Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
                  Section VIII County Championships - 10/28/2018                  
                                Bethpage Sate Park                                
                               Last Completed Event                               
 
  Boys 5k Run CC VARSITY Class  A
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Class  A Results 5000 Run                                                         
  1 Bryan Villafuerte         12 East Meadow             5:24.0   16:46.37    1   
  2 Anthony Diaz              10 Farmingdale             5:24.6   16:48.37    2   
  3 Justin DePinto            11 Syosset                 5:26.5   16:54.16    3   
  4 Hunter Pick               11 Syosset                 5:28.5   17:00.52    4   
  5 Kailen McCauley            9 Herricks                5:28.9   17:01.74    5   
  6 Aaron Li                  12 Hicksville              5:29.3   17:03.02    6   
  7 Zachary Van Houten        10 East Meadow             5:29.5   17:03.57    7   
  8 Luis Carrillo Rubio       11 Hicksville              5:29.9   17:04.80    8   
  9 Brendan Moehringer        12 Mepham                  5:33.0   17:14.50    9   
 10 Sean Ahearn               12 Syosset                 5:33.6   17:16.42   10   
 11 Noah Loewy                10 Port Washington         5:34.3   17:18.35   11   
 12 Patrick Smyth             12 Farmingdale             5:35.6   17:22.64   12   
 13 Gary Sautner              12 Syosset                 5:36.0   17:23.74   13   
 14 Oliver Melara-Perez       10 Port Washington         5:36.6   17:25.66   14   
 15 John Meah                 12 East Meadow             5:38.1   17:30.19   15   
 16 Nicholas Scardigno        12 Port Washington         5:38.6   17:32.01   16   
 17 Luke Jarski               11 Massapequa              5:38.7   17:32.28   17   
 18 Brendan Rosario           12 Calhoun                 5:39.4   17:34.30   18   
 19 Jayden Abraham            10 East Meadow             5:39.8   17:35.43   19   
 20 Liam Graff                11 Baldwin                 5:39.9   17:35.91   20   
 21 Justin Hu                 11 Great Neck South        5:40.0   17:36.17   21   
 22 Glenn Newberger           12 East Meadow             5:42.1   17:42.62   22   
 23 Nicholas Mastandrea       11 Syosset                 5:42.8   17:44.76   23   
 24 Eric Shu                  10 Great Neck South        5:44.2   17:49.37   24   
 25 Colin Funk                 9 Port Washington         5:45.1   17:52.00   25   
 26 Kenneth Tan               12 Great Neck South        5:45.9   17:54.57   26   
 27 Shivansh Kumar            11 Hicksville              5:46.2   17:55.35   27   
 28 Jordan Altman              8 Syosset                 5:47.3   17:58.91   28   
 29 Matthew Owens             11 East Meadow             5:47.4   17:59.20   29   
 30 Sean Bottalico            12 Calhoun                 5:47.5   17:59.46   30   
 31 Matthew Scardigno         10 Port Washington         5:47.9   18:00.83   31   
 32 Christian Sekosan         12 Hicksville              5:48.2   18:01.71   32   
 33 Logan Frain               11 Syosset                 5:48.5   18:02.66   33   
 34 Mike Turner               12 Massapequa              5:51.3   18:11.25   34   
 35 Alexander Martucci         9 Mepham                  5:51.7   18:12.52   35   
 36 Nick Chimienti             9 East Meadow             5:51.9   18:13.26   36   
 37 kyle meyers                9 Plainview               5:52.0   18:13.52   37   
 38 Jonathan Lelis DeSousa    10 Long Beach              5:52.9   18:16.21   38   
 39 Jack Baxt                 11 Syosset                 5:53.1   18:16.95        
 40 Ben Goldstein             12 Port Washington         5:53.2   18:17.26   39   
 41 Ryan Happel               12 Calhoun                 5:54.2   18:20.21   40   
 42 Charles LaMassa           12 Massapequa              5:54.4   18:21.00   41   
 43 Max Friedman              12 Port Washington         5:55.1   18:23.03   42   
 44 Justin Hill               11 Port Washington         5:55.4   18:24.18        
 45 Christopher DiLillo       12 Port Washington         5:56.1   18:26.12        
 46 Patrick Mulvey            11 Baldwin                 5:56.5   18:27.35   43   
 47 Michael Lu                12 Great Neck South        5:57.4   18:30.18   44   
 48 Joshua Michel             12 Mepham                  5:58.6   18:33.86   45   
 49 Liam Donohue              10 Mepham                  5:59.1   18:35.57   46   
 50 Tyler Goldstein           12 Plainview               5:59.8   18:37.61   47   
 51 Thomas Bodendorf          12 Mepham                  6:00.0   18:38.20   48   
 52 Spencer Lee               10 Great Neck South        6:00.1   18:38.75   49   
 53 Nathaniel Miller          12 Uniondale               6:01.3   18:42.41        
 54 Steven Multer             11 Calhoun                 6:02.2   18:45.25   50   
 55 Tristan Degen             10 Oceanside               6:02.8   18:46.94   51   
 56 Kevin Ryan                12 East Meadow             6:03.2   18:48.18        
 57 Anthony Leeb              12 East Meadow             6:03.3   18:48.57        
 58 Sean Rae                  11 Farmingdale             6:03.6   18:49.50   52   
 59 Aidan Kopelman             9 Calhoun                 6:05.6   18:55.88   53   
 60 Lotrell Lindsay           12 Uniondale               6:07.0   19:00.01        
 61 Theodore Chang            11 Great Neck South        6:07.2   19:00.81   54   
 62 Alex Rangell              11 Syosset                 6:07.5   19:01.68        
 63 Braeden Vieni             10 Calhoun                 6:07.8   19:02.65   55   
 64 Manit Chugh               11 Hicksville              6:07.9   19:03.01   56   
 65 Kevin Mohtadi             11 Syosset                 6:09.0   19:06.27        
 66 Matt Ferrara              11 Plainview               6:10.0   19:09.42   57   
 67 Michael Holihan           10 Massapequa              6:10.5   19:10.85   58   
 68 Vincent Matarese          12 Oceanside               6:10.6   19:11.27   59   
 69 Brian Cho                 12 Great Neck South        6:12.6   19:17.48   60   
 70 Jeff Chen                 11 Herricks                6:13.3   19:19.58   61   
 71 Gregory Keis              11 Plainview               6:13.7   19:20.96   62   
 72 Peter Manino               9 Massapequa              6:14.6   19:23.64   63   
 73 Joedell Bastien           11 VS Central              6:15.1   19:25.20   64   
 74 Eugene Thomas             11 Hicksville              6:15.7   19:27.06   65   
 75 Ethan Dean                 9 Farmingdale             6:16.8   19:30.39   66   
 76 Sam Godson                11 Long Beach              6:17.3   19:32.07   67   
 77 Max Maquet                11 Long Beach              6:19.5   19:38.89   68   
 78 Avnoor Deol               10 Great Neck South        6:19.6   19:39.17        
 79 Aron Langston              9 Long Beach              6:20.5   19:41.96   69   
 80 Dylan Sofield             10 Long Beach              6:20.7   19:42.76   70   
 81 Tyler Conor               12 Calhoun                 6:21.4   19:44.77   71   
 82 Michael Cuomo             10 Hicksville              6:21.5   19:45.04   72   
 83 Christian Snyder          11 Massapequa              6:22.3   19:47.55   73   
 84 Paul Bauccio              10 Farmingdale             6:22.6   19:48.48   74   
 85 Peter Martorana           12 Mepham                  6:23.0   19:49.92   75   
 86 Dillon Pekoff             12 Mepham                  6:24.7   19:55.16   76   
 87 Adam Garcia               11 Baldwin                 6:24.8   19:55.51   77   
 88 Trevor Rinn                9 Oceanside               6:25.2   19:56.52   78   
 89 Antonio Marrero           10 Massapequa              6:25.2   19:56.79   79   
 90 James Murphy              11 Massapequa              6:25.9   19:58.80        
 91 Matt Volpe                10 Long Beach              6:26.0   19:59.20   80   
 92 KaLee Tolentino           12 Plainview               6:26.2   19:59.81   81   
 93 Thomas Swindell           11 Baldwin                 6:27.4   20:03.36   82   
 94 Aidan Kelly               11 Farmingdale             6:27.5   20:03.64   83   
 95 Sean Wilde                10 Massapequa              6:27.5   20:03.92        
 96 Matthew Marino            10 Mepham                  6:32.0   20:17.66        
 97 Evan Hitsky               11 Plainview               6:33.5   20:22.50   84   
 98 Jason Bier                10 Oceanside               6:38.2   20:36.97   85   
 99 Tyler Augi                12 Plainview               6:38.6   20:38.37   86   
100 Emmett Conway             11 VS Central              6:39.6   20:41.49   87   
101 Nicholas Marchetti        11 Oceanside               6:40.1   20:43.01   88   
102 Jack Rand                 11 Long Beach              6:40.7   20:44.94   89   
103 Connor Fawcett            11 Farmingdale             6:41.4   20:46.85   90   
104 Ethan Straus              10 Plainview               6:41.5   20:47.34        
105 Amokrane Aouchiche         9 Mepham                  6:42.0   20:48.91        
106 Josh Ostroff               9 Mepham                  6:43.5   20:53.38        
107 David Margarin            10 VS Central              6:44.9   20:57.97   91   
108 Riley Kiernan             11 Herricks                6:45.4   20:59.30   92   
109 Malik Barrett             12 Uniondale               6:45.8   21:00.76        
110 Brian Scannell            12 Baldwin                 6:46.6   21:03.02   93   
111 Ronald Cheng              10 Plainview               6:49.3   21:11.39        
112 Keneil Soni                9 Herricks                6:49.8   21:13.02   94   
113 Chris Mathew              11 Herricks                6:50.5   21:15.10   95   
114 Ryan Li                   11 Herricks                6:50.6   21:15.69   96   
