Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
                     Suffolk Coaches Invitational - 9/24/2016                     
                             Sunken Meadow State Park                             
                                                             
 
  Boys 5k Run CC Varsity A Race
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================

  1 Brandon Guerrera          12 Sachem East             5:30.3   17:06.03    1   
  2 Brendan Hehir             12 Tappan Zee              5:34.2   17:18.34    2   
  3 Ryan Corbett              12 Eastport/SouthMano      5:34.7   17:19.79    3   
  4 Eric Cunha                12 Riverhead               5:35.7   17:22.72    4   
  5 Joshua Green              11 Shelter Island          5:35.9   17:23.58    5   
  6 Dan O'Donovan             11 Bay Shore               5:38.0   17:30.12    6   
  7 Justin McGlinchey         12 Sachem North            5:39.1   17:33.50    7   
  8 Justin Allone             11 Sachem East             5:41.6   17:41.24    8   
  9 Matt Monahan              12 Floral Park             5:44.4   17:49.99    9   
 10 Brandon McCormack         11 Connetquot              5:45.8   17:54.30   10   
 11 Tyler Kenny               11 Tappan Zee              5:46.1   17:55.17   11   
 12 Cullen Armstrong          12 Hauppauge               5:47.8   18:00.57   12   
 13 Alex Rebic                11 Port Jefferson          5:48.3   18:01.99   13   
 14 Todd Warshawsky           12 Roslyn                  5:50.0   18:07.15   14   
 15 Ryan Famiglietti          10 Sachem East             5:50.4   18:08.63   15   
 16 Stephen Balsamo           12 Bay Shore               5:50.9   18:09.93   16   
 17 Ryan Hayes                12 Sachem East             5:52.8   18:15.98   17   
 18 TJ McKiernan              11 Tappan Zee              5:52.9   18:16.43   18   
 19 Zachary Rohr              10 Bay Shore               5:53.4   18:17.77   19   
 20 Daniel Haddock            12 Calhoun                 5:53.7   18:18.85   20   
 21 Sam Ocon                  10 Bayport/Bluepoint       5:54.3   18:20.77        
 22 James McVeigh             12 Wantagh                 5:55.1   18:23.09   21   
 23 Will Joyner               11 Tappan Zee              5:55.8   18:25.15   22   
 24 Peter Argerakis           11 Sachem East             5:56.0   18:25.93   23   
 25 Thomas Cassar             10 Eastport/SouthMano      5:56.8   18:28.29   24   
 26 Franklin Bauctista        11 Brentwood               5:57.1   18:29.26   25   
 27 Brendan McCauley          12 Herricks                5:57.5   18:30.47   26   
 28 Conor Malanaphy           11 Tappan Zee              5:58.3   18:33.11   27   
 29 Anthony Peraza            12 Shoreham Wad            5:58.5   18:33.82   28   
 30 Joseph Krause             10 Shoreham Wad            5:58.7   18:34.20   29   
 31 Nicolas Alvarado          11 Tappan Zee              5:58.8   18:34.62   30   
 32 Alex Rogers               11 Calhoun                 5:59.0   18:35.21   31   
 33 Brian Keach               11 Bay Shore               5:59.3   18:36.04   32   
 34 Patrick Castellano        10 Tappan Zee              5:59.9   18:38.09   33   
 35 Anton Majewski            11 Riverhead               6:00.1   18:38.53   34   
 36 James Donohue             12 Calhoun                 6:00.3   18:39.18   35   
 37 Samuel Havens             12 Eastport/SouthMano      6:00.4   18:39.63   36   
 38 Yun Jin Woo               12 Hhh West                6:00.7   18:40.62   37   
 39 Sam Walker                11 Port Jefferson          6:02.7   18:46.68   38   
 40 Joe Dorso                 12 Lindenhurst             6:02.9   18:47.34   39   
 41 Will Garrison             12 Shelter Island          6:03.3   18:48.54   40   
 42 Madimayamou Dansoko       11 Brentwood               6:03.8   18:50.15   41   
 43 Michael Schnall           12 Eastport/SouthMano      6:04.1   18:51.03   42   
 44 Brendan Stegner           11 Connetquot              6:04.3   18:51.64   43   
 45 Andrew Campbell           11 Sachem East             6:04.4   18:51.98   44   
 46 Nolan Kata                 9 Bay Shore               6:04.5   18:52.28   45   
 47 Scott McDonald            12 Sachem East             6:05.2   18:54.52   46   
 48 Joseph Chianese           12 Shoreham Wad            6:05.5   18:55.36   47   
 49 Keith Dusling             12 Roslyn                  6:06.7   18:59.12   48   
 50 Josh Prentice             12 Sachem North            6:07.2   19:00.79   49   
 51 Jack Waldman              10 Roslyn                  6:07.5   19:01.62   50   
 52 Alex Singer               12 Roslyn                  6:07.7   19:02.31   51   
 53 Rocco Piccirillo          12 Wantagh                 6:07.9   19:02.89   52   
 54 Thomas Fasano             10 Eastport/SouthMano      6:08.4   19:04.37   53   
 55 Cooper Schoch              8 Port Jefferson          6:09.4   19:07.57   54   
 56 Cole Devereaux            11 Riverhead               6:09.8   19:08.70   55   
 57 michael Ruggiero          11 Port Jefferson          6:10.3   19:10.26   56   
 58 Ryan Chen                 11 Roslyn                  6:11.1   19:12.84   57   
 59 Brendan Mercado           12 Islip                   6:11.7   19:14.69   58   
 60 Joseph Pfeffer            11 Eastport/SouthMano      6:12.5   19:17.33   59   
 61 Luke Strand               10 Hauppauge               6:12.9   19:18.35   60   
 62 Joseph Godfrey            11 Shoreham Wad            6:13.0   19:18.66   61   
 63 Sean Cudia                11 Connetquot              6:14.0   19:21.97   62   
 64 Eric DiLisio              10 Shoreham Wad            6:14.1   19:22.30   63   
 65 Emanuale Putrino          12 Wantagh                 6:14.4   19:23.20   64   
 66 Justin McMahon            12 Sachem North            6:14.5   19:23.52   65   
 67 Sebastian Rodriguez       12 Shoreham Wad            6:14.7   19:24.03   66   
 68 Brian Paris               10 Connetquot              6:15.0   19:24.83   67   
 69 Kailen McCauley            7 Herricks                6:15.1   19:25.34   68   
 70 Paul Lubicich             11 Floral Park             6:15.6   19:26.80   69   
 71 Kyle Heihs                12 Sachem North            6:16.4   19:29.31   70   
 72 Frank Kelly               12 Connetquot              6:16.8   19:30.61   71   
 73 Bryan Murphy              10 Wantagh                 6:17.0   19:31.26   72   
 74 Vincent Sullivan          10 Wantagh                 6:17.7   19:33.21   73   
 75 Louis Wang                11 Stony Brook             6:19.4   19:38.67   74   
 76 Evan McCrann              12 Lindenhurst             6:19.6   19:39.31   75   
 77 Jonathan Gonzalez         12 Brentwood               6:19.7   19:39.67   76   
 78 Cameron Wolk              12 Hhh West                6:20.4   19:41.84   77   
 79 Christian Baron           12 Riverhead               6:20.6   19:42.50   78   
 80 Tyler Nolan               10 Connetquot              6:21.4   19:44.73   79   
 81 Preston Cucuzza           12 Roslyn                  6:21.7   19:45.89   80   
 82 Chad Fields               12 Islip                   6:23.9   19:52.66   81   
 83 Jorge Granillo            12 Brentwood               6:24.2   19:53.48   82   
 84 Chris Kelly               10 Hauppauge               6:24.3   19:53.89   83   
 85 Dylan Flynn               12 Hauppauge               6:26.2   19:59.65   84   
 86 Wyatt Yustat              11 Wantagh                 6:26.4   20:00.43   85   
 87 Daniel Suchopar           12 Connetquot              6:27.5   20:03.68   86   
 88 Christopher Strasser      11 Hhh West                6:27.8   20:04.57   87   
 89 Kevin Saravia             12 Bay Shore               6:28.1   20:05.59   88   
 90 Peter Roberto             12 Calhoun                 6:30.0   20:11.47   89   
 91 Joseph Buckley            12 St. Francis Prep        6:31.2   20:15.36        
 92 Paul Poveromo             11 Riverhead               6:31.7   20:16.77   90   
 93 Nicholas Hager            10 Lindenhurst             6:32.0   20:17.87   91   
 94 Michael Payano            10 Shelter Island          6:33.2   20:21.61   92   
 95 Marvin Giang              12 Lindenhurst             6:35.5   20:28.54   93   
 96 Raymond LaPorte           11 Shoreham Wad            6:36.5   20:31.81   94   
 97 Jonathon Cangelosi        12 Wantagh                 6:36.7   20:32.29   95   
 98 Ryan McCann               11 Sachem North            6:36.9   20:32.88   96   
 99 Jacob Giller              12 Jfk Bellmore            6:37.3   20:34.08   97   
100 Jack Lang                 11 Shelter Island          6:37.4   20:34.59   98   
101 Jack Michael              11 Islip                   6:37.8   20:35.67   99   
102 Ryan Occhipinti           10 Port Jefferson          6:38.1   20:36.65  100   
103 Johnathon Dinh            12 St. Francis Prep        6:38.2   20:36.98        
104 Derick Senues             10 Hauppauge               6:38.6   20:38.34  101   
105 Jack Goldstein            11 Jfk Bellmore            6:38.9   20:39.05  102   
106 James O'Hara              12 Babylon                 6:40.7   20:44.72  103   
107 Jason Karp                12 Calhoun                 6:42.2   20:49.38  104   
108 Glenn Fiocca              11 St. Francis Prep        6:43.0   20:52.02        
109 Randal Louie              12 Herricks                6:43.4   20:53.19  105   
110 Justin Moreno             11 Stony Brook             6:43.7   20:54.01  106   
111 Danny Claps               11 Hauppauge               6:44.9   20:57.77  107   
112 Kariel Martinez           10 Central Islip           6:45.1   20:58.38  108   
113 David Raphael             11 Calhoun                 6:45.2   20:58.71  109   
114 Oscar Mata                12 Brentwood               6:47.2   21:04.84  110   
115 Andrew Crecca             11 Hauppauge               6:47.4   21:05.67  111   
116 Josh Lin                  10 Stony Brook             6:47.6   21:06.28  112   
117 Brendan Malin             12 Jfk Bellmore            6:47.9   21:07.12  113   
118 Patrick Giambruno         11 John Glenn              6:48.0   21:07.54        
119 Joseph Loverso            10 Brentwood               6:48.3   21:08.27  114   
120 Jacob Shapiro             12 Jfk Bellmore            6:49.1   21:10.80  115   
121 Alex Giudice              12 Sachem North            6:50.4   21:14.87  116   
122 Aidan Harrigan             7 Stony Brook             6:51.0   21:16.77  117   
123 Tyrese Grandison          11 Brentwood               6:52.4   21:21.17  118   
124 Peckholdt Justin          12 Lindenhurst             6:53.4   21:24.25  119   
125 Raymond Whittaker         11 Babylon                 6:54.0   21:26.16  120   
126 Greg Delapi               11 Babylon                 6:54.7   21:28.31  121   
127 Kyle Wiblishauser         10 Hhh West                6:54.8   21:28.73  122   
128 Mike Bienkowski           11 Islip                   6:55.0   21:29.36  123   
129 Richie Ragnauth           12 Uniondale               6:55.2   21:29.91        
130 James Malone              12 Babylon                 6:55.5   21:30.69  124   
131 Joshua Bigman             12 Jfk Bellmore            6:55.8   21:31.62  125   
132 Steven An                 11 Stony Brook             6:57.5   21:36.88  126   
133 Justin Dynia              11 Jfk Bellmore            6:57.7   21:37.73  127   
134 Luc Jacques               12 Uniondale               6:57.9   21:38.28        
135 Nathan Armstrong          12 Uniondale               6:58.1   21:39.00        
136 Harrison Plhak            10 Stony Brook             6:59.0   21:41.56  128   
137 Jason Lehrfeld            10 Jfk Bellmore            6:59.2   21:42.40  129   
