Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
              Saint Anthony's Cross Country Invitational - 10/5/2018              
                             Sunken Meadow State Park                             
                                                             
 
Event 1  Boys 1.5 Mile Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================

  1 Jordan Altman              8 Syosset                 5:13.7    7:50.42    1   
  2 Neil Daterao               9 Suffern                 5:14.8    7:52.08        
  3 Andrew Nicholson           9 Ward Melville           5:17.4    7:56.04    2   
  4 Hagen Wagner               9 Chaminade               5:18.8    7:58.16    3   
  5 cole maney                 9 Harborfields            5:19.5    7:59.21    4   
  6 Owen Sweeney               9 Chaminade               5:22.2    8:03.28    5   
  7 Owen O'Donnell             9 Chaminade               5:23.5    8:05.16    6   
  8 Matthew Marten             9 Chaminade               5:23.8    8:05.58    7   
  9 Evan James                 9 Chaminade               5:24.0    8:05.99    8   
 10 Malcolm DeCollibus         9 Chaminade               5:24.3    8:06.41    9   
 11 Sean Sorice                9 Chaminade               5:24.8    8:07.11   10   
 12 Edward Reilly              9 St. Anthony's           5:32.0    8:17.99   11   
 13 owen sullivan              9 Harborfields            5:32.4    8:18.47   12   
 14 Alexander Martucci         9 Mepham                  5:38.1    8:27.02   13   
 15 james lawlor               9 Harborfields            5:39.1    8:28.58   14   
 16 Joshua Lin                 9 Kings Park              5:39.7    8:29.50        
 17 logan taratko              9 Harborfields            5:41.7    8:32.56   15   
 18 Jehrard Aguilar            9 Ward Melville           5:43.4    8:35.05   16   
 19 Joe Varisco                9 Tappan Zee              5:43.8    8:35.68   17   
 20 Matthew Baldwin            9 St. Anthony's           5:44.1    8:36.14   18   
 21 Austin Holmes              9 Tappan Zee              5:44.4    8:36.50   19   
 22 Josh Ostroff               9 Mepham                  5:45.1    8:37.52   20   
 23 ethan radecki              9 Harborfields            5:46.0    8:38.92   21   
 24 Joseph Glaudino            9 Hicksville              5:46.5    8:39.68   22   
 25 Luke McNamara              9 Oyster Bay              5:47.0    8:40.43   23   
 26 Pedro Sandoval             9 MacArthur               5:47.2    8:40.80   24   
 27 John Nicholson             9 Ward Melville           5:47.5    8:41.21   25   
 28 Jake Mason                 9 Ward Melville           5:48.1    8:42.09   26   
 29 Ari Zucker                 9 Ward Melville           5:49.4    8:44.04   27   
 30 Max Alves                  8 Tappan Zee              5:49.8    8:44.63   28   
 31 Kyle Lupi                  9 Tappan Zee              5:50.1    8:45.16   29   
 32 Dylan Tobin                9 Tappan Zee              5:50.5    8:45.64   30   
 33 kyle meaney                9 Harborfields            5:50.7    8:46.05   31   
 34 Arthur Holzman             9 Putman Valley           5:51.1    8:46.66   32   
 35 Jaheim Garcia              9 Copiague                5:52.6    8:48.84   33   
 36 Michael Whittaker          9 Putman Valley           5:53.5    8:50.12   34   
 37 Liam Nacinovich            9 North Shore             5:53.7    8:50.50        
 38 Bryan Palmo                9 Putman Valley           5:54.0    8:50.91   35   
 39 Christian Powell           9 Ward Melville           5:55.1    8:52.60   36   
 40 Lenny Rein                 9 Putman Valley           5:55.3    8:52.93   37   
 41 Amokrane Aouchiche         9 Mepham                  5:56.0    8:53.98   38   
 42 Vincenzo Bruno             9 St. Anthony's           5:56.2    8:54.29   39   
 43 Jianuo Huang               9 Msit                    5:58.6    8:57.79        
 44 Mitchell Wozniak           9 St. Anthony's           5:58.8    8:58.18   40   
 45 Jakub Kosior               9 Copiague                5:59.6    8:59.30   41   
 46 Bradley Lopes              9 Oyster Bay              6:00.5    9:00.65   42   
 47 Matthew Gerosa             9 Syosset                 6:00.7    9:01.06   43   
 48 James Flockhart            9 Ward Melville           6:02.2    9:03.20   44   
 49 Tim Trainor                9 MacArthur               6:04.0    9:06.01   45   
 50 Patrick Walsh              9 Oyster Bay              6:04.6    9:06.87   46   
 51 Matthew Carlinsky          9 Oyster Bay              6:06.0    9:08.91   47   
 52 Jake Hoolan                9 West Islip              6:06.5    9:09.64        
 53 Nathan Kingsland           9 Suffern                 6:07.9    9:11.78        
 54 Holden Meyer               9 Hicksville              6:08.3    9:12.46   48   
 55 chris taratko              9 Harborfields            6:08.7    9:12.92   49   
 56 Samir Patel                9 Archbishop Molloy       6:09.6    9:14.34   50   
 57 alex Filipkowski           9 Archbishop Molloy       6:10.5    9:15.73   51   
 58 Kuba Szulejko              9 Copiague                6:10.8    9:16.19   52   
 59 Michael Mora               9 North Shore             6:11.6    9:17.37        
 60 Anthony Scotto             9 Mepham                  6:12.0    9:17.98   53   
 61 Steven Perez               9 Mepham                  6:12.3    9:18.32   54   
 62 Michael Cankosyan          9 Tappan Zee              6:12.4    9:18.61   55   
 63 Jaden Williams             9 Bishop Loughlin         6:12.9    9:19.22        
 64 Declan Coen                9 Archbishop Molloy       6:14.2    9:21.22   56   
 65 Brayan Alvarado           10 Copiague                6:14.8    9:22.07   57   
 66 Nicholas Lombardi          9 Putman Valley           6:15.0    9:22.40   58   
 67 Giovanni Prestipino        9 St. Anthony's           6:15.6    9:23.34   59   
 68 Zach Goodman               9 Suffern                 6:18.6    9:27.77        
 69 Timothy Langone            9 Mepham                  6:18.8    9:28.11   60   
 70 Ryan Merola                9 Archbishop Molloy       6:20.2    9:30.28   61   
 71 William Conroy             9 West Islip              6:20.7    9:30.96        
 72 James Cuccia               9 Tappan Zee              6:20.9    9:31.27   62   
 73 Julian Kim                 9 Archbishop Molloy       6:21.4    9:32.09   63   
 74 Matthew Warner             9 Saint Mary              6:21.6    9:32.38        
 75 Emmanuel Vega              9 Msit                    6:22.4    9:33.51        
 76 Joe Mascia                 9 Msit                    6:26.1    9:39.04        
 77 Jonatan Hernandez          9 Archbishop Molloy       6:26.3    9:39.36   64   
 78 Aidan Hamou                9 Mepham                  6:27.5    9:41.20   65   
 79 Ameziane Aouchiche         9 Mepham                  6:30.2    9:45.22        
 80 Jack DeRossett             9 Kings Park              6:31.6    9:47.37        
 81 Ashwin Vakil               9 Archbishop Molloy       6:32.3    9:48.43   66   
 82 Zhong Hou                  9 Hicksville              6:33.6    9:50.34   67   
 83 Sean O'Connor              9 Suffern                 6:34.1    9:51.10        
 84 Luis Gonzales             10 Copiague                6:34.3    9:51.34   68   
 85 Anthony Dimartino          9 Hicksville              6:34.5    9:51.62   69   
 86 Christopher Lum            9 Great Neck South        6:34.7    9:51.93   70   
 87 Maxwell Wozniak            9 St. Anthony's           6:35.7    9:53.52   71   
 88 Victor Ostling             9 Archbishop Molloy       6:36.6    9:54.77        
 89 Jack Beardslee             9 Middle Country          6:36.9    9:55.23   72   
 90 Connor Mastrandrea         9 Lindenhurst             6:37.1    9:55.58   73   
 91 Evan Kang                  9 Syosset                 6:38.8    9:58.17   74   
 92 Jack Cohen                 9 Syosset                 6:39.1    9:58.58   75   
 93 Dominick Ruffini           9 Hicksville              6:41.1   10:01.57   76   
 94 Michael Bardunias          9 St. Anthony's           6:41.9   10:02.79   77   
 95 Thomas O'Reilly            9 Archbishop Molloy       6:46.1   10:09.02        
 96 Anthony Innocente          9 Archbishop Molloy       6:46.3   10:09.38        
 97 Kelby Dath                 9 Putman Valley           6:47.4   10:11.01   78   
 98 Timothy Dennehy            9 Lindenhurst             6:47.7   10:11.56   79   
 99 Carlos Vargas              9 Copiague                6:47.9   10:11.83   80   
100 Ryan MacDonnell            9 Tappan Zee              6:48.1   10:12.07        
101 Luke Mirasol               9 Archbishop Molloy       6:49.6   10:14.34        
102 Thomas Rodgers             9 Middle Country          6:50.8   10:16.07   81   
103 Yunshu Liu                 9 Syosset                 6:51.2   10:16.77   82   
104 Alex Romeo                 9 West Islip              6:51.8   10:17.57        
105 Matthew Mangiamele         9 West Islip              6:52.2   10:18.21        
106 Joseph Heerbrandt          9 St. Anthony's           6:52.4   10:18.58        
107 Dillon Amenn               9 MacArthur               6:54.5   10:21.73   83   
108 Jack DeMaria               9 Saint Mary              6:55.3   10:22.93        
109 Logan Boiko                9 Hicksville              6:56.0   10:23.95   84   
110 Ali-Sina Menhaji           9 Hicksville              6:57.2   10:25.71   85   
111 Jonathon Cox               9 Oyster Bay              6:57.6   10:26.38   86   
112 Nick Borges                9 Tappan Zee              6:58.0   10:27.01        
113 Joshua Aguilar             9 Lindenhurst             6:59.9   10:29.77   87   
114 Matthew Membreno           9 Hicksville              7:01.4   10:32.00        
115 John Moeller               9 Kings Park              7:02.5   10:33.67        
116 Louis Bonventora           9 MacArthur               7:02.7   10:33.98   88   
117 Christian Vaquiz           9 Middle Country          7:02.9   10:34.29   89   
118 Ian Brecker                9 Syosset                 7:04.9   10:37.22   90   
119 Kevin Conway               9 Lindenhurst             7:05.1   10:37.58   91   
120 Vincent Dantone            9 MacArthur               7:05.7   10:38.47   92   
121 Anthony Costa              9 MacArthur               7:06.7   10:40.05   93   
122 Dennis Liu                 9 Syosset                 7:07.0   10:40.42   94   
