Just in Time Racing - Contractor License                           HY-TEK's Meet Manager
                     Section VIII Conference Dual Meets - 10/9/2018                      
                                   Bethpage State Park                                   
                                                                     
 
Boys  CC Novice 1.5 miles
      Comp#  Name                            School                           Time Points
=========================================================================================
    1  1460  Jack Racer                  11  Jfk Bellmore                 11:24.33      1
    2  1936  Kevin Cantley                9  Seaford                      11:34.23       
    3  1396  Connor Dekenipp              9  Island Trees                 11:50.01       
    4  1013  Matt Mandolese              12  Bethpage                     12:27.81       
    5  1086  Miles Stump                  9  Clarke                       12:52.38       
    6  1453  James LaSalle                9  Jfk Bellmore                 13:08.24      2
    7  1458  Bryan Perez                 12  Jfk Bellmore                 13:08.84      3
    8  2226  Nelson Castilla             11  Seaford                      13:09.71       
    9  1486  Avery Torff                 11  Locust Valley                13:19.33       
   10  1455  Justin Lehrfeld              9  Jfk Bellmore                 14:00.34      4
   11  1457  Aidan Orr                    9  Jfk Bellmore                 14:20.50      5
   12  1452  James Guida                  9  Jfk Bellmore                 14:24.68      6
   13  2214  Xiao Li                      9  Wheatley                     15:01.40       
   14  1479  Alex Mantikas                9  Locust Valley                15:33.44       
   15  2178  Yusuf Zafar                  9  Wheatley                     15:58.23       
   16  1020  Justin Patlias              10  Bethpage                     18:45.98       
   17  1817  Daniel Kussman               9  Plainedge                    19:05.71   
 


   
Event 3  Boys 5k Run CC Junior Varsity
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference 3 Results 5000 Run                                                     
  1 Ben Lomot                  9 South Side              6:49.0   21:10.50    1   
  2 Michael Mora               9 North Shore             6:53.9   21:25.86    2   
  3 JT Devine                 11 South Side              6:58.3   21:39.47    3   
  4 Luke Christenson           9 Roslyn                  6:58.7   21:40.71    4   
  5 Christopher Basile        10 Bethpage                7:00.9   21:47.64    5   
  6 Jake Schoen               12 Plainedge               7:02.3   21:51.93    6   
  7 Franky Valdebenito        12 South Side              7:08.4   22:10.90    7   
  8 Hunter Brenneis            9 Lynbrook                7:10.5   22:17.39    8   
  9 Dylan Monaco               9 Lynbrook                7:12.0   22:21.89    9   
 10 Jackson Welna             12 Plainedge               7:12.6   22:24.05   10   
 11 Reece Kaufman             11 South Side              7:13.1   22:25.54   11   
 12 Kenneth Spratt            10 Wantagh                 7:13.3   22:26.06   12   
 13 AJ Ford                   11 South Side              7:13.6   22:27.00   13   
 14 Kazuki Neo                12 Roslyn                  7:14.5   22:29.88   14   
 15 Jack Duncan               10 South Side              7:16.2   22:35.00   15   
 16 David Schaffer            11 Lynbrook                7:16.5   22:36.09   16   
 17 Gerrick Charles           10 VS North                7:18.0   22:40.61   17   
 18 Liam Conroy               11 South Side              7:19.1   22:43.96   18   
 19 Dan Rodriguez             11 Lawrence                7:20.2   22:47.39        
 20 Liam Kassl                12 South Side              7:20.6   22:48.90        
 21 Aviv Fedida               10 Roslyn                  7:21.0   22:49.87   19   
 22 Owen Mroz                 10 South Side              7:21.2   22:50.75        
 23 Peter Ackermann           12 Roslyn                  7:21.4   22:51.13   20   
 24 Jacob Mayourian           10 Roslyn                  7:21.7   22:52.27   21   
 25 Zach Goldberg             11 South Side              7:22.2   22:53.79        
 26 Michael Montanile         10 Wantagh                 7:23.2   22:56.94   22   
 27 Tyler Staszak             11 Lynbrook                7:26.2   23:06.11   23   
 28 Brady Bender              10 South Side              7:28.3   23:12.54        
 29 Gianluca Cusumano          9 Bethpage                7:29.1   23:15.17   24   
 30 Roberto Ramos             10 Roslyn                  7:30.6   23:19.70   25   
 31 Ethan Steere              10 South Side              7:30.7   23:20.16        
 32 William Wren              11 Lynbrook                7:31.0   23:21.00   26   
 33 Kyle Anderson             10 Wantagh                 7:31.1   23:21.29   27   
 34 Michael Mostransky        10 Wantagh                 7:31.7   23:23.23   28   
