90 William Huh               10 Great Neck South        7:07.3   22:07.30   64   
 91 Chris Moraitis            10 Sachem North            7:08.3   22:10.65        
 92 jon sammis                11 Hhh West                7:11.0   22:18.95        
 93 Ben Granger               11 Comsewogue              7:14.1   22:28.70   65   
 94 Skyler Tam                10 Midwood High School     7:15.0   22:31.21        
 95 Mark Eckert               11 Lindenhurst             7:15.2   22:31.93   66   
 96 Brandon Bloecker          10 Plainview               7:15.9   22:34.25   67   
 97 Matt Castro               10 Middle Country          7:16.2   22:35.15   68   
 98 Ryan Gruber               11 Patchogue/Medford       7:16.4   22:35.73   69   
 99 Grayson Valentino         10 Mount Sinai             7:17.3   22:38.39   70   
100 Austin Son                11 Great Neck South        7:17.7   22:39.79   71   
101 Carlo Escobar             10 Valley Strea            7:21.0   22:49.93   72   
102 Doug Detwiler             10 Sachem North            7:21.9   22:52.88        
103 Eric Compagnone           11 Mount Sinai             7:23.0   22:56.26   73   
104 Vincent Bochiccio         10 East Islip              7:24.0   22:59.17        
105 Devin Degnan              10 Comsewogue              7:24.8   23:01.84   74   
106 Tyler Laderer             10 Oyster Bay              7:25.2   23:02.96   75   
107 dan vega                  12 Hhh West                7:26.5   23:07.20        
108 Mike Lynch                11 Patchogue/Medford       7:26.9   23:08.48   76   
109 Evan Zheng                10 Sachem North            7:28.3   23:12.65        
110 Skyler Rackowski          10 Jfk Bellmore            7:28.5   23:13.27   77   
111 Kyle Schauss              11 Comsewogue              7:28.6   23:13.72   78   
112 Josh Halilej              10 Plainview               7:28.9   23:14.43   79   
113 josh cohen                11 Hhh West                7:29.2   23:15.40        
114 Matt Campbell             12 Lynbrook                7:30.6   23:19.80   80   
115 Kevin Gray                10 Mount Sinai             7:31.6   23:22.89        
116 Ethan Sisson               9 Southold                7:32.3   23:25.03        
117 Erik Rios                 10 Patchogue/Medford       7:33.2   23:27.81        
118 Anish Bhatia              10 Great Neck South        7:33.3   23:28.25   81   
119 Matt Lifman               11 Jfk Bellmore            7:35.7   23:35.62   82   
120 Matthew Jagde             10 Patchogue/Medford       7:37.1   23:39.96        
121 Kevin Schelling            9 Patchogue/Medford       7:38.2   23:43.34        
122 Arjun Sharma              12 Great Neck South        7:38.5   23:44.49   83   
123 Peter Palczewski          12 Oyster Bay              7:39.5   23:47.46   84   
124 JeffMichael Presto        10 Valley Strea            7:39.8   23:48.27   85   
125 Matt Bernocco             11 Patchogue/Medford       7:40.7   23:51.10        
126 Kevin Cribbin             10 Lynbrook                7:40.8   23:51.39   86   
127 Gregory Controneo         10 Lindenhurst             7:41.9   23:54.98   87   
128 Luke McEntee              10 Lindenhurst             7:42.6   23:57.07   88   
129 Jack Ostrofsky             9 Jfk Bellmore            7:43.1   23:58.60   89   
130 Thomas Cunningham         10 Lindenhurst             7:43.4   23:59.64        
131 Alex Hilbert              10 Plainview               7:43.6   24:00.06   90   
132 Liam Doxsee               10 Oyster Bay              7:45.0   24:04.51   91   
133 Matt Sternberg            10 Plainview               7:48.7   24:16.21   92   
134 Jay Ferrer                10 Middle Country          7:48.9   24:16.80   93   
135 James Giammetta            9 Jfk Bellmore            7:50.1   24:20.55   94   
136 James Shine               12 Southold                7:55.8   24:38.00        
137 Robby Brachman            12 Plainview               7:56.5   24:40.43   95   
138 Ryan Maloney              10 Oyster Bay              7:57.1   24:42.04   96   
139 Adrian Luo                11 Knox School             8:09.1   25:19.34        
140 Sal Costa                 11 Mount Sinai             8:10.7   25:24.45        
141 Alex Aurin                11 Sachem North            8:11.3   25:26.40        
142 Marc Roman                10 Sachem North            8:11.5   25:26.84        
143 Andrew Bruno              12 Jfk Bellmore            8:12.2   25:29.03   97   
144 pete verhey               12 Lynbrook                8:12.3   25:29.45   98   
