Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
                     Suffolk Coaches Invitational - 9/28/2013                     
                             Sunken Meadow State Park                             
                               Last Completed Event                               
 
Event 9  Boys 5k Run CC Varsity   A
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Thorr Trowbridge          10 Kingston                5:27.6   16:57.76    1   
  2 Daniel Connelly           12 Mount Sinai             5:29.6   17:03.85    2   
  3 Tom Meehan                12 Eastport/SouthMano      5:30.9   17:07.89    3   
  4 Craig Nelson              12 West Islip              5:31.1   17:08.65    4   
  5 Anthony Coccia            12 Sachem North            5:31.6   17:10.22    5   
  6 John Onken                11 Sachem North            5:32.2   17:11.97    6   
  7 Scott Nelson              12 West Islip              5:32.7   17:13.55    7   
  8 Sean Grossman             12 Hhh East                5:35.6   17:22.47    8   
  9 Nick Sherman              12 Huntington              5:38.1   17:30.30        
 10 Dan Block                 11 Sachem North            5:38.8   17:32.57    9   
 11 John Kaplan               12 Bayport/Bluepoint       5:39.6   17:34.91   10   
 12 Isaac Garcia-Cassani      12 Sachem North            5:39.7   17:35.20   11   
 13 Alex Cowen                12 Great Neck South        5:41.3   17:40.40   12   
 14 Tim Monahan               10 Connetquot              5:41.8   17:41.69   13   
 15 Robert Vitale             11 Bayport/Bluepoint       5:42.1   17:42.85   14   
 16 Nicholas Berglin          11 Hampton Bays            5:43.3   17:46.47   15   
 17 Rastafari Morgan          11 Kingston                5:43.5   17:47.19   16   
 18 Dan Stretz                11 Sachem North            5:43.9   17:48.23   17   
 19 Matthew Whalen            11 Smithtown               5:44.3   17:49.43   18   
 20 James Dachille            12 Jfk Bellmore            5:45.4   17:52.90   19   
 21 Brian Michels             11 Patchogue/Medford       5:45.5   17:53.23   20   
 22 Shane White               12 Kingston                5:46.4   17:56.15   21   
 23 Greg Makarius             12 Hhh East                5:46.6   17:56.69   22   
 24 Eric Melcer               12 Smithtown               5:47.2   17:58.55   23   
 25 Mark DiFulvio             11 Sachem North            5:47.3   17:58.93   24   
 26 Jake Burcham              12 Hhh East                5:48.1   18:01.50   25   
 27 Liam Kelly                12 Connetquot              5:49.5   18:05.86   26   
 28 Shawn Bofinger            11 Bayport/Bluepoint       5:51.5   18:12.01   27   
 29 Travis Wooten             12 Riverhead               5:53.3   18:17.44   28   
 30 Ryan Evans                11 Middle Country          5:53.6   18:18.53   29   
 31 Jason Giunta              10 Bayport/Bluepoint       5:54.0   18:19.83   30   
 32 Graham Brown              12 Westhampton Beach       5:54.2   18:20.19   31   
 33 Jonny Perrier             11 Hhh East                5:54.3   18:20.53   32   
 34 Christopher Weider        11 Smithtown               5:55.5   18:24.26   33   
 35 Ryan Clifford             11 MacArthur               5:55.9   18:25.71   34   
 36 Brandon Bogert            11 Kingston                5:56.3   18:26.89   35   
 37 Alex Patricolo            11 Westhampton Beach       5:57.1   18:29.18   36   
 38 Nick Castro               12 Sachem North            5:57.4   18:30.30   37   
 39 John Mahon                12 Jfk Bellmore            5:58.9   18:35.04   38   
 40 Brandon Turbush           10 Eastport/SouthMano      6:00.3   18:39.29   39   
 41 Mike Serrecchia           11 Lindenhurst             6:00.7   18:40.61   40   
 42 Aiden Lancer               9 Kingston                6:02.6   18:46.37   41   
 43 Ethan Carpenter           11 Smithtown               6:02.9   18:47.50   42   
 44 Keegan Sabo               11 Mount Sinai             6:03.2   18:48.17   43   
 45 John Boyzok               10 Smithtown               6:03.7   18:49.93   44   
 46 Ryan Haun                 11 Bayport/Bluepoint       6:03.9   18:50.59   45   
 47 Jacob Ocon                 9 Bayport/Bluepoint       6:04.1   18:50.93   46   
 48 Joseph Gattusso           12 Riverhead               6:06.1   18:57.37   47   
 49 James Moltzen             12 Connetquot              6:06.7   18:59.25   48   
 50 Gerard Connelly           11 Smithtown               6:07.1   19:00.29   49   
 51 Victor Garifo             10 Bayport/Bluepoint       6:07.2   19:00.77   50   
 52 Mitchel Thomas            10 Cardinal Spellman       6:07.4   19:01.47   51   
 53 Christian Berglin         11 Hampton Bays            6:07.5   19:01.80   52   
 54 Eric Bartlett             10 Sayville                6:08.5   19:04.78   53   
 55 Roger Llivasaca           11 Westhampton Beach       6:09.3   19:07.18   54   
 56 Steven Morra              12 MacArthur               6:13.3   19:19.76   55   
 57 Matt Casa                 12 Middle Country          6:14.8   19:24.25   56   
 58 Henry Loughlin            11 Kingston                6:15.1   19:25.18   57   
 59 Yahvier Sanchez           10 Smithtown               6:16.8   19:30.56   58   
 60 John Davignon             10 Kings Park              6:16.9   19:30.86   59   
 61 Tyler Laffey              10 Connetquot              6:17.1   19:31.46   60   
 62 James Conklin              9 Kingston                6:17.2   19:31.91   61   
 63 Timmy Squires             12 Southampton             6:17.5   19:32.66   62   
 64 Kamrynn Irani             12 Great Neck South        6:18.0   19:34.41   63   
 65 Nicholas Pugliano         10 Plainedge               6:18.2   19:34.83   64   
 66 Danny Mota                12 Cardinal Spellman       6:18.3   19:35.29   65   
 67 Nick Bjelke               11 Hhh East                6:18.4   19:35.66   66   
 68 Jacob Rigos               11 Great Neck South        6:18.7   19:36.44   67   
 69 Nick Lepore               11 Comsewogue              6:18.9   19:37.13   68   
 70 Ryan Copertino            10 Kings Park              6:19.0   19:37.50   69   
 71 Brian Kissmer             11 Connetquot              6:19.2   19:37.87   70   
 72 Jimmy Jordan              12 Westhampton Beach       6:19.7   19:39.43   71   
 73 Collin McGloin            12 West Islip              6:20.3   19:41.43   72   
 74 Matt Collin               12 West Islip              6:20.9   19:43.13   73   
 75 Spencer Crough             9 Southampton             6:21.0   19:43.73   74   
 76 Jared Gershowitz          11 Hhh East                6:22.4   19:48.02   75   
 77 Kyle Vella                11 Southampton             6:22.8   19:49.31   76   
 78 Dom DeAngelis             11 Eastport/SouthMano      6:23.0   19:49.67   77   
 79 Oliver Voorhees           11 Patchogue/Medford       6:23.6   19:51.52   78   
 80 Charlie Bedard             9 Southampton             6:23.9   19:52.64   79   
 81 Adam Hicks                12 Mattituck               6:24.1   19:53.34   80   
 82 Joe Pratt                 11 Connetquot              6:24.2   19:53.68   81   
 83 Liam Roche                11 Patchogue/Medford       6:24.6   19:54.67   82   
 84 Brendan Morrison          12 Chaminade               6:24.7   19:55.19   83   
 85 Derek Klingel             10 Connetquot              6:24.9   19:55.61   84   
 86 Ricky Rignola             12 Patchogue/Medford       6:25.3   19:56.87   85   
 87 John Lanka                11 Chaminade               6:25.7   19:58.27   86   
 88 Matt Martinsen            10 Kings Park              6:27.5   20:03.73   87   
 89 Frank Bosio               12 Mount Sinai             6:28.0   20:05.30   88   
 90 Grayson Valentino         11 Mount Sinai             6:28.3   20:06.22   89   
 91 Christopher Staib         11 Chaminade               6:28.6   20:07.31   90   
 92 Owen O'Neill              11 Riverhead               6:28.8   20:07.79   91   
 93 Michael Needleman         12 Comsewogue              6:28.9   20:08.17   92   
 94 Vinny Steves              12 Great Neck South        6:29.0   20:08.52   93   
 95 Tyler Murano              12 Eastport/SouthMano      6:29.6   20:10.42   94   
 96 Frank Camarda             12 Middle Country          6:30.0   20:11.69   95   
 97 Anthony Capobianco        11 Chaminade               6:30.3   20:12.60   96   
 98 Trevor Sess               11 Center Moriches         6:30.7   20:13.71        
 99 Cal Reynolds              11 Patchogue/Medford       6:30.9   20:14.26   97   
100 David Nowak               11 Westhampton Beach       6:32.1   20:18.09   98   
101 Dan Steen                 10 Jfk Bellmore            6:35.3   20:28.13   99   
102 Christopher Arcuri        12 Patchogue/Medford       6:35.8   20:29.68  100   
103 Timothy Montera           12 Jfk Bellmore            6:37.0   20:33.32  101   
104 Timothy Signorile         12 Chaminade               6:37.8   20:35.89  102   
105 Sebastian Mesa             9 Patchogue/Medford       6:38.0   20:36.29  103   
106 Jeremy Bornstein          11 Riverhead               6:38.1   20:36.87  104   
107 Anthony Neves             11 Great Neck South        6:38.7   20:38.70  105   
108 Vincent Gil               12 Sayville                6:39.1   20:39.93  106   
109 Tristan Cossaro           11 Chaminade               6:39.4   20:40.77  107   
110 Angel Bamberger           12 Hampton Bays            6:39.6   20:41.35  108   
111 Cory Levy                 10 Sayville                6:40.0   20:42.57  109   
112 Johan Morales             12 Southampton             6:40.3   20:43.45  110   
113 Alex Harvey               12 Kings Park              6:40.6   20:44.35  111   
114 Kaelin Graham                Uniondale               6:40.7   20:44.83  112   
115 Brett Lardaro             11 Kings Park              6:40.9   20:45.39  113   
116 Simon Zeng                 9 Great Neck South        6:41.2   20:46.40  114   
117 Scott Frevert             12 Eastport/SouthMano      6:43.0   20:51.80  115   
118 Jack Hilton               12 Hampton Bays            6:43.7   20:54.14  116   
119 Brian Homeyer             10 Kings Park              6:43.9   20:54.63  117   
120 Steven Easterbrook        12 Plainedge               6:44.1   20:55.22  118   
121 Ryan McCabe                9 Southampton             6:44.2   20:55.53  119   
122 Nick DiDonato             12 Kings Park              6:44.8   20:57.38  120   
123 Kevin Wallace             10 MacArthur               6:47.8   21:06.81  121   
124 Eric Morra                12 MacArthur               6:48.1   21:07.80  122   
125 Isaac Tran                11 Hampton Bays            6:48.2   21:08.09  123   
126 Christopher Santana       12 Cardinal Spellman       6:50.1   21:14.08  124   
127 Dan Dern                  10 Mercy                   6:50.4   21:15.00        
128 Chris Dallao              12 Mount Sinai             6:51.1   21:17.20  125   
129 Jonah Wegener             12 West Islip              6:51.3   21:17.66  126   
130 Aidan Nicholes            11 Plainedge               6:52.3   21:20.80  127   
131 Manny Fuentes             10 Hhh East                6:52.7   21:22.18  128   
132 Andrew Cutrone            11 West Islip              6:52.9   21:22.73  129   
133 Jack Ostrofsky            10 Jfk Bellmore            6:54.0   21:25.98  130   
134 Adam Kalinousky           12 Comsewogue              6:54.7   21:28.36  131   
135 Mark Faithfull            12 Eastport/SouthMano      6:56.5   21:33.82  132   
136 Josh Spivak               11 Eastport/SouthMano      6:57.5   21:36.95  133   
137 Matt Dolan                10 MacArthur               6:58.9   21:41.35  134   
138 Peter Dugan                9 MacArthur               6:59.0   21:41.60  135   
139 Connor Greene             11 MacArthur               6:59.1   21:41.83  136   
140 Scott Puric                9 Rocky Point             7:00.1   21:45.07  137   
141 Michael Iyiade            12 Cardinal Spellman       7:00.8   21:47.22  138   
142 James Dooley               9 Plainedge               7:01.9   21:50.62  139   
143 Tyler Campbell            11 Sayville                7:03.6   21:56.07  140   
144 Stefan Morris             12 Cardinal Spellman       7:04.2   21:57.88  141   
145 Benjamin RE               10 Plainedge               7:05.0   22:00.14  142   
146 Rex Spielmann             11 Chaminade               7:05.9   22:02.97  143   
147 Matt Ritzmann             10 Rocky Point             7:06.0   22:03.39  144   
148 Gregory Quist             11 Southold                7:06.1   22:03.77        
149 Chris Dreher              12 Lindenhurst             7:06.5   22:04.88  145   
150 Matt Almont               11 Center Moriches         7:06.6   22:05.41        
151 Brian Sputh               11 Sayville                7:07.0   22:06.49  146   
152 Mike Power                12 Mount Sinai             7:08.4   22:10.77  147   
153 Max Bazil                  9 Jfk Bellmore            7:08.8   22:12.07  148   
154 Zach Schulz               10 Sayville                7:09.4   22:14.00  149   
155 Spencer Williams          12 Comsewogue              7:09.6   22:14.50  150   
156 Devin Degnan              11 Comsewogue              7:09.8   22:15.14  151   
157 Jason Reeve               11 Mattituck               7:11.9   22:21.69  152   
158 Michael Nelson            11 Southampton             7:12.0   22:21.93  153   
159 Harrison Cullen           11 West Islip              7:13.2   22:25.78  154   
160 Brian Walsh               11 Sayville                7:14.6   22:30.18  155   
161 Steve Ayala                  Uniondale               7:16.9   22:37.35  156   
162 Greg Controneo            12 Lindenhurst             7:17.7   22:39.64  157   
163 Chase Golding             12 Westhampton Beach       7:18.7   22:42.98  158   
164 Elias Saether             11 Center Moriches         7:21.8   22:52.47        
165 Christopher Buono         11 Southold                7:22.4   22:54.26        
166 Ian Pederson              12 Middle Country          7:22.9   22:55.97  159   
