Section XI Junior High XC Meet

October 13, 2011


Just - In - Time - Racing

Overall Finish List - Girls

Boys Race A

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

(< 5)

118

Samantha Arrasate Westhampton Beach

10:05.03

10:05/M

7

 

2

(< 5)

672

Ryan Gunn Hampton Bays

11:35.25

11:35/M

7

 

 

Overall Finish List - Girls

 

Girls Race A

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

576

Valerie Kehoe Great Hollow

9:33.06

6:22/M

7

 

2

2

1139

Jessica Martin Nessaquake (SMIT)

9:50.82

6:33/M

8

 

3

3

455

Samantha Giambrone Seneca - Sachem

9:54.80

6:36/M

8

 

4

4

288

Kathryn Kaloroumakis Gelinas - WM

9:57.99

6:38/M

7

 

5

5

1015

Anya Schmidt East Islip

9:58.97

6:39/M

8

 

6

6

132

Grace Gilbakian Westhampton Beach

10:01.79

6:41/M

8

 

7

7

136

Jennifer Jordan Westhampton Beach

10:02.76

6:41/M

7

 

8

8

202

Isabella Cortes Shoreham Wading River

10:07.28

6:45/M

8

 

9

9

292

Olivia Lane Gelinas - WM

10:07.52

6:45/M

7

 

10

10

275

Caroline Bosch Gelinas - WM

10:07.69

6:45/M

8

 

11

11

167

Julia Gilliard Kings Park

10:08.51

6:45/M

8

 

12

12

124

Caroline Corrigan Westhampton Beach

10:13.68

6:49/M

8

 

13

13

1151

Kylie Strzekzyk Nessaquake (SMIT)

10:15.72

6:50/M

7

 

14

14

207

Ally Hays Shoreham Wading River

10:16.87

6:51/M

7

 

15

15

1003

Alexa Mattera East Islip

10:19.23

6:53/M

8

 

16

16

573

Elizabeth Howlin Great Hollow

10:19.74

6:53/M

8

 

17

17

915

Elizabeth Hensley Northport Middle School

10:28.89

6:59/M

8

 

18

18

1019

Megan Tohil East Islip

10:34.17

7:03/M

8

 

19

(< 5)

682

Narcy Rojas Hampton Bays

10:34.96

7:03/M

7

 

20

19

912

Lauren Gordon Northport Middle School

10:35.87

7:03/M

7

 

21

20

1197

Eliza Nichols Accompsett (SMIT)

10:36.64

7:04/M

8

 

22

21

151

Brandi Spano Westhampton Beach

10:38.84

7:05/M

8

 

23

22

1347

Isabella Peralta Samoset (Sachem)

10:45.69

7:10/M

7

 

24

23

190

Shannon Savage Kings Park

10:46.05

7:11/M

7

 

25

24

1161

Erica Medina Dawnwood (MC)

10:46.36

7:11/M

8

 

26

25

276

Elizabeth Brockey Gelinas - WM

10:48.77

7:12/M

8

 

27

26

1001

Julia Kertz East Islip

10:49.13

7:13/M

8

 

28

(< 5)

540

Barbie Lam Sagamore - Sachem

10:50.98

7:13/M

8

 

29

27

1014

Alexand Salim East Islip

10:51.62

7:14/M

8

 

30

28

1157

Nicole Fellone Dawnwood (MC)

10:52.06

7:15/M

8

 

31

29

388

Julia Slawinski East Northport

10:52.78

7:15/M

8

 

32

30

194

Jaclyn Wilton Kings Park

10:53.03

7:15/M

8

 

33

31

308

Kiera Ramalia Gelinas - WM

10:54.86

7:16/M

7

 

34

32

1175

Margaret Aldrich Accompsett (SMIT)

10:55.36

7:17/M

8

 

35

33

1171

Olivia Rogers Dawnwood (MC)

10:56.14

7:17/M

8

 

36

34

1162

Lauren Meigel Dawnwood (MC)

10:58.49

7:19/M

8

 

37

35

1204

Rachel Tuturro Accompsett (SMIT)

10:59.14

7:19/M

8

 

38

(< 5)

685

Drew Zaweski Hampton Bays

11:00.53

7:20/M

7

 

39

36

1206

Jennifer Wilcox Accompsett (SMIT)

11:02.79

7:21/M

8

 

40

37

1179

Melissa Callegari Accompsett (SMIT)

11:04.80

7:23/M

8

 

41

38

833

Nakai Mathews Copiague

11:05.60

7:23/M

8th

 

42

39

294

Hannah Lorenzen Gelinas - WM

11:07.53

7:25/M

7

 

43

40

298

Isabella Nelin Gelinas - WM

11:07.89

7:25/M

7

 

44

41

142

Ellaka Martin Westhampton Beach

11:09.10

7:26/M

8

 

45

42

126

Ava Dawydiak Westhampton Beach

11:09.53

7:26/M

8

 

46

43

134

Bryanna Gristina Westhampton Beach

11:10.73

7:27/M

8

 

47

(> 7)

306

Brook Pikiell Gelinas - WM

11:11.63

7:27/M

7

 

48

(> 7)

277

Julia Boyle Gelinas - WM

11:12.58

7:28/M

7

 

49

(> 7)

312

Noelle Russolillo Gelinas - WM

11:13.36

7:29/M

8

 

50

(< 5)

552

Tiffany Ly Sagamore - Sachem

11:18.30

7:32/M

7

 

51

44

1199

Samantha Papadopoulos Accompsett (SMIT)

11:20.74

7:33/M

7

 

52

45

1193

Rebecca Meyers Accompsett (SMIT)

11:21.16

7:34/M

8

 

53

46

81

Brianna Perino Mattituck

11:25.32

7:37/M

8

 

54

47

468

Katherine Wagner Seneca - Sachem

11:25.89

7:37/M

7

 

55

48

386

Caren Shin East Northport

11:27.24

7:38/M

7

 

56

49

82

Sascha Rasin Mattituck

11:28.67

7:39/M

7

 

57

50

585

Victoria Musachio Great Hollow

11:29.12

7:39/M

8

 

58

51

210

Ellie Massa Shoreham Wading River

11:29.45

7:39/M

8

 

59

52

909

Daniella DiCarlo Northport Middle School

11:30.07

7:40/M

8

 

60

(< 5)

673

Leslie Bautista Hampton Bays

11:30.28

7:40/M

7

 

61

53

893

Emily Jensen Murphy Girls (WM)

11:30.78

7:40/M

7

 

62

54

998

Amanda Engrassia East Islip

11:31.52

7:41/M

8

 

63

55

995

Juliana Cialdella East Islip

11:32.25

7:41/M

8

 

64

56

160

Jordan Cymrot Kings Park

11:34.00

7:43/M

8

 

65

57

1121

Sage Albanese Nessaquake (SMIT)

11:34.44

7:43/M

8

 

66

58

572

Tiffany Holtje Great Hollow

11:36.97

7:44/M

8

 

67

59

374

Chelsea Lampus East Northport

11:39.55

7:46/M

8

 

68

60

1120

Courtney Abbriano Nessaquake (SMIT)

11:40.15

7:47/M

7

 

69

61

1332

Nicolette Agostino Samoset (Sachem)

11:40.46

7:47/M

7

 

70

(> 7)

300

Harriet O'Brien Gelinas - WM

11:41.86

7:47/M

8

 

71

62

887

Anna Delligatti Murphy Girls (WM)

11:42.49

7:48/M

8

 

72

63

69

Christina Hatzinikolaou Mattituck

11:43.39

7:49/M

8

 

73

(< 5)

538

Ariel Tsai Sagamore - Sachem

11:44.44

7:49/M

8

 

74

64

454

Ariana Garcia-Cassani Seneca - Sachem

11:44.72

7:49/M

7

 

75

65

925

Jenna Roderka Northport Middle School

11:46.42

7:51/M

7

 

76

(> 7)

280

Mary Conley Gelinas - WM

11:47.00

7:51/M

8

 

77

66

1167

Samantha Plunkett Dawnwood (MC)

11:47.73

7:51/M

8

 

78

67

831

Cashay Jordan Copiague

11:48.11

7:52/M

8th

 

79

(> 7)

311

Zoe Robinson Gelinas - WM

11:48.52

7:52/M

8

 

80

(> 7)

1181

Casey Caroussos Accompsett (SMIT)

11:48.92

7:52/M

7

 

81

68

155

Lauren Atkins Kings Park

11:49.24

7:53/M

8

 

82

69

212

Marianna McCarthy Shoreham Wading River

11:50.16

7:53/M

8

 

83

(> 7)

287

Ashley Hart Gelinas - WM

11:51.10

7:54/M

7

 

84

70

187

Kassidy Quaranto Kings Park

11:51.68

7:54/M

7

 

85

71

367

Lindsay Cannon East Northport

11:52.27

7:55/M

8

 

86

72

205

Shannon Dowd Shoreham Wading River

11:53.02

7:55/M

7

 

87

73

458

Anna Marcus Seneca - Sachem

11:53.85

7:55/M

7

 

88

74

1154

Chiara Cange Dawnwood (MC)

11:54.52

7:56/M

7

 

89

75

851

Hope Williams Copiague

11:55.96

7:57/M

8th

 

90

76

892

Ashley Hong Murphy Girls (WM)

11:56.79

7:57/M

8

 

91

77

379

Julianna Mincone East Northport

11:57.50

7:58/M

7

 

92

78

922

Lia Porcello Northport Middle School

11:58.06

7:59/M

8

 

93

(> 7)

1198

Alexis Papadopoulos Accompsett (SMIT)

12:00.24

8:00/M

8

 

94

79

201

Christy Capek Shoreham Wading River

12:00.80

8:00/M

8

 

95

80

222

Marchella Verdi Shoreham Wading River

12:01.23

8:01/M

8

 

96

81

162

Felicity Doddato Kings Park

12:02.11

8:01/M

7

 

97

(> 7)

166

Kylie Gillen Kings Park

12:02.44

8:01/M

7

 

98

(> 7)

168

Justine Guinaw Kings Park

12:02.68

8:01/M

8

 

99

82

919

Justine Murphy Northport Middle School

12:03.79

8:02/M

8

 

100

83

928

Caroline Roseman Northport Middle School

12:04.97

8:03/M

8

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

(> 7)

184

Jenny Picciano Kings Park

12:05.59

8:03/M

7

 

102

(> 7)

274

Lauren Berlinghof Gelinas - WM

12:06.11

8:04/M

7

 

103

84

1150

Rose Stalhman Nessaquake (SMIT)

12:06.33

8:04/M

8

 

104

85

465

Amanda Redman Seneca - Sachem

12:06.76

8:04/M

7

 

105

86

1156

Brianna Culkin Dawnwood (MC)

12:07.08

8:05/M

7

 

106

(> 7)

211

Casey McCarthy Shoreham Wading River

12:08.56

8:05/M

8

 

107

(> 7)

181

Gianna Molina Kings Park

12:09.25

8:06/M

7

 

108

(> 7)

996

Laura Coffin East Islip

12:09.80

8:06/M

8

 

109

(< 5)

1210

Sarah Braxton Selden (MC)

12:12.28

8:08/M

8

 

110

87

821

Brianna Caba Copiague

12:12.66

8:08/M

8th

 

111

(> 7)

147

Kira Saboe Westhampton Beach

12:13.10

8:09/M

8

 

112

88

885

Julia Cereloa Murphy Girls (WM)

12:15.23

8:10/M

7

 

113

89

64

Taylor Berkoski Mattituck

12:15.64

8:10/M

8

 

114

(> 7)

916

Julia Loughlin Northport Middle School

12:16.57

8:11/M

7

 

115

(> 7)

146

Raechel Reichart Westhampton Beach

12:17.07

8:11/M

7

 

116

(> 7)

186

Emily Pucci Kings Park

12:17.35

8:11/M

8

 

117

90

886

Sophie Cicale Murphy Girls (WM)

12:20.10

8:13/M

8

 

118

91

825

Saniyah Elliot Copiague

12:20.70

8:13/M

7th

 

119

(> 7)

122

Annabelle Bentley Westhampton Beach

12:21.92

8:14/M

8

 

120

(> 7)

908

Emily Briggs Northport Middle School

12:23.76

8:15/M

7

 

121

92

904

Taylor Zupo Murphy Girls (WM)

12:29.84

8:19/M

8

 

