Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
              Saint Anthony's Cross Country Invitational - 10/1/2011              
                             Sunken Meadow State Park     
                        
                         Boys'Combined Results are at end of report                                                           
 
                                Boys 5k Run CC Varsity A-1
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Steven Phillips           12 Cardinal Gibbons        5:29.5   17:03.69    1   
  2 Tommy Schotzinger         12 Cardinal Gibbons        5:33.8   17:17.04    2   
  3 Evan Ward                 12 Suffern                 5:34.0   17:17.66    3   
  4 Nick Tyrey                11 Cardinal Gibbons        5:35.2   17:21.22    4   
  5 Patrick Wolf              12 Cardinal Gibbons        5:36.8   17:26.15    5   
  6 Chase McCord              10 Cardinal Gibbons        5:39.8   17:35.59    6   
  7 Thomas Slattery           10 Chaminade               5:41.4   17:40.42        
  8 Joseph Ferencik           12 Chaminade               5:44.0   17:48.66        
  9 Shawn Vettom              12 Suffern                 5:44.2   17:49.24    7   
 10 Jason Flach               12 Suffern                 5:46.5   17:56.42    8   
 11 Anthony Galvan            11 Riverhead               5:46.6   17:56.70    9   
 12 Matthew Walsh             11 Chaminade               5:47.5   17:59.43        
 13 Sean Kelly                10 Chaminade               5:50.3   18:08.31        
 14 Jake Zawada               10 Cardinal Gibbons        5:51.9   18:13.03   10   
 15 Ryan Cross                12 Suffern                 5:55.7   18:24.96   11   
 16 Kyle Kelly                 8 West Islip              5:55.8   18:25.36   12   
 17 Kyle Collins              12 Suffern                 5:58.0   18:32.12   13   
 18 Scott Nelson              10 West Islip              5:58.6   18:34.03   14   
 19 Connor Gulick             11 Suffern                 6:02.8   18:47.04   15   
 20 Allan Bowen               11 Suffern                 6:04.6   18:52.67   16   
 21 Mark Pietryka             12 Cardinal Gibbons        6:04.7   18:53.08   17   
 22 Craig Nelson              10 West Islip              6:06.6   18:58.78   18   
 23 Ryan Ackerman             12 Huntington              6:07.6   19:01.98        
 25 Dylan Squicciarini        12 West Islip              6:18.8   19:36.81   19   
 26 Carlos Barycki            11 South Side              6:19.8   19:39.97   20   
 27 Travis Wooten             10 Riverhead               6:20.3   19:41.39   21   
 28 Ari Shabi                 12 Great Neck South        6:23.4   19:51.17   22   
 29 Joseph Gattuso            10 Riverhead               6:30.7   20:13.58   23   
 30 Matthew Collin            10 West Islip              6:31.2   20:15.21   24   
 31 Chris Nohilly             11 West Islip              6:38.6   20:38.27   25   
 32 Kamrynn Irani             10 Great Neck South        6:42.9   20:51.61   26   
 33 Tom Bosclair              11 Huntington              6:46.5   21:02.73        
 34 Samuel Sommer             11 Great Neck South        6:47.0   21:04.25   27   
 35 Collin Hitter             10 West Islip              6:47.1   21:04.67   28   
 36 Brian Ackerman            10 South Side              6:48.4   21:08.59   29   
 37 Will Duggan               10 South Side              6:49.1   21:10.93   30   
 38 Patrick Coleman            9 South Side              6:49.4   21:11.68   31   
 39 Kent Ng                   12 Great Neck South        6:49.7   21:12.61   32   
 40 Sebastian Jakubiuk        12 Riverhead               6:50.1   21:14.14   33   
 41 Parth Patel               12 Great Neck South        6:50.3   21:14.73   34   
 42 Andrew Simon              11 Valley Strea            7:05.1   22:00.68   35   
 43 Justin Mastromarino       12 Valley Strea            7:06.8   22:05.93   36   
 44 Jonathan Cheung           12 Great Neck South        7:08.1   22:10.01   37   
 45 Matthew Tuthill           10 Riverhead               7:09.7   22:14.81   38   
 46 Jonathan Gao              10 Riverhead               7:10.5   22:17.23   39   
 47 Tyler Wray-Harvey         11 Valley Strea            7:13.0   22:25.08   40   
 48 Cheyenne Copper           11 Valley Strea            7:16.7   22:36.70   41   
 49 Jacob Rigos                9 Great Neck South        7:17.5   22:39.27   42   
 50 Devon Seward              11 Valley Strea            7:24.3   23:00.25   43   
 51 Christian Sanchez         12 Valley Strea            7:34.5   23:31.82   44   
 52 Hunter Rainis             11 South Side              7:37.0   23:39.81   45   
 53 Robert Aldana             11 South Side              7:37.2   23:40.24   46   
 54 Drew O'Neil               11 South Side              7:49.7   24:19.03   47   
 55 Brendan Wirth              9 Huntington              7:50.2   24:20.67        
 56 Raymond Lai               11 Riverhead               8:05.1   25:07.10   48   
 57 Joseph Abdelmalak         11 Valley Strea            8:05.9   25:09.51   49   
 58 Jorge Villella             9 Huntington              8:39.2   26:53.00  
    Nick Davis (DNS)          12 Cardinal Gibbons        6:16.8   19:30.66          
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Cardinal Gibbons             18    1    2    4    5    6   10   17           
      Total Time:  1:26:43.69                                                     
         Average:    17:20.74                                                     
   2 Suffern                      42    3    7    8   11   13   15   16           
      Total Time:  1:30:00.40                                                     
         Average:    18:00.08                                                     
   3 West Islip                   87   12   14   18   19   24   25   28           
      Total Time:  1:35:50.19                                                     
         Average:    19:10.04                                                     
   4 Riverhead                   124    9   21   23   33   38   39   48           
      Total Time:  1:41:20.62                                                     
         Average:    20:16.13                                                     
   5 Great Neck South            141   22   26   27   32   34   37   42           
      Total Time:  1:44:14.37                                                     
         Average:    20:50.88                                                     
   6 South Side                  155   20   29   30   31   45   46   47           
      Total Time:  1:46:50.98                                                     
         Average:    21:22.20                                                     
   7 Valley Stream Central       195   35   36   40   41   43   44   49           
      Total Time:  1:52:08.64                                                     
         Average:    22:25.73 

 


 Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
              Saint Anthony's Cross Country Invitational - 10/1/2011              
                             Sunken Meadow State Park                             
                               Last Completed Event                               
 
                        Event 11  Boys 5k Run CC Varsity  A-2
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Thomas Diliberto          12 St. Anthonys            5:25.9   16:52.40    1   
  2 Joe Dinan                 11 Tappan Zee              5:26.6   16:54.49    2   
  3 Patrick Ginty             11 St. Anthonys            5:28.4   17:00.16    3   
  4 Jake Hensler	      11 St. Anthonys            5:28.9   17:01.60    4   
  5 Sidharth Kakkar           11 Port Washington         5:29.0   17:02.15    5   
  6 Matthew Taddeo            11 St. Anthonys            5:29.3   17:03.01    6   
  7 Taylor Titcomb            12 Port Washington         5:30.1   17:05.36    7   
  8 Kevin Kreider             12 St. Anthonys            5:30.9   17:08.00    8   
  9 Danny Reilly              12 Wantagh                 5:39.0   17:33.00    9   
 10 Brian Smith               12 St. Anthonys            5:39.8   17:35.71   10   
 11 Mike Darnell              12 Wantagh                 5:43.0   17:45.49   11   
 12 Nate Kotch                12 Tappan Zee              5:43.4   17:46.89   12   
 13 Ryan Schwartz             12 Port Washington         5:46.8   17:57.20   13   
 14 andrew morra              11 Garden City             5:47.2   17:58.54   14   
 15 d finnegan                11 Garden City             5:48.3   18:01.96   15   
 16 Shoki Yamada              11 Port Washington         5:49.3   18:05.16   16   
 17 Justin Thomas             12 William Floyd           5:51.4   18:11.60        
 18 Luke Gavigan               9 Tappan Zee              5:52.6   18:15.25   17   
 19 Thomas Mullally           12 William Floyd           5:54.4   18:20.98        
 20 Brendan Donohue           12 Mepham                  5:55.3   18:23.84   18   
 21 Steven Forte              10 Mepham                  5:56.6   18:27.67   19   
 22 Leo Potters               10 Port Washington         5:56.8   18:28.31   20   
 23 Timmy Reilly              10 Wantagh                 5:58.0   18:32.06   21   
 24 Paolo Bertolotti          12 Port Washington         5:59.6   18:37.03   22   
 25 Conor Kohlbrenner         12 Tappan Zee              6:00.5   18:40.02   23   
 26 Sean Fitzgerald           11 St. Anthonys            6:01.0   18:41.59   24   
 27 n quigley                 11 Garden City             6:01.3   18:42.37   25   
 28 Bradley Steven            11 Garden City             6:02.1   18:44.80   26   
 29 Austin McGlone            12 William Floyd           6:02.4   18:45.70        
 30 Jackson Lathrop           11 Port Washington         6:04.2   18:51.38   27   
 31 Matthew Waldeck           12 Comsewogue              6:05.1   18:54.10   28   
 32 Chris Swenson             10 Bellport                6:05.4   18:55.16   29   
 33 Patrick Crowley           10 Friends Academy         6:06.9   18:59.93   30   
 34 Chris O'Brien             12 Tappan Zee              6:07.8   19:02.45   31   
 35 Christian Patrizio        11 Comsewogue              6:08.1   19:03.52   32   
 36 Glenn Lostritto            9 Friends Academy         6:08.8   19:05.74   33   
 37 Ben Newman                12 Scarsdale Hi            6:09.4   19:07.46   34   
 38 Will Norris               12 Bay Shore               6:09.5   19:07.78   35   
 39 Eric Dobosh               12 Scarsdale Hi            6:10.7   19:11.49   36   
 40 tim feyrer                10 Garden City             6:11.8   19:14.91   37   
 41 Dan Charytonowicz         12 Wantagh                 6:12.1   19:16.00   38   
 42 Matt Cohen                12 Bay Shore               6:12.3   19:16.60   39   
 43 oliver weber              11 Garden City             6:13.1   19:19.09   40   
 44 Vinny Tesoriero           11 Wantagh                 6:13.2   19:19.42   41   
 45 Ryan McGlynn              12 Bellport                6:13.8   19:21.27   42   
 46 mark DeSantis             10 Garden City             6:14.4   19:22.96   43   
 47 Kyle Grant                12 Tappan Zee              6:14.6   19:23.56   44   
 48 Emmet Farnan              11 Bay Shore               6:15.1   19:25.15   45   
 49 Brandon Santana           12 Bellport                6:15.9   19:27.68   46   
 50 Steve Long                11 Tappan Zee              6:18.2   19:35.02   47   
 51 Andrew Bloniarz           10 Wantagh                 6:18.4   19:35.64   48   
 52 Michael Newell            12 Comsewogue              6:22.1   19:46.94   49   
 53 Pernell Gulley            12 Bay Shore               6:24.1   19:53.26   50   
 54 Charlie Bendernagel       11 Mepham                  6:25.0   19:55.88   51   
 55 Evan Sayre                11 Friends Academy         6:25.1   19:56.32   52   
 56 Josh Klein                10 Scarsdale Hi            6:25.3   19:56.90   53   
 57 David Wu                  12 Comsewogue              6:26.5   20:00.60   54   
 58 Rich Arcuri               11 Bay Shore               6:27.4   20:03.49   55   
 59 Daniel Santana            12 Bellport                6:32.7   20:19.92   56   
 60 Sahil Massand             10 Friends Academy         6:32.9   20:20.59   57   
 61 Matthew Beasley           12 Comsewogue              6:34.0   20:24.06   58   
 62 Dan Beim                  11 Mepham                  6:34.5   20:25.64   59   
 63 Glenn Zachary             12 Bay Shore               6:34.6   20:25.88   60   
 64 Cody Haynes               11 Comsewogue              6:35.8   20:29.52   61   
 65 Brian Solender            11 Scarsdale Hi            6:37.5   20:34.86   62   
 66 George Lawoo              12 Mepham                  6:38.1   20:36.85   63   
 67 najeeb emmanuel           11 Uniondale               6:39.8   20:41.98   64   
 68 Rohan Mehta               10 Scarsdale Hi            6:40.4   20:43.97   65   
 69 Steven Maniscalco         11 Mepham                  6:42.0   20:48.88   66   
 70 Daniel Garisto            12 Bellport                6:42.7   20:51.01   67   
 71 Kareem Roberts            11 Bay Shore               6:42.8   20:51.25   68   
 72 Rob Adams                 12 Friends Academy         6:46.2   21:01.99   69   
 73 paul salvodon             12 Uniondale               6:46.5   21:02.96   70   
 74 Christopher Grucci        12 Bellport                6:53.7   21:25.08   71   
 75 Eric Klein                12 Comsewogue              6:54.6   21:28.02   72   
 76 Patrick Lavin             11 Wantagh                 6:56.7   21:34.46   73   
 77 daniel clayton            11 Uniondale               7:03.1   21:54.25   74   
 78 Steven Lewis              10 Scarsdale Hi            7:04.6   21:59.01   75   
 79 hugdane williams          11 Uniondale               7:20.1   22:47.19   76   
 80 Cole Valentino            11 Friends Academy         7:20.2   22:47.64   77   
 81 Zachary Kriesberg         11 Friends Academy         7:22.6   22:54.99   78   
 82 Andrew Montalti           10 Mepham                  7:36.8   23:39.10   79   
 83 manuel flores             12 Uniondale               7:43.5   23:59.86   80   
 84 ariq williams             11 Uniondale               7:44.5   24:03.12   81   
 85 christian ayala           11 Uniondale               7:48.0   24:13.92   82   
 86 Edward Mikami             11 Scarsdale Hi            7:50.5   24:21.55   83   
 87 samuel faustin            11 Uniondale               8:04.3   25:04.50        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 St. Anthonys                 22    1    3    4    6    8   10   24           
      Total Time:  1:25:05.72                                                     
         Average:    17:01.15                                                     
   2 Port Washington              61    5    7   13   16   20   22   27           
      Total Time:  1:28:37.63                                                     
         Average:    17:43.53                                                     
   3 Tappan Zee                   85    2   12   17   23   31   44   47           
      Total Time:  1:30:39.10                                                     
         Average:    18:07.82                                                     
   4 Garden City                 117   14   15   25   26   37   40   43           
      Total Time:  1:32:42.58                                                     
         Average:    18:32.52                                                     
   5 Wantagh                     120    9   11   21   38   41   48   73           
      Total Time:  1:32:25.97                                                     
         Average:    18:29.20                                                     
   6 Mepham                      210   18   19   51   59   63   66   79           
      Total Time:  1:37:49.88                                                     
         Average:    19:33.98                                                     
   7 Comsewogue                  221   28   32   49   54   58   61   72           
      Total Time:  1:38:09.22                                                     
         Average:    19:37.85                                                     
   8 Bay Shore                   224   35   39   45   50   55   60   68           
      Total Time:  1:37:46.28                                                     
         Average:    19:33.26                                                     
   9 Bellport                    240   29   42   46   56   67   71                
      Total Time:  1:38:55.04                                                     
         Average:    19:47.01                                                     
  10 Friends Academy             241   30   33   52   57   69   77   78           
      Total Time:  1:39:24.57                                                     
         Average:    19:52.92                                                     
  11 Scarsdale High School       250   34   36   53   62   65   75   83           
      Total Time:  1:39:34.68                                                     
         Average:    19:54.94                                                     
  12 Uniondale                   364   64   70   74   76   80   81   82           
      Total Time:  1:50:26.24                                                     
         Average:    22:05.25 





 Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
              Saint Anthony's Cross Country Invitational - 10/1/2011              
                             Sunken Meadow State Park                             
                               Last Completed Event                               
 
                        Event 13  Boys 5k Run CC Small School
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Austin Coneys             12 Harborfields            5:19.7   16:33.15    1   
  2 Ryan Phillips             12 Regis                   5:23.2   16:44.05    2   
  3 Dayton Flannery           12 Bronxville              5:26.5   16:54.36    3   
  4 Stephen Bourguet          11 Manhasset               5:30.1   17:05.54    4   
  5 Charlie Morris            12 Manhasset               5:30.2   17:05.73    5   
  6 Tom Day                   12 Haddam Killi            5:30.9   17:07.86    6   
  7 Devin Rocks               11 Bishop Ford             5:32.0   17:11.38    7   
  8 Cameron Coneys            12 Harborfields            5:33.3   17:15.34    8   
  9 Brendan Walsh             12 Haddam Killi            5:33.8   17:16.81    9   
 10 John Flannery             10 Bronxville              5:35.6   17:22.45   10   
 11 Ty Gamble                 12 Harborfields            5:37.4   17:28.01   11   
 12 Peter Brandon             11 Haddam Killi            5:40.0   17:36.34   12   
 13 Conor Murphy              12 Harborfields            5:40.7   17:38.44   13   
 14 John Vetromile            11 Bronxville              5:43.0   17:45.49   14   
 15 Eric Davidson             11 Haddam Killi            5:44.2   17:49.20   15   
 16 Drew Sodergren            12 Haddam Killi            5:51.0   18:10.36   16   
 17 Steve Bogdan              11 Haddam Killi            5:52.9   18:16.33   17   
 18 Jesse Bua                 11 Lynbrook                5:53.5   18:18.13   18   
 19 Thomas Lindberg           12 Irvington               5:54.7   18:21.91   19   
 20 Benjamin Eisenkraft       12 Edgemont Hig            5:55.0   18:22.85   20   
 21 Chad Messam               12 Bishop Ford             5:55.1   18:23.14   21   
 22 Joseph Iradukunda         10 Irvington               5:55.4   18:23.93   22   
 23 Charles Patton            12 Regis                   5:55.6   18:24.77   23   
 24 Dylan McAllister          12 Westhampton Beach       5:56.0   18:25.84   24   
 25 James Elliott             12 Regis                   5:56.4   18:27.14   25   
 26 Matthias Geraghty         11 Haddam Killi            5:58.4   18:33.44   26   
 27 Raymond Burke             11 Regis                   5:59.5   18:36.80   27   
 28 Graham Brown              10 Westhampton Beach       6:00.4   18:39.51   28   
 29 Walter Abrams             10 Regis                   6:00.6   18:40.31   29   
 30 Matthew Weilep            10 Manhasset               6:01.3   18:42.44   30   
 31 Steven Tortora            12 Oyster Bay              6:02.3   18:45.48   31   
 32 Andrew Moberg             12 Harborfields            6:02.5   18:46.16   32   
 33 Nick Mavros               12 Oyster Bay              6:02.6   18:46.39   33   
 34 Daniel Borkenstein        11 Edgemont Hig            6:02.7   18:46.88   34   
 35 Blane Bossung             12 Westhampton Beach       6:03.6   18:49.65   35   
 36 Greg Horbatiuk            11 Westhampton Beach       6:04.0   18:50.92   36   
 37 Eric Witttenberg          12 Southampton             6:04.1   18:51.16   37   
 38 Brett Pastore             11 Irvington               6:04.4   18:51.91   38   
 39 Biko Augustine            11 Bishop Ford             6:04.9   18:53.55   39   
 40 Collin Horace             11 St. Dominic             6:09.8   19:08.88   40   
 41 Timothy Mahony            11 St. Dominic             6:09.9   19:09.06   41   
 42 Brian Dobkowski           10 Regis                   6:10.6   19:11.29   42   
 43 Henry Wykowski            11 Regis                   6:12.6   19:17.62   43   
 44 Matthew Buonaguro         12 Edgemont Hig            6:13.0   19:18.78   44   
 45 Liam Murphy               12 Loyola                  6:14.2   19:22.52   45   
 46 Nick Ferro                12 Harborfields            6:14.9   19:24.70   46   
 47 Gregory Boles             12 Bishop Ford             6:17.4   19:32.49   47   
 48 gabe perez                10 Eastchester             6:18.8   19:36.84   48   
 49 Joe Riley                 11 Irvington               6:22.9   19:49.59   49   
 50 Peter Lithen              11 Lynbrook                6:23.8   19:52.43   50   
 51 michael napolitano        11 Eastchester             6:24.2   19:53.50   51   
 52 Teddy Hamlin              11 Oyster Bay              6:24.8   19:55.33   52   
 53 michael poletti           10 Eastchester             6:24.9   19:55.78   53   
 54 christopher reyes         12 Bishop Loughlin         6:27.2   20:02.93   54   
 55 avi vairal                11 Eastchester             6:27.4   20:03.53   55   
 56 David Nowak               10 Westhampton Beach       6:27.6   20:03.96   56   
 57 Kbhi Kumar                12 Edgemont Hig            6:27.6   20:04.16   57   
 58 Isaac Kirschner           11 Edgemont Hig            6:27.8   20:04.70   58   
 59 sean garcia               11 Eastchester             6:29.1   20:08.79   59   
 60 Stephen Tranchina         10 Manhasset               6:29.2   20:09.05   60   
 61 Donald Spampinato         11 Manhasset               6:29.3   20:09.26   61   
 62 pj bryson                 11 Eastchester             6:29.8   20:10.79   62   
 63 Salvatore Ripani          12 St. Dominic             6:31.0   20:14.65   63   
 64 Reid Mitchell             12 Irvington               6:31.9   20:17.39   64   
 65 michael mcgahren-clemens  12 Eastchester             6:32.8   20:20.28   65   
 66 John Marcucci             10 Manhasset               6:34.7   20:26.08   66   
 67 Jeffrey Nan               11 Manhasset               6:34.8   20:26.51   67   
 68 Tommy Jorgensen           11 Loyola                  6:36.9   20:33.08   68   
 69 Matt Paris                10 Lynbrook                6:38.4   20:37.62   69   
 70 Julian Bardin             12 Bronxville              6:38.9   20:39.07   70   
 71 Kyle Tunis                10 Irvington               6:41.3   20:46.79   71   
 72 Louis Agro                11 Irvington               6:44.1   20:55.28   72   
 73 Anthony Albert            11 Oyster Bay              6:44.2   20:55.60   73   
 74 Anderson Shu              11 Edgemont Hig            6:45.2   20:58.79   74   
 75 Timmy Squires             10 Southampton             6:46.2   21:01.94   75   
 76 Evan Gravano              11 Southampton             6:47.4   21:05.60   76   
 77 Tyler Grantham            12 Bronxville              6:48.2   21:08.18   77   
 78 Joseph Cogliandro         12 Oyster Bay              6:49.5   21:12.08   78   
 79 George Suggs              12 Bishop Ford             6:49.6   21:12.30   79   
 80 Keaton Laub               10 Southampton             6:50.2   21:14.33   80   
 81 brian civil               12 Bishop Loughlin         6:51.6   21:18.80   81   
 82 Warren Pearson            12 Bishop Loughlin         6:52.3   21:20.75   82   
 83 John Harrison             12 Bronxville              6:52.7   21:21.92   83   
 84 Austin Dyno               12 Southampton             6:53.6   21:24.94   84   
 85 Matt Campbell             11 Lynbrook                6:54.6   21:28.05   85   
 86 Eli Garcia                12 Westhampton Beach       6:56.5   21:33.91   86   
 87 Jeff Valenzuela           12 Loyola                  6:56.7   21:34.51   87   
 88 Nick Palczewski           12 Oyster Bay              6:57.7   21:37.47   88   
 89 Thomas Harrison           11 Bronxville              6:57.9   21:38.20   89   
 90 Jalon Wilson              12 Bishop Ford             7:00.7   21:46.89   90   
 91 James Kho                 11 Edgemont Hig            7:02.9   21:53.80   91   
 92 Ross Wasserman,           12 Southampton             7:03.7   21:56.13   92   
 93 Fabian Batista            12 Bishop Ford             7:03.9   21:57.00   93   
 94 Bar-Shawn Cowell          12 Southampton             7:06.8   22:06.00   94   
 95 Joseph Kalinowski         12 St. Dominic             7:14.9   22:31.03   95   
 96 Michael Crayne            10 St. Dominic             7:15.5   22:32.78   96   
 97 Keenan Blatt              11 Oyster Bay              7:16.1   22:34.66   97   
 98 Brian Donaldson           11 Lynbrook                7:16.3   22:35.34   98   
 99 Ned Taylor-D'Ambrosio     11 Loyola                  7:16.4   22:35.69   99   
100 John Finnerty             12 Loyola                  7:25.0   23:02.45  100   
101 Connor Dooley             11 St. Dominic             7:32.2   23:24.67  101   
102 Christian Henderson       11 Bishop Loughlin         7:32.7   23:26.20  102   
103 James Passerelle          11 Westhampton Beach       7:33.6   23:29.09  103   
104 tahkwai hill              12 Bishop Loughlin         7:42.4   23:56.43  104   
105 Michael Beneventano       12 Hicksville              7:46.5   24:09.14        
106 John McGrane              11 Lynbrook                8:08.9   25:18.78  105   
107 Sean Moran                10 St. Dominic             8:09.9   25:21.82  106   
108 jared jeffroy             11 Bishop Loughlin         8:21.2   25:57.15  107   
109 Corey Henderson           12 Lynbrook                8:21.7   25:58.57  108   
110 Thomas Crawford  (DNS)    10 Westhampton Beach       8:39.1   26:52.74        
111 Michael Bolden            12 Loyola                  8:51.3   27:30.49  109   
112 Jack Mullin               11 Loyola                  9:24.0   29:12.16  110   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Haddam Killingworth, Conn    58    6    9   12   15   16   17   26           
      Total Time:  1:28:00.57                                                     
         Average:    17:36.12                                                     
   2 Harborfields                 65    1    8   11   13   32   46                
      Total Time:  1:27:41.10                                                     
         Average:    17:32.22                                                     
   3 Regis                       106    2   23   25   27   29   42   43           
      Total Time:  1:30:53.07                                                     
         Average:    18:10.62                                                     
   4 Manhasset                   160    4    5   30   60   61   66   67           
      Total Time:  1:33:12.02                                                     
         Average:    18:38.41                                                     
   5 Bronxville                  174    3   10   14   70   77   83   89           
      Total Time:  1:33:49.55                                                     
         Average:    18:45.91                                                     
   6 Westhampton Beach           179   24   28   35   36   56   86  103           
      Total Time:  1:34:49.88                                                     
         Average:    18:57.98                                                     
   7 Irvington                   192   19   22   38   49   64   71   72           
      Total Time:  1:35:44.73                                                     
         Average:    19:08.95                                                     
   8 Bishop Ford                 193    7   21   39   47   79   90   93           
      Total Time:  1:35:12.86                                                     
         Average:    19:02.58                                                     
   9 Edgemont High School        213   20   34   44   57   58   74   91           
      Total Time:  1:36:37.37                                                     
         Average:    19:19.48                                                     
  10 Eastchester                 266   48   51   53   55   59   62   65           
      Total Time:  1:39:38.44                                                     
         Average:    19:55.69                                                     
  11 Oyster Bay                  267   31   33   52   73   78   88   97           
      Total Time:  1:39:34.88                                                     
         Average:    19:54.98                                                     
  12 Lynbrook                    320   18   50   69   85   98  105  108           
      Total Time:  1:42:51.57                                                     
         Average:    20:34.32                                                     
  13 St. Dominic                 335   40   41   63   95   96  101  106           
      Total Time:  1:43:36.40                                                     
         Average:    20:43.28                                                     
  14 Southampton                 352   37   75   76   80   84   92   94           
      Total Time:  1:43:37.97                                                     
         Average:    20:43.60                                                     
  15 Loyola                      399   45   68   87   99  100  109  110           
      Total Time:  1:47:08.25                                                     
         Average:    21:25.65                                                     
  16 Bishop Loughlin             423   54   81   82  102  104  107                
      Total Time:  1:50:05.11                                                     
         Average:    22:01.03 




Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
              Saint Anthony's Cross Country Invitational - 10/1/2011              
                             Sunken Meadow State Park                             
                               Last Completed Event                               
 