138 Perry Balsamo              9 Bay Shore               7:00.2   21:45.30  130   
139 Conor Travaglione         10 Hhh West                7:00.7   21:46.85  131   
140 John Barry                10 Holy Trinity            7:01.1   21:48.19        
141 Alan Wang                 10 Stony Brook             7:05.8   22:02.74  132   
142 Erik Schassberger         11 Islip                   7:05.9   22:03.13  133   
143 Grant Frevert             10 Eastport/SouthMano      7:07.1   22:06.95  134   
144 Dylan Chambers            11 Islip                   7:08.8   22:12.10  135   
145 Nicco Valente             11 Herricks                7:09.7   22:14.75  136   
146 Sean Henrikson            12 Islip                   7:10.0   22:15.75  137   
147 Michael Hermanns          12 John Glenn              7:10.2   22:16.53        
148 Cole Lamond               12 Riverhead               7:11.0   22:19.06  138   
149 Michaele D'Andrea         12 Holy Trinity            7:11.7   22:21.25        
150 Tom Newman                11 Babylon                 7:13.2   22:25.63  139   
151 Daniel Wylie              12 Sachem North            7:13.7   22:27.38  140   
152 Edson Nunez               10 Central Islip           7:14.2   22:29.01  141   
153 Romel Alvarado            11 Central Islip           7:16.1   22:34.79  142   
154 Thomas McCarthy           12 Floral Park             7:16.3   22:35.46  143   
155 Anthony Gervasi           12 Floral Park             7:17.9   22:40.38  144   
156 Daniel Rutcofsky          11 Roslyn                  7:18.2   22:41.44  145   
157 Jeffrey Kaji              11 Babylon                 7:20.7   22:49.09  146   
158 Thelot Etienne            12 Uniondale               7:26.4   23:06.90        
159 Francisco Chong           10 Hhh West                7:28.6   23:13.47  147   
160 Joe Romano                11 Herricks                7:29.7   23:17.17  148   
161 Justin Nicolellis         12 Lindenhurst             7:42.4   23:56.60  149   
162 Chris Russo               12 Herricks                7:42.6   23:57.16  150   
163 Carlos Gonzalez           12 Floral Park             7:42.7   23:57.54  151   
164 Jefferson Guevara         12 Lindenhurst             7:43.6   24:00.15  152   
165 Aidan Christ               9 Port Jefferson          7:56.7   24:40.96  153   
166 Sean Slattery             12 Holy Trinity            7:56.8   24:41.34        
167 Steven Gonzalez           12 Roslyn                  7:59.1   24:48.26        
168 Dylan Motino               9 Central Islip           8:00.4   24:52.55  154   
169 Luis Ortiz                12 Central Islip           8:04.2   25:04.06  155   
170 Roi Carbajal              10 Shelter Island          8:08.4   25:17.20  156   
171 Michael Pokorny           11 Calhoun                 8:09.8   25:21.68  157   
172 Justin Maiorana           10 Holy Trinity            8:18.3   25:47.87        
173 Edward Geraghty           10 Floral Park             8:19.4   25:51.55  158   
174 Ethan Haber               12 Roslyn                  8:26.2   26:12.56        
175 Reid Biondo               10 Port Jefferson          8:29.1   26:21.55  159   
176 Mohammad Chohan           12 Central Islip           8:34.3   26:37.82  160   
177 Bryan Everitt             12 Babylon                 8:34.6   26:38.58  161   
178 Anthony Marasciullo       12 John Glenn              8:36.3   26:43.95        
179 Nicholas Mammina          11 Riverhead               8:46.3   27:15.15  162   
180 James Russo               12 John Glenn              8:57.9   27:51.15        
181 Jonathan Espinal          10 Central Islip          10:06.7   31:24.68  163   
182 Juan Cruz                 10 Central Islip          10:24.3   32:19.44        
183 David Palencia            12 Roslyn                 11:08.6   34:37.17
 95 Unknown                                              6:34.7   20:26.01        
176 Unknown                                              8:28.5   26:19.74                
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Sachem East                  64    1    8   15   17   23   44   46           
      Total Time:  1:29:37.81                                                     
         Average:    17:55.57                                                     
   2 Tappan Zee                   80    2   11   18   22   27   30   33           
      Total Time:  1:30:28.20                                                     
         Average:    18:05.64                                                     
   3 Bay Shore                   118    6   16   19   32   45   88  130           
      Total Time:  1:31:26.15                                                     
         Average:    18:17.23                                                     
   4 Eastport/SouthMano          158    3   24   36   42   53   59  134           
      Total Time:  1:32:23.11                                                     
         Average:    18:28.63                                                     
   5 Roslyn                      220   14   48   50   51   57   80  145           
      Total Time:  1:34:23.04                                                     
         Average:    18:52.61                                                     
   6 Shoreham Wading River       228   28   29   47   61   63   66   94           
      Total Time:  1:34:44.34                                                     
         Average:    18:56.87                                                     
   7 Connetquot                  253   10   43   62   67   71   79   86           
      Total Time:  1:35:03.35                                                     
         Average:    19:00.67                                                     
   8 Port Jefferson              261   13   38   54   56  100  153  159           
      Total Time:  1:35:43.15                                                     
         Average:    19:08.63                                                     
   9 Riverhead                   261    4   34   55   78   90  138  162           
      Total Time:  1:35:09.22                                                     
         Average:    19:01.85                                                     
  10 Calhoun                     279   20   31   35   89  104  109  157           
      Total Time:  1:36:34.09                                                     
         Average:    19:18.82                                                     
  11 Wantagh                     282   21   52   64   72   73   85   95           
      Total Time:  1:35:53.65                                                     
         Average:    19:10.73                                                     
  12 Sachem North                287    7   49   65   70   96  116  140           
      Total Time:  1:36:00.00                                                     
         Average:    19:12.00                                                     
  13 Brentwood                   334   25   41   76   82  110  114  118           
      Total Time:  1:37:57.40                                                     
         Average:    19:35.48                                                     
  14 Hauppauge                   340   12   60   83   84  101  107  111           
      Total Time:  1:37:50.80                                                     
         Average:    19:34.16                                                     
  15 Shelter Island              391    5   40   92   98  156                     
      Total Time:  1:42:25.52                                                     
         Average:    20:29.11                                                     
  16 Lindenhurst                 417   39   75   91   93  119  149  152           
      Total Time:  1:40:37.31                                                     
         Average:    20:07.47                                                     
  17 Hhh West                    454   37   77   87  122  131  147                
      Total Time:  1:41:42.61                                                     
         Average:    20:20.53                                                     
  18 Herricks                    483   26   68  105  136  148  150                
      Total Time:  1:44:20.92                                                     
         Average:    20:52.19                                                     
  19 Islip                       494   58   81   99  123  133  135  137           
      Total Time:  1:43:15.51                                                     
         Average:    20:39.11                                                     
  20 Floral Park                 516    9   69  143  144  151  158                
      Total Time:  1:46:30.17                                                     
         Average:    21:18.04                                                     
  21 Stony Brook                 535   74  106  112  117  126  128  132           
      Total Time:  1:44:32.61                                                     
         Average:    20:54.53                                                     
  22 Jfk Bellmore                552   97  102  113  115  125  127  129           
      Total Time:  1:45:02.67                                                     
         Average:    21:00.54                                                     
  23 Babylon                     607  103  120  121  124  139  146  161           
      Total Time:  1:47:35.51                                                     
         Average:    21:31.11                                                     
  24 Central Islip               700  108  141  142  154  155  160  163           
      Total Time:  1:55:58.80                                                     
         Average:    23:11.76 
 



 Boys 5k Run CC Varsity B Race
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 matthew katz              12 Harborfields            5:29.8   17:04.47    1   
  2 Gustavo Morastitla        11 Southampton             5:31.5   17:09.75    2   
  3 Thomas Brock              11 Bellport                5:34.0   17:17.66    3   
  4 Carlos Santos             11 Patchogue/Medford       5:35.6   17:22.44    4   
  5 Tom Schott                12 Miller Place            5:40.4   17:37.51    5   
  6 Sean Smyth                11 Walt Whitman            5:41.6   17:41.14    6   
  7 Chris Cox                 12 Deer Park               5:41.9   17:42.00    7   
  8 Richard Pleasants         10 Hhh East                5:44.2   17:49.38    8   
  9 Brendan Zeng              11 Commack                 5:44.8   17:51.05    9   
 10 Ammar Chishti             12 East Islip              5:45.1   17:52.20   10   
 11 Doug Mullen               12 Kings Park              5:47.1   17:58.23   11   
 12 Leo Chen                  12 Middle Country          5:47.6   17:59.88   12   
 13 Luis-Antonio Fernandez    12 Middle Country          5:47.9   18:00.81   13   
 14 eric radecki              12 Harborfields            5:48.2   18:01.83   14   
 15 Desmond Benton            11 West Islip              5:48.4   18:02.35   15   
 16 Brendan Murphy            12 Miller Place            5:49.0   18:04.13   16   
 17 Tyler Cosma               12 Center Moriches         5:50.1   18:07.66   17   
 18 Joe Mendoza               12 Walt Whitman            5:50.4   18:08.40   18   
 19 Michael Giarrizzo         12 Walt Whitman            5:50.9   18:10.03   19   
 20 Alex Soltanpanah          10 Patchogue/Medford       5:51.1   18:10.61   20   
 21 Peter Dugan               12 MacArthur               5:51.2   18:11.12   21   
