Just in Time Racing - Contractor License                           HY-TEK's Meet Manager
                     Section VIII Conference Dual Meets - 9/25/2018                      
                                   Bethpage State Park                                   
                                                                    
 
Boys Run CC Novice 1.5 miles
      Comp#  Name                            School                           Time Points
=========================================================================================
    1  2043  Joseph Mongiello            11  Syosset                      10:08.03      1
    2  2028  Ben Guttman                 10  Syosset                      10:21.57      2
    3  2026  Matthew Gerosa               9  Syosset                      10:51.18      3
    4  2016  Brendan Bratman             10  Syosset                      10:59.35      4
    5  2044  Jared Nachmias              10  Syosset                      11:00.15      5
    6  1396  Connor Dekenipp              9  Island Trees                 11:01.14       
    7  2036  Jack Lagando                11  Syosset                      11:22.65      6
    8  1665  Matthew McAuley              9  Massapequa                   11:35.89       
    9  1649  Nicholas Cooney              9  Massapequa                   11:45.53       
   10  2027  Ben Gruber                  10  Syosset                      11:50.38      7
   11  2035  Evan Kang                    9  Syosset                      11:57.06       
   12  2021  Jack Cohen                   9  Syosset                      11:57.88       
   13  2017  Ian Brecker                  9  Syosset                      12:01.63       
   14  1175  Michael Ponzio              10  Farmingdale                  12:32.82       
   15  2030  Aaron Hafkin                10  Syosset                      12:34.44       
   16  1652  Andrew Cusumano              9  Massapequa                   12:40.82       
   17  2032  Nick Helguero               10  Syosset                      12:49.23       
   18  1394  John Bellisio               11  Island Trees                 12:51.58       
   19  2060  Emery Ventura               11  Syosset                      12:59.06       
   20  1669  Michael Ricardo              9  Massapequa                   13:45.77       
   21  1851  Antony Berrezueta           11  Port Washington              13:51.17       
   22  5001  Hamza Iqbal                 10  Syosset                      14:15.31       
   23  2261  Daniel Geng                  9  Syosset                      14:18.76       
   24  2031  Joseph Hardina              11  Syosset                      14:28.56       
   25  2056  Lance Singuenco             10  Syosset                      14:59.65       
   26  2270  Om Patel                     9  Farmingdale                  15:20.77       
   27  2161  thomas liebl                11  West Hemp                    18:47.65       
   28  1198  Anthony Trenchfield          9  Freeport                     18:56.09       
   29  1857  Anthony De Nisco             9  Port Washington              21:13.80
 

Event 3  Boys 5k Run CC Junior Varsity
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================

  Conference 1 Results 5000 Run                                                    
  1 Matthew Scardigno         10 Port Washington       19:08.18    1             
  2 Isaac Goldstein           10 Port Washington       19:20.67    2             
  3 Hugh Owens                12 Port Washington       19:21.51    3             
  4 Daniel Ruskin             10 Port Washington       19:28.87    4             
  5 Jack Baxt                 11 Syosset               19:44.62    5             
  6 Joe Kuroda                10 Port Washington       19:56.05    6             
  7 Matt Rice                 10 East Meadow           19:59.30    7             
  8 Nathan Aranoff            10 Port Washington       20:04.48    8             
  9 Andrew Rosenberg          11 Syosset               20:23.74    9             
 10 Ethan Doran                9 Farmingdale           20:37.86   10             
 11 Jason Banish              11 East Meadow           20:41.22   11             
 12 Sebastian Castro          12 East Meadow           20:41.89   12             
 13 Ishaan Patel              11 Syosset               20:49.28   13             
 14 Jake D''Alto              11 East Meadow           20:50.84   14             
 15 Benjamin Aranoff          12 Port Washington       20:53.34   15             
 16 Carl Nie                  10 Syosset               20:54.61   16             
 17 Jeremy Silberg            10 Port Washington       20:57.32                  
 18 Nathan Im                 10 Port Washington       20:59.99                  
 19 William Lane               9 Port Washington       21:02.47                  
 20 Aaron Baxt                11 Syosset               21:11.89   17             
 21 Luke Feeney               11 Syosset               21:12.43   18             
 22 John Conaty               12 Massapequa            21:13.14   19             
 23 Sam Cordova               10 Farmingdale           21:14.57   20             
