Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
                   Section XI State Qualifier Meet - 11/8/2019                    
                            Class County Championships                            
                             Sunken Meadow State Park                             
                               Last Completed Event                               
 
Event 1  Girls 5k Run CC Class A
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
A Results 5000 Run                                                                
  1 Fiona McLoughlin          12 Commack                 6:20.0   19:40.57    1   
  2 Gianna Marquez            10 Deer Park               6:22.0   19:46.64    2   
  3 Veronica Szygalowicz      12 Lindenhurst             6:22.1   19:47.05        
  4 Christina Yakaboski       12 Riverhead               6:22.2   19:47.45    3   
  5 Grace Weigele             11 Walt Whitman            6:22.6   19:48.66        
  6 Briana Grant              11 Ward Melville           6:23.7   19:51.96    4   
  7 Lauren Trejo              11 Sachem East             6:26.4   20:00.48    5   
  8 Allison Reid              10 Northport               6:26.6   20:01.00    6   
  9 Victoria Laguerre         10 Ward Melville           6:27.4   20:03.52    7   
 10 Sydney Carpenter          12 Bayshore                6:28.8   20:07.89        
 11 Emily Ginty               12 Smithtown               6:29.8   20:10.92    8   
 12 Rebecca Clackett          12 Hauppauge               6:29.9   20:11.21    9   
 13 Molly Ramirez             12 Sachem North            6:30.7   20:13.68   10   
 14 Anna Gansrow               8 Eastport/SouthMano      6:32.5   20:19.28   11   
 15 Alexis Violi              11 Sachem East             6:35.1   20:27.29   12   
 16 Emma Rathburn             11 Ward Melville           6:37.0   20:33.37   13   
 17 Jenna D'Onofrio           12 West Babylon            6:37.2   20:33.81   14   
 18 Megan Kielbasa            12 Riverhead               6:38.4   20:37.76   15   
 19 Amanda Probst              8 Ward Melville           6:40.2   20:43.09   16   
 20 Isabella Cottone          11 Connetquot              6:40.3   20:43.45   17   
 21 Linda Pomiranceva         11 Riverhead               6:40.6   20:44.33   18   
 22 Kaitlin Iocca             12 Connetquot              6:40.9   20:45.39   19   
 23 Isabella Molinari         10 Sachem North            6:41.2   20:46.41   20   
 24 Ava Rooney                 8 Eastport/SouthMano      6:41.5   20:47.30   21   
 25 Emma Mosca                 9 Eastport/SouthMano      6:42.5   20:50.30   22   
 26 Savannah Haushalter       11 Eastport/SouthMano      6:44.3   20:55.87   23   
 27 Sydney Sherbitsky         12 Sachem East             6:45.9   21:01.01   24   
 28 Melissa Merone            12 Sachem East             6:46.0   21:01.40   25   
 29 Alexandra Simon            9 Commack                 6:46.3   21:02.16   26   
 30 MacKenzie Newman           9 Commack                 6:46.4   21:02.46   27   
 31 Olivia Simonetti           9 East Islip              6:46.5   21:02.79   28   
 32 Anne Cavanaugh            10 Sachem North            6:47.0   21:04.35   29   
 33 Kylie Kuhn                10 Deer Park               6:47.2   21:04.84   30   
 34 Melanie Walsh             11 Connetquot              6:47.4   21:05.59   31   
 35 Shayna Siegel              8 Hhh West                6:48.5   21:09.09        
 36 Marissa Degni             12 Middle Country          6:50.2   21:14.19   32   
 37 Julia Stafford            11 Ward Melville           6:50.6   21:15.67   33   
 38 Juliet Felice             11 Bellport                6:51.2   21:17.56        
 39 Caroline Meehan           12 East Islip              6:52.3   21:20.79   34   
 40 Grace Teller               9 Sachem East             6:53.1   21:23.18   35   
 41 claire ronan              11 Comsewogue              6:53.8   21:25.37   36   
 42 Gabriella Menendez        12 Brentwood               6:54.0   21:26.18        
 43 Josephine Critchley       11 West Babylon            6:54.4   21:27.51   37   
 44 Isabella Rogler           12 West Islip              6:54.6   21:28.09   38   
 45 Nicole Stevens             9 Smithtown               6:54.8   21:28.48   39   