145 Dean Kurzweil             11 Jfk Bellmore            8:12.8   25:30.82   99   
146 Jeffrey Gonshak           10 Sachem North            8:18.6   25:48.80        
147 James deQuillfeldt        11 Lindenhurst             8:20.0   25:53.36        
148 John Falcone              10 Oyster Bay              8:23.0   26:02.69  100   
149 Dylan Doherty             12 Lindenhurst             8:23.5   26:04.33        
150 Vin DeStasio              12 Lindenhurst             8:23.7   26:04.81        
151 Brian Richer              10 Sachem North            8:24.7   26:07.91        
152 Lafata Matthew            11 Patchogue/Medford       8:27.9   26:17.86        
153 Mike Garafola             11 Patchogue/Medford       8:32.0   26:30.47        
154 Yun Seong Ji              10 Great Neck South        8:43.0   27:04.87  101   
155 Sam Dacher                10 Jfk Bellmore            8:43.9   27:07.59        
156 bradley kaufman           11 Lynbrook                8:45.3   27:12.03  102   
157 Hamsa Pillai              10 Great Neck South        8:48.5   27:21.94  103   
158 Conor Wylie               11 Sachem North            8:58.1   27:51.57        
159 Dan Arndt                 11 Jfk Bellmore            8:59.6   27:56.20        
160 matt ellentuck            12 Lynbrook                9:08.0   28:22.42  104   
161 Faisal Salam              10 Great Neck South        9:08.8   28:24.85  105   
162 conor dorney              12 Lynbrook                9:10.3   28:29.50  106   
163 Ao Leon Xu                10 Ross                    9:10.8   28:30.98        
164 jake handel               11 Lynbrook                9:11.6   28:33.74  107   
165 john mcgrane              12 Lynbrook                9:15.8   28:46.76        
166 Christopher Zheng         10 Great Neck South        9:20.8   29:02.08        
167 mike zirkel               12 Lynbrook               10:15.5   31:52.05        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Sachem North                 30    1    4    5    8   12   19   23           
      Total Time:  1:35:06.23                                                     
         Average:    19:01.25                                                     
   2 Midwood High School          31    2    3    7    9   10   11   14           
      Total Time:  1:35:12.10                                                     
         Average:    19:02.42                                                     
   3 East Islip                  120   16   18   25   30   31   35   52           
      Total Time:  1:40:53.65                                                     
         Average:    20:10.73                                                     
   4 Hauppauge                   130    6   22   29   36   37   54   59           
      Total Time:  1:41:00.76                                                     
         Average:    20:12.16                                                     
   5 Hhh West                    154   20   24   26   27   57   58   62           
      Total Time:  1:42:51.75                                                     
         Average:    20:34.35                                                     
   6 Middle Country              196   13   15   44   61   63   68   93           
      Total Time:  1:44:35.23                                                     
         Average:    20:55.05                                                     
   7 Patchogue/Medford           199   21   34   47   48   49   69   76           
      Total Time:  1:44:31.88                                                     
         Average:    20:54.38                                                     
   8 Mount Sinai                 204   17   38   39   50   60   70   73           
      Total Time:  1:44:33.67                                                     
         Average:    20:54.74                                                     
   9 Valley Stream Central       207   32   40   41   43   51   72   85           
      Total Time:  1:44:37.09                                                     
         Average:    20:55.42                                                     
  10 Lindenhurst                 254   42   45   46   55   66   87   88           
      Total Time:  1:47:35.23                                                     
         Average:    21:31.05                                                     
  11 Comsewogue                  256   28   33   56   65   74   78                
