Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
                  Section VIII Conference Dual Meets - 9/12/2018                  
                               Bethpage State Park                                
                                                              
   Boys 1.5 Mile Run CC Novice
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference 1 Results 1.5Mile Mile Run                                             
  1 Jordan Altman              8 Syosset                 7:05.8   10:38.59        
  2 Aidan Kelly               11 Farmingdale             7:32.1   11:18.11    1   
  3 Peter Manino               9 Massapequa              8:02.9   12:04.30    2   
  4 Justin Serrian            12 Farmingdale             8:05.7   12:08.49    3   
  5 Matthew McAuley            9 Massapequa              8:10.1   12:15.05    4   
  6 Ahmed Sheriff                Farmingdale             8:10.4   12:15.55    5   
  7 Terrence Quinn             9 Farmingdale             8:17.5   12:26.16    6   
  8 Mark Ferrara               9 Farmingdale             8:20.5   12:30.62    7   
  9 Michael Ricardo            9 Massapequa              9:04.6   13:36.88    8   
 10 Andrew Cusumano            9 Massapequa              9:10.7   13:46.02    9   
 11 Nicholas Cooney            9 Massapequa              9:10.9   13:46.26   10   
 12 Liam Ahearn               10 Long Beach              9:55.0   14:52.38        
 13 Daniel Correell            9 Long Beach             10:05.2   15:07.74        
 14 Angel Jean                11 Farmingdale            10:06.3   15:09.32   11   
 15 Jacob Zietek              11 Farmingdale            11:42.5   17:33.75   12   
 16 Anthony Trenchfield        9 Freeport               12:57.5   19:26.19 
       
Conference 3 Results 1.5Mile Mile Run                                             
  1 Michael Mora               9 North Shore             7:56.8   11:55.07        
  2 Michael Hartmann           9 Wantagh                 8:07.2   12:10.73    1   
  3 Max Ponce                  9 North Shore             8:29.8   12:44.66        
  4 Jack Zorn                  9 North Shore             9:20.8   14:01.20        
  5 Patrick Moran              9 Wantagh                 9:27.7   14:11.52    2   
  6 Cole Belling               9 Wantagh                 9:32.9   14:19.24    3   
  7 Matt Soethout             12 Wantagh                 9:47.2   14:40.76    4   
  8 Garrett Gunn               9 Wantagh                 9:56.2   14:54.29    5   
  9 Aidan Orr                  9 Jfk Bellmore           10:19.3   15:28.96        
 10 James Guida                9 Jfk Bellmore           10:54.1   16:21.13        
 11 Anshu Khindri             10 Division Avenue        12:11.6   18:17.28        
 12 Ethan Davila               9 VS North               12:20.2   18:30.25        
 13 Daniel Becker              9 North Shore            12:58.0   19:26.99        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 1 Results 1.5Mile Mile Run                                             
   1 Farmingdale                  22    1    3    5    6    7   11   12           
      Total Time:  1:00:38.93                                                     
         Average:    12:07.79                                                     
   2 Massapequa                   33    2    4    8    9   10                     
      Total Time:  1:05:28.51                                                     
         Average:    13:05.71                                                     
Conference 3 Results 1.5Mile Mile Run                                             
   1 Wantagh                      15    1    2    3    4    5                     
      Total Time:  1:10:16.54                                                     
         Average:    14:03.31 
   



Event 2  Boys 4k Run CC Junior Varsity
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference 1 Results 4000 Run                                                     
  1 Colin Funk                 9 Port Washington         6:05.7   15:08.96    1   
  2 Nathaniel Kimball         10 Port Washington         6:08.5   15:15.89    2   
  3 Nick Chimienti             9 East Meadow             6:09.4   15:18.12    3   
  4 Aaron Baxt                11 Syosset                 6:19.0   15:41.79    4   
  5 Benjamin Aranoff          12 Port Washington         6:20.2   15:44.95    5   
  6 Daniel Ruskin             10 Port Washington         6:20.6   15:45.91    6   
  7 Daniel Berlin             12 Syosset                 6:20.9   15:46.56    7   