115 Joven Fong                 9 Herricks                6:51.3   21:17.73   97   
116 Dillion Silva             12 Oceanside               6:53.8   21:25.40   98   
117 Really Brennan            11 Calhoun                 6:55.3   21:30.21        
118 Kevin Taylor               9 Port Washington         6:56.8   21:34.87        
119 Joseph Glaudino            9 Hicksville              6:59.2   21:42.28        
120 Justin Stuart             11 Baldwin                 6:59.7   21:43.70   99   
121 Emmett De Bruin           11 Long Beach              7:00.1   21:44.99        
122 Carson Turco              12 Massapequa              7:00.6   21:46.65        
123 Kareem Allen-Austin       11 Great Neck South        7:01.9   21:50.71        
124 Darious Pickett           12 Uniondale               7:04.8   21:59.56        
125 Joshuah Joseph            11 VS Central              7:07.4   22:07.88  100   
126 Lucas Aherens             10 Calhoun                 7:08.9   22:12.29        
127 Jordan Liao                9 Herricks                7:10.6   22:17.65        
128 Anthony Ranieri           12 Oceanside               7:11.1   22:19.23  101   
129 Anthony Cafaro            11 Long Beach              7:15.4   22:32.46        
130 Jared Martin              11 Herricks                7:23.9   22:59.14        
131 Edler Augustin            11 VS Central              7:26.9   23:08.48  102   
132 Patrick Hirdt             12 Oceanside               7:31.2   23:21.64        
133 Warren Pershad             9 VS Central              7:31.4   23:22.28  103   
134 Ryan Worrell              11 Baldwin                 7:40.1   23:49.47  104   
135 Brandon Munroe             9 VS Central              7:41.1   23:52.51  105   
136 Faizan Elahi              11 VS Central              7:43.1   23:58.57        
137 Manfred Fong              11 Herricks                7:44.5   24:02.99        
138 David Driscoll             9 VS Central              7:46.9   24:10.55        
139 Mateo Gonzalez            10 Oceanside               7:47.8   24:13.41        
140 Jeremiah Cochran          11 Long Beach              8:23.1   26:02.96        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Class  A Results 5000 Run                                                         
   1 Syosset                      53    3    4   10   13   23   28   33           
      Total Time:  1:26:19.60                                                     
         Average:    17:15.92                                                     
   2 East Meadow                  64    1    7   15   19   22   29   36           
      Total Time:  1:26:38.18                                                     
         Average:    17:19.64                                                     
   3 Port Washington              97   11   14   16   25   31   39   42           
      Total Time:  1:28:08.85                                                     
         Average:    17:37.77                                                     
   4 Hicksville                  129    6    8   27   32   56   65   72           
      Total Time:  1:29:07.89                                                     
         Average:    17:49.58                                                     
   5 Great Neck South            164   21   24   26   44   49   54   60           
      Total Time:  1:30:29.04                                                     
         Average:    18:05.81                                                     
   6 Mepham                      183    9   35   45   46   48   75   76           
      Total Time:  1:31:14.65                                                     
         Average:    18:14.93                                                     
   7 Calhoun                     191   18   30   40   50   53   55   71           
      Total Time:  1:31:35.10                                                     
         Average:    18:19.02                                                     
   8 Farmingdale                 206    2   12   52   66   74   83   90           
      Total Time:  1:32:19.38                                                     
         Average:    18:27.88                                                     
   9 Massapequa                  213   17   34   41   58   63   73   79           
      Total Time:  1:32:39.02                                                     
         Average:    18:31.81                                                     
  10 Plainview                   284   37   47   57   62   81   84   86           
      Total Time:  1:35:21.32                                                     
         Average:    19:04.27                                                     
  11 Long Beach                  312   38   67   68   69   70   80   89           
      Total Time:  1:36:51.89                                                     
         Average:    19:22.38                                                     
  12 Baldwin                     315   20   43   77   82   93   99  104           
      Total Time:  1:37:05.15                                                     
         Average:    19:25.03                                                     
  13 Herricks                    347    5   61   92   94   95   96   97           
      Total Time:  1:39:48.74                                                     
         Average:    19:57.75                                                     
  14 Oceanside                   361   51   59   78   85   88   98  101           
      Total Time:  1:39:14.71                                                     
         Average:    19:50.95                                                     
  15 VS Central                  444   64   87   91  100  102  103  105           
      Total Time:  1:46:21.02                                                     
         Average:    21:16.21    


 Boys 5k Run CC OPEN A
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Class  A Results 5000 Run                                                         
  1 Nathaniel Kimball         10 Port Washington         5:55.5   18:24.41    1   
  2 Isaac Goldstein           10 Port Washington         5:56.7   18:28.12    2   
  3 Andrew Aspiras            11 Syosset                 5:59.2   18:35.95    3   
  4 Daniel Ruskin             10 Port Washington         6:02.0   18:44.53    4   
  5 Ishaan Patel              11 Syosset                 6:02.2   18:45.25    5   
  6 Vincent Savoretti         11 East Meadow             6:03.4   18:49.01    6   
  7 Joshua Gershoff           12 East Meadow             6:07.8   19:02.57    7   
  8 Hugh Owens                12 Port Washington         6:12.7   19:17.75    8   
  9 Joe Kuroda                10 Port Washington         6:14.5   19:23.28    9   
 10 Nathan Aranoff            10 Port Washington         6:16.1   19:28.24   10   
 11 Joseph Mongiello          11 Syosset                 6:17.9   19:33.88   11   
 12 Samuel Lam                10 East Meadow             6:21.7   19:45.74   12   
 13 Ryan DeRosa               12 East Meadow             6:22.1   19:47.07   13   
 14 Andrew Rosenberg          11 Syosset                 6:25.0   19:56.13   14   
 15 William Lane               9 Port Washington         6:25.2   19:56.72   15   
 16 Jeremy Silberg            10 Port Washington         6:26.0   19:59.27        
 17 Daniel Berlin             12 Syosset                 6:27.6   20:04.11   16   
 18 Andrew Nie                11 Syosset                 6:28.8   20:07.91   17   
 19 David Edouard             11 Calhoun                 6:29.4   20:09.55   18   
 20 Daniel Kasin              12 Massapequa              6:29.6   20:10.41   19   
 21 Carl Nie                  10 Syosset                 6:31.0   20:14.73   20   
 22 Terrence McGinty           9 Port Washington         6:31.3   20:15.64        
 23 Matt Rice                 10 East Meadow             6:31.4   20:15.97   21   
 24 Michael Russo             10 East Meadow             6:32.0   20:17.85   22   
 25 Samir Khan                 9 East Meadow             6:32.1   20:18.17   23   
 26 Sebastian Castro          12 East Meadow             6:35.0   20:27.02        
 27 Sam Cacioppo              12 Port Washington         6:35.3   20:28.08        
 28 Nathan Im                 10 Port Washington         6:36.2   20:30.74        
 29 Alex Isham                10 Syosset                 6:36.7   20:32.29        
 30 Jake D''Alto              11 East Meadow             6:38.1   20:36.77        
 31 Christian Marinello       12 East Meadow             6:39.2   20:40.21        
 32 Dylan Pigott              10 Baldwin                 6:39.9   20:42.45        
 33 Jasper Kimball            11 Port Washington         6:40.7   20:44.80        
 34 Nick Leeb                 10 East Meadow             6:42.7   20:51.00        
 35 Matthew Gerosa             9 Syosset                 6:44.4   20:56.41        
 36 Jalen Morales             11 East Meadow             6:44.5   20:56.69        
 37 Benjamin Blumberg          9 Plainview               6:45.3   20:58.95   24   
 38 Aaditya Vaghela           11 Hicksville              6:45.9   21:01.01   25   
 39 Tomas Theocharidis         9 Plainview               6:46.0   21:01.33   26   
 40 Austin George             11 Great Neck South        6:47.4   21:05.71   27   
 41 Maxwell Meehan             9 Port Washington         6:47.8   21:06.82        
 42 Stephen Kessler           10 Farmingdale             6:48.4   21:08.58   28   
 43 Jason Banish              11 East Meadow             6:48.7   21:09.60        
 44 Ben Guttman               10 Syosset                 6:48.8   21:09.93        
 45 Jaime Grosman             10 Plainview               6:49.3   21:11.49   29   