122

(> 7)

296

Grace McBrien Gelinas - WM

12:30.22

8:20/M

7

 

123

(> 7)

286

Mikaela Gomez Gelinas - WM

12:33.86

8:22/M

8

 

124

(> 7)

154

Hannah Wagner Westhampton Beach

12:34.08

8:23/M

7

 

125

(> 7)

120

Mary-Kate Bane Westhampton Beach

12:40.38

8:27/M

7

 

126

(> 7)

183

Bridget O'Keefe Kings Park

12:44.89

8:29/M

7

 

127

93

368

Katherine Cianciotti East Northport

12:45.95

8:30/M

7

 

128

94

1345

Dana Mullen Samoset (Sachem)

12:46.67

8:31/M

7

 

129

95

902

Adora Zhang Murphy Girls (WM)

12:47.39

8:31/M

7

 

130

96

375

Brianna Lanci East Northport

12:50.45

8:33/M

8

 

131

(> 7)

123

Olivia Cassara Westhampton Beach

12:51.10

8:34/M

7

 

132

97

830

Tatyana Johnson Copiague

12:51.72

8:34/M

8th

 

133

(> 7)

1158

Claire Fitzpatrick Dawnwood (MC)

12:54.75

8:36/M

7

 

134

98

67

Emily Gatz Mattituck

12:55.12

8:37/M

8

 

135

(> 7)

1155

Cori Caravella Dawnwood (MC)

12:56.90

8:37/M

7

 

136

(> 7)

903

Elizabeth Zhao Murphy Girls (WM)

12:57.53

8:38/M

8

 

137

(> 7)

901

Emily Xu Murphy Girls (WM)

12:57.83

8:38/M

7

 

138

(> 7)

376

Michele Macdonald East Northport

13:00.21

8:40/M

8

 

139

(> 7)

380

Kayla Morgillo East Northport

13:01.95

8:41/M

8

 

140

(> 7)

372

Lilly Heron East Northport

13:06.02

8:44/M

7

 

141

(> 7)

188

Danielle Saccente Kings Park

13:06.42

8:44/M

7

 

142

(> 7)

193

Anjali Verma Kings Park

13:06.80

8:44/M

7

 

143

99

72

Samantha Husak Mattituck

13:07.73

8:45/M

7

 

144

(> 7)

896

Lynn Nguyen Murphy Girls (WM)

13:08.34

8:45/M

8

 

145

(> 7)

169

Sam Gunnell Kings Park

13:08.82

8:45/M

7

 

146

100

73

Tina Imbriano Mattituck

13:13.46

8:49/M

7

 

147

101

846

Emily Tavarez Copiague

13:15.39

8:50/M

7th

 

148

(> 7)

175

Anna Lisske Kings Park

13:15.88

8:50/M

8

 

149

(> 7)

174

Alicia Lacourciere Kings Park

13:16.64

8:51/M

8

 

150

(> 7)

158

Grace Bly Kings Park

13:17.17

8:51/M

8

 

151

102

1132

Alana Flanagan Nessaquake (SMIT)

13:17.68

8:51/M

8

 

152

(> 7)

387

Rebecca Slade East Northport

13:19.83

8:53/M

8

 

153

(> 7)

377

Kyra Mathison East Northport

13:20.52

8:53/M

8

 

154

(> 7)

899

Kiera Stamm Walsh Murphy Girls (WM)

13:21.09

8:54/M

7

 

155

(> 7)

173

Mia Koshansky Kings Park

13:21.92

8:54/M

8

 

156

103

579

Gillian Martin Great Hollow

13:37.09

9:05/M

8

 

157

(> 7)

121

Margaret Barr-Forget Westhampton Beach

13:37.57

9:05/M

8

 

158

(> 7)

290

Daryn Kent Gelinas - WM

13:38.52

9:05/M

8

 

159

104

560

Angelica Carnemolla Great Hollow

13:39.03

9:06/M

8

 

160

(> 7)

897

Gabby Pirrung Murphy Girls (WM)

13:44.10

9:09/M

7

 

161

(> 7)

63

Emily Berezny Mattituck

13:47.69

9:11/M

7

 

162

(< 5)

360

Shannon Thomson Lindenhurst

13:49.59

9:13/M

8

 

163

(> 7)

1164

Danielle Moore Dawnwood (MC)

13:50.04

9:13/M

7

 

164

(> 7)

1174

Emily Ward Dawnwood (MC)

13:51.70

9:14/M

8

 

165

(> 7)

819

Nylasia Bunn Copiague

13:52.07

9:15/M

8th

 

166

(> 7)

125

Allison Davis Westhampton Beach

13:55.60

9:17/M

7

 

167

(> 7)

824

Yanirsa Duran Copiague

13:57.67

9:18/M

8th

 

168

(> 7)

135

Rysheah Hunt Westhampton Beach

14:00.07

9:20/M

7

 

169

(> 7)

835

Esmerelda Mejia Copiague

14:02.43

9:21/M

8th

 

170

105

1135

Lindsey Kandel Nessaquake (SMIT)

14:03.01

9:22/M

8

 

171

(> 7)

152

Kelsey Taylor Westhampton Beach

14:05.07

9:23/M

7

 

172

(> 7)

895

Kayla Marotto Murphy Girls (WM)

14:07.07

9:25/M

8

 

173

(> 7)

894

Cassidy LaRosa Murphy Girls (WM)

14:07.95

9:25/M

7

 

174

(> 7)

1183

Shaye Dorsey Accompsett (SMIT)

14:08.34

9:25/M

7

 

175

106

1346

Marissa Pace Samoset (Sachem)

14:08.69

9:25/M

7

 

176

107

1343

Isabella Martins Samoset (Sachem)

14:09.40

9:26/M

7

 

177

108

1333

Kaylee Aiello Samoset (Sachem)

14:11.04

9:27/M

7

 

178

(> 7)

838

Genesis Nunez Copiague

14:16.31

9:31/M

8th

 

179

(> 7)

891

Tanya Gupta Murphy Girls (WM)

14:19.30

9:33/M

8

 

180

(> 7)

157

Kelly Barrett Kings Park

14:24.25

9:36/M

8

 

181

(> 7)

153

Lili VandernShaaft Westhampton Beach

14:32.23

9:41/M

7

 

182

(> 7)

309

Priyanko Rane Gelinas - WM

14:32.70

9:41/M

7

 

183

(> 7)

829

Shanna Greer Copiague

14:34.11

9:43/M

7th

 

184

(> 7)

283

Kaitlyn Gillen Gelinas - WM

14:35.34

9:43/M

8

 

185

109

462

Nicole O'Donnell Seneca - Sachem

14:35.88

9:43/M

8

 

186

(> 7)

127

Caily DeCara Westhampton Beach

14:36.54

9:44/M

8

 

187

(> 7)

882

Alexandra Bassin Murphy Girls (WM)

14:40.04

9:47/M

8

 

188

(> 7)

129

Cameron Faulkner Westhampton Beach

14:41.96

9:47/M

8

 

189

(< 5)

356

Jessica Probst Lindenhurst

14:43.57

9:49/M

8

 

190

(> 7)

203

Katie Cushing Shoreham Wading River

14:44.85

9:49/M

8

 

191

(> 7)

906

Carly Bivona Northport Middle School

14:47.13

9:51/M

8

 

192

110

452

Nicole Fezza Seneca - Sachem

14:48.03

9:52/M

8

 

193

(> 7)

456

Nathanielle Louis Seneca - Sachem

14:51.10

9:54/M

7

 

194

(> 7)

1163

Meghan Metzendorf Dawnwood (MC)

15:07.55

10:05/M

7

 

195

(> 7)

826

Rosabel Escobar Copiague

15:08.60

10:05/M

8th

 

196

(> 7)

131

Hannah Gentry Westhampton Beach

15:12.01

10:08/M

7

 

197

(> 7)

133

Taylor Gregory Westhampton Beach

15:13.14

10:09/M

8

 

198

(< 5)

1214

Megan Granados Selden (MC)

15:14.91

10:09/M

7

 

199

(< 5)

1225

Morissa Robins Selden (MC)

15:16.95

10:11/M

7

 

200

(< 5)

1211

Syerra Bush Selden (MC)

15:25.14

10:17/M

7

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

201

(> 7)

128

Zoe Ellenhorn Westhampton Beach

15:27.49

10:18/M

8

 

202

(> 7)

898

Megan Pollett, Murphy Girls (WM)

15:31.82

10:21/M

7

 

203

(> 7)

281

Hannah Daniel Gelinas - WM

15:33.37

10:22/M

8

 

204

(> 7)

890

Gianna Forni Murphy Girls (WM)

15:38.19

10:25/M

7

 

205

(> 7)

191

Alina Sevanan Kings Park

15:51.31

10:34/M

7

 

206

(> 7)

198

Brionna Blount Shoreham Wading River

18:03.14

12:02/M

8

 

207

(< 5)

359

Sarah Summo Lindenhurst

18:35.81

12:23/M

8

 

208

(> 7)

156

Anastasia Barnych Kings Park

19:32.29

13:01/M

8

 

209

(< 5)

349

Rianna Desomma Lindenhurst

19:50.19

13:13/M

8

 

 

Overall Finish List - Girls

 

Boys Race B

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

(< 5)

1057

Aime Gaetham Fils Candelwood (HHH)

14:18.66

9:32/M

7

 

 

Overall Finish List - Girls

 

Girls Race B

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

1366

Ciara Murphy Sequoya (Sachem)

9:41.42

6:27/M

8

 

2

2

227

Samantha Bouchard Commack Girls

9:53.12

6:35/M

8

 

3

3

1053

Madeline Smith Bay Shore

9:59.62

6:39/M

7

 

4

4

245

Katelyn Hahn Commack Girls

10:05.56

6:43/M

8

 

5

5

250

Danielle Iacovelli Commack Girls

10:11.63

6:47/M

8

 

6

6

254

Jamie Manyevitch Commack Girls

10:12.93

6:48/M

7

 

7

7

266

Samantha Savary Commack Girls

10:17.82

6:51/M

8

 

8

8

322

Emma DeGennaro Finley (HUNT)

10:20.68

6:53/M

8

 

9

9

234

Lauren DeFelice Commack Girls

10:21.15

6:54/M

8

 

10

10

759

Meghan O'Connor Rocky Point

10:21.57

6:54/M

8

 

11

11

434

Paige Keefer West Babylon

10:22.86

6:55/M

7

 

12

12

437

Abby Leary West Babylon

10:23.23

6:55/M

7

 

13

13

232

Emily Choy Commack Girls

10:41.20

7:07/M

8

 

14

14

435

Nadine Keefer West Babylon

10:42.71

7:08/M

7

 

15

(> 7)

252

Amanda Kurz Commack Girls

10:49.34

7:13/M

7

 

16

15

18

Jenny Wulff Saxton - South Ocean

10:50.28

7:13/M

8

 

17

16

1048

Alexandra Peck Bay Shore

10:53.24

7:15/M

8

 

18

(> 7)

236

Juill Dieterich Commack Girls

10:54.47

7:16/M

8

 

19

(< 5)

483

Sarah Stark Babylon

10:55.87

7:17/M

7

 

20

(> 7)

248

Morgan Hill Commack Girls

10:58.98

7:19/M

8

 

21

17

1043

Elisabeth McCarren Bay Shore

11:00.01

7:20/M

8

 

22

18

491

Nicole Naughton Stimson - WW

11:01.03

7:21/M

 

23

19

764

Samantha Taveras Rocky Point

11:03.90

7:22/M

8

 

24

(> 7)

228

Julia Braqcco Commack Girls

11:04.79

7:23/M

7

 

25

20

789

Clara Tucker Miller Place

11:05.40

7:23/M

8

 

26

(> 7)

225

Lauren Bleschmidt Commack Girls

11:06.63

7:24/M

8

 

27

21

3

Kiara Blandeburgo Saxton - South Ocean

11:07.07

7:25/M

8

 

28

22

16

Nadine Tyrell Saxton - South Ocean

11:07.34

7:25/M

8

 

29

(> 7)

237

Carly Dougherty Commack Girls

11:07.59

7:25/M

7

 

30

23

642

Nikianne Otto Oakdale (CONN)

11:09.19

7:26/M

7

 

31

24

1031

Jasiah Diaz Bay Shore

11:09.81

7:26/M

8

 