                         Event 15  Boys 5k Run CC JV   A-1
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Christopher Regan         11 St. Anthonys            5:41.8   17:41.74    1   
  2 Frank Segreto             12 St. Anthonys            5:47.2   17:58.59    2   
  3 Daniel Meehan             12 St. Anthonys            5:57.0   18:29.07    3   
  4 James Harrison            12 Bronxville              5:58.0   18:32.01    4   
  5 James Gallagher           11 Port Washington         5:59.6   18:37.14    5   
  6 Brian Gallagher           11 St. Anthonys            6:02.7   18:46.76    6   
  7 Alexander Drennan         11 Chaminade               6:03.5   18:49.18    7   
  8 Nicholas Sidoti           11 Chaminade               6:06.3   18:57.90    8   
  9 Nicholas Sapountzis       11 Port Washington         6:06.4   18:58.22    9   
 10 Luke Gersz                11 Haddam Killi            6:08.7   19:05.37   10   
 11 Pat Flanagan              10 Tappan Zee              6:10.1   19:09.65   11   
 12 Brian Shalley             12 Chaminade               6:11.4   19:13.72   12   
 13 Nicholas Aprigliano       11 St. Anthonys            6:11.5   19:14.20   13   
 14 Connor Pulvidente         10 Harborfields            6:12.4   19:16.80   14   
 15 Nolan Hayes               11 St. Anthonys            6:14.3   19:22.63   15   
 16 Matthew Pluhowski         12 St. Anthonys            6:15.8   19:27.48   16   
 17 Matt McCann               12 Haddam Killi            6:16.0   19:27.91   17   
 18 Christian Petersen        12 St. Anthonys            6:16.8   19:30.54        
 19 Dan Peeples               11 Tappan Zee              6:18.4   19:35.58   18   
 20 Julian Faccibene          11 Port Washington         6:19.1   19:37.55   19   
 21 Patrick Hehir              9 Tappan Zee              6:21.5   19:45.06   20   
 22 Miles Kurtz               11 Port Washington         6:22.1   19:47.01   21   
 23 Taro Katayama              9 Port Washington         6:22.3   19:47.73   22   
 24 James Cochran             11 Chaminade               6:25.5   19:57.43   23   
 25 Paul LaGumina             12 Chaminade               6:26.0   19:59.22   24   
 26 Keith McLeod              12 Bay Shore               6:26.3   19:59.91   25   
 27 James Kelly               11 Chaminade               6:27.7   20:04.25   26   
 28 Daniel Moscatiello        11 Chaminade               6:27.8   20:04.65   27   
 29 Liam Quinn                10 Harborfields            6:28.9   20:08.02   28   
 30 Cole Ellenbogen           11 Harborfields            6:29.4   20:09.79   29   
 31 Mario Vezza               11 Chaminade               6:29.6   20:10.29        
 32 Ryan Bonomi               12 Chaminade               6:30.6   20:13.32        
 33 Matthew Rybecky           11 Port Washington         6:31.0   20:14.58   30   
 34 Dan Smith                  9 Bellport                6:31.3   20:15.49   31   
 35 Matthew Vento             11 Chaminade               6:33.4   20:22.05        
 36 Jon Pang                  11 Tappan Zee              6:33.9   20:23.71   32   
 37 Nelson Romero             12 Bay Shore               6:34.5   20:25.61   33   
 38 Michael Nowotarski        12 West Islip              6:35.4   20:28.27   34   
 39 Alexander Stone           11 Harborfields            6:35.6   20:28.81   35   
 40 Eddie Blackler            11 St. Anthonys            6:36.2   20:30.95        
 41 Jack Sherbal               9 Oyster Bay              6:37.1   20:33.59   36   
 42 Garrett Cramer            12 Chaminade               6:37.7   20:35.33        
 43 Michael Cox               11 St. Anthonys            6:37.7   20:35.60        
 44 Gene Kum                  12 St. Anthonys            6:38.0   20:36.46        
 45 Logan Muise               12 Irvington               6:38.6   20:38.19   37   
 46 Sam Goldman                9 Port Washington         6:39.1   20:39.83   38   
 47 Steve Cheng               11 Tappan Zee              6:41.1   20:45.99   39   
 48 Christian Mayne           11 St. Anthonys            6:42.0   20:48.97        
 49 Joseph Pinto              12 West Islip              6:43.2   20:52.41   40   
 50 Jack Skelly               12 Tappan Zee              6:45.4   20:59.42   41   
 51 Caelum Maloney            11 Chaminade               6:45.9   21:00.91        
 52 Matthew Wilshere          11 Manhasset               6:46.0   21:01.39   42   
 53 Juntoku Shimizu           12 Irvington               6:47.2   21:05.03   43   
 54 Patrick O'Reilly          11 Harborfields            6:47.5   21:05.99   44   
 55 Kyle Sheehan              11 Mepham                  6:48.3   21:08.43   45   
 56 Steven Chrappa            12 Bronxville              6:49.4   21:11.88   46   
 57 Andrew Allhusen           12 Chaminade               6:50.5   21:15.10        
 58 Jake Ulrich               11 West Islip              6:50.7   21:15.91   47   
 59 Daniel Cochrane           12 Chaminade               6:51.1   21:17.15        
 60 Reuben Mulholland         10 Tappan Zee              6:52.9   21:22.79   48   
 61 Matthew Ferrone           11 Manhasset               6:53.2   21:23.71   49   
 62 Dan Tracy                 11 Mepham                  6:54.1   21:26.56   50   
 63 Zachary Edwards           11 Bay Shore               6:54.9   21:29.00   51   
 64 Eric Gindele              11 Chaminade               6:55.4   21:30.31        
 65 Jimmy Keegan              12 Harborfields            6:56.0   21:32.32   52   
 66 Billy Ward                10 Harborfields            6:56.2   21:32.86   53   
 67 Andrew Chin               11 Manhasset               6:56.5   21:33.83   54   
 68 Michael Barnes            12 Chaminade               6:56.7   21:34.37        
 69 TJ Russell                10 Tappan Zee              6:57.8   21:37.88        
 70 Jackson Denahy            10 Irvington               6:59.0   21:41.58   55   
 71 Angelo Sylvester          11 Mepham                  6:59.4   21:42.97   56   
 72 Jan Roediger              12 Bronxville              6:59.5   21:43.24   57   
 73 Jacob Petty               10 Port Washington         7:00.1   21:45.03        
 74 Christopher Zarnitz       11 St. Anthonys            7:00.9   21:47.54        
 75 Alex Brandt                9 Irvington               7:01.1   21:48.16   58   
 76 James Wise                11 St. Anthonys            7:01.7   21:49.98        
 77 Mike O'Brien              11 Tappan Zee              7:02.3   21:52.02        
 78 Mikey Casola              11 Mepham                  7:02.6   21:52.77   59   
 79 Ryder Gamble              10 Harborfields            7:02.7   21:53.11        
 80 Ricky Martin              10 Bay Shore               7:03.4   21:55.41   60   
 81 Will Duke                 11 Friends Academy         7:04.8   21:59.73        
 82 Denis McDonnell           11 Port Washington         7:05.3   22:01.28        
 83 Chris Bianchi             11 Mepham                  7:06.6   22:05.29   61   
 84 Moises Hernandez          11 Mepham                  7:07.1   22:06.77   62   
 85 Will Tarry                11 Bronxville              7:07.4   22:07.67   63   
 86 Kieran Joyce              11 Chaminade               7:07.6   22:08.48        
 87 Eric Li                   11 Harborfields            7:07.9   22:09.31        
 88 Kevin Atwell              11 Chaminade               7:09.4   22:13.89        
 89 Erik Loscalzo             10 Friends Academy         7:09.9   22:15.39        
 90 Patrick O'Hara            11 Chaminade               7:10.6   22:17.56        
 91 Michael Capone            11 West Islip              7:12.1   22:22.28   64   
 92 Benjamin O'Brien           9 Port Washington         7:13.7   22:27.20        
 93 Matthew Tam               11 Manhasset               7:14.1   22:28.57   65   
 94 Kyle Brennan              11 Harborfields            7:14.9   22:30.98        
 95 Jacob Flanzenbaum         11 Harborfields            7:15.4   22:32.58        
 96 Joshua Friedman           11 Port Washington         7:15.5   22:32.90        
 97 Jonathan DeTullio          9 South Side              7:15.9   22:34.24   66   
 98 david flores              11 Eastchester             7:16.5   22:36.00   67   
 99 Dan McCarney              12 Oyster Bay              7:16.6   22:36.22   68   
100 Ryan Culley               11 South Side              7:16.8   22:36.95   69   
101 Matthew Carusillo         11 West Islip              7:17.2   22:38.04   70   
102 Samuel Manzolillo         11 Chaminade               7:17.2   22:38.26        
103 Alex Cannata              12 Haddam Killi            7:17.3   22:38.47   71   
104 JP Bremar                 11 Bronxville              7:17.6   22:39.30   72   
105 Anthony Santana            9 Bellport                7:17.9   22:40.50   73   
106 Otelle Forde              12 Harborfields            7:18.1   22:40.94        
107 Conor Simons              12 Chaminade               7:18.3   22:41.57        
108 Ben DeFieux               11 Bay Shore               7:19.4   22:44.96   74   
109 Christian Eybergen        12 St. Anthonys            7:19.6   22:45.70        
110 Taehoon Kim               11 Port Washington         7:20.2   22:47.59        
111 Dan Narvaez               12 Bay Shore               7:21.0   22:50.04   75   
112 Ben Rubenfeld              9 South Side              7:21.1   22:50.42   76   
113 Oliver Gonzalez           11 Oyster Bay              7:23.9   22:59.07   77   
114 Michael Nicholas          12 Chaminade               7:24.3   23:00.14        
115 Erik Toman                11 Haddam Killi            7:25.3   23:03.23   78   
116 Ethan Tardio               9 Irvington               7:26.6   23:07.28   79   
117 Tom Gentzlinger           11 Harborfields            7:27.6   23:10.46        
118 Victor Tung               11 Tappan Zee              7:28.2   23:12.40        
119 Spencer Gumbart           12 Haddam Killi            7:29.6   23:16.71   80   
120 Mitchell Donofrio          9 South Side              7:30.2   23:18.50   81   
121 James Kim                 11 Harborfields            7:30.6   23:19.89        
122 Jong Heon Shin            11 Port Washington         7:31.2   23:21.72        
123 Eric Horowitz             12 Oyster Bay              7:32.3   23:25.09   82   
124 Daniel Bach               11 Oyster Bay              7:32.7   23:26.25   83   
125 Joseph Sheehan            10 Oyster Bay              7:33.0   23:27.18   84   
126 Derek Lankeaux            10 Harborfields            7:33.2   23:27.89        
127 Chris Roerdan             10 Oyster Bay              7:33.3   23:28.13   85   
128 Amiel Middleman           12 Bronxville              7:33.8   23:29.92   86   
129 Brian Darwell             12 Bellport                7:34.9   23:33.21   87   
130 Tom Fullerton             10 Bay Shore               7:37.4   23:40.95   88   
131 Tim McDonagh              12 Harborfields            7:37.9   23:42.55        
132 Marcus Williams           11 South Side              7:38.0   23:42.76   89   
133 Will Fullerton            10 Bay Shore               7:38.7   23:44.86        
134 Alan Hernandez            12 Bellport                7:42.8   23:57.69   90   
135 Huysman Liam               9 Westhampton Beach       7:46.3   24:08.68        
136 Nicholas DeSimone         12 Chaminade               7:47.2   24:11.42        
137 Chad Marvin               11 Mepham                  7:47.6   24:12.73   91   
138 Mike Joyner               11 Tappan Zee              7:47.8   24:13.19        
139 Costa Davantzis           12 Oyster Bay              7:48.0   24:13.96        
140 Anthony Arcuri            12 Bay Shore               7:48.9   24:16.82        
141 Tjebbe Ruigh              10 Harborfields            7:49.3   24:17.85        
142 Eric Monsurez             11 Port Washington         7:51.4   24:24.47        
143 Jack Simon                 9 Port Washington         7:51.9   24:26.01        
144 Peter Palczewski          11 Oyster Bay              7:54.5   24:34.07        
145 Thomas Cozier             11 South Side              7:57.4   24:43.13   92   
146 Tol Dempsey               11 Mepham                  7:57.6   24:43.84        
147 Austin McNulty            11 South Side              7:58.2   24:45.67   93   
148 Kyle Marmorale             9 Oyster Bay              7:59.5   24:49.61        
149 Paul Hilton               11 Wantagh                 7:59.9   24:50.95        
150 Kevin York                11 Manhasset               8:00.4   24:52.55   94   
151 Nick Dinielli              9 Irvington               8:02.7   24:59.63   95   
152 Joseph Woll               12 Irvington               8:03.9   25:03.41   96   
153 Chun Leung Liu            10 Port Washington         8:04.7   25:05.69        
154 Connor Brady              11 Harborfields            8:06.0   25:09.80        
155 Keith Ruiz                 9 South Side              8:06.4   25:10.96        
156 Matt Larosa               12 Oyster Bay              8:06.4   25:11.16        
157 Benjamin Hoefer           11 South Side              8:08.2   25:16.66        
158 Brandon Brashad           10 South Side              8:09.4   25:20.50        
159 William Guerra            10 Harborfields            8:11.2   25:25.96        
160 Blaze Kelly                9 South Side              8:11.3   25:26.16        
161 Brendan Ferrick            9 South Side              8:11.3   25:26.42        
162 Kevin Li                  12 Manhasset               8:14.4   25:36.04   97   
163 Robert Petrasovits        11 Bronxville              8:15.0   25:37.76   98   
164 John Moran                10 Bay Shore               8:15.2   25:38.45        
165 John Casella               9 Wantagh                 8:17.6   25:45.72        
166 Ian Hom                   11 Friends Academy         8:19.9   25:52.84        
167 Jacob Wax                 11 Harborfields            8:21.4   25:57.60        
168 Trevor McDonald           11 Manhasset               8:22.3   26:00.39   99   
169 Scott Huber               12 Tappan Zee              8:25.1   26:09.18        
170 Evan Chernack             11 South Side              8:27.1   26:15.21        
171 Brian Meyers              11 Mepham                  8:30.2   26:25.09        
172 michael kenny             11 Eastchester             8:31.2   26:28.12  100   
173 Joseph Palandrani         12 South Side              8:35.7   26:42.08        
174 john battaglia            11 Eastchester             8:35.8   26:42.27  101   
175 Matt Palczewski            9 Oyster Bay              8:36.2   26:43.55        
176 Joseph Quigley             9 South Side              8:38.8   26:51.71        
177 Andrew Small              11 Port Washington         8:42.3   27:02.52        
178 Jason Halpern             10 Oyster Bay              8:42.4   27:03.01        
179 Chris Callahan            10 South Side              8:44.5   27:09.49        
180 john murphy               11 Eastchester             8:44.8   27:10.48  102   
181 Liam Doxey                 9 Oyster Bay              8:45.2   27:11.58        
182 Ryan Maloney               9 Oyster Bay              8:47.4   27:18.51        
183 Collins Dan                9 South Side              8:47.9   27:20.05        
184 doug accatino             11 Eastchester             8:51.2   27:30.16  103   
185 Ryan Keyes                10 Bay Shore               8:56.8   27:47.74        
186 Dom Fusco                 12 Oyster Bay              8:58.8   27:53.99        
187 Nick Meluso               11 Bronxville              9:06.2   28:16.78        
188 Basil Sunier              12 Bronxville              9:10.9   28:31.40        
189 Anthony Jones             12 Bellport               10:20.0   32:06.01  104   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 St. Anthonys                 25    1    2    3    6   13   15   16           
      Total Time:  1:32:10.36                                                     
         Average:    18:26.08                                                     
   2 Chaminade                    74    7    8   12   23   24   26   27           
      Total Time:  1:36:57.45                                                     
         Average:    19:23.49                                                     
   3 Port Washington              76    5    9   19   21   22   30   38           
      Total Time:  1:36:47.65                                                     
         Average:    19:21.53                                                     
   4 Tappan Zee                  120   11   18   20   32   39   41   48           
      Total Time:  1:39:39.99                                                     
         Average:    19:56.00                                                     
   5 Harborfields                150   14   28   29   35   44   52   53           
      Total Time:  1:41:09.41                                                     
         Average:    20:13.89                                                     
   6 Bronxville                  242    4   46   57   63   72   86   98           
      Total Time:  1:46:14.11                                                     
         Average:    21:14.82                                                     
   7 Bay Shore                   243   25   33   51   60   74   75   88           
      Total Time:  1:46:34.89                                                     
         Average:    21:18.98                                                     
   8 West Islip                  255   34   40   47   64   70                     
      Total Time:  1:47:36.91                                                     
         Average:    21:31.39                                                     
   9 Haddam Killingworth, Conn   256   10   17   71   78   80                     
      Total Time:  1:47:31.69                                                     
         Average:    21:30.34                                                     
  10 Mepham                      271   45   50   56   59   61   62   91           
      Total Time:  1:48:16.03                                                     
         Average:    21:39.21                                                     
  11 Irvington                   272   37   43   55   58   79   95   96           
      Total Time:  1:48:20.24                                                     
         Average:    21:40.05                                                     
  12 Manhasset                   304   42   49   54   65   94   97   99           
      Total Time:  1:51:20.05                                                     
         Average:    22:16.01                                                     
  13 Oyster Bay                  346   36   68   77   82   83   84   85           
      Total Time:  1:53:00.22                                                     
         Average:    22:36.05                                                     
  14 South Side                  381   66   69   76   81   89   92   93           
      Total Time:  1:55:02.87                                                     
         Average:    23:00.58                                                     
  15 Bellport                    385   31   73   87   90  104                     
      Total Time:  2:02:32.90                                                     
         Average:    24:30.58                                                     
  16 Eastchester                 473   67  100  101  102  103                     
      Total Time:  2:10:27.03                                                     
         Average:    26:05.41 




Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
              Saint Anthony's Cross Country Invitational - 10/1/2011              
                             Sunken Meadow State Park                             
                               Last Completed Event                               
 