 22 Aditya Mehra              12 Miller Place            5:51.4   18:11.58   22   
 23 Mike Bischoff             12 Commack                 5:51.5   18:12.08   23   
 24 Zach Lella                11 Walt Whitman            5:53.0   18:16.47   24   
 25 Spencer Crough            12 Southampton             5:54.0   18:19.73   25   
 26 Matthew Krompier          12 Bellport                5:54.1   18:20.07   26   
 27 jimmy desantis            11 Harborfields            5:54.8   18:22.13   27   
 28 Dan Czop                  10 Commack                 5:54.8   18:22.33   28   
 29 Owen Klipstein            12 Southold                5:55.0   18:22.93   29   
 30 Sean Kennedy              12 Commack                 5:57.2   18:29.75   30   
 31 Ryan McCabe               12 Southampton             5:57.3   18:29.96   31   
 32 Jamison Homatos           10 Commack                 5:58.7   18:34.33   32   
 33 Matthew Sabolenko         10 Bellport                5:58.8   18:34.54   33   
 34 Rohan Basavaraju          11 Jericho                 5:58.9   18:34.90   34   
 35 Michael DiSalvo           10 Kings Park              5:59.8   18:37.84   35   
 36 Tom Cirrito                9 Miller Place            5:59.9   18:38.04   36   
 37 Ramine Herath              9 Hhh East                6:00.2   18:38.95   37   
 38 Joe Christian             11 Commack                 6:00.3   18:39.24   38   
 39 Jack Wrobel               11 Walt Whitman            6:00.4   18:39.52   39   
 40 sam iglesias              11 Harborfields            6:02.3   18:45.44   40   
 41 Raj Shah                  10 Walt Whitman            6:02.5   18:46.17   41   
 42 joe flanagan              12 Harborfields            6:03.3   18:48.72   42   
 43 James Taufman             10 Hhh East                6:04.3   18:51.62   43   
 44 Michael Pont              12 Commack                 6:06.2   18:57.50   44   
 45 Duardo Akerele            11 Hhh East                6:06.2   18:57.69   45   
 46 Gregory Bove              11 West Islip              6:07.6   19:02.10   46   
 47 Artemi Gavalas             9 Southampton             6:08.9   19:06.14   47   
 48 James Smalley             10 East Islip              6:09.0   19:06.30   48   
 49 Jack Sheridan             11 Hampton Bays            6:09.2   19:06.78   49   
 50 Ethan Cheung              12 Great Neck South        6:11.4   19:13.78   50   
 51 Connor McMurray           10 Middle Country          6:11.9   19:15.21   51   
 52 Michael Donegan           10 Center Moriches         6:12.0   19:15.58   52   
 53 Dylan Lopez               10 East Islip              6:12.1   19:16.09   53   
 54 Tyler Zapata              10 Bellport                6:12.3   19:16.47   54   
 55 Lucien DeNeve             10 Patchogue/Medford       6:12.4   19:16.89   55   
 56 Micheal Foley             10 Bellport                6:14.4   19:22.97   56   
 57 jack kenyon               12 Harborfields            6:14.9   19:24.53   57   
 58 Kyle Thompson             12 West Islip              6:15.4   19:26.06   58   
 59 Michael Kozcinski          9 Center Moriches         6:16.3   19:29.00   59   
 60 Chrisian Demchak          10 Mattituck               6:16.7   19:30.08   60   
 61 Josh Serure               10 Hhh East                6:18.0   19:34.33   61   
 62 Jake Furnari              11 MacArthur               6:19.5   19:39.03   62   
 63 Ryan Brooks               10 Deer Park               6:20.4   19:41.75   63   
 64 Sean Higgins              10 Mount Sinai             6:20.9   19:43.30        
 65 Tim Hirdt                  9 Miller Place            6:21.0   19:43.59   64   
 66 Ryan Brown                12 Deer Park               6:21.5   19:45.00   65   
 67 Ryan Kapoor               12 Jericho                 6:21.6   19:45.56   66   
 68 Dan Harkin                12 Mattituck               6:21.9   19:46.40   67   
 69 Andrew Zabatta            11 MacArthur               6:22.3   19:47.58   68   
 70 Edward Bruner             11 West Babylon            6:23.1   19:50.23        
 71 Christian Sam             11 Hhh East                6:24.3   19:53.71   69   
 72 Conner Pickford           12 Kings Park              6:26.6   20:00.93   70   
 73 Ryan Keilitz              11 Hhh East                6:26.8   20:01.67   71   
 74 Anthony Gianfortone       12 Miller Place            6:26.9   20:02.02   72   
 75 Andrew Vavricka           12 Kings Park              6:27.1   20:02.66   73   
 76 Benjamin Chen             11 Jericho                 6:28.9   20:08.27   74   
 77 Zachary Knapp             12 Bellport                6:29.0   20:08.43   75   
 78 Tommy Moeller             10 Kings Park              6:29.3   20:09.28   76   
 79 Thomas Newham             12 Patchogue/Medford       6:29.6   20:10.34   77   
 80 Andy La                   11 Great Neck South        6:29.7   20:10.77   78   
 81 Rich Gomez                12 Kings Park              6:30.0   20:11.49   79   
 82 Dylan Marrone             12 West Islip              6:30.3   20:12.39   80   
 83 Alex Genna                 9 Patchogue/Medford       6:30.9   20:14.37   81   
 84 Doug Gradel               12 Kings Park              6:31.2   20:15.23   82   
 85 Logan Tammany              9 Patchogue/Medford       6:33.5   20:22.56   83   
 86 Joseph Luongo              9 Center Moriches         6:35.3   20:28.00   84   
 87 Mike Cirrito              12 Miller Place            6:36.0   20:30.28   85   
 88 Ryan Wilson               10 Mount Sinai             6:37.4   20:34.41        
 89 Aidan Spiller             10 Center Moriches         6:39.0   20:39.49   86   
 90 Matt Calogianes           11 Deer Park               6:39.8   20:42.09   87   
 91 Matthew Ciavarelli        11 Middle Country          6:40.2   20:43.27   88   
 92 justin klei               10 Harborfields            6:40.8   20:45.18   89   
 93 Peter DeMicco             11 West Islip              6:41.0   20:45.57   90   
 94 Michael Daddona           10 Southold                6:42.5   20:50.37   91   
 95 Victor Pei                11 Great Neck South        6:42.6   20:50.75   92   
 96 Elijah Zaccheo            12 Deer Park               6:43.4   20:53.33   93   
 97 Andrew Zimlinghaus        10 Bellport                6:44.2   20:55.77   94   
 98 Ryan Magill               11 Center Moriches         6:45.2   20:58.75   95   
 99 Connor Cunningham         10 Rocky Point             6:49.6   21:12.44   96   
100 Kasen Meyers               9 Rocky Point             6:50.0   21:13.63   97   
101 Thomas O'Connell          10 Hampton Bays            6:50.4   21:14.96   98   
102 Kyle Peters               11 Jericho                 6:51.6   21:18.52   99   
103 Thomas Hoeg               12 Mattituck               6:52.0   21:19.80  100   
104 Michael Chacon            10 Southold                6:52.0   21:20.01  101   
105 John Ferguson             12 Hampton Bays            6:52.6   21:21.64  102   
106 Josh Prager               12 Mattituck               6:52.8   21:22.51  103   
107 Trevon Jenkins            11 Southampton             6:53.1   21:23.22  104   
108 Sam Tello                 11 Great Neck South        6:54.1   21:26.32  105   
109 Brian Sang                12 Jericho                 6:54.4   21:27.24  106   
110 Michael Arkinson          11 Southampton             6:54.7   21:28.28  107   
111 Jake Buckley              12 Rocky Point             6:55.3   21:30.12  108   
112 Luciano Cianciulli         9 Rocky Point             6:55.8   21:31.72  109   
113 Calvin Rivera             10 West Babylon            6:56.1   21:32.49        
114 Patrick Connolly          10 Southold                6:56.7   21:34.58  110   
115 John Leddy                10 East Islip              6:56.9   21:35.11  111   
116 Aiden Smyth               11 Walt Whitman            6:57.1   21:35.69  112   
117 Logan Martensen            9 East Islip              6:58.5   21:40.13  113   
118 Aakash Yagnik             11 Jericho                 6:59.3   21:42.54  114   
119 Joe Wallace               12 MacArthur               7:00.5   21:46.16  115   
120 Nicholas Bosio            12 Mount Sinai             7:02.2   21:51.59        
121 Enhou(Alan) Zhou          10 Jericho                 7:06.7   22:05.61  116   
122 Armond Lannard            11 Center Moriches         7:07.3   22:07.58  117   
123 Aidan Pecorale            11 West Islip              7:09.5   22:14.24  118   
124 Michael Nacchia           10 Deer Park               7:11.0   22:18.86  119   
125 David Aguayo              11 Middle Country          7:11.6   22:20.86  120   
126 Ethan Schmidt              9 Mattituck               7:15.0   22:31.45  121   
127 Anakin Mignone            10 Southold                7:15.1   22:31.74  122   
128 Sean Jester                9 Mattituck               7:15.2   22:32.13  123   
129 A.G. Chancellor           12 William Floyd           7:17.1   22:37.81        
130 Aaron Yam                 11 Great Neck South        7:18.6   22:42.68  124   
131 Connor Smith              11 Mattituck               7:18.9   22:43.53  125   
132 Hunter Wolcson             9 Rocky Point             7:20.1   22:47.31  126   
133 Lucas Inzirillo           10 West Babylon            7:20.5   22:48.31        
134 Gage Bennett              12 Southold                7:32.5   23:25.61  127   
135 Dylan Rinck               11 Mount Sinai             7:34.2   23:30.87        
136 Zachary Hicks             11 Patchogue/Medford       7:44.1   24:01.73  128   
137 Austin Shimer             11 Hampton Bays            7:44.2   24:01.95  129   
138 Kyle Markland             11 Rocky Point             7:46.6   24:09.58  130   
139 Bryan Burke               12 MacArthur               7:50.8   24:22.44  131   
140 Connor Hamilton           10 Rocky Point             7:53.3   24:30.46  132   
141 James Hoyt                 9 Southold                7:54.2   24:33.29  133   
142 Liam Gallagher            11 West Islip              7:55.0   24:35.76  134   
143 Victor Otton              12 William Floyd           7:56.3   24:39.70        
144 Stephen Kurpiewski        11 Great Neck South        8:01.3   24:55.18  135   
145 Tyler Gaffney             11 Hampton Bays            8:08.3   25:16.81  136   
146 Albert Wheeler            11 William Floyd           8:21.4   25:57.50        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Walt Whitman                106    6   18   19   24   39   41  112           
      Total Time:  1:30:55.56                                                     
         Average:    18:11.12                                                     
   2 Commack                     122    9   23   28   30   32   38   44           
      Total Time:  1:31:29.54                                                     
         Average:    18:17.91                                                     
   3 Harborfields                124    1   14   27   40   42   57   89           
      Total Time:  1:31:02.59                                                     
         Average:    18:12.52                                                     
   4 Miller Place                143    5   16   22   36   64   72   85           
      Total Time:  1:32:14.85                                                     
         Average:    18:26.97                                                     
   5 Bellport                    172    3   26   33   54   56   75   94           
      Total Time:  1:32:51.71                                                     
         Average:    18:34.35                                                     
   6 Hhh East                    194    8   37   43   45   61   69   71           
