Just in Time Racing - Contractor License                           HY-TEK's Meet Manager
                     Section VIII Conference Dual Meets - 9/13/2018                      
                                   Bethpage State Park                                   
                                                                   
 
Boys  CC Novice 1.5 miles
      Comp#  Name                            School                           Time Points
=========================================================================================
    1  1696  Alexander Martucci           9  Mepham                        9:52.58      1
    2  1700  Josh Ostroff                 9  Mepham                       10:26.31      2
    3  1682  Amokrane Aouchiche           9  Mepham                       10:33.19      3
    4  1706  Anthony Scotto               9  Mepham                       11:01.34      4
    5  1703  Steven Perez                 9  Mepham                       11:12.44      5
    6  1949  Luke Sulli                  11  Seaford                      12:03.10       
    7  1051  Jake Cavalli                10  Carey                        12:11.73       
    8  1693  Timothy Langone              9  Mepham                       12:12.25      6
    9  1278  Adin Salim                   9  Great Neck North             12:32.71      7
   10  1681  Ameziane Aouchiche           9  Mepham                       12:35.39      8
   11  1689  Dan Fitzgerald               9  Mepham                       12:38.43       
   12  1342  Gary Zhang                   9  Herricks                     13:04.89       
   13  1486  Avery Torff                 11  Locust Valley                13:18.79       
   14  1341  Jack Zgombic                 9  Herricks                     13:29.76       
   15  1058  Nicholas Marcino             9  Carey                        13:41.09       
   16  1697  Jeremy McPartland            9  Mepham                       14:18.52       
   17  1079  Brian Petz                   9  Clarke                       14:19.65       
   18  1279  Adam Sanders                10  Great Neck North             14:20.47      9
   19  1263  Rohin Greben                10  Great Neck North             14:43.74     10
   20  1479  Alex Mantikas                9  Locust Valley                14:59.01       
   21  1055  Reuben Fonseca              11  Carey                        16:48.57       
   22  1284  Brenner Yellis               9  Great Neck North             16:50.32     11
   23  1267  David Kim                    9  Great Neck North             17:22.80     12
   24  1072  Aaron Diaz                  11  Clarke                       17:45.98       
   25  2095  Ankit Singh                 11  VS Central                   19:22.39
 




Event 3  Boys 4k Run CC Junior Varsity
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
              
Conference 2 Results 4000 Run                                                    
  1 Max Craven                10 Manhasset HS          15:14.74    1             
  2 Timothy Fruhauf           11 Manhasset HS          15:18.79    2             
  3 Fletcher Wilson           10 Manhasset HS          15:23.06    3             
  4 Jack LaSalle              11 Manhasset HS          15:41.89    4             
  5 Alex Schlaefer            11 Manhasset HS          15:50.77    5             
  6 Ryan Derasse               9 Manhasset HS          15:56.88    6             
  7 Jack Belt                  9 Garden City           16:02.89    7             
  8 Eric Tacheci              12 Manhasset HS          16:07.08    8             
  9 David DeBiasi             10 Manhasset HS          16:20.30                  
 10 Thomas Blaney             12 Manhasset HS          16:20.83                  
 11 Nicholas McNulty          10 Manhasset HS          16:28.86                  
 12 Victor D''Angelo          12 Manhasset HS          16:30.22                  
 13 Andrew Pogue              12 Manhasset HS          16:34.60                  
 14 Aadarsh Yagnik            10 Jericho               16:36.07    9             
 15 Cody Stefan               10 Manhasset HS          16:36.53                  
 16 Anthony Suau              10 Garden City           16:41.20   10             
 17 Ryan Kolin                 9 Manhasset HS          16:45.09                  
 18 Jack Grygiel              11 Manhasset HS          16:48.18                  
 19 Kishan Batra              12 Garden City           16:49.61   11             
 20 Jason Wu                  10 Manhasset HS          16:53.98                  
 21 Dylan McDonald            11 Garden City           17:08.87   12             
 22 Justin Oh                 10 Manhasset HS          17:10.63                  
 23 Matthew Ardito            10 Garden City           17:12.10   13             
 24 Bennett Maley             10 Manhasset HS          17:13.44                  
 25 Andrew Holtzman            9 Garden City           17:14.55   14             
 26 Daniel Gassenhiemer        9 Jericho               17:18.05   15             
 27 James Giuffre              9 Garden City           17:25.51   16             
 28 Andrew Louie              10 Manhasset HS          17:39.41                  