                            Event 9  Boys 5k Run CC Sophmore
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 McMullin John             10 St. Anthonys            6:17.9   17:53.38    1   
  2 Louis Santelli            10 St. Anthonys            6:25.0   18:13.58    2   
  3 William Henfling          10 St. Anthonys            6:25.9   18:16.08    3   
  4 Thomas Louro              10 St. Anthonys            6:26.9   18:18.90    4   
  5 Kieran O'Shea             10 St. Anthonys            6:31.0   18:30.56    5   
  6 caleb wright              10 Bishop Loughlin         6:34.2   18:39.89    6   
  7 Brian Kreider             10 St. Anthonys            6:34.6   18:40.96    7   
  8 Joseph White              10 Chaminade               6:36.9   18:47.50    8   
  9 Michael Perniciaro        10 St. Anthonys            6:37.3   18:48.61    9   
 10 Diego Santory              9 Suffern                 6:40.4   18:57.37   10   
 11 Steven Cho                10 Suffern                 6:40.7   18:58.20   11   
 12 Giuseppe Chiara           10 Chaminade               6:42.6   19:03.60   12   
 13 Ryan Hennessy             10 Chaminade               6:44.2   19:08.32   13   
 14 Joseph Russ               10 St. Anthonys            6:46.0   19:13.39        
 15 James Sari                10 Chaminade               6:46.3   19:14.14   14   
 16 Ryan Sheridan             10 Chaminade               6:46.8   19:15.47   15   
 17 chris gaspand             10 Bishop Loughlin         6:47.2   19:16.59   16   
 18 Cameron Cippolla          10 Hicksville              6:47.6   19:17.73   17   
 19 Wesley Craig              10 Wantagh                 6:50.5   19:25.97   18   
 20 Kevin Solar               10 St. Anthonys            6:51.7   19:29.58        
 21 Peter Wills               10 West Islip              6:53.0   19:33.11        
 22 Patrick Hurd              10 St. Anthonys            6:54.1   19:36.39        
 23 Ken Peluso                10 Wantagh                 6:54.9   19:38.67   19   
 24 Sean Luzzi                10 Chaminade               6:57.9   19:46.99   20   
 25 kishon gerson             10 Bishop Loughlin         6:58.0   19:47.28   21   
 26 Sam Bonafede              10 Chaminade               7:00.8   19:55.44   22   
 27 Ryan Kerwick              10 St. Anthonys            7:02.0   19:58.84        
 28 Christopher Stamm         10 Chaminade               7:02.5   20:00.28        
 29 Jack Aneser               10 Chaminade               7:05.0   20:07.15        
 30 Ryan Cannon               10 St. Anthonys            7:06.5   20:11.45        
 31 Kyle Haley                10 St. Anthonys            7:08.9   20:18.29        
 32 Anthony Bouchard          10 Wantagh                 7:09.8   20:20.77   23   
 33 Brandon Slicklein         10 Chaminade               7:10.4   20:22.57        
 34 Luis Ruiz                 10 Suffern                 7:11.9   20:26.79   24   
 35 Timothy Signorile         10 Chaminade               7:11.9   20:26.96        
 36 Matthew Hartmann          10 Chaminade               7:13.0   20:30.07        
 37 Michael Sheehan           10 St. Anthonys            7:14.7   20:34.93        
 38 Owen Hayes                10 Bronxville              7:15.3   20:36.48        
 39 Gregory Oliva             10 St. Anthonys            7:18.5   20:45.72        
 40 Christian Salas           10 Valley Strea            7:21.1   20:53.12   25   
 41 Andrew McManus            10 St. Anthonys            7:22.1   20:55.94        
 42 Thomas Sokol              10 Chaminade               7:22.6   20:57.24        
 43 Brendan Morrison          10 Chaminade               7:25.0   21:04.15        
 44 Matthew Welsh             10 Manhasset               7:28.1   21:12.98   26   
 45 Chris Dunn                10 Chaminade               7:29.0   21:15.45        
 46 Jack Otton                10 Chaminade               7:31.2   21:21.71        
 47 Michael Needleman         10 Comsewogue              7:31.9   21:23.72   27   
 48 Matthew Berdon            10 Edgemont Hig            7:32.0   21:24.00   28   
 49 andrew gordineer          10 Eastchester             7:39.6   21:45.48   29   
 50 Max Maude                 10 Scarsdale Hi            7:42.4   21:53.61   30   
 51 Mark Edwards              10 Valley Strea            7:42.6   21:54.11   31   
 52 Michael O'Hara            10 Chaminade               7:42.9   21:55.05        
 53 John St Pierre            10 Chaminade               7:44.2   21:58.56        
 54 Daniel Costa              10 St. Anthonys            7:45.7   22:02.91        
 55 Daniel Fisk               10 Chaminade               7:46.3   22:04.56        
 56 Kevin Gorton              10 Chaminade               7:46.4   22:04.84        
 57 anfernee hoyte            10 Bishop Loughlin         7:46.8   22:05.91   32   
 58 Ryan Fitzpatrick          10 Chaminade               7:47.5   22:07.93        
 59 Trevor Shelley            10 Chaminade               7:47.5   22:08.13        
 60 Ned Kister                10 Bronxville              7:48.1   22:09.65        
 61 Robinson Bosse            10 Bishop Loughlin         7:52.1   22:21.07   33   
 62 Jack Dougherty            10 Bronxville              7:52.9   22:23.43        
 63 andrew gaffney            10 Eastchester             7:57.1   22:35.37   34   
 64 Adam Wolfert              10 Edgemont Hig            7:57.5   22:36.38   35   
 65 Luis Santory               9 Suffern                 7:58.3   22:38.65   36   
 66 Reishi Mitsudome          10 Edgemont Hig            8:01.1   22:46.55   37   
 67 Kyle Bentley              10 Manhasset               8:01.2   22:46.83   38   
 68 Tim Khieninson            10 Suffern                 8:01.3   22:47.10   39   
 69 Christopher Sarni         10 Hicksville              8:01.7   22:48.43   40   
 70 Joshua Sun                10 Edgemont Hig            8:03.2   22:52.75   41   
 71 Matt Jones                10 Valley Strea            8:03.9   22:54.69   42   
 72 rudy walker               10 Bishop Loughlin         8:06.1   23:00.83   43   
 73 Charlie Malhame           10 Manhasset               8:07.1   23:03.74   44   
 74 Justin Riley              10 Valley Strea            8:09.9   23:11.75   45   
 75 Zachary Niles             10 Valley Strea            8:10.5   23:13.27   46   
 76 Tyler Eckles              10 Valley Strea            8:10.7   23:13.87   47   
 77 Bradley Spilka            10 Manhasset               8:11.5   23:16.15   48   
 78 Christopher Coady         10 St. Anthonys            8:12.4   23:18.61        
 79 Andrew Ferrall            10 Lynbrook                8:13.5   23:21.89   49   
 80 dan kutzin                10 Eastchester             8:16.5   23:30.41   50   
 81 Mikee Villanueva           9 Valley Strea            8:17.0   23:31.87   51   
 82 Jack Demler               10 Loyola                  8:18.3   23:35.64   52   
 83 Nick Vines                10 Wantagh                 8:19.8   23:39.68   53   
 84 Thomas Dredger            10 Chaminade               8:20.9   23:42.86        
 85 Jonah Wegener             10 West Islip              8:22.4   23:47.19        
 86 Kyle Swanson              10 Bronxville              8:22.9   23:48.68        
 87 Evan Mayer                10 Comsewogue              8:23.4   23:49.94   54   
 88 Onkar Singh               10 Hicksville              8:24.2   23:52.38   55   
 89 Spencer Williams          10 Comsewogue              8:24.9   23:54.36   56   
 90 Andrew Cukierwar          10 Scarsdale Hi            8:26.9   23:59.82   57   
 91 rayan edlebi              10 Eastchester             8:36.2   24:26.43   58   
 92 Scotty Katzmann           10 Manhasset               8:42.3   24:43.57   59   
 93 Ben Granger               10 Comsewogue              8:43.6   24:47.40   60   
 94 brian kone                10 Bishop Loughlin         8:43.8   24:47.87   61   
 95 Andrew McHugh             10 Comsewogue              8:45.6   24:53.04   62   
 96 Kyle Schauss              10 Comsewogue              8:46.1   24:54.54   63   
 97 Paul Papandrew            10 Lynbrook                8:46.6   24:55.83   64   
 98 Dan Verhey                10 Lynbrook                8:47.2   24:57.50   65   
 99 Sasha Carberry            10 Lynbrook                8:48.4   25:01.12   66   
100 James Spychalshy          10 Hicksville              8:48.6   25:01.49   67   
101 Chris Chong               10 Valley Strea            8:53.8   25:16.25        
102 Blaise Casillo            10 Chaminade               8:54.8   25:19.11        
103 Patrick Deery             10 St. Anthonys            8:56.1   25:22.86        
104 chris teator              10 Eastchester             8:58.3   25:29.08   68   
105 John Russo                10 St. Anthonys            9:02.6   25:41.40        
106 Late Registration  3         Boys Team B             9:05.3   25:49.06        
107 manny boaten              10 Bishop Loughlin         9:07.8   25:56.12        
108 Luke Woodward             10 St. Anthonys            9:12.0   26:07.95        
109 Nicholas Martino          10 St. Anthonys            9:13.4   26:12.04        
110 Jeff Sands                10 Comsewogue              9:16.0   26:19.49   69   
111 Jason Lei                 10 Edgemont Hig            9:18.8   26:27.41   70   
112 Darshveer Singh           10 Hicksville              9:22.8   26:38.61   71   
113 Michael Cook              10 Manhasset               9:24.7   26:44.28   72   
114 Dean Cosenza              10 Chaminade               9:24.8   26:44.53        
115 JeffMichael Presto         9 Valley Strea            9:30.1   26:59.44        
116 Alex Lamy                 10 Valley Strea            9:30.2   26:59.64        
117 Bryan Probert             10 West Islip              9:33.1   27:07.91        
118 Carlo Escober              9 Valley Strea            9:38.6   27:23.72        
119 Tyler Ambrico             10 Lynbrook                9:48.0   27:50.41   73   
120 Alex Famigletti           10 Lynbrook                9:48.7   27:52.47   74   
121 Hunter Bulkeley           10 Loyola                  9:49.3   27:54.09   75   
122 Robert McHugh             10 Chaminade               9:50.2   27:56.60        
123 Thomas Ryan               10 Loyola                  9:52.0   28:01.73   76   
124 Pranay Lunavat            10 Manhasset               9:53.1   28:04.91   77   
125 Eric Linero               10 St. Anthonys            9:54.1   28:07.61        
126 Pawandeep Singh           10 Hicksville             10:00.3   28:25.21   78   
127 Michael Donnelly          10 Loyola                 10:14.1   29:04.48   79   
128 Emmet Teran               10 Loyola                 10:14.2   29:04.78   80   
129 Jurrell Wilson            10 Valley Strea           10:22.9   29:29.49        
130 Steven Hart               10 Wantagh                10:43.7   30:28.48   81   
131 Michael Misson            10 St. Anthonys           10:53.5   30:56.44        
132 Karl Jean-Baptiste        10 Valley Strea           11:08.4   31:38.80        
133 Michael Kim               10 Scarsdale Hi           11:22.9   32:19.93   82   
134 Christopher Lau           10 Hicksville             11:25.6   32:27.65   83   
135 Marc Hersch               10 Scarsdale Hi           11:42.4   33:15.21   84   
136 Marc York                 10 Scarsdale Hi           11:47.4   33:29.60   85   
137 Ronald Campbell           10 Valley Strea           11:54.5   33:49.75        
138 Brad Kaufman              10 Lynbrook               12:01.1   34:08.46   86   
139 Finbar Kantor             10 Scarsdale Hi           12:07.7   34:27.23   87   
140 Michael Zirkel            10 Lynbrook               12:11.1   34:36.75        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 St. Anthonys                 15    1    2    3    4    5    7    9           
      Total Time:  1:31:12.50                                                     
         Average:    18:14.50                                                     
   2 Chaminade                    62    8   12   13   14   15   20   22           
      Total Time:  1:35:29.03                                                     
         Average:    19:05.81                                                     
   3 Bishop Loughlin             108    6   16   21   32   33   43   61           
      Total Time:  1:42:10.74                                                     
         Average:    20:26.15                                                     
   4 Suffern                     120   10   11   24   36   39                     
      Total Time:  1:43:48.11                                                     
         Average:    20:45.63                                                     
   5 Valley Stream Central       189   25   31   42   45   46   47   51           
      Total Time:  1:52:06.94                                                     
         Average:    22:25.39                                                     
   6 Wantagh                     194   18   19   23   53   81                     
      Total Time:  1:53:33.57                                                     
         Average:    22:42.72                                                     
   7 Edgemont High School        211   28   35   37   41   70                     
      Total Time:  1:56:07.09                                                     
         Average:    23:13.42                                                     
   8 Manhasset                   215   26   38   44   48   59   72   77           
      Total Time:  1:55:03.27                                                     
         Average:    23:00.66                                                     
   9 Eastchester                 239   29   34   50   58   68                     
      Total Time:  1:57:46.78                                                     
         Average:    23:33.36                                                     
  10 Hicksville                  250   17   40   55   67   71   78   83           
      Total Time:  1:57:38.64                                                     
         Average:    23:31.73                                                     
  11 Comsewogue                  259   27   54   56   60   62   63   69           
      Total Time:  1:58:48.46                                                     
         Average:    23:45.70                                                     
  12 Lynbrook                    317   49   64   65   66   73   74   86           
      Total Time:  2:06:06.75                                                     
         Average:    25:13.35                                                     
  13 Scarsdale High School       338   30   57   82   84   85   87                
      Total Time:  2:24:58.17                                                     
         Average:    28:59.64                                                     
  14 Loyola                      362   52   75   76   79   80                     
      Total Time:  2:17:40.72                                                     
         Average:    27:32.15  




Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
              Saint Anthony's Cross Country Invitational - 10/1/2011              
                             Sunken Meadow State Park                             
                               Last Completed Event                               
 
