2013 Section XI Modified Cross Country Meet

Overall Finish List

October 17, 2013


Just - In - Time - Racing

Girls Race A

Place* Name Team Bib No Gender Age Group Total Time
1 Sarah Wilkinson Great Hollow (Smit) 638 F 1 0-99 8:56.06
2 Gabrielle Schneider Nessaquake (Smit) 875 F 2 0-99 8:59.46
3 Shannon Ryan Murphy Girls 833 F 3 0-99 9:31.82
4 Shayna Arrigo Sagamore (Sachem) 1115 F 4 0-99 9:35.32
5 Hannah Zheng Murphy Girls 840 F 5 0-99 9:35.56
6 Jordyn Biskup Eastport South Manor 449 F 6 0-99 9:44.39
7 Allyson Gaedje Murphy Girls 820 F 7 0-99 9:49.31
8 Alexandra Smith Shoreham Wading River 1252 F 8 0-99 9:50.83
9 Dallas Cooley Eastport South Manor 454 F 9 0-99 10:01.31
10 Emily Hennessy Great Hollow (Smit) 623 F 10 0-99 10:02.32
11 Megan Porter Bellport 140 F 11 0-99 10:08.86
12 Marley Montague Hampton Bays 654 F 12 0-99 10:09.85
13 Julia Pollina Gelinas (WM) 550 F 13 0-99 10:10.34
14 Kathryn Boland Northport Middle School 893 F 14 0-99 10:14.66
15 Rachel Ruggiero Sagamore (Sachem) 1138 F 15 0-99 10:15.34
16 Grace Minikel Bellport 133 F 16 0-99 10:16.57
17 Aveen Hallissey East Hampton 402 F 17 0-99 10:17.20
18 Noelle Johnson East Hampton 403 F 18 0-99 10:21.04
19 Brianna Dollard Eastport South Manor 458 F 19 0-99 10:22.77
20 Caroline Oakland Hampton Bays 655 F 20 0-99 10:24.07
21 Hailey Troyan Hampton Bays 661 F 21 0-99 10:24.64
22 Colleen Swift Murphy Girls 837 F 22 0-99 10:27.30
23 Cassandra Shore Eastport South Manor 484 F 23 0-99 10:28.74
24 Ashlynn Beckwith East Hampton 390 F 24 0-99 10:29.11
25 Ciera Kotan Eastport South Manor 469 F 25 0-99 10:33.10
26 Caitlin O'Hehir Sagamore (Sachem) 1135 F 26 0-99 10:37.13
27 Nathali Minchala Bellport 132 F 27 0-99 10:38.93
28 Ally Waring Murphy Girls 838 F 28 0-99 10:40.38
29 Nicole Orella Northport Middle School 908 F 29 0-99 10:42.95
30 Cassady Czarnecki East Hampton 393 F 30 0-99 10:43.57
31 Christina Coulton Hampton Bays 641 F 31 0-99 10:44.69
32 Brooke Potvin Sagamore (Sachem) 1137 F 32 0-99 10:45.14
33 Emily Smitheimer Murphy Girls 834 F 33 0-99 10:45.53
34 Angel Fermin Dawnwood (MC) 366 F 34 0-99 10:45.85
35 Kayla Juran Dawnwood (MC) 377 F 35 0-99 10:49.16
36 Lily Moss Nessaquake (Smit) 867 F 36 0-99 10:49.42
37 Ella Gurney East Hampton 401 F 37 0-99 10:50.02
38 Skylar King Nessaquake (Smit) 860 F 38 0-99 10:50.79
39 Kaitlyn Byrne Great Hollow (Smit) 609 F 39 0-99 10:52.47
40 Erin Kelly Bellport 126 F 40 0-99 10:55.21
41 Olivia Brauer East Hampton 391 F 41 0-99 10:56.02
42 Madison Smullen East Hampton 414 F 42 0-99 10:56.26
43 Paige Courtier Hampton Bays 642 F 43 0-99 10:59.13
44 Jeanette Peltier Gelinas (WM) 549 F 44 0-99 11:01.90
45 Skyler Princi Shoreham Wading River 1250 F 45 0-99 11:02.57
46 Sarah Lafond Dawnwood (MC) 379 F 46 0-99 11:02.83
47 Kathleen Esfahany Gelinas (WM) 538 F 47 0-99 11:03.13
48 Caitlin Lynch Gelinas (WM) 544 F 48 0-99 11:04.33
49 RACHAEL EWANYK East Northport 428 F 49 0-99 11:06.04
50 Allaura Dashnaw Samoset (Sachem) 1152 F 50 0-99 11:06.30
51 AMELIA LIBBY East Northport 437 F 51 0-99 11:07.64
52 Carolina Londono East Hampton 407 F 52 0-99 11:08.63
53 Olivia Santora Westhampton Beach 1452 F 53 0-99 11:08.88
54 Kaylin Burger Westhampton Beach 1425 F 54 0-99 11:10.21
55 Chloe Collier Northport Middle School 897 F 55 0-99 11:10.81
56 MacKenzie Jorgensen Nessaquake (Smit) 859 F 56 0-99 11:11.20
57 Nicole Batinsey Samoset (Sachem) 1144 F 57 0-99 11:11.57