 24 Aidan Kelly               11 Farmingdale           21:15.43   21             
 25 Matthew Batkiewicz        11 Syosset               21:17.05   22             
 26 Peter Manino               9 Massapequa            21:18.04   23             
 27 Christian Williams        12 Massapequa            21:18.91   24             
 28 Steven Higgins            11 Massapequa            21:19.86   25             
 29 Nick Burnside              9 East Meadow           21:20.52   26             
 30 Christian Marinello       12 East Meadow           21:21.68   27             
 31 Terrence McGinty           9 Port Washington       21:23.02                  
 32 Daniel Kasin              12 Massapequa            21:23.33   28             
 33 Sam Cacioppo              12 Port Washington       21:24.90                  
 34 Jasper Kimball            11 Port Washington       21:40.22                  
 35 Brian Benedetto           11 East Meadow           21:43.86   29             
 36 Jalen Morales             11 East Meadow           21:47.00                  
 37 David Dagoon              11 East Meadow           22:02.64                  
 38 Nick Leeb                 10 East Meadow           22:04.55                  
 39 Maxwell Meehan             9 Port Washington       22:05.18                  
 40 Michael Russo             10 East Meadow           22:05.68                  
 41 Matthew Hellerman          9 Port Washington       22:09.44                  
 42 Alex Saar                 11 Massapequa            22:12.48   30             
 43 Benjamin Blumberg          9 Plainview Kennedy     22:15.00   31             
 44 Samir Khan                 9 East Meadow           22:17.00                  
 45 Jordan Zaia               12 Massapequa            22:18.52   32             
 46 Rukiya Kawaguchi          11 Port Washington       22:24.51                  
 47 Yukaka Ito                10 Port Washington       22:33.65                  
 48 Wilson Velasco            11 Port Washington       22:35.04                  
 49 Stephen Kessler           10 Farmingdale           22:37.81   33             
 50 Carson Winters            10 Hicksville            22:44.55   34             
 51 Stephen Cooney            11 Massapequa            22:51.73                  
 52 Michael Bischoff           9 Port Washington       22:52.43                  
 53 Joseph Roldan             11 Hicksville            22:53.32   35             
 54 Emmett De Bruin           11 Long Beach            22:54.80   36             
 55 Kabeera Singh             11 Port Washington       22:58.08                  
 56 Gavin Rogers              11 Farmingdale           23:03.49   37             
 57 Aaditya Vaghela           11 Hicksville            23:06.49   38             
 58 Anthony Dimartino          9 Hicksville            23:07.15   39             
 59 Jake Gakshteyn            11 East Meadow           23:14.56                  
 60 Anthony Cafaro            11 Long Beach            23:19.42   40             
 61 Rohan Mehrotra            11 Hicksville            23:22.65   41             
 62 Steven Edwards             9 East Meadow           23:23.35                  
 63 Axel Gomez                10 Hicksville            23:26.93   42             
 64 Jack Carty                11 Massapequa            23:29.11                  
 65 Kyle Samida               10 East Meadow           23:34.59                  
 66 Asher Charno               9 Port Washington       23:42.06                  
 67 Justin Serrian            12 Farmingdale           23:42.50   43             
 68 Frank Vereline            11 Farmingdale           23:44.81   44             
 69 Brian Fitzgerald          11 Farmingdale           23:47.94                  
 70 Ian Levine                 9 Port Washington       23:48.79                  
 71 Alex Schwartz              9 East Meadow           23:55.20                  
 72 Patrick Hirdt             12 Oceanside             23:58.33   45             
 73 Terrence Quinn             9 Farmingdale           24:01.87                  
 74 Samuel Chon                9 Plainview Kennedy     24:02.88   46             
 75 Tomas Theocharidis         9 Plainview Kennedy     24:05.48   47             
 76 Kevin Connolly            10 Massapequa            24:07.34                  
 77 Justin Marine             10 Oceanside             24:09.48   48             
 78 Matthew Beadle            10 Massapequa            24:10.00                  
 79 Adam Akselrod              9 East Meadow           24:10.67                  
 80 Stephen Gilmartin         10 Massapequa            24:13.24                  
 81 Holden Meyer               9 Hicksville            24:17.27   49             
 82 Jonathan Wasserman        10 Plainview Kennedy     24:18.22   50             
 83 Derek Castillo            12 Hicksville            24:18.83                  
 84 Zhong Hou                  9 Hicksville            24:19.25                  
 85 John Hyde                 10 Port Washington       24:28.17                  
 86 Harrison Owens            11 Port Washington       24:32.50                  
 87 Zack Reid                 11 Massapequa            24:37.69                  