                        Event 5  Boys 1.5 Mile Run CC Frosh  A-1
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Joseph Tucker              9 St. Anthonys            5:01.2    7:31.69    1   
  2 Patrick Tucker             9 St. Anthonys            5:05.3    7:37.94    2   
  3 Luke Germanakos            9 Lynbrook                5:09.7    7:44.56        
  4 Gunnar Nolan              09 Chaminade               5:09.9    7:44.74    3   
  5 Michael Raver             09 Chaminade               5:13.6    7:50.37    4   
  6 Daniel Murphy             09 Chaminade               5:16.0    7:53.89    5   
  7 Matthew Clarke             9 St. Anthonys            5:16.7    7:54.94    6   
  8 Gregory Diem               9 St. Anthonys            5:18.0    7:56.98    7   
  9 Chase Nolan               09 Chaminade               5:19.8    7:59.63    8   
 10 Andrew Shelley             9 Chaminade               5:22.4    8:03.57    9   
 11 Joseph Keane               9 St. Anthonys            5:26.1    8:09.11   10   
 12 Jack Robbins               9 Syosset                 5:27.0    8:10.51   11   
 13 Maxwell Collins           09 Chaminade               5:29.0    8:13.49   12   
 14 Conforti Miles             8 Syosset                 5:30.1    8:15.09   13   
 15 Tyler Italiano             9 Syosset                 5:31.1    8:16.64   14   
 16 Patrick Carroll            9 St. Anthonys            5:31.5    8:17.16   15   
 17 Derek Smith                9 Harborfields            5:33.9    8:20.86   16   
 18 Thomas Brennan             9 St. Anthonys            5:35.6    8:23.35   17   
 19 Patrick Fitzgibbons        9 Haddam Killi            5:36.0    8:23.90   18   
 20 Thomas Fruhauf             9 Manhasset               5:36.3    8:24.46   19   
 21 Thomas Imbornoni          09 Chaminade               5:38.6    8:27.89   20   
 22 Nick Lepore                9 Comsewogue              5:41.2    8:31.70        
 23 John Reddington            9 Manhasset               5:45.7    8:38.50   21   
 24 Jack Wilson                9 Harborfields            5:48.5    8:42.75   22   
 25 Gavin Manzi                9 Haddam Killi            5:50.3    8:45.37   23   
 26 Nimai Parikh               9 Edgemont Hig            5:50.4    8:45.58        
 27 David Talbot               9 Harborfields            5:50.5    8:45.75   24   
 28 Owen Seery                 9 Harborfields            5:51.0    8:46.39   25   
 29 Ben Feder                  9 Syosset                 5:51.6    8:47.41   26   
 30 Jeremy Bornstein           9 Riverhead               5:52.0    8:47.93        
 31 Yujin Tsuruo               9 Edgemont Hig            5:52.5    8:48.62        
 32 Randin Manzi               9 Haddam Killi            5:52.8    8:49.09   27   
 33 Billy Heberer              9 Syosset                 5:57.5    8:56.18   28   
 34 David Baird                9 Haddam Killi            6:02.1    9:03.07   29   
 35 Matthew Bohenek            9 Comsewogue              6:02.6    9:03.86        
 36 Arthur Wang                9 Syosset                 6:06.7    9:09.95   30   
 37 Garrett Murphy             9 Haddam Killi            6:07.8    9:11.64   31   
 38 Manny Castro               9 Haddam Killi            6:08.6    9:12.85   32   
 39 William Butler             9 Harborfields            6:10.4    9:15.61   33   
 40 Ryan Huo                   9 Scarsdale Hi            6:12.5    9:18.72   34   
 41 Cole Anderson              9 Harborfields            6:15.6    9:23.32   35   
 42 Andrew Pollack             9 Scarsdale Hi            6:19.4    9:28.99   36   
 43 Evan Suzman                9 Scarsdale Hi            6:19.5    9:29.19   37   
 44 Tim Casey                  9 Harborfields            6:21.5    9:32.15   38   
 45 John Kaspers               9 Scarsdale Hi            6:22.2    9:33.27   39   
 46 Shota Nakamura             9 Edgemont Hig            6:22.3    9:33.43        
 47 Matt Blewett               9 Haddam Killi            6:28.6    9:42.82   40   
 48 Chris Mascia               9 Lynbrook                6:38.2    9:57.31        
 49 George Yiachos             9 Manhasset               6:38.4    9:57.48   41   
 50 Michael Signorile          9 Manhasset               6:39.8    9:59.64   42   
 51 Avery Chu                  9 Manhasset               6:44.0   10:05.96   43   
 52 John Graziano              9 Manhasset               6:47.6   10:11.33   44   
 53 Owen Welsh                 9 Manhasset               7:22.7   11:04.00   45   
 54 Thomas Brady               9 Scarsdale Hi            7:27.3   11:10.84   46   
 55 Alex Rainer                9 Scarsdale Hi            7:46.3   11:39.41   47   
 56 Zachary Falk               9 Edgemont Hig            7:47.3   11:40.84        
 57 Joel Garcia                9 Lynbrook                7:59.8   11:59.61        
 58 Jordan Miller              9 Scarsdale Hi            8:03.0   12:04.43   48   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 St. Anthonys                 26    1    2    6    7   10   15   17           
      Total Time:    39:10.66                                                     
         Average:     7:50.14                                                     
   2 Chaminade                    29    3    4    5    8    9   12   20           
      Total Time:    39:32.20                                                     
         Average:     7:54.44                                                     
   3 Syosset                      92   11   13   14   26   28   30                
      Total Time:    42:25.83                                                     
         Average:     8:29.17                                                     
   4 Harborfields                120   16   22   24   25   33   35   38           
      Total Time:    43:51.36                                                     
         Average:     8:46.28                                                     
   5 Haddam Killingworth, Conn   128   18   23   27   29   31   32   40           
      Total Time:    44:13.07                                                     
         Average:     8:50.62                                                     
   6 Manhasset                   166   19   21   41   42   43   44   45           
      Total Time:    47:06.04                                                     
         Average:     9:25.21                                                     
   7 Scarsdale High School       192   34   36   37   39   46   47   48           
      Total Time:    49:01.01                                                     
         Average:     9:48.21 




 Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
              Saint Anthony's Cross Country Invitational - 10/1/2011              
                             Sunken Meadow State Park                             
                               Last Completed Event                               
 
                       Event 7  Boys 1.5 Mile Run CC Frosh  A-2
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 tim josephs                9 Garden City             5:20.4    8:00.50        
  2 Chucky Skidmore            9 Mepham                  5:20.5    8:00.72        
  3 Ryan Tsang                 9 Tappan Zee              5:34.6    8:21.91    1   
  4 Peter LeWarn               9 Tappan Zee              5:36.4    8:24.51    2   
  5 Rob Boschert               9 Mepham                  5:41.5    8:32.19        
  6 Liam Burke                 9 Tappan Zee              5:43.0    8:34.43    3   
  7 Billy Nolan                9 Mepham                  5:48.3    8:42.38        
  8 Joseph Toscano             9 Kellenberg              5:50.0    8:44.96    4   
  9 Aidan Flannery             7 Bronxville              5:50.3    8:45.45        
 10 Rega Jonathan              9 Kellenberg              5:51.0    8:46.49    5   
 11 Late Registration  6         Albertus Magnus         6:00.7    9:00.97    6   
 12 Paul Samson                9 Kellenberg              6:02.8    9:04.17    7   
 13 William Smith              9 St. Dominic             6:07.4    9:11.05        
 14 Eric Fulgione              9 Tappan Zee              6:08.0    9:11.87    8   
 15 christian deknatel         9 Eastchester             6:09.0    9:13.51    9   
 16 Anthony Caligure           9 Bay Shore               6:09.7    9:14.56        
 17 Michael Duncklee           9 Kellenberg              6:16.2    9:24.28   10   
 18 Noah Craig                 9 Bay Shore               6:16.3    9:24.46        
 19 Joseph Panico              9 Kellenberg              6:18.8    9:28.18   11   
 20 brian katz                 7 Eastchester             6:20.1    9:30.02   12   
 21 John Marino                9 Loyola                  6:22.4    9:33.61   13   
 22 Gregory Adams              9 Kellenberg              6:26.7    9:40.02   14   
 23 jack murtagh               9 Garden City             6:28.4    9:42.60        
 24 Giovanni Salerno           9 Loyola                  6:29.5    9:44.18   15   
 25 matt jones                 9 Garden City             6:29.8    9:44.70        
 26 Sean Reinicke              9 Loyola                  6:30.5    9:45.75   16   
 27 Stephen Heuwetter          9 St. Dominic             6:32.0    9:48.01        
 28 Timothy McCoyd             9 Kellenberg              6:34.9    9:52.31   17   
 29 Late Registration  5         Albertus Magnus         6:35.4    9:53.00   18   
 30 Late Registration  4         Albertus Magnus         6:37.6    9:56.34   19   
 31 nick scalise               8 Eastchester             6:42.0   10:02.99   20   
 32 Ralph Chrappa              8 Bronxville              6:44.0   10:05.95        
 33 Late Registration  3         Albertus Magnus         6:48.0   10:11.92   21   
 34 Tim Sullivan               9 Bronxville              6:52.5   10:18.71        
 35 martin oconnell            9 Eastchester             6:53.6   10:20.33   22   
 36 Michael DeMeo              9 St. Dominic             6:54.8   10:22.19        
 37 Andres Morales             9 Bay Shore               7:15.1   10:52.55        
 38 Late Registration  2         Albertus Magnus         7:17.1   10:55.52   23   
 39 Mark Akhimien              9 Loyola                  7:18.6   10:57.82   24   
 40 Anthony Saint-Vil          9 Bay Shore               7:30.9   11:16.28        
 41 Luke Pramberger            9 Loyola                  7:31.9   11:17.83   25   
 42 Max Brooke                 9 Loyola                  7:37.6   11:26.39   26   
 43 stephen bryson             9 Eastchester             7:40.1   11:30.16   27   
 44 Henry Graney               9 Tappan Zee              7:43.7   11:35.50   28   
 45 Late Registration  1         Albertus Magnus         8:07.8   12:11.69   29   
 46 Tyler Schultz              9 Bronxville              9:01.5   13:32.16        
 47 Henry Schulte              9 Loyola                  9:03.4   13:35.04   30   
 48 Anand Bradley              9 Mepham                  9:12.4   13:48.59        
 49 Finn O'Boy                 9 Tappan Zee             10:14.9   15:22.24   31   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Kellenberg                   37    4    5    7   10   11   14   17           
      Total Time:    45:28.08                                                     
         Average:     9:05.62                                                     
   2 Tappan Zee                   42    1    2    3    8   28   31                
      Total Time:    46:08.22                                                     
         Average:     9:13.65                                                     
   3 Albertus Magnus              87    6   18   19   21   23   29                
      Total Time:    49:57.75                                                     
         Average:     9:59.55                                                     
   4 Eastchester                  90    9   12   20   22   27                     
      Total Time:    50:37.01                                                     
         Average:    10:07.41                                                     
   5 Loyola                       93   13   15   16   24   25   26   30           
      Total Time:    51:19.19                                                     
         Average:    10:15.84 



 Just in Time Racing - Contractor License                           HY-TEK's Meet Manager
                 Saint Anthony's Cross Country Invitational - 10/1/2011                  
                                Sunken Meadow State Park                                 
                                  Last Completed Event                                   
 
                               Boys 1.5 Mile Run CC Frosh  B
      Comp#  Name                            School                           Time Points
=========================================================================================
    1  3119  Anthony Daidone Jr.          9  St. Anthonys                  8:12.08      1
    2  2955  Peter Klimuszko             09  Chaminade                     8:13.25      2
    3  3117  Ryan Connelly                9  St. Anthonys                  8:13.44      3
    4  2953  Kevin Kelly                 09  Chaminade                     8:14.85      4
    5  3112  Michael Caufield             9  St. Anthonys                  8:28.40      5
    6  2919  Tristan Cossaro             9   Chaminade                     8:29.35      6
    7  2947  Tobias Hoonhout             09  Chaminade                     8:36.89      7
    8  2923  Michael Cruz                9   Chaminade                     8:44.79      8
    9  2957  John Lanka                  09  Chaminade                     8:45.14      9
   10  2950  Darius Iraj                 09  Chaminade                     8:45.29     10
   11  2926  John Dehler                 09  Chaminade                     8:48.15       
   12  3154  Colin Mortimer               9  St. Anthonys                  8:48.58     11
   13  2979  Patrick Pollicino           09  Chaminade                     8:50.37       
   14  2911  Christian Carrano           09  Chaminade                     8:53.78       
   15  3186  Kyle Zimmermann              9  St. Anthonys                  8:55.34     12
   16  3100  Eamonn Beers                 9  St. Anthonys                  8:57.14     13
   17  2980  Connor Powers               09  Chaminade                     9:03.36       
   18  2942  William Hammersley          09  Chaminade                     9:09.78       
   19  2909  Brandon Brady               09  Chaminade                     9:10.86       
   20  1423  Ryan Dondero                 9  Harborfields                  9:12.99     14
   21  3150  Nicholas McGahan             9  St. Anthonys                  9:20.56     15
   22  4651  Abroor Nadroo                9  Syosset                       9:20.97     16
   23  2941  Ryan Haff                   09  Chaminade                     9:28.71       
   24  3124  Michael Fazio                9  St. Anthonys                  9:30.59       
   25  3106  Jude Bourke                  9  St. Anthonys                  9:30.76       
   26  2906  Thomas Barsch               09  Chaminade                     9:31.53       
   27  2981  Ryan Powers                 09  Chaminade                     9:32.57       
   28  2925  Andrew Darcy                09  Chaminade                     9:33.55       
   29  3103  Michael Bertlesman           9  St. Anthonys                  9:34.09       
   30  3149  Michael McCarthy             9  St. Anthonys                  9:37.15       
   31  2922  Brian Crowe                 09  Chaminade                     9:42.74       
   32  1443  Kyle Majid                   9  Harborfields                  9:47.03     17
   33  3113  Christopher Clark            9  St. Anthonys                  9:54.61       
   34  3102  Giancarlo Bernardo           9  St. Anthonys                  9:55.00       
   35  2973  Laim Nolan                  9   Chaminade                     9:55.21       
   36  4633  Alex Hoelzli                 9  Syosset                       9:55.37     18
   37  4654  Harry Prevor                 9  Syosset                      10:01.15     19
   38  3114  Anthony Clarke               9  St. Anthonys                 10:02.18       
   39  1419  James Carroll                9  Harborfields                 10:02.40     20
   40  2924  James Curry                 09  Chaminade                    10:09.45       
   41  5702  Robert Tischbein             9  Haddam Killingworth, Conn    10:11.79       
   42  1448  Ari Noah                     9  Harborfields                 10:16.66     21
   43  3054  Steven Kristie               9  Kellenberg                   10:17.80     22
   44  2974  James Noyes                 09  Chaminade                    10:21.00       
   45  3090  Thomas Tobin                 9  Kellenberg                   10:23.88     23
   46  3097  Oluwasen Babalola            9  St. Anthonys                 10:28.73       
   47  2997  Nicholas Truisi             09  Chaminade                    10:29.75       
   48  3155  Paul Murillo                 9  St. Anthonys                 10:33.18       
   49  3046  Matthew Gorman               9  Kellenberg                   10:35.77     24
   50  5686  Chris Catenaro               9  Haddam Killingworth, Conn    10:37.14       
   51  3156  Matthew Nemeth               9  St. Anthonys                 10:38.82       
   52  3147  Ryan Martin                  9  St. Anthonys                 10:41.21       
   53  5699  Eric McKeever                9  Haddam Killingworth, Conn    10:41.43       
   54  3157  James O'Brien                9  St. Anthonys                 10:42.01       
   55  5863  Daniel Nodiff                9  Scarsdale High School        10:42.37     25
   56  3101  Julian Berlingieri           9  St. Anthonys                 10:42.68       
   57  5867  Brian Rauch                  9  Scarsdale High School        10:44.65     26
   58  4369  Benjamin Marcus              9  Manhasset                    10:45.39     27
   59  3098  Thomas Baierlein             9  St. Anthonys                 10:47.59       
   60  2904  Andrew Bandini              09  Chaminade                    10:49.14       
   61  4383  Christian Weber              9  Manhasset                    10:52.21     28
   62  5876  Benjamin Zimnick             9  Scarsdale High School        10:59.69     29
   63  3071  Stefan Nazarbechian          9  Kellenberg                   11:00.85     30
   64  3029  Gregory Ajello               9  Kellenberg                   11:02.53     31
   65  2929  Patrick Doodian             09  Chaminade                    11:03.81       
   66  4361  Arrilant Jain                9  Manhasset                    11:15.38     32
   67  3099  Brendan Barany               9  St. Anthonys                 11:15.60       
   68  3086  Matthew Stehl                9  Kellenberg                   11:16.25     33
   69  3045  Joseph Gasparini             9  Kellenberg                   11:16.44     34
   70  2451  Harrison Cullen              9  West Islip                   11:16.64       
   71  1452  Phil Ricca                   9  Harborfields                 11:21.20     35
   72  1456  Steven Schmidt               9  Harborfields                 11:36.66     36
   73  3129  Thomas Gibbs                 9  St. Anthonys                 11:47.58       
   74  3094  Robert Allen                 9  St. Anthonys                 11:48.97       
   75  4655  Jonah Rabinowitz             9  Syosset                      11:54.42     37
   76  5853  Stephen Kovari               9  Scarsdale High School        11:57.65     38
   77  3184  Joseph Zappulla              9  St. Anthonys                 12:32.37       
   78  4624  Chris Dawson                 9  Syosset                      12:37.00     39
   79  5864  Willie Nusbaum               9  Scarsdale High School        12:49.40     40
   80  4668  Daniel Weinberg              9  Syosset                      13:00.16     41
   81  4665  Andi Swedler                 9  Syosset                      13:11.81     42
   82  4643  Max Klipper                  9  Syosset                      13:12.88       
   83  4375  Robert Petruso               9  Manhasset                    13:18.82     43
   84  3096  Christian Austin             9  St. Anthonys                 14:22.02       
   85  4621  Alex Cicio                   9  Syosset                      14:28.03       
   86  4382  Michael Vangelatos           9  Manhasset                    14:43.41     44
   87  4631  Constantine Hartofilis       9  Syosset                      16:49.55 
  