167 Kyle Terry                11 Westhampton Beach       7:26.3   23:06.36  160   
168 Andrew Leninson              Uniondale               7:28.4   23:12.94  161   
169 Hunter Coleman            11 Rocky Point             7:31.8   23:23.64  162   
170 Sean Tuthill               9 Mercy                   7:36.2   23:37.25        
171 Charlie Hickox            12 Mattituck               7:36.8   23:39.23  163   
172 Jake Buckley               9 Rocky Point             7:37.0   23:39.76  164   
173 Adam Jacobsen             10 Rocky Point             7:37.4   23:40.88  165   
174 Andrew Young              11 Mattituck               7:40.5   23:50.70  166   
175 Matt Cutrone              12 Riverhead               7:42.5   23:56.69  167   
176 Chris Sledjeskie          11 Mattituck               7:43.9   24:01.27  168   
177 Andrew Gleave              9 Plainedge               7:44.1   24:01.87  169   
178 Cal Seifert               11 Mattituck               7:44.4   24:02.72  170   
179 Chris Hicks               12 Mattituck               7:52.1   24:26.47  171   
180 Justin Law                12 Plainedge               7:53.2   24:29.93  172   
181 Christian Morales         11 Huntington              8:01.6   24:56.22        
182 Avery Devine                 Uniondale               8:01.9   24:57.11  173   
183 Aaron Blue                   Uniondale               8:05.5   25:08.17  174   
184 Ray Reardon               12 Rocky Point             8:05.6   25:08.72  175   
185 Davian Ramphal            11 Lindenhurst             8:13.4   25:32.81  176   
186 Tyrus Colbert                Uniondale               8:18.7   25:49.26  177   
187 John Terracciano          10 Plainedge               8:21.6   25:58.39        
188 Lamar Atcheson               Uniondale               8:22.3   26:00.60  178   
189 Dawshawn Williams            Uniondale               8:22.4   26:00.85        
190 Martin McMannus           10 Cardinal Spellman       8:23.9   26:05.53  179   
191 Matthew Gambino            9 Mercy                   8:24.1   26:06.02        
192 Richard Harris            11 Center Moriches         8:27.6   26:16.81        
193 Cameron Cutler             9 Rocky Point             8:35.5   26:41.48  180   
194 Rory Glynn                10 Mercy                   8:36.3   26:43.99        
195 Anthony Gasparini         10 Rocky Point             8:38.0   26:49.28        
196 Luke McEntee              11 Lindenhurst             8:52.3   27:33.72  181   
197 Shamrick Mullings            Uniondale               9:23.4   29:10.43        
198 Sean Macys                11 Lindenhurst            10:05.1   31:19.91  182   
199 Matthew Ramos             12 Middle Country         10:49.9   33:39.00  183   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Sachem North                 48    5    6    9   11   17   24   37           
      Total Time:  1:27:18.19                                                     
         Average:    17:27.64                                                     
   2 Kingston                    114    1   16   21   35   41   57   61           
      Total Time:  1:29:54.36                                                     
         Average:    17:58.88                                                     
   3 Bayport/Bluepoint           126   10   14   27   30   45   46   50           
      Total Time:  1:30:40.19                                                     
         Average:    18:08.04                                                     
   4 Hhh East                    153    8   22   25   32   66   75  128           
      Total Time:  1:31:16.85                                                     
         Average:    18:15.37                                                     
   5 Smithtown                   160   18   23   33   42   44   49   58           
      Total Time:  1:31:49.67                                                     
         Average:    18:21.94                                                     
   6 Connetquot                  217   13   26   48   60   70   81   84           
      Total Time:  1:33:56.13                                                     
         Average:    18:47.23                                                     
   7 West Islip                  282    4    7   72   73  126  129  154           
      Total Time:  1:35:04.42                                                     
         Average:    19:00.89                                                     
   8 Westhampton Beach           290   31   36   54   71   98  158  160           
      Total Time:  1:35:54.07                                                     
         Average:    19:10.82                                                     
   9 Eastport/SouthMano          328    3   39   77   94  115  132  133           
      Total Time:  1:36:39.07                                                     
         Average:    19:19.82                                                     
  10 Great Neck South            340   12   63   67   93  105  114                
      Total Time:  1:37:38.47                                                     
         Average:    19:31.70                                                     
  11 Mount Sinai                 347    2   43   88   89  125  147                
      Total Time:  1:37:20.74                                                     
         Average:    19:28.15                                                     
  12 Patchogue/Medford           362   20   78   82   85   97  100  103           
      Total Time:  1:37:50.55                                                     
         Average:    19:34.11                                                     
  13 Jfk Bellmore                387   19   38   99  101  130  148                
      Total Time:  1:38:55.37                                                     
         Average:    19:47.08                                                     
  14 Southampton                 401   62   74   76   79  110  119  153           
      Total Time:  1:39:41.79                                                     
         Average:    19:56.36                                                     
  15 Hampton Bays                414   15   52  108  116  123                     
      Total Time:  1:39:31.85                                                     
         Average:    19:54.37                                                     
  16 Riverhead                   437   28   47   91  104  167                     
      Total Time:  1:41:56.16                                                     
         Average:    20:23.24                                                     
  17 Kings Park                  439   59   69   87  111  113  117  120           
      Total Time:  1:40:41.83                                                     
         Average:    20:08.37                                                     
  18 Chaminade                   457   83   86   90   96  102  107  143           
      Total Time:  1:40:49.26                                                     
         Average:    20:09.86                                                     
  19 MacArthur                   466   34   55  121  122  134  135  136           
      Total Time:  1:41:41.43                                                     
         Average:    20:20.29                                                     
  20 Cardinal Spellman           519   51   65  124  138  141  179                
      Total Time:  1:43:35.94                                                     
         Average:    20:43.19                                                     
  21 Middle Country              522   29   56   95  159  183                     
      Total Time:  1:54:29.44                                                     
         Average:    22:53.89                                                     
  22 Sayville                    554   53  106  109  140  146  149  155           
      Total Time:  1:44:29.84                                                     
         Average:    20:53.97                                                     
  23 Plainedge                   590   64  118  127  139  142  169  172           
      Total Time:  1:45:41.61                                                     
         Average:    21:08.33                                                     
  24 Comsewogue                  592   68   92  131  150  151                     
      Total Time:  1:45:43.30                                                     
         Average:    21:08.66                                                     
  25 Lindenhurst                 699   40  145  157  176  181  182                
      Total Time:  1:56:31.66                                                     
         Average:    23:18.34                                                     
  26 Mattituck                   729   80  152  163  166  168  170  171           
      Total Time:  1:53:46.23                                                     
         Average:    22:45.25                                                     
  27 Rocky Point                 772  137  144  162  164  165  175  180           
      Total Time:  1:54:32.74                                                     
         Average:    22:54.55                                                     
  28 Uniondale                   776  112  156  161  173  174  177  178           
      Total Time:  1:56:40.40                                                     
         Average:    23:20.08


 



Event 10  Boys 5k Run CC Varsity    B
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Ryan Udvadia              12 Shoreham Wad            5:22.2   16:41.05    1   
  2 Mike Watts                12 Islip                   5:26.8   16:55.22    2   
  3 Trevor Guerrera           12 Sachem East             5:29.0   17:02.15    3   
  4 James Burke               11 Port Jefferson          5:32.4   17:12.64    4   
  5 Tom Rascona               12 Sachem East             5:32.9   17:14.04    5   
  6 Matt Gladysz              11 Shoreham Wad            5:36.6   17:25.71    6   
  7 Connor Pulvidente         12 Harborfields            5:37.6   17:28.64    7   
  8 Keith Steinbrecher        12 Shoreham Wad            5:37.7   17:28.93    8   
  9 Ryan Curran               10 Calhoun                 5:37.7   17:29.15    9   
 10 Zack Malik                12 Longwood                5:38.7   17:32.12   10   
 11 Connor McAlary            12 Shoreham Wad            5:40.6   17:37.94   11   
 12 Joe Battaglia             12 Sachem East             5:40.9   17:39.10   12   
 13 Skyler Latucca             9 Longwood                5:43.5   17:47.10   13   
 14 Matthew Weilep            12 Manhasset               5:45.1   17:51.93   14   
 15 RJ Acosta                 12 Northport               5:46.2   17:55.59   15   
 16 Thomas Fruhauf            11 Manhasset               5:46.4   17:56.12   16   
 17 Scott Pourshalchi         11 Roslyn                  5:48.6   18:02.84   17   
 18 Devin Sullivan            12 Northport               5:49.6   18:06.00   18   
 19 Jeffrey Reyes             10 Bay Shore               5:49.8   18:06.73   19   
 20 Jose Velasquez            12 Jericho                 5:51.3   18:11.43   20   
 21 Jacob Kahrs               11 Walt Whitman            5:51.4   18:11.71   21   
 22 tim josephs               11 Garden City             5:51.6   18:12.39        
 23 Chad Maier                11 Walt Whitman            5:52.2   18:14.20   22   
 24 Jacob Brummeler           11 Stony Brook             5:54.0   18:19.59   23   
 25 Alexander Boyd            12 Calhoun                 5:54.2   18:20.46   24   
 26 Eli Mueller               12 Sachem East             5:55.2   18:23.36   25   
 27 Elia Platanias            10 Calhoun                 5:55.6   18:24.69   26   
 28 Shamar Powell             11 Walt Whitman            5:55.8   18:25.28   27   
 29 Anthony Santana           11 Bellport                5:56.5   18:27.47   28   
 30 Ilya Wilson               10 Islip                   5:57.1   18:29.27   29   
 31 John Albinson             12 Port Jefferson          5:57.7   18:31.23   30   
 32 Jack Kelly                12 Shoreham Wad            5:58.3   18:32.91   31   
 33 Rocco Corbisiero          11 Sachem East             5:58.5   18:33.70   32   
 34 Ethan Bellante            11 Bellport                5:59.4   18:36.36   33   
 35 Brian Kennedy             12 East Islip              6:00.0   18:38.32        
 36 Nick Morfesi              12 West Babylon            6:00.2   18:38.88   34   
 37 Pat Jacobsen              12 Northport               6:00.7   18:40.66   35   
 38 Brandon Broere            12 Northport               6:01.0   18:41.37   36   
 39 Jack Wilson               11 Harborfields            6:01.6   18:43.35   37   
 40 Carter Paterson           11 Manhasset               6:02.0   18:44.65   38   
 41 Dan Smith                 11 Bellport                6:02.1   18:44.93   39   
 42 Gillan Faulkner           11 Sachem East             6:02.6   18:46.44   40   
 43 Alex DeVeglio             11 East Islip              6:02.8   18:46.90        
 44 Ryan Groskopf             11 Shoreham Wad            6:03.5   18:49.16   41   
 45 Parker Schoch             11 Port Jefferson          6:05.1   18:54.23   42   
 46 Jake Miller               10 Harborfields            6:05.8   18:56.38   43   
 47 Ryan Cates                12 Harborfields            6:05.9   18:56.76   44   
 48 Josh Roiland              11 Walt Whitman            6:06.7   18:59.06   45   
 49 Jordan Mentzel            12 Calhoun                 6:07.1   19:00.47   46   
 50 Matt Fischer              12 Northport               6:07.5   19:01.80   47   
 51 Owen Klipstein             9 Southold                6:07.7   19:02.23   48   
 52 Mike Boyd                 12 Islip                   6:08.2   19:03.96   49   