      Total Time:  1:33:51.97                                                     
         Average:    18:46.40                                                     
   7 Southampton                 209    2   25   31   47  104  107                
      Total Time:  1:34:28.80                                                     
         Average:    18:53.76                                                     
   8 Patchogue/Medford           237    4   20   55   77   81   83  128           
      Total Time:  1:35:14.65                                                     
         Average:    19:02.93                                                     
   9 Kings Park                  265   11   35   70   73   76   79   82           
      Total Time:  1:36:48.94                                                     
         Average:    19:21.79                                                     
  10 Middle Country              284   12   13   51   88  120                     
      Total Time:  1:38:20.03                                                     
         Average:    19:40.01                                                     
  11 West Islip                  289   15   46   58   80   90  118  134           
      Total Time:  1:37:28.47                                                     
         Average:    19:29.70                                                     
  12 Center Moriches             298   17   52   59   84   86   95  117           
      Total Time:  1:37:59.73                                                     
         Average:    19:35.95                                                     
  13 Deer Park                   315    7   63   65   87   93  119                
      Total Time:  1:38:44.17                                                     
         Average:    19:44.84                                                     
  14 East Islip                  335   10   48   53  111  113                     
      Total Time:  1:39:29.83                                                     
         Average:    19:53.97                                                     
  15 Jericho                     379   34   66   74   99  106  114  116           
      Total Time:  1:41:14.49                                                     
         Average:    20:14.90                                                     
  16 MacArthur                   397   21   62   68  115  131                     
      Total Time:  1:43:46.33                                                     
         Average:    20:45.27                                                     
  17 Great Neck South            449   50   78   92  105  124  135                
      Total Time:  1:44:24.30                                                     
         Average:    20:52.86                                                     
  18 Mattituck                   451   60   67  100  103  121  123  125           
      Total Time:  1:44:30.24                                                     
         Average:    20:54.05                                                     
  19 Southold                    453   29   91  101  110  122  127  133           
      Total Time:  1:44:39.63                                                     
         Average:    20:55.93                                                     
  20 Hampton Bays                514   49   98  102  129  136                     
      Total Time:  1:51:02.14                                                     
         Average:    22:12.43                                                     
  21 Rocky Point                 536   96   97  108  109  126  130  132           
      Total Time:  1:48:15.22                                                     
         Average:    21:39.05




 Boys 5k Run CC Junior Varsity
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Jon Creeron               12 Walt Whitman            6:01.2   18:42.01    1   
  2 Eli Gordon                11 Tappan Zee              6:02.5   18:46.12    2   
  3 Nicholas Boncore          10 Eastport/SouthMano      6:09.9   19:09.08        
  4 Liam Hehir                10 Tappan Zee              6:11.2   19:13.07    3   
  5 Jack Feinberg             10 Tappan Zee              6:13.3   19:19.78    4   
  6 Nick Alonzo               10 Sachem East             6:14.3   19:22.89    5   
  7 Andrew Martin             12 Walt Whitman            6:14.5   19:23.43    6   
  8 Kevin Romano              12 Walt Whitman            6:17.3   19:32.16    7   
  9 Eyvin Moreira             11 Walt Whitman            6:19.5   19:38.82    8   
 10 Danny Henry               12 Tappan Zee              6:22.4   19:47.89    9   
 11 Connor Petry              11 Tappan Zee              6:25.6   19:57.73   10   
 12 Joe Cestare               12 Eastport/SouthMano      6:27.5   20:03.89        
 13 Aidan Rooney               9 Bay Shore               6:28.3   20:06.20   11   
 14 Toby Corser               11 Tappan Zee              6:28.4   20:06.60   12   
 15 Jack Conroy               12 Commack                 6:29.7   20:10.72   13   
 16 Alan Abreu                11 Connetquot              6:30.2   20:12.07   14   
 17 james white               11 Harborfields            6:30.8   20:14.19   15   
 18 Aaron Angles              11 Commack                 6:33.4   20:22.01   16   
 19 Stephen Lodolce           12 Commack                 6:35.1   20:27.31   17   
 20 Cooper Ball               10 Kings Park              6:35.5   20:28.68   18   
 21 Anthony Yandolino         12 Commack                 6:36.8   20:32.78   19   
 22 Zach Bruno                12 Walt Whitman            6:36.9   20:33.08   20   
 23 max hafen                 11 Harborfields            6:37.3   20:34.18   21   
 24 Kyle Perez                10 Kings Park              6:37.9   20:36.18   22   
 25 John Roach                11 Sachem East             6:38.8   20:38.77   23   
 26 Patrick Scollan           12 Tappan Zee              6:40.0   20:42.55   24   
 27 Tom Blackall              12 Walt Whitman            6:40.4   20:43.76   25   
 28 John Arrigo               11 Sachem East             6:41.8   20:48.18   26   
 29 Nick Fanelli              12 Kings Park              6:41.9   20:48.43   27   
 30 Matthew Seaman            11 Wantagh                 6:42.4   20:49.92   28   
 31 Nick Biaconello           12 Commack                 6:43.0   20:52.04   29   
 32 Tim Boyle                 12 Kings Park              6:45.0   20:58.24   30   
 33 Dom Scaglione             11 Sachem East             6:45.2   20:58.84   31   
 34 Henry Blanker             10 Tappan Zee              6:45.7   21:00.40        
 35 Michael Dilegge           12 Bay Shore               6:46.9   21:04.20   32   
 36 Alex Dilegge              12 Bay Shore               6:47.0   21:04.50   33   
 37 William Goode             10 Bay Shore               6:48.3   21:08.45   34   
 38 Rob Phalen                12 Islip                   6:48.4   21:08.65   35   
 39 Paul Follo                11 Walt Whitman            6:50.5   21:15.27   36   
 40 Ryan McQuade              11 Walt Whitman            6:51.1   21:17.03        
 41 Kenneth Rubio             11 Bay Shore               6:52.4   21:21.04   37   
 42 James Sottilo             12 Miller Place            6:54.0   21:26.17        
 43 Brandon Omeljaniuk        11 Kings Park              6:54.7   21:28.17   38   
 44 Zach Hughes               12 Sachem East             6:55.5   21:30.85   39   
 45 Sam Daly                  10 Kings Park              6:55.6   21:31.18   40   
 46 Tom Strizl                10 Kings Park              6:55.8   21:31.60   41   
 47 Stephen Lombardi          11 Miller Place            6:56.6   21:34.04        
 48 Brian Tretter             12 Wantagh                 6:58.3   21:39.44   42   
 49 Kevin Valdes              11 Tappan Zee              6:58.7   21:40.82        
 50 olivier michel            11 Harborfields            6:58.9   21:41.45   43   
 51 Grant Dollman             11 Bay Shore               6:59.0   21:41.77   44   
 52 Daniel Mardkha            10 Kings Park              6:59.2   21:42.14        
 53 John Gontaryk             11 Tappan Zee              6:59.5   21:43.25        
 54 Ben Wilkonski             10 Deer Park               6:59.8   21:44.26        
 55 Daniel Karp               11 Jericho                 7:00.5   21:46.30   45   
 56 Jacob DeRosa              11 Connetquot              7:01.7   21:49.96   46   
 57 Jon Juliano               12 Walt Whitman            7:02.7   21:53.19        
 58 Tom Fanelli               10 Kings Park              7:02.8   21:53.42        
 59 Nate Lee                  12 Jericho                 7:03.4   21:55.26   47   
 60 sam edelstein             11 Harborfields            7:04.1   21:57.39   48   
 61 J.C. Broems               12 Kings Park              7:04.3   21:57.98        
 62 Christopher Vedder        10 Shoreham Wad            7:05.3   22:01.11   49   
 63 Jack Hewson               11 Miller Place            7:05.4   22:01.41        
 64 Joe McHugh                11 Tappan Zee              7:05.7   22:02.36        
 65 Moises Hernandez          10 Bay Shore               7:05.8   22:02.62   50   
 66 Chris D'Antonio           11 Wantagh                 7:06.8   22:05.74   51   
 67 Alex Bakos                11 Shoreham Wad            7:07.3   22:07.35   52   
 68 Ryan Doyle                12 Kings Park              7:09.2   22:13.49        
 69 Christian Mackey          11 Jericho                 7:11.1   22:19.22   53   
 70 Evan Rasco                11 Sachem East             7:11.9   22:21.73   54   
 71 William Goldrick          12 Wantagh                 7:12.6   22:23.79   55   
 72 owen fleming              10 Harborfields            7:12.8   22:24.43   56   
 73 Sebatian Coronel          10 Jericho                 7:12.9   22:24.84   57   
 74 Zachary Algert            10 Tappan Zee              7:13.5   22:26.72        
 75 Kent Lin                  11 Sachem North            7:15.7   22:33.49        
 76 Sam Schuyler              12 Kings Park              7:17.2   22:38.12        
 77 Adam Demonte              11 Sachem East             7:17.8   22:39.97   58   
 78 Patrick Flannery          12 Shoreham Wad            7:19.5   22:45.44   59   
 79 Graham Lunt               11 Walt Whitman            7:20.3   22:47.73        
 80 Joe Bucci                 10 East Islip              7:20.5   22:48.46        
 81 Brian Henry               10 Tappan Zee              7:22.1   22:53.27        
 82 Tom DeGaetano             11 Walt Whitman            7:22.4   22:54.25        
 83 Shane Boone               11 Bay Shore               7:22.4   22:54.49        
 84 Matt Harrigan             12 Walt Whitman            7:23.7   22:58.50        
 85 Ryan Gannon               11 Sachem East             7:24.7   23:01.41        
 86 Robert Kasten             11 Connetquot              7:24.8   23:01.78   60   
 87 Justin Allen              12 Bay Shore               7:25.9   23:05.33        
 88 Julian Franz              12 Sachem North            7:27.3   23:09.54        
 89 Brian Cheng               11 Jericho                 7:27.9   23:11.40   61   
 90 Chris Allen                9 Deer Park               7:28.9   23:14.60        
 91 Jake Scattareggia          9 Connetquot              7:29.1   23:15.01   62   
 92 Nathaniel Ma               9 Deer Park               7:30.6   23:19.92        
 93 Greg Forstner             11 Babylon                 7:31.6   23:23.04        
 94 Brendan Madden            11 Shoreham Wad            7:32.9   23:26.98   63   