 46 Christian Williams        12 Massapequa              6:49.4   21:11.89   30   
 47 Rukiya Kawaguchi          11 Port Washington         6:49.6   21:12.54        
 48 Jack Carty                11 Massapequa              6:50.7   21:15.94   31   
 49 Brian Benedetto           11 East Meadow             6:51.2   21:17.33        
 50 Michael Bank              11 Massapequa              6:51.7   21:18.85   32   
 51 Matthew Batkiewicz        11 Syosset                 6:51.9   21:19.66        
 52 Nathaniel Sunshine        10 Syosset                 6:53.5   21:24.55        
 53 Luke Feeney               11 Syosset                 6:54.4   21:27.49        
 54 Brendan Bratman           10 Syosset                 6:54.6   21:28.05        
 55 Peter Agoglia             11 Mepham                  6:54.7   21:28.40   33   
 56 Brandon Ma                11 Syosset                 6:57.4   21:36.75        
 57 Ben Gruber                10 Syosset                 6:57.5   21:37.08        
 58 Axel Gomez                10 Hicksville              6:58.2   21:39.27   34   
 59 Chris Drury               12 Massapequa              6:58.4   21:39.70   35   
 60 Alexander Rosario          9 Calhoun                 7:00.5   21:46.21   36   
 61 Christopher Lum            9 Great Neck South        7:01.0   21:47.94   37   
 62 Anthony Scotto             9 Mepham                  7:01.6   21:49.63   38   
 63 Asher Charno               9 Port Washington         7:01.7   21:49.96        
 64 Yukaka Ito                10 Port Washington         7:02.3   21:51.84        
 65 Jack Lagando              11 Syosset                 7:02.4   21:52.20        
 66 Peter Cooney               9 Massapequa              7:03.7   21:56.34   39   
 67 Carson Winters            10 Hicksville              7:05.2   22:00.90   40   
 68 Joseph Schnatterr         10 Massapequa              7:05.8   22:02.80   41   
 69 Alex Saar                 11 Massapequa              7:06.2   22:04.01        
 70 Daniel Islas              10 Calhoun                 7:06.6   22:05.32   42   
 71 Ameziane Aouchiche         9 Mepham                  7:08.8   22:12.15   43   
 72 Kevin Connolly            10 Massapequa              7:09.2   22:13.28        
 73 Rob Mongitore             12 Farmingdale             7:09.4   22:14.05   44   
 74 Tyler Schettino           10 Port Washington         7:09.6   22:14.62        
 75 Alexander Wu               9 Great Neck South        7:10.0   22:15.89   45   
 76 Timothy Langone            9 Mepham                  7:11.1   22:19.20   46   
 77 Stephen Cooney            11 Massapequa              7:11.4   22:20.25        
 78 Alex Schwartz              9 East Meadow             7:11.5   22:20.57        
 79 Ian Levine                 9 Port Washington         7:11.7   22:20.96        
 80 Matthew Beadle            10 Massapequa              7:12.0   22:22.14        
 81 Jordan Zaia               12 Massapequa              7:12.4   22:23.31        
 82 Adam Akselrod              9 East Meadow             7:12.5   22:23.57        
 83 Jared Nachmias            10 Syosset                 7:13.3   22:26.18        
 84 Steven Edwards             9 East Meadow             7:14.5   22:29.87        
 85 Curtis Finch              11 Baldwin                 7:17.8   22:40.07        
 86 Matthew McAuley            9 Massapequa              7:18.2   22:41.32        
 87 John Hyde                 10 Port Washington         7:18.5   22:42.18        
 88 Jake Gakshteyn            11 East Meadow             7:19.0   22:43.91        
 89 Steven Perez               9 Mepham                  7:19.8   22:46.17   47   
 90 Evan Kang                  9 Syosset                 7:20.4   22:48.04        
 91 Brian Fitzgerald          11 Farmingdale             7:20.5   22:48.51   48   
 92 Owen Wernow                9 Plainview               7:20.7   22:49.16   49   
 93 Gordon Bagley              9 Port Washington         7:20.8   22:49.43        
 94 Gary Zhang                 9 Herricks                7:22.0   22:53.00   50   
 95 Stephen Gilmartin         10 Massapequa              7:22.6   22:54.92        
 96 Justin Serrian            12 Farmingdale             7:23.7   22:58.26   51   
 97 Joseph Roldan             11 Hicksville              7:24.4   23:00.46   52   
 98 Kyle Samida               10 East Meadow             7:25.2   23:02.96        
 99 Matthew Gaudiuso          10 Herricks                7:25.4   23:03.76   53   
100 Dominick Ruffini           9 Hicksville              7:25.9   23:05.08   54   
101 Mitchell Klee             11 Port Washington         7:26.4   23:06.84        
102 Jonathan Wasserman        10 Plainview               7:26.5   23:07.13   55   
103 Ali-Sina Menhaji           9 Hicksville              7:27.5   23:10.27   56   
104 Zachary Gitlin            11 Port Washington         7:29.5   23:16.39        
105 Jack Caulfield            11 Massapequa              7:30.5   23:19.42        
106 Liam Roach                10 Mepham                  7:30.7   23:20.02   57   
107 Nick O''Leary              9 East Meadow             7:31.0   23:20.95        
108 Jaeden Nunnally            9 Port Washington         7:31.7   23:23.17        
109 Terrence Quinn             9 Farmingdale             7:31.8   23:23.65   58   
110 Xaiver Cafaro             12 Great Neck South        7:32.2   23:24.72   59   
111 Frank Vereline            11 Farmingdale             7:32.8   23:26.71   60   
112 Russell Neuwirth          12 Port Washington         7:35.6   23:35.32        
113 Ethan Wofse                9 Port Washington         7:35.8   23:36.00        
114 Thomas Donohue            10 Calhoun                 7:38.0   23:42.93   61   
115 Aaron Hafkin              10 Syosset                 7:38.5   23:44.35        
116 Jack Rhein                11 Farmingdale             7:39.7   23:48.04   62   
117 William Leison            10 Massapequa              7:40.1   23:49.22        
118 Harrison Owens            11 Port Washington         7:41.0   23:52.06        
119 Samuel Chon                9 Plainview               7:41.5   23:53.60   63   
120 Eric Lopez                12 Calhoun                 7:43.6   24:00.26   64   
121 Jason Ng                   9 Plainview               7:44.1   24:01.68   65   
122 Rishab Jain               11 Hicksville              7:45.7   24:06.80   66   
123 Ryan Shand                12 Calhoun                 7:45.9   24:07.44   67   
124 Even Cheng                10 Syosset                 7:46.6   24:09.47        
125 Jason Kaplan              11 East Meadow             7:46.7   24:09.75        
126 Tyler Kass                 9 Plainview               7:46.9   24:10.60        
127 Ian Brecker                9 Syosset                 7:48.3   24:14.69        
128 Deven Patel               11 Plainview               7:49.5   24:18.58        
129 Kuvar Bhatnagar           12 Plainview               7:50.1   24:20.29        
130 Chris Ignatiou             9 East Meadow             7:50.6   24:21.88        
131 Nicholas Banz              9 Farmingdale             7:51.6   24:24.92        
132 Yunshu Liu                 9 Syosset                 7:51.9   24:26.13        
133 Johnathan Chan               Calhoun                 7:52.2   24:26.85   68   
134 Derek Yu                   9 Great Neck South        7:52.9   24:29.00   69   
135 Emery Ventura             11 Syosset                 7:54.0   24:32.59        
136 Scott Haggerty            12 Port Washington         7:54.1   24:32.88        
137 Vivek Patel                9 Herricks                7:54.7   24:34.60   70   
138 Gabriel Conner             9 Baldwin                 7:56.3   24:39.74        
139 Benjamin Bass             11 Plainview               7:56.4   24:40.07        
140 Cameron Augi              12 Plainview               7:58.2   24:45.51        
141 Daniel Angelillo          10 Mepham                  7:58.3   24:45.79   71   
142 Nick Helguero             10 Syosset                 7:59.1   24:48.39        
143 Matt Temkin               11 Plainview               7:59.8   24:50.60        
144 Brandon Valenti            9 East Meadow             8:02.6   24:59.28        
145 Ethan Philip               9 Herricks                8:04.3   25:04.39   72   
146 Michael Ricardo            9 Massapequa              8:04.7   25:05.80        
147 Ryan Brosgole             10 Mepham                  8:05.6   25:08.47        
148 Zach Kreiger               9 East Meadow             8:05.9   25:09.62        
149 Ilan Litvak                9 Port Washington         8:07.2   25:13.41        
150 jarret kim                 9 Plainview               8:10.8   25:24.79        
151 Ben Borsykowsky            9 Herricks                8:10.9   25:25.06   73   
152 Andrew Cusumano            9 Massapequa              8:15.4   25:38.90        
153 Troy Behar                11 Farmingdale             8:16.8   25:43.40        
154 Jeremy McPartland          9 Mepham                  8:18.0   25:47.09        
155 Travis Chu                 9 Great Neck South        8:18.5   25:48.57   74   
156 Antony Berrezueta         11 Port Washington         8:20.6   25:55.12        
157 Mark Ferrara               9 Farmingdale             8:20.9   25:56.21        
158 Liam Ahearn               10 Long Beach              8:21.9   25:59.27        
159 Jeremy Rangell             9 Syosset                 8:22.3   26:00.54        
160 Clark Lerner              11 Port Washington         8:23.1   26:03.07        
161 Sebastian Kaczor          11 Great Neck South        8:27.2   26:15.54   75   
162 Noel Ortega                9 VS Central              8:28.7   26:20.22        
163 Logan Beringer             9 Farmingdale             8:29.8   26:23.61        
164 Daniel Geng                9 Syosset                 8:30.4   26:25.69        
165 Kevin Chan                10 Herricks                8:32.1   26:30.83   76   