      Total Time:  1:48:15.82                                                     
         Average:    21:39.17                                                     
  12 Jfk Bellmore                395   53   77   82   89   94   97   99           
      Total Time:  1:56:46.11                                                     
         Average:    23:21.23                                                     
  13 Great Neck South            400   64   71   81   83  101  103  105           
      Total Time:  1:59:04.70                                                     
         Average:    23:48.94                                                     
  14 Plainview                   423   67   79   90   92   95                     
      Total Time:  1:58:45.38                                                     
         Average:    23:45.08                                                     
  15 Oyster Bay                  446   75   84   91   96  100                     
      Total Time:  2:01:39.66                                                     
         Average:    24:19.94                                                     
  16 Lynbrook                    470   80   86   98  102  104  106  107           
      Total Time:  2:08:15.09                                                     
         Average:    25:39.02    
                                                 
                                 




Event 5  Boys 1.5 Mile Run CC Freshmen
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
 77 Unknown                                             10:12.0   15:17.97        
  1 Jacob Zolotarevsky         9 Midwood High School     5:19.7    7:59.53        
  2 Kyle O'Brien               9 Huntington              5:20.6    8:00.88    1   
  3 William Reed               9 East Islip              5:26.0    8:08.92        
  4 Simon Zeng                 8 Great Neck South        5:32.9    8:19.35    2   
  5 Jack Sherman               9 Great Neck South        5:33.4    8:20.04    3   
  6 Ted Oster                  9 William Floyd           5:34.5    8:21.73        
  7 Pat Moloney                9 William Floyd           5:34.9    8:22.32        
  8 Adam Siegel                9 Great Neck South        5:38.4    8:27.48    4   
  9 Patrick Vaughan            9 Locust Valley           5:39.6    8:29.40        
 10 Jeremy Penny               9 Locust Valley           5:39.8    8:29.69        
 11 Joseph Varca               9 Sachem North            5:40.0    8:29.96    5   
 12 Albert Morales             9 Valley Strea            5:43.1    8:34.63        
 13 Alex Tossi                 9 Oyster Bay              5:46.6    8:39.84    6   
 14 Xiaoyu Yan                 9 Hauppauge               5:48.2    8:42.20        
 15 Jason Paz                  9 Valley Strea            5:49.4    8:44.08        
 16 Steven Sweet               9 Oyster Bay              5:50.2    8:45.20    7   
 17 Ethan Dwyer                9 Huntington              5:52.0    8:47.95    8   
 18 Charles Compono            9 Locust Valley           5:53.6    8:50.40        
 19 Brian Wright               8 Locust Valley           5:54.8    8:52.11        
 20 andrew faber               9 Hhh West                5:56.4    8:54.58        
 21 Bryan Davidson             9 Plainview               5:58.5    8:57.74        
 22 Caleb Shulman              9 East Islip              5:59.5    8:59.18        
 23 Ryan Kerin                 9 Plainview               5:59.9    8:59.82        
 24 Josh Wicker                9 Plainview               6:01.3    9:01.90        
 25 Raum Shawn                 9 Sachem North            6:01.6    9:02.33    9   
 26 Zach Goldstein             9 Plainview               6:01.8    9:02.61        
 27 andrew genovese            9 Hewlett                 6:03.1    9:04.56        
 28 Travis Williams            9 Comsewogue              6:04.3    9:06.42   10   
 29 brian ruvolo               9 Hewlett                 6:06.2    9:09.18        
 30 Jason Cassella             9 Oyster Bay              6:07.9    9:11.72   11   
 31 Christopher Andrade        9 Frank Carey             6:08.8    9:13.07        
 32 Ryan Williams              9 Midwood High School     6:10.3    9:15.43        
 33 Anthony Papariello         9 Comsewogue              6:10.8    9:16.21   12   
 34 Ryan Yan                   9 Knox School             6:11.0    9:16.49        
 35 Nick Keller                9 Comsewogue              6:20.4    9:30.60   13   
 36 Eddie Meehan               9 Comsewogue              6:20.9    9:31.29   14   