 95 Mike Grammatica           11 Tappan Zee              7:33.1   23:27.74        
 96 Jon Eichner               12 Walt Whitman            7:33.6   23:29.06        
 97 Ethan Ma                  11 Jericho                 7:33.6   23:29.23   64   
 98 Arthur Cao                11 Jericho                 7:34.4   23:31.60   65   
 99 Chris Bias                11 Walt Whitman            7:34.9   23:33.03        
100 Anthony Manna             11 Kings Park              7:35.8   23:35.93        
101 James Naslonski           12 Bay Shore               7:38.0   23:42.91        
102 James O'Donnell           11 Tappan Zee              7:39.2   23:46.55        
103 Rob Seaman                12 Wantagh                 7:40.8   23:51.40   66   
104 Andrew Florendo           11 Herricks                7:41.9   23:54.89   67   
105 Jerry Zhang               10 Jericho                 7:42.2   23:55.76        
106 Bryan Despinos            11 Deer Park               7:42.5   23:56.77        
107 James O'Halloran          12 Islip                   7:43.0   23:58.50   68   
108 Kai Samuda                10 Bay Shore               7:49.0   24:17.07        
109 Sean Curtis               10 Wantagh                 7:49.9   24:19.85   69   
110 Evan Del Core             10 Bay Shore               7:51.1   24:23.43        
111 Jeff Qiu                  11 Jericho                 7:51.2   24:23.93        
112 Daniel Choe               12 Jericho                 7:51.8   24:25.55        
113 Stefan Major              10 Kings Park              7:52.4   24:27.40        
114 James Norrby               9 East Islip              7:53.3   24:30.28        
115 Anthony Albanese          11 Tappan Zee              7:56.4   24:39.84        
116 Simion Liu                10 Herricks                7:56.8   24:41.26   70   
117 Anthony Zavala            11 Islip                   7:57.1   24:42.21   71   
118 Matthew Wanderman         11 Babylon                 7:57.9   24:44.76        
119 Corry Meyn                10 Herricks                7:58.1   24:45.30   72   
120 Kevin Guzman              12 Islip                   7:58.7   24:47.27   73   
121 Andrew McMaugh            10 Kings Park              8:00.5   24:52.81        
122 Christopher Bonardi       11 Tappan Zee              8:01.1   24:54.70        
123 Ryan Zgombic              10 Herricks                8:05.6   25:08.45   74   
124 Plabon Paul               12 Islip                   8:09.0   25:19.23   75   
125 Carson Vulpis             12 Kings Park              8:10.4   25:23.42        
126 Camden Sisler              9 Shoreham Wad            8:10.7   25:24.31   76   
127 Lucas Moreno              11 Sachem East             8:12.6   25:30.31        
128 Eric Dorsch               12 Bay Shore               8:19.0   25:50.08        
129 Anthony Chen              11 Herricks                8:19.6   25:52.15   77   
130 Adam Klopsis              11 Bay Shore               8:20.2   25:53.80        
131 Peter Brala               11 Herricks                8:22.5   26:00.94   78   
132 Sam Lee                   10 Jericho                 8:25.5   26:10.46        
133 David Ding                10 Jericho                 8:29.7   26:23.38        
134 Alex Tyers                12 Kings Park              8:38.0   26:49.34        
135 Genaro Fuentes            12 Tappan Zee              8:39.4   26:53.43        
136 Ian Schaefer              10 Kings Park              8:39.7   26:54.63        
137 Sam Krompinger            11 Sachem East             8:46.6   27:16.09        
138 Ben Leibstein             11 Babylon                 8:49.6   27:25.17        
139 Colin Feeley              10 Kings Park              8:51.1   27:29.79        
140 Chris Ferrari             12 Miller Place            8:54.3   27:39.96        
141 Brett Albanese            12 Islip                   9:14.8   28:43.66   79   
142 Frederick Nocella         11 Babylon                 9:18.4   28:54.84        
143 Joe Robbins               12 Kings Park              9:27.5   29:22.95        
144 Russ Magnussen            11 Mount Sinai             9:40.2   30:02.51        
145 Ryan Doolan               11 Shoreham Wad            9:41.7   30:07.25   80   
146 Adam Graziose             10 Connetquot              9:59.2   31:01.39   81   
147 Mathew Downing            11 Connetquot             10:01.1   31:07.30   82   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Tappan Zee                   28    2    3    4    9   10   12   24           
      Total Time:  1:37:04.59                                                     
         Average:    19:24.92                                                     
   2 Walt Whitman                 42    1    6    7    8   20   25   36           
      Total Time:  1:37:49.50                                                     
         Average:    19:33.90                                                     
   3 Commack                      94   13   16   17   19   29                     
      Total Time:  1:42:24.86                                                     
         Average:    20:28.98                                                     
   4 Sachem East                 124    5   23   26   31   39   54   58           
      Total Time:  1:43:19.53                                                     
         Average:    20:39.91                                                     
   5 Kings Park                  135   18   22   27   30   38   40   41           
      Total Time:  1:44:19.70                                                     
         Average:    20:51.94                                                     
   6 Bay Shore                   147   11   32   33   34   37   44   50           
      Total Time:  1:44:44.39                                                     
         Average:    20:56.88                                                     
   7 Harborfields                183   15   21   43   48   56                     
      Total Time:  1:46:51.64                                                     
         Average:    21:22.33                                                     
   8 Wantagh                     242   28   42   51   55   66   69                
      Total Time:  1:50:50.29                                                     
         Average:    22:10.06                                                     
   9 Connetquot                  263   14   46   60   62   81   82                
      Total Time:  1:59:20.21                                                     
         Average:    23:52.05                                                     
  10 Jericho                     263   45   47   53   57   61   64   65           
      Total Time:  1:51:37.02                                                     
         Average:    22:19.41                                                     
  11 Shoreham Wading River       299   49   52   59   63   76   80                
      Total Time:  1:55:45.19                                                     
         Average:    23:09.04                                                     
  12 Islip                       322   35   68   71   73   75   79                
      Total Time:  1:59:55.86                                                     
         Average:    23:59.18                                                     
  13 Herricks                    360   67   70   72   74   77   78                
      Total Time:  2:04:22.05                                                     
         Average:    24:52.41 

 



Boys 5k Run CC Sophomore
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Ryan Carrick              10 Riverhead               5:53.7   18:18.74    1   
  2 Vidit Parikh              10 Sachem North            5:54.7   18:22.01    2   
  3 Vincent Tripi             10 Sachem North            5:55.7   18:24.84    3   
  4 Kenneth Tan               10 Great Neck South        5:57.5   18:30.55    4   
  5 Michael Senica            10 Mercy                   5:59.3   18:36.21        
  6 Matt Kruse                10 Sachem North            5:59.9   18:37.94    5   
  7 Constantinos Athanailos   10 St. Francis Prep        6:05.0   18:53.87        
  8 Ryan Dery                 10 Commack                 6:07.7   19:02.41    6   
  9 Ryan Keane                10 Riverhead               6:09.9   19:09.13    7   
 10 Brendan Rosario           10 Calhoun                 6:11.3   19:13.32    8   
 11 Steven Mendez             10 Brentwood               6:13.7   19:20.78        
 12 Yash Pande                10 Sachem East             6:14.0   19:21.73    9   
 13 Patrick Wisti             10 Sachem North            6:14.4   19:23.09   10   
 14 Nicholas Ambrosino        10 Sachem North            6:14.6   19:23.75   11   
 15 Matt Aliano               10 Sachem North            6:15.0   19:24.92   12   
 16 Jack Lynch                10 St. Francis Prep        6:21.7   19:45.81        
 17 Joseph Buckley            12 St. Francis Prep        6:22.0   19:46.61        
 18 Daniel McKay              10 Sachem North            6:23.0   19:49.76   13   
 19 Stephen Galvin            10 Patchogue/Medford       6:24.0   19:52.80        
 20 Chris Ventre              10 Sachem North            6:24.7   19:55.20        
 21 Joe Glatz                 10 Commack                 6:26.2   19:59.65   14   
 22 Zach Manns                10 William Floyd           6:27.5   20:03.86   15   
 23 David Miekley              9 Miller Place            6:28.6   20:07.25   16   
 24 Lucas Inzirillo           10 West Babylon            6:32.5   20:19.39        
 25 Andrew Granger            10 Northport               6:33.5   20:22.46        
 26 Sean Bottalico            10 Calhoun                 6:34.5   20:25.55   17   
 27 Adam Abdahai              10 Commack                 6:34.7   20:26.24   18   
 28 Justin Droutman           10 Sachem North            6:34.8   20:26.54        
 29 Mason Bila                10 Sachem East             6:36.7   20:32.39   19   
 30 Howard Svennson           10 Commack                 6:38.9   20:39.18   20   
 31 James Markhorst           10 William Floyd           6:39.4   20:40.68   21   
 32 Ryan Happel               10 Calhoun                 6:39.8   20:41.97   22   
 33 Jared Jackson             10 Sachem East             6:40.1   20:42.85   23   
 34 Shaffar Jeremy             9 Sachem East             6:42.7   20:50.97   24   
 35 Billy Close               10 William Floyd           6:44.2   20:55.73   25   
 36 Justin Busch              10 Hhh East                6:44.7   20:57.19        
 37 Christopher Battista      10 Connetquot              6:45.2   20:58.75   26   
 38 Chris Ducey               10 MacArthur               6:45.5   20:59.62   27   
 39 Connor Neimeth            10 Sachem East             6:45.7   21:00.19   28   
 40 Adam Tarsia                9 Miller Place            6:45.9   21:00.92   29   
 41 Griffen LaBianca          10 Miller Place            6:46.2   21:01.94   30   
 42 Alex Serrigson            10 Commack                 6:47.1   21:04.79   31   
 43 Zakir Siddiqui            10 John Glenn              6:48.8   21:09.91        
 44 Greg Gove                 10 Riverhead               6:49.0   21:10.48   32   
 45 Patrick McNelis           10 Commack                 6:49.1   21:10.99   33   
 46 Tyler Rothman             10 MacArthur               6:49.9   21:13.39   34   
 47 Brian Cho                 10 Great Neck South        6:50.9   21:16.62   35   
 48 Christian Dolan           10 Patchogue/Medford       6:51.2   21:17.31        
 49 Nicholas Desimone         10 Sachem North            6:52.2   21:20.52        