166 Dan Fitzgerald             9 Mepham                  8:32.7   26:32.73        
167 Boris Lu                  10 Syosset                 8:36.2   26:43.73        
168 Kyle Lee                  11 Hicksville              8:36.3   26:44.02        
169 Michael Corsi             11 Farmingdale             8:45.3   27:11.85        
170 luke philip               11 Herricks                8:45.4   27:12.11   77   
171 Raising Lan                9 Great Neck South        8:48.8   27:22.74        
172 Rohan Singh                9 Herricks                8:52.3   27:33.58        
173 Om Patel                  09 Farmingdale             8:59.0   27:54.33        
174 Logan Boiko                9 Hicksville              9:02.2   28:04.38        
175 Daniel Correell            9 Long Beach              9:06.5   28:17.77        
176 Christopher Meyer          9 VS Central              9:08.8   28:24.99        
177 Aidan Hamou                9 Mepham                  9:08.9   28:25.24        
178 Eric Glassman             12 Plainview               9:15.2   28:44.72        
179 Evan Ramirez               9 Mepham                  9:22.7   29:08.03        
180 Michael Tso                9 Herricks                9:28.4   29:25.83        
181 Mathew Pietranello        11 Calhoun                 9:29.7   29:29.90        
182 Lokesh Vasanthakumar      10 Port Washington         9:38.4   29:56.76        
183 Ryan Pekoff               10 Mepham                  9:50.1   30:33.17        
184 Hunter Cohen               9 Syosset                10:04.9   31:19.35        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Class  A Results 5000 Run                                                         
   1 Port Washington              24    1    2    4    8    9   10   15           
      Total Time:  1:34:18.09                                                     
         Average:    18:51.62                                                     
   2 Syosset                      49    3    5   11   14   16   17   20           
      Total Time:  1:36:55.32                                                     
         Average:    19:23.07                                                     
   3 East Meadow                  59    6    7   12   13   21   22   23           
      Total Time:  1:37:40.36                                                     
         Average:    19:32.08                                                     
   4 Massapequa                  147   19   30   31   32   35   39   41           
      Total Time:  1:45:36.79                                                     
         Average:    21:07.36                                                     
   5 Plainview                   183   24   26   29   49   55   63   65           
      Total Time:  1:49:08.06                                                     
         Average:    21:49.62                                                     
   6 Hicksville                  205   25   34   40   52   54   56   66           
      Total Time:  1:50:46.72                                                     
         Average:    22:09.35                                                     
   7 Mepham                      207   33   38   43   46   47   57   71           
      Total Time:  1:50:35.55                                                     
         Average:    22:07.11                                                     
   8 Calhoun                     221   18   36   42   61   64   67   68           
      Total Time:  1:51:44.28                                                     
         Average:    22:20.86                                                     
   9 Farmingdale                 229   28   44   48   51   58   60   62           
      Total Time:  1:52:33.05                                                     
         Average:    22:30.61                                                     
  10 Great Neck South            237   27   37   45   59   69   74   75           
      Total Time:  1:53:03.26                                                     
         Average:    22:36.66                                                     
  11 Herricks                    318   50   53   70   72   73   76   77           
      Total Time:  2:01:00.81                                                     
         Average:    24:12.17 


Boys 5k Run CC VARSITY Class B
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Class  B Results 5000 Run                                                         
  1 Christopher Courts        12 Manhasset               5:30.8   17:07.60    1   
  2 Adam Stefan               12 Manhasset               5:32.3   17:12.14    2   
  3 David Durdaller           11 Hewlett                 5:37.3   17:27.68    3   
  4 Drew Miller               12 Manhasset               5:37.6   17:28.60    4   
  5 Scott Henneberger         11 Garden City             5:38.1   17:30.35    5   
  6 Jason Maynard             11 MacArthur               5:38.5   17:31.40    6   
  7 Daniel Finning            12 South Side              5:40.1   17:36.45    7   
  8 Bryce Thalheimer          12 Manhasset               5:42.0   17:42.44    8   
  9 Grant Krawiec             11 Garden City             5:44.6   17:50.58    9   
 10 Lucas Maley               10 Manhasset               5:45.1   17:51.94   10   
 11 Justin Murillo            12 New Hyde Park           5:45.6   17:53.45   11   
 12 Rahul Maharjan            10 Sewanhaka               5:46.2   17:55.36        
 13 Daniel O''Neill           10 Manhasset               5:46.3   17:55.63   12   
 14 Daniel Maass              11 Manhasset               5:46.4   17:56.18   13   
 15 Timothy Fruhauf           11 Manhasset               5:46.7   17:56.88        
 16 Michael Greco             12 Garden City             5:46.9   17:57.73   14   
 17 Aidan Pech                12 Bethpage                5:47.3   17:59.02   15   
 18 Sean Balakahanei          11 Roslyn                  5:47.9   18:00.84   16   
 19 Kenneth Proccaci          10 Frank Carey             5:48.1   18:01.31   17   
 20 Kealan Mullally           10 Garden City             5:48.7   18:03.24   18   
 21 Jack Waldman              12 Roslyn                  5:51.4   18:11.66   19   
 22 Alexander Niyazov         10 Hewlett                 5:52.0   18:13.42   20   
 23 Max Baggett               10 Jericho                 5:52.9   18:16.15   21   
 24 Roberto Milan             11 South Side              5:52.9   18:16.40   22   
 25 Charles Ohanian           11 South Side              5:53.4   18:17.85   23   
 26 James Pizaro              12 Division Avenue         5:55.3   18:23.87   24   
 27 Ayden Morales             10 Bethpage                5:55.7   18:25.09   25   
 28 Jack Lasalla              11 Garden City             5:56.8   18:28.45   26   
 29 Jason Goncalves           12 Roslyn                  5:57.2   18:29.68   27   
 30 Daniel Sheehan            12 Bethpage                5:57.9   18:31.71   28   
 31 Hazen Hildebolt           11 Manhasset               5:58.6   18:34.08        
 32 Maor Amar                 12 Great Neck North        5:59.6   18:37.25   29   
 33 Aidan Monteleone          12 Bethpage                6:00.7   18:40.43   30   
 34 Jan Kaluta                11 Great Neck North        6:02.7   18:46.64   31   
 35 Jack McGowan              12 South Side              6:03.9   18:50.42   32   
 36 Alexander Mejia           10 Garden City             6:04.4   18:52.00   33   
 37 Nicholas Bavaro           10 MacArthur               6:04.7   18:52.90   34   
 38 Joshua Chung              12 New Hyde Park           6:06.0   18:57.08   35   
 39 Bryan Murphy              12 Wantagh                 6:06.6   18:58.82   36   
 40 Justin Reisert            11 Wantagh                 6:06.7   18:59.14   37   
 41 Sam Moritz                11 Wantagh                 6:07.8   19:02.56   38   
 42 Sebastian marano          10 Bethpage                6:08.3   19:04.24   39   
 43 patrick Hanley            10 Bethpage                6:08.7   19:05.32   40   
 44 Julian Jimenez            11 Division Avenue         6:09.9   19:09.21   41   
 45 Jaden Byrne               09 Division Avenue         6:10.5   19:10.92   42   
 46 Daniel Giron              11 Hewlett                 6:11.9   19:15.43   43   
 47 Patrick Boyle             11 Manhasset               6:13.2   19:19.30        
 48 Jack Schmalzle             9 Roslyn                  6:13.8   19:21.31   44   
 49 Kieran Cook                9 South Side              6:14.0   19:21.73   45   
 50 Jack Belt                  9 Garden City             6:14.1   19:22.23   46   
 51 Raymond Ortega             9 Sewanhaka               6:14.2   19:22.52        
 52 James Alberella           11 South Side              6:14.4   19:23.23   47   
 53 Thomas Kelly              10 South Side              6:15.0   19:25.03   48   
 54 Jack Feinberg              9 Roslyn                  6:15.3   19:25.77   49   
 55 Andrew Istomin             9 Jericho                 6:16.4   19:29.27   50   
 56 Michael Rosen             12 Plainedge               6:16.6   19:29.96   51   
 57 Christopher Gioia         12 Frank Carey             6:16.9   19:30.91   52   
 58 Johnny Ramsoomye          10 MacArthur               6:17.2   19:31.68   53   
 59 Ryan Bruce                11 Hewlett                 6:17.8   19:33.74   54   
 60 Barry Zhang               10 Jericho                 6:18.3   19:35.35   55   
 61 Daniel Ferreira           12 Garden City             6:18.9   19:37.20        
 62 Matthew DiGraziano        10 Wantagh                 6:19.0   19:37.50   56   
 63 Matthew Sheehan           10 Bethpage                6:19.3   19:38.30   57   
 64 Elijah Yeroushalmi        10 Roslyn                  6:19.5   19:38.95   58   
 65 Samuel Anglim             11 Plainedge               6:19.7   19:39.53   59   