58 Chloe Gaget Westhampton Beach 1433 F 58 0-99 11:12.48
59 Kailtyn Devito Bellport 116 F 59 0-99 11:15.13
60 Kasey Lenihan Murphy Girls 828 F 60 0-99 11:16.04
61 Samantha Holman Westhampton Beach 1439 F 61 0-99 11:16.89
62 Ping Edmunds East Hampton 397 F 62 0-99 11:17.42
63 Riley Tupper Hampton Bays 662 F 63 0-99 11:18.11
64 Alexis McCauley Nessaquake (Smit) 862 F 64 0-99 11:18.69
65 Sarah Mangan Sagamore (Sachem) 1128 F 65 0-99 11:20.65
66 Anna Arrigo Sagamore (Sachem) 1113 F 66 0-99 11:23.83
67 Kasey Golini Murphy Girls 821 F 67 0-99 11:24.32
68 Sydney Salamy East Hampton 412 F 68 0-99 11:25.69
69 Danielle Amato Shoreham Wading River 1235 F 69 0-99 11:26.68
70 Sophia Mattern Dawnwood (MC) 384 F 70 0-99 11:27.72
71 Victoria Lewis Westhampton Beach 1444 F 71 0-99 11:28.26
72 Emma Johnsen Bellport 124 F 72 0-99 11:28.82
73 Alexa Mosca Eastport South Manor 473 F 73 0-99 11:29.25
74 Samantha Cotes Dawnwood (MC) 363 F 74 0-99 11:30.23
75 Alyssa Loughlin Northport Middle School 904 F 75 0-99 11:32.52
76 Chelsea Urschel Westhampton Beach 1457 F 76 0-99 11:35.04
77 Nia Hinson Gelinas (WM) 540 F 77 0-99 11:36.17
78 Erika Meindl Hampton Bays 653 F 78 0-99 11:36.87
79 Marnie Lipton Northport Middle School 902 F 79 0-99 11:38.57
80 Caliegh Capek Shoreham Wading River 1237 F 80 0-99 11:39.28
81 Lauren Brusseler Nessaquake (Smit) 845 F 81 0-99 11:39.81
82 Jessica Drago Great Hollow (Smit) 614 F 82 0-99 11:42.51
83 Morgan VanDyke Northport Middle School 919 F 83 0-99 11:44.33
84 Rachel Adler Great Hollow (Smit) 603 F 84 0-99 11:45.35
85 Miranda Tenaglis Great Hollow (Smit) 637 F 85 0-99 11:45.63
86 Hana Mackin Bellport 129 F 86 0-99 11:46.00
87 Elise Brogan Eastport South Manor 450 F 87 0-99 11:46.83
88 Mei-Lyn Stout Samoset (Sachem) 1169 F 88 0-99 11:47.19
89 Corrine Cosentino Eastport South Manor 455 F 89 0-99 11:47.70
90 Meryem Aydnli Gelinas (WM) 527 F 90 0-99 11:48.53
91 Nikki Nassiri Gelinas (WM) 548 F 91 0-99 11:49.67
92 Kaitlyn Young Nessaquake (Smit) 888 F 92 0-99 11:50.23
93 Kathryn Zhao Murphy Girls 839 F 93 0-99 11:51.60
94 Caroline Berner Great Hollow (Smit) 605 F 94 0-99 11:52.19
95 Mellissa Evrensel Great Hollow (Smit) 616 F 95 0-99 11:53.68
96 Marissa Lacoste Murphy Girls 827 F 96 0-99 11:54.97
97 Rachel Maloco Gelinas (WM) 546 F 97 0-99 11:55.56
98 Victoria Fink Oregon (PM) 973 F 98 0-99 11:56.86
99 Kaitlyn Cinelli Gelinas (WM) 533 F 99 0-99 11:57.45
100 Kayla Mason Dawnwood (MC) 383 F 100 0-99 11:57.96
 
Place* Name Team Bib No Gender Age Group Total Time
101 Lilianna Ayer Gelinas (WM) 528 F 101 0-99 11:58.72
102 Paula Guerra East Hampton 400 F 102 0-99 11:59.37
103 Tori Schmitt East Hampton 413 F 103 0-99 11:59.71
104 Megan Agaliotis Dawnwood (MC) 351 F 104 0-99 12:00.04
105 Brianna Evans Eastport South Manor 461 F 105 0-99 12:00.37
106 DiFrietas Mikayla Dawnwood (MC) 385 F 106 0-99 12:00.73
107 Blake Mongno Northport Middle School 907 F 107 0-99 12:01.15
108 Ryen Cinski Gelinas (WM) 534 F 108 0-99 12:01.51
109 Ivanna Zavala-Arbelaez Gelinas (WM) 556 F 109 0-99 12:01.80
110 Natasha Bartley Gelinas (WM) 529 F 110 0-99 12:02.89
111 Sydnie Rohme Northport Middle School 911 F 111 0-99 12:03.16
112 Sophia LoBiondo Gelinas (WM) 543 F 112 0-99 12:03.46
113 Micayla O'Sullivan Murphy Girls 832 F 113 0-99 12:03.79
114 Laura Douglas Gelinas (WM) 537 F 114 0-99 12:04.12
115 Amanda Dagnelli Murphy Girls 818 F 115 0-99 12:04.44
116 Kristina Kezys Great Hollow (Smit) 626 F 116 0-99 12:05.58
