Boys Junior Race
    Sunken Meadow State Park (5K)
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 white charles             11 Garden City             5:23.6   16:45.28    1   
  2 Giovanni Signoretti       11 Smithtown               5:37.1   17:27.33    2   
  3 Barry Franklin            11 Longwood                5:39.5   17:34.63    3   
  4 Nick Roertgen             11 Smithtown               5:48.1   18:01.26    4   
  5 Brendan Ward              11 Smithtown               5:50.2   18:07.90    5   
  6 Will Kearns               11 Westhampton Beach       5:50.7   18:09.51    6   
  7 Kareem Corrica            11 Hills East              5:52.3   18:14.52    7   
  8 Greg Laraia               11 Newburg Free            5:52.4   18:14.86    8   
  9 Paul Larocca              11 Curtis High School      5:53.1   18:16.81    9   
 10 David Womack              11 Curtis High School      5:53.9   18:19.27   10   
 11 Patrick Scribner          11 Patchogue/Medford       5:58.6   18:34.12   11   
 12 Colon Culhane             11 Sayville                6:01.3   18:42.36   12   
 13 Joe Kennelly              11 Newburg Free            6:02.1   18:44.82   13   
 14 Ian Schwartz              11 Hills East              6:02.6   18:46.32   14   
 15 Tom Delay                 11 Clarkstown North        6:04.3   18:51.56   15   
 16 Frankie Dioguardi         11 Massapequa              6:05.4   18:55.20   16   
 17 Tom Daly                  11 Smithtown               6:06.1   18:57.37   17   
 18 Foon Fu                   11 Hills East              6:09.3   19:07.16   18   
 19 Chris Paquette            11 Miller Place            6:11.8   19:14.98   19   
 20 Sean Trehy                11 Mount Sinai             6:12.1   19:15.86   20   
 21 Kevin Hill                11 St. John the            6:12.4   19:16.74   21   
 22 Sean Petterson            11 Mount Sinai             6:12.7   19:17.66   22   
 23 Kevin Walsh               11 Smithtown               6:15.5   19:26.37   23   
 24 Christopher Malia         11 Lakeland/Panas          6:16.6   19:29.83   24   
 25 mark appledorf            11 Hauppauge               6:18.7   19:36.46   25   
 26 Zack Spector              11 Longwood                6:19.5   19:38.92   26   
 27 Sean Nolan                12 Sayville                6:21.6   19:45.58   27   
 28 Christian Altamura        10 Levittown Division      6:22.7   19:49.01        
 29 Keith Camilleri           11 Patchogue/Medford       6:23.3   19:50.79   28   
 30 Alex Webber                  Northport               6:23.4   19:51.02        
 31 Wade Kotula               11 Shelter Island          6:24.1   19:53.23   29   
 32 Matthew Kahn              11 Port Jefferson          6:24.5   19:54.52   30   
 33 logan tim                 11 Garden City             6:25.0   19:55.96   31   
 34 Tom Rofrano               11 Sayville                6:25.3   19:56.86   32   
 35 Michael Camenzuli         11 St. John the            6:25.9   19:58.67   33   
 36 Nicholas Scannapieco      11 Lakeland/Panas          6:27.5   20:03.92   34   
 37 Gerard Keegan             11 Port Jefferson          6:27.7   20:04.51   35   
 38 Garrett Campbell          11 Chaminade               6:29.0   20:08.44   36   
 39 John Confrey              11 Newburg Free            6:29.7   20:10.58   37   
 40 Tom Wilson                11 Rocky Point             6:30.1   20:11.76   38   
 41 Jon Damato                11 Hills East              6:30.9   20:14.35   39   
 42 Toby Ring                 11 Massapequa              6:31.0   20:14.78   40   
 43 Isaiah Mask               11 Baldwin                 6:32.0   20:17.65        
 44 Raymond Kluger            11 Lakeland/Panas          6:32.9   20:20.60   41   
 45 Louis Toth                11 Shelter Island          6:33.0   20:20.83   42   
 46 Ben Lee                   11 Lakeland/Panas          6:33.9   20:23.81   43   
 47 joe ekstrom               11 Hauppauge               6:34.2   20:24.61   44   
 48 Matthew Alessio           11 Port Jefferson          6:34.5   20:25.65   45   
 49 Lucas Espinoza            11 Miller Place            6:35.4   20:28.27   46   
 50 Kevin Dolan               11 Clarkstown North        6:35.5   20:28.76   47   
 51 Max Novitsky              11 Great Neck South        6:37.5   20:34.98   48   
 52 Eddie McIntyre            11 Mattituck               6:39.5   20:41.15        
 53 Jon Laurent               11 Clarkstown North        6:41.3   20:46.69   49   
 54 Pat Lupfer                11 Longwood                6:41.8   20:48.29   50   
 55 Drew Dillingham           11 Riverhead               6:41.9   20:48.54        
 56 Jonathan Kershaw          11 Hicksville              6:42.0   20:48.96   51   
 57 alex goldman              11 Hauppauge               6:42.1   20:49.26   52   
 58 Ted Wolfersdorf           11 Westhampton Beach       6:42.9   20:51.61   53   
 59 Matt Wilk                 11 Hills East              6:45.1   20:58.41   54   
 60 Brandon Camille           11 Baldwin                 6:46.4   21:02.53        
 61 Kevin Mockler             11 Patchogue/Medford       6:46.5   21:02.86   55   
 62 Travis VanNostrand        11 Smithtown               6:47.1   21:04.69        
 63 Ryan Hupfer               11 Hicksville              6:47.8   21:06.70   56   
 64 Tom Deleonardis           11 Rocky Point             6:49.2   21:11.24   57   