123 Jack Driscoll              9 Tappan Zee              7:11.7   10:47.50        
124 Derek Yu                   9 Great Neck South        7:12.0   10:47.87   95   
125 Nicholas Letizia           9 Tappan Zee              7:12.2   10:48.17        
126 Anthony Nuzzi              9 Archbishop Molloy       7:14.4   10:51.50        
127 Jeremy Rangell             9 Syosset                 7:17.1   10:55.65        
128 Jacob Cassidy              9 Putman Valley           7:20.3   11:00.45   96   
129 Jeremy McPartland          9 Mepham                  7:27.3   11:10.87        
130 Ryan McMurray              9 Middle Country          7:27.9   11:11.79   97   
131 Dan McNavitch              9 Archbishop Molloy       7:30.8   11:16.15        
132 Michael Providence         9 Archbishop Molloy       7:31.4   11:17.00        
133 Dan Fitzgerald             9 Mepham                  7:34.8   11:22.19        
134 /thomas Albero             9 St. Anthony's           7:35.5   11:23.26        
135 Alexander Wu               9 Great Neck South        7:36.1   11:24.05   98   
136 Michael Pietraniello       9 Division Avenue         7:38.2   11:27.23        
137 Michael Dorio              9 St. Anthony's           7:40.4   11:30.53        
138 Tyler Vasquez              9 Middle Country          7:42.9   11:34.26   99   
139 Raising Lan                9 Great Neck South        7:43.1   11:34.60  100   
140 Travis Chu                 9 Great Neck South        7:45.0   11:37.39  101   
141 Sebastian Saito            9 Archbishop Molloy       7:45.3   11:37.90        
142 Daniel Geng                9 Syosset                 7:45.5   11:38.21        
143 Robert Llanos              9 St. Anthony's           7:48.1   11:42.03        
144 Kanyon Lewis               9 Putman Valley           8:01.3   12:01.85        
145 Nate Boning                9 Lindenhurst             8:02.2   12:03.27  102   
146 Evan Ramirez               9 Mepham                  8:04.8   12:07.14        
147 Evan Young                 9 Archbishop Molloy       8:11.6   12:17.38        
148 Brendan Bulger             9 St. Anthony's           8:13.4   12:19.97        
149 Louis Fernandez            9 Saint Mary              8:26.6   12:39.85        
150 Hunter Cohen               9 Syosset                 8:59.1   13:28.57        
151 Jose Mella                 9 Archbishop Molloy       9:03.0   13:34.47        
152 Nicholas Orlando           9 Lindenhurst             9:09.0   13:43.47  103 

 43 Unknown                                              5:57.7    8:56.55        
 84 Unknown                                              6:33.9    9:50.79        
155 Unknown                                              9:26.0   14:09.01        
156 Unknown                                              9:49.2   14:43.71 
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Chaminade                    29    3    5    6    7    8    9   10           
      Total Time:    40:18.17                                                     
         Average:     8:03.64                                                     
   2 Harborfields                 66    4   12   14   15   21   31   49           
      Total Time:    41:57.74                                                     
         Average:     8:23.55                                                     
   3 Ward Melville                96    2   16   25   26   27   36   44           
      Total Time:    42:38.43                                                     
         Average:     8:31.69                                                     
   4 Tappan Zee                  123   17   19   28   29   30   55   62           
      Total Time:    43:27.61                                                     
         Average:     8:41.53                                                     
   5 St. Anthony's               167   11   18   39   40   59   71   77           
      Total Time:    44:09.94                                                     
         Average:     8:49.99                                                     
   6 Mepham                      178   13   20   38   53   54   60   65           
      Total Time:    44:34.82                                                     
         Average:     8:54.97                                                     
   7 Putman Valley               196   32   34   35   37   58   78   96           
      Total Time:    44:43.02                                                     
         Average:     8:56.61                                                     
   8 Oyster Bay                  244   23   42   46   47   86                     
      Total Time:    46:23.24                                                     
         Average:     9:16.65                                                     
   9 Copiague                    251   33   41   52   57   68   80                
      Total Time:    46:17.74                                                     
         Average:     9:15.55                                                     
  10 Syosset                     275    1   43   74   75   82   90   94           
      Total Time:    47:05.00                                                     
         Average:     9:25.00                                                     
  11 Archbishop Molloy           281   50   51   56   61   63   64   66           
      Total Time:    46:53.66                                                     
         Average:     9:22.74                                                     
  12 Hicksville                  282   22   48   67   69   76   84   85           
      Total Time:    47:35.67                                                     
         Average:     9:31.14                                                     
  13 MacArthur                   332   24   45   83   88   92   93                
      Total Time:    49:20.99                                                     
         Average:     9:52.20                                                     
  14 Lindenhurst                 432   73   79   87   91  102  103                
      Total Time:    53:17.76                                                     
         Average:    10:39.56                                                     
  15 Middle Country              438   72   81   89   97   99                     
      Total Time:    53:31.64                                                     
         Average:    10:42.33                                                     
  16 Great Neck South            464   70   95   98  100  101                     
      Total Time:    55:15.84                                                     
         Average:    11:03.17 

     

Event 3  Boys 5k Run CC Varsity Race 1
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================

  1 Matthew Payamps           12 St. Anthony's           5:19.0   16:30.89    1   
  2 Colin Waters              12 Arlington Hi            5:20.1   16:34.36    2   
  3 Connor Visnic             12 Amity, Conn             5:21.7   16:39.21    3   
  4 Jack Rosencrans           12 North Shore             5:23.7   16:45.56    4   
  5 Jason Linzer              11 Seaford                 5:24.5   16:47.94    5   
  6 Aidan Berlinski              Minisink Valley         5:32.5   17:13.05    6   
  7 Tyler Locke               12 Arlington Hi            5:34.1   17:17.79    7   
  8 Daniel Caso               11 Arlington Hi            5:34.3   17:18.37    8   
  9 Christian Cicilia         11 VS North                5:35.1   17:20.92    9   
 10 Brendan McGrath           12 Chaminade               5:36.2   17:24.38   10   
 11 Thomas Wlodarczyk            East Aurora             5:36.7   17:25.96   11   
 12 Nathan Bowers             12 Owego Free Academy      5:37.0   17:27.04   12   
 13 Cameron Szabo             12 Owego Free Academy      5:37.9   17:29.61   13   
 14 Nick Ebling                  East Aurora             5:38.7   17:32.03   14   
 15 Shawn Kuriakose           12 Clarkstown North        5:38.9   17:32.79   15   
 16 Andrew Paules             11 West Islip              5:40.2   17:36.77   16   
 17 Chris Nienburg            12 Ward Melville           5:41.1   17:39.58   17   
 18 Brian Curtis              12 Tappan Zee              5:42.3   17:43.48   18   
 19 Gavin McPherson              East Aurora             5:43.2   17:46.12   19   
 20 Jack Balk                 11 Suffern                 5:43.3   17:46.50   20   
 21 Thomas Burfeind           10 North Shore             5:43.4   17:46.86   21   
 22 Travis Delaney            10 Suffern                 5:43.6   17:47.39   22   
 23 Constantinos Athanailos   12 St. Francis Prep        5:43.8   17:47.93   23   
 24 Andrew Asselta            12 Queens Metropolitan     5:45.2   17:52.33   24   
 25 Alex Hillyard                East Aurora             5:46.1   17:55.08   25   
 26 Patrick Castellano        12 Tappan Zee              5:46.7   17:57.05   26   
 27 Steven Struk                 Minisink Valley         5:47.7   18:00.05   27   
 28 Muhammed Qadri            12 Msit                    5:47.9   18:00.66   28   
 29 Matt Floyd                11 Amity, Conn             5:48.4   18:02.36   29   
 30 Brandon Mancroni             Monticello              5:48.5   18:02.70   30   
 31 Griffin Kudla             11 St. Anthony's           5:48.6   18:02.99   31   
 32 Ryan Mecca                11 Ward Melville           5:48.8   18:03.66   32   
 33 Liam Hehir                12 Tappan Zee              5:49.5   18:05.84   33   
 34 Wes Collins               12 Suffern                 5:50.3   18:08.08   34   
 35 Matt Reichner             12 Suffern                 5:50.5   18:08.98   35   
 36 John Connolly             12 St. Anthony's           5:50.7   18:09.42   36   
 37 Justin Zhang              11 Ward Melville           5:50.9   18:10.08   37   
 38 Diego Llanos              11 St. Francis Prep        5:51.4   18:11.63   38   
 39 Ben Leicht                12 North Salem             5:51.5   18:12.06        
 40 Andrew Araneo             10 Ward Melville           5:51.7   18:12.56   39   
 41 Kyle McLean               11 Chaminade               5:52.0   18:13.46   40   
 42 Jack Rivet                   Old Forge               5:52.2   18:14.22        
 43 Colin Cassidy                East Aurora             5:52.6   18:15.26   41   