 35 Sasiru Pathirange          9 Hewlett                 7:33.9   23:29.96        
 36 Aidan Smithwick           11 Lynbrook                7:34.5   23:31.98   29   
 37 Craig Papajohn             9 VS North                7:34.7   23:32.51   30   
 38 Lucas Miele               10 Lynbrook                7:34.9   23:33.17   31   
 39 Isaiah Folkes             10 Plainedge               7:35.6   23:35.23   32   
 40 Nick Paladino             11 Lynbrook                7:36.8   23:39.11        
 41 Max Ponce                  9 North Shore             7:36.9   23:39.53   33   
 42 Marlon Duran              12 Lynbrook                7:37.4   23:41.03        
 43 Andrew Director            9 Lynbrook                7:39.4   23:47.24        
 44 Nick Gerbi                 9 Lynbrook                7:40.6   23:50.82        
 45 Brady Wagner              10 North Shore             7:40.8   23:51.37   34   
 46 Dan Paolino                9 Lynbrook                7:42.8   23:57.78        
 47 Alex Assenmacher          11 Plainedge               7:43.2   23:59.04   35   
 48 Colin Grace                9 South Side              7:45.1   24:04.91        
 49 Nicholas Parpan           10 Plainedge               7:45.5   24:06.13   36   
 50 Michael Ciuffo            11 Plainedge               7:46.7   24:09.78   37   
 51 Max Fuentes                9 South Side              7:47.6   24:12.58        
 52 GianLuca Berganza          9 Roslyn                  7:47.8   24:13.25   38   
 53 Christopher Accomando      9 South Side              7:48.0   24:13.82        
 54 Matthew Bo                11 South Side              7:49.0   24:16.90        
 55 Anthony belmonte          10 Bethpage                7:49.3   24:17.81   39   
 56 Ryan Kelton                9 Wantagh                 7:50.0   24:20.22   40   
 57 Christian Kachadourian    11 Bethpage                7:50.4   24:21.21   41   
 58 Ben Gingold                9 Lynbrook                7:51.7   24:25.31        
 59 Evan O''Brien             11 South Side              7:54.9   24:35.31        
 60 Ryan Kanyaro               9 Plainedge               7:55.0   24:35.65   42   
 61 Caleb Loring              10 North Shore             7:59.4   24:49.30   43   
 62 Devin Cardoza             10 Roslyn                  8:01.7   24:56.34        
 63 Connor Callow             11 Plainedge               8:05.8   25:09.34        
 64 Nicolas Carlino           11 Jfk Bellmore            8:06.6   25:11.66        
 65 Collin Murphy              9 North Shore             8:07.8   25:15.42   44   
 66 Nicholas Karcz             9 Plainedge               8:07.9   25:15.69        
 67 Ryan Pugliano              9 Plainedge               8:12.3   25:29.24        
 68 Richard Verbouwens         9 Bethpage                8:15.2   25:38.43   45   
 69 Charlie McKeough          10 South Side              8:15.7   25:39.93        
 70 Chris Gragnano             9 Lynbrook                8:16.7   25:43.07        
 71 Harrison Cymbler           9 Roslyn                  8:18.0   25:46.98        
 72 Luke Schwartzberg          9 South Side              8:18.5   25:48.63        
 73 Hayden Maitra             10 Wantagh                 8:18.7   25:49.33   46   
 74 Tim Sherlock              12 South Side              8:20.8   25:55.75        
 75 Brody Paola               12 Bethpage                8:21.0   25:56.40   47   
 76 James Seaman              12 Wantagh                 8:22.1   25:59.92   48   
 77 Aidan Tracy                9 Wantagh                 8:22.7   26:01.56        
 78 Andy Zhang                11 Jfk Bellmore            8:24.7   26:07.76        
 79 Keegan Rehill             11 Roslyn                  8:28.2   26:18.93        
 80 Matthew McManus            9 Bethpage                8:28.6   26:19.97   49   
 81 Andy Mandolese            10 Bethpage                8:28.7   26:20.40        
 82 Giovanni Mascetti          9 VS North                8:29.4   26:22.54   50   
 83 Chase Evans               10 South Side              8:29.8   26:23.80        
 84 Joe Dolce                  9 Lynbrook                8:30.6   26:26.29        
 85 Yosuf Alekozay            11 Bethpage                8:33.6   26:35.48        
 86 Logan Paola               11 Bethpage                8:34.8   26:39.24        
 87 Joseph Gavin              10 Division Avenue         8:36.6   26:44.76   51   
 88 Connor Sommers            11 Wantagh                 8:38.7   26:51.43        
 89 Michael Pietraniello       9 Division Avenue         8:47.1   27:17.52   52   
 90 Joshua Baer               10 Division Avenue         8:48.2   27:21.06   53   
 91 Christopher Kolilias      10 North Shore             8:48.8   27:22.71   54   
 92 Aidan O''Rourke           12 South Side              8:50.0   27:26.38        
 93 Thomas Haggerty           10 South Side              8:50.4   27:27.65        
 94 Chase Zornberg            12 Lynbrook                8:54.8   27:41.29        