32

25

1231

sarah chan Comsewogue

11:11.11

7:27/M

8

 

33

(> 7)

226

Olivia Bonomolo Commack Girls

11:11.64

7:27/M

8

 

34

26

633

Lorraine Massina Oakdale (CONN)

11:13.26

7:29/M

8

 

35

27

1362

Chandana Kochath Sequoya (Sachem)

11:14.25

7:29/M

8

 

36

28

1352

Cynthia Brand Sequoya (Sachem)

11:15.13

7:30/M

7

 

37

29

628

Alyssa Leo Oakdale (CONN)

11:16.00

7:31/M

7

 

38

30

426

Annabella Cabrera West Babylon

11:17.14

7:31/M

7

 

39

31

760

Micaela Peacock Rocky Point

11:18.21

7:32/M

8

 

40

(> 7)

231

Kellyanne Coveny Commack Girls

11:19.33

7:33/M

8

 

41

(> 7)

264

Julia Regino Commack Girls

11:19.72

7:33/M

7

 

42

(> 7)

224

Theresa Amaroso Commack Girls

11:21.45

7:34/M

8

 

43

32

972

Caitlyn Burgbacher Oregon (PM)

11:22.21

7:35/M

7

 

44

33

489

Liliana Hoffman Stimson - WW

11:22.41

7:35/M

 

45

34

774

Kaitlin Hennig Miller Place

11:23.22

7:35/M

8

 

46

(> 7)

268

Victoria Sferrazza Commack Girls

11:24.18

7:36/M

8

 

47

(> 7)

229

Julia Bradley Commack Girls

11:24.45

7:36/M

8

 

48

35

1052

Marlena Sinnott Bay Shore

11:25.59

7:37/M

8

 

49

36

444

Savannah Poormon West Babylon

11:25.86

7:37/M

7

 

50

37

1375

Stephanie Robertson Sequoya (Sachem)

11:26.55

7:37/M

7

 

51

38

423

Dana Beggins West Babylon

11:28.16

7:39/M

7

 

52

39

761

Katie Rosman Rocky Point

11:29.12

7:39/M

8

 

53

(> 7)

267

Jessica Seidman Commack Girls

11:32.12

7:41/M

8

 

54

40

1376

Sophia Salandino Sequoya (Sachem)

11:32.31

7:41/M

8

 

55

(> 7)

244

Alyssa Haber Commack Girls

11:35.96

7:43/M

7

 

56

41

433

Haley Higginson West Babylon

11:37.99

7:45/M

7

 

57

42

325

Grace Gedeon Finley (HUNT)

11:38.31

7:45/M

7

 

58

(> 7)

255

Kelsey McMahon Commack Girls

11:38.77

7:45/M

7

 

59

43

1256

megan turner Comsewogue

11:44.32

7:49/M

7

 

60

44

1

Madeline Bastiancic Saxton - South Ocean

11:51.24

7:54/M

8

 

61

45

978

Marissa Henriques Oregon (PM)

11:54.21

7:56/M

8

 

62

(> 7)

251

Mikayla Katz Commack Girls

11:54.94

7:56/M

8

 

63

46

1085

Anya Pawar Candelwood (HHH)

11:56.14

7:57/M

7

 

64

47

606

Elizabeth Breiner Oakdale (CONN)

11:57.00

7:58/M

7

 

65

48

1351

Cassandra Balkin Sequoya (Sachem)

12:02.16

8:01/M

8

 

66

49

788

Amanda Stead Miller Place

12:06.22

8:04/M

7

 

67

50

1030

Brianna Dent Bay Shore

12:07.62

8:05/M

8

 

68

51

1094

Kayla Widman Candelwood (HHH)

12:08.47

8:05/M

7

 

69

(> 7)

270

Jacky Valsamis Commack Girls

12:08.94

8:05/M

8

 

70

(> 7)

223

Jacey Adler Commack Girls

12:09.66

8:06/M

8

 

71

52

318

Emma Black Finley (HUNT)

12:09.93

8:06/M

8

 

72

(> 7)

238

Audra Dvorak Commack Girls

12:10.18

8:07/M

7

 

73

53

979

Jakerria Mark Oregon (PM)

12:10.49

8:07/M

7

 

74

(> 7)

253

Allyson Mann Commack Girls

12:12.28

8:08/M

7

 

75

(> 7)

260

Kerri Neville Commack Girls

12:12.60

8:08/M

8

 

76

54

766

Jaclyn Barreca Miller Place

12:12.92

8:08/M

7

 

77

55

1055

Jamie Vasquez Bay Shore

12:13.62

8:09/M

7

 

78

56

1084

Autumn Morris Candelwood (HHH)

12:14.78

8:09/M

7

 

79

(> 7)

269

Juliana Sikorski Commack Girls

12:15.49

8:10/M

7

 

80

57

762

Kaitlyn Sciarrino Rocky Point

12:16.18

8:11/M

8

 

81

58

340

Grace Rowley Finley (HUNT)

12:17.60

8:11/M

8

 

82

(> 7)

1056

Tianna Victoria Bay Shore

12:18.18

8:12/M

8

 

83

59

754

Una Cooper Rocky Point

12:21.35

8:14/M

8

 

84

60

755

Gill Dorsi Rocky Point

12:22.70

8:15/M

8

 

85

61

769

Parker Chase Miller Place

12:23.76

8:15/M

8

 

86

62

490

Casey McKenna Stimson - WW

12:24.70

8:16/M

 

87

63

487

Jackie DeBruin Stimson - WW

12:24.93

8:16/M

 

88

(> 7)

1024

Taylor Barbour Bay Shore

12:25.61

8:17/M

7

 

89

64

983

Sarah Poopert Oregon (PM)

12:25.81

8:17/M

7

 

90

65

768

Jessica Caggiano Miller Place

12:26.48

8:17/M

7

 

91

(> 7)

247

Sarah Harrison Commack Girls

12:32.50

8:21/M

8

 

92

(> 7)

1039

Kayla Maisonave Bay Shore

12:32.85

8:21/M

7

 

93

66

1241

courtney hollingsworth Comsewogue

12:35.98

8:23/M

7

 

94

67

1259

maria zorn Comsewogue

12:37.43

8:25/M

7

 

95

68

1071

Katherine Holmquest, Candelwood (HHH)

12:39.47

8:26/M

7

 

96

(> 7)

763

Amelia Stoddard Rocky Point

12:40.53

8:27/M

8

 

97

69

725

Ileana Castellanos West Hollow (HHH)

12:41.72

8:27/M

8

 

98

70

644

Sofia Rizzuto Oakdale (CONN)

12:42.01

8:28/M

8

 

99

(> 7)

1050

Alicia Roman Bay Shore

12:44.04

8:29/M

7

 

100

71

798

Olivia Johnson Miller Place

12:45.35

8:30/M

7

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

72

727

Maira Gomis West Hollow (HHH)

12:45.90

8:30/M

8

 

102

73

730

Anna Kim West Hollow (HHH)

12:47.15

8:31/M

8

 

103

(> 7)

233

Grace Dallaglio Commack Girls

12:48.24

8:32/M

8

 

104

74

1378

Emily Tobin Sequoya (Sachem)

12:49.21

8:33/M

8

 

105

(> 7)

778

Lauren Magill Miller Place

12:53.01

8:35/M

8

 

106

75

492

Emma Palka Stimson - WW

12:54.66

8:36/M

 

107

(> 7)

265

Valerie Sampson Commack Girls

12:55.77

8:37/M

8

 

108

(> 7)

271

Elizabeth Van Loon Commack Girls

12:56.00

8:37/M

7

 

109

76

973

Kaitlyn Cestaro Oregon (PM)

12:56.89

8:37/M

8

 

110

(> 7)

1044

Tajah McCray Bay Shore

12:59.43

8:39/M

8

 

111

(> 7)

1379

Dana Tyner Sequoya (Sachem)

13:05.75

8:43/M

8

 

112

(> 7)

1381

Kaitlin Veigh Sequoya (Sachem)

13:07.42

8:45/M

8

 

113

77

869

Kaylee McCarty Robert Moses (NB)

13:09.49

8:46/M

8

 

114

78

631

Emily Loeschner Oakdale (CONN)

13:10.50

8:47/M

8

 

115

79

1250

lauren roden Comsewogue

13:12.49

8:48/M

7

 

116

(> 7)

781

Rebecca Piekarski Miller Place

13:13.06

8:49/M

8

 

117

80

875

Kyra Puma Robert Moses (NB)

13:19.28

8:53/M

7

 

118

(> 7)

249

Sarah Huh Commack Girls

13:19.81

8:53/M

8

 

119

81

610

Taylor Cole Oakdale (CONN)

13:22.68

8:55/M

7

 

120

(> 7)

1369

Carly Napoli Sequoya (Sachem)

13:23.70

8:55/M

7

 

121

82

320

Madison Colwin Finley (HUNT)

13:24.83

8:56/M

8

 

122

83

334

Sabrinna Mills Finley (HUNT)

13:25.67

8:57/M

8

 

123

84

1091

Adrienne Vitelli Candelwood (HHH)

13:26.07

8:57/M

8

 

124

85

856

Casey Carbonaro Robert Moses (NB)

13:26.52

8:57/M

7

 

125

86

724

Sarah Buchanan West Hollow (HHH)

13:27.00

8:58/M

8

 

126

87

1254

marissa tirino Comsewogue

13:29.18

8:59/M

7

 

127

(> 7)

425

Fei Bronz West Babylon

13:30.00

9:00/M

7

 

128

88

729

Loolo Jack West Hollow (HHH)

13:30.76

9:00/M

8

 

129

89

1086

Tina Ranjbar Candelwood (HHH)

13:31.29

9:01/M

8

 

130

(> 7)

431

Emily Happich West Babylon

13:31.87

9:01/M

7

 

131

90

1253

gianna sammartino Comsewogue

13:34.15

9:03/M

7

 

132

91

874

Renee Prince Robert Moses (NB)

13:34.96

9:03/M

7

 

133

(> 7)

436

Brittany Korsah West Babylon

13:35.20

9:03/M

7

 

134

(> 7)

1232

renee clark Comsewogue

13:36.60

9:04/M

8

 

135

(> 7)

429

Cammi Farash West Babylon

13:40.05

9:07/M

7

 

136

(> 7)

792

Nicole Johnson Miller Place

13:43.92

9:09/M

7

 

137

(> 7)

775

Kailey Kibbel Miller Place

13:48.99

9:12/M

7

 

138

(> 7)

785

Brittany Savarese Miller Place

13:49.89

9:13/M

7

 

139

92

488

Emily Ferrante Stimson - WW

13:50.66

9:13/M

 

140

(> 7)

779

Ariele Manzo Miller Place

13:50.89

9:13/M

7

 

141

(> 7)

770

Kathleen Doherty Miller Place

13:51.30

9:14/M

7

 

142

(> 7)

753

Emily Aleci Rocky Point

13:54.83

9:16/M

8

 

143

93

980

Janelle Miller Oregon (PM)

13:55.44

9:17/M

7

 

144

(> 7)

757

Hunter Gill Rocky Point

13:55.88

9:17/M

7

 

145

(> 7)

1230

joann chan Comsewogue

13:56.19

9:17/M

8

 

146

(> 7)

634

Kaitlyn Matteo Oakdale (CONN)

13:56.59

9:17/M

7

 

147

94

319

Rebecca Caballero Finley (HUNT)

13:57.57

9:18/M

7

 

148

(> 7)

782

Maria Rastelli Miller Place

14:02.50

9:21/M

8

 

149

(> 7)

1054

Tayla Straub Bay Shore

14:03.20

9:22/M

7

 

150

(> 7)

1040

Dana Mauro Bay Shore

14:03.58

9:22/M

8

 

151

(> 7)

235

Jaclyn Dentrone Commack Girls

14:03.95

9:22/M

7

 

152

(> 7)

1251

ariana ruddy Comsewogue

14:04.26

9:23/M

8

 

153

(> 7)

326

Ann Glackin Finley (HUNT)

14:04.62

9:23/M

8

 

154

95

873

Melisa Olgun Robert Moses (NB)

14:04.98

9:23/M

8

 

155

(> 7)

272

Chelsea Wexler Commack Girls

14:07.78

9:25/M

7

 

156

(> 7)

772

Isabella Finamore Miller Place

14:09.49

9:26/M

7

 

157

96

1072

Maya Khanat Candelwood (HHH)