 88 Angel Jean                11 Farmingdale           24:38.21                  
 89 Dan Cordova               12 Farmingdale           24:43.08                  
 90 Mitchell Klee             11 Port Washington       24:44.29                  
 91 Robert Horn               10 Plainview Kennedy     24:45.01   51             
 92 Ojas Chaudhary             9 Plainview Kennedy     24:54.18   52             
 93 Dylan Molloy              11 Massapequa            24:59.70                  
 94 Chris Ignatiou             9 East Meadow           25:02.62                  
 95 Abraham Franchetti         9 Port Washington       25:03.29                  
 96 Nick O''Leary              9 East Meadow           25:15.02                  
 97 Jason Kaplan              11 East Meadow           25:15.85                  
 98 Dominick Ruffini           9 Hicksville            25:17.96                  
 99 Russell Neuwirth          12 Port Washington       25:19.60                  
100 Mateo Gonzalez            10 Oceanside             25:29.40   53             
101 Ahmed Sherif-Ali          12 Farmingdale           25:36.79                  
102 Deven Patel               11 Plainview Kennedy     25:38.69   54             
103 Jaeden Nunnally            9 Port Washington       25:40.08                  
104 Theodore Woodworth        11 Massapequa            25:40.44                  
105 Gordon Bagley              9 Port Washington       25:42.54                  
106 Jack Rhein                11 Farmingdale           25:43.40                  
107 Thomas Moritz              9 Hicksville            25:43.84                  
108 Tyler Schettino           10 Port Washington       25:46.03                  
109 Matthew Membreno           9 Hicksville            25:54.62                  
110 Nick DeLuca               11 Massapequa            25:57.57                  
111 Jack Caulfield            11 Massapequa            26:04.85                  
112 Jack Candiotti            12 Oceanside             26:12.00   55             
113 Clark Lerner              11 Port Washington       26:15.42                  
114 Jeremiah Cochran          11 Long Beach            26:19.13   56             
115 Ethan Wofse                9 Port Washington       26:26.09                  
116 Harry Thompson            11 Port Washington       26:27.96                  
117 Tyler Kass                 9 Plainview Kennedy     26:28.00                  
118 Yash Chhabra              11 Hicksville            26:40.58                  
119 Zach Kreiger               9 East Meadow           26:52.30                  
120 Jason Ng                   9 Plainview Kennedy     26:53.59                  
121 Troy Behar                11 Farmingdale           26:55.52                  
122 Nicholas Banz              9 Farmingdale           27:00.29                  
123 Jacob Reyes               10 Oceanside             27:01.19   57             
124 Cameron Augi              12 Plainview Kennedy     27:03.00                  
125 William Leison            10 Massapequa            27:12.75                  
126 Rishab Jain               11 Hicksville            27:18.62                  
127 Scott Haggerty            12 Port Washington       27:31.69                  
128 Rion Weber                 9 Port Washington       27:34.56                  
129 Kyle Lee                  11 Hicksville            27:40.51                  
130 Ajay Chhabra              10 Hicksville            27:41.09                  
131 Scott Yanover             10 Oceanside             27:43.29   58             
132 Coll Liam                  9 Oceanside             27:57.37   59             
133 Logan Boiko                9 Hicksville            28:12.18                  
134 Tyler Leest                9 Plainview Kennedy     28:17.21                  
135 Giovani Cali              10 Hicksville            28:23.22                  
136 Michael Corsi             11 Farmingdale           28:26.58                  
137 Daniel Chen               10 Port Washington       28:27.64                  
138 Ali-Sina Menhaji           9 Hicksville            28:41.00                  
139 Ilan Litvak                9 Port Washington       28:42.76                  
140 Joseph Muratori            9 Oceanside             29:15.27                  
141 Liam Ahearn               10 Long Beach            29:28.78   60             
142 Philip Cassidy            11 Farmingdale           29:31.66                  
143 Patrick Kostal             9 Oceanside             29:34.73                  
144 Daniel Correell            9 Long Beach            29:37.11   61             
145 Lokesh Vasanthakumar      10 Port Washington       30:20.19                  
146 Jossmarc Oliva            10 Hicksville            32:31.75                  
Conference 2 Results 5000 Run                                                    
  1 Christopher Coyle         10 Garden City           22:59.00                  
  2 Michael Yarrington        11 Manhasset HS          23:30.28                  
  3 Alex Park                 11 Manhasset HS          26:26.96                  
  4 Daniel Rosenthal           9 Jericho               27:16.94                  
    