 95 Patrick Moran              9 Wantagh                 8:55.6   27:43.96        
 96 Aidan Gordon              11 Lynbrook                8:56.1   27:45.60        
 97 Jack Zorn                  9 North Shore             8:57.5   27:49.91   55   
 98 Anthony Piergiovanni      11 Wantagh                 8:59.2   27:54.96        
 99 David Haro                10 Division Avenue         9:01.8   28:03.31   56   
100 Thomas Rice               10 Wantagh                 9:05.2   28:13.75        
101 Matthew Garcia             9 Plainedge               9:11.3   28:32.63        
102 Justin Schiavo            12 Roslyn                  9:12.1   28:35.30        
103 Dylan Levin               11 Roslyn                  9:13.9   28:40.61        
104 Max Grossberg             11 Roslyn                  9:14.8   28:43.68        
105 Jonathan Thomson          10 VS North                9:16.4   28:48.65   57   
106 Brannon Marin              9 VS North                9:18.0   28:53.40   58   
107 Nader Daruvala            10 Lawrence                9:21.6   29:04.71        
108 Stephen DeVinney           9 Lynbrook                9:29.1   29:28.11        
109 Jacob Lando               11 North Shore             9:30.0   29:30.74        
110 Andrew McKeown            11 Plainedge               9:33.2   29:40.74        
111 Ahmed Jengda              11 VS North                9:35.5   29:47.79   59   
112 Ryan Marrione             10 Lynbrook                9:51.4   30:37.38        
113 Angelo Montagnino          9 Plainedge              10:17.5   31:58.37        
114 Richie Majano              9 Roslyn                 10:28.5   32:32.40        
115 Anshu Khindri             10 Division Avenue        11:37.8   36:07.88   60   
116 Christopher Bello         12 Bethpage               11:41.1   36:18.00        
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
  1 Matthew Murphy            11 Oyster Bay              6:52.4   21:21.08    1   
  2 Brandon Decarolis         11 Oyster Bay              6:55.0   21:29.17    2   
  3 Matthew Carlinsky          9 Oyster Bay              6:59.4   21:42.78    3   
  4 Neal Mehta                10 Oyster Bay              7:01.4   21:49.18    4   
  5 David Cohen               10 Oyster Bay              7:12.2   22:22.58    5   
  6 Liam McDonald             11 Seaford                 7:17.5   22:39.04        
  7 Marco McCormack           10 Locust Valley           7:23.7   22:58.39        
  8 Jonathon Cox               9 Oyster Bay              7:27.3   23:09.48    6   
  9 Ryan McClernon            10 Seaford                 7:51.0   24:23.19        
 10 Christan Maselli           9 Locust Valley           8:11.0   25:25.46        
 11 Matthew Gregory           12 Clarke                  8:13.0   25:31.41    7   
 12 John Bellisio             11 Island Trees            8:47.7   27:19.50        
 13 Paul Bott                 10 Oyster Bay              8:48.9   27:23.20    8   
 14 Ryan Maselli              10 Locust Valley           8:58.9   27:54.09        
 15 Brian Petz                 9 Clarke                  9:22.2   29:06.59    9   
 16 Nate Jaffe                12 Clarke                  9:22.6   29:07.75   10   
 17 Richard Gonzalez          12 VS South                9:24.7   29:14.32        
 18 Connor Wick               10 Oyster Bay              9:27.6   29:23.34        
 19 Justin Lahoz              12 VS South                9:36.5   29:51.02        
 20 John Khashan              12 Clarke                 10:24.1   32:18.84   11   
 21 Aaron Diaz                11 Clarke                 10:31.8   32:42.93   12   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 3 Results 5000 Run                                                     
   1 South Side                   35    1    3    7   11   13   15   18           
      Total Time:  1:49:53.41                                                     
         Average:    21:58.69                                                     
   2 Roslyn                       78    4   14   19   20   21   25   38           
      Total Time:  1:52:43.86                                                     
         Average:    22:32.78                                                     
   3 Lynbrook                     82    8    9   16   23   26   29   31           
      Total Time:  1:53:42.48                                                     
         Average:    22:44.50                                                     
   4 Plainedge                   119    6   10   32   35   36   37   42           
      Total Time:  1:55:56.38                                                     
         Average:    23:11.28                                                     
   5 Wantagh                     129   12   22   27   28   40   46   48           
      Total Time:  1:56:27.74                                                     
         Average:    23:17.55                                                     
   6 Bethpage                    154    5   24   39   41   45   47   49           