117 Skylar George Westhampton Beach 1435 F 117 0-99 12:06.16
118 Kaitlyn Garcia Dawnwood (MC) 367 F 118 0-99 12:08.72
119 Isabella Berent Westhampton Beach 1424 F 119 0-99 12:12.42
120 Shannon Grady Murphy Girls 822 F 120 0-99 12:13.87
121 Giavanna Carr Samoset (Sachem) 1149 F 121 0-99 12:15.17
122 Ingris Amaya Bellport 108 F 122 0-99 12:15.98
123 EMEILI ALMONT East Northport 420 F 123 0-99 12:16.38
124 Jenifer Fitzpatrick Seneca (Sachem) 1217 F 124 0-99 12:18.21
125 Sophie Ferguson Gelinas (WM) 539 F 125 0-99 12:19.00
126 Stephanie Panowich Sagamore (Sachem) 1136 F 126 0-99 12:19.60
127 Kelsey Vela East Hampton 418 F 127 0-99 12:21.33
128 Lilly Griffin Hampton Bays 648 F 128 0-99 12:24.82
129 Emilie Kramer East Hampton 406 F 129 0-99 12:25.17
130 Zeynap Gotkas Dawnwood (MC) 369 F 130 0-99 12:26.46
131 Breanna Graff Westhampton Beach 1436 F 131 0-99 12:27.70
132 Emily Ingraffia Samoset (Sachem) 1156 F 132 0-99 12:28.86
133 Catherine Betz Gelinas (WM) 530 F 133 0-99 12:32.07
134 LAUREN TREBOUR East Northport 442 F 134 0-99 12:32.38
135 Meghan Long Hampton Bays 650 F 135 0-99 12:32.65
136 Courtney Shannon West Babylon 1365 F 136 0-99 12:32.95
137 Abby Blount Dawnwood (MC) 355 F 137 0-99 12:34.86
138 Meghan Clayton Dawnwood (MC) 361 F 138 0-99 12:35.39
139 Emma Ramirez Samoset (Sachem) 1164 F 139 0-99 12:35.95
140 Megan Cornelius Great Hollow (Smit) 613 F 140 0-99 12:36.53
141 Williams LeeAnn Dawnwood (MC) 380 F 141 0-99 12:37.44
142 Beth Greishaber Dawnwood (MC) 370 F 142 0-99 12:37.76
143 Holly Vion Gelinas (WM) 555 F 143 0-99 12:38.58
144 Anna McCarthy Westhampton Beach 1445 F 144 0-99 12:40.11
145 Paige Graning Westhampton Beach 1437 F 145 0-99 12:40.47
146 Emma Cowan Gelinas (WM) 536 F 146 0-99 12:41.99
147 Clare Barbato Northport Middle School 891 F 147 0-99 12:42.57
148 Xochitl Valdespino Westhampton Beach 1458 F 148 0-99 12:44.15
149 Fabiola Trejo Sagamore (Sachem) 1139 F 149 0-99 12:45.78
150 Siobhan Yostpille West Babylon 1368 F 150 0-99 12:46.04
151 Ella Gilbert Eastport South Manor 465 F 151 0-99 12:46.29
152 Isabel Castro Murphy Girls 816 F 152 0-99 12:46.53
153 Miranda Martinez Gelinas (WM) 547 F 153 0-99 12:46.77
154 Gabrielle Albanese Eastport South Manor 448 F 154 0-99 12:47.01
155 Valentina Lentricchia West Babylon 1352 F 155 0-99 12:47.60
156 Caitlyn Sinram Seneca (Sachem) 1230 F 156 0-99 12:47.86
157 Marissa Deall Eastport South Manor 456 F 157 0-99 12:48.74
158 Shannon Cain Great Hollow (Smit) 610 F 158 0-99 12:49.10
159 Gabriella Servedio Samoset (Sachem) 1167 F 159 0-99 12:50.48
160 Rachel Naughtin Samoset (Sachem) 1163 F 160 0-99 12:52.81
161 Erin Stamm-Walsh Murphy Girls 835 F 161 0-99 12:54.92
162 Victoria Sinz Samoset (Sachem) 1168 F 162 0-99 12:56.08
163 Ashley Robinson Gelinas (WM) 553 F 163 0-99 12:59.36
164 Allison Nemesure Murphy Girls 830 F 164 0-99 13:01.57
165 Claudia Turturro Nessaquake (Smit) 881 F 165 0-99 13:03.32
166 Ashley Fuchs Murphy Girls 819 F 166 0-99 13:10.31
167 Natalie Tetuan Nessaquake (Smit) 880 F 167 0-99 13:10.77
168 Shubhangi Tank Nessaquake (Smit) 879 F 168 0-99 13:12.47
169 Cara Hogan Westhampton Beach 1438 F 169 0-99 13:12.76
170 Parente Angela Dawnwood (MC) 354 F 170 0-99 13:18.59
171 Jasmine Ahmed Sagamore (Sachem) 1111 F 171 0-99 13:21.77
172 Amanda Andriano Great Hollow (Smit) 604 F 172 0-99 13:22.10
173 ALYSSA KAPLAN East Northport 432 F 173 0-99 13:22.51