 50 Drew Paccione             10 West Islip              6:52.5   21:21.57   36   
 51 Anthony Licata            10 Sachem East             6:53.0   21:23.09   37   
 52 Jon Nieves                10 MacArthur               6:53.2   21:23.49   38   
 53 Matt Carr                 10 Sachem North            6:53.3   21:23.97        
 54 Taylor Diamond            10 Roslyn                  6:53.9   21:25.82        
 55 Matthew Dickerson         10 Middle Country          6:54.5   21:27.58        
 56 Michael Lu                10 Great Neck South        6:55.7   21:31.46   39   
 57 Alexander Hamarich        10 Patchogue/Medford       6:56.1   21:32.70        
 58 Brandon Horyczun          10 Riverhead               6:57.1   21:35.77   40   
 59 Timothy Montick            9 Bellport                6:57.4   21:36.72   41   
 60 Zachary Stickelman        10 John Glenn              7:00.3   21:45.58        
 61 Anthony Fitzgerald         9 West Babylon            7:00.7   21:46.97        
 62 Kevin Maloney              9 Miller Place            7:01.0   21:47.90   42   
 63 Kyle Klein                 9 Miller Place            7:02.9   21:53.83   43   
 64 Tom Brazzel               10 William Floyd           7:03.4   21:55.29   44   
 65 Johnnie Goldblatt         10 Hhh East                7:06.3   22:04.30        
 66 Alex Sarmiento            10 Sachem North            7:06.8   22:05.99        
 67 Jordan Corwith            10 Southampton             7:09.0   22:12.86        
 68 Bryce Husted              10 Commack                 7:11.3   22:19.96   45   
 69 Tim Colgan                10 Sachem North            7:12.5   22:23.55        
 70 Alex lampa                10 St. Francis Prep        7:15.2   22:32.12        
 71 Paul Henselder            10 Lindenhurst             7:15.5   22:32.80   46   
 72 Ryan Huston               10 Middle Country          7:16.3   22:35.31        
 73 Jonah Yonks               10 Mount Sinai             7:16.3   22:35.52        
 74 Daniel Marinelli          10 Connetquot              7:16.8   22:36.80   47   
 75 Jason DeCoteau            10 West Islip              7:17.4   22:38.67   48   
 76 Luis Arriaza              10 Commack                 7:17.4   22:38.88        
 77 Adam Czenwinski           10 Commack                 7:17.9   22:40.24        
 78 Victor Steinwand           9 Great Neck South        7:18.0   22:40.58   49   
 79 Pedro Hernandez           10 William Floyd           7:18.8   22:43.19   50   
 80 Syed Hossain              10 Bellport                7:19.0   22:43.68   51   
 81 Leon Zhao                 11 Ward Melville           7:19.5   22:45.33        
 82 Tim Halinski              10 Connetquot              7:22.5   22:54.56   52   
 83 Dylan Santos              10 Sachem East             7:26.7   23:07.73   53   
 84 Robert Henn               10 William Floyd           7:27.2   23:09.37   54   
 85 David Marcano             10 MacArthur               7:27.6   23:10.51   55   
 86 Rob Hagner                10 MacArthur               7:27.7   23:10.77   56   
 87 Anthony Hristidis         10 William Floyd           7:28.6   23:13.68   57   
 88 Jamison Scarlotos          9 Miller Place            7:29.5   23:16.28   58   
 89 Eoin McElhinney           10 Riverhead               7:30.6   23:19.74   59   
 90 Oscar Martinez            10 MacArthur               7:32.1   23:24.53   60   
 91 Nick Terry                10 Hampton Bays            7:32.6   23:25.92        
 92 David Bellante             9 Bellport                7:32.7   23:26.28   61   
 93 Liam Schibi               10 Miller Place            7:33.7   23:29.46   62   
 94 Elijah Pyatt              10 Islip                   7:34.5   23:31.95        
 95 Danny Ortez               10 Riverhead               7:35.7   23:35.62   63   
 96 Patricio Pulla            10 Hampton Bays            7:37.0   23:39.77        
 97 Connor Gallagher          10 West Islip              7:38.5   23:44.33   64   
 98 Owen Kells                10 Hauppauge               7:39.2   23:46.49        
 99 Mathew Goodis             10 Connetquot              7:40.6   23:50.99   65   
100 Tim Mullally              10 William Floyd           7:41.0   23:52.06        
101 Justin Weiss              10 MacArthur               7:41.9   23:54.85   66   
102 Sean Griffin              10 Commack                 7:45.7   24:06.84        
103 Kyle Tracy                10 Babylon                 7:47.1   24:11.12        
104 Tyler Brock                9 Bellport                7:49.0   24:17.10   67   
105 Ryan Naviloff             10 West Babylon            7:49.2   24:17.48        
106 Domenico Pensa III         9 Hampton Bays            7:49.4   24:18.27        
107 Christopher Harsch        10 West Islip              7:49.7   24:19.13   68   
108 Philip Marino             10 Mercy                   7:51.4   24:24.43        
109 Jordan Tamir              10 Roslyn                  7:51.9   24:25.89        
110 Noah Zimmerman            10 Hhh East                7:55.5   24:37.05        
111 Addison Colusbey          10 Connetquot              7:57.8   24:44.20   69   
112 Damian Rabstejnek         10 Bellport                8:00.5   24:52.63   70   
113 Jake Maresca              10 West Islip              8:07.7   25:15.08   71   
114 Kyle Strayer              10 Connetquot              8:08.6   25:17.95   72   
115 Christopher Lalli         10 Lindenhurst             8:08.7   25:18.30   73   
116 Sebastian Camino          10 Islip                   8:08.9   25:18.70        
117 Chris Newham              10 Patchogue/Medford       8:11.9   25:28.27        
118 Robert Hoyler             10 West Islip              8:13.2   25:32.05   74   
119 Robert Elliston           10 Southold                8:13.4   25:32.76        
120 Ryan Shand                10 Calhoun                 8:15.3   25:38.72   75   
121 Robert Mortarana          10 MacArthur               8:16.6   25:42.86        
122 Justin Gonzalez           10 Lindenhurst             8:19.3   25:51.20   76   
123 Asad Azim                 10 Mount Sinai             8:21.0   25:56.49        
124 XiaoYang Luo              10 Great Neck South        8:21.9   25:59.18   77   
125 Brendan Barron            10 Connetquot              8:23.5   26:04.31   78   
126 Eric Lopez                10 Calhoun                 8:23.6   26:04.52   79   
127 Derek Walter              10 Connetquot              8:24.3   26:06.69        
128 Timothy Cotroneo          10 Lindenhurst             8:25.1   26:09.03   80   
129 Nick Stainkamp             9 Sachem East             8:25.8   26:11.18        
130 Dylan Trichon             10 Calhoun                 8:29.7   26:23.36   81   
131 Nish Chowdury             10 Sachem North            8:29.7   26:23.57        
132 Alex Brodmerkel           10 West Babylon            8:34.7   26:38.99        
133 Peter Ackerman            10 Roslyn                  8:35.5   26:41.40        
134 Daniel Reyes              10 Middle Country          8:37.8   26:48.51        
135 Mathew Cicero             10 Calhoun                 8:43.3   27:05.55   82   
136 Stephen Hendricks         10 Lindenhurst             8:46.7   27:16.28   83   
137 Adam Graziose             10 Connetquot              9:07.5   28:20.79        
138 Thomas Marino             10 John Glenn              9:14.6   28:43.09        
139 Luke Collum                9 Southampton             9:15.2   28:44.65        
140 Caleb Shim                10 John Glenn              9:17.9   28:53.18        
141 Tyler Conor               10 Calhoun                 9:37.8   29:54.98        
142 Robert Penn               10 Mercy                   9:50.5   30:34.57        
143 Utsav Shah                10 Sachem North            9:52.0   30:39.06        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Sachem North                 31    2    3    5   10   11   12   13           
      Total Time:  1:34:11.63                                                     
         Average:    18:50.33                                                     
   2 Commack                      89    6   14   18   20   31   33   45           
      Total Time:  1:41:12.27                                                     
         Average:    20:14.46                                                     
   3 Sachem East                 103    9   19   23   24   28   37   53           
      Total Time:  1:42:28.13                                                     
         Average:    20:29.63                                                     
   4 Riverhead                   139    1    7   32   40   59   63                
      Total Time:  1:43:33.86                                                     
         Average:    20:42.78                                                     
   5 William Floyd               155   15   21   25   44   50   54   57           
      Total Time:  1:46:18.75                                                     
         Average:    21:15.75                                                     
   6 Miller Place                160   16   29   30   42   43   58   62           
      Total Time:  1:45:51.84                                                     
         Average:    21:10.37                                                     
   7 Calhoun                     201    8   17   22   75   79   81   82           
      Total Time:  1:52:04.08                                                     
         Average:    22:24.82                                                     
   8 Great Neck South            204    4   35   39   49   77                     
      Total Time:  1:49:58.39                                                     
         Average:    21:59.68                                                     
   9 MacArthur                   210   27   34   38   55   56   60   66           
      Total Time:  1:49:57.78                                                     
         Average:    21:59.56                                                     
  10 Connetquot                  259   26   47   52   65   69   72   78           
      Total Time:  1:55:05.30                                                     
         Average:    23:01.06                                                     
  11 West Islip                  287   36   48   64   68   71   74                
      Total Time:  1:57:18.78                                                     
         Average:    23:27.76                                                     
  12 Bellport                    290   41   51   61   67   70                     
      Total Time:  1:56:56.41                                                     
         Average:    23:23.29                                                     
  13 Lindenhurst                 358   46   73   76   80   83                     
      Total Time:  2:07:07.61                                                     
         Average:    25:25.53





 Boys 1.47 Mile Run CC Frosh  A
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Kal Lewis                  9 Shelter Island          4:56.0    7:15.03    1   
  2 Christian Berberich        9 Sachem East             5:28.9    8:03.43    2   
  3 Joseph Berberich           9 Sachem East             5:30.1    8:05.25    3   
  4 Jonas Kinsey               9 Shelter Island          5:31.8    8:07.62    4   
  5 Adam Zelin                 9 Shoreham Wad            5:32.4    8:08.60        
  6 Ryan Howell                9 Sachem East             5:32.9    8:09.33    5   
  7 Zac Mobius                 8 Southampton             5:33.4    8:10.01        
  8 Anthony Cuadros            9 Northport               5:33.8    8:10.70    6   