 29 Miguel Santos             10 Garden City           17:40.93                  
 30 Ryan Glenn                 9 Garden City           17:42.67                  
 31 Andrew Flood              10 Manhasset HS          17:45.41                  
 32 Tyler Conor               12 Calhoun               18:02.71   17             
 33 Timothy Kurpiewski        10 Great Neck South      18:07.76   18             
 34 Devin Edmonston           11 Herricks              18:12.99   19             
 35 Xaiver Cafaro             12 Great Neck South      18:17.70   20             
 36 John Simoldoni            10 Manhasset HS          18:23.38                  
 37 Liam Roach                10 Mepham                18:28.95                  
 38 Jake Cizmarik             11 Manhasset HS          18:48.11                  
 39 Patrick Adams              9 Garden City           18:52.13                  
 40 Frank Beslity             10 MacArthur             18:53.24   21             
 41 Jason Guo                 10 Jericho               19:00.24   22             
 42 Christopher Lum            9 Great Neck South      19:15.79   23             
 43 Trent Biscone             12 Garden City           19:16.34                  
 44 Daniel Rosenthal           9 Jericho               19:16.89   24             
 45 Christopher Coyle         10 Garden City           19:17.40                  
 46 Daniel Vazqquez            9 Garden City           19:20.96                  
 47 Tyler Glenn                9 Garden City           19:21.37                  
 48 Daniel You                10 Jericho               19:24.37   25             
 49 Faizan Elahi              11 VS Central            19:35.08   26             
 50 Rory Li                    9 Manhasset HS          19:37.65                  
 51 Simon Ferris              10 Garden City           19:38.79                  
 52 Robert Mortarana          12 MacArthur             19:45.35   27             
 53 David Driscoll             9 VS Central            19:48.97   28             
 54 Nicholas Seier            11 MacArthur             19:53.05   29             
 55 Derek Yu                   9 Great Neck South      20:00.76   30             
 56 Andrew Pena                9 VS Central            20:04.41   31             
 57 Thomas Donohue            10 Calhoun               20:06.36   32             
 58 Alexander Rosario          9 Calhoun               20:07.46   33             
 59 Brandon Munroe             9 VS Central            20:08.18   34             
 60 Matthew Gaudiuso          10 Herricks              20:10.01   35             
 61 Andrew Lee                 9 Jericho               20:17.11   36             
 62 Tyler Lin                  9 Jericho               20:27.64   37             
 63 Adam Baksh                11 Garden City           20:32.63                  
 64 Stanley Kong               9 Manhasset HS          20:34.71                  
 65 Benjamin Glauner          10 Manhasset HS          20:40.60                  
 66 Andrew Cheung              9 Jericho               20:58.34                  
 67 Daniel Angelillo          10 Mepham                21:00.01                  
 68 Jack Monaco                9 Garden City           21:00.39                  
 69 Joseph Lucchese            9 MacArthur             21:17.26   38             
 70 Alexander Imperial        10 Garden City           21:18.42                  
 71 Jason Ramirez             12 MacArthur             21:22.66   39             
 72 Dillon Amenn               9 MacArthur             21:33.91   40             
 73 Thomas Crowe               9 Garden City           21:35.88                  
 74 Alexander Wu               9 Great Neck South      21:36.94   41             
 75 Eric Lopez                12 Calhoun               21:57.41   42             
 76 Massimo Avellino           9 Garden City           22:02.64                  
 77 Raymond Ye                10 Manhasset HS          22:04.95                  
 78 Conor Slevin              11 Manhasset HS          22:12.62                  
 79 Andrew Jiang              12 Manhasset HS          22:13.41                  
 80 Elliott Rendon            11 VS Central            22:13.92   43             
 81 Anthony Costa              9 MacArthur             22:15.54   44             
 82 Mamadou Sakho             11 VS Central            22:35.01   45             
 83 Sebastian Kaczor          11 Great Neck South      22:35.54   46             
 84 Nicholas Logozzo          10 MacArthur             22:38.36                  
 85 Vincent Dantone            9 MacArthur             22:48.33                  
 86 Louis Bonventora           9 MacArthur             22:48.89                  
 87 Kevin Chan                10 Herricks              22:53.88   47             
 88 Mathew Pietranello        11 Calhoun               22:59.93   48             
 89 Nicholas Petruso          10 Manhasset HS          23:00.85                  
 90 Alex Suh                  10 Jericho               23:01.28                  
 91 Noel Ortega                9 VS Central            23:16.16   49             
 92 Aaron Bhavnani             9 Jericho               23:39.81                  
 93 Brendan Carr              10 MacArthur             23:44.76                  