174 Ally Solina Bellport 142 F 174 0-99 13:26.84
175 Mia Grossman Bellport 120 F 175 0-99 13:28.08
176 Ayanna Hodge Dawnwood (MC) 371 F 176 0-99 13:28.38
177 Savana Coupe Bellport 114 F 177 0-99 13:33.41
178 Christina O'Brien Murphy Girls 831 F 178 0-99 13:33.69
179 Amira Farag Sagamore (Sachem) 1124 F 179 0-99 13:36.01
180 Felicia Parache Bellport 138 F 180 0-99 13:36.73
181 Archer Sevey Northport Middle School 914 F 181 0-99 13:38.01
182 Sarah Neese Bellport 135 F 182 0-99 13:39.23
183 Salzmann Kristina Dawnwood (MC) 378 F 183 0-99 13:41.43
184 Kalie Greek Murphy Girls 824 F 184 0-99 13:42.25
185 Alexa Liles West Babylon 1353 F 185 0-99 13:44.12
186 Jenny Greek Murphy Girls 823 F 186 0-99 13:45.55
187 Madison Stines Bellport 143 F 187 0-99 13:49.77
188 Alzahraa Elsaid West Babylon 1348 F 188 0-99 13:52.06
189 Alexandra Nill Westhampton Beach 1447 F 189 0-99 13:52.67
190 Samantha Murray Bellport 134 F 190 0-99 13:56.39
191 Lily Codrington Bellport 113 F 191 0-99 13:57.34
192 Jacque Moon Yee Nessaquake (Smit) 887 F 192 0-99 13:58.38
193 Victoria Trentacosta Gelinas (WM) 554 F 193 0-99 14:01.45
194 Tori Cummings Westhampton Beach 1429 F 194 0-99 14:02.53
195 Valarie Lewis Westhampton Beach 1443 F 195 0-99 14:03.59
196 Arianna DaCosta Dawnwood (MC) 364 F 196 0-99 14:06.50
197 Olivia Intardonato Nessaquake (Smit) 857 F 197 0-99 14:10.36
198 Erin McDonald Great Hollow (Smit) 629 F 198 0-99 14:16.97
199 Marissa Fedor Great Hollow (Smit) 617 F 199 0-99 14:17.46
200 Catriona Sheppard Great Hollow (Smit) 636 F 200 0-99 14:18.15
 
Place* Name Team Bib No Gender Age Group Total Time
201 Jamie Benavides Bellport 110 F 201 0-99 14:29.13
202 Leah Cussen Murphy Girls 817 F 202 0-99 14:29.62
203 Amanda Hughes Bellport 123 F 203 0-99 14:29.84
204 Emma Pliszak Bellport 139 F 204 0-99 14:31.83
205 Kaitlyn Sabatino Samoset (Sachem) 1165 F 205 0-99 14:32.52
206 Jessica Davison, Samoset (Sachem) 1153 F 206 0-99 14:33.07
207 Tabitha Ferreri Oregon (PM) 971 F 207 0-99 14:35.04
208 Trinity Jordan Seneca (Sachem) 1221 F 208 0-99 14:43.73
209 Destiny Kull Eastport South Manor 470 F 209 0-99 14:44.09
210 Ella Marcus Hampton Bays 651 F 210 0-99 14:47.73
211 Tara Ferreri Oregon (PM) 972 F 211 0-99 14:48.06
212 Gianna Mezzacappa West Babylon 1355 F 212 0-99 14:49.77
213 Jeana Morante West Babylon 1356 F 213 0-99 14:50.82
214 VICTORIA FERRY East Northport 430 F 214 0-99 14:51.24
215 Faima Quadir Gelinas (WM) 551 F 215 0-99 14:51.50
216 Julianne Farrell Seneca (Sachem) 1216 F 216 0-99 14:58.72
217 Julie Helenek Murphy Girls 825 F 217 0-99 15:10.98
218 Julia Bautz Samoset (Sachem) 1145 F 218 0-99 15:19.62
219 Ortiz Alexandria Dawnwood (MC) 352 F 219 0-99 15:21.39
220 Hannah Donneson Westhampton Beach 1432 F 220 0-99 15:22.21
221 Russo Marissa Dawnwood (MC) 382 F 221 0-99 15:27.79
222 Jane Chang Samoset (Sachem) 1150 F 222 0-99 15:44.14
223 Madison Paulson Great Hollow (Smit) 631 F 223 0-99 15:56.57
224 Emily Curraso Bellport 115 F 224 0-99 15:59.55
225 Hannah Rubesh Great Hollow (Smit) 634 F 225 0-99 16:11.99
226 Marisa Brady Great Hollow (Smit) 606 F 226 0-99 16:19.71
227 Dakota Esposito Great Hollow (Smit) 615 F 227 0-99 16:19.96
228 Sarah Conticello, Samoset (Sachem) 1151 F 228 0-99 16:22.74
229 Dylynn VonBartheld Hampton Bays 1501 F 229 0-99 17:24.43
230 Amanda Morreale Samoset (Sachem) 1161 F 230 0-99 17:27.51
231 Jordyn LeGrega Bellport 127 F 231 0-99 17:28.29