 44 Brendon Hobbes            12 Chaminade               5:52.8   18:16.07   42   
 45 John Dill                 11 Amity, Conn             5:53.3   18:17.49   43   
 46 Joseph Dewhurst              Minisink Valley         5:54.8   18:22.25   44   
 47 Henry Blanker             12 Tappan Zee              5:55.0   18:22.66   45   
 48 Napoleon Stardellis       12 Amity, Conn             5:55.1   18:23.06   46   
 49 Nate Mason                   Minisink Valley         5:55.2   18:23.53   47   
 50 Nicholas DeMeo            12 Chaminade               5:55.6   18:24.80   48   
 51 Anthony Tom               12 Amity, Conn             5:55.7   18:25.11   49   
 52 Ryan Meliti               12 Arlington Hi            5:55.8   18:25.41   50   
 53 Al Munro                  11 Seaford                 5:56.7   18:28.11   51   
 54 Brendan Moehringer        12 Mepham                  5:56.9   18:28.71   52   
 55 Lewis Race                12 Owego Free Academy      5:57.1   18:29.43   53   
 56 Alex Zavatkay             10 Amity, Conn             5:57.5   18:30.63   54   
 57 Matt Marrone              11 VS North                5:57.6   18:30.97   55   
 58 Sean Grady                11 Arlington Hi            5:57.8   18:31.37   56   
 59 Gavin Watkins             12 Owego Free Academy      5:57.9   18:31.79   57   
 60 Stephen Aziz              12 Msit                    5:58.6   18:34.06   58   
 61 Harrison Bassin           11 Ward Melville           5:58.7   18:34.40   59   
 62 Michael Roberts              Remsen                  5:58.9   18:34.93        
 63 Jack Thornton             11 Ward Melville           5:59.0   18:35.38   60   
 64 Adarsh Kongani            10 Amity, Conn             5:59.2   18:35.74   61   
 65 Thomas Czerwinski         12 Suffern                 5:59.5   18:36.64   62   
 66 Ethan Winter              11 Ward Melville           5:59.7   18:37.56   63   
 67 Jason Maynard             11 MacArthur               6:00.0   18:38.41   64   
 68 Spencer Shepard           12 Amity, Conn             6:00.2   18:39.00        
 69 John Kehrli               12 Chaminade               6:00.4   18:39.51   65   
 70 Andy Wang                 12 Msit                    6:00.5   18:39.95   66   
 71 Robert Doherty            10 St. Anthony's           6:00.6   18:40.34   67   
 72 Aiden O'Connell           11 Suffern                 6:00.8   18:40.71   68   
 73 Michael Cahill            10 Chaminade               6:01.0   18:41.37   69   
 74 Spencer Paragas           12 Amity, Conn             6:01.1   18:41.72        
 75 Nicholas Hager            12 Lindenhurst             6:01.2   18:42.03   70   
 76 John Reilly               12 Chaminade               6:02.3   18:45.59   71   
 77 Eaan Hacket               12 Owego Free Academy      6:02.4   18:45.92   72   
 78 Michael White             12 Chaminade               6:02.6   18:46.34        
 79 Thomas Giewont            12 Arlington Hi            6:03.0   18:47.78   73   
 80 Brendan Strey             11 Suffern                 6:03.2   18:48.38   74   
 81 Kabir Khwaja              10 Amity, Conn             6:03.3   18:48.75        
 82 Christian Noa             11 Msit                    6:04.1   18:51.11   75   
 83 Carson Paradis            10 North Shore             6:04.3   18:51.66   76   
 84 Jack McCluskey            10 Suffern                 6:04.4   18:52.05        
 85 Paul Folks                11 West Islip              6:04.7   18:52.84   77   
 86 Mark Scanlon              12 Arlington Hi            6:04.8   18:53.16   78   
 87 Mathew Reda               12 St. Anthony's           6:04.9   18:53.46   79   
 88 Evan Waterton                Monticello              6:05.5   18:55.28   80   
 89 Jack Feinberg             12 Tappan Zee              6:05.9   18:56.71   81   
 90 Charles LaMassa           12 Massapequa              6:06.0   18:57.06   82   
 91 kyle meyers                9 Plainview Kennedy       6:06.5   18:58.40   83   
 92 Noah Loeb                 11 Suffern                 6:07.0   19:00.11        
 93 Ben Sobolewski            11 Arlington Hi            6:07.4   19:01.35        
 94 David Cheque              12 VS North                6:07.6   19:01.82   84   
 95 Jacob Sigeti                 East Aurora             6:07.7   19:02.34   85   
 96 Anthony Petrillo          10 Ward Melville           6:07.9   19:02.77        
 97 Patrick Finegan           11 St. Anthony's           6:08.5   19:04.84   86   
 98 Nicholas Mangiamele       12 West Islip              6:08.9   19:05.93   87   
 99 Sean McDermott            10 Chaminade               6:09.0   19:06.29        
100 James McDonald            10 Owego Free Academy      6:09.1   19:06.71   88   
101 Iram Liu                  10 Msit                    6:09.3   19:07.12   89   
102 Patrick Signorile         12 Chaminade               6:09.4   19:07.48        
103 Daniel Mullan             10 St. Anthony's           6:10.4   19:10.57   90   
104 Joe Randazzo              11 Seaford                 6:10.5   19:10.94   91   
105 Caleb Rojas               12 Msit                    6:10.7   19:11.57   92   
106 Alex Chamak               11 Clarkstown North        6:10.8   19:11.92   93   
107 Caelan Munsch                Minisink Valley         6:11.3   19:13.46   94   
108 Curran Skogland           10 Suffern                 6:11.9   19:15.33        
109 Joel Choynowski           12 Owego Free Academy      6:12.0   19:15.74   95   
110 Mason Beaudette            9 Amity, Conn             6:12.1   19:16.05        
111 Stephen Eger              11 St. Anthony's           6:12.8   19:18.16        
112 Kyle McGovern             11 Clarkstown North        6:13.1   19:19.13   96   
113 Liam Adipietro            11 St. Anthony's           6:13.6   19:20.65        
114 Parker Paragas             9 Amity, Conn             6:13.8   19:21.15        
115 Tyler Goldstein           12 Plainview Kennedy       6:13.9   19:21.57   97   
116 Minseob Kim               10 Ward Melville           6:14.3   19:22.87        
117 Jake Orfano               10 Chaminade               6:14.5   19:23.32        
118 John Krzyminski           12 Seaford                 6:14.9   19:24.56   98   
119 Sam Rosencrans            10 North Shore             6:15.0   19:24.99   99   
120 Michael Haverstock        10 Amity, Conn             6:15.5   19:26.40        
121 Luke Gunsel               12 St. Anthony's           6:16.5   19:29.56        
122 Mike Vigliotti            12 Suffern                 6:16.6   19:29.95        
123 Jack Lynch                12 St. Francis Prep        6:16.7   19:30.37  100   
124 Thomas Anich              10 Archbishop Molloy       6:16.9   19:30.82  101   
125 Zirong Chen               12 Msit                    6:17.0   19:31.16  102   
126 Jack Mannion              11 Chaminade               6:17.2   19:31.93        
127 Michael Holihan           10 Massapequa              6:17.6   19:32.88  103   
128 Malik Jones               12 St. Anthony's           6:18.2   19:34.75        
129 Jayden Rampolla           10 Arlington Hi            6:18.3   19:35.25        
130 Ryan Wittleder            11 Chaminade               6:18.9   19:37.04        
131 Will Goldsmith               Minisink Valley         6:19.0   19:37.43  104   
132 Jake Cresser              10 VS North                6:19.2   19:38.12  105   
133 Owen McCarthy             11 St. Anthony's           6:19.4   19:38.48        
134 Liam Donohue              10 Mepham                  6:19.5   19:38.85  106   
135 Andrew Bacile             12 St. Francis Prep        6:20.1   19:40.79  107   
136 Jackson Buccheri          11 Arlington Hi            6:20.3   19:41.34        
137 Nicholas Monaco           12 West Islip              6:20.4   19:41.85  108   
138 Peter Martorana           12 Mepham                  6:20.8   19:42.84  109   
139 Daniel Nieto              12 Arlington Hi            6:21.4   19:44.77        
140 Christian Locker          11 Arlington Hi            6:21.6   19:45.54        
141 Dylan Stanet              12 Arlington Hi            6:21.7   19:45.89        
142 Cesare Lucido             12 Msit                    6:22.0   19:46.64        
143 Frank Orlando             12 Lindenhurst             6:22.5   19:48.18  110   
144 Charles Lankard           12 Arlington Hi            6:22.6   19:48.56        
145 Ryan Hermann              10 Arlington Hi            6:23.0   19:49.87        
146 Isaac Snider              12 Arlington Hi            6:23.3   19:50.81        
147 Dylan McMorrow            10 Tappan Zee              6:23.6   19:51.64  111   
148 James Cameron             11 West Islip              6:23.8   19:52.20  112   
149 Tristan Degen             10 Oceanside               6:24.0   19:53.01  113   
150 Ben Marin                 12 Suffern                 6:24.1   19:53.32        
151 David Stein               11 Middle Country          6:24.3   19:53.80  114   
152 James Murphy              11 Massapequa              6:25.6   19:58.01  115   
153 Dilhara Desilva           10 Msit                    6:25.8   19:58.42        
154 Paul Ciesluk              11 West Islip              6:26.2   19:59.68  116   
155 Dominick Mauri            10 Middle Country          6:26.6   20:00.91  117   
156 Robby Davidson            10 Ward Melville           6:26.8   20:01.46        
157 Christian Snyder          11 Massapequa              6:27.6   20:04.13  118   
158 Schnyder Germain          11 St. Francis Prep        6:27.8   20:04.62  119   
159 John Boniberger            9 West Islip              6:28.4   20:06.66  120   
160 Matt Ferrara              11 Plainview Kennedy       6:28.6   20:07.27  121   
161 Conner McMurray           12 Middle Country          6:28.7   20:07.65  122   
162 Michael Hubert            11 Archbishop Molloy       6:29.6   20:10.24  123   
163 Manny Cordoba             11 Suffern                 6:29.9   20:11.20        
164 Gregory Keis              11 Plainview Kennedy       6:30.1   20:11.93  124   
165 Wenpei Liu                12 Msit                    6:30.4   20:12.73        
166 Tim Saulpaugh             12 Seaford                 6:30.9   20:14.35  125   
167 Preston Lee               11 Clarkstown North        6:31.2   20:15.15  126   
168 Aidan Lawlor              10 Clarkstown North        6:31.6   20:16.47  127   
169 Charlie Caruana           12 Tappan Zee              6:32.4   20:19.00  128   
170 Andres Sarmiento          11 St. Anthony's           6:32.5   20:19.38        