 46 Anna Murphy               11 Sachem East             6:55.3   21:30.08   40   
 47 Abby Dimaculangan          9 Ward Melville           6:55.4   21:30.44   41   
 48 Holly Michelsen           12 Eastport/SouthMano      6:56.0   21:32.26   42   
 49 Joy Petersen              10 East Islip              6:56.3   21:33.27   43   
 50 Emily Porti               12 East Islip              6:57.1   21:35.72   44   
 51 Arianna Araujo            12 Deer Park               6:57.3   21:36.50   45   
 52 Analiese Fabrizi          11 Sachem North            6:57.7   21:37.58   46   
 53 Olivia Sperr               8 Hhh West                6:57.9   21:38.09        
 54 Alexis Stevens             9 Smithtown               6:57.9   21:38.38   47   
 55 Natalia Nowakowski        12 Hhh East                6:58.0   21:38.65        
 56 Olivia Ebenstein          11 Ward Melville           6:58.1   21:38.90   48   
 57 Josie Muratore            10 Smithtown               6:58.4   21:39.81   49   
 58 Lauren Matyka              9 Riverhead               6:59.5   21:43.34   50   
 59 Emma Conroy               12 Riverhead               6:59.7   21:43.68   51   
 60 Madeline Amberger         12 Connetquot              6:59.8   21:43.98   52   
 61 Brooke Bond               10 Sachem North            7:00.2   21:45.41   53   
 62 Gianna Dickson            11 Hauppauge               7:00.4   21:46.13   54   
 63 Julianna Speziale          9 Middle Country          7:00.6   21:46.66   55   
 64 Jessia DeYulio            10 Commack                 7:01.7   21:49.90   56   
 65 Kaliyah Hull               8 Deer Park               7:02.2   21:51.59   57   
 66 Emily Wynne               11 Eastport/SouthMano      7:02.6   21:52.70   58   
 67 Reese Coughlin             8 Hauppauge               7:04.6   21:59.04   59   
 68 Makenna Morton            10 Smithtown               7:05.8   22:02.67   60   
 69 Maryass Smith             12 Bellport                7:06.1   22:03.74        
 70 Julia Spampinato          11 Commack                 7:06.2   22:04.09   61   
 71 Alanis Gonzalez           10 William Floyd           7:06.9   22:06.10        
 72 Abigail Rus                9 Smithtown               7:07.1   22:06.80   62   
 73 Angelina Colon            11 Sachem East             7:07.2   22:07.12   63   
 74 Peyton Miller             10 West Islip              7:08.1   22:09.83   64   
 75 Meagan Erlwein            10 Patchogue/Medford       7:08.2   22:10.33        
 76 Caroline Delacrausaz       9 West Babylon            7:08.3   22:10.60   65   
 77 Katie Hayes                9 Northport               7:09.1   22:13.13   66   
 78 Kristen Mattiolo          11 Sachem North            7:09.3   22:13.63   67   
 79 Madison Kelly             12 Riverhead               7:13.0   22:25.27   68   
 80 Makayla Capolino          10 Eastport/SouthMano      7:13.2   22:25.90   69   
 81 Shannon Hieber             9 West Babylon            7:14.0   22:28.14   70   
 82 Alexa Boniberger          11 West Islip              7:14.1   22:28.67   71   
 83 Natalia Lee                9 Deer Park               7:14.6   22:29.96   72   
 84 Ella Alba                 10 Sachem North            7:14.7   22:30.53   73   
 85 Hayden Joyce              10 Northport               7:14.9   22:30.94   74   
 86 Kate Manalastas           12 Smithtown               7:15.0   22:31.23   75   
 87 Julianne Wilson           11 Longwood                7:15.2   22:32.09        
 88 Amanda Linzer              9 Commack                 7:16.7   22:36.50   76   
 89 Olivia Jaworski           10 Northport               7:17.6   22:39.42   77   
 90 madison cole               8 Comsewogue              7:17.9   22:40.26   78   
 91 Ruth Gonzalez             11 Bayshore                7:18.0   22:40.82        
 92 Izabella Halkas           12 Middle Country          7:19.0   22:43.63   79   
 93 Kylie Magee               12 West Babylon            7:19.3   22:44.74   80   
 94 Juliet Reitano            11 Middle Country          7:19.4   22:45.15   81   
 95 Kristina DeRaveniere      12 Riverhead               7:21.6   22:51.93   82   
 96 Ella Siepel               11 Huntington              7:22.4   22:54.47        