 66 Henry Yu                  10 Roslyn                  6:20.5   19:42.08   60   
 67 Brandon Schoen            10 Roslyn                  6:20.6   19:42.41        
 68 Tyler Sparke               9 Bethpage                6:21.2   19:44.28        
 69 Pedro Sandoval             9 MacArthur               6:21.6   19:45.42   61   
 70 Jason Lehrfeld            12 Jfk Bellmore            6:22.7   19:48.87   62   
 71 Justin Corabi              9 Wantagh                 6:23.0   19:49.91   63   
 72 Bryan Hanley              11 Bethpage                6:23.1   19:50.19        
 73 Taylor Diamond            12 Roslyn                  6:23.2   19:50.48        
 74 Chris Vartoukian          10 MacArthur               6:23.3   19:50.73   64   
 75 Alex Feldman              10 Jfk Bellmore            6:23.5   19:51.24   65   
 76 Aadarsh Yagnik            10 Jericho                 6:23.7   19:51.84   66   
 77 Ben Lomot                  9 South Side              6:25.0   19:56.08        
 78 Brandon Tso               11 Jericho                 6:25.4   19:57.40   67   
 79 Ian Acriche               12 Hewlett                 6:26.1   19:59.39   68   
 80 Michael Hartmann           9 Wantagh                 6:26.3   20:00.07   69   
 81 Jack Nichols              12 New Hyde Park           6:26.9   20:01.80   70   
 82 John Bensen               12 Garden City             6:28.3   20:06.39        
 83 Nicholas Timoshenko       12 Bethpage                6:28.5   20:06.78        
 84 Anthony Suau              10 Garden City             6:28.9   20:08.17        
 85 Joseph Drossman           12 Jfk Bellmore            6:29.0   20:08.43   71   
 86 Michael Silverman         11 Wantagh                 6:29.7   20:10.55   72   
 87 Sean Curtis               12 Wantagh                 6:30.3   20:12.56        
 88 Mason Ferraro             11 Jfk Bellmore            6:31.4   20:15.78   73   
 89 Robert Casey               9 South Side              6:31.8   20:17.18        
 90 David Goldhirsch          12 Hewlett                 6:32.7   20:19.86   74   
 91 Alex Dones                 9 New Hyde Park           6:33.3   20:21.72   75   
 92 Christopher O''Connor     11 Plainedge               6:33.6   20:22.75   76   
 93 John Quinn                10 South Side              6:34.1   20:24.22        
 94 Josh Rudgayzer            12 Hewlett                 6:36.6   20:32.16   77   
 95 Pete Agate                12 Frank Carey             6:37.0   20:33.20   78   
 96 Thomas Gleave             12 Plainedge               6:37.3   20:34.09   79   
 97 Steven Bailey             11 Glen Cove               6:37.4   20:34.68   80   
 98 Alfredo Benaidez          10 MacArthur               6:38.0   20:36.29   81   
 99 Daniel Gassenhiemer        9 Jericho                 6:39.4   20:40.73   82   
100 Spencer Feehan            11 Plainedge               6:40.1   20:42.80   83   
101 Thomas Klimaszewski       12 Glen Cove               6:41.5   20:47.13   84   
102 Jeff Jijy                 12 New Hyde Park           6:42.5   20:50.29   85   
103 Oscar Yan                  9 Jericho                 6:43.7   20:54.08   86   
104 Tim Trainor                9 MacArthur               6:44.5   20:56.47   87   
105 Alexander Kasper           9 Jericho                 6:44.6   20:57.04        
106 Matt Fioretti             10 MacArthur               6:44.7   20:57.36        
107 Jake Cavalli              10 Frank Carey             6:45.0   20:58.06   88   
108 Jason Suh                 11 Jericho                 6:45.4   20:59.53        
109 Jonathan Moalemi           9 Great Neck North        6:48.1   21:07.68   89   
110 aaron Ohebshalom           9 Great Neck North        6:48.8   21:09.92   90   
111 Brett Gold                12 Jfk Bellmore            6:56.8   21:34.66   91   
112 Aiden DeLeo               11 Frank Carey             6:57.6   21:37.38   92   
113 Nicholas Trerrotola       10 Plainedge               6:57.9   21:38.29   93   
114 Szymon Frye               12 Glen Cove               6:58.6   21:40.26   94   
115 Chris Ducey               12 MacArthur               7:00.9   21:47.69        
116 Bill Yildiz                9 Jericho                 7:05.3   22:01.18        
117 Jackson Welna             12 Plainedge               7:05.6   22:02.26   95   
118 Christopher Prainito       9 Jfk Bellmore            7:06.5   22:05.03   96   
119 Jack Schlef               11 Plainedge               7:08.3   22:10.67        
120 Michael Guglielmo         11 Sewanhaka               7:08.9   22:12.34        
121 Andrew Klingele            9 Glen Cove               7:09.8   22:15.05   97   
122 Nicolas Carlino           11 Jfk Bellmore            7:12.4   22:23.41   98   
123 James Fahy                12 Plainedge               7:16.9   22:37.39        
124 Mathias Cho               11 Hewlett                 7:18.8   22:43.31        
125 Sulan Pathiranage         12 Hewlett                 7:22.4   22:54.38        
126 James Scocca              09 Division Avenue         7:22.7   22:55.39   99   
127 dylan norrby              10 Sewanhaka               7:23.5   22:57.73        
128 Aditya Jindal             12 New Hyde Park           7:33.4   23:28.47  100   
129 Alexander De La Rosa      10 Division Avenue         7:34.8   23:32.96  101   
130 Anthony Guillen           10 Glen Cove               7:38.4   23:44.10  102   
131 Brendan Cucuzza            9 Roslyn                  7:40.3   23:49.84        
132 Thomas Edrmann            12 Plainedge               7:41.5   23:53.66        
133 Tyler Brooker             12 Glen Cove               7:41.9   23:55.08  103   
134 Frank Beslity             10 MacArthur               7:49.7   24:19.05        
135 Juha Yoon                 11 Great Neck North        8:05.0   25:06.62  104   
136 Luca Agostiti             11 Frank Carey             8:05.8   25:09.32  105   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Class  B Results 5000 Run                                                         
   1 Manhasset                    25    1    2    4    8   10   12   13           
      Total Time:  1:27:22.72                                                     
         Average:    17:28.55                                                     
   2 Garden City                  72    5    9   14   18   26   33   46           
      Total Time:  1:29:50.35                                                     
         Average:    17:58.07                                                     
   3 South Side                  129    7   22   23   32   45   47   48           
      Total Time:  1:32:22.85                                                     
         Average:    18:28.57                                                     
   4 Bethpage                    137   15   25   28   30   39   40   57           
      Total Time:  1:32:40.49                                                     
         Average:    18:32.10                                                     
   5 Roslyn                      155   16   19   27   44   49   58   60           
      Total Time:  1:33:29.26                                                     
         Average:    18:41.86                                                     
   6 Hewlett                     188    3   20   43   54   68   74   77           
      Total Time:  1:34:29.67                                                     
         Average:    18:53.94                                                     
   7 MacArthur                   218    6   34   53   61   64   81   87           
      Total Time:  1:35:32.13                                                     
         Average:    19:06.43                                                     
   8 Wantagh                     230   36   37   38   56   63   69   72           
      Total Time:  1:36:27.93                                                     
         Average:    19:17.59                                                     
   9 Jericho                     259   21   50   55   66   67   82   86           
      Total Time:  1:37:10.01                                                     
         Average:    19:26.01                                                     
  10 New Hyde Park               276   11   35   70   75   85  100                
      Total Time:  1:38:04.34                                                     
         Average:    19:36.87                                                     
  11 Division Avenue             307   24   41   42   99  101                     
      Total Time:  1:43:12.35                                                     
         Average:    20:38.47                                                     
  12 Frank Carey                 327   17   52   78   88   92  105                
      Total Time:  1:40:40.86                                                     
         Average:    20:08.18                                                     
  13 Great Neck North            343   29   31   89   90  104                     
      Total Time:  1:44:48.11                                                     
         Average:    20:57.63                                                     
  14 Plainedge                   348   51   59   76   79   83   93   95           
      Total Time:  1:40:49.13                                                     
         Average:    20:09.83                                                     
  15 Jfk Bellmore                362   62   65   71   73   91   96   98           
      Total Time:  1:41:38.98                                                     
         Average:    20:19.80                                                     
  16 Glen Cove                   457   80   84   94   97  102  103                
      Total Time:  1:49:01.22                                                     