171 Tristan Eckstein          12 Ward Melville           6:32.7   20:20.09        
172 Richard Chen              12 VS North                6:32.9   20:20.42  129   
173 Nicholas Bavaro           10 MacArthur               6:33.3   20:21.95  130   
174 Hunter Wilson              8 Middle Country          6:33.8   20:23.35  131   
175 Alejandro Rodriguez       12 Arlington Hi            6:34.0   20:24.06        
176 Matt Belli                11 Ward Melville           6:34.5   20:25.58        
177 Dylan Baker               11 Seaford                 6:34.8   20:26.33  132   
178 Steven Keane              12 Seaford                 6:35.2   20:27.86  133   
179 Tyler Besendorfer         11 St. Anthony's           6:35.4   20:28.38        
180 Sean Wilde                10 Massapequa              6:35.6   20:28.81  134   
181 Michael Nunes             10 Clarkstown North        6:35.8   20:29.53  135   
182 Brennan Lopez             12 St. Anthony's           6:35.9   20:29.94        
183 dominic merchelski        11 Lindenhurst             6:36.2   20:30.72  136   
184 Vassily Lowenfels         11 Suffern                 6:36.3   20:31.07        
185 Andrew Babstock           12 Middle Country          6:36.4   20:31.44  137   
186 Jack Swain                12 Ward Melville           6:36.5   20:31.79        
187 Joshua Piza               10 Queens Metropolitan     6:36.7   20:32.39  138   
188 Thomas Bodendorf          12 Mepham                  6:36.8   20:32.73  139   
189 Joseph Mazzucca           10 St. Anthony's           6:37.0   20:33.27        
190 Patrick Calcagno          11 West Islip              6:37.2   20:33.92        
191 Jason Bier                10 Oceanside               6:37.3   20:34.30  140   
192 Nick Reyes                11 Middle Country          6:37.5   20:34.87  141   
193 Dorian Scourtos           10 West Islip              6:37.6   20:35.25        
194 Jordan Krutman            10 Clarkstown North        6:38.1   20:36.58  142   
195 Jack McCoy                11 Ward Melville           6:38.2   20:37.18        
196 Christopher Annunziato    11 St. Anthony's           6:38.4   20:37.55        
197 Maximus Hujik             12 West Islip              6:38.7   20:38.57        
198 Trevor Rinn                9 Oceanside               6:38.8   20:38.89  143   
199 Caleb Gordon              10 Tappan Zee              6:38.9   20:39.24        
200 Niall Gildea              11 West Islip              6:39.3   20:40.42        
201 Peter Bodner               9 Arlington Hi            6:40.3   20:43.70        
202 Robert Dahl               11 St. Anthony's           6:40.5   20:44.08        
203 James Vizza               12 North Shore             6:41.0   20:45.64  144   
204 Greyson Sladic            12 Lindenhurst             6:41.2   20:46.29  145   
205 Steven Bailey             11 Glen Cove               6:41.3   20:46.81  146   
206 Joe Crofts                11 Middle Country          6:41.6   20:47.56  147   
207 Matt Cain                 12 Arlington Hi            6:41.9   20:48.59        
208 Jack Linko                11 Suffern                 6:42.2   20:49.46        
209 Liam Conte                10 St. Anthony's           6:43.1   20:52.22        
210 Nick DeVita               11 Chaminade               6:43.3   20:52.89        
211 Declan Wood               11 Arlington Hi            6:43.6   20:53.76        
212 Christian Farrelly        12 St. Anthony's           6:43.7   20:54.25        
213 Thomas Siatsis             9 VS North                6:43.9   20:54.64  148   
214 Connor Besendorfer        11 St. Anthony's           6:44.0   20:55.19        
215 Ryan Huston               12 Middle Country          6:44.2   20:55.55        
216 Adrian Seucan             10 Msit                    6:44.3   20:55.87        
217 John Frustace              9 Arlington Hi            6:44.5   20:56.54        
218 Prince Zhang              10 Msit                    6:44.6   20:57.00        
219 Zach Sullivan             10 North Shore             6:44.8   20:57.40  149   
220 Matthew Nocerino          12 St. Anthony's           6:45.1   20:58.56        
221 Sean Coppola              12 West Islip              6:45.4   20:59.41        
222 Brian Glantz              11 Arlington Hi            6:45.6   20:59.87        
223 Luke Jarski               11 Massapequa              6:45.7   21:00.26  150   
224 Joseph Ham                10 Queens Metropolitan     6:46.5   21:02.85  151   
225 Jeremy Laguerre           11 Ward Melville           6:46.6   21:03.25        
226 Chris Vartoukian          10 MacArthur               6:46.8   21:03.77  152   
227 Matthew Paolo             10 Archbishop Molloy       6:47.1   21:04.78  153   
228 Aaron Lawrence            10 Arlington Hi            6:48.0   21:07.55        
229 Llyod Johnson             12 Arlington Hi            6:48.6   21:09.36        
230 Tobi Yoo                  12 Tappan Zee              6:48.8   21:09.82        
231 Lucas Valckenaere         10 Arlington Hi            6:48.9   21:10.17        
232 Vincent Matarese          12 Oceanside               6:49.4   21:11.69  154   
233 Christian Gomez           12 Queens Metropolitan     6:49.7   21:12.64  155   
234 Nicholas Douglas          11 Middle Country          6:49.8   21:13.02        
235 Sunny Sharma              12 Suffern                 6:50.0   21:13.60        
236 Raymond Yu                10 Msit                    6:50.4   21:14.94        
237 Christopher Harsch        12 West Islip              6:50.7   21:15.74        
238 Willie Chen               10 Msit                    6:50.8   21:16.14        
239 Aaron Glass               10 West Islip              6:51.0   21:16.78        
240 Aiden Ciesluk             10 West Islip              6:51.3   21:17.59        
241 James Ligas               11 Archbishop Molloy       6:52.0   21:19.81  156   
242 Antonio Vaquiz            12 Middle Country          6:52.1   21:20.18        
243 Shane Tsui                11 Msit                    6:52.5   21:21.53        
244 Brandon Mooney            11 St. Anthony's           6:52.9   21:22.59        
245 Alfredo Benaidez          10 MacArthur               6:53.1   21:23.34  157   
246 Jack Windmiller           11 St. Anthony's           6:53.6   21:24.83        
247 Eric Rao                  11 Suffern                 6:53.8   21:25.46        
248 Bryce Kuehn               10 St. Anthony's           6:54.0   21:25.98        
249 Angelo Bana               10 Queens Metropolitan     6:54.1   21:26.42  158   
250 Ronald Cheng              10 Plainview Kennedy       6:54.6   21:27.84  159   
251 Jack Molloy               11 Msit                    6:55.5   21:30.89        
252 Carson Turco              12 Massapequa              6:56.1   21:32.52  160   
253 Anthony Ranieri           12 Oceanside               6:56.2   21:33.09  161   
254 Jason DeCoteau            12 West Islip              6:57.1   21:35.60        
255 Killian Doherty            9 Massapequa              6:57.7   21:37.70        
256 Matt Ferrar               11 Suffern                 6:58.3   21:39.57        
257 Aiden Tuohy               11 Suffern                 6:59.5   21:43.09        
258 Peter Kawakami            11 St. Anthony's           6:59.7   21:43.72        
259 David Rothenberg          10 Suffern                 6:59.8   21:44.15        
260 Lucca Goldberg            11 VS North                7:00.2   21:45.52  162   
261 Nicholas Rodriguez        10 Archbishop Molloy       7:00.4   21:45.99  163   
262 Daniel Pinilla            10 Tappan Zee              7:01.2   21:48.41        
263 Zachary Papa              10 Middle Country          7:02.1   21:51.42        
264 Evan Hitsky               11 Plainview Kennedy       7:02.3   21:51.77  164   
265 Dillon Pekoff             12 Mepham                  7:02.6   21:52.77  165   
266 Johnny Ramsoomye          10 MacArthur               7:02.7   21:53.20  166   
267 Mauricio Rodriguez        10 Archbishop Molloy       7:03.2   21:54.61  167   
268 Barnie Kelly              11 Msit                    7:03.3   21:55.04        
269 Jake Lightner              9 Plainview Kennedy       7:04.1   21:57.36  168   
270 Tyler Augi                12 Plainview Kennedy       7:04.2   21:57.68        
271 Nicholas Marchetti        11 Oceanside               7:04.4   21:58.27  169   
272 Daniel Kasin              12 Massapequa              7:04.5   21:58.77        
273 Jacob Santha              11 Lindenhurst             7:05.5   22:01.94  170   
274 Christian Williams        12 Massapequa              7:06.6   22:05.14        
275 Justin Ahye               12 VS South                7:07.9   22:09.23        
276 Andrew Schmutz             9 Middle Country          7:09.9   22:15.44        
277 Tiarnan Smith             11 West Islip              7:10.0   22:15.79        
278 Krischan Johnson           9 Arlington Hi            7:10.4   22:17.01        
279 Ethan Straus              10 Plainview Kennedy       7:11.1   22:19.11        
280 Frank Flowers                Monticello              7:11.5   22:20.33  171   
281 Alex Saar                 11 Massapequa              7:11.7   22:21.13        
282 Jaan Malik                11 West Islip              7:11.8   22:21.56        
283 Joe Kikel                 11 Ward Melville           7:12.7   22:24.26        
284 Nico Cabrera              11 Tappan Zee              7:13.3   22:25.98        
285 Trevor Funcheon           12 Suffern                 7:14.1   22:28.41        
286 Matthew Materazo           9 Middle Country          7:15.3   22:32.21        
287 Benjamin Blumberg          9 Plainview Kennedy       7:16.2   22:35.02        
288 Luke Schaarschuch         12 Suffern                 7:16.5   22:35.87        
289 Ben Sweeney               10 Archbishop Molloy       7:16.7   22:36.66  172   
290 Frank Tassone             11 Suffern                 7:16.8   22:37.09        
291 Adam Chen                 11 Suffern                 7:18.1   22:41.00        
292 Jonathan Sharpy            9 Arlington Hi            7:19.8   22:46.36        
293 Christian Pedroza            Monticello              7:20.0   22:46.80  173   
294 Gerrick Charles           10 VS North                7:21.2   22:50.55        
295 Aidan Donnelly            12 Middle Country          7:21.3   22:50.87        
296 Deaglan Doyle             10 North Shore             7:21.4   22:51.17  174   
