Licensed to Just in Time Racing - Contractor License      HY-TEK's Meet Manager
             Section XI Cross Country Best of Season - 11/16/2013              
                 Sunken Meadow State Park - VanCortlandt Park                  
                      NEW COURSE - Bridge Under Repair                                 
 
Event 1  Girls 1.7 Mile Run
===============================================================================
 Sunken Meadow State Park
 14:00 minutes or faster
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1        Rachel Black                   9 Hauppauge           8:55.49 
  2        Roisin Ashe                    9 East Islip          8:59.74 
  3        Courtney Tuozzo                9 Hauppauge           9:34.92 
  4        Julia Rinaldi                  9 John Glenn         10:14.00 
  5        Kaithyln Pollan                9 John Glenn         11:00.00 
  6        Tara Hauff                     8 West Babylon       11:07.00 
  7        Courtney Abbiano               9 Smithtown          11:29.70 
  8        Dierdre McNieney               9 John Glenn         12:11.00 
  9        Mary Persico                   9 Harborfields       12:14.00 
 10        Grace Steinthal                9 Harborfields       12:18.00 
 11        Hannah Martin                  8 Patchogue/Me       12:21.00 
 12        Samantha Papadopoulos          9 Smithtown          12:24.90 
 13        Casey Oualaalou                9 John Glenn         12:31.00 
 14        Jennifer Deveglio              9 Patchogue/Me       12:36.00 
 15        Caroline Butler                9 Harborfields       13:00.00 
 16        Margaret Scavella              9 Smithtown          13:07.30 
 17        Celina Daab                    9 Mount Sinai        13:21.09 
 18        Taylor Key                     9 Smithtown          13:36.00 
 19        Abigail Lindenberg             9 Longwood           13:39.14 
 20        Christina Macaluso             9 Smithtown          13:44.00 
 21        Natalia Maticke                9 Smithtown          14:02.50 
 22        Hannah Bingham                 9 Smithtown          14:07.40 
 23        Meleiny Peralta                9 John Glenn         14:09.00 
 
Event 3  Girls 2.7 Mile Run
NEW COURSE - Bridge Under Repair 
===============================================================================
 Sunken Meadow State Park
 20:00 minutes or faster
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1        Victoria Ingram               12 Smithtown          18:00.00 
  2        Elise Ramirez                 11 Sachem North       18:02.00 
  3        Jamie Grossman                11 Harborfields       18:25.00 
  4        Mariah Jno-Charles            11 Bellport           19:00.00 
  5        Caroline Hoeg                 10 Mount Sinai        19:09.00 
  6        Mackenzie Coleman             10 Sachem North       19:17.00 
  7        Katie Michta                  12 Sachem North       19:24.00 
  8        Caroline Fiordalisi            8 Mount Sinai        19:36.00 
  9        Dowon Hwang                   12 Sachem North       19:40.00 
 10        Lexi Papol                    11 Bellport           19:50.00 
 11        Nikki Cervone                 12 Islip              19:56.00 
 
Event 5  Girls 3 Mile Run
NEW COURSE - Bridge Under Repair 
===============================================================================
 Sunken Meadow State Park
 22:00 minutes or faster
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1        Kaitlyn Ohrtman               10 Shoreham Wad       18:23.10 
  2        Sarah Hardie                  12 John Glenn         18:37.00 
  3        Katherine Lee                  8 Shoreham Wad       19:00.20 
  4        Dana Cebulski                 11 East Hampton       19:13.00 
  5        Erin Maud                     11 Patchogue/Me       19:22.00 
  6        Lauren Hoffman                12 Walt Whitman       19:43.00 
  7        Carly Debono                  11 Patchogue/Me       20:04.00 
  8        Alexandra Hays                 9 Shoreham Wad       20:04.40 
  9        Anya Schmitt                  10 East Islip         20:15.00 
 10        Rachel Black                   9 Hauppauge          20:22.30 
 11        Liana Paradiso                 8 East Hampton       20:25.00 
 12        Kristen Okorn                 12 Hauppauge          20:28.20 
 13        Holly Sentowski               12 Hauppauge          20:32.20 
 14        Taylor Veracka                12 Hauppauge          20:52.60 
 15        Sam Camlica                   12 East Islip         20:53.00 
 16        Rose Andrews                  11 Shoreham Wad       20:57.40 
 17        Jaclyn Messemer               11 East Hampton       20:58.00 
 18        Emily Fusco                   12 East Islip         21:01.00 
 19        Roisin Ashe                    9 East Islip         21:05.00 
 20        Kayla Blau                    12 Hauppauge          21:33.30 
 21        Sarah Wilson                  11 Hauppauge          21:36.90 
 22        Katie Bunde                   11 East Islip         21:43.00 
 23        Christianna Wilbert           12 East Islip         21:47.00 
 