Licensed to Just in Time Racing - Contractor License      HY-TEK's Meet Manager
            Saint Anthony's Cross Country Invitational - 10/1/2011             
                           Sunken Meadow State Park                            
                                    Results                                    
 
                   Boys 5k Run Combined Results
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1 Austin Coneys             12 Harborfields                   16:33.15    1   
  2 Ryan Phillips             12 Regis                          16:44.05    2   
  3 Thomas Diliberto          12 St. Anthonys                   16:52.40    3   
  4 Dayton Flannery           12 Bronxville                     16:54.36    4   
  5 Joe Dinan                 11 Tappan Zee                     16:54.49    5   
  6 Patrick Ginty             11 St. Anthonys                   17:00.16    6   
  7 Jake Hensler	      11 St. Anthonys                   17:01.60    7   
  8 Sidharth Kakkar           11 Port Washington                17:02.15    8   
  9 Matthew Taddeo            11 St. Anthonys                   17:03.01    9   
 10 Tommy Schotzinger         12 Cardinal Gib                   17:03.69   10   
 11 Taylor Titcomb            12 Port Washing                   17:05.36   11   
 12 Stephen Bourguet          11 Manhasset                      17:05.54   12   
 13 Charlie Morris            12 Manhasset                      17:05.73   13   
 14 Tom Day                   12 Haddam Killi                   17:07.86   14   
 15 Kevin Kreider             12 St. Anthonys                   17:08.00   15   
 16 Devin Rocks               11 Bishop Ford                    17:11.38   16   
 17 Cameron Coneys            12 Harborfields                   17:15.34   17   
 18 Brendan Walsh             12 Haddam Killi                   17:16.81   18   
 19 Steven Phillips           12 Cardinal Gib                   17:17.04   19   
 20 Evan Ward                 12 Suffern                        17:17.66   20   
 21 Nick Tyrey                11 Cardinal Gib                   17:21.22   21   
 22 John Flannery             10 Bronxville                     17:22.45   22   
 23 Patrick Wolf              12 Cardinal Gib                   17:26.15   23   
 24 Ty Gamble                 12 Harborfields                   17:28.01   24   
 25 Danny Reilly              12 Wantagh                        17:33.00   25   
 26 Chase McCord              10 Cardinal Gib                   17:35.59   26   
 27 Brian Smith               12 St. Anthonys                   17:35.71   27   
 28 Peter Brandon             11 Haddam Killi                   17:36.34   28   
 29 Conor Murphy              12 Harborfields                   17:38.44   29   
 30 Thomas Slattery           10 Chaminade                      17:40.42   30   
 31 Christopher Regan         11 St. Anthonys                   17:41.74   31   
 32 Mike Darnell              12 Wantagh                        17:45.49   32   
 32 John Vetromile            11 Bronxville                     17:45.49   33   
 34 Nate Kotch                12 Tappan Zee                     17:46.89   34   
 35 Joseph Ferencik           12 Chaminade                      17:48.66   35   
 36 Eric Davidson             11 Haddam Killi                   17:49.20   36   
 37 Shawn Vettom              12 Suffern                        17:49.24   37   
 38 McMullin John             10 St. Anthonys                   17:53.38  
 39 Jason Flach               12 Suffern                        17:56.42   38   
 40 Anthony Galvan            11 Riverhead                      17:56.70   39   
 41 Ryan Schwartz             12 Port Washing                   17:57.20   40   
 42 andrew morra              11 Garden City                    17:58.54   41   
 43 Frank Segreto             12 St. Anthonys                   17:58.59  
 44 Matthew Walsh             11 Chaminade                      17:59.43   42   
 45 d finnegan                11 Garden City                    18:01.96   43   
 46 Shoki Yamada              11 Port Washing                   18:05.16   44   
 47 Sean Kelly                10 Chaminade                      18:08.31   45   
 48 Drew Sodergren            12 Haddam Killi                   18:10.36   46   
 49 Justin Thomas             12 William Floy                   18:11.60  
 50 Jake Zawada               10 Cardinal Gib                   18:13.03   47   
 51 Louis Santelli            10 St. Anthonys                   18:13.58  
 52 Luke Gavigan               9 Tappan Zee                     18:15.25   48   
 53 William Henfling          10 St. Anthonys                   18:16.08  
 54 Steve Bogdan              11 Haddam Killi                   18:16.33   49   
 55 Jesse Bua                 11 Lynbrook                       18:18.13   50   
 56 Thomas Louro              10 St. Anthonys                   18:18.90  
 57 Thomas Mullally           12 William Floy                   18:20.98  
 58 Thomas Lindberg           12 Irvington                      18:21.91   51   
 59 Benjamin Eisenkraft       12 Edgemont Hig                   18:22.85   52   
 60 Chad Messam               12 Bishop Ford                    18:23.14   53   
 61 Brendan Donohue           12 Mepham                         18:23.84   54   
 62 Joseph Iradukunda         10 Irvington                      18:23.93   55   
 63 Charles Patton            12 Regis                          18:24.77   56   
 64 Ryan Cross                12 Suffern                        18:24.96   57   
 65 Kyle Kelly                 8 West Islip                     18:25.36   58   
 66 Dylan McAllister          12 Westhampton                    18:25.84   59   
 67 James Elliott             12 Regis                          18:27.14   60   
 68 Steven Forte              10 Mepham                         18:27.67   61   
 69 Leo Potters               10 Port Washing                   18:28.31   62   
 70 Daniel Meehan             12 St. Anthonys                   18:29.07  
 71 Kieran O'Shea             10 St. Anthonys                   18:30.56  
 72 James Harrison            12 Bronxville                     18:32.01   63   
 73 Timmy Reilly              10 Wantagh                        18:32.06   64   
 74 Kyle Collins              12 Suffern                        18:32.12   65   
 75 Matthias Geraghty         11 Haddam Killi                   18:33.44   66   
 76 Scott Nelson              10 West Islip                     18:34.03   67   
 77 Raymond Burke             11 Regis                          18:36.80   68   
 78 Paolo Bertolotti          12 Port Washing                   18:37.03   69   
 79 James Gallagher           11 Port Washing                   18:37.14   70   
 80 Graham Brown              10 Westhampton                    18:39.51   71   
 81 caleb wright              10 Bishop Lough                   18:39.89   72   
 82 Conor Kohlbrenner         12 Tappan Zee                     18:40.02   73   
 83 Walter Abrams             10 Regis                          18:40.31   74   
 84 Brian Kreider             10 St. Anthonys                   18:40.96  
 85 Sean Fitzgerald           11 St. Anthonys                   18:41.59  
 86 n quigley                 11 Garden City                    18:42.37   75   
 87 Matthew Weilep            10 Manhasset                      18:42.44   76   
 88 Bradley Steven            11 Garden City                    18:44.80   77   
 89 Steven Tortora            12 Oyster Bay                     18:45.48   78   
 90 Austin McGlone            12 William Floy                   18:45.70  
 91 Andrew Moberg             12 Harborfields                   18:46.16   79   
 92 Nick Mavros               12 Oyster Bay                     18:46.39   80   
 93 Brian Gallagher           11 St. Anthonys                   18:46.76  
 94 Daniel Borkenstein        11 Edgemont Hig                   18:46.88   81   
 95 Connor Gulick             11 Suffern                        18:47.04   82   
 96 Joseph White              10 Chaminade                      18:47.50   83   
 97 Michael Perniciaro        10 St. Anthonys                   18:48.61  
 98 Alexander Drennan         11 Chaminade                      18:49.18   84   
 99 Blane Bossung             12 Westhampton                    18:49.65   85   
100 Greg Horbatiuk            11 Westhampton                    18:50.92   86   
101 Eric Witttenberg          12 Southampton                    18:51.16   87   
102 Jackson Lathrop           11 Port Washing                   18:51.38  
103 Brett Pastore             11 Irvington                      18:51.91   88   
104 Allan Bowen               11 Suffern                        18:52.67   89   
105 Mark Pietryka             12 Cardinal Gib                   18:53.08   90   
106 Biko Augustine            11 Bishop Ford                    18:53.55   91   
107 Matthew Waldeck           12 Comsewogue                     18:54.10   92   
108 Chris Swenson             10 Bellport                       18:55.16   93   
109 Diego Santory              9 Suffern                        18:57.37  
110 Nicholas Sidoti           11 Chaminade                      18:57.90   94   
111 Steven Cho                10 Suffern                        18:58.20  
112 Nicholas Sapountzis       11 Port Washing                   18:58.22  
113 Craig Nelson              10 West Islip                     18:58.78   95   
114 Patrick Crowley           10 Friends Acad                   18:59.93   96   
115 Ryan Ackerman             12 Huntington                     19:01.98  
116 Chris O'Brien             12 Tappan Zee                     19:02.45   97   
117 Christian Patrizio        11 Comsewogue                     19:03.52   98   
118 Giuseppe Chiara           10 Chaminade                      19:03.60  
119 Luke Gersz                11 Haddam Killi                   19:05.37  
120 Glenn Lostritto            9 Friends Acad                   19:05.74   99   
121 Ben Newman                12 Scarsdale Hi                   19:07.46  100   
122 Will Norris               12 Bay Shore                      19:07.78  101   
123 Ryan Hennessy             10 Chaminade                      19:08.32  
124 Collin Horace             11 St. Dominic                    19:08.88  102   
125 Timothy Mahony            11 St. Dominic                    19:09.06  103   
126 Pat Flanagan              10 Tappan Zee                     19:09.65  104   
127 Brian Dobkowski           10 Regis                          19:11.29  105   
128 Eric Dobosh               12 Scarsdale Hi                   19:11.49  106   
129 Joseph Russ               10 St. Anthonys                   19:13.39  
130 Brian Shalley             12 Chaminade                      19:13.72  
131 James Sari                10 Chaminade                      19:14.14  
132 Nicholas Aprigliano       11 St. Anthonys                   19:14.20  
133 tim feyrer                10 Garden City                    19:14.91  107   
134 Ryan Sheridan             10 Chaminade                      19:15.47  
135 Dan Charytonowicz         12 Wantagh                        19:16.00  108   
136 chris gaspand             10 Bishop Lough                   19:16.59  109   
137 Matt Cohen                12 Bay Shore                      19:16.60  110   
138 Connor Pulvidente         10 Harborfields                   19:16.80  111   
139 Henry Wykowski            11 Regis                          19:17.62  112   
140 Cameron Cippolla          10 Hicksville                     19:17.73  113   
141 Matthew Buonaguro         12 Edgemont Hig                   19:18.78  114   
142 oliver weber              11 Garden City                    19:19.09  115   
143 Vinny Tesoriero           11 Wantagh                        19:19.42  116   
144 Ryan McGlynn              12 Bellport                       19:21.27  117   
145 Liam Murphy               12 Loyola                         19:22.52  118   
146 Nolan Hayes               11 St. Anthonys                   19:22.63  
147 mark DeSantis             10 Garden City                    19:22.96  119   
148 Kyle Grant                12 Tappan Zee                     19:23.56  120   
149 Nick Ferro                12 Harborfields                   19:24.70  121   
150 Emmet Farnan              11 Bay Shore                      19:25.15  122   
151 Wesley Craig              10 Wantagh                        19:25.97  123   
152 Matthew Pluhowski         12 St. Anthonys                   19:27.48  
153 Brandon Santana           12 Bellport                       19:27.68  124   
154 Matt McCann               12 Haddam Killi                   19:27.91  
155 Kevin Solar               10 St. Anthonys                   19:29.58  
156 Christian Petersen        12 St. Anthonys                   19:30.54  
157 Gregory Boles             12 Bishop Ford                    19:32.49  125   
158 Peter Wills               10 West Islip                     19:33.11  126   
159 Steve Long                11 Tappan Zee                     19:35.02  
160 Dan Peeples               11 Tappan Zee                     19:35.58  
161 Andrew Bloniarz           10 Wantagh                        19:35.64  127   
162 Patrick Hurd              10 St. Anthonys                   19:36.39  
163 Dylan Squicciarini        12 West Islip                     19:36.81  128   
164 gabe perez                10 Eastchester                    19:36.84  129   
165 Julian Faccibene          11 Port Washing                   19:37.55  
166 Ken Peluso                10 Wantagh                        19:38.67  
167 Carlos Barycki            11 South Side                     19:39.97  130   
168 Travis Wooten             10 Riverhead                      19:41.39  131   
169 Patrick Hehir              9 Tappan Zee                     19:45.06  
170 Michael Newell            12 Comsewogue                     19:46.94  132   
171 Sean Luzzi                10 Chaminade                      19:46.99  
172 Miles Kurtz               11 Port Washing                   19:47.01  
173 kishon gerson             10 Bishop Lough                   19:47.28  133   
174 Taro Katayama              9 Port Washing                   19:47.73  
175 Joe Riley                 11 Irvington                      19:49.59  134   
176 Ari Shabi                 12 Great Neck S                   19:51.17  135   
177 Peter Lithen              11 Lynbrook                       19:52.43  136   
178 Pernell Gulley            12 Bay Shore                      19:53.26  137   
179 michael napolitano        11 Eastchester                    19:53.50  138   
180 Teddy Hamlin              11 Oyster Bay                     19:55.33  139   
181 Sam Bonafede              10 Chaminade                      19:55.44  
182 michael poletti           10 Eastchester                    19:55.78  140   
183 Charlie Bendernagel       11 Mepham                         19:55.88  141   
184 Evan Sayre                11 Friends Acad                   19:56.32  142   
185 Josh Klein                10 Scarsdale Hi                   19:56.90  143   
186 James Cochran             11 Chaminade                      19:57.43  
187 Ryan Kerwick              10 St. Anthonys                   19:58.84  
188 Paul LaGumina             12 Chaminade                      19:59.22  
189 Keith McLeod              12 Bay Shore                      19:59.91  144   
190 Christopher Stamm         10 Chaminade                      20:00.28  
191 David Wu                  12 Comsewogue                     20:00.60  145   
192 christopher reyes         12 Bishop Lough                   20:02.93  146   
193 Rich Arcuri               11 Bay Shore                      20:03.49  147   
194 avi vairal                11 Eastchester                    20:03.53  148   
195 David Nowak               10 Westhampton                    20:03.96  149   
196 Kbhi Kumar                12 Edgemont Hig                   20:04.16  150   
197 James Kelly               11 Chaminade                      20:04.25  
198 Daniel Moscatiello        11 Chaminade                      20:04.65  
199 Isaac Kirschner           11 Edgemont Hig                   20:04.70  151   
200 Jack Aneser               10 Chaminade                      20:07.15  
201 Liam Quinn                10 Harborfields                   20:08.02  
202 sean garcia               11 Eastchester                    20:08.79  152   
203 Stephen Tranchina         10 Manhasset                      20:09.05  153   
204 Donald Spampinato         11 Manhasset                      20:09.26  154   
205 Cole Ellenbogen           11 Harborfields                   20:09.79  
206 Mario Vezza               11 Chaminade                      20:10.29  
207 pj bryson                 11 Eastchester                    20:10.79  155   
208 Ryan Cannon               10 St. Anthonys                   20:11.45  
209 Ryan Bonomi               12 Chaminade                      20:13.32  
210 Joseph Gattuso            10 Riverhead                      20:13.58  156   
211 Matthew Rybecky           11 Port Washing                   20:14.58  
212 Salvatore Ripani          12 St. Dominic                    20:14.65  157   
213 Matthew Collin            10 West Islip                     20:15.21  158   
214 Dan Smith                  9 Bellport                       20:15.49  159   
215 Reid Mitchell             12 Irvington                      20:17.39  160   
216 Kyle Haley                10 St. Anthonys                   20:18.29  
217 Daniel Santana            12 Bellport                       20:19.92  161   
218 michael mcgahren-clemens  12 Eastchester                    20:20.28  162   
219 Sahil Massand             10 Friends Acad                   20:20.59  163   
220 Anthony Bouchard          10 Wantagh                        20:20.77  
221 Matthew Vento             11 Chaminade                      20:22.05  
222 Brandon Slicklein         10 Chaminade                      20:22.57  
223 Jon Pang                  11 Tappan Zee                     20:23.71  
224 Matthew Beasley           12 Comsewogue                     20:24.06  164   
225 Nelson Romero             12 Bay Shore                      20:25.61  165   
226 Dan Beim                  11 Mepham                         20:25.64  166   
227 Glenn Zachary             12 Bay Shore                      20:25.88  
228 John Marcucci             10 Manhasset                      20:26.08  167   
229 Jeffrey Nan               11 Manhasset                      20:26.51  168   
230 Luis Ruiz                 10 Suffern                        20:26.79  
231 Timothy Signorile         10 Chaminade                      20:26.96  
232 Michael Nowotarski        12 West Islip                     20:28.27  169   
233 Alexander Stone           11 Harborfields                   20:28.81  
234 Cody Haynes               11 Comsewogue                     20:29.52  170   
235 Matthew Hartmann          10 Chaminade                      20:30.07  
236 Eddie Blackler            11 St. Anthonys                   20:30.95  
237 Tommy Jorgensen           11 Loyola                         20:33.08  171   
238 Jack Sherbal               9 Oyster Bay                     20:33.59  172   
239 Brian Solender            11 Scarsdale Hi                   20:34.86  173   
240 Michael Sheehan           10 St. Anthonys                   20:34.93  
241 Garrett Cramer            12 Chaminade                      20:35.33  
242 Michael Cox               11 St. Anthonys                   20:35.60  
243 Gene Kum                  12 St. Anthonys                   20:36.46  
244 Owen Hayes                10 Bronxville                     20:36.48  174   
245 George Lawoo              12 Mepham                         20:36.85  175   
246 Matt Paris                10 Lynbrook                       20:37.62  176   
247 Logan Muise               12 Irvington                      20:38.19  177   
248 Chris Nohilly             11 West Islip                     20:38.27  
249 Julian Bardin             12 Bronxville                     20:39.07  178   
250 Sam Goldman                9 Port Washing                   20:39.83  
251 najeeb emmanuel           11 Uniondale                      20:41.98  179   
252 Rohan Mehta               10 Scarsdale Hi                   20:43.97  180   
253 Gregory Oliva             10 St. Anthonys                   20:45.72  
254 Steve Cheng               11 Tappan Zee                     20:45.99  
255 Kyle Tunis                10 Irvington                      20:46.79  181   
256 Steven Maniscalco         11 Mepham                         20:48.88  182   
257 Christian Mayne           11 St. Anthonys                   20:48.97  
258 Daniel Garisto            12 Bellport                       20:51.01  183   
259 Kareem Roberts            11 Bay Shore                      20:51.25  
260 Kamrynn Irani             10 Great Neck S                   20:51.61  184   
261 Joseph Pinto              12 West Islip                     20:52.41  
262 Christian Salas           10 Valley Strea                   20:53.12  185   
263 Louis Agro                11 Irvington                      20:55.28  
264 Anthony Albert            11 Oyster Bay                     20:55.60  186   
265 Andrew McManus            10 St. Anthonys                   20:55.94  
266 Thomas Sokol              10 Chaminade                      20:57.24  
267 Anderson Shu              11 Edgemont Hig                   20:58.79  187   
268 Jack Skelly               12 Tappan Zee                     20:59.42  
269 Caelum Maloney            11 Chaminade                      21:00.91  
270 Matthew Wilshere          11 Manhasset                      21:01.39  
271 Timmy Squires             10 Southampton                    21:01.94  188   
272 Rob Adams                 12 Friends Acad                   21:01.99  189   
273 Tom Bosclair              11 Huntington                     21:02.73  
274 paul salvodon             12 Uniondale                      21:02.96  190   
275 Brendan Morrison          10 Chaminade                      21:04.15  
276 Samuel Sommer             11 Great Neck S                   21:04.25  191   
277 Collin Hitter             10 West Islip                     21:04.67  
278 Juntoku Shimizu           12 Irvington                      21:05.03  
279 Evan Gravano              11 Southampton                    21:05.60  192   
280 Patrick O'Reilly          11 Harborfields                   21:05.99  
281 Tyler Grantham            12 Bronxville                     21:08.18  193   
282 Kyle Sheehan              11 Mepham                         21:08.43  194   
283 Brian Ackerman            10 South Side                     21:08.59  195   
284 Will Duggan               10 South Side                     21:10.93  196   
285 Patrick Coleman            9 South Side                     21:11.68  197   