  8 Ryan DeRosa               12 East Meadow             6:23.1   15:52.04    8   
  9 Luke Feeney               11 Syosset                 6:23.8   15:53.86    9   
 10 Jake D''Alto              11 East Meadow             6:25.0   15:56.78   10   
 11 Andrew Rosenberg          11 Syosset                 6:26.4   16:00.26   11   
 12 Michael Kurpisz           11 East Meadow             6:27.4   16:02.69   12   
 13 Vincent Savoretti         11 East Meadow             6:30.4   16:10.34   13   
 14 Samuel Lam                10 East Meadow             6:31.1   16:11.87   14   
 15 Joshua Gershoff           12 East Meadow             6:33.2   16:17.07   15   
 16 Sebastian Castro          12 East Meadow             6:36.5   16:25.34        
 17 William Lane               9 Port Washington         6:37.5   16:27.88   16   
 18 Matt Rice                 10 East Meadow             6:37.9   16:28.78        
 19 Paul Bauccio              10 Farmingdale             6:39.5   16:32.75   17   
 20 Nathan Aranoff            10 Port Washington         6:39.8   16:33.58   18   
 21 Ethan Dean                 9 Farmingdale             6:42.7   16:40.85   19   
 22 Carl Nie                  10 Syosset                 6:45.7   16:48.28   20   
 23 Terrence McGinty           9 Port Washington         6:48.0   16:54.06   21   
 24 Andrew Nie                11 Syosset                 6:51.4   17:02.46   22   
 25 Matthew Batkiewicz        11 Syosset                 6:52.0   17:03.82   23   
 26 Joseph Glaudino            9 Hicksville              6:52.4   17:05.02   24   
 27 David Dagoon              11 East Meadow             6:54.4   17:10.00        
 28 Steven Higgins            11 Massapequa              6:56.5   17:15.13   25   
 29 Christian Marinello       12 East Meadow             6:58.8   17:20.72        
 30 Nick Burnside              9 East Meadow             6:59.0   17:21.30        
 31 Nick Leeb                 10 East Meadow             6:59.5   17:22.49        
 32 Sam Cordova               10 Farmingdale             7:02.5   17:30.06   26   
 33 Sam Cacioppo              12 Port Washington         7:03.1   17:31.48        
 34 Jason Banish              11 East Meadow             7:07.2   17:41.74        
 35 Stephen Cooney            11 Massapequa              7:11.5   17:52.41   27   
 36 Carson Turco              12 Massapequa              7:13.4   17:56.99   28   
 37 Brian Benedetto           11 East Meadow             7:13.8   17:58.22        
 38 Jack Rhein                11 Farmingdale             7:16.3   18:04.26   29   
 39 Alex Isham                10 Syosset                 7:19.4   18:12.06        
 40 Yukaka Ito                10 Port Washington         7:21.4   18:17.10        
 41 Michael Bischoff           9 Port Washington         7:23.9   18:23.29        
 42 Alex Saar                 11 Massapequa              7:24.1   18:23.78   30   
 43 Jordan Zaia               12 Massapequa              7:24.5   18:24.69   31   
 44 Samir Khan                 9 East Meadow             7:24.7   18:25.16        
 45 Nathan Im                 10 Port Washington         7:24.8   18:25.53        
 46 Ian Levine                 9 Port Washington         7:29.9   18:38.02        
 47 Stephen Kessler           10 Farmingdale             7:31.0   18:40.97   32   
 48 Jalen Morales             11 East Meadow             7:33.0   18:45.83        
 49 Samuel Chon                9 Plainview Kennedy       7:38.8   19:00.22   33   
 50 Dillion Silva             12 Oceanside               7:40.6   19:04.73   34   
 51 Rohan Mehrotra            11 Hicksville              7:40.9   19:05.44   35   
 52 Kyle Samida               10 East Meadow             7:41.2   19:06.23        
 53 Thomas Moritz              9 Hicksville              7:41.5   19:06.96   36   
 54 Rukiya Kawaguchi          11 Port Washington         7:41.6   19:07.22        
 55 Ishaan Patel              11 Syosset                 7:41.8   19:07.68        
 56 Joseph Roldan             11 Hicksville              7:43.8   19:12.74   37   
 57 Gavin Rogers              11 Farmingdale             7:45.4   19:16.53   38   
 58 Anthony Dimartino          9 Hicksville              7:47.6   19:22.17   39   
 59 Tyler Schettino           10 Port Washington         7:48.5   19:24.44        
 60 Alex Schwartz              9 East Meadow             7:49.2   19:26.21        
 61 Frank Vereline            11 Farmingdale             7:55.2   19:41.02   40   
 62 Patrick Hirdt             12 Oceanside               7:55.4   19:41.42   41   
 63 Axel Gomez                10 Hicksville              7:56.8   19:44.94   42   