Conference 4 Results 5000 Run                                                    
  1 Isaac Luckman             12 Oyster Bay            20:33.18    1             
  2 Neal Mehta                10 Oyster Bay            22:06.50    2             
  3 Matthew Murphy            11 Oyster Bay            22:10.80    3             
  4 Matthew Carlinsky          9 Oyster Bay            22:20.69    4             
  5 Bradley Lopes              9 Oyster Bay            22:23.64    5             
  6 William Ji                12 Clarke                22:55.66    6             
  7 David Cohen               10 Oyster Bay            23:03.79    7             
  8 Jackson Palmer             9 Locust Valley         23:24.19                  
  9 Patrick Walsh              9 Oyster Bay            23:25.78    8             
 10 Ryan McClernon            10 Seaford               23:37.28                  
 11 Andrew Escorcia           10 Mineola               24:14.39                  
 12 Christan Maselli           9 Locust Valley         24:31.19                  
 13 Alex Borozny              10 Clarke                24:45.80    9             
 14 Jonathon Cox               9 Oyster Bay            25:01.34                  
 15 Kevin Cantley              9 Seaford               25:38.13                  
 16 Matthew Gregory           12 Clarke                26:40.13   10             
 17 Maxwell Newman            11 Seaford               27:57.83                  
 18 Brian Petz                 9 Clarke                28:19.03   11             
 19 Ethan Chau                11 Clarke                28:49.90   12             
 20 Dylan Dial                12 VS South              29:08.08                  
 21 Justin Lahoz              12 VS South              29:39.26                  
 22 Sebastian Diaz-Gomez      10 Locust Valley         29:45.59                  
 23 Alex Mantikas              9 Locust Valley         30:23.20                  
 24 John Khashan              12 Clarke                31:56.92   13             
 25 Aaron Diaz                11 Clarke                32:26.88   14             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Conference 1 Results 5000 Run                                                    
   1 Port Washington              16    1    2    3    4    6    8   15          
      Total Time:  1:37:15.28                                                    
         Average:    19:27.06                                                    
   2 Syosset                      60    5    9   13   16   17   18   22          
      Total Time:  1:43:04.14                                                    
         Average:    20:36.83                                                    
   3 East Meadow                  70    7   11   12   14   26   27   29          
      Total Time:  1:43:33.77                                                    
         Average:    20:42.76                                                    
   4 Massapequa                  119   19   23   24   25   28   30   32          
      Total Time:  1:46:33.28                                                    
         Average:    21:18.66                                                    
   5 Farmingdale                 121   10   20   21   33   37   43   44          
      Total Time:  1:48:49.16                                                    
         Average:    21:45.84                                                    
   6 Hicksville                  187   34   35   38   39   41   42   49          
      Total Time:  1:55:14.16                                                    
         Average:    23:02.84                                                    
   7 Plainview Kennedy           225   31   46   47   50   51   52   54          
      Total Time:  1:59:26.59                                                    
         Average:    23:53.32                                                    
   8 Long Beach                  253   36   40   56   60   61                    
      Total Time:  2:11:39.24                                                    
         Average:    26:19.85                                                    
   9 Oceanside                   258   45   48   53   55   57   58   59          
      Total Time:  2:06:50.40                                                    
         Average:    25:22.08                                                    
Conference 4 Results 5000 Run                                                    
   1 Oyster Bay                   15    1    2    3    4    5    7    8          
      Total Time:  1:49:34.81                                                    
         Average:    21:54.97                                                    
   2 Clarke                       48    6    9   10   11   12   13   14          
      Total Time:  2:11:30.52                                                    
         Average:    26:18.11                                                    
    



Event 5  Boys 5k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================

Conference 1 Results 5000 Run                                                     