286 Steven Chrappa            12 Bronxville                     21:11.88  
287 Joseph Cogliandro         12 Oyster Bay                     21:12.08  198   
288 George Suggs              12 Bishop Ford                    21:12.30  199   
289 Kent Ng                   12 Great Neck S                   21:12.61  200   
290 Matthew Welsh             10 Manhasset                      21:12.98  
291 Sebastian Jakubiuk        12 Riverhead                      21:14.14  201   
292 Keaton Laub               10 Southampton                    21:14.33  202   
293 Parth Patel               12 Great Neck S                   21:14.73  203   
294 Andrew Allhusen           12 Chaminade                      21:15.10  
295 Chris Dunn                10 Chaminade                      21:15.45  
296 Jake Ulrich               11 West Islip                     21:15.91  
297 Daniel Cochrane           12 Chaminade                      21:17.15  
298 brian civil               12 Bishop Lough                   21:18.80  204   
299 Warren Pearson            12 Bishop Lough                   21:20.75  205   
300 Jack Otton                10 Chaminade                      21:21.71  
301 John Harrison             12 Bronxville                     21:21.92  
302 Reuben Mulholland         10 Tappan Zee                     21:22.79  
303 Matthew Ferrone           11 Manhasset                      21:23.71  
304 Michael Needleman         10 Comsewogue                     21:23.72  206   
305 Matthew Berdon            10 Edgemont Hig                   21:24.00  207   
306 Austin Dyno               12 Southampton                    21:24.94  208   
307 Christopher Grucci        12 Bellport                       21:25.08  209   
308 Dan Tracy                 11 Mepham                         21:26.56  
309 Eric Klein                12 Comsewogue                     21:28.02  
310 Matt Campbell             11 Lynbrook                       21:28.05  210   
311 Zachary Edwards           11 Bay Shore                      21:29.00  
312 Eric Gindele              11 Chaminade                      21:30.31  
313 Jimmy Keegan              12 Harborfields                   21:32.32  
314 Billy Ward                10 Harborfields                   21:32.86  
315 Andrew Chin               11 Manhasset                      21:33.83  
316 Eli Garcia                12 Westhampton                    21:33.91  211   
317 Michael Barnes            12 Chaminade                      21:34.37  
318 Patrick Lavin             11 Wantagh                        21:34.46  
319 Jeff Valenzuela           12 Loyola                         21:34.51  212   
320 Nick Palczewski           12 Oyster Bay                     21:37.47  213   
321 TJ Russell                10 Tappan Zee                     21:37.88  
322 Thomas Harrison           11 Bronxville                     21:38.20  
323 Jackson Denahy            10 Irvington                      21:41.58  
324 Angelo Sylvester          11 Mepham                         21:42.97  
325 Jan Roediger              12 Bronxville                     21:43.24  
326 Jacob Petty               10 Port Washing                   21:45.03  
327 andrew gordineer          10 Eastchester                    21:45.48  
328 Jalon Wilson              12 Bishop Ford                    21:46.89  214   
329 Christopher Zarnitz       11 St. Anthonys                   21:47.54  
330 Alex Brandt                9 Irvington                      21:48.16  
331 James Wise                11 St. Anthonys                   21:49.98  
332 Mike O'Brien              11 Tappan Zee                     21:52.02  
333 Mikey Casola              11 Mepham                         21:52.77  
334 Ryder Gamble              10 Harborfields                   21:53.11  
335 Max Maude                 10 Scarsdale Hi                   21:53.61  215   
336 James Kho                 11 Edgemont Hig                   21:53.80  
337 Mark Edwards              10 Valley Strea                   21:54.11  216   
338 daniel clayton            11 Uniondale                      21:54.25  217   
339 Michael O'Hara            10 Chaminade                      21:55.05  
340 Ricky Martin              10 Bay Shore                      21:55.41  
341 Ross Wasserman,           12 Southampton                    21:56.13  218   
342 Fabian Batista            12 Bishop Ford                    21:57.00  219   
343 John St Pierre            10 Chaminade                      21:58.56  
344 Steven Lewis              10 Scarsdale Hi                   21:59.01  220   
345 Will Duke                 11 Friends Acad                   21:59.73  221   
346 Andrew Simon              11 Valley Strea                   22:00.68  222   
347 Denis McDonnell           11 Port Washing                   22:01.28  
348 Daniel Costa              10 St. Anthonys                   22:02.91  
349 Daniel Fisk               10 Chaminade                      22:04.56  
350 Kevin Gorton              10 Chaminade                      22:04.84  
351 Chris Bianchi             11 Mepham                         22:05.29  
352 anfernee hoyte            10 Bishop Lough                   22:05.91  223   
353 Justin Mastromarino       12 Valley Strea                   22:05.93  224   
354 Bar-Shawn Cowell          12 Southampton                    22:06.00  225   
355 Moises Hernandez          11 Mepham                         22:06.77  
356 Will Tarry                11 Bronxville                     22:07.67  
357 Ryan Fitzpatrick          10 Chaminade                      22:07.93  
358 Trevor Shelley            10 Chaminade                      22:08.13  
359 Kieran Joyce              11 Chaminade                      22:08.48  
360 Eric Li                   11 Harborfields                   22:09.31  
361 Ned Kister                10 Bronxville                     22:09.65  
362 Jonathan Cheung           12 Great Neck S                   22:10.01  226   
363 Kevin Atwell              11 Chaminade                      22:13.89  
364 Matthew Tuthill           10 Riverhead                      22:14.81  227   
365 Erik Loscalzo             10 Friends Acad                   22:15.39  228   
366 Jonathan Gao              10 Riverhead                      22:17.23  229   
367 Patrick O'Hara            11 Chaminade                      22:17.56  
368 Robinson Bosse            10 Bishop Lough                   22:21.07  
369 Michael Capone            11 West Islip                     22:22.28  
370 Jack Dougherty            10 Bronxville                     22:23.43  
371 Tyler Wray-Harvey         11 Valley Strea                   22:25.08  230   
372 Benjamin O'Brien           9 Port Washing                   22:27.20  
373 Matthew Tam               11 Manhasset                      22:28.57  
374 Kyle Brennan              11 Harborfields                   22:30.98  
375 Joseph Kalinowski         12 St. Dominic                    22:31.03  231   
376 Jacob Flanzenbaum         11 Harborfields                   22:32.58  
377 Michael Crayne            10 St. Dominic                    22:32.78  232   
378 Joshua Friedman           11 Port Washing                   22:32.90  
379 Jonathan DeTullio          9 South Side                     22:34.24  233   
380 Keenan Blatt              11 Oyster Bay                     22:34.66  
381 Brian Donaldson           11 Lynbrook                       22:35.34  234   
382 andrew gaffney            10 Eastchester                    22:35.37  
383 Ned Taylor-D'Ambrosio     11 Loyola                         22:35.69  235   
384 david flores              11 Eastchester                    22:36.00  
385 Dan McCarney              12 Oyster Bay                     22:36.22  
386 Adam Wolfert              10 Edgemont Hig                   22:36.38  
387 Cheyenne Copper           11 Valley Strea                   22:36.70  236   
388 Ryan Culley               11 South Side                     22:36.95  237   
389 Matthew Carusillo         11 West Islip                     22:38.04  
390 Samuel Manzolillo         11 Chaminade                      22:38.26  
391 Alex Cannata              12 Haddam Killi                   22:38.47  
392 Luis Santory               9 Suffern                        22:38.65  
393 Jacob Rigos                9 Great Neck S                   22:39.27  238   
394 JP Bremar                 11 Bronxville                     22:39.30  
395 Anthony Santana            9 Bellport                       22:40.50  
396 Otelle Forde              12 Harborfields                   22:40.94  
397 Conor Simons              12 Chaminade                      22:41.57  
398 Ben DeFieux               11 Bay Shore                      22:44.96  
399 Christian Eybergen        12 St. Anthonys                   22:45.70  
400 Reishi Mitsudome          10 Edgemont Hig                   22:46.55  
401 Kyle Bentley              10 Manhasset                      22:46.83  
402 Tim Khieninson            10 Suffern                        22:47.10  
403 hugdane williams          11 Uniondale                      22:47.19  239   
404 Taehoon Kim               11 Port Washing                   22:47.59  
405 Cole Valentino            11 Friends Acad                   22:47.64  
406 Christopher Sarni         10 Hicksville                     22:48.43  240   
407 Dan Narvaez               12 Bay Shore                      22:50.04  
408 Ben Rubenfeld              9 South Side                     22:50.42  241   
409 Joshua Sun                10 Edgemont Hig                   22:52.75  
410 Matt Jones                10 Valley Strea                   22:54.69  242   
411 Zachary Kriesberg         11 Friends Acad                   22:54.99  
412 Oliver Gonzalez           11 Oyster Bay                     22:59.07  
413 Michael Nicholas          12 Chaminade                      23:00.14  
414 Devon Seward              11 Valley Strea                   23:00.25  
415 rudy walker               10 Bishop Lough                   23:00.83  
416 John Finnerty             12 Loyola                         23:02.45  243   
417 Erik Toman                11 Haddam Killi                   23:03.23  
418 Charlie Malhame           10 Manhasset                      23:03.74  
419 Ethan Tardio               9 Irvington                      23:07.28  
420 Tom Gentzlinger           11 Harborfields                   23:10.46  
421 Justin Riley              10 Valley Strea                   23:11.75  
422 Victor Tung               11 Tappan Zee                     23:12.40  
423 Zachary Niles             10 Valley Strea                   23:13.27  
424 Tyler Eckles              10 Valley Strea                   23:13.87  
425 Bradley Spilka            10 Manhasset                      23:16.15  
426 Spencer Gumbart           12 Haddam Killi                   23:16.71  
427 Mitchell Donofrio          9 South Side                     23:18.50  
428 Christopher Coady         10 St. Anthonys                   23:18.61  
429 James Kim                 11 Harborfields                   23:19.89  
430 Jong Heon Shin            11 Port Washing                   23:21.72  
431 Andrew Ferrall            10 Lynbrook                       23:21.89  244   
432 Connor Dooley             11 St. Dominic                    23:24.67  245   
433 Eric Horowitz             12 Oyster Bay                     23:25.09  
434 Christian Henderson       11 Bishop Lough                   23:26.20  
435 Daniel Bach               11 Oyster Bay                     23:26.25  
436 Joseph Sheehan            10 Oyster Bay                     23:27.18  
437 Derek Lankeaux            10 Harborfields                   23:27.89  
438 Chris Roerdan             10 Oyster Bay                     23:28.13  
439 James Passerelle          11 Westhampton                    23:29.09  246   
440 Amiel Middleman           12 Bronxville                     23:29.92  
441 dan kutzin                10 Eastchester                    23:30.41  
442 Christian Sanchez         12 Valley Strea                   23:31.82  
443 Mikee Villanueva           9 Valley Strea                   23:31.87  
444 Brian Darwell             12 Bellport                       23:33.21  
445 Jack Demler               10 Loyola                         23:35.64  247   
446 Andrew Montalti           10 Mepham                         23:39.10  
447 Nick Vines                10 Wantagh                        23:39.68  
448 Hunter Rainis             11 South Side                     23:39.81  
449 Robert Aldana             11 South Side                     23:40.24  
450 Tom Fullerton             10 Bay Shore                      23:40.95  
451 Tim McDonagh              12 Harborfields                   23:42.55  
452 Marcus Williams           11 South Side                     23:42.76  
453 Thomas Dredger            10 Chaminade                      23:42.86  
454 Will Fullerton            10 Bay Shore                      23:44.86  
455 Jonah Wegener             10 West Islip                     23:47.19  
456 Kyle Swanson              10 Bronxville                     23:48.68  
457 Evan Mayer                10 Comsewogue                     23:49.94  
458 Onkar Singh               10 Hicksville                     23:52.38  248   
459 Spencer Williams          10 Comsewogue                     23:54.36  
460 tahkwai hill              12 Bishop Lough                   23:56.43  
461 Alan Hernandez            12 Bellport                       23:57.69  
462 Andrew Cukierwar          10 Scarsdale Hi                   23:59.82  
463 manuel flores             12 Uniondale                      23:59.86  249   
464 ariq williams             11 Uniondale                      24:03.12  250   
465 Huysman Liam               9 Westhampton                    24:08.68  
466 Michael Beneventano       12 Hicksville                     24:09.14  251   
467 Nicholas DeSimone         12 Chaminade                      24:11.42  
468 Chad Marvin               11 Mepham                         24:12.73  
469 Mike Joyner               11 Tappan Zee                     24:13.19  
470 christian ayala           11 Uniondale                      24:13.92  252   
471 Costa Davantzis           12 Oyster Bay                     24:13.96  
472 Anthony Arcuri            12 Bay Shore                      24:16.82  
473 Tjebbe Ruigh              10 Harborfields                   24:17.85  
474 Drew O'Neil               11 South Side                     24:19.03  
475 Brendan Wirth              9 Huntington                     24:20.67  
476 Edward Mikami             11 Scarsdale Hi                   24:21.55  
477 Eric Monsurez             11 Port Washing                   24:24.47  
478 Jack Simon                 9 Port Washing                   24:26.01  
479 rayan edlebi              10 Eastchester                    24:26.43  
480 Peter Palczewski          11 Oyster Bay                     24:34.07  
481 Thomas Cozier             11 South Side                     24:43.13  
482 Scotty Katzmann           10 Manhasset                      24:43.57  
483 Tol Dempsey               11 Mepham                         24:43.84  
484 Austin McNulty            11 South Side                     24:45.67  
485 Ben Granger               10 Comsewogue                     24:47.40  
486 brian kone                10 Bishop Lough                   24:47.87  
487 Kyle Marmorale             9 Oyster Bay                     24:49.61  
488 Paul Hilton               11 Wantagh                        24:50.95  
489 Kevin York                11 Manhasset                      24:52.55  
490 Andrew McHugh             10 Comsewogue                     24:53.04  
491 Kyle Schauss              10 Comsewogue                     24:54.54  
492 Paul Papandrew            10 Lynbrook                       24:55.83  253   
493 Dan Verhey                10 Lynbrook                       24:57.50  
494 Nick Dinielli              9 Irvington                      24:59.63  
495 Sasha Carberry            10 Lynbrook                       25:01.12  
496 James Spychalshy          10 Hicksville                     25:01.49  254   
497 Joseph Woll               12 Irvington                      25:03.41  
498 samuel faustin            11 Uniondale                      25:04.50  
499 Chun Leung Liu            10 Port Washing                   25:05.69  
500 Raymond Lai               11 Riverhead                      25:07.10  255   
501 Joseph Abdelmalak         11 Valley Strea                   25:09.51  
502 Connor Brady              11 Harborfields                   25:09.80  
503 Keith Ruiz                 9 South Side                     25:10.96  
504 Matt Larosa               12 Oyster Bay                     25:11.16  
505 Chris Chong               10 Valley Strea                   25:16.25  
506 Benjamin Hoefer           11 South Side                     25:16.66  
507 John McGrane              11 Lynbrook                       25:18.78  
508 Blaise Casillo            10 Chaminade                      25:19.11  
509 Brandon Brashad           10 South Side                     25:20.50  
510 Sean Moran                10 St. Dominic                    25:21.82  256   
511 Patrick Deery             10 St. Anthonys                   25:22.86  
512 William Guerra            10 Harborfields                   25:25.96  
513 Blaze Kelly                9 South Side                     25:26.16  
514 Brendan Ferrick            9 South Side                     25:26.42  
515 chris teator              10 Eastchester                    25:29.08  
516 Kevin Li                  12 Manhasset                      25:36.04  
517 Robert Petrasovits        11 Bronxville                     25:37.76  
518 John Moran                10 Bay Shore                      25:38.45  
519 John Russo                10 St. Anthonys                   25:41.40  
520 John Casella               9 Wantagh                        25:45.72  
521 Late Registration  3         Team  B                        25:49.06  
522 Ian Hom                   11 Friends Acad                   25:52.84  
523 manny boaten              10 Bishop Lough                   25:56.12  
524 jared jeffroy             11 Bishop Lough                   25:57.15  
525 Jacob Wax                 11 Harborfields                   25:57.60  
526 Corey Henderson           12 Lynbrook                       25:58.57  
527 Trevor McDonald           11 Manhasset                      26:00.39  
528 Luke Woodward             10 St. Anthonys                   26:07.95  
529 Scott Huber               12 Tappan Zee                     26:09.18  
530 Nicholas Martino          10 St. Anthonys                   26:12.04  
531 Evan Chernack             11 South Side                     26:15.21  
532 Jeff Sands                10 Comsewogue                     26:19.49  
533 Brian Meyers              11 Mepham                         26:25.09  
534 Jason Lei                 10 Edgemont Hig                   26:27.41  
535 michael kenny             11 Eastchester                    26:28.12  
536 Darshveer Singh           10 Hicksville                     26:38.61  257   
537 Joseph Palandrani         12 South Side                     26:42.08  
538 john battaglia            11 Eastchester                    26:42.27  
539 Matt Palczewski            9 Oyster Bay                     26:43.55  
540 Michael Cook              10 Manhasset                      26:44.28  
541 Dean Cosenza              10 Chaminade                      26:44.53  
542 Joseph Quigley             9 South Side                     26:51.71  
543 Thomas Crawford           10 Westhampton                    26:52.74  
544 Jorge Villella             9 Huntington                     26:53.00  
545 JeffMichael Presto         9 Valley Strea                   26:59.44  
546 Alex Lamy                 10 Valley Strea                   26:59.64  
547 Andrew Small              11 Port Washing                   27:02.52  
548 Jason Halpern             10 Oyster Bay                     27:03.01  
549 Bryan Probert             10 West Islip                     27:07.91  
550 Chris Callahan            10 South Side                     27:09.49  
551 john murphy               11 Eastchester                    27:10.48  
552 Liam Doxey                 9 Oyster Bay                     27:11.58  
553 Ryan Maloney               9 Oyster Bay                     27:18.51  
554 Collins Dan                9 South Side                     27:20.05  
555 Carlo Escober              9 Valley Strea                   27:23.72  
556 doug accatino             11 Eastchester                    27:30.16  
557 Michael Bolden            12 Loyola                         27:30.49  258   
558 Ryan Keyes                10 Bay Shore                      27:47.74  
559 Tyler Ambrico             10 Lynbrook                       27:50.41  
560 Alex Famigletti           10 Lynbrook                       27:52.47  
561 Dom Fusco                 12 Oyster Bay                     27:53.99  
562 Hunter Bulkeley           10 Loyola                         27:54.09  
563 Robert McHugh             10 Chaminade                      27:56.60  
564 Thomas Ryan               10 Loyola                         28:01.73  
565 Pranay Lunavat            10 Manhasset                      28:04.91  
566 Eric Linero               10 St. Anthonys                   28:07.61  
567 Nick Meluso               11 Bronxville                     28:16.78  
568 Pawandeep Singh           10 Hicksville                     28:25.21  259   
569 Basil Sunier              12 Bronxville                     28:31.40  
570 Michael Donnelly          10 Loyola                         29:04.48  
571 Emmet Teran               10 Loyola                         29:04.78  
572 Jack Mullin               11 Loyola                         29:12.16  
573 Jurrell Wilson            10 Valley Strea                   29:29.49  
574 Steven Hart               10 Wantagh                        30:28.48  
575 Michael Misson            10 St. Anthonys                   30:56.44  
576 Karl Jean-Baptiste        10 Valley Strea                   31:38.80  
577 Anthony Jones             12 Bellport                       32:06.01  
578 Michael Kim               10 Scarsdale Hi                   32:19.93  
579 Christopher Lau           10 Hicksville                     32:27.65  
580 Marc Hersch               10 Scarsdale Hi                   33:15.21  
581 Marc York                 10 Scarsdale Hi                   33:29.60  
582 Ronald Campbell           10 Valley Strea                   33:49.75  
583 Brad Kaufman              10 Lynbrook                       34:08.46  
584 Finbar Kantor             10 Scarsdale Hi                   34:27.23  
585 Michael Zirkel            10 Lynbrook                       34:36.75  
 -- Nick Davis                12 Cardinal Gib                  X19:30.66  