232 Maria Hernadez Bellport 122 F 232 0-99 18:40.03
233 Melanis Gonzaga Bellport 119 F 233 0-99 18:40.40
234 Megan McHugh Bellport 131 F 234 0-99 19:16.35
 

Girls Race B

Place* Name Team Bib No Gender Age Group Total Time
1 Brianna Carrasquillo Rocky Point 1043 F 1 0-99 9:32.20
2 Kathleen O'Connor Rocky Point 1068 F 2 0-99 9:44.70
3 Abbey Dumler Commack Girls 250 F 3 0-99 9:48.23
4 Jade Dyer-Kennedy Hauppauge 678 F 4 0-99 9:51.59
5 Victoria Natale West Hollow (HHH) 1377 F 5 0-99 9:53.14
6 Moira Mahoney Sayville 1196 F 6 0-99 9:54.29
7 Katrina Barry West Hollow (HHH) 1370 F 7 0-99 9:57.13
8 Kelsey Shapiro Longwood 738 F 8 0-99 10:01.51
9 Tatiana LaSalle Commack Girls 265 F 9 0-99 10:01.78
10 karina allen Comsewogue 279 F 10 0-99 10:07.15
11 Daniella Bonilla Longwood 728 F 11 0-99 10:09.86
12 Violet Ferraro Commack Girls 251 F 12 0-99 10:10.68
13 Madison Savary Commack Girls 275 F 13 0-99 10:11.97
14 Ariana Arato Commack Girls 236 F 14 0-99 10:12.78
15 Jaylin Sharp Elwood 1471 F 15 0-99 10:15.66
16 Klaire Klemens Beach Street (WI) 90 F 16 0-99 10:22.78
17 Lauren Hendricks Bay Shore 45 F 17 0-99 10:23.00
18 Sam Kenny Miller Place 752 F 18 0-99 10:29.12
19 Megan Kenny Miller Place 751 F 19 0-99 10:29.44
20 Danielle Pikulik Hauppauge 696 F 20 0-99 10:30.81
21 Abigail Harper Commack Girls 256 F 21 0-99 10:31.82
22 Amy Tang Candlewood (HHH) 169 F 22 0-99 10:32.27
23 Ashley Skibinski Udall Middle School (WI) 1337 F 23 0-99 10:33.46
24 Kelsea Tesauro Bay Shore 74 F 24 0-99 10:35.76
25 Madison Paccione Udall Middle School (WI) 1334 F 25 0-99 10:37.69
26 Victoria Beglane Hauppauge 667 F 26 0-99 10:38.17
27 Marina Duszak Ronkonkoma (Conn) 1085 F 27 0-99 10:39.23
28 Deanna Drakaopoulos Hauppauge 677 F 28 0-99 10:40.55
29 Sophia Tawil West Hollow (HHH) 1379 F 29 0-99 10:41.22
30 Kassidy Metzger Bay Shore 56 F 30 0-99 10:41.94
31 Shannon Horan Beach Street (WI) 87 F 31 0-99 10:43.45
32 mei li johnson Comsewogue 300 F 32 0-99 10:47.97
33 Julia Kester Commack Girls 260 F 33 0-99 10:48.72
34 Kara Gorgano Commack Girls 253 F 34 0-99 10:49.93
35 Marissa Amato Commack Girls 235 F 35 0-99 10:50.65
36 Lily Johansson Hauppauge 684 F 36 0-99 10:50.92
37 Karla Calderone Commack Girls 278 F 37 0-99 10:53.77
38 Emelyn Vellon Commack Girls 276 F 38 0-99 10:55.93
39 Brittany Savage Hauppauge 701 F 39 0-99 10:56.38
40 Catherine Surian Bay Shore 72 F 40 0-99 11:00.71
41 Kate Modica Bay Shore 57 F 41 0-99 11:01.62
42 Kaitlyn DeYulio Commack Girls 249 F 42 0-99 11:03.12
43 Cassy Pepe Rocky Point 1070 F 43 0-99 11:04.76
44 Elon Bowie Robert Moses (NB) 989 F 44 0-99 11:07.54
45 Alexandra Price Commack Girls 271 F 45 0-99 11:09.15
46 Grace Braider Commack Girls 241 F 46 0-99 11:10.25
47 Sabrina Simonetti Bay Shore 71 F 47 0-99 11:11.77
48 Bella Termini Bay Shore 73 F 48 0-99 11:12.41
49 Caroline Meikley Miller Place 757 F 49 0-99 11:14.45
50 Sarah John Longwood 734 F 50 0-99 11:16.59
51 Rachel Heller West Hollow (HHH) 1375 F 51 0-99 11:16.90
52 Lindsay Carone Commack Girls 243 F 52 0-99 11:18.70
53 Tatianna Green Longwood 730 F 53 0-99 11:19.27
54 Elizabeth O'Donnell Commack Girls 270 F 54 0-99 11:23.17
55 Jessica Horowitz Candlewood (HHH) 174 F 55 0-99 11:30.09
56 Megan Quinn Commack Girls 273 F 56 0-99 11:30.71
57 Shae Boyle Beach Street (WI) 80 F 57 0-99 11:32.63
58 Maggie Barbiero Bay Shore 28 F 58 0-99 11:36.06
59 Effe Heminides Commack Girls 257 F 59 0-99 11:36.29