297 Jeremy Frank              10 Arlington Hi            7:21.9   22:52.79        
298 Connor Maune              12 Arlington Hi            7:24.5   23:00.95        
299 Gerrit Bittmann           11 Ward Melville           7:24.8   23:01.79        
300 Thomas Klimaszewski       12 Glen Cove               7:25.9   23:05.12  175   
301 Anthony Viera             10 Arlington Hi            7:26.0   23:05.53        
302 Late Registration  2         Team  A                 7:26.3   23:06.34        
303 Jesse Simonetty           10 Arlington Hi            7:26.4   23:06.78        
304 Jordan Zaia               12 Massapequa              7:26.6   23:07.48        
305 David Burke               10 Arlington Hi            7:27.1   23:08.95        
306 Bryan Korecki             11 Queens Metropolitan     7:28.2   23:12.32  176   
307 Conner Gallagher          12 West Islip              7:28.7   23:13.93        
308 Matt Fioretti             10 MacArthur               7:28.8   23:14.25  177   
309 Brian Henry               12 Tappan Zee              7:28.9   23:14.57        
310 Peter Manino               9 Massapequa              7:29.7   23:16.89        
311 Marvin Alhadad            10 Msit                    7:30.8   23:20.32        
312 Steve Quizhpilema         10 Archbishop Molloy       7:31.1   23:21.32        
313 Joseph Schnatterr         10 Massapequa              7:31.6   23:22.89        
314 Ian Rios                   9 VS North                7:32.9   23:27.06        
315 Alex Mavros               11 Arlington Hi            7:33.7   23:29.59        
316 Christopher Acosta        10 West Islip              7:34.7   23:32.46        
317 Jaime Grosman             10 Plainview Kennedy       7:36.1   23:36.96        
318 Jack Carty                11 Massapequa              7:39.9   23:48.70        
319 Kyle Anderman             12 Suffern                 7:40.4   23:50.14        
320 Frank Beslity             10 MacArthur               7:40.8   23:51.67  178   
321 Marcos Caceres            10 Archbishop Molloy       7:41.0   23:52.00        
322 Carter Chung              12 Tappan Zee              7:41.1   23:52.55        
323 Nicholas Mauro             9 Arlington Hi            7:41.6   23:53.89        
324 Samuel Chon                9 Plainview Kennedy       7:42.1   23:55.46        
325 Burke Sheehan              9 Middle Country          7:42.3   23:56.12        
326 Derek Maddrey             12 VS North                7:42.4   23:56.51        
327 Matthew Dickerson         12 Middle Country          7:43.8   24:00.92        
328 KaLee Tolentino           12 Plainview Kennedy       7:44.2   24:01.98        
329 Jack Caulfield            11 Massapequa              7:44.7   24:03.73        
330 Kevin Connolly            10 Massapequa              7:45.3   24:05.57        
331 Andrew Klingele            9 Glen Cove               7:46.4   24:08.84  179   
332 Jayden Sampeur            10 Archbishop Molloy       7:46.6   24:09.44        
333 Peter Agoglia             11 Mepham                  7:47.2   24:11.43  180   
334 Nathan Agpalo             12 VS South                7:47.5   24:12.45        
335 Gerard Casey              10 Archbishop Molloy       7:47.7   24:13.01        
336 Owen Wernow                9 Plainview Kennedy       7:49.1   24:17.15        
337 Luke Norton                  Monticello              7:49.2   24:17.56  181   
338 Nicholas Forcone          11 Ward Melville           7:52.8   24:28.79        
339 McGovern Fedigan           9 Arlington Hi            7:52.9   24:29.12        
340 Justin Amato               9 Arlington Hi            7:55.5   24:37.04        
341 Craig Papajohn             9 VS North                7:56.1   24:39.14        
342 Tyler Brooker             12 Glen Cove               7:57.2   24:42.35  182   
343 Xavier Shaw               10 Mepham                  7:57.9   24:44.78  183   
344 Ahmed Jengda              11 VS North                7:59.8   24:50.44        
345 Rayan Iqbal               10 Middle Country          8:00.1   24:51.39        
346 Liam Roach                10 Mepham                  8:00.9   24:53.96        
347 Alan Chen Lin                Monticello              8:01.6   24:56.01  184   
348 Tomas Theocharidis         9 Plainview Kennedy       8:02.3   24:58.33        
349 Robert Horn               10 Plainview Kennedy       8:02.4   24:58.65        
350 Jonathan Wasserman        10 Plainview Kennedy       8:03.5   25:02.04        
351 Jael Nash                 12 VS South                8:03.8   25:02.93        
352 Giovanni Mascetti          9 VS North                8:04.8   25:06.01        
353 Justin Keane              12 West Islip              8:08.7   25:18.17        
354 Brandon Lou               10 Msit                    8:09.5   25:20.65        
355 Andrew Bishay             10 Msit                    8:10.2   25:22.76        
356 David Regina              10 West Islip              8:12.7   25:30.72        
357 Ojas Chaudhary             9 Plainview Kennedy       8:13.5   25:33.03        
358 Timothy Cotroneo          12 Lindenhurst             8:13.9   25:34.37  185   
359 Dylan Molloy              11 Massapequa              8:21.2   25:57.00        
360 Joseph Evola              10 VS North                8:22.6   26:01.45        
361 Stephen Gilmartin         10 Massapequa              8:24.4   26:07.11        
362 Benjamin Bass             11 Plainview Kennedy       8:28.7   26:20.23        
363 Tyler Kass                 9 Plainview Kennedy       8:28.8   26:20.64        
364 William Deng              10 Msit                    8:29.6   26:23.12        
365 Kuvar Bhatnagar           12 Plainview Kennedy       8:30.4   26:25.47        
366 Ryan Brosgole             10 Mepham                  8:34.4   26:37.95        
367 Jason Ng                   9 Plainview Kennedy       8:34.5   26:38.28        
368 Daniel Angelillo          10 Mepham                  8:36.5   26:44.70        
369 William Leison            10 Massapequa              8:43.6   27:06.48        
370 Eric yuan                 11 Msit                    8:46.7   27:16.26        
371 Deven Patel               11 Plainview Kennedy       8:47.9   27:19.86        
372 Robert Sullivan           11 Archbishop Molloy       8:48.0   27:20.41        
373 Thomas Vaeth                 Monticello              8:48.5   27:21.89  186   
374 jarret kim                 9 Plainview Kennedy       8:48.8   27:22.68        
375 Nicholas Cooney            9 Massapequa              8:51.6   27:31.38        
376 Antonio Marrero           10 Massapequa              8:53.5   27:37.32        
377 Anthony Guillen           10 Glen Cove               8:53.6   27:37.66  187   
378 Matt Temkin               11 Plainview Kennedy       8:53.8   27:38.20        
379 Theodore Woodworth        11 Massapequa              8:58.7   27:53.68        
380 Simon Svec                11 Archbishop Molloy       9:04.4   28:11.39        
381 Owen Fillmore             11 Tappan Zee              9:04.6   28:11.75        
382 Jarod Chang               12 Middle Country          9:11.8   28:34.18        
383 Cameron Augi              12 Plainview Kennedy       9:12.5   28:36.51        
384 Logan Mastrandrea         12 Lindenhurst             9:20.8   29:02.05  188   
385 Tyler Leest                9 Plainview Kennedy       9:29.3   29:28.62        
386 Jerry Morales             10 Glen Cove               9:33.6   29:42.00  189   
387 Richard Gonzalez          12 VS South                9:37.8   29:54.91        
388 Jack Massaro              10 Tappan Zee              9:50.5   30:34.43        
389 Nolan Doerzbacher         12 Mepham                  9:56.8   30:54.02        
390 Christopher Dunne         10 West Islip             10:26.0   32:24.62        
391 Ryan Pekoff               10 Mepham                 10:28.3   32:32.05        
392 Domenic Cracco            10 Mepham                 10:52.6   33:47.49        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 East Aurora                 110   11   14   19   25   41   85                
      Total Time:  1:28:54.45                                                     
         Average:    17:46.89                                                     
   2 Arlington High School       123    2    7    8   50   56   73   78           
      Total Time:  1:28:07.30                                                     
         Average:    17:37.46                                                     
   3 Amity, Conn                 170    3   29   43   46   49   54   61           
      Total Time:  1:29:47.23                                                     
         Average:    17:57.45                                                     
   4 Suffern                     173   20   22   34   35   62   68   74           
      Total Time:  1:30:27.59                                                     
         Average:    18:05.52                                                     
   5 Ward Melville               184   17   32   37   39   59   60   63           
      Total Time:  1:30:40.28                                                     
         Average:    18:08.06                                                     
   6 Tappan Zee                  203   18   26   33   45   81  111  128           
      Total Time:  1:31:05.74                                                     
         Average:    18:13.15                                                     
   7 Chaminade                   205   10   40   42   48   65   69   71           
      Total Time:  1:30:58.22                                                     
         Average:    18:11.65                                                     
   8 Owego Free Academy          207   12   13   53   57   72   88   95           
      Total Time:  1:30:43.79                                                     
         Average:    18:08.76                                                     
   9 St. Anthony's               214    1   31   36   67   79   86   90           
      Total Time:  1:30:17.10                                                     
         Average:    18:03.42                                                     
  10 Minisink Valley             218    6   27   44   47   94  104                
      Total Time:  1:31:12.34                                                     
         Average:    18:14.47                                                     