14:11.46

9:27/M

8

 

158

(> 7)

780

Sabrina Manzo Miller Place

14:17.87

9:31/M

8

 

159

(> 7)

629

Gabriella Leo Oakdale (CONN)

14:20.44

9:33/M

8

 

160

97

726

Maia Gomis West Hollow (HHH)

14:20.98

9:33/M

8

 

161

98

723

Natasha Bajaj West Hollow (HHH)

14:21.23

9:34/M

8

 

162

(< 5)

485

Cassandra Lenihan Babylon

14:25.16

9:37/M

7

 

163

(> 7)

776

Paige Kibbel Miller Place

14:26.83

9:37/M

7

 

164

(> 7)

1046

Nicholle Parsons Bay Shore

14:27.78

9:38/M

7

 

165

(> 7)

1377

Jessica Serpe Sequoya (Sachem)

14:28.02

9:39/M

7

 

166

(> 7)

1027

Nicole Chwalek Bay Shore

14:31.38

9:41/M

7

 

167

(> 7)

1239

elise hayter Comsewogue

14:34.73

9:43/M

8

 

168

(> 7)

336

Jean Morgenstern Finley (HUNT)

14:42.27

9:48/M

8

 

169

(> 7)

1236

gabriela fernandez Comsewogue

14:44.80

9:49/M

7

 

170

99

963

Kyra Edwards Saxton - South Ocean

14:45.77

9:50/M

8

 

171

(> 7)

732

Alexa Stern West Hollow (HHH)

14:47.91

9:51/M

8

 

172

(> 7)

337

Celine Palermo Finley (HUNT)

14:50.91

9:53/M

7

 

173

(> 7)

731

Julia Kosches West Hollow (HHH)

14:54.45

9:56/M

8

 

174

100

6

Jordan Gauvian Saxton - South Ocean

14:55.11

9:57/M

7

 

175

101

960

Maria Carreno Saxton - South Ocean

14:55.64

9:57/M

7

 

176

(> 7)

1238

victoria guzman Comsewogue

14:56.93

9:57/M

7

 

177

(> 7)

19

Cindy Zhang Saxton - South Ocean

14:59.38

9:59/M

7

 

178

(> 7)

784

Ashley Reynolds Miller Place

15:05.86

10:03/M

8

 

179

(> 7)

767

Bobbimarie Battey Miller Place

15:06.83

10:04/M

7

 

180

(> 7)

786

Christina Schaffer Miller Place

15:08.49

10:05/M

7

 

181

(> 7)

335

Morgan Mitchell Finley (HUNT)

15:08.78

10:05/M

7

 

182

(> 7)

795

Hannah Maniuszuko Miller Place

15:10.36

10:07/M

7

 

183

(> 7)

257

Sarah Mellon Commack Girls

15:10.62

10:07/M

7

 

184

102

854

Sophia Borgo Robert Moses (NB)

15:12.25

10:08/M

7

 

185

103

865

Nicole Gonzalez Robert Moses (NB)

15:14.34

10:09/M

8

 

186

(> 7)

878

Karen Thomson Robert Moses (NB)

15:14.61

10:09/M

7

 

187

(> 7)

262

Alexandra Pugliese Commack Girls

15:16.62

10:11/M

8

 

188

(> 7)

787

Rachel Schaffer Miller Place

15:18.32

10:12/M

8

 

189

(> 7)

1045

Devine Obasa Bay Shore

15:18.91

10:12/M

8

 

190

(> 7)

243

April Giacini Commack Girls

15:23.77

10:15/M

7

 

191

(> 7)

765

Samantha Amadeo Miller Place

15:29.06

10:19/M

8

 

192

104

1621

Sarati Haller Stimson - WW

15:31.65

10:21/M

7

 

193

105

987

Marissa Vera Oregon (PM)

15:40.35

10:27/M

7

 

194

(> 7)

230

Giovanna Calderon Commack Girls

15:52.80

10:35/M

8

 

195

(> 7)

1036

Faith Jenkins Bay Shore

16:00.17

10:40/M

8

 

196

(> 7)

988

Lauren Sanchez Oregon (PM)

16:09.55

10:46/M

7

 

197

(> 7)

1359

Alissa Fontana Sequoya (Sachem)

16:20.30

10:53/M

7

 

198

(> 7)

647

Giovanna Saracino Oakdale (CONN)

16:21.02

10:54/M

7

 

199

(> 7)

1622

Angelica Novok Stimson - WW

16:24.24

10:56/M

8

 

200

(> 7)

1247

madison nee Comsewogue

16:26.02

10:57/M

7

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

201

(> 7)

13

Katelyn Philips Saxton - South Ocean

16:26.67

10:57/M

7

 

202

(> 7)

614

Samantha Faicco Oakdale (CONN)

16:29.67

10:59/M

7

 

203

(> 7)

328

Sarah James Finley (HUNT)

16:46.71

11:11/M

7

 

204

(> 7)

321

Katy Dara Finley (HUNT)

16:54.70

11:16/M

7

 

205

(> 7)

1245

daniela marrugo Comsewogue

17:23.00

11:35/M

8

 

206

(> 7)

263

Serena Tulipan Commack Girls

17:36.71

11:44/M

7

 

207

(> 7)

240

Alex Galina Commack Girls

17:49.97

11:53/M

7

 

208

(> 7)

4

Dayna Boone Saxton - South Ocean

18:21.57

12:14/M

7

 

209

(> 7)

17

Samantha Volpe Saxton - South Ocean

18:30.89

12:20/M

7

 

210

(> 7)

246

Ashley Harris Commack Girls

18:31.31

12:21/M

8

 

211

(> 7)

962

Nicole Donnelly Saxton - South Ocean

18:35.82

12:23/M

7

 

212

(> 7)

758

Brianna Keane Rocky Point

19:02.86

12:41/M

7

 

213

(> 7)

959

Chantal Angamarca Saxton - South Ocean

19:14.24

12:49/M

7

 

 

Overall Finish List - Girls

 

Boys and Girls Race

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

1291

Pikulik Nicole Hauppauge

9:27.12

6:18/M

8

 

2

2

1307

Yan Xiaoya Hauppauge

9:38.79

6:25/M

8

 

3

3

98

Rachel Glackin Oldfield (HBF)

10:01.26

6:41/M

8

 

4

4

418

Kalle Weik Sayville

10:18.32

6:52/M

7

 

5

(< 5)

655

DEVON BROWN East Hampton

10:28.07

6:59/M

8

 

6

5

1262

Black Rachel Hauppauge

10:36.27

7:04/M

7

 

7

6

113

Abigail Wax Oldfield (HBF)

10:49.37

7:13/M

8

 

8

(< 5)

657

ANNA PIERMONT East Hampton

10:55.58

7:17/M

8

 

9

(< 5)

654

JACQUI THORSEN East Hampton

11:03.43

7:22/M

7

 

10

7

1273

Incatasciato Kaitlyn Hauppauge

11:14.87

7:29/M

7

 

11

8

109

Jennifer Spreckels Oldfield (HBF)

11:16.91

7:31/M

8

 

12

9

94

Caroline Butler Oldfield (HBF)

11:26.40

7:37/M

7

 

13

10

90

Samantha Bautista Oldfield (HBF)

11:32.98

7:41/M

8

 

14

11

96

Angela Deren Oldfield (HBF)

11:35.24

7:43/M

8

 

15

12

404

Jordan Maddy Sayville

11:42.89

7:48/M

7

 

16

13

411

Jaycee Rodman Sayville

11:43.81

7:49/M

8

 

17

14

939

Jamie Freitag Ronkonkoma (CONN)

11:45.27

7:50/M

7

 

18

15

1297

Savage Casey Hauppauge

11:49.55

7:53/M

8

 

19

16

400

Julia Howland Sayville

11:56.04

7:57/M

8

 

20

17

399

Christine Guinessey Sayville

12:03.04

8:02/M

8

 

21

(< 5)

656

GABBY MCKAY East Hampton

12:15.60

8:10/M

8

 

22

18

1303

Tuozzo Courtney Hauppauge

12:18.28

8:12/M

7

 

23

19

410

Kyla Reitzel Sayville

12:18.55

8:12/M

7

 

24

20

420

Julianna Wilbert Sayville

12:19.31

8:13/M

8

 

25

21

1329

 Christine Vanderweyde Wm. Paca (WF)

12:21.57

8:14/M

 7

 

26

(> 7)

395

Dayna Charlack Sayville

12:24.04

8:16/M

7

 

27

(> 7)

409

Elizabeth Pigott Sayville

12:25.06

8:17/M

8

 

28

22

1290

Petrocelli Amy Hauppauge

12:26.11

8:17/M

7

 

29

23

91

Olivia Betz Oldfield (HBF)

12:27.89

8:18/M

8

 

30

(> 7)

1306

Walker Cristina Hauppauge

12:28.32

8:19/M

7

 

31

24

943

Madeline Kowalevich Ronkonkoma (CONN)

12:28.77

8:19/M

8

 

32

(> 7)

1285

Mercurio Teressa Hauppauge

12:31.01

8:21/M

8

 

33

(> 7)

1263

Cavaliere Nicole Hauppauge

12:36.38

8:24/M

7

 

34

(> 7)

1276

Kaplan Rebecca Hauppauge

12:54.73

8:36/M

8

 

35

(> 7)

1298

Scauri Gabrielle Hauppauge

13:10.05

8:47/M

7

 

36

(> 7)

1299

Shellock Megan Hauppauge

13:11.73

8:47/M

7

 

37

25

955

Emily Stensland Ronkonkoma (CONN)

13:18.57

8:52/M

7

 

38

26

948

Julia Price Ronkonkoma (CONN)

13:20.27

8:53/M

8

 

39

27

932

Brianne Branco Ronkonkoma (CONN)

13:47.93

9:11/M

8

 

40

(> 7)

99

Nora Gleeson Oldfield (HBF)

13:51.68

9:14/M

8

 

41

28

1315

 Crystal Blair Wm. Paca (WF)

14:02.76

9:21/M

 7

 

42

(> 7)

1277

Kim Eunice Hauppauge

14:19.36

9:33/M

7

 

43

29

937

Amanda Florenco Ronkonkoma (CONN)

14:31.87

9:41/M

8

 

44

(> 7)

1261

Barry Hannah Hauppauge

14:32.29

9:41/M

7

 

45

30

954

Carly Stein Ronkonkoma (CONN)

14:36.17

9:44/M

7

 

46

(> 7)

413

Serena Russo Sayville

14:40.20

9:47/M

7

 

47

(> 7)

391

Kelsey Alber Sayville

14:43.08

9:49/M

7

 

48

(> 7)

957

Jessica Terrell Ronkonkoma (CONN)

14:51.56

9:54/M

8

 

49

(> 7)

1284

McCabe Danielle Hauppauge

15:07.52

10:05/M

7

 

50

(> 7)

1294

Ruan Janice Hauppauge

15:22.05

10:15/M

8

 

51

(> 7)

933

Kelsey Burchard Ronkonkoma (CONN)

15:26.70

10:17/M

8

 

52

(> 7)

950

Valerie Quinones Ronkonkoma (CONN)

15:27.41

10:18/M

8

 

53

31

1316

Shyasia Clinton Wm. Paca (WF)

15:29.51

10:19/M

8

 

54

(> 7)

931

Stephanie Brabender Ronkonkoma (CONN)

15:43.14

10:29/M

7

 

55

(> 7)

951

Vicky Quinones Ronkonkoma (CONN)

15:46.01

10:31/M

8

 

56

32

1320

Marqueanna Jemmott Wm. Paca (WF)

15:47.17

10:31/M

8

 

57

33

1327

 Faith Ruiz Wm. Paca (WF)

15:56.60

10:37/M

 8

 

58

34

1323

 Sindy Lizama Wm. Paca (WF)

16:44.09

11:09/M

 7

 

59

35

1310

 Antonique  Lloyd Wm. Paca (WF)

17:54.71

11:56/M

 7

 

 

Overall Finish List - Boys

 

Boys Race A

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

1110

Anthony Salvo Murphy Boys (WM)

8:53.88

8:53/M

8

 

2

2

1103

Young Hur Murphy Boys (WM)

8:57.78

8:57/M

7

 

3

3

86

Lucas Webb Mattituck

8:58.19

8:58/M

8

 

4

4

310

Michael Reilly Gelinas - WM

9:03.51

9:03/M

8

 