Event 7  Girls 1.5 Mile Run VC
===============================================================================
 12:00 minutes or faster
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1        Hailey Lynch                   9 Sachem North        8:54.10 
 
Event 9  Girls 2.5 Mile Run VC
===============================================================================
 18:00 minutes or faster
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1        Elise Ramirez                 11 Sachem North       15:27.20 
  2        Jessica Scheriff              12 North Babylo       15:44.00 
  3        Mackenzie Coleman             10 Sachem North       16:25.80 
  4        Katie Michta                  12 Sachem North       16:33.70 
  5        Tara Hauff                     8 West Babylon       16:38.00 
  6        Dowon Hwang                   12 Sachem North       16:40.00 
  7        Lauren Hoffman                12 Walt Whitman       16:42.00 
  8        Gabriella Mott                 8 Sachem North       16:58.30 
  9        Rudiana Anglade               11 North Babylo       17:01.30 
 10        Lexi Papol                    11 Bellport           17:03.94 
 11        Oriana Howell                 12 Sachem North       17:34.20 
 12        Brianna Lecaros               12 Islip              17:42.20 
 13        Monica Abrams                 12 Sachem North       17:52.70 
 14        Ahmetra Davies                10 Islip              17:57.30 
 
Event 11  Girls 5000 Meter Run
NEW COURSE - Bridge Under Repair 
===============================================================================
 Sunken Meadow State Park
 23:00 minutes or faster
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1        Victoria Ingram               12 Smithtown          19:50.50 
  2        Elise Ramirez                 11 Sachem North       20:05.47 
  3        Jamie Grossman                11 Harborfields       20:21.00 
  4        Jessica Scheriff              12 North Babylo       20:38.86 
  5        Kaitlyn Ohrtman               10 Shoreham Wad       20:39.65 
  6        Mariah Jno-Charles            11 Bellport           20:43.69 
  7        Sarah Hardie                  12 John Glenn         21:01.00 
  8        Mackenzie Coleman             10 Sachem North       21:17.08 
  9        Katie Michta                  12 Sachem North       21:23.51 
 10        Lauren Hoffman                12 Walt Whitman       21:31.00 
 11        Katherine Lee                  8 Shoreham Wad       21:42.64 
 12        Dowon Hwang                   12 Sachem North       21:52.19 
 13        Rudiana Anglade               11 North Babylo       21:55.87 
 14        Caroline Hoeg                 10 Mount Sinai        21:57.85 
 15        Alexandra Hays                 9 Shoreham Wad       22:09.62 
 16        Audrey Miller                 12 Longwood           22:12.84 
 17        Oriana Howell                 12 Sachem North       22:13.97 
 18        Nikki Cervone                 12 Islip              22:19.91 
 19        Lexi Papol                    11 Bellport           22:23.44 
 20        Holly Sentowski               12 Hauppauge          22:28.05 
 21        Kristen Okorn                 12 Hauppauge          22:33.68 
 22        Kerry Gaye                    11 Harborfields       22:34.00 
 23        Hermelinda Imbert             11 North Babylo       22:34.37 
 24        Kayla Clements                12 William Floy       22:39.00 
 25        Kathleen Shea                 11 Harborfields       22:40.00 
 26        Brianna Lecaros               12 Islip              22:42.61 
 27        Paige Huffman                 11 Harborfields       22:57.00