      Total Time:  1:59:20.26                                                     
         Average:    23:52.06                                                     
   7 North Shore                 156    2   33   34   43   44   54   55           
      Total Time:  1:59:01.48                                                     
         Average:    23:48.30                                                     
   8 VS North                    212   17   30   50   57   58   59                
      Total Time:  2:10:17.71                                                     
         Average:    26:03.55                                                     
   9 Division Avenue             272   51   52   53   56   60                     
      Total Time:  2:25:34.53                                                     
         Average:    29:06.91                                                     
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
   1 Oyster Bay                   15    1    2    3    4    5    6    8           
      Total Time:  1:48:44.79                                                     
         Average:    21:44.96                                                     
   2 Clarke                       49    7    9   10   11   12                     
      Total Time:  2:28:47.52                                                     
         Average:    29:45.51   

  

Event 5  Boys 5k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================

Conference 3 Results 5000 Run                                                     
  1 Matt Marrone              11 VS North                5:52.5   18:14.95    1   
  2 Christian Cicilia         11 VS North                5:52.7   18:15.60    2   
  3 Jack Waldman              12 Roslyn                  5:53.2   18:17.30    3   
  4 David Cheque              12 VS North                5:55.3   18:23.59    4   
  5 Jason Goncalves           12 Roslyn                  5:56.4   18:27.30    5   
  6 Shane Nembach             12 Lynbrook                5:56.7   18:28.21    6   
  7 Jake Cresser              10 VS North                6:01.7   18:43.57    7   
  8 Dylan Herlihy             12 Lynbrook                6:03.1   18:48.13    8   
  9 Sean Balakahanei          11 Roslyn                  6:05.0   18:53.84    9   
 10 Elijah Yeroushalmi        10 Roslyn                  6:06.1   18:57.19   10   
 11 Garrick Neuner            10 VS North                6:06.3   18:57.94   11   
 12 Gerrick Charles           10 VS North                6:09.4   19:07.40   12   
 13 Jake Rusignolo            12 Bethpage                6:10.8   19:12.00        
 14 William Donovan           11 Lynbrook                6:20.0   19:40.40   13   
 15 Joseph Callahan           12 Lynbrook                6:23.4   19:51.12   14   
 16 davontay jones            11 Roosevelt               6:26.0   19:59.17        
 17 Conall Maloney            11 Lynbrook                6:26.6   20:00.92   15   
 18 Jack Schmalzle             9 Roslyn                  6:26.8   20:01.75   16   
 19 Taylor Diamond            12 Roslyn                  6:27.5   20:03.79   17   
 20 Cole Morgenlander          9 Lynbrook                6:27.7   20:04.42   18   
 21 Henry Yu                  10 Roslyn                  6:35.6   20:28.84   19   
 22 Jeremy Callahan           10 Lynbrook                6:37.5   20:34.98   20   
 23 Thomas Siatsis             9 VS North                6:38.5   20:38.06   21   
 24 Lucca Goldberg            11 VS North                6:44.8   20:57.63        
 25 Daniel Beck               10 Lynbrook                6:45.9   21:01.08        
 26 Terrance Deegan           11 Lynbrook                6:51.9   21:19.52        
 27 Jack Feinberg              9 Roslyn                  6:54.2   21:26.73        
 28 Brendan Cucuzza            9 Roslyn                  7:01.8   21:50.42        
 29 Brandon Schoen            10 Roslyn                  7:11.5   22:20.49        
 30 Dominic Miele             10 Lynbrook                7:34.5   23:31.91        
 31 Sharif Brown              12 Roosevelt               7:41.4   23:53.52        
 32 Ian Rios                   9 VS North                7:47.6   24:12.55        
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
  1 Matt Zerbarini            10 Island Trees            5:56.0   18:26.04    1   
  2 Aiden Watson              10 Island Trees            5:57.3   18:30.00    2   
  3 Justin Ortiz              11 Island Trees            6:04.5   18:52.28    3   
  4 Jonathan Melkun           12 Clarke                  6:09.8   19:08.73    4   
  5 Dylan Esquivel            10 Island Trees            6:20.5   19:41.90    5   
  6 Jardineau Pierre          12 Clarke                  6:33.8   20:23.40    6   
  7 Ryan Faude                10 Clarke                  6:34.0   20:23.83    7   
  8 Abishek Ravindran         11 Clarke                  6:47.4   21:05.50    8   
  9 Thomas Chojnacki          12 East Rockaway           6:47.8   21:06.92        