  11 Msit                        316   28   58   66   75   89   92  102           
      Total Time:  1:33:12.90                                                     
         Average:    18:38.58                                                     
  12 North Shore                 344    4   21   76   99  144  149  174           
      Total Time:  1:33:34.71                                                     
         Average:    18:42.95                                                     
  13 Seaford                     370    5   51   91   98  125  132  133           
      Total Time:  1:34:05.90                                                     
         Average:    18:49.18                                                     
  14 VS North                    382    9   55   84  105  129  148  162           
      Total Time:  1:34:52.25                                                     
         Average:    18:58.45                                                     
  15 St. Francis Prep            387   23   38  100  107  119                     
      Total Time:  1:35:15.34                                                     
         Average:    19:03.07                                                     
  16 West Islip                  400   16   77   87  108  112  116  120           
      Total Time:  1:35:09.59                                                     
         Average:    19:01.92                                                     
  17 Clarkstown North            457   15   93   96  126  127  135  142           
      Total Time:  1:36:35.46                                                     
         Average:    19:19.10                                                     
  18 Massapequa                  552   82  103  115  118  134  150  160           
      Total Time:  1:39:00.89                                                     
         Average:    19:48.18                                                     
  19 Mepham                      571   52  106  109  139  165  180  183           
      Total Time:  1:40:15.90                                                     
         Average:    20:03.18                                                     
  20 Plainview Kennedy           584   83   97  121  124  159  164  168           
      Total Time:  1:40:07.01                                                     
         Average:    20:01.41                                                     
  21 Middle Country              621  114  117  122  131  137  141  147           
      Total Time:  1:40:57.15                                                     
         Average:    20:11.43                                                     
  22 Queens Metropolitan         626   24  138  151  155  158  176                
      Total Time:  1:42:06.63                                                     
         Average:    20:25.33                                                     
  23 Lindenhurst                 631   70  110  136  145  170  185  188           
      Total Time:  1:41:49.16                                                     
         Average:    20:21.84                                                     
  24 Monticello                  635   30   80  171  173  181  184  186           
      Total Time:  1:46:22.67                                                     
         Average:    21:16.54                                                     
  25 MacArthur                   669   64  130  152  157  166  177  178           
      Total Time:  1:43:20.67                                                     
         Average:    20:40.14                                                     
  26 Archbishop Molloy           696  101  123  153  156  163  167  172           
      Total Time:  1:43:51.65                                                     
         Average:    20:46.33                                                     
  27 Oceanside                   711  113  140  143  154  161  169                
      Total Time:  1:43:50.98                                                     
         Average:    20:46.20                                                     
  28 Glen Cove                   869  146  175  179  182  187  189                
      Total Time:  2:00:20.78                                                     
         Average:    24:04.16      
 

Event 5  Boys 5k Run CC Varsity Race 2
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================

  1 Michael DiSalvo           12 Kings Park              5:40.0   17:36.28    1   
  2 Bryan Villafuerte         12 East Meadow             5:44.4   17:49.99    2   
  3 Cooper Ball               12 Kings Park              5:47.1   17:58.36    3   
  4 Riley Corcoran            11 Stony Brook             5:47.5   17:59.38    4   
  5 Zachary Van Houten        10 East Meadow             5:47.7   18:00.09    5   
  6 John Meah                 12 East Meadow             5:48.2   18:01.63    6   
  7 Justin Hu                 11 Great Neck South        5:49.6   18:06.14    7   
  8 Michael Tompkins          11 Putman Valley           5:51.0   18:10.44    8   
  9 Frank Bubbico             11 Putman Valley           5:51.6   18:12.23    9   
 10 Glenn Newberger           12 East Meadow             5:52.0   18:13.61   10   
 11 cole flynn                11 Harborfields            5:52.1   18:13.93   11   
 12 Daniel Mardkha            12 Kings Park              5:52.3   18:14.41   12   
 13 Matthew Owens             11 East Meadow             5:52.5   18:14.95   13   
 14 Warren Millien            12 Deer Park               5:53.3   18:17.66   14   
 15 alec rees                 10 Harborfields            5:54.6   18:21.47   15   
 16 Jonathan Engelhardt       10 Kings Park              5:55.5   18:24.24   16   
 17 Maor Amar                 12 Great Neck North        5:56.0   18:25.78   17   
 18 Nick Tardugno             10 Oyster Bay              5:56.3   18:26.92   18   
 19 Eric Shu                  10 Great Neck South        5:56.6   18:27.92   19   
 20 Harshil Patel             12 Holy Trinity            5:57.5   18:30.43   20   
 21 Daniel Finning            12 South Side              6:00.7   18:40.53   21   
 22 Brian Casey               12 Oyster Bay              6:01.5   18:42.96   22   
 23 Justin Murillo            12 New Hyde Park           6:02.8   18:46.94   23   
 24 justin klei               12 Harborfields            6:03.1   18:47.91   24   
 25 Anthony Vassallo          11 Deer Park               6:03.3   18:48.70   25   
 26 Kyle Perez                12 Kings Park              6:03.6   18:49.56   26   
 27 Caleb Ball                10 Kings Park              6:04.2   18:51.49   27   
 28 pat wilson                12 Harborfields            6:04.5   18:52.19   28   
 29 Paul Choi                 11 East Meadow             6:06.1   18:57.36   29   
 30 Matthew Liu               11 John Glenn              6:09.2   19:06.93   30   
 31 Chris Canenguez           11 Copiague                6:12.2   19:16.33   31   
 32 Samuel France             11 Putman Valley           6:12.6   19:17.58   32   
 33 Kevin Ryan                12 East Meadow             6:14.1   19:22.08   33   
 34 Tahir Tuzun               12 Deer Park               6:15.1   19:25.34   34   
 35 Spencer Lee               10 Great Neck South        6:15.5   19:26.35   35   
 36 Jon Velasquez             10 Copiague                6:15.9   19:27.85   36   
 37 Riley Keffer              10 Oyster Bay              6:16.6   19:30.00   37   
 38 James Pizaro              12 Division Avenue         6:17.3   19:32.16   38   
 39 Zack Xu                    8 Stony Brook             6:18.1   19:34.66   39   
 40 Matthew Cerrato           12 John Glenn              6:18.3   19:35.23   40   
 41 Vincent Savoretti         11 East Meadow             6:19.6   19:39.26        
 42 Michael Lu                12 Great Neck South        6:19.9   19:40.06   41   
 43 Anthony Leeb              12 East Meadow             6:20.0   19:40.53        
 44 Nick Chimienti             9 East Meadow             6:20.5   19:41.96        
 45 Daniel Sedgh              11 Great Neck North        6:21.4   19:44.79   42   
 46 Thomas Moeller            12 Kings Park              6:22.4   19:48.03   43   
 47 Shane Nembach             12 Lynbrook                6:22.6   19:48.53   44   
 48 Jack McGowan              12 South Side              6:23.5   19:51.23   45   
 49 Luis Carrillo Rubio       11 Hicksville              6:25.0   19:55.90   46   
 50 Brian Cho                 12 Great Neck South        6:25.5   19:57.45   47   
 51 Bobby Elias               12 Copiague                6:25.6   19:57.76   48   
 52 Manit Chugh               11 Hicksville              6:26.3   20:00.08   49   
 53 Samuel Lam                10 East Meadow             6:26.9   20:01.88        
 54 Nicholas Maniscalco       10 Deer Park               6:27.8   20:04.59   50   
 55 Eric Tavarez              12 Copiague                6:28.4   20:06.43   51   
 56 Will Villatoro            11 Copiague                6:28.6   20:07.21   52   
 57 Charles Ohanian           11 South Side              6:29.2   20:08.92   53   
 58 Roberto Milan             11 South Side              6:29.5   20:09.86   54   
 59 Justin Gulbin             11 Oyster Bay              6:30.3   20:12.42   55   
 60 Daniel Catano             10 Deer Park               6:30.6   20:13.38   56   
 61 jack maguire              12 Harborfields            6:31.1   20:14.92   57   
 62 Nolan Sweeney             11 Oyster Bay              6:32.0   20:17.62   58   
 63 Malique Williams          11 Bishop Loughlin         6:32.1   20:18.17   59   
 64 Joshua Gershoff           12 East Meadow             6:32.3   20:18.70        
 65 Tyler Hanratty            11 John Glenn              6:32.7   20:20.01   60   
 66 Richard Mangogna          11 Kings Park              6:32.9   20:20.50        
 67 Theodore Chang            11 Great Neck South        6:33.0   20:21.01   61   
 68 Manuel Valenzuela         11 Deer Park               6:33.3   20:21.86   62   
 69 griffin walls             10 Harborfields            6:33.4   20:22.25   63   
 70 Emmanuel Espinal          12 Copiague                6:34.1   20:24.36   64   
 71 Honor Scorzelli            9 Locust Valley           6:34.8   20:26.42   65   
 72 June Park                 10 Kings Park              6:35.6   20:29.10        