         Average:    21:48.25


  Boys 5k Run CC Open B
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Class  B Results 5000 Run                                                         
  1 Fletcher Wilson           10 Manhasset               5:59.8   18:37.62    1   
  2 Michael Yarrington        11 Manhasset               5:59.9   18:37.90    2   
  3 Matthew Kiley             11 Manhasset               6:00.0   18:38.40    3   
  4 Alex Schlaefer            11 Manhasset               6:10.1   19:09.62    4   
  5 Ryan Derasse               9 Manhasset               6:15.6   19:26.94    5   
  6 Justin Oh                 10 Manhasset               6:20.7   19:42.51    6   
  7 Ryan Kolin                 9 Manhasset               6:22.4   19:48.06    7   
  8 Nicolas Ragas             10 Garden City             6:23.0   19:49.77    8   
  9 Victor D''Angelo          12 Manhasset               6:24.7   19:55.06        
 10 Kishan Batra              12 Garden City             6:30.0   20:11.69    9   
 11 David DeBiasi             10 Manhasset               6:32.6   20:19.57        
 12 Matthew Ardito            10 Garden City             6:34.7   20:26.14   10   
 13 Finn Maier                 9 South Side              6:35.4   20:28.41   11   
 14 Andrew Pogue              12 Manhasset               6:35.8   20:29.59        
 15 Daniel Vazqquez            9 Garden City             6:36.1   20:30.51   12   
 16 Christopher Basile        10 Bethpage                6:37.9   20:36.09   13   
 17 Franky Valdebenito        12 South Side              6:38.5   20:37.83   14   
 18 JT Devine                 11 South Side              6:38.7   20:38.46   15   
 19 AJ Ford                   11 South Side              6:38.8   20:38.93   16   
 20 Jason Wu                  10 Manhasset               6:40.2   20:43.25        
 21 John Sprufero             11 Garden City             6:43.3   20:52.89   17   
 22 Andrew Flood              10 Manhasset               6:43.6   20:53.84        
 23 Bryan Lo                  11 New Hyde Park           6:44.1   20:55.36        
 24 Jacob Mayourian           10 Roslyn                  6:44.3   20:56.06   18   
 25 Nicholas McNulty          10 Manhasset               6:45.2   20:58.85        
 26 Michael Fahey             10 Wantagh                 6:46.6   21:03.24   19   
 27 Andrew Louie              10 Manhasset               6:48.1   21:07.87        
 28 Thomas Blaney             12 Manhasset               6:49.0   21:10.49        
 29 Cody Stefan               10 Manhasset               6:49.9   21:13.50        
 30 James Giuffre              9 Garden City             6:50.2   21:14.19   20   
 31 Jack LaSalle              11 Manhasset               6:50.3   21:14.50        
 32 William Borges            11 Roslyn                  6:50.5   21:15.27   21   
 33 Miguel Santos             10 Garden City             6:53.6   21:24.78   22   
 34 Max Sclafani               9 Garden City             6:54.2   21:26.61        
 35 Kenneth Spratt            10 Wantagh                 6:55.2   21:29.77   23   
 36 Jack Duncan               10 South Side              6:56.2   21:32.98   24   
 37 Jonathan Elkowitz         11 Roslyn                  6:56.3   21:33.29   25   
 38 Jack Benedetto            10 Wantagh                 6:56.9   21:35.04   26   
 39 Patrick Adams              9 Garden City             6:58.4   21:39.92        
 40 GianLuca Berganza          9 Roslyn                  6:59.9   21:44.57   27   
 41 William Hu                10 Jericho                 7:01.4   21:48.99   28   
 42 Andrew Holtzman            9 Garden City             7:02.1   21:51.28        
 43 Michael Montanile         10 Wantagh                 7:03.4   21:55.18   29   
 44 Andy Jiang                10 Jericho                 7:04.6   21:59.06   30   
 45 Matt Mandolese            12 Bethpage                7:05.2   22:00.81   31   
 46 William LeClair            9 Bethpage                7:06.7   22:05.71   32   
 47 Dylan McDonald            11 Garden City             7:07.1   22:06.67        
 48 Isaiah Folkes             10 Plainedge               7:08.2   22:10.34   33   
 49 Andrew Lee                 9 Jericho                 7:10.0   22:15.83   34   
 50 Andrew Jiang              12 Manhasset               7:12.4   22:23.23        
 51 Jack Racer                11 Jfk Bellmore            7:14.2   22:28.91   35   
 52 Drew Hecht                 9 Jericho                 7:14.3   22:29.16   36   
 53 Kyle Anderson             10 Wantagh                 7:15.1   22:31.58   37   
 54 Michael Ciuffo            11 Plainedge               7:15.9   22:34.21   38   
 55 Christopher Coyle         10 Garden City             7:16.1   22:34.71        
 56 Peter Ackermann           12 Roslyn                  7:16.4   22:35.74   39   
 57 Raymond Ye                10 Manhasset               7:17.8   22:40.01        
 58 Jonathan Li               10 Manhasset               7:19.8   22:46.41        
 59 Nicholas Parpan           10 Plainedge               7:20.6   22:48.89   40   
 60 Kevin Carratu             11 Manhasset               7:29.9   23:17.62        
 61 Massimo Avellino           9 Garden City             7:31.7   23:23.35        
 62 Niko Pamas                 9 Garden City             7:33.2   23:27.82        
 63 Connor Sommers            11 Wantagh                 7:33.8   23:29.67   41   
 64 Gianluca Cusumano          9 Bethpage                7:34.1   23:30.84   42   
 65 Ryan Pugliano              9 Plainedge               7:35.7   23:35.65   43   
 66 Gabe Brando               11 MacArthur               7:35.8   23:35.92   44   
 67 Michael Mostransky        10 Wantagh                 7:39.3   23:46.88   45   
 68 Ryan Hiew                  9 Jericho                 7:40.5   23:50.66   46   
 69 Fergal Mullally            9 Garden City             7:40.6   23:50.91        
 70 Robert Mortarana          12 MacArthur               7:40.9   23:51.75   47   
 71 Christopher Accomando      9 South Side              7:42.8   23:57.81   48   
 72 Lucas Rose                 9 Garden City             7:45.7   24:06.69        
 73 Andy Mandolese            10 Bethpage                7:46.7   24:09.93   49   
 74 William Chen               9 Jericho                 7:47.5   24:12.25   50   
 75 Peter Barry                9 Manhasset               7:48.7   24:16.20        
 76 Rory Li                    9 Manhasset               7:48.8   24:16.45        
 77 Andy Zhang                11 Jfk Bellmore            7:49.4   24:18.34   51   
 78 Anthony Piergiovanni      11 Wantagh                 7:50.0   24:20.01        
 79 Hayden Maitra             10 Wantagh                 7:51.9   24:25.94        
 80 Robert Spiteri            10 Wantagh                 7:53.7   24:31.61        
 81 Yosuf Alekozay            11 Bethpage                7:56.1   24:39.14   52   
 82 Trent Biscone             12 Garden City             7:56.9   24:41.55        
 83 Richard Verbouwens         9 Bethpage                7:57.6   24:43.72   53   
 84 Justin Lin                10 Jericho                 8:02.1   24:57.56   54   
 85 Alex Suh                  10 Jericho                 8:03.0   25:00.47        
 86 Logan Paola               11 Bethpage                8:04.2   25:04.08        
 87 Patrick Moran              9 Wantagh                 8:06.5   25:11.29        
 88 Justin Schiavo            12 Roslyn                  8:07.1   25:13.34   55   
 89 Brody Paola               12 Bethpage                8:08.5   25:17.70        
 90 Jason Ramirez             12 MacArthur               8:09.6   25:21.02   56   
 91 Dillon Amenn               9 MacArthur               8:11.5   25:27.02   57   
 92 James Seaman              12 Wantagh                 8:14.1   25:35.04        
 93 Matthew Garcia             9 Plainedge               8:16.8   25:43.37   58   
 94 Aidan Tracy                9 Wantagh                 8:19.0   25:50.12        
 95 Rubin Thind               10 MacArthur               8:20.1   25:53.54   59   
 96 Gregory Manzano            9 New Hyde Park           8:24.6   26:07.66        
 97 Justin Lehrfeld            9 Jfk Bellmore            8:27.9   26:17.76   60   
 98 Benjamin Glauner          10 Manhasset               8:29.7   26:23.45        
 99 Matthew McManus            9 Bethpage                8:35.1   26:40.08        
100 Max Grossberg             11 Roslyn                  8:37.3   26:47.16   61   
101 Conor Slevin              11 Manhasset               8:39.5   26:54.01        
102 Jonathan Wong             11 Manhasset               8:39.6   26:54.32        
103 Bryan Perez               12 Jfk Bellmore            8:43.2   27:05.26   62   
104 Thomas Crowe               9 Garden City             8:45.3   27:12.06        
105 Aaron Bhavnani             9 Jericho                 8:46.7   27:16.28        
106 Matt Soethout             12 Wantagh                 9:31.0   29:33.81        
107 Aidan Orr                  9 Jfk Bellmore            9:44.8   30:16.80   63   
108 Dylan Levy                 9 Roslyn                  9:55.3   30:49.28        
109 Nicholas Petruso          10 Manhasset              10:00.0   31:03.86        
110 Richie Majano              9 Roslyn                 10:25.1   32:22.03        
111 Jake Rusignolo            12 Bethpage               11:58.8   37:12.97        
112 Daniel Kussman             9 Plainedge              13:04.4   40:36.81   64   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Class  B Results 5000 Run                                                         
   1 Manhasset                    15    1    2    3    4    5    6    7           
      Total Time:  1:34:30.48                                                     
         Average:    18:54.10                                                     