 10 Alvin Hsu                 11 Clarke                  6:49.8   21:12.97    9   
 11 Ubaidullah Hassan         10 Wheatley                6:54.5   21:27.53   10   
 12 Aiden Yurdiga             11 Clarke                  7:03.7   21:56.38   11   
 13 Brandon Hernandez         12 Island Trees            7:05.6   22:02.00   12   
 14 Jacob Kruel               12 Island Trees            7:06.7   22:05.67   13   
 15 Daniel Beckworth           9 Clarke                  7:08.5   22:11.29   14   
 16 Benjamin Dammers           9 Island Trees            7:10.5   22:17.52   15   
 17 Yanjun Lin                 9 Wheatley                7:13.9   22:27.99   16   
 18 John Cassidy              11 Clarke                  7:21.8   22:52.39        
 19 Alberto Rodriguez         11 Clarke                  7:35.2   23:34.13        
 20 Declan Brady               9 Wheatley                7:40.4   23:50.22   17   
 21 Thomas Zamroz             12 Island Trees            7:42.0   23:55.34        
 22 Teddy Koutsoftus          11 Wheatley                7:50.3   24:21.17   18   
 23 William Ji                12 Clarke                  8:00.0   24:51.15        
 24 Bryan Schmuck              9 Wheatley                8:00.6   24:53.12   19   
 25 Constantine Koutsoftas     9 Wheatley                8:02.1   24:57.69   20   
 26 Nicholas Becker           12 East Rockaway           8:02.9   25:00.10 
 27 Alex Rover                   East Rockaway					   36:17.00	       
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 3 Results 5000 Run                                                     
   1 VS North                     25    1    2    4    7   11   12   21           
      Total Time:  1:32:35.65                                                     
         Average:    18:31.13                                                     
   2 Roslyn                       43    3    5    9   10   16   17   19           
      Total Time:  1:34:37.38                                                     
         Average:    18:55.48                                                     
   3 Lynbrook                     56    6    8   13   14   15   18   20           
      Total Time:  1:36:48.78                                                     
         Average:    19:21.76                                                     
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
   1 Island Trees                 23    1    2    3    5   12   13   15           
      Total Time:  1:37:32.22                                                     
         Average:    19:30.45                                                     
   2 Clarke                       34    4    6    7    8    9   11   14           
      Total Time:  1:42:14.43                                                     
         Average:    20:26.89                                                     
   3 Wheatley                     80   10   16   17   18   19   20                
      Total Time:  1:57:00.03                                                     
         Average:    23:24.01
                                                   
 


Event 7  Boys 5k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================

Conference 3 Results 5000 Run                                                     
  1 Thomas Burfeind           10 North Shore             6:06.8   17:21.81    1   
  2 Daniel Finning            12 South Side              6:16.0   17:48.12    2   
  3 Jack Rosencrans           12 North Shore             6:16.1   17:48.43    3   
  4 Carson Paradis            10 North Shore             6:37.1   18:48.00    4   
  5 Sam Rosencrans            10 North Shore             6:37.3   18:48.62    5   
  6 Charles Ohanian           11 South Side              6:44.8   19:09.86    6   
  7 Jack McGowan              12 South Side              6:52.1   19:30.69    7   
  8 Eamon Esposito            11 North Shore             6:52.8   19:32.60    8   
  9 Kieran Cook                9 South Side              6:59.2   19:50.72    9   
 10 Jack Zorn                  9 North Shore             7:02.3   19:59.73   10   
 11 James Alberella           11 South Side              7:04.1   20:04.77   11   
 12 Roberto Milan             11 South Side              7:10.9   20:24.05   12   
 13 James Vizza               12 North Shore             7:12.4   20:28.22   13   
 14 John Quinn                10 South Side              7:14.8   20:35.20   14   
 15 Eli Pullaro               11 South Side              7:20.1   20:50.16        
 16 Zach Sullivan             10 North Shore             7:20.8   20:52.13        
 17 Liam Nacinovich            9 North Shore             7:21.8   20:54.92        
 18 Robert Casey               9 South Side              7:26.7   21:08.85        
 19 Thomas Vairo              10 Lawrence                7:46.3   22:04.61        
 20 Steven Bailey             11 Glen Cove               7:47.7   22:08.59   15   