 65 Kevin Garcia              11 St. John the            6:49.7   21:12.70   58   
 66 William Walsh             11 Wantagh                 6:49.9   21:13.43   59   
 67 Sean Laffey               11 Southampton             6:52.1   21:20.34   60   
 68 Keith Luckasavage         11 Lakeland/Panas          6:52.9   21:22.85   61   
 69 Eddie Albrecht            11 Hicksville              6:53.5   21:24.66   62   
 70 Robert Guinta             11 Hampton Bays            6:53.7   21:25.05        
 71 patrick kotowicz          11 Hauppauge               6:54.0   21:26.06   63   
 72 Rich Loeschner            11 St. John the            6:54.3   21:27.12   64   
 73 Jonathan Tuttle           11 Eastport/SouthMano      6:55.4   21:30.32        
 74 Tommy Maloney             11 Hampton Bays            6:55.7   21:31.52        
 75 Brian Grossetto           11 St. John the            6:56.1   21:32.57   65   
 76 T. J. Barresi             11 Mount Sinai             6:57.1   21:35.75   66   
 77 Late Registration  1         Team  B                 6:57.7   21:37.54   67   
 78 Shane Fitzmaurice         11 Hicksville              6:58.3   21:39.35   68   
 79 Yoni Ginor                11 Great Neck South        6:59.6   21:43.58   69   
 80 schena lawrence           11 Garden City             7:00.6   21:46.75   70   
 81 kramer greg               11 Garden City             7:01.0   21:47.79   71   
 82 Brian Mulligan            11 Patchogue/Medford       7:01.1   21:48.02   72   
 83 Tyler Davila              11 North Babylon           7:02.4   21:52.26        
 84 John Whalen               11 Smithtown               7:02.7   21:53.17        
 85 Schuyler Needham          11 Shelter Island          7:04.1   21:57.50   73   
 86 Sergio Aguilar            11 Patchogue/Medford       7:05.0   22:00.35   74   
 87 Brian Weber               11 Wantagh                 7:05.1   22:00.67   75   
 88 phil merget               11 Hauppauge               7:05.3   22:01.18   76   
 89 Kirby Garrison            11 Shelter Island          7:05.4   22:01.49   77   
 90 Kevin Allen               11 Chaminade               7:07.0   22:06.62   78   
 91 John Gil                  11 Sayville                7:08.1   22:09.78   79   
 92 Kyle O'Connor             11 Rocky Point             7:08.6   22:11.53   80   
 93 Tom Moskowitz             11 Massapequa              7:09.9   22:15.61   81   
 94 Alfonso Scannapieco       11 Lakeland/Panas          7:10.0   22:15.95        
 95 Eric Stokes               11 Lakeland/Panas          7:12.3   22:22.99        
 96 Andrew Gethins            11 Lakeland/Panas          7:14.6   22:30.12        
 97 Matthew Brown             11 Chaminade               7:15.6   22:33.13   82   
 98 Ryan McAllister            9 Rocky Point             7:16.6   22:36.30   83   
 99 Moulaye Mbengue           11 Curtis High School      7:17.4   22:38.76   84   
100 Kris Muller               11 Patchogue/Medford       7:17.6   22:39.31        
101 Brendan Schultz           11 Hills East              7:18.5   22:42.16        
102 Scott Rose                11 Southampton             7:18.8   22:43.20   85   
103 Peter McKiernan           11 Great Neck South        7:19.0   22:43.71   86   
104 Justin Chin               11 Curtis High School      7:20.4   22:48.10   87   
105 Christopher Bacchi        11 Hicksville              7:20.7   22:49.19   88   
106 Chris Gariglio            11 Massapequa              7:21.4   22:51.30   89   
107 Sean McGahan              11 St. Anthonys            7:22.4   22:54.42   90   
108 Brendan Lambert           11 St. John the            7:23.0   22:56.36        
109 Nick Fenton               11 Lakeland/Panas          7:23.1   22:56.58        
110 Eric Young                11 Hills East              7:23.9   22:59.05        
111 Late Registration  2         Team  B                 7:25.1   23:02.64   91   
112 kenny cheung              11 Connetquot              7:26.8   23:07.90   92   
113 Late Registration  3         Team  B                 7:27.7   23:10.96   93   
114 Joe Parziale              11 St. Anthonys            7:28.3   23:12.72   94   
115 Late Registration  5         Team  B                 7:28.9   23:14.46   95   
116 Conor Callahan            11 Chaminade               7:29.2   23:15.61   96   
117 nick cavaliere            11 Hauppauge               7:29.8   23:17.45        
118 Peter Mosur               11 West Babylon            7:29.9   23:17.77        
119 Tim Salmon                11 St. Anthonys            7:30.0   23:18.03   97   
120 Morgan Waddington         10 Shelter Island          7:30.9   23:20.75   98   
121 Nick Collazos              8 Southampton             7:32.8   23:26.75   99   
122 Peter Miller              10 Southampton             7:34.0   23:30.36  100   
123 Steve Hayes               11 Sayville                7:34.2   23:31.05  101   
124 Joe Pluhowski             11 St. Anthonys            7:34.9   23:33.31  102   
125 Sean Meehan               11 Mount Sinai             7:37.1   23:39.91  103   
126 Mike Garland              11 Massapequa              7:37.2   23:40.37  104   
127 Kevin Fleischman          11 Hicksville              7:40.5   23:50.64        
128 Kieran Wilson             10 Shelter Island          7:41.7   23:54.21        
129 max ivanov                11 Hauppauge               7:42.9   23:58.15        