5

5

1012

Will Reed East Islip

9:12.95

9:12/M

8

 

6

6

1096

Jon Barbieri Murphy Boys (WM)

9:13.27

9:13/M

7

 

7

7

362

Kamil Wietrak Lindenhurst

9:26.39

9:26/M

8

 

8

8

1185

Nick Grande Accompsett (SMIT)

9:26.68

9:26/M

8

 

9

9

921

Marcus Pedersen Northport Middle School

9:27.69

9:27/M

7

 

10

10

1009

Cody Piscitelli East Islip

9:32.50

9:32/M

8

 

11

11

130

Paul Freda Westhampton Beach

9:34.96

9:34/M

7

 

12

12

197

Jack Azarra Shoreham Wading River

9:37.13

9:37/M

8

 

13

13

71

Thomas Hoeg Mattituck

9:38.72

9:38/M

7

 

14

14

70

Matt Hefferman Mattituck

9:42.78

9:42/M

7

 

15

15

853

Kareem Youseff Copiague

9:43.06

9:43/M

8th

 

16

16

378

Tom McRae East Northport

9:43.36

9:43/M

7

 

17

17

76

Elliot Lang Mattituck

9:44.09

9:44/M

8

 

18

18

364

Dan Behrens East Northport

9:50.62

9:50/M

8

 

19

19

1109

Chris Russo Murphy Boys (WM)

9:52.72

9:52/M

7

 

20

20

991

Michael Barra East Islip

9:53.32

9:53/M

8

 

21

21

1013

Will Reich East Islip

9:53.91

9:53/M

7

 

22

22

907

Ryan Bolitho Northport Middle School

9:54.26

9:54/M

8

 

23

23

307

Glen Pinkava Gelinas - WM

9:55.23

9:55/M

7

 

24

24

990

Brain Allgeier East Islip

9:55.80

9:55/M

8

 

25

25

373

Sean Inzerillo East Northport

9:56.07

9:56/M

7

 

26

26

177

Matt Martinsen Kings Park

9:56.64

9:56/M

8

 

27

27

285

Christopher Grillo Gelinas - WM

9:58.98

9:58/M

8

 

28

28

172

Connor Hull Kings Park

10:00.30

10:00/M

7

 

29

29

206

Michael Godfrey Shoreham Wading River

10:01.52

10:01/M

8

 

30

30

66

Eddie Dowling Mattituck

10:03.62

10:03/M

8

 

31

31

1195

James Moran Accompsett (SMIT)

10:03.89

10:03/M

7

 

32

32

923

Jeremy Rescott Northport Middle School

10:04.09

10:04/M

7

 

33

33

178

Joseph McClung Kings Park

10:08.08

10:08/M

8

 

34

34

541

Bryan Guan Sagamore - Sachem

10:09.21

10:09/M

8

 

35

35

383

Matt Ottomanelli East Northport

10:13.08

10:13/M

7

 

36

36

273

Dylan Abad Gelinas - WM

10:14.12

10:14/M

8

 

37

37

139

Thomas Lambert Westhampton Beach

10:14.74

10:14/M

7

 

38

38

185

Will Plate Kings Park

10:15.07

10:15/M

7

 

39

39

161

John Davignon Kings Park

10:15.30

10:15/M

8

 

40

40

905

Alex Atkinson Northport Middle School

10:15.66

10:15/M

7

 

41

41

1106

Vinny Pepitone Murphy Boys (WM)

10:16.04

10:16/M

7

 

42

42

1108

Reynaldo Rosefort Murphy Boys (WM)

10:16.39

10:16/M

7

 

43

43

1006

Alex Ortmann East Islip

10:17.16

10:17/M

8

 

44

44

1192

Andrew Maidhof Accompsett (SMIT)

10:18.42

10:18/M

8

 

45

45

165

Jacob Feibusch Kings Park

10:18.86

10:18/M

7

 

46

46

384

Caleb Paquett East Northport

10:20.13

10:20/M

8

 

47

47

547

Max Osterberg Sagamore - Sachem

10:21.62

10:21/M

8

 

48

48

1102

Joey Hines Murphy Boys (WM)

10:22.67

10:22/M

8

 

49

49

842

Christian Rojas Copiague

10:23.79

10:23/M

8th

 

50

50

291

Daniel Kikel Gelinas - WM

10:24.08

10:24/M

8

 

51

(> 7)

1111

Mike Sepe Murphy Boys (WM)

10:28.71

10:28/M

7

 

52

51

84

Greg Sheryll Mattituck

10:29.94

10:29/M

8

 

53

52

148

Sam Santora Westhampton Beach

10:30.60

10:30/M

8

 

54

53

1202

Ryan Scheinberg Accompsett (SMIT)

10:30.92

10:30/M

8

 

55

54

1340

Sean Hannett Samoset (Sachem)

10:31.59

10:31/M

7

 

56

55

87

Charles Zaloom Mattituck

10:32.20

10:32/M

8

 

57

56

1342

Johnathan Lauer Samoset (Sachem)

10:34.03

10:34/M

7

 

58

57

1186

Mike Hussey Accompsett (SMIT)

10:35.72

10:35/M

8

 

59

58

170

Bryan Homeyer Kings Park

10:36.70

10:36/M

8

 

60

59

832

Burack Kaya Copiague

10:37.18

10:37/M

8th

 

61

60

1004

Jarett Molin East Islip

10:37.39

10:37/M

8

 

62

61

293

Alexander Langrock Gelinas - WM

10:38.29

10:38/M

7

 

63

62

914

James Heinzman Northport Middle School

10:38.97

10:38/M

7

 

64

63

1187

Matt Kolasinski Accompsett (SMIT)

10:39.44

10:39/M

8

 

65

(> 7)

999

Donte Iodice East Islip

10:41.67

10:41/M

8

 

66

64

361

Jeevan Vangala Lindenhurst

10:42.12

10:42/M

8

 

67

65

917

Jack Maline Northport Middle School

10:42.73

10:42/M

7

 

68

66

289

Joseph Kamoua Gelinas - WM

10:43.50

10:43/M

7

 

69

67

927

Andrew Roniger Northport Middle School

10:43.96

10:43/M

7

 

70

68

828

David Gonzalez Copiague

10:44.34

10:44/M

8th

 

71

69

549

Nick Cossese Sagamore - Sachem

10:44.66

10:44/M

7

 

72

70

1184

Mike Fandozzi Accompsett (SMIT)

10:45.14

10:45/M

8

 

73

(> 7)

65

Wally Bunker Mattituck

10:45.70

10:45/M

8

 

74

71

363

Vincent Ballarano East Northport

10:46.13

10:46/M

8

 

75

72

217

Luke Piotrowski Shoreham Wading River

10:47.14

10:47/M

8

 

76

(> 7)

1201

Mike Russo Accompsett (SMIT)

10:48.03

10:48/M

7

 

77

(> 7)

282

Peter Duffy Gelinas - WM

10:51.15

10:51/M

8

 

78

73

381

Sam Napoli East Northport

10:51.52

10:51/M

8

 

79

74

138

Justin Kuey Westhampton Beach

10:51.97

10:51/M

8

 

80

75

1349

Tim Urbom Samoset (Sachem)

10:52.63

10:52/M

7

 

81

(> 7)

1097

Kevin Caltabiano Murphy Boys (WM)

10:53.88

10:53/M

8

 

82

76

548

Nicholas Garofalo Sagamore - Sachem

10:54.36

10:54/M

7

 

83

(> 7)

163

Anthony Donroe Kings Park

10:56.12

10:56/M

8

 

84

77

119

Nick Auletti Westhampton Beach

10:56.83

10:56/M

8

 

85

(> 7)

315

Daniel Ubilla Gelinas - WM

10:57.31

10:57/M

8

 

86

78

196

Warren Adote Shoreham Wading River

10:57.59

10:57/M

7

 

87

79

143

Caleb Mason Westhampton Beach

10:58.16

10:58/M

7

 

88

80

848

Franklin Tejada Copiague

10:59.07

10:59/M

7th

 

89

(> 7)

304

Gregory Petraco Gelinas - WM

11:00.10

11:00/M

8

 

90

81

553

Tyler Murray Sagamore - Sachem

11:01.39

11:01/M

7

 

91

(> 7)

918

R.J. McCusker Northport Middle School

11:02.65

11:02/M

8

 

92

(> 7)

284

Jack Gaffney Gelinas - WM

11:03.15

11:03/M

8

 

93

(> 7)

1116

Dean Taylor Murphy Boys (WM)

11:04.15

11:04/M

7

 

94

82

827

Brian Fong Copiague

11:04.41

11:04/M

7th

 

95

83

215

Anthony Peraza Shoreham Wading River

11:07.48

11:07/M

7

 

96

(> 7)

1113

Ezra Solomon Murphy Boys (WM)

11:07.81

11:07/M

8

 

97

(> 7)

1178

Thomas Bernard Accompsett (SMIT)

11:08.21

11:08/M

7

 

98

(> 7)

920

Eddie O'Brien Northport Middle School

11:09.13

11:09/M

7

 

99

84

467

Joseph Varca Seneca - Sachem

11:11.67

11:11/M

8

 

100

85

550

Stephen Mercado Sagamore - Sachem

11:12.78

11:12/M

7

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

(> 7)

1098

Peter DiGennaro Murphy Boys (WM)

11:13.19

11:13/M

7

 

102

(> 7)

1115

Jayden Tacetta Murphy Boys (WM)

11:13.97

11:13/M

8

 

103

(> 7)

1190

Liam Lasurdo Accompsett (SMIT)

11:14.95

11:14/M

7

 

104

86

674

Lucas Krause Hampton Bays

11:16.38

11:16/M

 

105

87

542

Christopher Olsen Sagamore - Sachem

11:16.90

11:16/M

8

 

106

(> 7)

74

Frank Imbriano Mattituck

11:17.78

11:17/M

8

 

107

(> 7)

75

Joe Kelly Mattituck

11:19.01

11:19/M

7

 

108

88

677

John Ferguson Hampton Bays

11:19.50

11:19/M

8

 

109

89

836

Ernesto Nolasco Copiague

11:20.43

11:20/M

7th

 

110

(> 7)

182

Doug Mullen Kings Park

11:20.80

11:20/M

7

 

111

(> 7)

179

Brian McQuaid Kings Park

11:22.23

11:22/M

7

 

112

(> 7)

1118

Nick Vitale Murphy Boys (WM)

11:23.37

11:23/M

8

 

113

(> 7)

370

Jack Fitzmaurice East Northport

11:23.85

11:23/M

7

 

114

(> 7)

1182

Matt D'Ambrosio Accompsett (SMIT)

11:24.98

11:24/M

8

 

115

(> 7)

1180

Charles Campisi Accompsett (SMIT)

11:25.70

11:25/M

8

 

116

(> 7)

1099

Kai Donoghue Murphy Boys (WM)

11:26.38

11:26/M

7

 

117

(> 7)

78

Kevin Mahon Mattituck

11:27.05

11:27/M

7

 

118

90

678

Jason Ha Hampton Bays

11:27.62

11:27/M

8

 

119

(> 7)

366

Tyler Burke East Northport

11:28.82

11:28/M

8

 

120

(> 7)

1101

Jake Fortanelli Murphy Boys (WM)

11:29.29

11:29/M

8

 

121

(> 7)

1117

Trevor Thornton Murphy Boys (WM)

11:30.04

11:30/M

7

 

122

(> 7)

302

Luke Paccione Gelinas - WM

11:30.92

11:30/M

7

 

123

(> 7)

79

James McDonald Mattituck

11:31.59

11:31/M

7

 

124

91

681

Alex Reimer Hampton Bays

11:31.97

11:31/M

7

 

125

92

683

Evan Signorelli Hampton Bays

11:32.33

11:32/M

7

 

126

93

199

Noah Blunnie Shoreham Wading River

11:32.69

11:32/M

7

 

127

94

204

Ryan DiLisio Shoreham Wading River

11:32.99

11:32/M

7

 

128

(> 7)

390

Connor Widmaier East Northport

11:33.32

11:33/M

7

 

129

(> 7)

1114

Aidan Swift Murphy Boys (WM)

11:33.60

11:33/M

8

 

130

(> 7)

1100

Tyler Ferreira Murphy Boys (WM)

11:35.66

11:35/M

7

 

131

(> 7)