 21 Finn Maier                 9 South Side              7:50.2   22:15.68        
 22 Thomas Klimaszewski       12 Glen Cove               8:01.5   22:47.72   16   
 23 Anthony Guillen           10 Glen Cove               8:08.1   23:06.49   17   
 24 Szymon Frye               12 Glen Cove               8:13.5   23:21.79   18   
 25 Deaglan Doyle             10 North Shore             8:19.6   23:39.17        
 26 Michael Heffernan         10 North Shore             8:56.8   25:24.89        
 27 Tyler Brooker             12 Glen Cove               9:09.7   26:01.53   19   
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
  1 Jason Linzer              11 Seaford                 6:03.0   17:11.21    1   
  2 Gabe Silva                12 Mineola                 6:11.7   17:35.72    2   
  3 Nick Tardugno             10 Oyster Bay              6:20.5   18:00.85    3   
  4 Al Munro                  11 Seaford                 6:28.0   18:22.05    4   
  5 Riley Keffer              10 Oyster Bay              6:28.8   18:24.29    5   
  6 John Krzyminski           12 Seaford                 6:31.9   18:33.15    6   
  7 Brian Casey               12 Oyster Bay              6:37.8   18:49.87    7   
  8 Joe Randazzo              11 Seaford                 6:40.7   18:58.15    8   
  9 Marcus Pomales            11 Carle Place             6:47.5   19:17.61        
 10 Timmy Neckles             11 East Rockaway           6:49.9   19:24.33        
 11 Justin Gulbin             11 Oyster Bay              6:51.0   19:27.49    9   
 12 Tim Saulpaugh             12 Seaford                 6:55.1   19:39.09   10   
 13 Nolan Sweeney             11 Oyster Bay              6:56.9   19:44.38   11   
 14 Bryan Dasilva             10 Mineola                 7:01.2   19:56.37   12   
 15 Izzy Silver               10 Oyster Bay              7:01.8   19:58.10   13   
 16 Dylan Baker               11 Seaford                 7:01.9   19:58.35   14   
 17 Steven Keane              12 Seaford                 7:13.6   20:31.81   15   
 18 Aidan Bongiorno           12 Mineola                 7:14.0   20:32.79   16   
 19 Isaac Luckman             12 Oyster Bay              7:14.6   20:34.43   17   
 20 John Schmuck              10 Carle Place             7:16.1   20:38.87        
 21 Nicolas Tavares           12 Mineola                 7:24.1   21:01.58   18   
 22 Luke McNamara              9 Oyster Bay              7:25.9   21:06.55        
 23 William Capone            10 Oyster Bay              7:33.2   21:27.51        
 24 Joshua Sandoval           10 Mineola                 7:35.1   21:32.82   19   
 25 Bradley Lopes              9 Oyster Bay              7:37.3   21:39.02        
 26 Benjamin Nosovitch         9 Carle Place             8:12.6   23:19.32        
 27 Melvin Fuentes            10 Mineola                 8:16.5   23:30.44   20   
 28 Jonathan Mathew           12 Mineola                 8:25.6   23:56.22   21   
 29 Andy Chen                 12 Mineola                 8:38.2   24:32.18        
 30 Andrew Escorcia           10 Mineola                 9:10.3   26:03.13        
 31 Mario Reyes                9 Carle Place             9:10.3   26:03.13        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 3 Results 5000 Run                                                     
   1 North Shore                  21    1    3    4    5    8   10   13           
      Total Time:  1:32:19.46                                                     
         Average:    18:27.90                                                     
   2 South Side                   35    2    6    7    9   11   12   14           
      Total Time:  1:36:24.16                                                     
         Average:    19:16.84                                                     
   3 Glen Cove                    85   15   16   17   18   19                     
      Total Time:  1:57:26.12                                                     
         Average:    23:29.23                                                     
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
   1 Seaford                      29    1    4    6    8   10   14   15           
      Total Time:  1:32:43.65                                                     
         Average:    18:32.73                                                     
   2 Oyster Bay                   35    3    5    7    9   11   13   17           
      Total Time:  1:34:26.88                                                     
         Average:    18:53.38                                                     
   3 Mineola                      67    2   12   16   18   19   20   21           
      Total Time:  1:40:39.28                                                     
         Average:    20:07.86     

  


Event 9  Boys 5k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference 3 Results 5000 Run                                                     
  1 David Durdaller           11 Hewlett                 6:06.0   17:19.70    1   