 94 Christopher Meyer          9 VS Central            24:01.38                  
 95 Vivek Patel                9 Herricks              24:06.89   50             
 96 Rohan Singh                9 Herricks              24:18.36   51             
 97 Travis Chu                 9 Great Neck South      24:36.22   52             
 98 Joel Philip               11 VS Central            24:38.21                  
Conference 4 Results 4000 Run                                                    
  1 Luke McNamara              9 Oyster Bay            17:03.59                  
  2 Matthew Carlinsky          9 Oyster Bay            17:28.63                  
  3 Benjamin Dammers           9 Island Trees          17:35.37                  
  4 Bradley Lopes              9 Oyster Bay            18:11.16                  
  5 Jackson Palmer             9 Locust Valley         18:32.96                  
  6 Ryan McClernon            10 Seaford               18:54.08                  
  7 Christan Maselli           9 Locust Valley         19:20.39                  
  8 Kevin Cantley              9 Seaford               20:29.84                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Conference 2 Results 4000 Run                                                    
   1 Manhasset HS                 15    1    2    3    4    5    6    8          
      Total Time:  1:17:29.25                                                    
         Average:    15:29.85                                                    
   2 Garden City                  53    7   10   11   12   13   14   16          
      Total Time:  1:23:54.67                                                    
         Average:    16:46.94                                                    
   3 Jericho                      95    9   15   22   24   25   36   37          
      Total Time:  1:31:35.62                                                    
         Average:    18:19.13                                                    
   4 Great Neck South            132   18   20   23   30   41   46   52          
      Total Time:  1:37:18.95                                                    
         Average:    19:27.79                                                    
   5 MacArthur                   154   21   27   29   38   39   40   44          
      Total Time:  1:41:11.56                                                    
         Average:    20:14.32                                                    
   6 VS Central                  162   26   28   31   34   43   45   49          
      Total Time:  1:41:50.56                                                    
         Average:    20:22.12                                                    
   7 Calhoun                     172   17   32   33   42   48                    
      Total Time:  1:43:13.87                                                    
         Average:    20:38.78                                                    
   8 Herricks                    202   19   35   47   50   51                    
      Total Time:  1:49:42.13                                                    
         Average:    21:56.43  
 


Event 5  Boys 4k Run CC
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          

  
Conference 2 Results 4000 Run                                                    
  1 Brendan Rosario           12 Calhoun               14:06.14    1             
  2 Richard Kanders           11 Great Neck South      14:12.28    2             
  3 Kenneth Tan               12 Great Neck South      14:13.88    3             
  4 Justin Hu                 11 Great Neck South      14:14.58    4             
  5 Eric Shu                  10 Great Neck South      14:28.17    5             
  6 Sean Bottalico            12 Calhoun               14:30.86    6             
  7 Michael Lu                12 Great Neck South      14:47.98    7             
  8 Braeden Vieni             10 Calhoun               14:50.00    8             
  9 Ryan Happel               12 Calhoun               15:13.89    9             
 10 Spencer Lee               10 Great Neck South      15:14.72   10             
 11 Theodore Chang            11 Great Neck South      15:50.23   11             
 12 Lucas Aherens             10 Calhoun               15:59.60   12             
 13 Aidan Kopelman             9 Calhoun               16:09.73   13             
 14 Anthony Edwards           12 Elmont                16:13.54   14             
 15 Steven Multer             11 Calhoun               16:22.85   15             
 16 Avnoor Deol               10 Great Neck South      17:10.35                  
 17 Jean Desir                11 Elmont                17:16.15   16             
 18 Kareem Allen-Austin       11 Great Neck South      17:21.00                  
 19 Jeremiah Omeike           11 Elmont                17:49.41   17             
 20 Reinaldo Powell           11 Elmont                17:55.35   18             
 21 Austin George             11 Great Neck South      18:01.65                  
 22 Michael Peck              11 Elmont                19:53.53   19             
Conference 4 Results 4000 Run                                                    
  1 Brian Casey               12 Oyster Bay            14:24.47    1             