176

Vincent Mangogna Kings Park

11:37.83

11:37/M

8

 

132

(> 7)

1107

Aaron Retting Murphy Boys (WM)

11:39.69

11:39/M

7

 

133

(> 7)

1104

Kevin Lin Murphy Boys (WM)

11:40.78

11:40/M

8

 

134

(> 7)

544

Herrick Lam Sagamore - Sachem

11:41.72

11:41/M

7

 

135

(> 7)

834

Christian McGhee Copiague

11:42.46

11:42/M

7th

 

136

95

1339

Alex Gudice Samoset (Sachem)

11:44.07

11:44/M

7

 

137

(> 7)

382

Troy Odin East Northport

11:44.77

11:44/M

7

 

138

(> 7)

301

Timothy Ogazon Gelinas - WM

11:45.89

11:45/M

8

 

139

(> 7)

83

Sean Robbins Mattituck

11:48.18

11:48/M

7

 

140

96

357

Kyle Schepis Lindenhurst

11:48.92

11:48/M

8

 

141

(> 7)

295

Braxton Maldonado Gelinas - WM

11:51.70

11:51/M

7

 

142

(> 7)

1002

Jake MacMorris East Islip

11:52.72

11:52/M

8

 

143

(> 7)

299

Andy O'Brien Gelinas - WM

11:53.88

11:53/M

8

 

144

(> 7)

1207

Connor Yanosik Accompsett (SMIT)

11:54.43

11:54/M

7

 

145

97

353

Matt Licht Lindenhurst

11:55.61

11:55/M

8

 

146

98

150

Lucas Sidor Westhampton Beach

11:56.64

11:56/M

8

 

147

(> 7)

1194

Nick Monastero Accompsett (SMIT)

11:57.31

11:57/M

7

 

148

(> 7)

546

John DeWall Sagamore - Sachem

11:59.06

11:59/M

7

 

149

(> 7)

844

Tephonte Smith Copiague

12:01.46

12:01/M

8th

 

150

99

679

Taite Joslin Hampton Bays

12:02.46

12:02/M

7

 

151

100

1337

Jason Ennis Samoset (Sachem)

12:02.76

12:02/M

7

 

152

(> 7)

1119

Adain Winter Murphy Boys (WM)

12:03.61

12:03/M

7

 

153

101

352

John LaBianca Lindenhurst

12:04.82

12:04/M

8

 

154

(> 7)

389

Shawn Weigand East Northport

12:07.18

12:07/M

7

 

155

(> 7)

195

Jaret Acer Shoreham Wading River

12:08.16

12:08/M

7

 

156

(> 7)

209

Anthony Lynch Shoreham Wading River

12:08.45

12:08/M

7

 

157

(> 7)

1188

Evan Khordac Accompsett (SMIT)

12:09.30

12:09/M

7

 

158

(> 7)

68

Jacob Golanec Mattituck

12:11.45

12:11/M

7

 

159

102

351

Jack Kunis Lindenhurst

12:13.13

12:13/M

8

 

160

(> 7)

141

Sam Manowitz Westhampton Beach

12:14.79

12:14/M

7

 

161

(> 7)

1176

Ethan Banger Accompsett (SMIT)

12:24.64

12:24/M

7

 

162

(> 7)

1205

Chris VanderBrink Accompsett (SMIT)

12:25.22

12:25/M

7

 

163

(> 7)

1200

Chris Philips Accompsett (SMIT)

12:26.11

12:26/M

7

 

164

(> 7)

911

Patrick Gibbons Northport Middle School

12:28.44

12:28/M

7

 

165

(> 7)

554

Victor Guan Sagamore - Sachem

12:29.10

12:29/M

7

 

166

(> 7)

555

Yousuf Shah Sagamore - Sachem

12:29.25

12:29/M

7

 

167

(> 7)

221

Vincent Uzzi Shoreham Wading River

12:36.54

12:36/M

7

 

168

(> 7)

849

Chandler Vollaro Copiague

12:41.75

12:41/M

7th

 

169

(> 7)

297

Dylan Michaels Gelinas - WM

12:46.85

12:46/M

8

 

170

(> 7)

145

Matthias Phillips Westhampton Beach

12:49.50

12:49/M

8

 

171

(> 7)

551

Thomas Linder Sagamore - Sachem

12:50.40

12:50/M

7

 

172

(> 7)

149

Jack Seeliger Westhampton Beach

12:50.79

12:50/M

7

 

173

(> 7)

140

Thomas Lennon Westhampton Beach

12:51.76

12:51/M

7

 

174

103

463

Alec Palido Seneca - Sachem

12:53.52

12:53/M

7

 

175

(> 7)

1112

Jimmy Slater Murphy Boys (WM)

12:55.41

12:55/M

7

 

176

104

1341

Jason Knox Samoset (Sachem)

12:59.13

12:59/M

7

 

177

105

451

Chris Corr Seneca - Sachem

13:00.17

13:00/M

7

 

178

106

350

Ceo Hinzey Lindenhurst

13:01.00

13:01/M

8

 

179

(> 7)

1203

Michael Stevenson Accompsett (SMIT)

13:02.88

13:02/M

7

 

180

(> 7)

180

Ian Mealie Kings Park

13:03.70

13:03/M

8

 

181

107

1338

Gregory Franz Samoset (Sachem)

13:14.10

13:14/M

7

 

182

(> 7)

305

Alexander Pfitzer Gelinas - WM

13:17.64

13:17/M

7

 

183

(> 7)

1191

Derek Madarasz Accompsett (SMIT)

13:22.38

13:22/M

8

 

184

(> 7)

545

Jason Lee Sagamore - Sachem

13:22.88

13:22/M

7

 

185

(> 7)

216

Adam Perricone Shoreham Wading River

13:24.48

13:24/M

8

 

186

(> 7)

843

Erick Rosado Copiague

13:26.10

13:26/M

8th

 

187

(> 7)

850

Ronald Walker Copiague

13:27.54

13:27/M

7th

 

188

(> 7)

840

Reyson Pena Copiague

13:27.77

13:27/M

8th

 

189

(> 7)

313

Conor Smith Gelinas - WM

13:31.01

13:31/M

7

 

190

108

459

Jack McDonald Seneca - Sachem

13:31.38

13:31/M

7

 

191

(> 7)

117

Nick Arpino Westhampton Beach

13:31.72

13:31/M

8

 

192

(> 7)

1189

Stephen Kyranakis Accompsett (SMIT)

13:32.58

13:32/M

7

 

193

(> 7)

910

Michael Fischer Northport Middle School

13:33.46

13:33/M

7

 

194

(> 7)

171

Eric Homeyer Kings Park

13:34.23

13:34/M

8

 

195

(> 7)

1350

Dan Wylie Samoset (Sachem)

13:36.24

13:36/M

7

 

196

(> 7)

1335

Jeremiah Cato Samoset (Sachem)

13:43.26

13:43/M

7

 

197

(> 7)

385

Joe Recchio East Northport

13:43.57

13:43/M

8

 

198

109

464

James Parkin Seneca - Sachem

13:45.76

13:45/M

7

 

199

(> 7)

347

Ernesto Caceres Lindenhurst

13:46.13

13:46/M

8

 

200

110

684

Jacob Wilson Hampton Bays

13:47.06

13:47/M

8

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

201

(> 7)

189

Justin Sanchez Kings Park

13:57.77

13:57/M

7

 

202

(> 7)

200

Matt Burcham Shoreham Wading River

14:00.61

14:00/M

7

 

203

(> 7)

680

Adam Ortiz Hampton Bays

14:05.18

14:05/M

8

 

204

(> 7)

924

Mitchell Rittenhouse Northport Middle School

14:06.90

14:06/M

8

 

205

(> 7)

358

Zachary Sica Lindenhurst

14:10.23

14:10/M

8

 

206

111

457

Chris Mannino Seneca - Sachem

14:14.08

14:14/M

7

 

207

(> 7)

348

Aidan Denaher Lindenhurst

14:23.74

14:23/M

8

 

208

(> 7)

820

Malik Butler Copiague

15:01.57

15:01/M

8th

 

209

(> 7)

1336

Guy Dellacave Samoset (Sachem)

15:26.57

15:26/M

7

 

210

(> 7)

1344

Ruthvik Mittakola Samoset (Sachem)

15:26.97

15:26/M

7

 

211

(> 7)

845

Dante Simmons Copiague

15:27.71

15:27/M

7th

 

212

112

466

Scott Stagner Seneca - Sachem

15:27.96

15:27/M

7

 

213

(> 7)

365

Nick Brunone East Northport

15:35.59

15:35/M

7

 

 

Overall Finish List - Boys

 

Girls Race A

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

(< 5)

675

Ashley Bemis Hampton Bays

12:17.73

8:11/M

8

 

 

Overall Finish List - Boys

 

Boys Race B

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

35

Ryan Grazino Commack Boys

8:41.53

5:47/M

8

 

2

2

740

Dan Infranco Rocky Point

9:02.59

6:01/M

8

 

3

3

44

Dominic Morace Commack Boys

9:10.18

6:07/M

7

 

4

4

1355

Nick Caruaana Sequoya (Sachem)

9:12.68

6:08/M

8

 

5

5

469

Christopher Adamo Babylon

9:17.87

6:11/M

8

 

6

6

56

Ian Rubin Commack Boys

9:26.62

6:17/M

8

 

7

7

1128

John Boyzok Nessaquake (SMIT)

9:27.52

6:18/M

8

 

8

8

1138

Nick Lamanna Nessaquake (SMIT)

9:28.35

6:19/M

8

 

9

9

24

Robert Botticelli Commack Boys

9:29.30

6:19/M

8

 

10

10

1172

Nicholas Rupolo Dawnwood (MC)

9:31.05

6:21/M

8

 

11

11

1146

Tanner Quinn Nessaquake (SMIT)

9:31.92

6:21/M

8

 

12

12

41

Noah Marinaro Commack Boys

9:32.20

6:21/M

8

 

13

13

1034

Oliver Hendricks Bay Shore

9:35.72

6:23/M

7

 

14

14

970

Lucas Angrisani Oregon (PM)

9:36.63

6:24/M

7

 

15

15

62

Patrick Zeng Commack Boys

9:37.30

6:25/M

8

 

16

16

595

Yahvier Sanchez Great Hollow

9:38.11

6:25/M

8

 

17

17

570

Raymond Hawkins Great Hollow

9:39.89

6:26/M

7

 

18

18

34

Kevin Gaughan Commack Boys

9:41.05

6:27/M

8

 

19

19

971

Jacob Bernacco Oregon (PM)

9:41.25

6:27/M

8

 

20

20

1144

John Musemeci Nessaquake (SMIT)

9:44.47

6:29/M

8

 

21

21

1088

Frank Tricamo, Candelwood (HHH)

9:46.58

6:31/M

8

 

22

(> 7)

52

Devon Price Commack Boys

9:46.94

6:31/M

8

 

23

(> 7)

37

Steven Horowitz Commack Boys

9:47.34

6:31/M

8

 

24

22

475

Sean Quigley Babylon

9:48.97

6:32/M

8

 

25

23

558

Ryan Budney Great Hollow

9:49.25

6:33/M

8

 

26

24

1257

robert verdisco Comsewogue

9:50.07

6:33/M

8

 

27

25

1149

Joseph Soriano Nessaquake (SMIT)

9:52.49

6:35/M

8

 

28

26

477

Robert Sweet Babylon

9:53.60

6:35/M

8

 

29

27

1032

Andrew Estes Bay Shore

9:54.93

6:36/M

8

 

30

28

1083

Liam Minerva, Candelwood (HHH)

9:55.22

6:37/M

8

 

31

29

1028

John Corrado Bay Shore

9:55.46

6:37/M

8

 

32

(> 7)

39

Sean Kennedy Commack Boys

9:56.65

6:37/M

7

 

33

30

808

Isaiah Nieves Miller Place

9:58.94

6:39/M

8

 

34

31

440

Christopher Mulford West Babylon

10:00.23

6:40/M

7

 

35

(> 7)

40

Max Kohlroser Commack Boys

10:00.74

6:40/M

7

 

36

32

556

Joseph Adler Great Hollow

10:02.23

6:41/M

8

 

37

(> 7)

38

Zach James Commack Boys

10:03.31

6:42/M

7

 

38

33

1130

Steven Cuccurullo Nessaquake (SMIT)