60 Jenna Newman Sayville 1202 F 60 0-99 11:41.87
61 Olivia Kolanovic Commack Girls 263 F 61 0-99 11:42.67
62 Mikayla Kelly Commack Girls 259 F 62 0-99 11:42.94
63 Grace Pyrkl Bay Shore 62 F 63 0-99 11:43.46
64 Jorden Moroney Rocky Point 1067 F 64 0-99 11:44.07
65 Sara DePietri Commack Girls 248 F 65 0-99 11:44.55
66 Hanna Decker Sayville 1188 F 66 0-99 11:46.46
67 Kaitlyn Arnold Commack Girls 237 F 67 0-99 11:48.09
68 Devin Castell Sayville 1180 F 68 0-99 11:49.36
69 Annie Song Elwood 1474 F 69 0-99 11:50.31
70 Sarah Ahern Bay Shore 25 F 70 0-99 11:50.59
71 Meghan Sheridan Miller Place 766 F 71 0-99 11:51.42
72 lizzy probst Comsewogue 313 F 72 0-99 11:54.72
73 steph ruddy Comsewogue 321 F 73 0-99 11:56.24
74 Kelsie Sullivan Ronkonkoma (Conn) 1107 F 74 0-99 11:56.92
75 Hannah Roubls Ronkonkoma (Conn) 1103 F 75 0-99 12:00.46
76 Michelle Eremita Sayville 1192 F 76 0-99 12:01.23
77 Amanda Maloney Miller Place 756 F 77 0-99 12:02.24
78 karina chiqui Comsewogue 286 F 78 0-99 12:03.45
79 Isabella Forte Udall Middle School (WI) 1329 F 79 0-99 12:04.13
80 Sunjana Varma, Candlewood (HHH) 166 F 80 0-99 12:05.96
81 Abigail Wilson Longwood 740 F 81 0-99 12:10.62
82 Elizabeth Gunther Commack Girls 255 F 82 0-99 12:11.25
83 Qai Hardy Elwood 1464 F 83 0-99 12:12.54
84 Jillian Bosch Udall Middle School (WI) 1326 F 84 0-99 12:12.78
85 Lauren Yandolino Commack Girls 277 F 85 0-99 12:13.66
86 Jackie Cianci Commack Girls 245 F 86 0-99 12:14.87
87 cara pouletsos Comsewogue 312 F 87 0-99 12:15.30
88 Kimberly Colella Commack Girls 246 F 88 0-99 12:19.59
89 Olivia Bush Rocky Point 1042 F 89 0-99 12:20.76
90 Catherine Lutz West Hollow (HHH) 1376 F 90 0-99 12:21.06
91 Erin Caligiuri Bay Shore 32 F 91 0-99 12:21.45
92 Alexandra Betz Bay Shore 30 F 92 0-99 12:21.79
93 elana reyes Comsewogue 318 F 93 0-99 12:22.59
94 Michelle Cioffi Hauppauge 670 F 94 0-99 12:22.88
95 Heather Wilson Hauppauge 710 F 95 0-99 12:23.30
96 Anna Kolanovic Commack Girls 262 F 96 0-99 12:23.75
97 Kathleen Polley Udall Middle School (WI) 1336 F 97 0-99 12:32.03
98 Jaden Mule Beach Street (WI) 96 F 98 0-99 12:34.01
99 Erin Bevan Beach Street (WI) 78 F 99 0-99 12:35.05
100 nicole bausen Comsewogue 281 F 100 0-99 12:35.37
 
Place* Name Team Bib No Gender Age Group Total Time
101 Christandlie Backer West Hollow (HHH) 1369 F 101 0-99 12:37.05
102 Jade Rosario Commack Girls 274 F 102 0-99 12:37.82
103 Rebecca Carnevale Elwood 1462 F 103 0-99 12:38.80
104 Taylor Maltese Rocky Point 1059 F 104 0-99 12:39.72
105 Julia Guilfoyle Commack Girls 254 F 105 0-99 12:39.91
106 Fiona Lambert Rocky Point 1054 F 106 0-99 12:41.16
107 Lauren Romito Hauppauge 698 F 107 0-99 12:42.85
108 Gabby Turner Rocky Point 1074 F 108 0-99 12:43.47
109 Victoria Loeb Hauppauge 690 F 109 0-99 12:43.71
110 Carley Patwell Beach Street (WI) 98 F 110 0-99 12:44.46
111 Jaclyn Citarella Beach Street (WI) 83 F 111 0-99 12:44.98
112 Kayla Lorenz Candlewood (HHH) 157 F 112 0-99 12:45.39
113 Megan Donnelly Sayville 1190 F 113 0-99 12:45.61
114 Laura Rigoroso Ronkonkoma (Conn) 1099 F 114 0-99 12:48.35
115 Nicole Volovar Miller Place 1505 F 115 0-99 12:49.97
116 Giana Rubino Elwood 1470 F 116 0-99 12:50.90
117 Aisling Llerena Ronkonkoma (Conn) 1093 F 117 0-99 12:51.58
118 Victoria Greening Longwood 731 F 118 0-99 12:53.13
119 Willow Donnaruma Rocky Point 1046 F 119 0-99 12:54.88
120 Annmarie Rigoroso Ronkonkoma (Conn) 1098 F 120 0-99 12:56.11