  9 Matthew Pietzak            9 Sachem East             5:44.4    8:26.18    7   
 10 James Senior               9 Northport               5:45.0    8:27.12    8   
 11 Branco Garrido             9 Walt Whitman            5:46.7    8:29.55    9   
 12 James Butler               9 Sachem North            5:47.8    8:31.28   10   
 13 Chris Schmidt              9 Riverhead               5:49.2    8:33.33        
 14 Greg Lobalsamo             9 William Floyd           5:49.7    8:33.95        
 15 Kevin Martin               9 Walt Whitman            5:52.1    8:37.60   11   
 16 James Gibbs               10 Sachem East             5:56.7    8:44.29   12   
 17 Aidan Sewell               9 Northport               5:57.2    8:45.09   13   
 18 Dominic Merchelski         9 Lindenhurst             5:57.7    8:45.69   14   
 19 Luke Zarko                 9 Northport               5:57.9    8:46.05   15   
 20 Sean McCormick             9 Connetquot              5:58.3    8:46.60   16   
 21 Tyler Gulluscio            8 Shelter Island          5:58.5    8:46.97   17   
 22 Srinath Gandham            9 Hhh East                5:59.2    8:47.99   18   
 23 Harry Wiwczar              9 Kings Park              5:59.6    8:48.52   19   
 24 Michael Shannon            9 Connetquot              5:59.9    8:49.00   20   
 25 Anthony Aciello            9 William Floyd           6:00.6    8:50.02        
 26 Lucas Cioch                9 Riverhead               6:00.9    8:50.46        
 27 Chris Arthur               9 Walt Whitman            6:01.2    8:50.94   21   
 28 Andrew Calabria            9 Sachem North            6:01.6    8:51.47   22   
 29 Ryan Schlichting           9 Riverhead               6:02.4    8:52.74        
 30 Dylan Cella                9 Walt Whitman            6:02.9    8:53.37   23   
 31 Shane O'Rourke             9 Sachem North            6:03.6    8:54.37   24   
 32 Mason Falco                9 Islip                   6:03.9    8:54.82        
 33 Domingo Gil                8 Shelter Island          6:04.7    8:56.04   25   
 34 Nick DeGaetano             9 Walt Whitman            6:05.4    8:57.09   26   
 35 Garrett Schilling          9 Northport               6:06.4    8:58.50   27   
 36 Eric Geringswald           9 Hhh East                6:06.8    8:59.11   28   
 37 Elijah Halsey              9 Southampton             6:07.2    8:59.66        
 38 Josh Turk                  9 Sachem East             6:07.5    9:00.10   29   
 39 Dominick Katrivanos        9 Connetquot              6:08.2    9:01.13   30   
 40 Sean McCarvey              9 Sachem East             6:14.5    9:10.41   31   
 41 Anthony Trink              9 Connetquot              6:14.7    9:10.76   32   
 42 David Cavalino             9 Sachem East             6:15.1    9:11.29        
 43 Daniel Aliakseyeu          9 Southampton             6:15.3    9:11.59        
 44 Brandon Payano             8 Shelter Island          6:17.8    9:15.31   33   
 45 Van Gatz                   9 Riverhead               6:19.2    9:17.30        
 46 Steven Giuliani            9 Northport               6:19.9    9:18.39   34   
 47 Mark Raineri               9 Northport               6:22.0    9:21.47   35   
 48 Richard Mangogna           9 Kings Park              6:22.3    9:21.99   36   
 49 Jay Nagpal                 9 Hhh East                6:23.2    9:23.19   37   
 50 Stephen Hong               9 Walt Whitman            6:23.5    9:23.67   38   
 51 Avery Davis                9 Sachem North            6:24.2    9:24.69   39   
 52 Gabriel Colon              9 Sachem East             6:24.9    9:25.72        
 53 Shivam Mishra              9 Hhh East                6:29.1    9:31.89   40   
 54 Anthony Laviano            9 Sachem East             6:29.6    9:32.64        
 55 Brandon Simas              9 Sachem East             6:30.2    9:33.54        
 56 Justin Reisert             9 Wantagh                 6:31.0    9:34.68        
 57 Sam Moritz                 9 Wantagh                 6:31.2    9:34.95        
 58 Issac Castro               9 Northport               6:32.2    9:36.45        
 59 Kevin Wrobel               9 Walt Whitman            6:32.4    9:36.77   41   
 60 Sean O'Hehir               9 Sachem East             6:34.4    9:39.67        
 61 Aidan Kilkenny             9 Sachem North            6:37.3    9:43.91   42   
 62 Aiden Harrington           9 Connetquot              6:37.6    9:44.43   43   
 63 Sean D'Amaro               9 Northport               6:37.8    9:44.77        
 64 Alex Liu                   9 Hhh East                6:40.8    9:49.08   44   
 65 Patrick Keenah             9 Connetquot              6:41.5    9:50.09   45   
 66 James Trink                9 Connetquot              6:43.3    9:52.75   46   
 67 Peter Joyce                9 Northport               6:43.9    9:53.74        
 68 Jeremy Hees                9 Hhh East                6:45.0    9:55.28   47   
 69 Kyle McCann                9 Sachem North            6:45.2    9:55.62   48   
 70 John Healy                 9 Hhh East                6:47.1    9:58.38   49   
 71 Stephen Martinez           9 Lindenhurst             6:48.4   10:00.33   50   
 72 Stanley Guo                9 Lindenhurst             6:50.2   10:02.98   51   
 73 Jake Myers                 9 Sachem East             6:50.6   10:03.55        
 74 Colin Leslie               7 Center Moriches         6:50.9   10:03.90        
 75 Liam Biscari               7 Islip                   6:51.3   10:04.62        
 76 charles league             9 Lindenhurst             6:51.6   10:05.04   52   
 77 Zachary Goddeau            9 Sachem East             6:53.0   10:07.09        
 78 Keegan Rehill              9 Roslyn                  6:54.8   10:09.71        
 79 Angelo D'Ambrosi           9 Hhh East                6:55.1   10:10.21        
 80 Angelo Lupo                9 Hhh East                6:56.1   10:11.60        
 81 Michael Florentz           9 Kings Park              6:56.5   10:12.24   53   
 82 Brendan Mott               9 Sachem East             6:58.0   10:14.34        
 83 Pacey Cronin               7 Shelter Island          6:59.3   10:16.30   54   
 84 Ryan Espinal               9 Kings Park              7:04.1   10:23.44   55   
 85 Michael Horvath            9 Babylon                 7:06.2   10:26.39        
 86 Connor Sommers             9 Wantagh                 7:10.3   10:32.42        
 87 Matt Ingraffia             9 Sachem North            7:11.7   10:34.47   56   
 88 Sean O'Leary              10 Kings Park              7:14.3   10:38.43   57   
 89 Kidger Michael             9 Sachem East             7:16.5   10:41.61        
 90 Nick Corredor              9 Hampton Bays            7:18.1   10:43.93        
 91 Joe Stuzenske              9 Sachem East             7:18.4   10:44.41        
 92 Jason Pearl                9 Kings Park              7:22.5   10:50.39   58   
 93 Daniel Audia               9 Sachem North            7:24.0   10:52.58        
 94 AJ Fittipaldi              9 Connetquot              7:25.9   10:55.39        
 95 Jake Scattareggia          9 Connetquot              7:40.7   11:17.12        
 96 Justin Gudel               9 Lindenhurst             7:46.8   11:26.10   59   
 97 Logan Steinhauer           9 Babylon                 7:47.9   11:27.71        
 98 Austin Sherman             9 Lindenhurst             8:24.9   12:22.17   60   
 99 Ryan Heinzman              9 Northport               8:41.3   12:46.28        
100 Reef Schaefer              9 Islip                   8:54.6   13:05.74        
101 Mathew Pietranello         9 Calhoun                 8:56.3   13:08.25        
102 Anthony Piergiovanni       9 Wantagh                10:15.6   15:04.84        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Sachem East                  29    2    3    5    7   12   29   31           
      Total Time:    41:28.48                                                     
         Average:     8:17.70                                                     
   2 Northport                    69    6    8   13   15   27   34   35           
      Total Time:    43:07.46                                                     
         Average:     8:37.50                                                     
   3 Shelter Island               80    1    4   17   25   33   54                
      Total Time:    42:20.97                                                     
         Average:     8:28.20                                                     
   4 Walt Whitman                 90    9   11   21   23   26   38   41           
      Total Time:    43:48.55                                                     
         Average:     8:45.71                                                     
   5 Sachem North                137   10   22   24   39   42   48   56           
      Total Time:    45:25.72                                                     
         Average:     9:05.15                                                     
   6 Connetquot                  141   16   20   30   32   43   45   46           
      Total Time:    45:31.92                                                     
         Average:     9:06.39                                                     
   7 Hhh East                    167   18   28   37   40   44   47   49           
      Total Time:    46:31.26                                                     
         Average:     9:18.26                                                     
   8 Kings Park                  220   19   36   53   55   57   58                
      Total Time:    49:24.62                                                     
         Average:     9:52.93                                                     
   9 Lindenhurst                 226   14   50   51   52   59   60                
      Total Time:    50:20.14                                                     
         Average:    10:04.03 
  
 



Boys 1.47 Mile Run CC Frosh   B
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================

  1 Michael Silveri            8 Eastport/SouthMano      5:27.6    8:01.44    1   
  2 Kevin Carballo             9 Eastport/SouthMano      5:31.0    8:06.48    2   
  3 Matthew Flood              8 Eastport/SouthMano      5:31.3    8:06.93    3   
  4 Nicholas Paooas            9 Commack                 5:40.6    8:20.62    4   
  5 Kiyoshi Shiomitus          9 Commack                 5:40.9    8:21.00    5   
  6 Andrew Paules              9 West Islip              5:42.2    8:23.01    6   
  7 Aidan Potter               9 Kellenberg              5:44.5    8:26.33    7   
  8 Alex Genna                 9 Patchogue/Medford       5:45.4    8:27.64    8   
  9 Scott Peterson             9 Hauppauge               5:49.1    8:33.07        
 10 Steven Ivans               9 Patchogue/Medford       5:49.6    8:33.81    9   
 11 Leo Ramirez               11 Middle Country          5:49.8    8:34.20   10   
 12 William Francis            9 Commack                 5:50.2    8:34.72   11   
 13 cole flynn                 9 Harborfields            5:50.4    8:35.10   12   
 14 Oisin O'Sullivan           9 Middle Country          5:50.8    8:35.64   13   
 15 Ian Hollander              9 Middle Country          5:51.1    8:36.12   14   
 16 Kevin Murphy               9 Hauppauge               5:51.4    8:36.55        
 17 Richard Kanders            9 Great Neck South        5:51.7    8:36.90        
 18 James Cameron              9 West Islip              5:54.4    8:40.96   15   
 19 Anthony Perchinelli        9 Holy Trinity            5:55.4    8:42.44        