10:04.36

6:43/M

7

 

39

(> 7)

58

Hassam Syed Commack Boys

10:06.75

6:44/M

8

 

40

34

1077

James Madden, Candelwood (HHH)

10:08.93

6:45/M

8

 

41

35

562

Daniel Claxton Great Hollow

10:09.36

6:46/M

7

 

42

36

589

Peter Raso Great Hollow

10:10.46

6:47/M

7

 

43

37

443

Thaddeus Plezia West Babylon

10:10.77

6:47/M

8

 

44

38

438

Justin Leeb West Babylon

10:12.11

6:48/M

8

 

45

39

1165

Devin Panzarella Dawnwood (MC)

10:12.38

6:48/M

8

 

46

40

1082

Kenneth Meserole, Candelwood (HHH)

10:13.79

6:49/M

8

 

47

41

1069

Jonathan Hargrove Candelwood (HHH)

10:14.15

6:49/M

8

 

48

42

736

Ian Goodman Rocky Point

10:14.54

6:49/M

8

 

49

43

1226

Salvator Scalercio Selden (MC)

10:18.44

6:52/M

7

 

50

44

982

Trevor Okula Oregon (PM)

10:21.22

6:54/M

8

 

51

45

744

Tom Mullins Rocky Point

10:21.65

6:54/M

8

 

52

46

1060

Evan Boriskin Candelwood (HHH)

10:23.51

6:55/M

8

 

53

47

600

Matthew Tullo Great Hollow

10:24.14

6:56/M

7

 

54

(> 7)

32

Nick Ferraro Commack Boys

10:24.45

6:56/M

8

 

55

48

474

James O'Hara Babylon

10:24.96

6:56/M

7

 

56

(> 7)

575

William Kass Great Hollow

10:25.89

6:57/M

7

 

57

49

1134

Thomas Hunt Nessaquake (SMIT)

10:26.27

6:57/M

7

 

58

50

1066

Andrew Faber Candelwood (HHH)

10:26.53

6:57/M

8

 

59

(> 7)

1080

Matthew Mattera, Candelwood (HHH)

10:26.88

6:57/M

8

 

60

(> 7)

563

Charlie Compitello Great Hollow

10:27.88

6:58/M

8

 

61

51

1356

Matt Cole Sequoya (Sachem)

10:29.67

6:59/M

7

 

62

52

739

Lucas Hess Rocky Point

10:30.15

7:00/M

8

 

63

(> 7)

27

Kevin Colella Commack Boys

10:30.81

7:00/M

8

 

64

53

1240

mike herold Comsewogue

10:32.70

7:01/M

8

 

65

(> 7)

45

Gerald Moran Commack Boys

10:33.52

7:02/M

8

 

66

54

1209

Ryan Bense Selden (MC)

10:34.51

7:03/M

8

 

67

55

481

Bell Timothy Babylon

10:34.95

7:03/M

7

 

68

56

986

Alec Snyder Oregon (PM)

10:37.13

7:05/M

7

 

69

57

1364

Justin Morris Sequoya (Sachem)

10:37.56

7:05/M

7

 

70

58

1374

Mike Polito Sequoya (Sachem)

10:38.03

7:05/M

8

 

71

59

750

Luke Schulze Rocky Point

10:38.34

7:05/M

8

 

72

60

734

Alex DeMotti Rocky Point

10:38.73

7:05/M

8

 

73

(> 7)

1142

Derek Morelli Nessaquake (SMIT)

10:39.00

7:06/M

8

 

74

(> 7)

1095

Yun Jin Woo, Candelwood (HHH)

10:40.40

7:07/M

8

 

75

61

1371

Nick Pandolfo Sequoya (Sachem)

10:41.30

7:07/M

8

 

76

(> 7)

57

Kevin Servedio Commack Boys

10:41.92

7:07/M

8

 

77

(> 7)

36

Jason Hackett Commack Boys

10:42.67

7:08/M

8

 

78

(> 7)

29

Jake DeMartino Commack Boys

10:43.27

7:09/M

8

 

79

(> 7)

594

Conor Rowan Great Hollow

10:43.70

7:09/M

7

 

80

62

1258

ethan wright Comsewogue

10:43.98

7:09/M

8

 

81

63

805

Anthony Giafortone Miller Place

10:44.30

7:09/M

7

 

82

64

473

Jimmy Malone Babylon

10:44.53

7:09/M

7

 

83

(> 7)

1152

Jake Taub Nessaquake (SMIT)

10:45.18

7:10/M

8

 

84

65

747

Scott Puric Rocky Point

10:45.45

7:10/M

7

 

85

(> 7)

59

Max Watkins Commack Boys

10:46.14

7:11/M

8

 

86

(> 7)

751

Andrew Weik Rocky Point

10:47.38

7:11/M

8

 

87

(> 7)

588

Hunter Pitcoff Great Hollow

10:47.74

7:11/M

7

 

88

(> 7)

28

Christian Condello Commack Boys

10:48.10

7:12/M

8

 

89

(< 5)

1501

Not Listed 1 Late Entry

10:49.12

7:13/M

 

90

66

1047

Ryan Peattie Bay Shore

10:49.41

7:13/M

8

 

91

(> 7)

1090

Kwency Verity Candelwood (HHH)

10:50.85

7:13/M

7

 

92

67

1357

Noah Cone Sequoya (Sachem)

10:51.20

7:14/M

8

 

93

68

1360

Mike Golden Sequoya (Sachem)

10:51.66

7:14/M

8

 

94

69

2

Keith Blandeburgo Saxton - South Ocean

10:54.20

7:16/M

7

 

95

70

8

Matt Hughes Saxton - South Ocean

10:54.46

7:16/M

7

 

96

(> 7)

1145

Devan Pravetz Nessaquake (SMIT)

10:56.60

7:17/M

7

 

97

(> 7)

1358

John Corneuale Sequoya (Sachem)

10:57.81

7:18/M

8

 

98

(> 7)

1353

Lewis Bryant Sequoya (Sachem)

11:01.07

7:21/M

7

 

99

(> 7)

741

Adam Jacobsen Rocky Point

11:04.15

7:23/M

8

 

100

(> 7)

1373

Andrew Polakos Sequoya (Sachem)

11:05.76

7:23/M

8

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

71

985

Josh Rovner Oregon (PM)

11:06.09

7:24/M

7

 

102

(> 7)

31

Jake Finnell Commack Boys

11:06.34

7:24/M

8

 

103

(> 7)

1127

James Bindert Nessaquake (SMIT)

11:09.68

7:26/M

8

 

104

(> 7)

55

Jared Rosenberg Commack Boys

11:10.15

7:27/M

7

 

105

(> 7)

586

Matthew Noce Great Hollow

11:11.43

7:27/M

8

 

106

72

432

Matthew Hatzidakis West Babylon

11:11.77

7:27/M

7

 

107

(> 7)

1372

Justin Pecotti Sequoya (Sachem)

11:12.41

7:28/M

7

 

108

73

427

Luc Coyle West Babylon

11:12.84

7:28/M

8

 

109

74

1026

Ammar Chishti Bay Shore

11:13.24

7:29/M

7

 

110

(> 7)

571

Rudolph Hedlund Great Hollow

11:13.68

7:29/M

8

 

111

(> 7)

748

Matt Ritzmann Rocky Point

11:14.02

7:29/M

8

 

112

(> 7)

1063

Matthew Chang, Candelwood (HHH)

11:14.38

7:29/M

7

 

113

75

441

Kevin Naviloff West Babylon

11:14.70

7:29/M

8

 

114

(> 7)

591

Bryan Redmond Great Hollow

11:15.03

7:30/M

8

 

115

76

1021

Hermes Abreu Bay Shore

11:15.38

7:30/M

7

 

116

(> 7)

737

Andres Guerrero Rocky Point

11:15.77

7:30/M

8

 

117

(> 7)

51

Michael Pont Commack Boys

11:16.01

7:31/M

7

 

118

(> 7)

1074

Nocholas Kohlhepp, Candelwood (HHH)

11:16.44

7:31/M

8

 

119

77

863

Marc Dubicki Robert Moses (NB)

11:17.03

7:31/M

7

 

120

(> 7)

1125

Kevin Becker Nessaquake (SMIT)

11:17.86

7:31/M

8

 

121

78

1227

Brian Skelton Selden (MC)

11:18.97

7:32/M

7

 

122

(> 7)

602

Adam Wong Great Hollow

11:21.55

7:34/M

7

 

123

(> 7)

1089

Zack Valente, Candelwood (HHH)

11:21.95

7:34/M

8

 

124

(> 7)

1131

Jack Dilorenzo Nessaquake (SMIT)

11:22.72

7:35/M

8

 

125

79

424

Luke Bianco West Babylon

11:24.93

7:36/M

8

 

126

80

1037

James Kibitel Bay Shore

11:27.29

7:38/M

7

 

127

(> 7)

54

Evan Rolla Commack Boys

11:27.99

7:38/M

7

 

128

(> 7)

60

Matthew Weinstein Commack Boys

11:28.36

7:39/M

8

 

129

81

1237

josh gorman Comsewogue

11:30.04

7:40/M

7

 

130

82

1218

Christopher Martinez Selden (MC)

11:31.06

7:41/M

7

 

131

83

7

Lucas Hahn Saxton - South Ocean

11:31.74

7:41/M

7

 

132

(> 7)

578

Alex Lusak Great Hollow

11:32.04

7:41/M

8

 

133

(> 7)

580

James Martusciello Great Hollow

11:32.55

7:41/M

7

 

134

(> 7)

567

Jonah Forman Great Hollow

11:32.93

7:41/M

7

 

135

(> 7)

599

Nicholas Treglia Great Hollow

11:37.23

7:45/M

8

 

136

84

1249

david rebori Comsewogue

11:38.17

7:45/M

8

 

137

(> 7)

439

Ryan Meighan West Babylon

11:39.24

7:46/M

7

 

138

85

1208

Connor Bense Selden (MC)

11:40.24

7:47/M

8

 

139

(> 7)

1049

Terence Powell Bay Shore

11:41.92

7:47/M

7

 

140

(> 7)

1122

Aron Baal Nessaquake (SMIT)

11:42.34

7:48/M

8

 

141

86

1255

peter tsakonas Comsewogue

11:43.00

7:49/M

8

 

142

(> 7)

1078

Frank Marrone, Candelwood (HHH)

11:44.51

7:49/M

8

 

143

(> 7)

1148

Marius Sidlauskai Nessaquake (SMIT)

11:44.92

7:49/M

7

 

144

87

1173

Patrick Scally Dawnwood (MC)

11:45.20

7:50/M

8

 

145

(> 7)

442

Anthony Dedominico West Babylon

11:45.58

7:50/M

8

 

146

(> 7)

22

Nicholas Biancaniello Commack Boys

11:46.03

7:51/M

7

 

147

(> 7)

1368

Justin Murray Sequoya (Sachem)

11:46.59

7:51/M

7

 

148

(> 7)

1382

Nick Vierling Sequoya (Sachem)

11:47.07

7:51/M

8

 

149

88

12

Soban Mohammad-Harris Saxton - South Ocean

11:47.52

7:51/M

8

 

150

(> 7)

30

Matthew Dzenawager Commack Boys

11:47.77

7:51/M

7

 

151

89

1168

Charles Powell Dawnwood (MC)

11:50.28

7:53/M

8

 

152

(> 7)

1136

Jakob Kareboom Nessaquake (SMIT)

11:50.60

7:53/M

8

 

153

(> 7)

33

Connor Furst Commack Boys

11:50.87

7:53/M

7

 

154

(> 7)

1068

Spencer Goldberg, Candelwood (HHH)

11:51.11

7:54/M

8

 

155

(> 7)

47

Matthew Olenick Commack Boys

11:52.07

7:55/M

7

 

156

(> 7)

1361

Rob Johnston Sequoya (Sachem)

11:52.84

7:55/M

8

 

157

(> 7)

1079

Robert Marrone, Candelwood (HHH)

11:55.47

7:57/M

8

 

158

(> 7)

559

Matthew Cappock Great Hollow

11:56.95

7:57/M

7

 

159

(> 7)

1038

Caled Lika Bay Shore

11:58.42

7:59/M

7

 

160

90

1242

nick keller Comsewogue

11:59.54

7:59/M

8

 

161

91

968

Christian Rotundo Saxton - South Ocean

11:59.84

7:59/M

7

 