130 Daniel Norton             11 Chaminade               7:46.5   24:09.27  105   
131 Eric Cook                 11 Hicksville              7:46.9   24:10.49        
132 chris fortmeyer           11 Hauppauge               7:47.4   24:12.02        
133 brian leary               11 Connetquot              7:48.8   24:16.45  106   
134 Late Registration  4         Team  B                 7:48.9   24:16.72  107   
135 John Bosco                11 Lakeland/Panas          7:49.5   24:18.65        
136 Larry Caputo              11 Hicksville              7:50.8   24:22.56        
137 Michael Kampfer           11 Wantagh                 7:50.9   24:22.97  108   
138 Matt Minowitz             11 Massapequa              7:51.4   24:24.53        
139 Kieran McShane            11 St. Anthonys            7:52.9   24:29.07  109   
140 Manny Hundal              11 Smithtown               7:54.4   24:33.83        
141 Branch Grebe              11 Miller Place            7:55.3   24:36.48  110   
142 Chris Kar                 11 Mattituck               7:56.9   24:41.51        
143 sean yi                   11 Hauppauge               8:00.2   24:51.66        
144 Stephen Adams             11 Lakeland/Panas          8:04.8   25:06.07        
145 Prescott Horn             11 Great Neck South        8:06.3   25:10.64  111   
146 tim diaz                  11 Hauppauge               8:07.1   25:13.20        
147 Harris Nord               11 Massapequa              8:08.8   25:18.46        
148 Rich Parez                11 Eastport/SouthMano      8:09.5   25:20.80        
149 Dan Murillo               11 Lakeland/Panas          8:09.7   25:21.26        
150 Horace Anderson           11 Central Islip           8:11.0   25:25.46        
151 james beltrani            11 Hauppauge               8:11.3   25:26.22        
152 George Glock              11 Smithtown               8:12.3   25:29.40        
153 Randy Medina              11 Brentwood               8:16.7   25:42.96        
154 John Sampson              11 Chaminade               8:20.0   25:53.45        
155 Sean Ballard              11 Clarkstown North        8:22.4   26:00.91  112   
156 Patrick Gross             11 St. Anthonys            8:23.6   26:04.38        
157 Evan McKenna              11 Chaminade               8:24.0   26:05.82        
158 Jesus Saldierna           11 Westhampton Beach       8:26.5   26:13.36  113   
159 David Fiola               10 St. Anthonys            8:28.0   26:18.30        
160 Chris Norris              10 Sayville                8:34.2   26:37.33        
161 dave joseph               11 Hauppauge               8:37.6   26:48.04        
162 Michael Attner            11 Hills East              8:43.2   27:05.40        
163 Jason Rozet               11 Rocky Point             8:45.2   27:11.47  114   
164 Thomas Mauro              10 North Babylon           8:46.0   27:14.07        
165 Matt Kennedy              11 Hicksville              8:53.7   27:38.07        
166 Will Hall                 11 St. Anthonys            8:55.7   27:44.14        
167 Christian Smith            9 Southampton             9:17.9   28:53.15  115   
168 Tom Davis                 11 Longwood                9:19.2   28:57.27  116   
169 Late Registration  1         Team  C                 9:32.1   29:37.36        
170 zach marsar               11 Connetquot              9:49.6   30:31.58  117   
171 dylan stark               11 Hauppauge              10:42.7   33:16.79        
                                                                                  
64 Unknown                                              6:48.0   21:07.37        
140 Unknown                                              7:52.0   24:26.31        
161 Unknown                                              8:27.8   26:17.39        
172 Unknown                                              9:26.5   29:19.96        
175 Unknown                                             10:18.1   32:00.19        
                      
  Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3   *4   *5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Smithtown                    11    2    4    5   17   23                     
      Total Time:    53:36.49                                                     
         Average:    17:52.17                                                     
   2 Half Hollow Hills East       39    7   14   18   39   54                     
      Total Time:    56:08.00                                                     
         Average:    18:42.67                                                     
   3 Newburg Free Academy         58    8   13   37                               
      Total Time:    57:10.26                                                     
         Average:    19:03.42                                                     
   4 Sayville                     71   12   27   32   79  101                     
      Total Time:    58:24.80                                                     
         Average:    19:28.27                                                     
   5 Longwood                     79    3   26   50  116                          
      Total Time:    58:01.84                                                     
         Average:    19:20.62                                                     