  1 Tyler Goldstein           12 Plainview Kennedy       5:59.4   18:36.40    1   
  2 kyle meyers                9 Plainview Kennedy       6:10.6   19:11.43    2   
  3 Jonathan Lelis DeSousa    10 Long Beach              6:13.1   19:19.04    3   
  4 Ethan Grassini            11 Long Beach              6:13.8   19:21.31    4   
  5 Nathaniel Miller          12 Uniondale               6:15.5   19:26.39    5   
  6 Gavin Rogers              11 Farmingdale             6:15.9   19:27.89        
  7 Matt Ferrara              11 Plainview Kennedy       6:28.2   20:05.90    6   
  8 Tristan Degen             10 Oceanside               6:28.8   20:07.93    7   
  9 Jason Bier                10 Oceanside               6:31.7   20:16.95    8   
 10 Vincent Matarese          12 Oceanside               6:33.3   20:21.76    9   
 11 Matt Volpe                10 Long Beach              6:33.5   20:22.33   10   
 12 Trevor Rinn                9 Oceanside               6:36.3   20:31.07   11   
 13 Gregory Keis              11 Plainview Kennedy       6:36.9   20:32.85   12   
 14 Sam Godson                11 Long Beach              6:41.1   20:45.97   13   
 15 Jack Rand                 11 Long Beach              6:48.2   21:08.14   14   
 16 Erik Allen                12 Uniondale               6:50.0   21:13.71   15   
 17 Anthony Ranieri           12 Oceanside               6:52.6   21:21.63   16   
 18 Nicholas Marchetti        11 Oceanside               6:52.8   21:22.42   17   
 19 Tyler Augi                12 Plainview Kennedy       6:55.8   21:31.78   18   
 20 Ronald Cheng              10 Plainview Kennedy       7:01.6   21:49.73   19   
 21 Max Maquet                11 Long Beach              7:02.9   21:53.82   20   
 22 Jaime Grosman             10 Plainview Kennedy       7:03.6   21:55.85   21   
 23 Arjun Gupta               11 Long Beach              7:07.1   22:06.94   22   
 24 Aron Langston              9 Long Beach              7:07.6   22:08.42        
 25 Malik Barrett             12 Uniondale               7:11.6   22:20.94   23   
 26 Dylan Sofield             10 Long Beach              7:12.7   22:24.31        
 27 Dillion Silva             12 Oceanside               7:23.9   22:58.98   24   
 28 Ryan DeRosa               12 East Meadow             7:27.7   23:10.70        
 29 Ethan Straus              10 Plainview Kennedy       7:35.2   23:34.03        
 30 Jadan Hanson              11 Uniondale               8:05.3   25:07.59   25   
 31 Christian Jacob            9 Uniondale               9:10.1   28:28.94   26   
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
  1 Brian Casey               12 Oyster Bay              6:16.2   19:28.69    1   
  2 Justin Gulbin             11 Oyster Bay              6:21.9   19:46.30    2   
  3 Riley Keffer              10 Oyster Bay              6:24.3   19:53.74    3   
  4 Nolan Sweeney             11 Oyster Bay              6:27.7   20:04.42    4   
  5 Andrew Gervasi            12 Floral Park             6:36.0   20:30.05        
  6 Douglas Burgess           10 West Hemp               6:45.1   20:58.32        
  7 William Capone            10 Oyster Bay              6:51.3   21:17.71    5   
  8 Brandon Decarolis         11 Oyster Bay              7:02.3   21:51.96    6   
  9 Thomas Chojnacki          12 East Rockaway           7:20.6   22:48.77        
 10 Barlin Singh              10 Floral Park             7:27.8   23:11.03        
 11 Mathew Hyde               10 Floral Park             8:37.4   26:47.24        
 12 Nicholas Becker           12 East Rockaway           9:01.1   28:00.86        
 13 Brandon Ridge             10 Floral Park             9:20.9   29:02.40        
 14 brandon leeb              11 West Hemp               9:34.4   29:44.30        
 15 Joe Tudisco                9 West Hemp               9:34.4   29:44.30
  


           
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 1 Results 5000 Run                                                     
   1 Plainview Kennedy            39    1    2    6   12   18   19   21           
      Total Time:  1:39:58.36                                                     
         Average:    19:59.68                                                     
   2 Long Beach                   44    3    4   10   13   14   20   22           
      Total Time:  1:40:56.80                                                     
         Average:    20:11.36                                                     
   3 Oceanside                    51    7    8    9   11   16   17   24           
      Total Time:  1:42:39.34                                                     
         Average:    20:31.87                                                     
   4 Uniondale                    94    5   15   23   25   26                     
      Total Time:  1:56:37.57                                                     
         Average:    23:19.52                                                     
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
   1 Oyster Bay                   15    1    2    3    4    5    6                
      Total Time:  1:40:30.86                                                     