   2 Garden City                  56    8    9   10   12   17   20   22           
      Total Time:  1:41:51.00                                                     
         Average:    20:22.20                                                     
   3 South Side                   80   11   14   15   16   24   48                
      Total Time:  1:43:56.61                                                     
         Average:    20:47.33                                                     
   4 Roslyn                      130   18   21   25   27   39   55   61           
      Total Time:  1:48:04.93                                                     
         Average:    21:36.99                                                     
   5 Wantagh                     134   19   23   26   29   37   41   45           
      Total Time:  1:48:34.81                                                     
         Average:    21:42.97                                                     
   6 Bethpage                    167   13   31   32   42   49   52   53           
      Total Time:  1:52:23.38                                                     
         Average:    22:28.68                                                     
   7 Jericho                     174   28   30   34   36   46   50   54           
      Total Time:  1:52:23.70                                                     
         Average:    22:28.74                                                     
   8 Plainedge                   212   33   38   40   43   58   64                
      Total Time:  1:56:52.46                                                     
         Average:    23:22.50                                                     
   9 MacArthur                   263   44   47   56   57   59                     
      Total Time:  2:04:09.25                                                     
         Average:    24:49.85                                                     
  10 Jfk Bellmore                271   35   51   60   62   63                     
      Total Time:  2:10:27.07                                                     
         Average:    26:05.42  
 


 Boys 5k Run CC VARSITY Class  C
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Class  C Results 5000 Run                                                         
  1 Jack Rosencrans           12 North Shore             5:15.7   16:20.77    1   
  2 Jason Linzer              11 Seaford                 5:16.6   16:23.64    2   
  3 Christian Cicilia         11 VS North                5:31.8   17:10.69    3   
  4 Thomas Burfeind           10 North Shore             5:39.1   17:33.36    4   
  5 Gabe Silva                12 Mineola                 5:41.1   17:39.58    5   
  6 JP Grace                  12 Locust Valley           5:42.6   17:44.23    6   
  7 Matt Zerbarini            10 Island Trees            5:44.4   17:49.91    7   
  8 Nick Tardugno             10 Oyster Bay              5:47.5   17:59.37    8   
  9 Al Munro                  11 Seaford                 5:48.0   18:00.99    9   
 10 Shane Nembach             12 Lynbrook                5:48.5   18:02.68   10   
 11 Carson Paradis            10 North Shore             5:48.8   18:03.50   11   
 12 Garrick Neuner            10 VS North                5:51.5   18:11.89   12   
 13 Sam Rosencrans            10 North Shore             5:52.8   18:16.11   13   
 14 John Krzyminski           12 Seaford                 5:54.4   18:20.82   14   
 15 Brian Casey               12 Oyster Bay              5:54.7   18:21.85   15   
 16 Evan Miller               11 VS South                5:55.2   18:23.44   16   
 17 Luke Reagan               12 North Shore             5:55.4   18:23.90   17   
 18 Joe Randazzo              11 Seaford                 5:55.7   18:24.95   18   
 19 Tim Saulpaugh             12 Seaford                 5:56.7   18:28.12   19   
 20 Justin Ortiz              11 Island Trees            5:58.8   18:34.73   20   
 21 Matt Marrone              11 VS North                5:59.1   18:35.62   21   
 22 Jake Cresser              10 VS North                5:59.4   18:36.51   22   
 23 Riley Keffer              10 Oyster Bay              6:01.3   18:42.51   23   
 24 Marcus Pomales            11 Carle Place             6:02.0   18:44.47        
 25 Aiden Watson              10 Island Trees            6:05.6   18:55.87   24   
 26 David Cheque              12 VS North                6:05.8   18:56.36   25   
 27 Zachary Ragozino          10 Friends Academy         6:09.3   19:07.15   26   
 28 Jonathan Melkun           12 Clarke                  6:09.8   19:08.92   27   
 29 Dylan Kenny               11 North Shore             6:11.7   19:14.68   28   
 30 Eamon Esposito            11 North Shore             6:11.8   19:14.99   29   
 31 John Dublynn              12 Mineola                 6:12.2   19:16.18   30   
 32 William Donovan           11 Lynbrook                6:12.6   19:17.44   31   
 33 Dylan Esquivel            10 Island Trees            6:12.7   19:17.88   32   
 34 Steven Chale              11 Locust Valley           6:14.2   19:22.48   33   
 35 Michael Sensale           11 Friends Academy         6:14.5   19:23.51   34   
 36 Joseph Callahan           12 Lynbrook                6:17.1   19:31.33   35   
 37 Izzy Silver               10 Oyster Bay              6:17.4   19:32.38   36   
 38 Justin Gulbin             11 Oyster Bay              6:19.0   19:37.37   37   
 39 Nolan Sweeney             11 Oyster Bay              6:19.1   19:37.67   38   
 40 Liam Nacinovich            9 North Shore             6:20.7   19:42.59        
 41 Abishek Ravindran         11 Clarke                  6:20.9   19:43.24   39   
 42 Richard Chen              12 VS North                6:21.2   19:44.07   40   
 43 William Capone            10 Oyster Bay              6:21.5   19:45.21   41   
 44 Carsen Kirchner            8 Cold Spring Harbor      6:22.4   19:48.01   42   
 45 Ryan Faude                10 Clarke                  6:22.9   19:49.50   43   
 46 Matthew Murphy            11 Oyster Bay              6:24.0   19:52.78        
 47 Andrew Gervasi            12 Floral Park             6:24.3   19:53.76   44   
 48 Nikita Shoff              10 Cold Spring Harbor      6:25.1   19:56.40   45   
 49 Matt Guerra               12 Locust Valley           6:25.7   19:58.05   46   
 50 Conall Maloney            11 Lynbrook                6:27.3   20:03.11   47   
 51 James Vizza               12 North Shore             6:27.9   20:05.00        
 52 Jonathan Cruz             12 VS South                6:28.0   20:05.30   48   
 53 Steven Keane              12 Seaford                 6:28.6   20:07.20   49   
 54 Aidan Bongiorno           12 Mineola                 6:29.0   20:08.36   50   
 55 Isaac Luckman             12 Oyster Bay              6:29.8   20:10.94        
 56 Michael Edgar              9 Cold Spring Harbor      6:30.5   20:12.95   51   
 57 Jardineau Pierre          12 Clarke                  6:31.5   20:16.22   52   
 58 Daniel Beck               10 Lynbrook                6:32.7   20:19.81   53   
 59 Alvin Hsu                 11 Clarke                  6:32.8   20:20.10   54   
 60 Dominic Miele             10 Lynbrook                6:34.0   20:23.88   55   
 61 Blake Kirchner            12 Cold Spring Harbor      6:34.3   20:24.84   56   
 62 Alberto Rodriguez         11 Clarke                  6:34.7   20:26.13   57   
 63 Brandon Hernandez         12 Island Trees            6:35.1   20:27.26   58   
 64 Honor Scorzelli            9 Locust Valley           6:38.7   20:38.64   59   
 65 Mike Forte                 9 Locust Valley           6:39.7   20:41.56   60   
 66 Eriks Zamurs              11 Locust Valley           6:40.4   20:43.75   61   
 67 Joseph Lostritto          11 Friends Academy         6:40.5   20:44.04   62   
 68 Daniel Beckworth           9 Clarke                  6:40.6   20:44.59   63   
 69 Justin Ahye               12 VS South                6:43.0   20:51.93   64   
 70 Thomas Edgar              11 Cold Spring Harbor      6:43.1   20:52.23   65   
 71 Nicolas Tavares           12 Mineola                 6:43.4   20:53.05   66   
 72 Dylan Baker               11 Seaford                 6:44.2   20:55.79   67   
 73 Zach Sullivan             10 North Shore             6:47.9   21:07.23        
 74 John Schmuck              10 Carle Place             6:48.0   21:07.51        
 75 Thomas Siatsis             9 VS North                6:50.3   21:14.61   68   
 76 Aiden Yurdiga             11 Clarke                  6:52.1   21:20.22        
 77 Benjamin Dammers           9 Island Trees            6:54.7   21:28.41   69   
 78 Douglas Burgess           10 West Hempstead          6:56.7   21:34.48        
 79 Melvin Fuentes            10 Mineola                 6:56.8   21:34.83   70   
 80 John Cassidy              11 Clarke                  6:56.9   21:35.16        
 81 Ethan Labelson             9 Friends Academy         6:57.2   21:35.98   71   
 82 Zachary Bennardo          11 Cold Spring Harbor      6:58.5   21:40.22   72   
 83 Marco McCormack           10 Locust Valley           7:00.9   21:47.60   73   
 84 Alex Clinton              12 Friends Academy         7:01.7   21:50.00   74   
 85 Thomas Chojnacki          12 East Rockaway           7:01.8   21:50.29   75   
 86 Fara Fayyaz               12 Floral Park             7:02.2   21:51.46   76   
 87 Barlin Singh              10 Floral Park             7:04.1   21:57.50   77   
 88 Thomas Zamroz             12 Island Trees            7:06.2   22:04.15   78   
 89 Samuel Rotberg            12 Friends Academy         7:06.5   22:05.10   79   
 90 Yanjun Lin                 9 Wheatley                7:07.1   22:06.79   80   
 91 Nathan Agpalo             12 VS South                7:08.7   22:11.69   81   