 53 Jon Sparling              12 Walt Whitman            6:08.7   19:05.24   50   
 54 owen lucano               10 Garden City             6:09.0   19:06.26        
 55 Justin Julich             10 Port Jefferson          6:09.3   19:07.11   51   
 56 Derek Smith               11 Harborfields            6:09.5   19:07.92   52   
 57 Liam Macci                12 Harborfields            6:10.1   19:09.75   53   
 58 John Marcucci             12 Manhasset               6:10.5   19:11.12   54   
 59 Matt Leunig               12 Shoreham Wad            6:10.8   19:11.97   55   
 60 Tom DePaola               10 Islip                   6:11.4   19:13.62   56   
 61 Gareth Schaefer           12 Northport               6:11.5   19:14.03   57   
 62 Michael Athy              11 Calhoun                 6:11.8   19:14.86   58   
 63 Andrew Gonzalez           12 Walt Whitman            6:12.1   19:16.01   59   
 64 Michael O'Donnell         12 Bay Shore               6:13.4   19:19.85   60   
 65 Haejin Park               11 Jericho                 6:13.5   19:20.40   61   
 66 Chris Lithen              12 Islip                   6:13.8   19:21.37   62   
 67 Tristin Delvecchio        10 Longwood                6:14.2   19:22.39   63   
 68 Dan Dobbins               11 Sachem East             6:14.4   19:23.06   64   
 69 Sean Burns                11 Islip                   6:14.9   19:24.70   65   
 70 John Reddington           11 Manhasset               6:15.2   19:25.56   66   
 71 Jonathan Rempe            11 Southold                6:16.2   19:28.67   67   
 72 Kyle Mcglynn              11 Bellport                6:16.5   19:29.67   68   
 73 mark desantis             12 Garden City             6:16.8   19:30.68        
 74 Russell Silva             11 Manhasset               6:17.1   19:31.48   69   
 75 Kanav Gupta               11 Jericho                 6:17.2   19:31.80   70   
 76 Mike Crisci                9 Locust Valley           6:17.3   19:32.05   71   
 77 kyle diaks                12 Hhh West                6:17.5   19:32.64        
 78 Anthony Ferris            12 Hauppauge               6:18.4   19:35.65   72   
 79 Benjamin Watson           10 Great Neck North        6:19.7   19:39.60   73   
 80 Aidan Kelly               11 Islip                   6:20.0   19:40.43   74   
 81 Ryan Gioe                 12 Walt Whitman            6:20.4   19:41.84   75   
 82 Michael Dobkowski         10 Calhoun                 6:20.5   19:42.14   76   
 83 James Rittenhouse         12 Northport               6:20.6   19:42.39   77   
 84 Geovanny Amaya            11 West Babylon            6:23.0   19:49.76   78   
 85 Cooper Pardo              10 Bellport                6:23.4   19:51.14   79   
 86 Nolan Vest                10 Longwood                6:23.7   19:51.99   80   
 87 Brian Murphy              12 Hauppauge               6:24.2   19:53.58   81   
 88 James Surico              12 Hauppauge               6:24.5   19:54.49   82   
 89 Matt Gallanty             12 Harborfields            6:26.4   20:00.47   83   
 90 Michael West              10 Bay Shore               6:27.2   20:02.76   84   
 91 Daniel Amar                9 Great Neck North        6:29.9   20:11.27   85   
 92 Brendon Cotto             10 Bay Shore               6:30.3   20:12.63   86   
 93 Robert Weiss              11 Calhoun                 6:30.8   20:13.93   87   
 94 Hayden Quinn              12 East Islip              6:31.9   20:17.52        
 95 Jake Shea                 11 Hauppauge               6:32.3   20:18.79   88   
 96 Ayan Mandal               12 Stony Brook             6:33.4   20:21.96   89   
 97 Liam Eble                 12 Longwood                6:35.1   20:27.53   90   
 98 Raymond Filippone         11 East Islip              6:36.5   20:31.65        
 99 Ajay Persaud              11 Bellport                6:36.7   20:32.25   91   
100 James Frierson            12 Port Jefferson          6:37.7   20:35.49   92   
101 Aaron Czik                10 Roslyn                  6:42.0   20:48.95   93   
102 George Yiachos            11 Manhasset               6:42.1   20:49.18   94   
103 Trevor Maida              12 Hauppauge               6:43.4   20:53.08   95   
104 Ariel Kadouri             12 Great Neck North        6:44.3   20:55.86   96   
105 Irving Ruiz                  Longwood                6:44.5   20:56.71   97   
106 Kevin Rauchenberger       12 Roslyn                  6:45.0   20:58.06   98   
107 Hayden Walsh              12 Locust Valley           6:46.7   21:03.39   99   
108 Erron Elcock               9 Longwood                6:47.7   21:06.48  100   
109 Matthew Estrada           10 West Babylon            6:49.5   21:12.01  101   
110 Matias Arguello           12 Roslyn                  6:50.2   21:14.37  102   
111 Anthony Caliguri          11 Bay Shore               6:50.8   21:16.29  103   
112 Raymond Yung              11 Roslyn                  6:51.2   21:17.48  104   
113 Matthew Weinstein          9 Great Neck North        6:51.9   21:19.70  105   
114 Nicholas Furci            10 Roslyn                  6:53.0   21:23.12  106   
115 Jeremy Rempe              11 Southold                6:53.4   21:24.39  107   
116 William Grady             12 Babylon                 6:54.3   21:27.06  108   
117 Albert Hsuing             12 Jericho                 6:56.4   21:33.52  109   
118 Charles Compono           10 Locust Valley           6:57.3   21:36.52  110   
119 Charles Hollmuller        11 Locust Valley           6:58.9   21:41.45  111   
120 Kevin Naviloff            10 West Babylon            7:01.3   21:48.72  112   
121 Noah Craig                11 Bay Shore               7:03.4   21:55.36  113   
122 John Moran                12 Bay Shore               7:03.6   21:55.97  114   
123 Alden Mohasci             11 Port Jefferson          7:03.8   21:56.64  115   
124 Christopher Smith         12 West Babylon            7:07.8   22:08.88  116   
125 Luis Velazco              12 Hauppauge               7:14.4   22:29.46  117   
126 Patrick Vaughan           10 Locust Valley           7:16.8   22:36.89  118   
127 Edward Cullum             12 Hauppauge               7:16.9   22:37.24  119   
128 Terry Choy                11 Jericho                 7:18.3   22:41.51  120   
129 Cory Harberg              11 Babylon                 7:21.9   22:52.95  121   
130 Jeremy Penny              10 Locust Valley           7:23.4   22:57.54  122   
131 Luis Irias                10 Stony Brook             7:24.8   23:01.77  123   
132 Daniel hersch              9 Great Neck North        7:27.2   23:09.19  124   
133 Tion Wong                 10 Stony Brook             7:27.4   23:09.73  125   
134 Darryl Baker              12 Stony Brook             7:28.1   23:11.94  126   
135 James Piccolo             12 West Babylon            7:28.1   23:12.20  127   
136 Jesse Ames                11 Jericho                 7:30.3   23:18.85  128   
137 James Preudhomme          11 West Babylon            7:38.0   23:42.71  129   
138 Jck Faccibene             11 Babylon                 7:38.5   23:44.52  130   
139 Eli Maayan                11 Jericho                 7:45.2   24:05.09  131   
140 Daniel Stahl              12 Southold                7:54.6   24:34.38  132   
141 John Acerra               11 Locust Valley           8:03.9   25:03.33  133   
142 Tmothy Martin             11 Babylon                 8:10.4   25:23.35  134   
143 Erwin Perez               12 Southold                8:37.0   26:46.20  135   
144 David Catalano            12 Babylon                 9:14.5   28:42.77  136   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Shoreham Wading River        57    1    6    8   11   31   41   55           
      Total Time:  1:27:46.54                                                     
         Average:    17:33.31                                                     
   2 Sachem East                  77    3    5   12   25   32   40   64           
      Total Time:  1:28:52.35                                                     
         Average:    17:46.47                                                     
   3 Northport                   151   15   18   35   36   47   57   77           
      Total Time:  1:32:25.42                                                     
         Average:    18:29.09                                                     
   4 Calhoun                     163    9   24   26   46   58   76   87           
      Total Time:  1:32:29.63                                                     
         Average:    18:29.93                                                     
   5 Walt Whitman                165   21   22   27   45   50   59   75           
      Total Time:  1:32:55.49                                                     
         Average:    18:35.10                                                     
   6 Harborfields                183    7   37   43   44   52   53   83           
      Total Time:  1:33:13.05                                                     
         Average:    18:38.61                                                     
   7 Manhasset                   188   14   16   38   54   66   69   94           
      Total Time:  1:33:09.38                                                     
         Average:    18:37.88                                                     
   8 Islip                       198    2   29   49   56   62   65   74           
      Total Time:  1:33:03.44                                                     
         Average:    18:36.69                                                     
   9 Port Jefferson              219    4   30   42   51   92  115                
      Total Time:  1:34:20.70                                                     
         Average:    18:52.14                                                     
  10 Bellport                    247   28   33   39   68   79   91                
      Total Time:  1:35:09.57                                                     
         Average:    19:01.92                                                     
  11 Longwood                    256   10   13   63   80   90   97  100           
      Total Time:  1:35:01.13                                                     
         Average:    19:00.23                                                     
  12 Bay Shore                   352   19   60   84   86  103  113  114           
      Total Time:  1:38:58.26                                                     
         Average:    19:47.66                                                     
  13 Jericho                     380   20   61   70  109  120  128  131           
      Total Time:  1:41:18.66                                                     
         Average:    20:15.74                                                     
  14 Roslyn                      414   17   93   98  102  104  106                
      Total Time:  1:42:21.70                                                     
         Average:    20:28.34                                                     
  15 Hauppauge                   418   72   81   82   88   95  117  119           
      Total Time:  1:40:35.59                                                     
         Average:    20:07.12                                                     
  16 West Babylon                441   34   78  101  112  116  127  129           
      Total Time:  1:43:38.25                                                     
         Average:    20:43.65                                                     
  17 Great Neck North            483   73   85   96  105  124                     
      Total Time:  1:45:15.62                                                     
         Average:    21:03.13                                                     
  18 Stony Brook                 486   23   89  123  125  126                     
      Total Time:  1:48:04.99                                                     
         Average:    21:37.00                                                     
  19 Southold                    489   48   67  107  132  135                     
      Total Time:  1:51:15.87                                                     
         Average:    22:15.18                                                     
  20 Locust Valley               509   71   99  110  111  118  122  133           
      Total Time:  1:46:30.30                                                     
         Average:    21:18.06                                                     
  21 Babylon                     629  108  121  130  134  136                     
      Total Time:  2:02:10.65                                                     
         Average:    24:26.13 
 





Event 12  Boys 5k Run CC Jr.  Varsity
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Michael Neftleberg        12 Sachem North            6:03.5   18:49.20    1   
  2 Alexander Jarrah          12 Smithtown               6:05.6   18:55.75    2   
  3 Nick Sabia                11 Smithtown               6:06.1   18:57.43    3   
  4 Spencer Ochs              12 Smithtown               6:07.2   19:00.72    4   
  5 Alex Russo                12 Smithtown               6:09.1   19:06.48    5   
  6 Nick Fanizzi              11 Islip                   6:10.9   19:12.19    6   
  7 Michael Herbert           11 Smithtown               6:12.0   19:15.61    7   
  8 Thomas Ellensohn          12 Islip                   6:16.6   19:29.88    8   
  9 Michael Cavanaugh         11 Sachem North            6:16.9   19:30.98    9   
 10 Joe Varca                 10 Sachem North            6:17.3   19:32.06   10   
 11 Michael Doxey             12 Smithtown               6:17.8   19:33.73   11   
 12 Liam Regan                12 Kingston                6:19.7   19:39.41   12   
 13 Alex Zappulla             12 Walt Whitman            6:20.0   19:40.42   13   
 14 Felix Arriagia            11 Sachem East             6:20.1   19:40.76        