  2 Aidan Pech                12 Bethpage                6:13.3   17:40.49    2   
  3 Alexander Niyazov         10 Hewlett                 6:26.3   18:17.21    3   
  4 Daniel Sheehan            12 Bethpage                6:45.0   19:10.39    4   
  5 Ayden Morales             10 Bethpage                6:47.8   19:18.39    5   
  6 James Pizaro              12 Division Avenue         6:48.3   19:19.94    6   
  7 Aidan Monteleone          12 Bethpage                6:50.9   19:27.08    7   
  8 Julian Jimenez            11 Division Avenue         6:52.3   19:31.32    8   
  9 patrick Hanley            10 Bethpage                6:52.5   19:31.86    9   
 10 Tyler Sparke               9 Bethpage                6:52.6   19:32.11   10   
 11 Sebastian marano          10 Bethpage                6:52.7   19:32.37   11   
 12 Daniel Giron              11 Hewlett                 7:00.6   19:54.79   12   
 13 Ian Acriche               12 Hewlett                 7:14.3   20:33.75   13   
 14 Josh Rudgayzer            12 Hewlett                 7:15.1   20:35.83   14   
 15 Bryan Hanley              11 Bethpage                7:20.1   20:50.26        
 16 Nicholas Timoshenko       12 Bethpage                7:20.4   20:51.04        
 17 Michael Whitney           11 Division Avenue         7:24.2   21:01.71   15   
 18 Jaden Byrne                9 Division Avenue         7:26.4   21:08.04   16   
 19 Ryan Bruce                11 Hewlett                 7:36.1   21:35.52   17   
 20 Matthew Sheehan           10 Bethpage                8:05.3   22:58.52        
 21 Mathias Cho               11 Hewlett                 8:07.2   23:03.88   18   
 22 James Scocca               9 Division Avenue         8:15.7   23:28.01   19   
 23 David Goldhirsch          12 Hewlett                 8:29.7   24:07.87        
 24 Alexander De La Rosa      10 Division Avenue         8:36.0   24:25.84   20   
 25 Sulan Pathiranage         12 Hewlett                 8:46.4   24:55.28        
 26 Jerry Morales             10 Glen Cove              10:40.0   30:18.10        
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
  1 Evan Miller               11 VS South                6:42.0   19:02.06    1   
  2 Jonathan Cruz             12 VS South                6:52.8   19:32.59    2   
  3 Nikita Shoff              10 Csh                     7:03.6   20:03.28    3   
  4 Michael Edgar              9 Csh                     7:04.6   20:06.17    4   
  5 Carsen Kirchner            8 Csh                     7:04.7   20:06.44    5   
  6 Zachary Bennardo          11 Csh                     7:10.3   20:22.33    6   
  7 Douglas Burgess           10 West Hemp               7:13.4   20:31.20        
  8 Blake Kirchner            12 Csh                     7:21.6   20:54.47    7   
  9 Justin Ahye               12 VS South                7:38.2   21:41.50    8   
 10 Thomas Edgar              11 Csh                     7:47.8   22:08.90    9   
 11 Nathan Agpalo             12 VS South                7:57.5   22:36.37   10   
 12 Michael McCoy              9 Csh                     8:41.2   24:40.58   11   
 13 Jael Nash                 12 VS South                8:53.7   25:16.00   12   
 14 Tyler Delorey              9 West Hemp               9:04.1   25:45.60        
 15 Justin Papaleo             9 Csh                     9:44.9   27:41.56        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 3 Results 5000 Run                                                     
   1 Bethpage                     27    2    4    5    7    9   10   11           
      Total Time:  1:35:08.21                                                     
         Average:    19:01.65                                                     
   2 Hewlett                      43    1    3   12   13   14   17   18           
      Total Time:  1:36:41.28                                                     
         Average:    19:20.26                                                     
   3 Division Avenue              64    6    8   15   16   19   20                
      Total Time:  1:44:29.02                                                     
         Average:    20:53.81                                                     
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
   1 Csh                          25    3    4    5    6    7    9   11           
      Total Time:  1:41:32.69                                                     
         Average:    20:18.54                                                     
   2 VS South                     33    1    2    8   10   12                     
      Total Time:  1:48:08.52                                                     
         Average:    21:37.71  



Event 11  Boys 5k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference 3 Results 5000 Run                                                     
  1 Bryan Murphy              12 Wantagh                 6:32.1   18:33.90    1   