 73 Anthony Carl              12 Long Island             6:36.4   20:31.43        
 74 David Katz                10 Hicksville              6:36.6   20:31.95   66   
 75 Matt Rice                 10 East Meadow             6:37.5   20:35.00        
 76 Ben Liu                   11 Great Neck South        6:39.2   20:40.14   67   
 77 Isaac Luckman             12 Oyster Bay              6:40.1   20:42.94   68   
 78 Timothy Palmo             12 Putman Valley           6:40.2   20:43.37   69   
 79 Avnoor Deol               10 Great Neck South        6:40.4   20:44.01        
 80 Izzy Silver               10 Oyster Bay              6:40.6   20:44.56   70   
 81 Jake D''Alto              11 East Meadow             6:40.8   20:45.02        
 82 James Alberella           11 South Side              6:40.9   20:45.41   71   
 83 Micah Moore               11 Copiague                6:41.4   20:46.93   72   
 84 Spencer Kriegstein        10 Friends Academy         6:41.5   20:47.33   73   
 85 Michael Leon               9 Deer Park               6:41.6   20:47.65   74   
 86 Aaron Deleon              11 Cathedral Prep          6:42.2   20:49.51        
 87 Thomas Fanelli            12 Kings Park              6:42.5   20:50.29        
 88 Luis Castillo             12 Copiague                6:42.6   20:50.58        
 89 Kevin Plut                12 Cathedral Prep          6:43.4   20:53.17        
 90 Cole Morgenlander          9 Lynbrook                6:43.6   20:53.94   75   
 91 Eugene Thomas             11 Hicksville              6:43.8   20:54.28   76   
 92 Jalen Morales             11 East Meadow             6:44.0   20:54.96        
 93 Michael Sensale           11 Friends Academy         6:44.2   20:55.66   77   
 94 Robert Punger             10 Deer Park               6:44.3   20:56.02        
 95 Michael Nealis            10 Kings Park              6:44.6   20:56.76        
 96 Brandon Meyer             11 John Glenn              6:44.7   20:57.08   78   
 97 Forest Kaplan-Walbrecht    8 Stony Brook             6:44.8   20:57.58   79   
 98 Brandon Decarolis         11 Oyster Bay              6:44.9   20:57.96        
 99 jack salzman              12 Harborfields            6:45.4   20:59.35   80   
100 gavin sandel              10 Harborfields            6:45.8   21:00.72        
101 Jason Banish              11 East Meadow             6:46.0   21:01.31        
102 Joshua Chung              12 New Hyde Park           6:46.4   21:02.44   81   
103 Ryan DeRosa               12 East Meadow             6:47.2   21:04.92        
104 Michael Whitney           11 Division Avenue         6:47.3   21:05.36   82   
105 Samuel Daly               12 Kings Park              6:47.4   21:05.76        
106 Declan Cumming            10 Kings Park              6:47.9   21:07.12        
107 Tiger Wang                10 Stony Brook             6:48.7   21:09.53   83   
108 Anthony Perchinelli       11 Holy Trinity            6:48.9   21:10.31   84   
109 Jan Kaluta                11 Great Neck North        6:49.0   21:10.55   85   
110 William Capone            10 Oyster Bay              6:49.3   21:11.65        
111 Sebastian Castro          12 East Meadow             6:49.5   21:12.00        
112 Eli Pullaro               11 South Side              6:49.7   21:12.77   86   
113 Emery Aidan               11 Putman Valley           6:50.2   21:14.19   87   
114 Daniel DeChristopher       9 Putman Valley           6:50.3   21:14.50   88   
115 Zachary Ragozino          10 Friends Academy         6:50.5   21:15.33   89   
116 owen fleming              12 Harborfields            6:51.5   21:18.29        
117 Joseph Callahan           12 Lynbrook                6:51.8   21:19.25   90   
118 Jeremy Callahan           10 Lynbrook                6:51.9   21:19.55   91   
119 Brian Benedetto           11 East Meadow             6:52.3   21:20.74        
120 Alexander Lomas           11 Cathedral Prep          6:53.2   21:23.74        
121 Nyerere Hill              10 Bishop Loughlin         6:53.5   21:24.58   92   
122 Dominic Miele             10 Lynbrook                6:53.9   21:25.84   93   
123 Terrance Deegan           11 Lynbrook                6:54.2   21:26.75   94   
124 Robert Casey               9 South Side              6:54.5   21:27.69   95   
125 Charles Broas             11 Putman Valley           6:55.0   21:29.23   96   
126 Eric Rein                 11 Putman Valley           6:56.9   21:35.13        
127 Justin Fonrose            12 Bishop Loughlin         6:57.6   21:37.16   97   
128 Ryan Devitt               11 John Glenn              6:58.6   21:40.48   98   
129 Stefan Major              12 Kings Park              6:58.8   21:41.14        
130 Kieran Cook                9 South Side              6:59.2   21:42.23        
131 jake rivoir               10 Harborfields            6:59.5   21:43.26        
132 Tom DiResta               11 Kings Park              6:59.6   21:43.61        
133 Emmanuel Ajewole          11 Stony Brook             7:00.2   21:45.35   99   
134 Ray Tobaru                10 Deer Park               7:00.4   21:46.09        
135 Eriks Zamurs              11 Locust Valley           7:00.5   21:46.45  100   
136 Alexis Vasconcellos       10 Deer Park               7:00.6   21:46.76        
137 ryan nickerson            10 Harborfields            7:00.8   21:47.25        
138 matthew murray            12 Harborfields            7:02.4   21:52.19        
139 Finn Maier                 9 South Side              7:03.7   21:56.37        
140 Neal Mehta                10 Oyster Bay              7:03.9   21:57.02        
141 Mike Bodrick              10 Copiague                7:04.0   21:57.33        
142 Matthew Devitt            11 John Glenn              7:04.4   21:58.43  101   
143 Josh Lin                  12 Stony Brook             7:05.3   22:01.27  102   
144 Zachary Franze            11 Putman Valley           7:08.3   22:10.51        
145 Kyle Teran                11 Holy Trinity            7:09.0   22:12.66  103   
146 Andrew McMaugh            12 Kings Park              7:09.2   22:13.44        
147 Christian Marinello       12 East Meadow             7:09.5   22:14.40        
148 Nick Burnside              9 East Meadow             7:09.7   22:15.01        
149 Connor Vila                9 Deer Park               7:10.1   22:16.04        
150 Daniel Beck               10 Lynbrook                7:11.2   22:19.50  104   
151 Michael Russo             10 East Meadow             7:12.2   22:22.52        
152 Greg Jean-Baptiste        11 Copiague                7:12.8   22:24.58        
153 Darnell Michel            12 Deer Park               7:14.0   22:28.15        
154 Joshua Jennings           11 Bishop Loughlin         7:15.5   22:32.83  105   
155 Anthony Schembeck         10 New Hyde Park           7:15.6   22:33.33  106   
156 Thomas Chojnacki          12 East Rockaway           7:15.8   22:33.86  107   
157 Ben Lomot                  9 South Side              7:16.3   22:35.51        
158 ryan armstrong            10 Harborfields            7:16.4   22:35.78        
159 Francis Wisniewski        12 Cathedral Prep          7:16.7   22:36.59        
160 Connor McCann             11 Long Island             7:17.1   22:37.75        
161 Dylan Stalter              9 Lynbrook                7:18.6   22:42.63        
162 Liam Conroy               11 South Side              7:18.9   22:43.59        
163 Nick Leeb                 10 East Meadow             7:19.2   22:44.33        
164 Jack Nichols              12 New Hyde Park           7:20.5   22:48.40  108   
165 Bryan Lo                  11 New Hyde Park           7:20.6   22:48.72  109   
166 Jack Duncan               10 South Side              7:21.3   22:50.85        
167 Lucas Miele               10 Lynbrook                7:21.5   22:51.67        
168 Dylan Monaco               9 Lynbrook                7:25.6   23:04.19        
169 Axel Gomez                10 Hicksville              7:26.2   23:06.25  110   
170 Samir Khan                 9 East Meadow             7:26.5   23:07.21        
171 Austin George             11 Great Neck South        7:27.5   23:10.33        
172 Bryan Brady                9 Long Island             7:28.1   23:12.08        
173 Joseph Roldan             11 Hicksville              7:29.0   23:14.94  111   
174 Peter Stavros             10 John Glenn              7:29.2   23:15.51  112   
175 Aryes Garrett             12 Copiague                7:29.5   23:16.43        
176 Jeffrey Schlick           11 Holy Trinity            7:30.1   23:18.15  113   
177 John Burns                11 Holy Trinity            7:30.6   23:19.80  114   
178 John Barry                12 Holy Trinity            7:30.7   23:20.13  115   
179 Sean O'Leary              11 Kings Park              7:31.3   23:21.92        
180 Samuel Rotberg            12 Friends Academy         7:31.6   23:22.91  116   
181 Brendan Muller            11 Holy Trinity            7:31.8   23:23.58  117   
182 JT Devine                 11 South Side              7:32.2   23:24.82        
183 David Cohen               10 Oyster Bay              7:32.5   23:25.83        
184 Jeff Jijy                 12 New Hyde Park           7:33.6   23:29.27  118   
185 Jake Gakshteyn            11 East Meadow             7:34.4   23:31.74        
186 Alex Clinton              12 Friends Academy         7:36.5   23:38.13  119   
187 Jackson Palmer             9 Locust Valley           7:39.0   23:45.94  120   
188 Jovan Haynes              10 Stony Brook             7:39.9   23:48.75  121   
189 Tom Gao                   11 Stony Brook             7:40.9   23:51.83        
190 Sean Russell              10 Bishop Loughlin         7:41.7   23:54.35  122   
191 Tyler Staszak             11 Lynbrook                7:43.2   23:59.10        
192 Aaditya Vaghela           11 Hicksville              7:43.4   23:59.55  123   
193 Christian Burgos          10 Saint Mary              7:43.5   23:59.91        
194 Kyle Samida               10 East Meadow             7:44.5   24:03.01        
195 Aaron Ideumia             12 Bishop Loughlin         7:46.3   24:08.55  124   
196 William Wren              11 Lynbrook                7:46.8   24:10.08        
197 Kareem Allen-Austin       11 Great Neck South        7:48.4   24:15.00        
198 Late Registration  3         Team  A                 7:48.8   24:16.36        