  2 Matt Zerbarini            10 Island Trees          14:25.43    2             
  3 Nick Tardugno             10 Oyster Bay            14:36.26    3             
  4 Evan Miller               11 VS South              15:10.66    4             
  5 Justin Ortiz              11 Island Trees          15:26.95    5             
  6 Riley Keffer              10 Oyster Bay            15:38.03    6             
  7 Dylan Esquivel            10 Island Trees          15:51.85    7             
  8 Izzy Silver               10 Oyster Bay            16:19.52    8             
  9 Nolan Sweeney             11 Oyster Bay            16:35.31    9             
 10 Jonathan Cruz             12 VS South              16:42.11   10             
 11 Justin Ahye               12 VS South              17:15.58   11             
 12 Jacob Kruel               12 Island Trees          17:29.10   12             
 13 Isaac Luckman             12 Oyster Bay            17:41.19   13             
 14 Brandon Hernandez         12 Island Trees          18:30.88   14             
 15 Thomas Zamroz             12 Island Trees          19:13.08   15             
 16 Nathan Agpalo             12 VS South              20:14.02   16             
 17 Jael Nash                 12 VS South              20:32.59   17             
                                                                                                                Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Conference 2 Results 4000 Run                                                    
   1 Great Neck South             21    2    3    4    5    7   10   11          
   2 Calhoun                      36    1    6    8    9   12   13   15          
   3 Elmont                       84   14   16   17   18   19                    
Conference 4 Results 4000 Run                                                    
   1 Oyster Bay                   27    1    3    6    8    9   13               
   2 Island Trees                 40    2    5    7   12   14   15               
   3 VS South                     58    4   10   11   16   17 




Event 7  Boys 4k Run CC
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
Conference 2 Results 4000 Run                                                    
  1 Rahul Maharjan            10 Sewanhaka             14:48.57    1             
  2 Kenneth Proccaci          10 Carey                 14:48.94    2             
  3 Emmett Conway             11 VS Central            15:49.11    3             
  4 Joshua Chung              12 New Hyde Park         15:50.38    4             
  5 Joedell Bastien           11 VS Central            15:52.25    5             
  6 Christopher Gioia         12 Carey                 16:10.50    6             
  7 Anthony Schembeck         10 New Hyde Park         16:17.31    7             
  8 Raymond Ortega             9 Sewanhaka             16:19.58    8             
  9 Kevin Charles             10 Sewanhaka             17:02.03    9             
 10 Edler Augustin            11 VS Central            17:05.64   10             
 11 Warren Pershad             9 VS Central            17:09.75   11             
 12 Jeff Jijy                 12 New Hyde Park         17:18.75   12             
 13 Pete Agate                12 Carey                 17:31.46   13             
 14 Joshuah Joseph            11 VS Central            18:17.01   14             
 15 Michael Guglielmo         11 Sewanhaka             18:26.16   15             
 16 David Margarin            10 VS Central            18:35.98   16             
 17 dylan norrby              10 Sewanhaka             18:44.00   17             
 18 Tobin James               12 New Hyde Park         18:44.43   18             
 19 Aditya Jindal             12 New Hyde Park         18:55.77   19             
 20 Roy Longarzo               9 VS Central            19:24.26   20             
 21 Tommaso Coraci            12 Carey                 19:25.53   21             
 22 Christian Barbieri        12 New Hyde Park         19:32.49   22             
 23 Matthew Marquez           11 VS Central            19:38.89                  
 24 Luca Agostiti             11 Carey                 20:12.74   23             
 25 Alben Benny               12 New Hyde Park         21:44.01   24             
Conference 4 Results 4000 Run                                                    
  1 Gabe Silva                12 Mineola               14:08.80    1             
  2 JP Grace                  12 Locust Valley         14:21.07    2             
  3 John Dublynn              12 Mineola               15:45.84    3             
  4 Steven Chale              11 Locust Valley         16:05.08    4             
  5 Blake Kirchner            12 Csh                   16:18.26    5             
  6 Matt Guerra               12 Locust Valley         16:18.98    6             
  7 Carsen Kirchner            8 Csh                   16:20.00    7             
  8 Zachary Bennardo          11 Csh                   16:29.51    8             
  9 Honor Scorzelli            9 Locust Valley         16:42.23    9             
 10 Mike Forte                 9 Locust Valley         16:44.98   10             
 11 Aidan Bongiorno           12 Mineola               16:59.41   11             