 97 Kaylee Ryan                9 Northport               7:23.9   22:59.03   83   
 98 Julissa Hernandez         12 Brentwood               7:25.7   23:04.53        
 99 Valerie Rogel             11 Huntington              7:29.0   23:14.77        
100 sara peterson             12 Comsewogue              7:30.3   23:18.74   84   
101 Ciara Delacrausaz          9 West Babylon            7:31.5   23:22.72   85   
102 Hannah Smalley            11 East Islip              7:32.4   23:25.34   86   
103 Alexa Dobbs                9 Hauppauge               7:32.7   23:26.47   87   
104 Kelsey Hill               12 Commack                 7:33.9   23:29.97   88   
105 Alaina Drennan            12 Connetquot              7:34.2   23:31.00   89   
106 Riley Gargan               9 Bayshore                7:34.3   23:31.43        
107 Olivia Amberger           11 Connetquot              7:34.5   23:31.84   90   
108 Arianna Jones              9 Deer Park               7:34.7   23:32.58   91   
109 Alexa Belotti             11 Deer Park               7:35.5   23:34.97   92   
110 Grace Miller              10 Middle Country          7:37.0   23:39.56   93   
111 Gabriella Fiore            9 Middle Country          7:37.1   23:40.14   94   
112 Sydney Gilmore            11 Northport               7:39.6   23:47.69   95   
113 Anne Mara                  9 Northport               7:40.6   23:51.03   96   
114 Audrey Joseph             12 Connetquot              7:43.7   24:00.54   97   
115 Morgan Wiig               10 Bayshore                7:46.3   24:08.69        
116 Julianna Haab              9 West Babylon            7:47.6   24:12.65   98   
117 mei li johnson            11 Comsewogue              7:48.5   24:15.30   99   
118 Abigail Clarke            11 Hauppauge               7:48.6   24:15.78  100   
119 Isabella Fiore            10 Middle Country          7:50.6   24:21.96  101   
120 Gabriella Chavez          12 West Islip              7:50.7   24:22.33  102   
121 sabrina donoghue          12 Comsewogue              7:50.9   24:22.81  103   
122 Gabriella Schwalm          9 East Islip              7:53.8   24:31.97  104   
123 Chiara Henselder          10 Hauppauge               7:59.3   24:49.07  105   
124 Amanda Manfredi            9 East Islip              7:59.5   24:49.62  106   
125 Mia Brandenstein          10 West Islip              7:59.6   24:49.90  107   
126 Emily Welch               12 West Islip              8:00.0   24:51.15  108   
127 sarah thomas              11 Comsewogue              8:02.5   24:58.94  109   
128 jovanna fusco             12 Comsewogue              8:09.6   25:21.02  110   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
A Results 5000 Run                                                                
   1 Ward Melville                73    4    7   13   16   33   41   48           
      Total Time:  1:42:27.61                                                     
         Average:    20:29.53                                                     
   2 Sachem East                 101    5   12   24   25   35   40   63           
      Total Time:  1:43:53.36                                                     
         Average:    20:46.68                                                     
   3 Eastport/SouthMano          119   11   21   22   23   42   58   69           
      Total Time:  1:44:25.01                                                     
         Average:    20:53.01                                                     
   4 Riverhead                   137    3   15   18   50   51   68   82           
      Total Time:  1:44:36.56                                                     
         Average:    20:55.32                                                     
   5 Sachem North                158   10   20   29   46   53   67   73           
      Total Time:  1:45:27.43                                                     
         Average:    21:05.49                                                     
   6 Commack                     171    1   26   27   56   61   76   88           
      Total Time:  1:45:39.18                                                     
         Average:    21:07.84                                                     