  2 Michael Rosen             12 Plainedge               6:34.5   18:40.60    2   
  3 Justin Reisert            11 Wantagh                 6:46.6   19:15.03    3   
  4 Christopher O''Connor     11 Plainedge               6:55.5   19:40.30    4   
  5 Matthew DiGraziano        10 Wantagh                 7:02.0   19:58.63    5   
  6 Sam Moritz                11 Wantagh                 7:03.7   20:03.57    6   
  7 Samuel Anglim             11 Plainedge               7:04.4   20:05.64    7   
  8 Drew Alaimo               10 Wantagh                 7:08.6   20:17.58    8   
  9 Michael Silverman         11 Wantagh                 7:10.9   20:23.90    9   
 10 Sean Curtis               12 Wantagh                 7:13.4   20:31.03   10   
 11 Joseph Drossman           12 Jfk Bellmore            7:17.3   20:42.25   11   
 12 Jason Lehrfeld            12 Jfk Bellmore            7:17.8   20:43.74   12   
 13 Thomas Gleave             12 Plainedge               7:18.3   20:45.10   13   
 14 Spencer Feehan            11 Plainedge               7:18.4   20:45.40   14   
 15 Jack Schlef               11 Plainedge               7:18.6   20:45.83   15   
 16 Alex Feldman              10 Jfk Bellmore            7:25.4   21:05.19   16   
 17 James Fahy                12 Plainedge               7:30.6   21:20.02   17   
 18 Thomas Augeri             11 Plainedge               7:35.2   21:33.04        
 19 Michael Hartmann           9 Wantagh                 7:36.2   21:35.78        
 20 Nicholas Trerrotola       10 Plainedge               7:39.0   21:44.00        
 21 Mason Ferraro             11 Jfk Bellmore            7:44.7   21:59.98   18   
 22 Justin Corabi              9 Wantagh                 7:55.5   22:30.78        
 23 Brett Gold                12 Jfk Bellmore            7:59.8   22:43.04   19   
 24 Christopher Prainito       9 Jfk Bellmore            8:15.7   23:28.03   20   
 25 Thomas Edrmann            12 Plainedge               8:36.2   24:26.46        
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
  1 JP Grace                  12 Locust Valley           6:24.0   18:10.83    1   
  2 Steven Chale              11 Locust Valley           6:47.2   19:16.62    2   
  3 Andrew Gervasi            12 Floral Park             6:54.7   19:37.89    3   
  4 Zachary Ragozino          10 Friends Academy         7:05.7   20:09.20    4   
  5 Matt Guerra               12 Locust Valley           7:15.2   20:36.34    5   
  6 Eriks Zamurs              11 Locust Valley           7:26.4   21:08.16    6   
  7 Joseph Lostritto          11 Friends Academy         7:29.6   21:17.11    7   
  8 Mike Forte                 9 Locust Valley           7:31.0   21:21.11    8   
  9 Ethan Labelson             9 Friends Academy         7:53.5   22:25.14    9   
 10 Samuel Rotberg            12 Friends Academy         7:53.7   22:25.76   10   
 11 Fara Fayyaz               12 Floral Park             7:54.0   22:26.43   11   
 12 Jackson Palmer             9 Locust Valley           8:09.6   23:10.92   12   
 13 Quinn McLaughlin           9 Friends Academy         8:10.5   23:13.46   13   
 14 Barlin Singh              10 Floral Park             8:16.4   23:30.09   14   
 15 Alex Clinton              12 Friends Academy         8:37.5   24:30.14   15   
 16 Mathew Hyde               10 Floral Park             9:26.9   26:50.51   16   
 17 Brandon Ridge             10 Floral Park             9:26.9   26:50.51   17   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 3 Results 5000 Run                                                     
   1 Wantagh                      23    1    3    5    6    8    9   10           
      Total Time:  1:38:08.71                                                     
         Average:    19:37.75                                                     
   2 Plainedge                    40    2    4    7   13   14   15   17           
      Total Time:  1:39:57.04                                                     
         Average:    19:59.41                                                     
   3 Jfk Bellmore                 76   11   12   16   18   19   20                
      Total Time:  1:47:14.20                                                     
         Average:    21:26.84                                                     
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
   1 Locust Valley                22    1    2    5    6    8   12                
      Total Time:  1:40:33.06                                                     
         Average:    20:06.62                                                     
   2 Friends Academy              43    4    7    9   10   13   15                
      Total Time:  1:49:30.67                                                     
         Average:    21:54.14                                                     
   3 Floral Park                  61    3   11   14   16   17                     
      Total Time:  1:59:15.43                                                     
         Average:    23:51.09