 12 Nikita Shoff              10 Csh                   16:59.83   12             
 13 Nicolas Tavares           12 Mineola               17:00.99   13             
 14 Thomas Edgar              11 Csh                   17:08.04   14             
 15 Michael Edgar              9 Csh                   17:22.43   15             
 16 Eriks Zamurs              11 Locust Valley         17:55.04   16             
 17 Thomas Chojnacki          12 East Rockaway         18:01.75                  
 18 Jonathan Mathew           12 Mineola               18:03.04   17             
 19 Melvin Fuentes            10 Mineola               18:16.47   18             
 20 Bryan Dasilva             10 Mineola               18:33.00   19             
 21 Steven Davila             12 Mineola               18:41.60                  
 22 Marco McCormack           10 Locust Valley         18:43.52   20             
 23 Justin Papaleo             9 Csh                   19:26.51   21             
 24 Michael McCoy              9 Csh                   19:56.81                  
 25 Andrew Escorcia           10 Mineola               20:36.37                  
 26 Lucas Papaleo             10 Csh                   21:29.04                  
 27 Nicholas Becker           12 East Rockaway         21:57.94                  
 28 Ari Gerberg               12 Csh                   21:58.94                  
 29 Alec (Aj) Rovner          12 East Rockaway         29:39.00                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Conference 2 Results 4000 Run                                                    
   1 VS Central                   43    3    5   10   11   14   16   20          
      Total Time:  1:24:13.76                                                    
         Average:    16:50.76                                                    
   2 Sewanhaka                    50    1    8    9   15   17                    
      Total Time:  1:25:20.34                                                    
         Average:    17:04.07                                                    
   3 New Hyde Park                60    4    7   12   18   19   22   24          
      Total Time:  1:27:06.64                                                    
         Average:    17:25.33                                                    
   4 Carey                        65    2    6   13   21   23                    
      Total Time:  1:28:09.17                                                    
         Average:    17:37.84                                                    
Conference 4 Results 4000 Run                                                    
   1 Locust Valley                31    2    4    6    9   10   16   20          
      Total Time:  1:20:12.34                                                    
         Average:    16:02.47                                                    
   2 Mineola                      45    1    3   11   13   17   18   19          
      Total Time:  1:21:58.08                                                    
         Average:    16:23.62                                                    
   3 Csh                          46    5    7    8   12   14   15   21          
      Total Time:  1:23:15.64                                                    
         Average:    16:39.13 
                                                   
                   
Event 9  Boys 4k Run CC
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
Conference 2 Results 4000 Run                                                    
  1 Kailen McCauley            9 Herricks              14:16.00    1             
  2 Maor Amar                 12 Great Neck North      14:35.84    2             
  3 Jason Maynard             11 MacArthur             14:46.23    3             
  4 Daniel Sedgh              11 Great Neck North      15:36.23    4             
  5 Aaron Malekan             12 Great Neck North      16:01.29    5             
  6 Nicholas Bavaro           10 MacArthur             16:11.61    6             
  7 Pedro Sandoval             9 MacArthur             16:32.11    7             
  8 Chris Vartoukian          10 MacArthur             16:38.28    8             
  9 Ryan Li                   11 Herricks              16:50.17    9             
 10 Joven Fong                 9 Herricks              16:52.24   10             
 11 Alfredo Benaidez          10 MacArthur             16:59.80   11             
 12 aaron Ohebshalom           9 Great Neck North      17:11.22   12             
 13 Johnny Ramsoomye          10 MacArthur             17:15.56   13             
 14 Jonathan Moalemi           9 Great Neck North      17:26.27   14             
 15 Tim Trainor                9 MacArthur             17:42.13   15             
 16 Jordan Liao                9 Herricks              17:44.93   16             
 17 George Liu                10 Herricks              18:15.91   17             
 18 Matt Fioretti             10 MacArthur             18:27.17                  
 19 Manfred Fong              11 Herricks              18:53.95   18             
 20 Samuel Leung              10 Herricks              18:57.05   19             
 21 Robert Hagner             12 MacArthur             19:03.50                  