   7 Smithtown                   203    8   39   47   49   60   62   75           
      Total Time:  1:47:00.26                                                     
         Average:    21:24.06                                                     
   8 Deer Park                   206    2   30   45   57   72   91   92           
      Total Time:  1:46:49.53                                                     
         Average:    21:21.91                                                     
   9 Connetquot                  208   17   19   31   52   89   90   97           
      Total Time:  1:47:49.41                                                     
         Average:    21:33.89                                                     
  10 East Islip                  235   28   34   43   44   86  104  106           
      Total Time:  1:48:57.91                                                     
         Average:    21:47.59                                                     
  11 West Babylon                266   14   37   65   70   80   85   98           
      Total Time:  1:49:24.80                                                     
         Average:    21:52.96                                                     
  12 Northport                   306    6   66   74   77   83   95   96           
      Total Time:  1:50:23.52                                                     
         Average:    22:04.71                                                     
  13 Hauppauge                   309    9   54   59   87  100  105                
      Total Time:  1:51:38.63                                                     
         Average:    22:19.73                                                     
  14 Middle Country              340   32   55   79   81   93   94  101           
      Total Time:  1:52:09.19                                                     
         Average:    22:25.84                                                     
  15 West Islip                  382   38   64   71  102  107  108                
      Total Time:  1:55:18.82                                                     
         Average:    23:03.77                                                     
  16 Comsewogue                  400   36   78   84   99  103  109  110           
      Total Time:  1:56:02.48                                                     
         Average:    23:12.50 




Event 2  Girls 5k Run CC Class   B
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
B Results 5000 Run                                                                
  1 Sarah Connelly            12 Mount Sinai             5:59.7   18:37.53    1   
  2 Jackie Amato              11 Westhampton Beach       6:27.8   20:04.64    2   
  3 Danelle Rose              12 Miller Place            6:30.8   20:13.88        
  4 Nicole Garcia             12 Shoreham Wad            6:31.0   20:14.78    3   
  5 Emily LaMena               9 John Glenn              6:34.1   20:24.19        
  6 Taylor Totevski            9 Sayville                6:41.5   20:47.18    4   
  7 Jenna Vazquez             10 Bayport/Bluepoint       6:45.5   20:59.62    5   
  8 Madeline McKillop          8 Sayville                6:45.9   21:00.80    6   
  9 Ava Engstrom              11 East Hampton            6:46.2   21:01.75    7   
 10 Courtney Giattino         11 Sayville                6:46.5   21:02.68    8   
 11 Dylan Cashin               8 East Hampton            6:56.4   21:33.59    9   
 12 Samantha Groark           12 John Glenn              6:58.5   21:40.25        
 13 Bella Tarbet              11 East Hampton            6:59.9   21:44.36   10   
 14 Carli Sheiffele            8 Mount Sinai             7:03.7   21:56.15   11   
 15 Ava Brogan                 8 Bayport/Bluepoint       7:03.9   21:56.88   12   
 16 Savanna Brady             11 Bayport/Bluepoint       7:04.7   21:59.45   13   
 17 Emily Cook                10 Shoreham Wad            7:07.1   22:06.67   14   
 18 Ryleigh O'Donnell          8 East Hampton            7:08.9   22:12.52   15   
 19 Corinne Entenberg         11 Sayville                7:11.1   22:19.33   16   
 20 Bridget Roell             12 Kings Park              7:12.9   22:24.80   17   