121 Sabrina Duenas Rocky Point 1047 F 121 0-99 13:01.88
122 Layla Foss Rocky Point 1077 F 122 0-99 13:02.56
123 Lizzie Faulkner Rocky Point 1049 F 123 0-99 13:03.06
124 Kelcie McAdam Rocky Point 1061 F 124 0-99 13:04.05
125 dette reyes Comsewogue 317 F 125 0-99 13:04.83
126 Toni Gilmartin Rocky Point 1051 F 126 0-99 13:06.32
127 Emily Andriaon Miller Place 741 F 127 0-99 13:06.91
128 Ofree Chen West Hollow (HHH) 1371 F 128 0-99 13:07.39
129 Julianna Moses Beach Street (WI) 95 F 129 0-99 13:08.24
130 Erin Murphy Sayville 1200 F 130 0-99 13:10.13
131 Ariana Annarumma Sayville 1175 F 131 0-99 13:10.71
132 Katherine Jean Philippe Bay Shore 50 F 132 0-99 13:12.27
133 Cheyenne Felician Bay Shore 43 F 133 0-99 13:13.10
134 brianna quartar Comsewogue 314 F 134 0-99 13:13.60
135 Pheobe McLendon Ronkonkoma (Conn) 1096 F 135 0-99 13:15.53
136 Arianna Chavez Robert Moses (NB) 994 F 136 0-99 13:17.08
137 Sarah Sciortino Beach Street (WI) 104 F 137 0-99 13:18.87
138 Jazmine Walker West Hollow (HHH) 1380 F 138 0-99 13:19.38
139 Sneha Daulatani Candlewood (HHH) 165 F 139 0-99 13:19.76
140 Ceili Howland Sayville 1195 F 140 0-99 13:21.00
141 ana mantione Comsewogue 303 F 141 0-99 13:21.33
142 Sydney Zagar West Hollow (HHH) 1382 F 142 0-99 13:27.77
143 Emily Fieseler Ronkonkoma (Conn) 1086 F 143 0-99 13:29.81
144 Tori Walters West Hollow (HHH) 1381 F 144 0-99 13:35.08
145 Gabriella Borgo Robert Moses (NB) 987 F 145 0-99 13:37.93
146 Alexa Valentine Robert Moses (NB) 1025 F 146 0-99 13:38.16
147 Searlait Hickey Bay Shore 48 F 147 0-99 13:40.18
148 Karrina Chiussa Udall Middle School (WI) 1328 F 148 0-99 13:41.20
149 Shannon O'Rourke Beach Street (WI) 97 F 149 0-99 13:42.10
150 Molly Bevan Beach Street (WI) 79 F 150 0-99 13:45.39
151 Cecilia Ali Robert Moses (NB) 1029 F 151 0-99 13:47.03
152 lillian brosseau Comsewogue 282 F 152 0-99 13:49.02
153 katelyn levine Comsewogue 301 F 153 0-99 13:51.36
154 Hailey Bernhard Rocky Point 1039 F 154 0-99 13:52.16
155 Camaria Clyburn West Hollow (HHH) 1372 F 155 0-99 13:53.00
156 Clarissa Gloria Robert Moses (NB) 1000 F 156 0-99 13:56.35
157 Emily Tsororos Hauppauge 707 F 157 0-99 13:59.82
158 Elizabeth Garstka Hauppauge 682 F 158 0-99 14:00.83
159 Keira Hanlon Sayville 1194 F 159 0-99 14:08.13
160 Nicolette Brudi Sayville 1177 F 160 0-99 14:13.52
161 Lara Alayon Rocky Point 1037 F 161 0-99 14:17.82
162 Chole Dymek Sayville 1191 F 162 0-99 14:19.75
163 Sara Alvarado Udall Middle School (WI) 1325 F 163 0-99 14:22.57
164 Daisy Julca Rocky Point 1053 F 164 0-99 14:28.87
165 Makenna Meehan Rocky Point 1064 F 165 0-99 14:32.16
166 Hannah Ahmed Ronkonkoma (Conn) 1079 F 166 0-99 14:37.86
167 Isabella Addeo Elwood 1461 F 167 0-99 14:39.00
168 Renee Veit Candlewood (HHH) 179 F 168 0-99 14:40.65
169 Maya Scopin Miller Place 764 F 169 0-99 14:42.97
170 Madeline McElwee Udall Middle School (WI) 1333 F 170 0-99 14:44.56
171 Anna Lee Rocky Point 1056 F 171 0-99 14:51.97
172 Patricia Finnegan West Hollow (HHH) 1373 F 172 0-99 15:02.57
173 Jessica Lauro Commack Girls 266 F 173 0-99 15:06.62
174 Sarah Levine Commack Girls 267 F 174 0-99 15:07.85
175 Andrea Martino Ronkonkoma (Conn) 1094 F 175 0-99 15:09.96
176 Ashley Kim Commack Girls 261 F 176 0-99 15:11.20
177 Grace Fantau Rocky Point 1048 F 177 0-99 15:12.91
178 Julia Lamberson Miller Place 754 F 178 0-99 15:14.70
179 Kaylee Neidig Robert Moses (NB) 1012 F 179 0-99 15:26.10
180 Leshell Santiago Ronkonkoma (Conn) 1104 F 180 0-99 15:27.71