 64 Matt Valero               12 Farmingdale             7:57.4   19:46.43        
 65 Dan Cordova               12 Farmingdale             7:57.6   19:46.91        
 66 Nick O''Leary              9 East Meadow             8:00.6   19:54.40        
 67 Justin Marine             10 Oceanside               8:03.9   20:02.59   43   
 68 Dominick Ruffini           9 Hicksville              8:04.6   20:04.37   44   
 69 Scott Haggerty            12 Port Washington         8:06.3   20:08.60        
 70 Daniel Chen               10 Port Washington         8:06.7   20:09.53        
 71 Vincent Mallon            10 Massapequa              8:09.1   20:15.54   45   
 72 Brian Fitzgerald          11 Farmingdale             8:10.9   20:20.02        
 73 Kabeera Singh             11 Port Washington         8:12.1   20:23.04        
 74 Abraham Franchetti         9 Port Washington         8:12.3   20:23.42        
 75 Harrison Owens            11 Port Washington         8:12.5   20:23.96        
 76 Matthew Beadle            10 Massapequa              8:12.6   20:24.35   46   
 77 Chris Ignatiou             9 East Meadow             8:17.7   20:37.01        
 78 Mateo Gonzalez            10 Oceanside               8:18.5   20:38.82   47   
 79 Jake Gakshteyn            11 East Meadow             8:18.6   20:39.13        
 80 Rishab Jain               11 Hicksville              8:18.8   20:39.66        
 81 Theodore Woodworth        11 Massapequa              8:19.7   20:41.79        
 82 Jaeden Nunnally            9 Port Washington         8:20.4   20:43.66        
 83 Nicholas Banz              9 Farmingdale             8:21.9   20:47.44        
 84 Ali-Sina Menhaji           9 Hicksville              8:22.3   20:48.36        
 85 Jason Kaplan              11 East Meadow             8:26.7   20:59.40        
 86 Ethan Wofse                9 Port Washington         8:28.0   21:02.61        
 87 Kuvar Bhatnagar           12 Plainview Kennedy       8:30.9   21:09.81   48   
 88 Ajay Chhabra              10 Hicksville              8:31.0   21:10.10        
 89 Dylan Molloy              11 Massapequa              8:31.4   21:10.90        
 90 Jack Candiotti            12 Oceanside               8:34.1   21:17.72   49   
 91 Owen Wernow                9 Plainview Kennedy       8:35.4   21:20.97   50   
 92 Nick DeLuca               11 Massapequa              8:35.9   21:22.12        
 93 Troy Behar                11 Farmingdale             8:42.3   21:37.98        
 94 Rion Weber                 9 Port Washington         8:43.1   21:40.00        
 95 jarret kim                 9 Plainview Kennedy       8:43.5   21:41.10   51   
 96 Jacob Reyes               10 Oceanside               8:46.5   21:48.42   52   
 97 Matthew Membreno           9 Hicksville              8:47.8   21:51.81        
 98 Harry Thompson            11 Port Washington         9:00.5   22:23.19        
 99 Scott Yanover             10 Oceanside               9:02.0   22:27.12   53   
100 Cameron Augi              12 Plainview Kennedy       9:14.4   22:57.84   54   
101 Kyle Lee                  11 Hicksville              9:18.1   23:07.13        
102 Logan Beringer             9 Farmingdale             9:24.2   23:22.10        
103 Philip Cassidy            11 Farmingdale             9:25.6   23:25.71        
104 Dean Valenti              10 Farmingdale             9:57.6   24:45.28        
105 Tyler Leest                9 Plainview Kennedy      10:12.2   25:21.54   55   
106 Lokesh Vasanthakumar      10 Port Washington        10:25.6   25:54.85        
107 Jossmarc Oliva            10 Hicksville             10:44.8   26:42.57        
108 Michael Snow              10 Oceanside              10:46.6   26:47.07        
109 Michael Corsi             11 Farmingdale            10:47.4   26:48.95 
       

Conference 3 Results 4000 Run                                                     
  1 John Quinn                10 South Side              6:58.6   17:20.38    1   
  2 Reece Kaufman             11 South Side              6:58.9   17:21.00    2   
  3 Eli Pullaro               11 South Side              7:01.7   17:28.07    3   
  4 Ryan Bruce                11 Hewlett                 7:03.0   17:31.22        
  5 William LeClair            9 Bethpage                7:11.2   17:51.57    4   
  6 JT Devine                 11 South Side              7:12.5   17:54.79    5   
  7 Michael Heffernan         10 North Shore             7:14.9   18:00.95    6   
  8 Kieran Cook                9 South Side              7:17.0   18:06.07    7   
  9 Billy Mohr                 9 South Side              7:17.9   18:08.30    8   