         Average:    20:06.18  
  
Event 7  Boys 5k Run CC
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
Conference 1 Results 5000 Run                                                    
  1 Bryan Villafuerte         12 East Meadow           18:24.70    1             
  2 Matthew Owens             11 East Meadow           18:28.00    2             
  3 Liam Graff                11 Baldwin               18:35.00    3             
  4 Kevin Ryan                12 East Meadow           18:57.00    4             
  5 Nick Chimienti             9 East Meadow           19:05.00    5             
  6 Anthony Leeb              12 East Meadow           19:44.00    6             
  7 Michael Kurpisz           11 East Meadow           20:05.00    7             
  8 Samuel Lam                10 East Meadow           20:18.00    8             
  9 Patrick Mulvey            11 Baldwin               20:29.00    9             
 10 Brian Scannell            12 Baldwin               20:30.00   10             
 11 Joshua Gershoff           12 East Meadow           20:37.00                  
 12 Vincent Savoretti         11 East Meadow           20:48.00                  
 13 Thomas Swindell           11 Baldwin               21:10.00   11             
 14 Adam Garcia               11 Baldwin               21:22.00   12             
 15 Dylan Pigott              10 Baldwin               22:47.00   13             
 16 Justin Stuart             11 Baldwin               23:42.00   14             
 17 Rodney Jerome             12 Westbury              24:01.00                  
 18 Kevin Moran               10 Westbury              24:02.00                  
 19 Ryan Worrell              11 Baldwin               24:17.00                  
 20 Curtis Finch              11 Baldwin               24:23.00                  
 21 Andrew Castaneda           9 Westbury              25:27.00                  
 22 Hunter Pick               11 Syosset               26:32.00                  
 23 Noel Guevara              10 Westbury              26:33.00                  
Conference 4 Results 5000 Run                                                    
  1 Marcus Pomales            11 Carle Place           19:45.00                  
  2 Evan Miller               11 VS South              19:46.00    1             
  3 Ryan Resko                 9 West Hemp             20:41.00                  
  4 John Schmuck              10 Carle Place           20:49.00                  
  5 Jonathan Cruz             12 VS South              21:13.00    2             
  6 Ubaidullah Hassan         10 Wheatley              22:10.00    3             
  7 Yanjun Lin                 9 Wheatley              22:16.00    4             
  8 Bryan Schmuck              9 Wheatley              23:17.00    5             
  9 Justin Ahye               12 VS South              23:17.50    6             
 10 Nathan Agpalo             12 VS South              23:37.00    7             
 11 Declan Brady               9 Wheatley              24:15.00    8             
 12 Benjamin Nosovitch         9 Carle Place           25:11.00                  
 13 Jael Nash                 12 VS South              25:20.00    9             
 14 Teddy Koutsoftus          11 Wheatley              25:30.00   10             
 15 Constantine Koutsoftas     9 Wheatley              26:26.00   11             
 16 Mario Reyes                9 Carle Place           26:30.00                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Conference 1 Results 5000 Run                                                    
   1 East Meadow                  18    1    2    4    5    6    7    8          
      Total Time:  1:34:38.70                                                    
         Average:    18:55.74                                                    
   2 Baldwin                      45    3    9   10   11   12   13   14          
      Total Time:  1:42:06.00                                                    
         Average:    20:25.20                                                    
Conference 4 Results 5000 Run                                                    
   1 VS South                     25    1    2    6    7    9                    
      Total Time:  1:53:13.50                                                    
         Average:    22:38.70                                                    
   2 Wheatley                     30    3    4    5    8   10   11               
      Total Time:  1:57:28.00                                                    
         Average:    23:29.60


Event 9  Boys 5k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
   
Conference 1 Results 5000 Run                                                     
  1 Nicholas Mastandrea       11 Syosset                 6:29.2   18:25.70    1   
  2 Noah Loewy                10 Port Washington         6:32.1   18:33.94    2   
  3 Alex Rangell              11 Syosset                 6:38.8   18:52.90    3   
  4 Nicholas Scardigno        12 Port Washington         6:41.9   19:01.60    4   
  5 Kevin Mohtadi             11 Syosset                 6:42.5   19:03.40    5   