                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================

   1 St. Anthonys                 40    3    6    7    9   15   27   31
      Total Time:  1:25:05.72
         Average:    17:01.15
 
   2 Cardinal Gibbons             99   10   19   21   23   26   47   90
      Total Time:  1:26:43.69
         Average:    17:20.74
   3 Haddam Killingworth, Conn   142   14   18   28   36   46   49   66
      Total Time:  1:28:00.57
         Average:    17:36.12
   4 Harborfields                150    1   17   24   29   79  111  121
      Total Time:  1:27:41.10
         Average:    17:32.22
   5 Port Washington             165    8   11   40   44   62   69   70
      Total Time:  1:28:37.63
         Average:    17:43.53
   6 Suffern                     217   20   37   38   57   65   82   89
      Total Time:  1:30:00.40
         Average:    18:00.08
   7 Chaminade                   235   30   35   42   45   83   84   94
      Total Time:  1:30:24.32
         Average:    18:04.87
   8 Tappan Zee                  257    5   34   48   73   97  104  120
      Total Time:  1:30:39.10
         Average:    18:07.82
   9 Regis                       260    2   56   60   68   74  105  112
      Total Time:  1:30:53.07
         Average:    18:10.62
  10 Bronxville                  296    4   22   33   63  174  178  193
      Total Time:  1:31:10.79
         Average:    18:14.16
  11 Garden City                 343   41   43   75   77  107  115  119
      Total Time:  1:32:42.58
         Average:    18:32.52
  12 Wantagh                     345   25   32   64  108  116  123  127
      Total Time:  1:32:25.97
         Average:    18:29.20
  13 Manhasset                   408   12   13   76  153  154  167  168
      Total Time:  1:33:12.02
         Average:    18:38.41
  14 Westhampton Beach           450   59   71   85   86  149  211  246
      Total Time:  1:34:49.88
         Average:    18:57.98
  15 West Islip                  474   58   67   95  126  128  158  169
      Total Time:  1:35:08.09
         Average:    19:01.62
  16 Bishop Ford                 484   16   53   91  125  199  214  219
      Total Time:  1:35:12.86
         Average:    19:02.58
  17 Irvington                   488   51   55   88  134  160  177  181
      Total Time:  1:35:44.73
         Average:    19:08.95
  18 Edgemont High School        548   52   81  114  150  151  187  207
      Total Time:  1:36:37.37
         Average:    19:19.48
  19 Mepham                      597   54   61  141  166  175  182  194
      Total Time:  1:37:49.88
    
  20 Bay Shore                   614  101  110  122  137  144  147  165
      Total Time:  1:37:42.70
         Average:    19:32.54
  21 Comsewogue                  631   92   98  132  145  164  170  206
      Total Time:  1:38:09.22
         Average:    19:37.85
  22 Bellport                    654   93  117  124  159  161  183  209
      Total Time:  1:38:19.53
         Average:    19:39.91
  23 Oyster Bay                  655   78   80  139  172  186  198  213
      Total Time:  1:38:56.39
         Average:    19:47.28
  24 Bishop Loughlin             664   72  109  133  146  204  205  223
      Total Time:  1:39:05.49
         Average:    19:49.10
  25 Friends Academy             689   96   99  142  163  189  221  228
      Total Time:  1:39:24.57
         Average:    19:52.92
  26 Scarsdale High School       702  100  106  143  173  180  215  220
      Total Time:  1:39:34.68
         Average:    19:54.94
  27 Eastchester                 707  129  138  140  148  152  155  162
      Total Time:  1:39:38.44
         Average:    19:55.69
  28 Riverhead                   754   39  131  156  201  227  229  255
      Total Time:  1:41:20.62
         Average:    20:16.13
  29 Lynbrook                    806   50  136  176  210  234  244  253
      Total Time:  1:42:51.57
         Average:    20:34.32
  30 St. Dominic                 825  102  103  157  231  232  245  256
      Total Time:  1:43:36.40
         Average:    20:43.28
  31 Southampton                 877   87  188  192  202  208  218  225
      Total Time:  1:43:37.97
         Average:    20:43.60
  32 Great Neck South            913  135  184  191  200  203  226  238
      Total Time:  1:44:14.37
         Average:    20:50.88
  33 South Side                  951  130  195  196  197  233  237  241
      Total Time:  1:45:45.41
         Average:    21:09.09
  34 Loyola                      979  118  171  212  235  243  247  258
      Total Time:  1:47:08.25
         Average:    21:25.65
  35 Uniondale                  1074  179  190  217  239  249  250  252
      Total Time:  1:50:26.24
         Average:    22:05.25
  36 Valley Stream Central      1077  185  216  222  224  230  236  242
      Total Time:  1:49:18.92
         Average:    21:51.79
  37 Hicksville                 1106  113  240  248  251  254  257  259
      Total Time:  1:55:09.17
         Average:    23:01.84