 20 Alexander Receniello       9 Middle Country          5:57.0    8:44.78   16   
 21 Alex lampa                10 St. Francis Prep        5:58.4    8:46.84        
 22 Ryan Gaudio                9 Herricks                5:58.7    8:47.20   17   
 23 Liam Wolf                  9 Patchogue/Medford       6:00.6    8:50.05   18   
 24 Jordan Nielson             9 Hauppauge               6:01.7    8:51.70        
 25 Zach Maikowski             9 Commack                 6:02.1    8:52.19   19   
 26 Tristan Bailey             9 Miller Place            6:05.2    8:56.78   20   
 27 John Slavinskas            9 John Glenn              6:05.4    8:57.14   21   
 28 Jon Iacovelli              9 Commack                 6:05.7    8:57.49   22   
 29 Matthew Liu                9 John Glenn              6:05.9    8:57.86   23   
 30 Chris Doyle                9 West Islip              6:06.7    8:59.01   24   
 31 Joseph Marturano           9 Eastport/SouthMano      6:06.9    8:59.24   25   
 32 Sohil Dharia               9 Jericho                 6:09.3    9:02.76   26   
 33 CJ DeFeo                   9 Patchogue/Medford       6:09.7    9:03.44   27   
 34 Nikolas Blackton           9 West Islip              6:10.0    9:03.83   28   
 35 Cameron Mooney             9 Kellenberg              6:10.4    9:04.50   29   
 36 Jeff Chen                  9 Herricks                6:14.7    9:10.79   30   
 37 Alex DeMarco               9 Herricks                6:15.5    9:11.89   31   
 38 Kenny Galo                 9 MacArthur               6:16.0    9:12.64        
 39 Khaled Taima               9 Jericho                 6:17.2    9:14.39   32   
 40 Jacob Horoszewski          9 Eastport/SouthMano      6:17.4    9:14.67   33   
 41 Michael Dicpinigaitis      9 Jericho                 6:17.7    9:15.10   34   
 42 Kevin Lin                  9 Great Neck South        6:17.9    9:15.49        
 43 John Burns                 9 Holy Trinity            6:18.1    9:15.82        
 44 Jason Suh                  9 Jericho                 6:18.4    9:16.21   35   
 45 Noah Metzler               9 Mount Sinai             6:20.1    9:18.68   36   
 46 Anthony Varacchi           9 Mercy                   6:20.7    9:19.61        
 47 Niall Gildea               9 West Islip              6:22.0    9:21.54   37   
 48 Chris Tuffy               10 St. Francis Prep        6:22.5    9:22.20        
 49 Jason Chen                 9 Jericho                 6:24.2    9:24.66   38   
 50 John Lamparter             9 Mount Sinai             6:24.9    9:25.70   39   
 51 Kyle DeVinny              10 John Glenn              6:25.7    9:26.97   40   
 52 James Ryan                 9 Miller Place            6:26.5    9:28.15   41   
 53 Ryan Devitt                9 John Glenn              6:26.7    9:28.44   42   
 54 shaan singh                9 Harborfields            6:26.9    9:28.70   43   
 55 Kyle Teran                 9 Holy Trinity            6:27.7    9:29.92        
 56 Ryan Li                    9 Herricks                6:29.3    9:32.17   44   
 57 matthew zamow             12 Harborfields            6:30.6    9:34.17   45   
 58 Ethan Darvin               9 Commack                 6:31.8    9:35.82   46   
 59 Luis Angel Nieto-Martine   9 Mount Sinai             6:34.7    9:40.12   47   
 60 chris benincase            9 Harborfields            6:35.1    9:40.72   48   
 61 jack wren                  9 Harborfields            6:35.4    9:41.23   49   
 62 Logan Cline                9 Rocky Point             6:36.1    9:42.24   50   
 63 Tyler Cruz                10 Patchogue/Medford       6:36.7    9:43.03   51   
 64 Juan Juan                  9 Bayport/Bluepoint       6:36.8    9:43.27   52   
 65 Michael Lombardi           9 Miller Place            6:40.0    9:47.97   53   
 66 Jack Dooley                9 Hauppauge               6:41.8    9:50.60        
 67 Paul Ciesluk               9 West Islip              6:42.0    9:50.87   54   
 68 Justin Saldana             9 Kellenberg              6:42.6    9:51.69   55   
 69 Michael Valenzuela        10 St. Francis Prep        6:44.8    9:54.97        
 70 Daniel Henninger           9 Mount Sinai             6:48.5   10:00.46   56   
 71 Micheal Pezzuto            9 Jericho                 6:49.2   10:01.45   57   
 72 Rick Wang                  9 Jericho                 6:49.5   10:01.88   58   
 73 Nate Weaver                9 Miller Place            6:49.7   10:02.25   59   
 74 Brendan Bracken            9 Middle Country          6:51.0   10:04.10   60   
 75 Jack Lynch                10 St. Francis Prep        6:55.4   10:10.64        
 76 Brian Cestaro              9 Bayport/Bluepoint       6:57.2   10:13.19   61   
 77 Brandon Tso                9 Jericho                 6:57.7   10:13.89        
 78 Aidan Vu                   9 Rocky Point             6:59.0   10:15.94   62   
 79 Matthew Devitt             9 John Glenn              6:59.2   10:16.19   63   
 80 Chris Bochicchio           9 Bayport/Bluepoint       6:59.4   10:16.45   64   
 81 Cole Swenson               9 Rocky Point             7:01.0   10:18.80   65   
 82 Andrew Korakis             9 Mount Sinai             7:01.8   10:19.94   66   
 83 Douglas McDonough          9 Bayport/Bluepoint       7:02.9   10:21.63   67   
 84 Sean Pecora                9 Kellenberg              7:03.5   10:22.51   68   
 85 ryan kulikowsky            9 Harborfields            7:03.7   10:22.83   69   
 86 Lucas Stahlmann            9 Miller Place            7:04.6   10:24.05   70   
 87 Matt Sherman               9 Mercy                   7:08.2   10:29.39        
 88 Konnor Smith               9 Mount Sinai             7:09.1   10:30.65   71   
 89 William Regan              9 Kellenberg              7:11.4   10:34.17   72   
 90 Chris Carmen               9 Rocky Point             7:13.5   10:37.22   73   
 91 Damien Millsap             9 Patchogue/Medford       7:15.9   10:40.65   74   
 92 Tyler Hanratty             9 John Glenn              7:16.8   10:42.10   75   
 93 Saleem Ali                13 Jericho                 7:20.3   10:47.21        
 94 Tom Amalfitano             9 Rocky Point             7:20.6   10:47.55   76   
 95 Jeffrey Schlick            9 Holy Trinity            7:21.7   10:49.25        
 96 Theodore Chang             9 Great Neck South        7:22.8   10:50.88        
 97 Larry Ding                 9 Jericho                 7:24.3   10:52.99        
 98 Robert Dewitt              9 Mercy                   7:27.7   10:58.06        
 99 Matthew Marchitelli        9 Bayport/Bluepoint       7:28.2   10:58.80   77   
100 Stephen Murphy             9 Kellenberg              7:30.0   11:01.49   78   
101 Justin DeWitt              9 Kellenberg              7:32.2   11:04.61   79   
102 richard grant              9 Harborfields            7:35.5   11:09.49   80   
103 Ryan Murphy                9 Kellenberg              7:42.0   11:19.13        
104 Michael DiMartini         10 John Glenn              7:43.8   11:21.68   81   
105 alex kirchoff              9 Harborfields            7:43.9   11:21.90        
106 Cole Markland              9 Rocky Point             7:50.1   11:30.97   82   
107 Aidan Flood                9 John Glenn              7:50.3   11:31.24        
108 Luke Millner               9 Mount Sinai             7:51.0   11:32.36   83   
109 Jack Frycek                9 Mount Sinai             7:52.2   11:34.08        
110 Christopher Gazis          9 Kellenberg              7:59.0   11:44.05        
111 Owen Fillmore              9 Tappan Zee              8:00.7   11:46.56        
112 John Parisi                9 Kellenberg              8:06.5   11:55.15        
113 Andrew Erickson            9 Kellenberg              8:09.9   12:00.03        
114 Jaan Malik                 9 West Islip              8:15.9   12:08.90   84   
115 luke philip                9 Herricks                8:26.7   12:24.86   85   
116 Jackson Sorell             9 Port Jefferson          9:00.2   13:14.00        
117 Dylan Lai                  9 Jericho                 9:58.5   14:39.80 
 87 Unknown                                              7:06.1   10:26.26        
 91 Unknown                                              7:12.8   10:36.14               
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Commack                      61    4    5   11   19   22   46                
      Total Time:    43:06.02                                                     
         Average:     8:37.21                                                     
   2 Eastport/SouthMano           64    1    2    3   25   33                     
      Total Time:    42:28.76                                                     
         Average:     8:29.76                                                     
   3 West Islip                  110    6   15   24   28   37   54   84           
      Total Time:    44:28.35                                                     
         Average:     8:53.67                                                     
   4 Middle Country              113   10   13   14   16   60                     
      Total Time:    44:34.84                                                     
         Average:     8:54.97                                                     
   5 Patchogue/Medford           113    8    9   18   27   51   74                
      Total Time:    44:37.97                                                     
         Average:     8:55.60                                                     
   6 Jericho                     165   26   32   34   35   38   57   58           
      Total Time:    46:13.12                                                     
         Average:     9:14.63                                                     
   7 John Glenn                  189   21   23   40   42   63   75   81           
      Total Time:    47:06.60                                                     
         Average:     9:25.32                                                     
   8 Harborfields                197   12   43   45   48   49   69   80           
      Total Time:    46:59.92                                                     
         Average:     9:23.99                                                     
   9 Herricks                    207   17   30   31   44   85                     
      Total Time:    49:06.91                                                     
         Average:     9:49.39                                                     
  10 Kellenberg                  231    7   29   55   68   72   78   79           
      Total Time:    48:19.20                                                     
         Average:     9:39.84                                                     
  11 Miller Place                243   20   41   53   59   70                     
      Total Time:    48:39.20                                                     
         Average:     9:43.84                                                     
  12 Mount Sinai                 244   36   39   47   56   66   71   83           
      Total Time:    48:44.90                                                     
         Average:     9:44.98                                                     
  13 Bayport/Bluepoint           321   52   61   64   67   77                     
      Total Time:    51:33.34                                                     
         Average:    10:18.67                                                     
  14 Rocky Point                 326   50   62   65   73   76   82                
      Total Time:    51:41.75                                                     
         Average:    10:20.35