   6 Patchogue/Medford            94   11   28   55   72   74                     
      Total Time:    59:27.77                                                     
         Average:    19:49.26                                                     
   7 Lakeland/Panas               99   24   34   41   43   61                     
      Total Time:    59:54.35                                                     
         Average:    19:58.12                                                     
   8 Garden City                 102    1   31   70   71                          
      Total Time:    58:27.99                                                     
         Average:    19:29.33                                                     
   9 Curtis High School          103    9   10   84   87                          
      Total Time:    59:14.84                                                     
         Average:    19:44.95                                                     
  10 Mount Sinai                 108   20   22   66  103                          
      Total Time:  1:00:09.27                                                     
         Average:    20:03.09                                                     
  11 Port Jefferson              110   30   35   45                               
      Total Time:  1:00:24.68                                                     
         Average:    20:08.23                                                     
  12 Clarkstown North            111   15   47   49  112                          
      Total Time:  1:00:07.01                                                     
         Average:    20:02.34                                                     
  13 St. John the Baptist        112   21   33   58   64   65                     
      Total Time:  1:00:28.11                                                     
         Average:    20:09.37                                                     
  14 Hauppauge                   121   25   44   52   63   76                     
      Total Time:  1:00:50.33                                                     
         Average:    20:16.78                                                     
  15 Massapequa                  137   16   40   81   89  104                     
      Total Time:  1:01:25.59                                                     
         Average:    20:28.53                                                     
  16 Shelter Island              144   29   42   73   77   98                     
      Total Time:  1:02:11.56                                                     
         Average:    20:43.86                                                     
  17 Hicksville                  169   51   56   62   68   88                     
      Total Time:  1:03:20.32                                                     
         Average:    21:06.78                                                     
  18 Westhampton Beach           172    6   53  113                               
      Total Time:  1:05:14.48                                                     
         Average:    21:44.83                                                     
  19 Rocky Point                 175   38   57   80   83  114                     
      Total Time:  1:03:34.53                                                     
         Average:    21:11.51                                                     
  20 Miller Place                175   19   46  110                               
      Total Time:  1:04:19.73                                                     
         Average:    21:26.58                                                     
  21 Chaminade                   196   36   78   82   96  105                     
      Total Time:  1:04:48.19                                                     
         Average:    21:36.07                                                     
  22 Great Neck South            203   48   69   86  111                          
      Total Time:  1:05:02.27                                                     
         Average:    21:40.76                                                     
  23 Wantagh                     242   59   75  108                               
      Total Time:  1:07:37.07                                                     
         Average:    22:32.36                                                     
  24 Southampton                 244   60   85   99  100  115                     
      Total Time:  1:07:30.29                                                     
         Average:    22:30.10                                                     
  25 Team  B                     251   67   91   93   95  107                     
      Total Time:  1:07:51.14                                                     
         Average:    22:37.05                                                     
  26 St. Anthonys                281   90   94   97  102  109                     
      Total Time:  1:09:25.17                                                     
         Average:    23:08.39                                                     
  27 Connetquot                  315   92  106  117                               
      Total Time:  1:17:55.93                                                     
         Average:    25:58.65