 15 Thomas Harrington         12 Smithtown               6:21.1   19:43.94   14   
 16 Joe Calderone             12 Walt Whitman            6:22.0   19:46.71   15   
 17 Phillip Royce             12 Smithtown               6:23.6   19:51.68        
 18 Chris Moraitis            11 Sachem North            6:24.3   19:53.95   16   
 19 Jonathan Vital            11 Walt Whitman            6:24.7   19:54.98   17   
 20 Steven Beyer               9 Bayport/Bluepoint       6:25.4   19:57.33   18   
 21 CJ Reinesch               12 Northport               6:26.1   19:59.57        
 22 Tate Keller               11 Calhoun                 6:26.5   20:00.80   19   
 23 Thomas Barsch             11 Chaminade               6:27.3   20:03.21   20   
 24 Spencer Schindler         10 Kingston                6:27.4   20:03.59   21   
 25 Ben Lahood                11 Calhoun                 6:27.7   20:04.44   22   
 26 John D'Ambrosio           11 Islip                   6:28.1   20:05.70   23   
 27 John Gandolfo             11 Calhoun                 6:29.3   20:09.50   24   
 28 Ryder Gamble              12 Harborfields            6:29.5   20:10.04   25   
 29 Troy Hallahan             11 Smithtown               6:30.1   20:12.00        
 30 ian tornquist             11 Hhh West                6:30.5   20:13.11        
 31 Matthew Hartmann          12 Chaminade               6:31.0   20:14.71   26   
 32 Jack Otton                12 Chaminade               6:31.6   20:16.44   27   
 33 Eric Swan                 11 Bayport/Bluepoint       6:33.1   20:21.16   28   
 34 Connor Galvin             12 Walt Whitman            6:33.6   20:22.68   29   
 35 Jesse Friel               12 East Islip              6:35.0   20:27.23        
 36 Dan Kellaher              12 Sachem East             6:36.0   20:30.17        
 37 James Sari                12 Chaminade               6:36.9   20:32.87   30   
 38 William Claxton           11 Smithtown               6:37.6   20:35.11        
 39 William Ward              12 Harborfields            6:38.0   20:36.26   31   
 40 Jordan Gurian             11 Kings Park              6:38.3   20:37.45   32   
 41 Nick Timbrouck            11 Kingston                6:38.8   20:38.99   33   
 42 Nick Agunzo               11 Smithtown               6:39.8   20:41.89        
 43 Liam Hagerman-Scettini    11 Calhoun                 6:40.6   20:44.50   34   
 44 Tom Mihalin               12 Northport               6:41.5   20:47.13        
 45 Derek Lankeaux            12 Harborfields            6:41.5   20:47.43   35   
 46 Luke Daly                 11 Kings Park              6:41.9   20:48.55   36   
 47 Nikolas Nester            12 Chaminade               6:42.6   20:50.85   37   
 48 Kyle Radecki              11 Hhh East                6:43.3   20:52.83   38   
 49 Matt Rinaldi              11 Sachem North            6:43.5   20:53.40   39   
 50 Alex Newhoff              12 East Islip              6:44.1   20:55.30        
 51 Daniel Reilly             11 Sachem North            6:45.2   20:58.76   40   
 52 Cameron Markle            11 Kingston                6:46.1   21:01.66   41   
 53 John Katramados           12 Great Neck South        6:46.3   21:02.10        
 54 Sean McSweeney            11 Smithtown               6:46.4   21:02.39        
 55 Kevin Gorton              12 Chaminade               6:46.8   21:03.79   42   
 56 Brandon Linbrunner        12 Bellport                6:48.8   21:09.91        
 57 Wyatt Banninger           12 Bellport                6:48.9   21:10.32        
 58 Austin Plansker           11 Manhasset               6:49.2   21:11.11   43   
 59 David Hirst               11 Sachem North            6:49.6   21:12.48   44   
 60 Patrick Leddy             11 Connetquot              6:50.3   21:14.59   45   
 61 Matt Dunn                 11 Calhoun                 6:50.7   21:15.99   46   
 62 Matthew Sears             11 Manhasset               6:52.2   21:20.40   47   
 63 Anthony Heinz             11 Sachem North            6:52.4   21:21.21        
 64 Jon Alabre                11 Hhh East                6:52.5   21:21.48   48   
 65 Jared Vuolo               12 East Islip              6:52.9   21:22.55        
 66 Dan Suchopar               9 Connetquot              6:53.3   21:23.83   49   
 67 Anthony Virga             10 Sayville                6:53.4   21:24.36   50   
 68 Gary Harris               11 Walt Whitman            6:54.1   21:26.37   51   
 69 Ryan Fitzpatrick          12 Chaminade               6:54.3   21:27.05   52   
 70 Thomas Dredger            12 Chaminade               6:54.6   21:27.89        
 71 Nestor Kissoon            11 Longwood                6:55.4   21:30.46   53   
 72 Brian Amato               11 Sachem North            6:56.4   21:33.69        
 73 blake topper              12 Hhh West                6:57.3   21:36.39        
 74 Ryan Leigh                11 Smithtown               6:57.6   21:37.41        
 75 John Jung                 11 Smithtown               6:58.8   21:40.95        
 76 James Krumholz            10 Bayport/Bluepoint       6:59.8   21:44.16   54   
 77 Chris Greening            10 Longwood                7:00.2   21:45.28   55   
 78 Vincent Connors           11 Sachem North            7:00.9   21:47.48        
 79 Kyle Majid                11 Harborfields            7:01.0   21:47.75   56   
 80 Liam Haber                11 Sayville                7:01.1   21:48.14   57   
 81 Christopher Cunningham    11 Smithtown               7:01.3   21:48.78        
 82 Jake VonHolten            11 Smithtown               7:01.4   21:49.20        
 83 Kyle McCrosson            11 Bayport/Bluepoint       7:01.5   21:49.52   58   
 84 Mark Lyons                11 Connetquot              7:02.2   21:51.59   59   
 85 Dan Wilson                12 Walt Whitman            7:02.3   21:52.02   60   
 86 Bruce Edington            11 Northport               7:02.4   21:52.30        
 87 Chris Dunn                12 Chaminade               7:02.9   21:53.77        
 88 Mark Yaeger               12 Patchogue/Medford       7:03.4   21:55.33   61   
 89 Max Murphy                11 Bayport/Bluepoint       7:04.2   21:57.83   62   
 90 Tom Fullerton             12 Bay Shore               7:04.3   21:58.15   63   
 91 Stephen Tranchina         12 Manhasset               7:04.6   21:59.07   64   
 92 Michael O'Hara            12 Chaminade               7:05.8   22:02.89        
 93 Jacob Patterson           11 Patchogue/Medford       7:07.8   22:08.91   65   
 94 Chris Ladd                11 Sachem North            7:08.2   22:10.30        
 95 Fabio Espinal             10 Bay Shore               7:08.5   22:11.20   66   
 96 Jeremy Hsin               11 Manhasset               7:08.7   22:11.86   67   
 97 John Krom                 10 Kingston                7:09.2   22:13.28   68   
 98 Ryan Ohara                12 Calhoun                 7:09.5   22:14.20   69   
 99 Vincent Bochicchio        11 East Islip              7:09.6   22:14.49        
100 Luke Longo                11 Hhh East                7:10.1   22:16.23   70   
101 David Samet               10 MacArthur               7:10.2   22:16.59   71   
102 Louis Lourenco            10 Bay Shore               7:11.0   22:18.86   72   
103 Trevor Lomuto             11 Bellport                7:11.8   22:21.43        
104 Nick Czelatka             12 Islip                   7:12.1   22:22.49   73   
105 Jarrett Tucker            10 Sayville                7:13.2   22:25.71   74   
106 Sam Chimezie              11 Hhh East                7:13.3   22:26.01   75   
107 Timothy Casey             11 Harborfields            7:13.4   22:26.25   76   
108 William Hammersley        11 Chaminade               7:14.8   22:30.62        
109 Christian Carrano         11 Chaminade               7:15.1   22:31.71        
110 Ryan Powers               11 Chaminade               7:16.1   22:34.66        
111 Chris Tomassi             12 Hhh East                7:16.2   22:35.01   77   
112 Dane Suarez               12 Kingston                7:16.3   22:35.41   78   
113 Zack Johnson              10 Longwood                7:16.4   22:35.72   79   
114 Jack Vestal               10 Sayville                7:16.8   22:37.10   80   
115 Scott Giammatteo          11 Sayville                7:16.9   22:37.41   81   
116 Rafael Medina             12 Walt Whitman            7:18.7   22:43.00   82   
117 Pranay Lunavat            12 Manhasset               7:18.8   22:43.23   83   
118 Jason Mueller              9 Bayport/Bluepoint       7:19.2   22:44.32   84   
119 Conner Urban              11 Sachem North            7:20.3   22:47.83        
120 Dean Cosenza              12 Chaminade               7:21.0   22:50.03        
121 Stephen Callis            12 Sayville                7:24.0   22:59.24   85   
122 Mark Trofa                11 Sachem North            7:24.9   23:02.14        
123 Thomas Sokol              12 Chaminade               7:25.9   23:05.21        
124 Vincent Mangogna          10 Kings Park              7:26.4   23:06.85   86   
125 Joey DiNatale              9 MacArthur               7:26.6   23:07.55   87   
126 Rahul Kader               10 Sachem North            7:27.3   23:09.46        
127 Simon Wynter              12 Stony Brook             7:27.4   23:09.77        
128 Jacob Shapiro              9 Jfk Bellmore            7:27.9   23:11.37        
129 Daniel Ready              11 Manhasset               7:28.4   23:12.93   88   
130 Matthew Jagde             11 Patchogue/Medford       7:29.5   23:16.51   89   
131 Henry Shannon             11 Connetquot              7:30.1   23:18.27   90   
132 Jairaj Narendran           9 Jericho                 7:30.5   23:19.55   91   
133 Kyle Jeran                11 Islip                   7:31.4   23:22.21   92   
134 Brian Richer              11 Sachem North            7:32.3   23:25.21        
135 Randy Hernandez           12 Calhoun                 7:32.4   23:25.48   93   
136 Matthew Lafata            12 Patchogue/Medford       7:32.6   23:26.09   94   
137 Brendan Malin              9 Jfk Bellmore            7:36.0   23:36.57        
138 Hani Bacha                11 Sachem North            7:36.3   23:37.62        
139 Jeffrey Purirejejananin    9 MacArthur               7:37.9   23:42.50   95   
140 Andrew Lithen             12 Islip                   7:38.0   23:42.80   96   
141 Andrew Cruz               12 Islip                   7:38.9   23:45.56   97   
142 Eric Clemens              11 Sachem North            7:39.0   23:45.87        
143 Evan Zheng                11 Sachem North            7:40.3   23:49.88        
144 Robert Petruso            11 Manhasset               7:40.4   23:50.36   98   
145 Matthew Halton            10 Sayville                7:41.6   23:53.98   99   
146 John Desan                11 Stony Brook             7:45.0   24:04.47        
147 Kyle Bentley              12 Manhasset               7:45.3   24:05.64        
148 William McNamara          11 Manhasset               7:45.4   24:05.94        
149 Nate Lee                   9 Jericho                 7:46.3   24:08.68  100   
150 Connor Powers             11 Chaminade               7:46.9   24:10.35        
151 Giuseppe Chiara           12 Chaminade               7:47.9   24:13.56        
152 Josh Gruber               11 Hhh East                7:48.6   24:15.86  101   
153 Quentin Thompson          10 Bay Shore               7:49.2   24:17.64  102   
154 Chris Gilbert             12 Connetquot              7:50.8   24:22.70  103   
155 Manish Singh              11 Jericho                 7:52.1   24:26.55  104   
156 Sean Sorg                 12 MacArthur               7:52.5   24:28.01  105   
157 Sahil Varma               11 Hhh East                7:53.1   24:29.69  106   
158 Chris Raffa               11 Northport               7:53.4   24:30.56        
159 Nick McIntyre             12 Hhh East                7:53.5   24:31.03        
160 Logan Rodowicz            10 Longwood                7:54.9   24:35.35  107   
161 Jason Chan                10 Jericho                 7:56.5   24:40.34  108   
162 Phillip Ricca             11 Harborfields            7:58.3   24:45.89  109   
163 Max Bazil                  9 Jfk Bellmore            8:00.0   24:51.32        
164 Eric Rios                 11 Patchogue/Medford       8:00.6   24:53.00  110   
165 Michael Oliver            11 Hauppauge               8:00.7   24:53.30  111   
166 Gavin Thomas              11 Hauppauge               8:01.7   24:56.35  112   
167 Brandon Segal             12 Hauppauge               8:01.8   24:56.71  113   
168 Troy Maida                10 Hauppauge               8:01.9   24:57.04  114   
169 Harrison Chen              9 Jericho                 8:02.0   24:57.34  115   
170 Kyle Gerken               12 Hauppauge               8:02.1   24:57.63  116   
171 James Oliver              12 Hauppauge               8:02.2   24:57.93  117   
172 Ryan Ruggerio             12 Hauppauge               8:02.3   24:58.19  118   
173 Nick Lauritano            11 Hauppauge               8:02.3   24:58.43        
174 Sean McCabe               12 Hauppauge               8:04.9   25:06.39        
175 Owen Welsh                11 Manhasset               8:06.2   25:10.29        
176 Melvin Romero             12 Bay Shore               8:06.6   25:11.81  119   
177 Craig Oliver              12 Kingston                8:07.9   25:15.60  120   
178 Brad Cirella              11 Manhasset               8:08.9   25:18.90        
179 Brandon Rabinowitz        12 Jericho                 8:12.4   25:29.61  121   
180 Tanner Dellarocca         10 Longwood                8:15.0   25:37.83  122   
181 Ryan Branigan             10 Sachem North            8:15.9   25:40.47        
182 Michael Antonucci         10 Bay Shore               8:18.0   25:47.20  123   
183 Brandon Raciti            11 Stony Brook             8:19.0   25:50.24        
184 Jake Cupani               10 Jericho                 8:21.4   25:57.55  124   