  6 Sean Ahearn               12 Syosset                 6:42.7   19:04.00    6   
  7 Zachary Gitlin            11 Port Washington         6:46.0   19:13.30    7   
  8 Ben Goldstein             12 Port Washington         6:48.2   19:19.60    8   
  9 Oliver Melara-Perez       10 Port Washington         6:49.2   19:22.33    9   
 10 Colin Funk                 9 Port Washington         6:50.2   19:25.34   10   
 11 Christopher DiLillo       12 Port Washington         6:56.8   19:44.00   11   
 12 Justin Hill               11 Port Washington         6:58.6   19:49.00        
 13 Logan Frain               11 Syosset                 7:00.3   19:54.00   12   
 14 Nathaniel Kimball         10 Port Washington         7:06.3   20:11.00        
 15 Justin DePinto            11 Syosset                 7:10.2   20:22.00   13   
 16 Jordan Altman              8 Syosset                 7:23.2   20:59.00   14   
 17 Gary Sautner              12 Syosset                 7:23.6   21:00.12        
 18 Anthony Trenchfield        9 Freeport                7:39.1   21:44.15        
 19 Trevon Campbell           12 Freeport                8:08.8   23:08.50        
 20 Oscar Brown               11 Freeport                8:10.0   23:12.00        
 21 Jahmel Maynor-Mendez      12 Freeport                8:11.8   23:17.00        
  
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
  1 Gabe Silva                12 Mineola                 6:26.8   18:18.76    1   
  2 Matt Zerbarini            10 Island Trees            6:41.0   18:59.00    2   
  3 Justin Ortiz              11 Island Trees            6:50.5   19:26.00    3   
  4 Aiden Watson              10 Island Trees            6:52.9   19:33.00    4   
  5 Michael Sensale           11 Friends Academy         7:18.3   20:45.00    5   
  6 Spencer Kriegstein        10 Friends Academy         7:20.2   20:50.44    6   
  7 John Dublynn              12 Mineola                 7:21.2   20:53.21    7   
  8 Zachary Ragozino          10 Friends Academy         7:28.5   21:14.00    8   
  9 Quinn McLaughlin           9 Friends Academy         7:41.2   21:50.00    9   
 10 Ethan Labelson             9 Friends Academy         8:01.2   22:47.00   10   
 11 Joshua Sandoval           10 Mineola                 8:05.4   22:59.00   11   
 12 Benjamin Dammers           9 Island Trees            8:08.3   23:07.00   12   
 13 Samuel Rotberg            12 Friends Academy         8:14.2   23:24.00   13   
 14 Brandon Hernandez         12 Island Trees            8:32.6   24:16.00   14   
 15 Nicolas Tavares           12 Mineola                 8:34.7   24:22.00   15   
 16 Steven Davila             12 Mineola                 8:36.1   24:26.00   16   
 17 Thomas Zamroz             12 Island Trees            8:36.8   24:28.00   17   
 18 Jonathan Mathew           12 Mineola                 8:38.9   24:34.00   18   
 19 Bryan Dasilva             10 Mineola                 8:45.9   24:54.00   19   
 20 Dylan Esquivel            10 Island Trees            8:53.3   25:15.00   20   
 21 Alex Clinton              12 Friends Academy         8:56.5   25:24.00   21   
 22 Melvin Fuentes            10 Mineola                10:01.6   28:29.00        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 1 Results 5000 Run                                                     
   1 Syosset                      27    1    3    5    6   12   13   14           
      Total Time:  1:35:20.00                                                     
         Average:    19:04.00                                                     
   2 Port Washington              30    2    4    7    8    9   10   11           
      Total Time:  1:35:30.77                                                     
         Average:    19:06.16                                                     
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
   1 Island Trees                 35    2    3    4   12   14   17   20           
      Total Time:  1:45:21.00                                                     
         Average:    21:04.20                                                     
   2 Friends Academy              38    5    6    8    9   10   13   21           
      Total Time:  1:47:26.44                                                     
         Average:    21:29.29                                                     
   3 Mineola                      50    1    7   11   15   16   18   19           
      Total Time:  1:50:58.97                                                     
         Average:    22:11.80                                                     
                                                  
  

Event 11  Boys 5k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference 1 Results 5000 Run                                                     
  1 Patrick Smyth             12 Farmingdale             6:21.3   18:03.12    1   
  2 Luis Carrillo Rubio       11 Hicksville              6:26.7   18:18.53    2   
  3 Aaron Li                  12 Hicksville              6:27.2   18:19.75    3   
  4 Anthony Diaz              10 Farmingdale             6:31.6   18:32.28    4   
  5 Mike Turner               12 Massapequa              6:40.0   18:56.33    5   