 92 Bryan Dasilva             10 Mineola                 7:10.4   22:17.10   82   
 93 Michael McCoy              9 Cold Spring Harbor      7:11.8   22:21.48   83   
 94 William Ji                12 Clarke                  7:12.7   22:24.17        
 95 Jael Nash                 12 VS South                7:13.2   22:25.68   84   
 96 Quinn McLaughlin           9 Friends Academy         7:15.9   22:34.18   85   
 97 Declan Brady               9 Wheatley                7:18.7   22:42.81   86   
 98 Jackson Palmer             9 Locust Valley           7:21.9   22:52.93        
 99 Teddy Koutsoftus          11 Wheatley                7:29.5   23:16.43   87   
100 Nicholas Becker           12 East Rockaway           7:31.0   23:21.04   88   
101 Mathew Hyde               10 Floral Park             7:35.1   23:33.70   89   
102 Ubaidullah Hassan         10 Wheatley                7:46.9   24:10.44   90   
103 Steven Davila             12 Mineola                 7:48.1   24:14.13   91   
104 Tyler Delorey              9 West Hempstead          7:49.6   24:18.80        
105 Bryan Schmuck              9 Wheatley                7:51.5   24:24.88   92   
106 Connor Dekenipp            9 Island Trees            8:13.5   25:32.99        
107 Brandon Ridge             10 Floral Park             8:14.3   25:35.66   93   
108 brandon leeb              11 West Hempstead          8:17.4   25:45.30        
109 Dylan Dial                12 VS South                8:25.9   26:11.70   94   
110 Lucas Papaleo             10 Cold Spring Harbor      8:31.0   26:27.59        
111 Justin Lahoz              12 VS South                8:40.1   26:55.71   95   
112 John Bellisio             11 Island Trees            8:49.6   27:25.30        
113 Joe Tudisco                9 West Hempstead          8:57.4   27:49.43        
114 Timmy Neckles             11 East Rockaway           9:02.9   28:06.72   96   
115 Ahmed Aziz                10 Floral Park             9:55.3   30:49.40   97   
116 Alec (Aj) Rovner          12 East Rockaway          10:32.5   32:44.87   98   
117 Ed Gorsky                 11 East Rockaway          11:20.2   35:13.07   99   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Class  C Results 5000 Run                                                         
   1 North Shore                  46    1    4   11   13   17   28   29           
      Total Time:  1:28:37.64                                                     
         Average:    17:43.53                                                     
   2 Seaford                      62    2    9   14   18   19   49   67           
      Total Time:  1:29:38.52                                                     
         Average:    17:55.71                                                     
   3 VS North                     83    3   12   21   22   25   40   68           
      Total Time:  1:31:31.07                                                     
         Average:    18:18.22                                                     
   4 Oyster Bay                  119    8   15   23   36   37   38   41           
      Total Time:  1:34:13.48                                                     
         Average:    18:50.70                                                     
   5 Island Trees                141    7   20   24   32   58   69   78           
      Total Time:  1:35:05.65                                                     
         Average:    19:01.13                                                     
   6 Lynbrook                    176   10   31   35   47   53   55                
      Total Time:  1:37:14.37                                                     
         Average:    19:26.88                                                     
   7 Locust Valley               204    6   33   46   59   60   61   73           
      Total Time:  1:38:24.96                                                     
         Average:    19:41.00                                                     
   8 Clarke                      215   27   39   43   52   54   57   63           
      Total Time:  1:39:17.98                                                     
         Average:    19:51.60                                                     
   9 Mineola                     221    5   30   50   66   70   82   91           
      Total Time:  1:39:32.00                                                     
         Average:    19:54.40                                                     
  10 Cold Spring Harbor          259   42   45   51   56   65   72   83           
      Total Time:  1:41:14.43                                                     
         Average:    20:14.89                                                     
  11 Friends Academy             267   26   34   62   71   74   79   85           
      Total Time:  1:42:40.68                                                     
         Average:    20:32.14                                                     
  12 VS South                    293   16   48   64   81   84   94   95           
      Total Time:  1:43:58.04                                                     
         Average:    20:47.61                                                     
  13 Floral Park                 379   44   76   77   89   93   97                
      Total Time:  1:52:52.08                                                     
         Average:    22:34.42                                                     
  14 Wheatley                    435   80   86   87   90   92                     
      Total Time:  1:56:41.35                                                     
         Average:    23:20.27                                                     
  15 East Rockaway               456   75   88   96   98   99                     
      Total Time:  2:21:15.99                                                     
         Average:    28:15.20
  

 Boys 5k Run CC Open C
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Class  C Results 5000 Run                                                         
  1 Luke McNamara              9 Oyster Bay              6:26.4   20:00.29    1   
  2 Lucca Goldberg            11 VS North                6:37.2   20:34.06        
  3 Matthew Carlinsky          9 Oyster Bay              6:40.9   20:45.46    2   
  4 Michael Mora               9 North Shore             6:45.3   20:59.11    3   
  5 Connor Wick               10 Oyster Bay              6:45.8   21:00.77    4   
  6 David Cohen               10 Oyster Bay              6:48.4   21:08.72    5   
  7 Deaglan Doyle             10 North Shore             6:52.2   21:20.49    6   
  8 Gerardo Castillo          10 Locust Valley           6:52.8   21:22.28    7   
  9 Eric Schneider            12 Seaford                 6:56.2   21:33.00        
 10 Patrick Walsh              9 Oyster Bay              6:58.2   21:39.25    8   
 11 Michael Heffernan         10 North Shore             7:00.4   21:46.10    9   
 12 Max Ponce                  9 North Shore             7:01.0   21:47.80   10   
 13 Christan Maselli           9 Locust Valley           7:02.4   21:52.14   11   
 14 Jonathon Cox               9 Oyster Bay              7:03.0   21:54.08   12   
 15 Jack Zorn                  9 North Shore             7:07.9   22:09.42   13   
 16 Craig Papajohn             9 VS North                7:12.8   22:24.58        
 17 Ian Rios                   9 VS North                7:14.6   22:30.18        
 18 Collin Murphy              9 North Shore             7:15.3   22:32.27   14   
 19 Ahmed Jengda              11 VS North                7:17.2   22:38.23        
 20 Neal Mehta                10 Oyster Bay              7:20.8   22:49.33   15   
 21 Bradley Lopes              9 Oyster Bay              7:22.3   22:54.07        
 22 Justin Papaleo             9 Cold Spring Harbor      7:27.3   23:09.61        
 23 Christopher Kolilias      10 North Shore             7:38.4   23:43.96   16   
 24 Brady Wagner              10 North Shore             7:38.6   23:44.64        
 25 Andrew Escorcia           10 Mineola                 7:44.6   24:03.46        
 26 Matthew Gregory           12 Clarke                  7:46.5   24:09.23        
 27 Andy Chen                 12 Mineola                 7:49.6   24:18.83        
 28 Theo Burns                 9 Locust Valley           8:03.6   25:02.24   17   
 29 Paul Bott                 10 Oyster Bay              8:15.9   25:40.43        
 30 Ryan Maselli              10 Locust Valley           8:35.2   26:40.53   18   
 31 Avery Torff               11 Locust Valley           8:43.8   27:07.29   19   
 32 Richard Gonzalez          12 VS South                8:50.9   27:29.39        
 33 Alan Ayala                12 VS South                8:52.7   27:35.05        
 34 Jacob Lando               11 North Shore             9:10.6   28:30.51        
 35 Aaron Diaz                11 Clarke                  9:29.0   29:27.66        
 36 Daniel Becker              9 North Shore            11:40.4   36:15.82        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Class  C Results 5000 Run                                                         
   1 Oyster Bay                   20    1    2    4    5    8   12   15           
      Total Time:  1:44:34.49                                                     
         Average:    20:54.90                                                     
   2 North Shore                  41    3    6    9   10   13   14   16           
      Total Time:  1:48:02.92                                                     
         Average:    21:36.59                                                     
   3 Locust Valley                72    7   11   17   18   19                     
      Total Time:  2:02:04.48                                                     
         Average:    24:24.90