185 Emmanuel Budis            11 Manhasset               8:25.6   26:10.77        
186 Brandon Laporta           12 Sachem East             8:26.1   26:12.35        
187 Joseph DiLegge            10 Bay Shore               8:30.1   26:24.79  125   
188 Thomas Faxon              11 Kingston                8:33.3   26:34.62        
189 Kevin Phan                11 Connetquot              8:34.7   26:38.94  126   
190 Alan Ma                   11 Kings Park              8:39.4   26:53.49  127   
191 Christian Weber           11 Manhasset               8:41.1   26:59.00        
192 Howie Curd                11 Manhasset               8:43.0   27:04.62        
193 Vincenzo Tarricone        11 Sachem East             8:43.7   27:06.95        
194 Connor Granville           9 Sayville                8:44.4   27:09.22        
195 Corey Quinto              12 Hhh East                8:45.5   27:12.48        
196 Athan Anderson            10 Manhasset               8:45.8   27:13.57        
197 Peter Genovese            11 Manhasset               8:51.3   27:30.68        
198 David Hymowitz            10 Jericho                 8:51.9   27:32.38        
199 Kevin Park                11 Stony Brook             9:03.5   28:08.43        
200 Joe Wallace                9 MacArthur               9:03.6   28:08.72  128   
201 James Carroll             10 MacArthur               9:11.1   28:32.13  129   
202 Robert Shea               11 Kings Park              9:11.5   28:33.32  130   
203 Evan Oppenheimer          12 Great Neck South        9:11.7   28:33.85        
204 Eric Homeyer              10 Kings Park              9:12.2   28:35.53  131   
205 Kyle Bergendahl           11 Kings Park              9:24.1   29:12.55  132   
206 James Claudio             12 Islip                   9:34.0   29:43.21        
207 William Havranek          11 Sayville                9:38.8   29:58.06        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Smithtown                    21    2    3    4    5    7   11   14           
      Total Time:  1:35:15.99                                                     
         Average:    19:03.20                                                     
   2 Sachem North                 75    1    9   10   16   39   40   44           
      Total Time:  1:38:39.59                                                     
         Average:    19:43.92                                                     
   3 Walt Whitman                125   13   15   17   29   51   60   82           
      Total Time:  1:41:11.16                                                     
         Average:    20:14.24                                                     
   4 Chaminade                   140   20   26   27   30   37   42   52           
      Total Time:  1:41:58.08                                                     
         Average:    20:23.62                                                     
   5 Calhoun                     145   19   22   24   34   46   69   93           
      Total Time:  1:42:15.23                                                     
         Average:    20:27.05                                                     
   6 Kingston                    175   12   21   33   41   68   78  120           
      Total Time:  1:43:36.93                                                     
         Average:    20:43.39                                                     
   7 Islip                       202    6    8   23   73   92   96   97           
      Total Time:  1:44:32.47                                                     
         Average:    20:54.50                                                     
   8 Bayport/Bluepoint           220   18   28   54   58   62   84                
      Total Time:  1:45:50.00                                                     
         Average:    21:10.00                                                     
   9 Harborfields                223   25   31   35   56   76  109                
      Total Time:  1:45:47.73                                                     
         Average:    21:09.55                                                     
  10 Manhasset                   304   43   47   64   67   83   88   98           
      Total Time:  1:49:25.67                                                     
         Average:    21:53.14                                                     
  11 Hhh East                    308   38   48   70   75   77  101  106           
      Total Time:  1:49:31.56                                                     
         Average:    21:54.32                                                     
  12 Sayville                    342   50   57   74   80   81   85   99           
      Total Time:  1:50:52.72                                                     
         Average:    22:10.55                                                     
  13 Connetquot                  346   45   49   59   90  103  126                
      Total Time:  1:52:10.98                                                     
         Average:    22:26.20                                                     
  14 Kings Park                  411   32   36   86  127  130  131  132           
      Total Time:  1:59:59.66                                                     
         Average:    23:59.94                                                     
  15 Longwood                    416   53   55   79  107  122                     
      Total Time:  1:56:04.64                                                     
         Average:    23:12.93                                                     
  16 Patchogue/Medford           419   61   65   89   94  110                     
      Total Time:  1:55:39.84                                                     
         Average:    23:07.97                                                     
  17 Bay Shore                   422   63   66   72  102  119  123  125           
      Total Time:  1:55:57.66                                                     
         Average:    23:11.54                                                     
  18 MacArthur                   486   71   87   95  105  128  129                
      Total Time:  2:01:43.37                                                     
         Average:    24:20.68                                                     
  19 Jericho                     518   91  100  104  108  115  121  124           
      Total Time:  2:01:32.46                                                     
         Average:    24:18.50                                                     
  20 Hauppauge                   566  111  112  113  114  116  117  118           
      Total Time:  2:04:41.03                                                     
         Average:    24:56.21


Event 6  Boys 5k Run CC Sophomore
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Kyle Kelly                10 West Islip              5:42.0   17:42.34    1   
  2 Charles Hetterich         10 West Islip              5:52.8   18:15.85    2   
  3 Kyle O'Brien              10 Huntington              5:53.7   18:18.89        
  4 Edmund Carroll            10 Sachem East             5:55.5   18:24.33    3   
  5 Cabel McCandless          10 Lindenhurst             5:56.6   18:27.68        
  6 Nick Pandolfo             10 Sachem East             5:56.9   18:28.71    4   
  7 Ryan Tschirhart           10 Northport               5:57.1   18:29.19    5   
  8 Max Osterberg             10 Sachem East             5:58.8   18:34.61    6   
  9 Sebastian Hunter Cuyjet   10 Southampton             6:01.3   18:42.49        
 10 Michael Martiny           10 West Islip              6:03.2   18:48.38    7   
 11 Ted Oster                 10 William Floyd           6:04.3   18:51.78    8   
 12 Michael Godfrey           10 Shoreham Wad            6:04.5   18:52.43        
 13 Patrick Maloney           10 William Floyd           6:05.4   18:55.02    9   
 14 Dan Behrens               10 Northport               6:05.5   18:55.32   10   
 15 Sam Napoli                10 Northport               6:07.1   19:00.42   11   
 16 Raymond McCusker          10 Chaminade               6:08.2   19:03.70   12   
 17 Vincent Cavalino          10 Sachem East             6:10.2   19:09.95   13   
 18 Chris Fries               10 West Islip              6:10.4   19:10.78   14   
 19 Daniel Cameron            10 West Islip              6:11.2   19:13.12   15   
 20 Hunter Radecki            10 Harborfields            6:14.7   19:23.95   16   
 21 Nick Caruana              10 Sachem East             6:15.1   19:25.35   17   
 22 Matt Heffernan             9 Mattituck               6:16.1   19:28.30        
 23 Brandon Mirabella         10 Chaminade               6:16.7   19:30.25   18   
 24 Robert Hitscherich        10 Chaminade               6:17.4   19:32.29   19   
 25 Brian McCaffrey           10 Chaminade               6:17.5   19:32.64   20   
 26 William Reed              10 East Islip              6:18.3   19:35.25        
 27 Bryan Palazzolo           10 Chaminade               6:18.5   19:35.67   21   
 28 Trevor Goess              10 Islip                   6:18.6   19:36.13   22   
 29 John Paul Welch           10 Chaminade               6:19.6   19:39.22   23   
 30 Lucas Webb                10 Mattituck               6:22.1   19:46.87        
 31 Matteo Bracco             10 Bayport/Bluepoint       6:22.8   19:49.04   24   
 32 Matt Troino               10 West Islip              6:23.4   19:51.16   25   
 33 Anthony Varnas            10 Manhasset               6:24.6   19:54.87   26   
 34 Jeevan Vangela            10 Lindenhurst             6:24.7   19:55.21        
 35 Joseph Adler              10 Smithtown               6:25.4   19:57.32   27   
 36 Andrew Murphy             10 Chaminade               6:28.0   20:05.48   28   
 37 Darius Benton             10 West Islip              6:29.5   20:09.95   29   
 38 Athan Anderson            10 Manhasset               6:29.7   20:10.50   30   
 39 Matthew Healy             10 Smithtown               6:30.1   20:11.85   31   
 40 Victor Chae               10 Walt Whitman            6:30.5   20:13.11   32   
 41 Corey Case                10 Bayport/Bluepoint       6:31.3   20:15.50   33   
 42 Andrew Maidhof            10 Smithtown               6:31.6   20:16.38   34   
 43 Noah Cone                 10 Sachem East             6:32.4   20:18.94   35   
 44 Gerry Gwinn               10 Westhampton Beach       6:33.1   20:21.32        
 45 andrew faber              10 Hhh West                6:33.2   20:21.62        
 46 Dylan Racaniello          10 Walt Whitman            6:33.5   20:22.29   36   
 47 John Muscumeci            10 Smithtown               6:33.8   20:23.46   37   
 48 David Sherlock            10 Eastport/SouthMano      6:34.1   20:24.30   38   
 49 Gareth Dwyer              10 West Islip              6:34.3   20:24.92        
 50 Khai Henderson            10 Westhampton Beach       6:34.6   20:25.70        
 51 Robert Verdisco           10 Comsewogue              6:35.3   20:27.98        
 52 Vinny Amoroso             10 Lawrence                6:35.4   20:28.35        
 53 Vincent Ballarano         10 Northport               6:35.8   20:29.53   39   
 54 Dylan Burke               10 Connetquot              6:36.4   20:31.33   40   
 55 Nolan Lotter              10 West Islip              6:36.6   20:32.20        
 56 Andrew Polis              10 Manhasset               6:37.2   20:33.80   41   
 57 Bryan Guan                10 Sachem East             6:37.5   20:34.88   42   
 58 Owen Corrigan             10 Chaminade               6:38.3   20:37.28        
 59 Tyson Morgano             10 Manhasset               6:38.6   20:38.21   43   
 60 Joseph Cooney             10 Chaminade               6:38.8   20:38.89        
 61 Brandon Croteau           10 Bayport/Bluepoint       6:39.1   20:39.72   44   
 62 Adam Dillon               10 Sachem East             6:39.7   20:41.54        
 63 Sean Wosleger             10 Chaminade               6:40.2   20:43.14        
 64 Tom Dolan                 10 Connetquot              6:40.4   20:43.76   45   
 65 Anthony Papariello        10 Comsewogue              6:40.6   20:44.35        
 66 Rich Olson                10 Eastport/SouthMano      6:40.7   20:44.89   46   
 67 Ethan Cheung               9 Great Neck South        6:40.8   20:45.17   47   
 68 Chris Pyzikiewicz         10 Comsewogue              6:40.9   20:45.48        
 69 Harrison Barsky           10 Manhasset               6:41.3   20:46.52   48   
 70 Anthony Bennett           10 Chaminade               6:41.9   20:48.47        
 71 Michael Harris            10 Riverhead               6:42.3   20:49.68   49   
 72 Frank Gargano             10 Lawrence                6:42.5   20:50.36        
 73 Max Hsiao                  9 Great Neck South        6:42.7   20:50.87   50   
 74 Daniel Hubbard            10 Riverhead               6:42.9   20:51.53   51   
 75 Matthew Dougherty         10 Chaminade               6:43.2   20:52.53        
 76 Ryan Scheinberg           10 Smithtown               6:43.4   20:53.13   52   
 77 Ricardo Chino             10 Southampton             6:43.5   20:53.48        
 78 Liam Ward                 10 Connetquot              6:43.6   20:53.79   53   
 79 Ethan Dwyer               10 Huntington              6:44.6   20:56.94        
 80 Nick Vierling             10 Sachem East             6:44.8   20:57.44        
 81 Luke Coulter              10 Riverhead               6:45.7   21:00.27   54   
 82 Nicholas Moss             10 Chaminade               6:46.7   21:03.33        
 83 Bailey Jung               10 Shoreham Wad            6:48.4   21:08.59        
 84 Charles Zaloom            10 Mattituck               6:48.7   21:09.60        
 85 Damian Jagustyn           10 Chaminade               6:49.4   21:11.77        
 86 Liam Kelly                10 West Islip              6:51.2   21:17.50        