 21 Eva Morris                 8 Bayport/Bluepoint       7:13.9   22:28.00   18   
 22 Ansley Brogan              8 Bayport/Bluepoint       7:14.3   22:29.16   19   
 23 Emma Hren                 10 East Hampton            7:15.1   22:31.54   20   
 24 Grace Hayes               12 Westhampton Beach       7:15.7   22:33.48   21   
 25 Meg Clayton               12 Bayport/Bluepoint       7:17.3   22:38.48   22   
 26 Lizzie Papa               12 Bayport/Bluepoint       7:19.6   22:45.51   23   
 27 India McKay               11 Shoreham Wad            7:20.2   22:47.54   24   
 28 Katie Richardson           9 Kings Park              7:21.2   22:50.59   25   
 29 Julia Salatti             11 Kings Park              7:21.5   22:51.49   26   
 30 Tanner Richter            11 Kings Park              7:23.0   22:56.33   27   
 31 Isabel Cubillo            12 Mount Sinai             7:23.3   22:57.28   28   
 32 Christina Billings        10 Kings Park              7:23.5   22:57.75   29   
 33 Sydnie Mason              12 Westhampton Beach       7:26.1   23:05.70   30   
 34 Isabella DiPalermo        12 Mount Sinai             7:27.7   23:10.66   31   
 35 Elenora Undrus            11 Shoreham Wad            7:30.8   23:20.37   32   
 36 MaryKate Gaconnier        11 Sayville                7:32.2   23:24.93   33   
 37 Olivia DiPalermo          12 Mount Sinai             7:32.8   23:26.80   34   
 38 Natalia Cuttler           12 Islip                   7:34.9   23:33.07        
 39 Aria Reilly                9 Mount Sinai             7:35.2   23:34.19   35   
 40 Abby Egan                 11 Kings Park              7:36.9   23:39.25   36   
 41 Jessica Ihlen             12 Kings Park              7:37.2   23:40.19   37   
 42 Callaghan Babcock         10 Sayville                7:39.5   23:47.63   38   
 43 Keira Falvey              10 Westhampton Beach       7:40.3   23:49.94   39   
 44 Emily Lamparter              Mount Sinai             7:52.9   24:29.09   40   
 45 Colleen Ohrtman            9 Shoreham Wad            7:53.2   24:30.08   41   
 46 Hannah Blaskiewicz        11 Sayville                7:54.8   24:35.09   42   
 47 Isadora Petretti          12 Shoreham Wad            7:56.7   24:41.03   43   
 48 Kate Ryan                 10 Westhampton Beach       8:04.9   25:06.34   44   
 49 Kelly Logan               11 Shoreham Wad            8:06.4   25:11.20   45   
 50 Katelyn DeGraff            9 Westhampton Beach       8:23.1   26:02.99   46   
 51 Mimi Fowkes               12 East Hampton            9:45.6   30:19.29   47   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
B Results 5000 Run                                                                
   1 East Hampton                 61    7    9   10   15   20   47                
      Total Time:  1:49:03.76                                                     
         Average:    21:48.76                                                     
   2 Bayport/Bluepoint            67    5   12   13   18   19   22   23           
      Total Time:  1:49:53.11                                                     
         Average:    21:58.63                                                     
   3 Sayville                     67    4    6    8   16   33   38   42           
      Total Time:  1:48:34.92                                                     
         Average:    21:42.99                                                     
   4 Mount Sinai                 105    1   11   28   31   34   35   40           
      Total Time:  1:50:08.42                                                     
         Average:    22:01.69                                                     
   5 Shoreham Wading River       114    3   14   24   32   41   43   45           
      Total Time:  1:52:59.44                                                     
         Average:    22:35.89                                                     
   6 Kings Park                  124   17   25   26   27   29   36   37           
      Total Time:  1:54:00.96                                                     
         Average:    22:48.20                                                     
   7 Westhampton Beach           136    2   21   30   39   44   46                