 22 Riley Kiernan             11 Herricks              19:21.40                  
 23 Dylan Solemanyan          10 Great Neck North      19:35.30   20             
 24 Gabe Brando               11 MacArthur             19:35.64                  
 25 Ethan Citron              12 Great Neck North      19:39.06   21             
 26 Jared Astrof              10 Great Neck North      21:03.34                  
 27 Juha Yoon                 11 Great Neck North      21:15.18                  
Conference 4 Results 4000 Run                                                    
  1 Jason Linzer              11 Seaford               13:41.27    1             
  2 Al Munro                  11 Seaford               14:45.00    2             
  3 John Krzyminski           12 Seaford               15:25.75    3             
  4 Joe Randazzo              11 Seaford               15:36.63    4             
  5 Dylan Baker               11 Seaford               15:50.96    5             
  6 Tim Saulpaugh             12 Seaford               15:54.09    6             
  7 Andrew Gervasi            12 Floral Park           16:05.58    7             
  8 Matt Ryan                 12 Seaford               16:13.49    8             
  9 Steven Keane              12 Seaford               16:41.69                  
 10 Eric Schneider            12 Seaford               17:24.05                  
 11 Yanjun Lin                 9 Wheatley              17:34.36    9             
 12 Chris Schneider           12 Seaford               18:01.14                  
 13 Bryan Schmuck              9 Wheatley              18:23.33   10             
 14 Fara Fayyaz               12 Floral Park           18:28.40   11             
 15 Barlin Singh              10 Floral Park           18:57.88   12             
 16 Declan Brady               9 Wheatley              18:58.76   13             
 17 Teddy Koutsoftus          11 Wheatley              18:59.85   14             
 18 Matt Hyde                 10 Floral Park           20:17.87   15             
 19 Constantine Koutsoftas     9 Wheatley              20:24.15   16             
 20 Brandon Ridge             10 Floral Park           21:30.72   17             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Conference 2 Results 4000 Run                                                    
   1 MacArthur                    35    3    6    7    8   11   13   15          
      Total Time:  1:21:08.03                                                    
         Average:    16:13.61                                                    
   2 Great Neck North             37    2    4    5   12   14   20   21          
      Total Time:  1:20:50.85                                                    
         Average:    16:10.17                                                    
   3 Herricks                     53    1    9   10   16   17   18   19          
      Total Time:  1:23:59.25                                                    
         Average:    16:47.85                                                    
Conference 4 Results 4000 Run                                                    
   1 Seaford                      15    1    2    3    4    5    6    8          
      Total Time:  1:15:19.61                                                    
         Average:    15:03.93                                                    
   2 Wheatley                     62    9   10   13   14   16                    
      Total Time:  1:34:20.45                                                    
         Average:    18:52.09                                                    
   3 Floral Park                  62    7   11   12   15   17                    
      Total Time:  1:35:20.45                                                    
         Average:    19:04.09 
      


Event 11  Boys 4k Run CC
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
Conference 2 Results 4000 Run                                                    
  1 Christopher Courts        12 Manhasset HS          13:53.94    1             
  2 Adam Stefan               12 Manhasset HS          13:56.51    2             
  3 Brendan Moehringer        12 Mepham                14:00.88    3             
  4 Drew Miller               12 Manhasset HS          14:02.63    4             
  5 Scott Henneberger         11 Garden City           14:19.29    5             
  6 Grant Krawiec             11 Garden City           14:29.12    6             
  7 Michael Greco             12 Garden City           14:29.56    7             
  8 Lucas Maley               10 Manhasset HS          14:34.39    8             
  9 Joshua Michel             12 Mepham                14:43.04    9             
 10 Patrick Boyle             11 Manhasset HS          14:43.53   10             
 11 Hazen Hildebolt           11 Manhasset HS          14:45.94   11             
 12 Ben Reilly                12 Manhasset HS          14:47.95   12             
 13 Daniel Maass              11 Manhasset HS          14:54.61                  
 14 Michael Yarrington        11 Manhasset HS          14:55.53                  
 15 Adam Vuoso                 9 Garden City           14:57.44   13             