181 Kristen Bentos-Pereira Robert Moses (NB) 985 F 181 0-99 15:29.06
182 Katherine Lopez Robert Moses (NB) 1006 F 182 0-99 15:35.26
183 Gianna Jerez Longwood 733 F 183 0-99 15:36.94
184 Hallie Zdenek Robert Moses (NB) 1028 F 184 0-99 15:38.13
185 Kaylene Nieto West Hollow (HHH) 1378 F 185 0-99 15:46.88
186 Nia-Dyamond Haywood West Hollow (HHH) 1374 F 186 0-99 15:49.53
187 Juliana Rose Miller Place 762 F 187 0-99 16:23.67
188 faith schlicht Comsewogue 323 F 188 0-99 16:42.22
189 Amanda Knecht Robert Moses (NB) 1005 F 189 0-99 16:47.95
190 carolann goff Comsewogue 292 F 190 0-99 16:50.85
191 Kiara Starling, Candlewood (HHH) 176 F 191 0-99 16:52.54
192 Irem Camlibel Robert Moses (NB) 992 F 192 0-99 16:57.06
193 Isla Rodriguez Longwood 737 F 193 0-99 16:59.30
194 Caitlin Fawcett Sayville 1193 F 194 0-99 17:00.89
195 Megan Johannesen Rocky Point 1052 F 195 0-99 17:07.28
196 Lily Newman Miller Place 760 F 196 0-99 17:13.21
197 Emily Cohen Robert Moses (NB) 996 F 197 0-99 17:17.66
198 Emma Zanni Udall Middle School (WI) 1341 F 198 0-99 17:18.54
199 Alexandra Ketchen, Candlewood (HHH) 168 F 199 0-99 17:38.38
200 Faith Dargis Sayville 1186 F 200 0-99 17:46.05
 
Place* Name Team Bib No Gender Age Group Total Time
201 Allison Neuimeyer Sayville 1201 F 201 0-99 17:47.82
202 Brianna O'Connor Rocky Point 1069 F 202 0-99 17:50.12
203 Sara Goberdahn Udall Middle School (WI) 1330 F 203 0-99 17:56.22
204 Melanie Weisberg Hauppauge 708 F 204 0-99 18:19.32
205 Sarah Lella Udall Middle School (WI) 1331 F 205 0-99 18:26.29
206 Ayanna Richards Robert Moses (NB) 1020 F 206 0-99 18:41.52
207 Jennifer Ranaldo Robert Moses (NB) 1018 F 207 0-99 18:43.74
208 Nicole Taddeo Robert Moses (NB) 1023 F 208 0-99 18:44.37
209 Kerri McHugh Rocky Point 1063 F 209 0-99 19:13.98
 

Boys and Girls Race

Place* Name Team Bib No Gender Age Group Total Time
1 Riplee Mercer Southampton 1483 F 1 0-99 10:34.25
2 Desiree Kleberg Stimson (WW) 1266 F 2 0-99 10:48.58
3 Hadley Clayton Finley (Hunt) 496 F 3 0-99 10:53.43
4 Alliy McKenzie Finley (Hunt) 518 F 4 0-99 10:57.20
5 Isabel Cuffee Southampton 1477 F 5 0-99 11:21.78
6 Kelly Nano-Miranda Southampton 1484 F 6 0-99 11:22.09
7 Emma Weigle Stimson (WW) 1284 F 7 0-99 11:29.04
8 Sarah Zeped Stimson (WW) 1274 F 8 0-99 11:41.87
9 Sophie Dellecave Finley (Hunt) 502 F 9 0-99 11:46.75
10 Hannah Hughes Finley (Hunt) 509 F 10 0-99 11:50.81
11 Serina Hondi Copiague 1506 F 11 0-99 11:57.21
12 Gaia D'Anna Finley (Hunt) 501 F 12 0-99 12:02.80
13 Isabella Martino Stimson (WW) 1267 F 13 0-99 12:05.27
14 Maegan Guzman Stimson (WW) 1263 F 14 0-99 12:29.24
15 Rita Marzorilla Finley (Hunt) 515 F 15 0-99 12:31.92
16 Hailey Gallagher Finley (Hunt) 510 F 16 0-99 12:35.74
17 Kasey Williams Stimson (WW) 1273 F 17 0-99 12:43.15
18 Kalina Pedigo-Bonilla Stimson (WW) 1269 F 18 0-99 12:49.01
19 Julia Nerzig Stimson (WW) 1268 F 19 0-99 12:49.25
20 Liesel Vollack Finley (Hunt) 526 F 20 0-99 13:24.15
21 Madeline Haughwout Finley (Hunt) 506 F 21 0-99 13:39.14
22 Trinity Velazquez Copiague 349 F 22 0-99 14:09.40
23 Faith McCombs Copiague 340 F 23 0-99 14:24.61
24 Sarah Kim Stimson (WW) 1265 F 24 0-99 14:27.89
25 Amanda Tobin Stimson (WW) 1271 F 25 0-99 14:51.37
26 Kianna Joyner Copiague 338 F 26 0-99 15:56.22
27 Mariela Suarez Stimson (WW) 1270 F 27 0-99 16:02.34
28 Kayla Andrews-Ramos Finley (Hunt) 492 F 28 0-99 16:22.82
*Overall place among females only