      Total Time:  1:54:40.10                                                     
         Average:    22:56.02
 



Event 3  Girls 5k Run CC Class C / D
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
C Results 5000 Run                                                                
  1 Payton Maddaloni          12 Mattituck               6:49.3   21:11.39    1   
  2 Bella Masotti             11 Mattituck               6:52.2   21:20.44    2   
  3 Emily Nicholson           10 Mattituck               6:57.1   21:35.79    3   
  4 Cassandra Cosma           12 Center Moriches         7:02.8   21:53.34    4   
  5 Kate Schuch               10 Mattituck               7:08.6   22:11.46    5   
  6 Helena Roy                10 Center Moriches         7:11.3   22:19.93    6   
  7 Lauren Spivak              9 Center Moriches         7:14.9   22:31.01    7   
  8 Brennyn Veit              10 Port Jefferson          7:17.3   22:38.49        
  9 Angelina Buttigieg         8 Center Moriches         7:18.6   22:42.55    8   
 10 Isabella Burke            10 Center Moriches         7:25.5   23:04.00    9   
 11 Alexandria Gilroy          8 Center Moriches         7:30.1   23:18.16   10   
 12 Olivia Moriates            9 Babylon                 7:32.4   23:25.35        
 13 Emma Reidy                11 Mattituck               7:41.9   23:54.90   11   
 14 Abby Rosato               11 Mattituck               7:44.8   24:04.05   12   
 15 Erin Stroehlein            7 Babylon                 7:55.0   24:35.59        
 16 Sydney Price              10 Center Moriches         8:06.2   25:10.29   13   
 17 Kylie Conroy              11 Mattituck               9:10.2   28:29.37   14 

  
D Results 5000 Run                                                                
  1 Penelope Greene           11 Pierson                 6:36.1   20:30.41    1   
  2 Olivia Lynch              12 Southold                7:10.4   22:17.06        
  3 Francesca Lynch            9 Southold                7:18.8   22:43.03        
  4 Abby Sherwood             10 Pierson                 7:28.4   23:12.94    2   
  5 Emma Gallagher            12 Shelter Island          7:56.4   24:40.01    3   
  6 Hannah Ramundo             8 Pierson                 8:14.8   25:37.17    4   
  7 Evelyn Helinski           10 Southold                8:17.2   25:44.54        
  8 Ariana Carter             10 Shelter Island          8:22.6   26:01.50    5   
  9 Helena Kolhoff             8 Pierson                 8:35.8   26:42.31    6   
 10 Madison Springer           9 Shelter Island          8:36.9   26:45.95    7   
 11 Jennifer Fabian Santos     7 Shelter Island          8:42.2   27:02.18    8   
 12 Ravenel Ellis              8 Pierson                 8:55.3   27:43.12    9   
 13 Olivia Overstreet         10 Shelter Island          8:57.3   27:49.16   10   
 14 Jessica Villareal         12 Greenport               9:14.6   28:42.88        
 15 Sophie Clark               8 Shelter Island         11:08.0   34:35.10   11   
 16 Daniella Schiff           12 Pierson                11:25.7   35:30.20   12   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
C Results 5000 Run                                                                
   1 Mattituck                    22    1    2    3    5   11   12   14           
      Total Time:  1:50:13.98                                                     
         Average:    22:02.80                                                     
   2 Center Moriches              34    4    6    7    8    9   10   13           
      Total Time:  1:52:30.83                                                     
         Average:    22:30.17                                                     
D Results 5000 Run                                                                
   1 Pierson                      22    1    2    4    6    9   12                
      Total Time:  2:03:45.95                                                     
         Average:    24:45.19                                                     
   2 Shelter Island               33    3    5    7    8   10   11                
      Total Time:  2:12:18.80                                                     
         Average:    26:27.76