 16 Matthew Kiley             11 Manhasset HS          15:01.58                  
 17 Matthew Marino            10 Mepham                15:09.68   14             
 18 Max Baggett               10 Jericho               15:10.27   15             
 19 Peter Martorana           12 Mepham                15:11.36   16             
 20 Jack Lasalla              11 Garden City           15:12.61   17             
 21 Daniel Ferreira           12 Garden City           15:14.90   18             
 22 Kealan Mullally           10 Garden City           15:37.48   19             
 23 Liam Donohue              10 Mepham                15:43.30   20             
 24 Thomas Bodendorf          12 Mepham                15:51.55   21             
 25 Dillon Pekoff             12 Mepham                15:55.55   22             
 26 Alexander Kasper           9 Jericho               16:05.32   23             
 27 Nicolas Ragas             10 Garden City           16:07.34                  
 28 John Sprufero             11 Garden City           16:18.43                  
 29 Alex Menoudakos           11 Garden City           16:24.29                  
 30 Andrew Istomin             9 Jericho               16:25.19   24             
 31 Brandon Tso               11 Jericho               16:39.73   25             
 32 William Hu                10 Jericho               16:40.22   26             
 33 Barry Zhang               10 Jericho               16:59.99   27             
 34 Bill Yildiz                9 Jericho               17:46.36   28             
 35 Andy Jiang                10 Jericho               17:56.73                  
 36 Peter Agoglia             11 Mepham                18:00.24                  
 37 Justin Lin                10 Jericho               19:20.95                  
Conference 4 Results 4000 Run                                                    
  1 Marcus Pomales            11 Carle Place           15:17.80                  
  2 Joseph Lostritto          11 Friends Academy       15:24.52                  
  3 Jonathan Melkun           12 Clarke                15:26.39    1             
  4 Jardineau Pierre          12 Clarke                15:50.88    2             
  5 Abishek Ravindran         11 Clarke                15:56.45    3             
  6 John Schmuck              10 Carle Place           15:59.52                  
  7 Zachary Ragozino          10 Friends Academy       16:01.31                  
  8 Alberto Rodriguez         11 Clarke                16:02.40    4             
  9 Ryan Faude                10 Clarke                16:08.99    5             
 10 Aidan Oneil               11 West Hemp             16:28.50    6             
 11 Douglas Burgess           10 West Hemp             16:42.08    7             
 12 Aiden Yurdiga             11 Clarke                16:59.05    8             
 13 Andrew Rosicki            11 Clarke                17:11.07    9             
 14 Alvin Hsu                 11 Clarke                17:15.38                  
 15 Benjamin Nosovitch         9 Carle Place           17:23.67                  
 16 Ethan Labelson             9 Friends Academy       19:34.65                  
 17 Mario Reyes                9 Carle Place           19:45.30                  
 18 Tyler Delorey              9 West Hemp             19:56.05   10             
 19 Quinn McLaughlin           9 Friends Academy       20:23.35                  
 20 eric anderson             10 West Hemp             20:28.27   11             
 21 brandon leeb              11 West Hemp             22:38.57   12             
 22 Joe Tudisco                9 West Hemp             23:22.79   13             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Conference 2 Results 4000 Run                                                    
   1 Manhasset HS                 25    1    2    4    8   10   11   12          
      Total Time:  1:11:11.00                                                    
         Average:    14:14.20                                                    
   2 Garden City                  48    5    6    7   13   17   18   19          
      Total Time:  1:13:28.02                                                    
         Average:    14:41.61                                                    
   3 Mepham                       62    3    9   14   16   20   21   22          
      Total Time:  1:14:48.26                                                    
         Average:    14:57.66                                                    
   4 Jericho                     113   15   23   24   25   26   27   28          
      Total Time:  1:21:00.73                                                    
         Average:    16:12.15                                                    
Conference 4 Results 4000 Run                                                    
   1 Clarke                       15    1    2    3    4    5    8    9          
      Total Time:  1:19:25.11                                                    
         Average:    15:53.03                                                    
   2 West Hemp                    46    6    7   10   11   12   13               
      Total Time:  1:36:13.47                                                    
         Average:    19:14.70