 87 Ben Giuliani              10 Islip                   6:51.6   21:18.58   55   
 88 Jarrod Mullally           10 William Floyd           6:51.8   21:19.15   56   
 89 Alec Gonzalez             10 Walt Whitman            6:53.5   21:24.62   57   
 90 Sam Santora               10 Westhampton Beach       6:53.8   21:25.38        
 91 Tanner Quinn              10 Smithtown               6:54.3   21:26.95   58   
 92 Liam Spielmann            10 Chaminade               6:55.0   21:29.25        
 93 John Rogers               10 Chaminade               6:56.1   21:32.76        
 94 Anthony Brites            10 Chaminade               6:56.4   21:33.53        
 95 Xiayou Yan                10 Hauppauge               6:56.6   21:34.06        
 96 Calvin Arancibia          10 William Floyd           6:57.6   21:37.44   59   
 97 Alexander Lusak           10 Smithtown               6:58.6   21:40.55   60   
 98 Mike Ceccarini            10 Sachem East             6:59.6   21:43.48        
 99 Robert McNamee            10 Connetquot              6:59.9   21:44.52   61   
100 Harold Mahony             10 Chaminade               7:00.1   21:45.07        
101 Chris Tapia               10 Eastport/SouthMano      7:00.2   21:45.44   62   
102 Sean Pomboza              10 Hhh East                7:01.1   21:48.30   63   
103 Tim Calleja               12 Middle Country          7:01.4   21:49.24        
104 Caleb Paquet              10 Northport               7:01.8   21:50.23   64   
105 Caleb Shulman             10 East Islip              7:02.7   21:53.10        
106 Nicholas Antolini         10 Babylon                 7:03.6   21:55.82        
107 Mike Golden               10 Sachem East             7:04.0   21:57.10        
108 Joe Buckshaw              10 Walt Whitman            7:04.4   21:58.44   65   
109 Dan Arthur                10 Eastport/SouthMano      7:05.1   22:00.51   66   
110 Austin Fitzpatrick        10 Riverhead               7:05.4   22:01.44   67   
111 Brian Allgeier            10 East Islip              7:05.6   22:02.19        
112 Andrew Polakos            10 Sachem East             7:06.2   22:04.10        
113 James Bindert             10 Smithtown               7:06.4   22:04.71        
114 Zach Margiotta            10 Eastport/SouthMano      7:06.9   22:06.25   68   
115 Ian Doxsee                10 Connetquot              7:08.0   22:09.55   69   
116 Travis Hoffman            10 Bayport/Bluepoint       7:09.0   22:12.58   70   
117 Sean Ryan                 10 Sachem East             7:09.1   22:13.00        
118 Kerry Thomas              10 Riverhead               7:09.6   22:14.65   71   
119 Thomas Winthrop           10 Chaminade               7:09.7   22:14.95        
120 Josh Luba                 10 Sachem East             7:09.8   22:15.21        
121 Frank LaGumina            10 Chaminade               7:11.0   22:19.06        
122 Peter Russo               10 Connetquot              7:11.3   22:19.86   72   
123 Jameson Hensen            10 Chaminade               7:11.9   22:21.82        
124 Tim Schmidt               10 Mattituck               7:12.2   22:22.79        
125 Joseph Messina            10 Riverhead               7:12.4   22:23.22   73   
126 Niranjan Senthil-Kumar    10 Manhasset               7:13.2   22:25.62   74   
127 Tom Mahoney               10 Connetquot              7:13.6   22:27.02   75   
128 Michael Ringel            10 Great Neck South        7:13.9   22:27.81   76   
129 Justin DiDonato           10 Chaminade               7:14.0   22:28.13        
130 Brian Walsh               10 Chaminade               7:16.3   22:35.26        
131 Patrick Salaway           10 Bayport/Bluepoint       7:18.2   22:41.41   77   
132 Luke Piotrowski           10 Shoreham Wad            7:20.1   22:47.17        
133 Brad Corvi                10 Sachem East             7:20.2   22:47.54        
134 Branden LeHen             10 West Islip              7:23.2   22:56.84        
135 Gavin Rizzo               10 Riverhead               7:25.0   23:02.53   78   
136 Paul DiPreta              10 Manhasset               7:25.3   23:03.22   79   
137 Faisal Salam              11 Great Neck South        7:26.1   23:05.80   80   
138 James Murphy              10 Eastport/SouthMano      7:26.4   23:06.73   81   
139 Jonathan McCandless       10 Islip                   7:27.2   23:09.27   82   
140 Thaddeus Plezia           10 West Babylon            7:28.5   23:13.25        
141 Casey Lee                 10 Harborfields            7:32.3   23:25.21   83   
142 Thomas Feil               10 Eastport/SouthMano      7:33.1   23:27.53   84   
143 Jack Beichart             10 Chaminade               7:34.1   23:30.69        
144 Gregory Catlett           10 Manhasset               7:34.5   23:32.03        
145 Billy Ghicas              10 Hhh East                7:35.7   23:35.64   85   
146 Brandon Chen              10 Great Neck South        7:39.2   23:46.63   86   
147 Daniel Conner             10 West Islip              7:39.6   23:47.90        
148 Andre Cornejo             10 Babylon                 7:40.5   23:50.46        
149 Michael Minogue           10 Southampton             7:42.3   23:56.26        
150 Douglas Rauchenberger     10 Roslyn                  7:43.2   23:59.11   87   
151 Ahmad Chaudry             10 Manhasset               7:43.8   24:00.72        
152 Trevor Okula              10 Patchogue/Medford       7:44.6   24:03.21        
153 Vincent Coogan            12 William Floyd           7:45.6   24:06.48   88   
154 Matt Wilman               10 Sachem East             7:45.8   24:07.12        
155 John LaBianca             10 Lindenhurst             7:47.2   24:11.52        
156 Jack Karmen               10 Walt Whitman            7:47.3   24:11.79   89   
157 Matias Arguello           12 Roslyn                  7:47.6   24:12.60   90   
158 Jared Van Houten          10 Harborfields            7:48.6   24:15.83   91   
159 Stephen Donnell           10 Manhasset               7:48.7   24:16.11        
160 Mark Kashani               9 Roslyn                  7:49.0   24:16.96   92   
161 Dohnny Arnao              11 William Floyd           7:49.2   24:17.49   93   
162 Marc Hochwald             10 Harborfields            7:49.8   24:19.62   94   
163 Matt Kelly                10 Harborfields            7:49.9   24:19.93   95   
164 Blair Braxton             10 Hhh East                7:50.1   24:20.33   96   
165 Justin Murray             10 Sachem East             7:51.4   24:24.51        
166 Brian Lithen              10 Islip                   7:52.1   24:26.68   97   
167 Alexander Maher           10 Chaminade               7:53.0   24:29.51        
168 Owen Roeder               10 Chaminade               7:53.5   24:31.10        
169 Christopher Licetti       10 Chaminade               7:53.7   24:31.67        
170 Daniel Barkan             10 Babylon                 7:54.4   24:33.76        
171 Alex Reimer               10 Hampton Bays            7:55.2   24:36.19        
172 Kevin Schelling           10 Patchogue/Medford       7:58.4   24:46.16        
173 Dylan Kufeld              10 Northport               8:01.6   24:56.19   98   
174 John Allen                12 Connetquot              8:04.5   25:05.07        
175 Michael Panico            10 Connetquot              8:04.6   25:05.34        
176 Drew Quinto               10 Hhh East                8:08.7   25:18.33   99   
177 Andy DeLeon               10 West Babylon            8:09.7   25:21.32        
178 Tyler Vogt                10 Islip                   8:10.0   25:22.24  100   
179 Sean Bruckner             10 Sachem East             8:10.3   25:23.17        
180 Adam Chin                  9 Roslyn                  8:13.2   25:32.27  101   
181 Markus Walsh              10 Bayport/Bluepoint       8:14.5   25:36.20  102   
182 Darren Plante             10 Bayport/Bluepoint       8:14.7   25:36.94  103   
183 Luc Coyle                 10 West Babylon            8:17.0   25:44.09        
184 Colin Makarius            10 Hhh East                8:18.9   25:49.91  104   
185 Ronny Dunkley-Toles       10 Harborfields            8:22.1   25:59.89  105   
186 Joseph Meyer              10 Manhasset               8:23.5   26:04.33        
187 Martin Johnson            10 William Floyd           8:26.9   26:14.68  106   
188 Christian Barrera         10 Roslyn                  8:28.0   26:18.31  107   
189 Evan Signorelli           10 Hampton Bays            8:28.2   26:18.63        
190 Mitchell Rittenhouse      10 Northport               8:28.3   26:18.98  108   
191 Justin Kuey               10 Westhampton Beach       8:28.4   26:19.54        
192 Brandon Rosenburg         10 Lindenhurst             8:31.2   26:28.19        
193 Sean Dineen               10 Islip                   8:32.1   26:30.98  109   
194 Tyler Wist                10 Sachem East             8:37.7   26:48.33        
195 Brian Kishinevsky         10 Calhoun                 8:42.7   27:03.75        
196 Josh Gerson               10 Walt Whitman            8:51.6   27:31.55  110   
197 Justin Li                 10 Roslyn                  9:01.9   28:03.45  111   
198 Kyle Walter               10 Connetquot              9:02.1   28:04.22        
199 Austin Bates              11 Connetquot              9:03.2   28:07.40        
200 Nick Colliniates          10 Lawrence                9:03.8   28:09.28        
201 Sean Kim                  10 Great Neck South        9:04.2   28:10.68  112   
202 Sean McGoldrick           10 Harborfields            9:08.0   28:22.28  113   
203 Max Nussbaum              10 Roslyn                  9:08.1   28:22.64  114   
204 Brian Johnston            10 Chaminade               9:10.3   28:29.48        
205 Noah Colucci              10 Shoreham Wad            9:21.0   29:02.93        
206 Logan Howard              10 Babylon                 9:24.9   29:15.00        
207 Ethan Sisson              10 Southold                9:30.1   29:31.24        
208 Michael Gensler           10 Southold                9:34.5   29:44.78        
209 James Ferris              10 Hauppauge               9:48.9   30:29.46        
210 Fernando Fajardo          10 Lawrence                9:52.5   30:40.77        
211 Ed Combs                  10 Middle Country         10:25.3   32:22.68        
212 Kaalon Brown               9 Great Neck South       10:27.0   32:28.02  115   
213 Dan Nuccio                10 Sachem East            10:35.4   32:53.87        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 West Islip                   39    1    2    7   14   15   25   29           
      Total Time:  1:33:10.47                                                     
         Average:    18:38.10                                                     
   2 Sachem East                  43    3    4    6   13   17   35   42           
      Total Time:  1:34:02.95                                                     
         Average:    18:48.59                                                     
   3 Chaminade                    90   12   18   19   20   21   23   28           
      Total Time:  1:37:14.55                                                     
         Average:    19:26.91                                                     
   4 Northport                   129    5   10   11   39   64   98  108           
      Total Time:  1:38:44.69                                                     
         Average:    19:44.94                                                     
   5 Smithtown                   181   27   31   34   37   52   58   60           
      Total Time:  1:41:42.14                                                     
         Average:    20:20.43                                                     
   6 Manhasset                   188   26   30   41   43   48   74   79           
      Total Time:  1:42:03.90                                                     
         Average:    20:24.78                                                     
   7 William Floyd               220    8    9   56   59   88   93  106           
      Total Time:  1:44:49.87                                                     
         Average:    20:57.98                                                     
   8 Bayport/Bluepoint           248   24   33   44   70   77  102  103           
      Total Time:  1:45:38.25                                                     
         Average:    21:07.65                                                     
   9 Connetquot                  268   40   45   53   61   69   72   75           
      Total Time:  1:46:02.95                                                     
         Average:    21:12.59                                                     
  10 Walt Whitman                279   32   36   57   65   89  110                
      Total Time:  1:48:10.25                                                     
         Average:    21:38.05                                                     
  11 Eastport/SouthMano          280   38   46   62   66   68   81   84           
      Total Time:  1:47:01.39                                                     
         Average:    21:24.28                                                     
  12 Riverhead                   292   49   51   54   67   71   73   78           
      Total Time:  1:46:57.57                                                     
         Average:    21:23.52                                                     
  13 Great Neck South            339   47   50   76   80   86  112  115           
      Total Time:  1:50:56.28                                                     
         Average:    22:11.26                                                     
  14 Islip                       356   22   55   82   97  100  109                
      Total Time:  1:53:52.90                                                     
         Average:    22:46.58                                                     
  15 Harborfields                379   16   83   91   94   95  105  113           