162

(> 7)

1035

Liam Hickey Bay Shore

12:00.11

8:00/M

7

 

163

(> 7)

1235

matt deptola Comsewogue

12:00.49

8:00/M

7

 

164

(> 7)

1233

matt curry Comsewogue

12:01.44

8:01/M

8

 

165

92

814

Charles Patterson Miller Place

12:03.61

8:02/M

8

 

166

(> 7)

42

Matthew Minerva Commack Boys

12:04.52

8:03/M

7

 

167

93

880

Jason Wu Robert Moses (NB)

12:04.82

8:03/M

8

 

168

(> 7)

61

Tyler Young Commack Boys

12:05.10

8:03/M

7

 

169

(> 7)

21

Rudesh Basant Commack Boys

12:07.78

8:05/M

7

 

170

(> 7)

743

Thomas Loomis Rocky Point

12:09.92

8:06/M

8

 

171

(> 7)

1140

Bryan McArdle Nessaquake (SMIT)

12:11.03

8:07/M

8

 

172

(> 7)

1041

Danny Mayott Bay Shore

12:12.15

8:08/M

7

 

173

(> 7)

1133

Don Florrienco Nessaquake (SMIT)

12:13.27

8:09/M

8

 

174

(> 7)

1033

Sam Golembeski Bay Shore

12:13.78

8:09/M

7

 

175

(> 7)

596

Eric Slota Great Hollow

12:14.82

8:09/M

8

 

176

(> 7)

49

Michael Petronis Commack Boys

12:15.71

8:10/M

7

 

177

(> 7)

557

Nicholas Auriana Great Hollow

12:16.03

8:11/M

7

 

178

(> 7)

574

Maxwell Kahn Great Hollow

12:17.48

8:11/M

7

 

179

94

977

Rory Elkins Oregon (PM)

12:20.25

8:13/M

7

 

180

(> 7)

752

Justin Zorcik Rocky Point

12:21.64

8:14/M

8

 

181

95

811

Dan Sexton Miller Place

12:21.95

8:14/M

7

 

182

96

815

Michael Cirrito Miller Place

12:22.36

8:15/M

7

 

183

(> 7)

569

Andrew Golub Great Hollow

12:23.23

8:15/M

8

 

184

97

1222

Douglas Mott Selden (MC)

12:23.50

8:15/M

7

 

185

98

480

Barkin Daniel Babylon

12:26.10

8:17/M

8

 

186

(> 7)

565

Brian Earl Great Hollow

12:26.73

8:17/M

7

 

187

(> 7)

470

Mario Bencivenga Babylon

12:27.11

8:18/M

7

 

188

(> 7)

479

William Ye Babylon

12:27.32

8:18/M

8

 

189

(< 5)

639

Paul North Oakdale (CONN)

12:29.97

8:19/M

7

 

190

(> 7)

1059

Paul Bomintel, Candelwood (HHH)

12:31.10

8:21/M

7

 

191

99

965

Matt McPhillips Saxton - South Ocean

12:31.85

8:21/M

7

 

192

100

1170

Eric Rodrigues Dawnwood (MC)

12:32.42

8:21/M

8

 

193

101

984

Brian Roberts Oregon (PM)

12:37.80

8:25/M

7

 

194

(> 7)

1123

Ali Baig Nessaquake (SMIT)

12:41.13

8:27/M

7

 

195

102

812

Austin Schilling Miller Place

12:41.59

8:27/M

8

 

196

(> 7)

601

Brendan Volz Great Hollow

12:42.25

8:28/M

8

 

197

103

813

James Sotillo Miller Place

12:44.90

8:29/M

7

 

198

104

1159

Jonathan Gali Dawnwood (MC)

12:45.93

8:30/M

8

 

199

(> 7)

975

Nick Dumas Oregon (PM)

12:47.90

8:31/M

7

 

200

105

1223

Brandon Peluso Selden (MC)

12:52.01

8:35/M

8

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

201

(> 7)

1124

Liam Baxley Nessaquake (SMIT)

12:55.15

8:37/M

7

 

202

(> 7)

745

Demitri Papachristos Rocky Point

12:55.89

8:37/M

8

 

203

(> 7)

733

Liam Condon Rocky Point

12:57.02

8:38/M

8

 

204

(> 7)

48

Dillon Oswald Commack Boys

12:57.37

8:38/M

7

 

205

(> 7)

46

Jack Murphy Commack Boys

12:57.89

8:38/M

7

 

206

106

860

Leo Clarke Robert Moses (NB)

12:58.37

8:39/M

7

 

207

(> 7)

1383

Tyler Wist Sequoya (Sachem)

12:59.07

8:39/M

8

 

208

(> 7)

583

Klye Minder Great Hollow

12:59.47

8:39/M

7

 

209

(> 7)

26

Gerard Calabro Commack Boys

12:59.67

8:39/M

8

 

210

107

859

Dominick Casale Robert Moses (NB)

13:01.02

8:41/M

8

 

211

108

1169

Michael Ragone Dawnwood (MC)

13:02.15

8:41/M

8

 

212

(> 7)

1212

Ed Combs Selden (MC)

13:04.81

8:43/M

8

 

213

(> 7)

1023

Michael Antonucci Bay Shore

13:05.35

8:43/M

8

 

214

(> 7)

471

Logan Howard Babylon

13:06.26

8:44/M

8

 

215

(> 7)

53

Michael Rattinger Commack Boys

13:07.81

8:45/M

7

 

216

(> 7)

974

Yadiel Corporan Oregon (PM)

13:09.86

8:46/M

7

 

217

(> 7)

809

Josh Reed Miller Place

13:11.26

8:47/M

7

 

218

(> 7)

1022

Justin Allen Bay Shore

13:13.10

8:49/M

7

 

219

(> 7)

735

Anthony Gasparini Rocky Point

13:14.14

8:49/M

8

 

220

(> 7)

476

Patrick Roche Babylon

13:14.88

8:49/M

8

 

221

(> 7)

478

Sharp Gregory Babylon

13:16.55

8:51/M

7

 

222

(> 7)

816

Sean Coleman Miller Place

13:17.99

8:51/M

8

 

223

109

14

John Quatrale Saxton - South Ocean

13:18.39

8:52/M

7

 

224

(> 7)

1137

Frankie Ladonna Nessaquake (SMIT)

13:18.81

8:52/M

7

 

225

(> 7)

1147

Doug Renyolds Nessaquake (SMIT)

13:19.35

8:53/M

7

 

226

(> 7)

1244

corey lyons Comsewogue

13:20.58

8:53/M

7

 

227

(> 7)

577

Stephen Leakos Great Hollow

13:24.39

8:56/M

7

 

228

(> 7)

566

James Foley Great Hollow

13:26.31

8:57/M

7

 

229

(> 7)

1029

Ethan Day Bay Shore

13:31.71

9:01/M

8

 

230

(> 7)

1215

James Lacava Selden (MC)

13:35.81

9:03/M

8

 

231

(> 7)

1042

Aidan McCabe Bay Shore

13:38.46

9:05/M

7

 

232

(> 7)

1143

Michael Muller Nessaquake (SMIT)

13:49.36

9:13/M

7

 

233

(> 7)

1061

Ryan Byrne Candelwood (HHH)

13:52.28

9:15/M

8

 

234

(> 7)

430

Michael Ferdinand West Babylon

13:53.75

9:15/M

7

 

235

(> 7)

1216

Noah Lennon Selden (MC)

13:57.29

9:18/M

7

 

236

(> 7)

472

Andrew Klienitzke Babylon

13:58.54

9:19/M

7

 

237

(> 7)

1062

Bradley Camarda, Candelwood (HHH)

14:05.24

9:23/M

7

 

238

(> 7)

1092

Justin Weider, Candelwood (HHH)

14:10.65

9:27/M

8

 

239

(> 7)

1367

Seamus Murphy Sequoya (Sachem)

14:21.26

9:34/M

7

 

240

(> 7)

969

Juan Velasquez Saxton - South Ocean

14:22.03

9:35/M

7

 

241

(> 7)

1217

Thomas Madden Selden (MC)

14:24.80

9:36/M

7

 

242

110

868

Steven Marx Robert Moses (NB)

14:26.48

9:37/M

8

 

243

111

861

Patrick Crafa Robert Moses (NB)

14:29.78

9:39/M

7

 

244

(> 7)

1246

ed meehan Comsewogue

14:36.84

9:44/M

8

 

245

(> 7)

1248

dylan osbrey Comsewogue

14:45.10

9:50/M

7

 

246

(> 7)

1153

Luke Buzaid Dawnwood (MC)

14:45.80

9:50/M

8

 

247

(> 7)

1073

Spencer Kirschman Candelwood (HHH)

14:49.64

9:53/M

8

 

248

(> 7)

428

Andy DeLeon West Babylon

14:56.72

9:57/M

8

 

249

(> 7)

802

Chris Ferrari Miller Place

15:06.14

10:04/M

7

 

250

(> 7)

1234

oscar delgado Comsewogue

15:10.07

10:07/M

7

 

251

(> 7)

1243

brian kelly Comsewogue

15:17.93

10:11/M

7

 

252

(> 7)

422

Trevor Barrett West Babylon

15:18.73

10:12/M

7

 

253

(> 7)

1064

Trent Dodson, Candelwood (HHH)

15:19.84

10:13/M

7

 

254

(> 7)

9

James Mancuso Saxton - South Ocean

15:20.70

10:13/M

7

 

255

(> 7)

976

Braden Elkins Oregon (PM)

15:56.07

10:37/M

7

 

256

(> 7)

11

Ivan Martinez Saxton - South Ocean

16:35.05

11:03/M

7

 

257

(> 7)

961

Shane Cash Saxton - South Ocean

16:41.14

11:07/M

7

 

258

(> 7)

15

Asad Syed Saxton - South Ocean

17:10.76

11:27/M

7

 

259

(> 7)

738

Brian Haag Rocky Point

17:30.71

11:40/M

7

 

260

(> 7)

746

Tristan Pitera Rocky Point

18:15.60

12:10/M

8

 

261

(> 7)

1081

Liam McEihatton, Candelwood (HHH)

23:14.18

15:29/M

7

 

 

Overall Finish List - Boys

 

Boys and Girls Race

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

953

Jake Russo Ronkonkoma (CONN)

8:47.92

5:51/M

8

 

2

2

402

Ryan Luciano Sayville

8:51.65

5:54/M

8

 

3

3

663

ERIK ENGSTROM East Hampton

8:52.18

5:55/M

8

 

4

4

93

Freddie Buckholtz Oldfield (HBF)

8:53.86

5:55/M

8

 

5

5

329

Tommy Kopstein Finley (HUNT)

8:56.62

5:57/M

8

 

6

6

667

JACKSON RAFFERTY East Hampton

8:59.22

5:59/M

8

 

7

7

669

RANDY SANTIAGO East Hampton

9:05.36

6:03/M

8

 

8

8

393

Eric Bartlett Sayville

9:20.03

6:13/M

8

 

9

9

111

Kyle Stolba Oldfield (HBF)

9:22.99

6:15/M

7

 

10

10

517

Joon KO Stimson - WW

9:33.20

6:22/M

 

11

11

415

Zach Schulz Sayville

9:39.32

6:26/M

8

 

12

12

394

Hunter Bauland Sayville

9:39.74

6:26/M

8

 

13

13

638

Timothy Monahan Oakdale (CONN)

9:42.32

6:28/M

8

 

14

14

666

TOM PARADISO East Hampton

9:42.95

6:28/M

8

 

15

15

108

Hunter Radecki Oldfield (HBF)

9:43.51

6:29/M

8

 

16

16

403

Ryan MacDonell Sayville

9:45.87

6:30/M

8

 

17

17

662

NICK DRAGONE East Hampton

9:47.25

6:31/M

8

 

18

18

503

Victor CHAE Stimson - WW

9:47.72

6:31/M

 

19

19

1281

Maida Troy Hauppauge

9:48.92

6:32/M

8

 

20

20

713

Brian Rhee West Hollow (HHH)

9:50.11

6:33/M

7

 

21

21

504

Stephen Ciravolo Stimson - WW

9:53.82

6:35/M

 

22

22

510

Michael GIARRIZZO Stimson - WW

9:54.71

6:36/M

 

23

23

100

Erik Hansen Oldfield (HBF)

9:56.39<