  6 Luke Jarski               11 Massapequa              6:44.6   19:09.37    6   
  7 Charles LaMassa           12 Massapequa              6:48.7   19:20.92    7   
  8 Shivansh Kumar            11 Hicksville              6:52.4   19:31.54    8   
  9 Michael Holihan           10 Massapequa              7:09.4   20:19.71    9   
 10 Sean Rae                  11 Farmingdale             7:11.6   20:26.14   10   
 11 Michael Cuomo             10 Hicksville              7:12.7   20:29.26   11   
 12 Christian Sekosan         12 Hicksville              7:13.0   20:29.86   12   
 13 Chris Drury               12 Massapequa              7:13.4   20:31.11   13   
 14 Christian Snyder          11 Massapequa              7:16.4   20:39.71   14   
 15 James Murphy              11 Massapequa              7:18.4   20:45.44   15   
 16 Connor Fawcett            11 Farmingdale             7:22.1   20:55.80   16   
 17 Eugene Thomas             11 Hicksville              7:26.2   21:07.54   17   
 18 Thomas Hilbert            12 Farmingdale             7:27.8   21:12.05   18   
 19 Paul Bauccio              10 Farmingdale             7:28.1   21:12.84   19   
 20 Manit Chugh               11 Hicksville              7:34.1   21:29.82   20   
 21 David Katz                10 Hicksville              7:41.7   21:51.57        
 22 Joseph Glaudino            9 Hicksville              7:51.2   22:18.45        
 23 Rob Mongitore             12 Farmingdale             7:55.8   22:31.45   21   
 24 Sean Wilde                10 Massapequa              7:57.8   22:37.23        
 25 Carson Turco              12 Massapequa              8:02.8   22:51.38        
 26 Michael Bank              11 Massapequa              8:11.6   23:16.37        
 27 Emilio Diaz               12 Farmingdale             8:12.1   23:17.86        
 28 Ryan Hilton                9 Hicksville              8:20.5   23:41.75        
       
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
  1 Jason Linzer              11 Seaford                 6:13.1   17:39.86    1   
  2 Al Munro                  11 Seaford                 6:56.2   19:42.16    2   
  3 John Krzyminski           12 Seaford                 6:57.2   19:44.99    3   
  4 Joe Randazzo              11 Seaford                 7:05.9   20:09.88    4   
  5 Jonathan Melkun           12 Clarke                  7:06.4   20:11.14    5   
  6 Dylan Baker               11 Seaford                 7:17.4   20:42.58    6   
  7 Alberto Rodriguez         11 Clarke                  7:23.7   21:00.37    7   
  8 Jardineau Pierre          12 Clarke                  7:25.6   21:05.87    8   
  9 Matt Ryan                 12 Seaford                 7:30.0   21:18.41    9   
 10 Abishek Ravindran         11 Clarke                  7:36.4   21:36.51   10   
 11 Ryan Faude                10 Clarke                  7:40.6   21:48.32   11   
 12 Tim Saulpaugh             12 Seaford                 7:44.7   22:00.04   12   
 13 Carsen Kirchner            8 Csh                     7:46.2   22:04.38        
 14 Alvin Hsu                 11 Clarke                  7:50.9   22:17.73   13   
 15 Blake Kirchner            12 Csh                     7:51.4   22:18.99        
 16 Michael Edgar              9 Csh                     8:03.9   22:54.61        
 17 Aiden Yurdiga             11 Clarke                  8:07.4   23:04.49   14   
 18 Nikita Shoff              10 Csh                     8:17.5   23:33.34        
 19 Andrew Rosicki            11 Clarke                  8:22.7   23:47.87        
 20 Eric Schneider            12 Seaford                 8:37.4   24:29.71        
 21 Daniel Beckworth           9 Clarke                  8:43.2   24:46.39        
 22 Steven Keane              12 Seaford                 8:56.0   25:22.62        
 23 John Cassidy              11 Clarke                  8:58.0   25:28.33        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 1 Results 5000 Run                                                     
   1 Hicksville                   36    2    3    8   11   12   17   20           
      Total Time:  1:37:08.94                                                     
         Average:    19:25.79                                                     
   2 Massapequa                   40    5    6    7    9   13   14   15           
      Total Time:  1:38:17.44                                                     
         Average:    19:39.49                                                     
   3 Farmingdale                  49    1    4   10   16   18   19   21           
      Total Time:  1:39:09.39                                                     
         Average:    19:49.88                                                     
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
   1 Seaford                      16    1    2    3    4    6    9   12           
      Total Time:  1:37:59.47                                                     
         Average:    19:35.90                                                     
   2 Clarke                       41    5    7    8   10   11   13   14           
      Total Time:  1:45:42.21                                                     
         Average:    21:08.45