      Total Time:  1:55:44.54                                                     
         Average:    23:08.91                                                     
  16 Hhh East                    447   63   85   96   99  104                     
      Total Time:  2:00:52.51                                                     
         Average:    24:10.51                                                     
  17 Roslyn                      477   87   90   92  101  107  111  114           
      Total Time:  2:04:19.25                                                     
         Average:    24:51.85  



Event 2  Boys 1.47 Mile Run CC Frosh  A
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 John Lauer                 9 Sachem North            4:59.7    7:20.52    1   
  2 Keith Pecora               9 Northport               5:04.0    7:26.84    2   
  3 Marius Sidlauskus          9 Smithtown               5:05.3    7:28.74    3   
  4 Kyle Stolba                9 Harborfields            5:06.3    7:30.26    4   
  5 Cameron Jacobs             9 Northport               5:11.1    7:37.22    5   
  6 Marcus Pedersen            9 Northport               5:12.4    7:39.23    6   
  7 Matthew Katz               9 Harborfields            5:15.8    7:44.13    7   
  8 Chris Tibbets              9 Sachem North            5:17.0    7:45.86    8   
  9 Phillip Gunther            9 Sayville                5:17.7    7:47.00        
 10 Shawn Weingard             9 Northport               5:19.2    7:49.14    9   
 11 James Donohue              9 Northport               5:19.5    7:49.63   10   
 12 Christopher Loumeau       FR Chaminade Frosh         5:19.7    7:49.90   11   
 13 Daniel Claxton             9 Smithtown               5:24.1    7:56.34   12   
 14 Tom Thall                  9 Northport               5:24.5    7:56.95   13   
 15 Scott Dinger               9 Smithtown               5:24.8    7:57.46   14   
 16 Jack McGlinchey            9 Sachem North            5:25.2    7:57.93   15   
 17 Sam Stubblebine            9 Sayville                5:26.5    7:59.88        
 18 Ryan Moran                FR Chaminade Frosh         5:27.6    8:01.46   16   
 19 Doug Mullen                9 Kings Park              5:29.8    8:04.74   17   
 20 Ryan Mortimer              9 St. Anthony's           5:30.8    8:06.16   18   
 21 Daniel Ruiz                9 Hampton Bays            5:31.0    8:06.47   19   
 22 Christopher Downs          9 Hampton Bays            5:31.3    8:06.96   20   
 23 Ryan Falconer              9 Babylon                 5:32.0    8:08.04   21   
 24 Dan Harkin                 9 Mattituck               5:32.6    8:08.83   22   
 25 Vincent Longo              9 Sachem North            5:32.9    8:09.27   23   
 26 Jack Maline                9 Northport               5:33.1    8:09.63   24   
 27 Matthew Tullo              9 Smithtown               5:33.7    8:10.49   25   
 28 Thomas Hunt                9 Smithtown               5:34.7    8:11.88   26   
 29 Samuel Dobkowski           9 St. Anthony's           5:35.0    8:12.41   27   
 30 Louis Fernandes            9 Middle Country          5:35.8    8:13.55   28   
 31 Joe Bartolotto             9 Mattituck               5:36.2    8:14.10   29   
 32 Anthony Bosio              9 Mount Sinai             5:36.7    8:14.90   30   
 33 Luke Hession               9 Sayville                5:38.7    8:17.89        
 34 Brendan McLoughlin        FR Chaminade Frosh         5:39.1    8:18.45   31   
 35 Nicholas Schieda           9 St. Anthony's           5:40.5    8:20.42   32   
 36 James Moran                9 Smithtown               5:41.1    8:21.30   33   
 37 Ryan Stolba                9 Harborfields            5:42.6    8:23.58   34   
 38 Leo Chen                   9 Middle Country          5:45.0    8:27.11   35   
 39 Christopher Hanc          FR Chaminade Frosh         5:45.5    8:27.86   36   
 40 Evan Atherton              9 Northport               5:46.4    8:29.11        
 41 Brett Powers               9 Mount Sinai             5:47.0    8:30.07   37   
 42 Bailey Rocca               9 Harborfields            5:47.8    8:31.16   38   
 43 James Malone               9 Babylon                 5:48.0    8:31.48   39   
 44 Cameron Sherry            FR Chaminade Frosh         5:48.2    8:31.77   40   
 45 Hunter Pitcoff             9 Smithtown               5:48.5    8:32.24   41   
 46 Jason Karp                 9 Calhoun                 5:48.8    8:32.64        
 47 Gregory Sharp              9 Babylon                 5:49.0    8:32.94   42   
 48 James O'Hara               9 Babylon                 5:49.6    8:33.85   43   
 49 John Creighton             9 St. Anthony's           5:50.6    8:35.30   44   
 50 Nicholas Bosio             9 Mount Sinai             5:51.2    8:36.16   45   
 51 John Ferguson              9 Hampton Bays            5:51.9    8:37.25   46   
 52 Connor Pickford            9 Kings Park              5:52.2    8:37.64   47   
 53 Nick O'Rourke              9 Harborfields            5:52.5    8:38.17   48   
 54 Thomas McCune             FR Chaminade Frosh         5:52.8    8:38.56   49   
 55 Ben Caruso                FR Chaminade Frosh         5:53.3    8:39.27   50   
 56 Theodore Jennings          9 Southampton             5:53.6    8:39.72        
 57 Jacob Feibusch             9 Kings Park              5:53.8    8:40.10   51   
 58 Tim Urbom                  9 Sachem North            5:54.7    8:41.42   52   
 59 James Elgort               9 Mount Sinai             5:55.4    8:42.38   53   
 60 Alex Martin                9 Harborfields            5:56.8    8:44.51   54   
 61 Michael Sinz               9 Sachem North            5:57.3    8:45.16   55   
 62 John Sweeney              FR Chaminade Frosh         5:57.6    8:45.66        
 63 John Mileti                9 Sachem North            5:59.2    8:48.00   56   
 64 Will Plate                 9 Kings Park              5:59.8    8:48.89   57   
 65 Andrew Vavrika             9 Kings Park              6:00.1    8:49.25   58   
 66 Ryan DiLisio              FR Chaminade Frosh         6:00.5    8:49.91        
 67 Zachary Giglio             9 Smithtown               6:00.7    8:50.23        
 68 Jacob Coleman              9 Riverhead               6:01.1    8:50.69   59   
 69 Connor Hull               FR Chaminade Frosh         6:01.3    8:51.03        
 70 Nicholas Skelton           9 St. Anthony's           6:01.5    8:51.41   60   
 71 Garrison Bennett           9 Southold                6:02.0    8:52.05        
 72 Jack Kenyon                9 Harborfields            6:02.8    8:53.31   61   
 73 Jake Zuhoski               9 Riverhead               6:04.9    8:56.30   62   
 74 Daniel Martin              9 Harborfields            6:05.9    8:57.88        
 75 Kevin Gorman              FR Chaminade Frosh         6:06.2    8:58.21        
 76 Christopher Strzelinski   FR Chaminade Frosh         6:06.4    8:58.61        
 77 Aidan Schretzmayer         9 St. Anthony's           6:06.7    8:58.96   63   
 78 Mark Maurelli              9 Middle Country          6:07.1    8:59.64   64   
 79 Jack Doyle                 9 St. Anthony's           6:07.4    8:59.96   65   
 80 Sam Golembeski             9 Bay Shore               6:07.7    9:00.40   66   
 81 Justin Harris              9 Bay Shore               6:07.8    9:00.68   67   
 82 Benjamin Ferreri          FR Chaminade Frosh         6:08.1    9:01.07        
 83 Ryan Carney               FR Chaminade Frosh         6:08.3    9:01.39        
 84 James Heinzman             9 Northport               6:10.3    9:04.27        
 85 David White                9 Riverhead               6:11.8    9:06.46   68   
 86 Brendan Sheehan           FR Chaminade Frosh         6:12.3    9:07.23        
 87 Eddie Obrien-Curcie        9 Northport               6:13.6    9:09.19        
 88 Filigenzi Dakota           9 Hicksville              6:13.9    9:09.57   69   
 89 Daniel Melcer              9 Smithtown               6:14.1    9:09.89        
 90 Justin Mclaughlan          9 Harborfields            6:14.9    9:11.02        
 91 Jordan Kaplan              9 Hhh East                6:15.3    9:11.61        
 92 Bryan Tucker               9 Harborfields            6:15.8    9:12.37        
 93 Ryan Maggio                9 St. Anthony's           6:16.1    9:12.82        
 94 Gary Tetrault              9 Hampton Bays            6:16.4    9:13.32   70   
 95 Peter Korchak             FR Chaminade Frosh         6:16.7    9:13.66        
 96 James O'Rourke             9 St. Anthony's           6:17.6    9:15.05        
 97 Declan Louw               FR Chaminade Frosh         6:17.9    9:15.40        
 98 Matthew Cornaldesi        FR Chaminade Frosh         6:19.4    9:17.60        
 99 Timothy Bell               9 Babylon                 6:20.4    9:19.18   71   
100 Terrance Casey            FR Chaminade Frosh         6:20.7    9:19.51        
101 Jeremy Davis               9 Calhoun                 6:21.5    9:20.80        
102 Doug Mott                  9 Middle Country          6:22.2    9:21.75   72   
103 Matthew Chang             FR Chaminade Frosh         6:23.1    9:23.16        
104 Joe Kelly                  9 Mattituck               6:23.6    9:23.84   73   
105 Mingst Nolan               9 Hicksville              6:23.8    9:24.10   74   
106 Nicholas Reda              9 St. Anthony's           6:24.0    9:24.44        
107 Eric Dorsch                9 Bay Shore               6:24.2    9:24.73   75   
108 Brian McQuaid             FR Chaminade Frosh         6:24.4    9:24.98        
109 Justin Flynn               9 Sachem North            6:24.6    9:25.29        
110 Alexander Oruci           FR Chaminade Frosh         6:24.8    9:25.61        
111 Ricca Jonathan             9 Hicksville              6:25.4    9:26.50   76   
112 Mathew Yonks               9 Mount Sinai             6:26.1    9:27.46   77   
113 Matthew McQuaid           FR Chaminade Frosh         6:26.4    9:27.90        
114 Jesse Haynes               9 Hampton Bays            6:27.1    9:29.03   78   
115 Anthony Pascarella         9 Sayville                6:28.3    9:30.78        
116 Christian Baron            9 Riverhead               6:29.0    9:31.82   79   
117 William Dimino             9 St. Anthony's           6:29.7    9:32.86        
118 Alexander Tyers            9 Kings Park              6:30.6    9:34.14   80   
119 Liang Raymond              9 Hicksville              6:31.1    9:34.86   81   
120 Thomas Harkin              9 St. Anthony's           6:32.0    9:36.17        
121 Dylan Osbrey               9 Comsewogue              6:32.9    9:37.48        
122 Matt Castaldo              9 Harborfields            6:33.7    9:38.69        
123 Ryan Mitchell              9 Mount Sinai             6:34.9    9:40.49   82   
124 Christopher DeLeo         FR Chaminade Frosh         6:36.2    9:42.31        
125 Nicholas Gurrara           9 West Islip              6:36.5    9:42.77        
126 Dylan Adams                9 Middle Country          6:37.9    9:44.88   83   
127 Christian Arevalo          9 Bay Shore               6:39.2    9:46.72   84   
128 Michael Fischer            9 Northport               6:39.4    9:47.12        
129 Ethan Meyn                 9 Bay Shore               6:39.8    9:47.62   85   
130 Eamon O'Hare              FR Chaminade Frosh         6:40.1    9:48.02        
131 Owen Hanley               FR Chaminade Frosh         6:40.3    9:48.45        
132 Luke Daniello             FR Chaminade Frosh         6:40.7    9:48.93        
133 Kyle Thompson              9 West Islip              6:41.3    9:49.83        
134 Mitchell Jacobs            9 Riverhead               6:41.8    9:50.55   86   
135 Anthony Emmanuele          9 St. Anthony's           6:42.0    9:50.87        
136 Jonathan Callan            9 Harborfields            6:42.9    9:52.18        
137 Epilone Michael            9 Hicksville              6:48.4   10:00.35   87   
138 Sean Robbins               9 Mattituck               6:49.5   10:01.93   88   
139 Elias Smith                9 St. Anthony's           6:51.2   10:04.36        
140 Kevin Murray              FR Chaminade Frosh         6:52.0   10:05.62        
141 Jack Ryan                  9 Northport               6:53.0   10:07.11        
142 Seth Pederson              9 Middle Country          6:54.6   10:09.43   89   
143 Cameron Giacolone          9 Mount Sinai             6:56.8   10:12.68   90   
144 Ryan Albrecht              9 Middle Country          7:01.1   10:18.97   91   
145 Matthew Boyd               9 Bay Shore               7:02.8   10:21.53   92   
146 Ori Milchen                9 Hhh East                7:06.0   10:26.18        
147 Kevin Mahon                9 Mattituck               7:07.0   10:27.63   93   
148 Justin Sanchez             9 Kings Park              7:08.8   10:30.31   94   
149 James Donohue              9 Calhoun                 7:09.8   10:31.75        
150 William Cornell           FR Chaminade Frosh         7:10.0   10:32.07        
151 Luke Staib                FR Chaminade Frosh         7:11.1   10:33.62        
152 Joseph Jackson            FR Chaminade Frosh         7:13.7   10:37.48        
153 Emilio Niland              9 St. Anthony's           7:13.9   10:37.74        
154 Nicholas Greco             9 St. Anthony's           7:18.8   10:44.95        
155 Liam O'Gara               FR Chaminade Frosh         7:21.1   10:48.29        
156 Jean-Paul Henriquez        9 St. Anthony's           7:26.8   10:56.77        
157 Tim Shortell               9 Kings Park              7:34.9   11:08.70        
158 Thomas Madden              9 Middle Country          7:37.8   11:12.91        
159 Collin Laureano            9 Hampton Bays            7:49.0   11:29.42   95   
160 Matt Schmidt               9 Middle Country          7:55.4   11:38.78        
161 Peter Gambino              9 St. Anthony's           7:57.0   11:41.07        
162 Liam O'Grady              FR Chaminade Frosh         7:58.1   11:42.79        