199 Xaiver Cafaro             12 Great Neck South        7:48.9   24:16.61        
200 Andrew Director            9 Lynbrook                7:50.3   24:21.12        
201 Elijah Santanelli         11 Holy Trinity            7:51.2   24:23.86        
202 Sean Weidner              10 Kings Park              7:51.6   24:25.13        
203 Aidan Smithwick           11 Lynbrook                7:53.0   24:29.41        
204 Justin Maiorana           12 Holy Trinity            7:53.2   24:29.92        
205 Alex Dones                 9 New Hyde Park           7:53.4   24:30.72  125   
206 Marco McCormack           10 Locust Valley           7:53.8   24:31.80  126   
207 Rohan Mehrotra            11 Hicksville              7:55.4   24:36.79        
208 Derek Castillo            12 Hicksville              7:57.7   24:44.14        
209 Gabriel Kirvoshey          9 John Glenn              7:57.9   24:44.73        
210 Bobby Feng                11 Stony Brook             7:58.7   24:46.98        
211 Adam Akselrod              9 East Meadow             8:01.6   24:55.99        
212 Elijah Challenger         11 Bishop Loughlin         8:01.6   24:56.25  127   
213 William Hong              11 Stony Brook             8:02.4   24:58.63        
214 Aidan Stone                7 Stony Brook             8:04.9   25:06.52        
215 Jose Fillion              10 Bishop Loughlin         8:05.6   25:08.49        
216 Calvin Nicely             11 Bishop Loughlin         8:05.8   25:09.18        
217 Alex Schwartz              9 East Meadow             8:06.0   25:09.67        
218 Blake Staley              10 Bishop Loughlin         8:06.6   25:11.80        
219 Marlon Duran              12 Lynbrook                8:06.8   25:12.32        
220 Devon Enayatian            9 Great Neck North        8:06.9   25:12.64  128   
221 Alexander De La Rosa      10 Division Avenue         8:07.7   25:15.13  129   
222 Grant Brickner            12 Long Island             8:08.3   25:16.82        
223 Christan Maselli           9 Locust Valley           8:09.8   25:21.46  130   
224 Juha Yoon                 11 Great Neck North        8:10.7   25:24.27  131   
225 Ethan Citron              12 Great Neck North        8:11.0   25:25.32  132   
226 Ian Schaefer              12 Kings Park              8:16.4   25:42.14        
227 Anthony Cocchiarelli      10 John Glenn              8:18.2   25:47.86        
228 Steven Portillo           12 Holy Trinity            8:22.5   26:01.00        
229 Jason Kaplan              11 East Meadow             8:28.3   26:18.95        
230 Nicholas Becker           12 East Rockaway           8:28.5   26:19.81  133   
231 Steven Edwards             9 East Meadow             8:30.5   26:25.87        
232 Chris Ignatiou             9 East Meadow             8:31.5   26:29.01        
233 Late Registration  4         Team  A                 8:35.7   26:42.11        
234 Zach Kreiger               9 East Meadow             8:36.0   26:43.12        
235 Oliver He                 10 Stony Brook             8:39.2   26:52.86        
236 Nick O''Leary              9 East Meadow             8:41.3   26:59.58        
237 Gregory Manzano            9 New Hyde Park           8:44.0   27:07.98        
238 Alben Benny               12 New Hyde Park           8:44.6   27:09.83        
239 Joe Dolce                  9 Lynbrook                8:46.3   27:15.02        
240 Feige Wang                11 Great Neck North        8:47.6   27:19.02  134   
241 Christopher Rath          10 Hicksville              8:48.5   27:22.00        
242 Christian Barbieri        12 New Hyde Park           8:49.1   27:23.57        
243 James Mazzarisi           11 Putman Valley           8:52.7   27:34.93        
244 Brandon Valenti            9 East Meadow             8:52.9   27:35.65        
245 Ajay Chhabra              10 Hicksville              8:56.1   27:45.34        
246 Michael Lopez             11 Putman Valley           9:00.0   27:57.68        
247 Ryan Cavanagh             10 Kings Park              9:00.4   27:58.78        
248 Giovani Cali              10 Hicksville              9:16.0   28:47.16        
249 David Haro                10 Division Avenue         9:17.6   28:52.22  135   
250 Chris Gragnano             9 Lynbrook                9:25.8   29:17.66        
251 Avery Torff               11 Locust Valley           9:30.5   29:32.48  136   
252 Ryan Maselli              10 Locust Valley           9:38.1   29:56.02  137   
253 Kyle Lee                  11 Hicksville              9:44.5   30:15.73        
254 Late Registration  5         Team  A                 9:46.1   30:20.68        
255 Jossmarc Oliva            10 Hicksville              9:47.9   30:26.26        
256 Sebastian Diaz-Gomez      10 Locust Valley           9:54.3   30:46.14        
257 Alex Mantikas              9 Locust Valley          10:04.0   31:16.49        
258 Joshua Baer               10 Division Avenue        10:36.6   32:57.81  138   
259 Timmy Neckles             11 East Rockaway          11:22.2   35:19.22  139   
260 Alec (Aj) Rovner          12 East Rockaway          11:35.5   36:00.75  140   
261 Sharad Kumar              11 Hicksville             11:53.1   36:55.26        
262 Ed Gorsky                 11 East Rockaway          12:25.3   38:35.26  141   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 East Meadow                  36    2    5    6   10   13   29   33           
      Total Time:  1:30:20.27                                                     
         Average:    18:04.06                                                     
   2 Kings Park                   58    1    3   12   16   26   27   43           
      Total Time:  1:31:02.85                                                     
         Average:    18:12.57                                                     
   3 Harborfields                135   11   15   24   28   57   63   80           
      Total Time:  1:34:30.42                                                     
         Average:    18:54.09                                                     
   4 Great Neck South            149    7   19   35   41   47   61   67           
      Total Time:  1:35:37.92                                                     
         Average:    19:07.59                                                     
   5 Deer Park                   179   14   25   34   50   56   62   74           
      Total Time:  1:36:49.67                                                     
         Average:    19:21.94                                                     
   6 Oyster Bay                  190   18   22   37   55   58   68   70           
      Total Time:  1:37:09.92                                                     
         Average:    19:25.99                                                     
   7 Putman Valley               205    8    9   32   69   87   88   96           
      Total Time:  1:37:37.81                                                     
         Average:    19:31.57                                                     
   8 Copiague                    218   31   36   48   51   52   64   72           
      Total Time:  1:38:55.58                                                     
         Average:    19:47.12                                                     
   9 South Side                  244   21   45   53   54   71   86   95           
      Total Time:  1:39:35.95                                                     
         Average:    19:55.19                                                     
  10 Stony Brook                 304    4   39   79   83   99  102  121           
      Total Time:  1:41:26.50                                                     
         Average:    20:17.30                                                     
  11 John Glenn                  306   30   40   60   78   98  101  112           
      Total Time:  1:41:39.73                                                     
         Average:    20:19.95                                                     
  12 Hicksville                  347   46   49   66   76  110  111  123           
      Total Time:  1:44:28.46                                                     
         Average:    20:53.70                                                     
  13 Lynbrook                    393   44   75   90   91   93   94  104           
      Total Time:  1:44:47.11                                                     
         Average:    20:57.43                                                     
  14 Great Neck North            403   17   42   85  128  131  132  134           
      Total Time:  1:49:58.03                                                     
         Average:    21:59.61                                                     
  15 New Hyde Park               427   23   81  106  108  109  118  125           
      Total Time:  1:47:59.83                                                     
         Average:    21:35.97                                                     
  16 Holy Trinity                434   20   84  103  113  114  115  117           
      Total Time:  1:48:31.36                                                     
         Average:    21:42.27                                                     
  17 Friends Academy             474   73   77   89  116  119                     
      Total Time:  1:49:59.36                                                     
         Average:    21:59.88                                                     
  18 Bishop Loughlin             475   59   92   97  105  122  124  127           
      Total Time:  1:49:47.09                                                     
         Average:    21:57.42                                                     
  19 Division Avenue             522   38   82  129  135  138                     
      Total Time:  2:07:42.68                                                     
         Average:    25:32.54                                                     
  20 Locust Valley               541   65  100  120  126  130  136  137           
      Total Time:  1:55:52.07                                                     
         Average:    23:10.42                                                     
  21 East Rockaway               660  107  133  139  140  141                     
      Total Time:  2:38:48.90                                                     
         Average:    31:45.78