 37 nick kohlhepp              9 Hhh West                6:21.1    9:31.59        
 38 Michael Herold             9 Comsewogue              6:23.4    9:35.01   15   
 39 Sam Aquilino               9 Oyster Bay              6:25.6    9:38.29   16   
 40 Joe Panella                9 Oyster Bay              6:27.6    9:41.40   17   
 41 Lucas Kraus                9 Hampton Bays            6:28.3    9:42.37        
 42 Brian Allgeier             9 East Islip              6:29.4    9:44.02        
 43 ofir bitton                9 Hewlett                 6:29.7    9:44.44        
 44 Alex Reimer                9 Hampton Bays            6:29.9    9:44.78        
 45 Connor Daly                9 Hauppauge               6:30.8    9:46.12        
 46 Sean Heffernan             9 St. Dominic             6:33.3    9:49.95        
 47 Enrique Morales            9 Knox School             6:37.3    9:55.93        
 48 Connor Madison             9 Hauppauge               6:40.2   10:00.31        
 49 frank marrone              9 Hhh West                6:40.7   10:00.92        
 50 Anson Law                  9 Sachem North            6:43.7   10:05.49   18   
 51 Gabriel Intrieri           9 Lindenhurst             6:44.6   10:06.83        
 52 Michael Bizzoso            9 Oyster Bay              6:46.0   10:08.94   19   
 53 Ryan Santos                9 Oyster Bay              6:47.1   10:10.54   20   
 54 Ori Kopilev                9 Great Neck South        6:48.1   10:12.15   21   
 55 Evan Signorelli            9 Hampton Bays            6:49.0   10:13.49        
 56 John LaBianca              9 Lindenhurst             6:51.2   10:16.74        
 57 Mike LoCastro              9 Sachem North            6:52.2   10:18.22   22   
 58 Kyle Mock                  9 Huntington              6:53.5   10:20.19   23   
 59 tyler drucker              9 Hewlett                 6:57.0   10:25.51        
 60 Zach Nogid                 9 Comsewogue              6:57.3   10:25.86   24   
 61 Henry Zhu                  9 Knox School             7:03.3   10:34.92        
 62 Rahul Kader                9 Sachem North            7:11.7   10:47.54   25   
 63 John Arias                 9 Huntington              7:23.1   11:04.53   26   
 64 Abraham Rosloff            9 Great Neck South        7:23.3   11:04.93   27   
 65 Daniel Kiernan             9 Great Neck South        7:29.2   11:13.70   28   
 66 Nikhil Dhande              9 St. Dominic             7:29.9   11:14.74        
 67 William Escobar           10 St. Dominic             7:33.3   11:19.83        
 68 glynn rory                 9 Mercy                   7:34.7   11:21.95        
 69 James Ferris               9 Hauppauge               7:37.1   11:25.61        
 70 Chris Pyzikiewicz          9 Comsewogue              7:40.6   11:30.89   29   
 71 brandon crofts             9 Lynbrook                7:43.0   11:34.39        
 72 David Rebori               9 Comsewogue              7:49.7   11:44.49        
 73 Riley Mello                9 Huntington              7:51.1   11:46.53   30   
 74 Jason Pastuch              9 Knox School             7:51.8   11:47.62        
 75 Chad Marsh                 9 Long Beach              7:57.2   11:55.67        
 76 nick Corsale               9 Long Beach              8:13.8   12:20.68        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Oyster Bay                   57    6    7   11   16   17   19   20           
      Total Time:    45:56.45                                                     
         Average:     9:11.29                                                     
   2 Great Neck South             57    2    3    4   21   27   28                
      Total Time:    46:23.95                                                     
         Average:     9:16.79                                                     
   3 Comsewogue                   64   10   12   13   14   15   24   29           
      Total Time:    46:59.53                                                     
         Average:     9:23.91                                                     
   4 Sachem North                 79    5    9   18   22   25                     
      Total Time:    48:43.54                                                     
         Average:     9:44.71                                                     
   5 Huntington                   88    1    8   23   26   30                     
      Total Time:    50:00.08                                                     
         Average:    10:00.02