163 Bryan Everitt              9 Babylon                 7:58.5   11:43.34   96   
164 Mason Lockwood             9 Babylon                 8:04.5   11:52.14   97   
165 Elijah Rosado              9 Cardinal Spellman       8:44.3   12:50.66        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Northport                    32    2    5    6    9   10   13   24           
      Total Time:    38:22.06                                                     
         Average:     7:40.42                                                     
   2 Smithtown                    80    3   12   14   25   26   33   41           
      Total Time:    39:44.91                                                     
         Average:     7:56.99                                                     
   3 Sachem North                 99    1    8   15   23   52   55   56           
      Total Time:    39:55.00                                                     
         Average:     7:59.00                                                     
   4 Harborfields                131    4    7   34   38   48   54   61           
      Total Time:    40:47.30                                                     
         Average:     8:09.46                                                     
   5 Chaminade Frosh             134   11   16   31   36   40   49   50           
      Total Time:    41:09.44                                                     
         Average:     8:13.89                                                     
   6 St. Anthony's               181   18   27   32   44   60   63   65           
      Total Time:    42:05.70                                                     
         Average:     8:25.14                                                     
   7 Babylon                     216   21   39   42   43   71   96   97           
      Total Time:    43:05.49                                                     
         Average:     8:37.10                                                     
   8 Kings Park                  230   17   47   51   57   58   80   94           
      Total Time:    43:00.62                                                     
         Average:     8:36.13                                                     
   9 Hampton Bays                233   19   20   46   70   78   95                
      Total Time:    43:33.03                                                     
         Average:     8:42.61                                                     
  10 Mount Sinai                 242   30   37   45   53   77   82   90           
      Total Time:    43:30.97                                                     
         Average:     8:42.20                                                     
  11 Middle Country              282   28   35   64   72   83   89   91           
      Total Time:    44:46.93                                                     
         Average:     8:57.39                                                     
  12 Mattituck                   305   22   29   73   88   93                     
      Total Time:    46:16.33                                                     
         Average:     9:15.27                                                     
  13 Riverhead                   354   59   62   68   79   86                     
      Total Time:    46:15.82                                                     
         Average:     9:15.17                                                     
  14 Bay Shore                   377   66   67   75   84   85   92                
      Total Time:    47:00.15                                                     
         Average:     9:24.03                                                     
  15 Hicksville                  387   69   74   76   81   87                     
      Total Time:    47:35.38                                                     
         Average:     9:31.08      

                                               







  




Event 4  Boys 1.47 Mile Run CC Frosh   B
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Ryan Corbett               9 Eastport/SouthMano      4:59.1    7:19.59        
  2 dan valenti                9 Garden City             5:05.0    7:28.28    1   
  3 Chad Fields                9 Islip                   5:10.0    7:35.63    2   
  4 Brendon Guerrera           9 Sachem East             5:10.4    7:36.16    3   
  5 Nicky Harris               8 Manhasset               5:14.5    7:42.23    4   
  6 Todd Warshawsky            9 Roslyn                  5:15.7    7:44.07    5   
  7 Ammar Chrishti             9 East Islip              5:16.4    7:45.12        
  8 Alex Singer                9 Roslyn                  5:20.3    7:50.80    6   
  9 Jack Ryan                  9 Westhampton Beach       5:20.5    7:51.06        
 10 cameron wolk               9 Hhh West                5:32.4    8:08.64        
 11 Michael Lee                9 Manhasset               5:34.3    8:11.34    7   
 12 Tyler Cosma                9 Center Moriches         5:34.6    8:11.80        
 13 Shane McGuire              9 Huntington              5:35.0    8:12.32        
 14 Mike Schnall               9 Eastport/SouthMano      5:35.2    8:12.68        
 15 yun jin woo                9 Hhh West                5:36.0    8:13.89        
 16 Matt Krompier              9 Bellport                5:36.3    8:14.31        
 17 Ryder Miller               9 Walt Whitman            5:37.2    8:15.63    8   
 18 Anthony Monaco             9 Center Moriches         5:38.3    8:17.22        
 19 Anthony Peraza             9 Shoreham Wad            5:38.7    8:17.81    9   
 20 Luke LaSpina               9 Manhasset               5:38.9    8:18.15   10   
 21 tom kiely                  9 Garden City             5:39.1    8:18.47   11   
 22 Guido Modano               9 Manhasset               5:39.3    8:18.73   12   
 23 Dylan Flynn                9 Hauppauge               5:41.3    8:21.68   13   
 24 Sean Halpin                9 Shoreham Wad            5:43.0    8:24.11   14   
 25 A.G. Chancellor            9 William Floyd           5:43.4    8:24.68        
 26 trevor marchart            9 Garden City             5:43.5    8:24.95   15   
 27 Christopher Sheehan        9 Shoreham Wad            5:43.7    8:25.21   16   
 28 Justin Morris              9 Sachem East             5:44.2    8:25.94   17   
 29 patrick O'Rourke           9 Garden City             5:44.6    8:26.56   18   
 30 Justin Blanche             9 Manhasset               5:45.0    8:27.04   19   
 31 Cameron Gargiulo           9 Longwood                5:45.6    8:27.91        
 32 Dan Petruso                9 Manhasset               5:46.4    8:29.22   20   
 33 Thomas Butcher             9 Manhasset               5:46.9    8:29.88   21   
 34 Rolando Adamovicz          7 Walt Whitman            5:47.1    8:30.19   22   
 35 robert flattau             9 Hhh West                5:52.7    8:38.40        
 36 dan gillespie              9 Garden City             5:55.5    8:42.51   23   
 37 Scott McDonald             9 Sachem East             5:55.8    8:42.91   24   
 38 John Creeron               9 Walt Whitman            5:56.9    8:44.53   25   
 39 Jack Healy                 9 Manhasset               5:58.3    8:46.62        
 40 Nicholas Murray            9 Roslyn                  5:59.4    8:48.20   26   
 41 Victor Guan                9 Sachem East             6:00.1    8:49.32   27   
 42 Brendan Barry              9 Manhasset               6:01.1    8:50.69        
 43 Zachary Bruno              9 Walt Whitman            6:01.5    8:51.38   28   
 44 Anthony Lynch              9 Shoreham Wad            6:01.8    8:51.80   29   
 45 Michael Morck              9 Walt Whitman            6:02.8    8:53.30   30   
 46 Brendan Mercado            9 Islip                   6:04.0    8:54.99   31   
 47 Tom Blackall               9 Walt Whitman            6:05.5    8:57.17   32   
 48 Benham Ardebeli            9 Roslyn                  6:06.3    8:58.35   33   
 49 Chris Mathieson            9 Hauppauge               6:13.4    9:08.77   34   
 50 Ryan Nelson                9 East Islip              6:14.9    9:10.98        
 51 Rudy Fasolino              9 Huntington              6:15.0    9:11.26        
 52 Dakota Shay                9 Islip                   6:15.8    9:12.41   35   
 53 Yahannah Sheffey             Longwood                6:16.3    9:13.05        
 54 Preston Cucuzza            9 Roslyn                  6:16.5    9:13.42   36   
 55 Jon Juliano                9 Walt Whitman            6:19.5    9:17.80   37   
 56 Mike Diem                  9 Longwood                6:20.0    9:18.52        
 57 Zack Huges                 9 Sachem East             6:20.3    9:18.92   38   
 58 Chris Egan                 9 Hauppauge               6:22.6    9:22.34   39   
 59 Ethan Haber                9 Roslyn                  6:23.0    9:22.95   40   
 60 Stephen Chen               9 Manhasset               6:23.7    9:23.97        
 61 Joshua Schmidt             7 Center Moriches         6:24.5    9:25.19        
 62 Brian Murray               9 Manhasset               6:28.0    9:30.33        
 63 James Grant                9 Manhasset               6:28.5    9:31.09        
 64 Milton Pirsos              9 Manhasset               6:29.3    9:32.27        
 65 Connor Kilcare             9 Longwood                6:30.7    9:34.24        
 66 Ryan Mock                  9 Huntington              6:32.6    9:37.04        
 67 Jackson Klein              9 Roslyn                  6:34.9    9:40.42   41   
 68 Patrick Flannery           9 Shoreham Wad            6:38.5    9:45.71   42   
 69 Joe Barci                  9 Eastport/SouthMano      6:39.0    9:46.54        
 70 John Fruhauf               9 Manhasset               6:43.5    9:53.15        
 71 Michael Valenti            9 West Babylon            6:46.8    9:58.00        
 72 Joseph Paolella            9 West Babylon            6:48.1    9:59.82        
 73 Freddy Giovanelli          9 Manhasset               6:56.8   10:12.63        
 74 Carlin Schledorn           9 Sachem East             6:58.0   10:14.35   43   
 75 Joseph Cinque              9 Roslyn                  6:59.3   10:16.32        
 76 Samuel Crabtree            9 Roslyn                  6:59.8   10:17.09        
 77 Anuj Gupta                 9 Roslyn                  7:00.2   10:17.61        
 78 Jack Courtney              9 William Floyd           7:01.9   10:20.12        
 79 Billy Yang                 9 Hauppauge               7:02.7   10:21.25   44   
 80 James O'Halloran           9 Islip                   7:03.5   10:22.46   45   
 81 Thomas Giannone            9 Manhasset               7:03.9   10:23.12        
 82 Dustin Schledorn           9 Sachem East             7:07.4   10:28.29   46   
 83 Matt Morgenstern           9 Hauppauge               7:08.4   10:29.71   47   
 84 Edrees Khwaja              9 Locust Valley           7:11.2   10:33.78        
 85 Patrick Mugan              9 Islip                   7:17.7   10:43.40   48   
 86 Parker VanRoy              9 Manhasset               7:19.0   10:45.23        
 87 Cameron Germano            9 Islip                   7:21.0   10:48.14   49   
 88 Collin Flannery            9 Shoreham Wad            7:25.0   10:54.15   50   
 89 Maxwell Kirschner          9 Roslyn                  7:25.9   10:55.45        
 90 Doug Hohenschuh            9 Port Jefferson          7:37.8   11:12.89        
 91 Paul Mitchell              9 Eastport/SouthMano      7:48.1   11:28.00        
 92 Frank Cerullo              9 Port Jefferson          8:30.1   12:29.76        
 93 David Palencia             9 Roslyn                  8:40.7   12:45.30        
 94 Pierre Piazza              9 West Babylon            8:42.1   12:47.42        
 95 Samuel Han                 9 Roslyn                  8:50.8   13:00.21        
 96 Mark Kashani               9 Roslyn                 10:04.2   14:48.15        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Manhasset                    52    4    7   10   12   19   20   21           
      Total Time:    40:57.49                                                     
         Average:     8:11.50                                                     
   2 Garden City                  68    1   11   15   18   23                     
      Total Time:    41:20.77                                                     
         Average:     8:16.16                                                     
   3 Roslyn                      106    5    6   26   33   36   40   41           
      Total Time:    42:34.84                                                     
         Average:     8:30.97                                                     
   4 Sachem East                 109    3   17   24   27   38   43   46           
      Total Time:    42:53.25                                                     
         Average:     8:34.65                                                     
   5 Shoreham Wading River       110    9   14   16   29   42   50                
      Total Time:    43:44.64                                                     
         Average:     8:44.93                                                     
   6 Walt Whitman                113    8   22   25   28   30   32   37           
      Total Time:    43:15.03                                                     
         Average:     8:39.01                                                     
   7 Islip                       161    2   31   35   45   48   49                
      Total Time:    46:48.89                                                     
         Average:     9:21.78                                                     
   8 Hauppauge                   177   13   34   39   44   47                     
      Total Time:    47:43.75                                                     
         Average:     9:32.75