 10 William Borges            11 Roslyn                  7:19.9   18:13.24    9   
 11 Josh Rudgayzer            12 Hewlett                 7:22.7   18:20.14        
 12 Derek Maddrey             12 VS North                7:26.3   18:29.17   10   
 13 Luis Cardoza              12 Roslyn                  7:26.4   18:29.43   11   
 14 Kyle Anderson             10 Wantagh                 7:26.6   18:29.91   12   
 15 Michael Fahey             10 Wantagh                 7:26.7   18:30.15   13   
 16 AJ Ford                   11 South Side              7:28.2   18:33.97   14   
 17 Tim Sherlock              12 South Side              7:29.3   18:36.56        
 18 Andy Mandolese            10 Bethpage                7:30.3   18:39.05   15   
 19 Aviv Fedida               10 Roslyn                  7:30.7   18:40.00   16   
 20 Nicholas Timoshenko       12 Bethpage                7:30.9   18:40.69   17   
 21 Brady Bender              10 South Side              7:31.4   18:41.96        
 22 Max Fuentes                9 South Side              7:33.4   18:46.74        
 23 Michael Ciuffo            11 Plainedge               7:33.5   18:47.00   18   
 24 Luke Schwartzberg          9 South Side              7:36.1   18:53.52        
 25 Matt Gallego               9 South Side              7:36.4   18:54.23        
 26 Brody Paola               12 Bethpage                7:39.4   19:01.80   19   
 27 Sasiru Pathirange          9 Hewlett                 7:40.5   19:04.37        
 28 Christopher Accomando      9 South Side              7:41.9   19:08.06        
 29 Kazuki Neo                12 Roslyn                  7:42.3   19:08.98   20   
 30 Aidan Tracy                9 Wantagh                 7:42.8   19:10.12   21   
 31 James Seaman              12 Wantagh                 7:43.5   19:12.02   22   
 32 Jackson Welna             12 Plainedge               7:46.7   19:19.87   23   
 33 Mathias Cho               11 Hewlett                 7:47.3   19:21.42        
 34 Chase Evans               10 South Side              7:50.2   19:28.51        
 35 Charlie McKeough          10 South Side              7:50.6   19:29.56        
 36 Ian Rios                   9 VS North                7:51.8   19:32.54   24   
 37 Jack Duncan               10 South Side              7:52.3   19:33.87        
 38 Cedric Buschfreis         10 North Shore             7:52.6   19:34.64   25   
 39 Kenneth Spratt            10 Wantagh                 7:52.9   19:35.31   26   
 40 Michael Montanile         10 Wantagh                 7:56.2   19:43.50   27   
 41 Jack Benedetto            10 Wantagh                 7:56.7   19:44.64   28   
 42 Ben Lomot                  9 South Side              7:57.1   19:45.66        
 43 Christian Kachadourian    11 Bethpage                7:59.7   19:52.19   29   
 44 Anthony belmonte          10 Bethpage                7:59.9   19:52.70   30   
 45 Ethan Steere              10 South Side              8:00.5   19:54.11        
 46 Gianluca Cusumano          9 Bethpage                8:03.3   20:01.16   31   
 47 Christopher Cosgrove       9 South Side              8:04.2   20:03.40        
 48 Deaglan Doyle             10 North Shore             8:06.8   20:09.81   32   
 49 Daniel Seidenstein        10 South Side              8:08.5   20:13.97        
 50 Thomas Rice               10 Wantagh                 8:11.8   20:22.29        
 51 Logan Paola               11 Bethpage                8:14.0   20:27.64        
 52 Richard Verbouwens         9 Bethpage                8:15.2   20:30.72        
 53 Owen Mroz                 10 South Side              8:16.5   20:33.90        
 54 Isaiah Folkes             10 Plainedge               8:16.9   20:34.92   33   
 55 Devin Cardoza             10 Roslyn                  8:17.0   20:35.29   34   
 56 Joseph Evola              10 VS North                8:17.4   20:36.28   35   
 57 Aidan O''Rourke           12 South Side              8:18.3   20:38.51        
 58 Ahmed Jengda              11 VS North                8:20.9   20:44.83   36   
 59 Tyler Kaufman              9 South Side              8:21.1   20:45.50        
 60 Liam Conroy               11 South Side              8:21.4   20:46.16        
 61 Robert Spiteri            10 Wantagh                 8:22.8   20:49.50        
 62 Connor Sommers            11 Wantagh                 8:23.2   20:50.68        
 63 Ryan Pugliano              9 Plainedge               8:24.0   20:52.58   37   
 64 Matt Mandolese            12 Bethpage                8:25.2   20:55.52        
 65 Brady Wagner              10 North Shore             8:25.6   20:56.51   38   
 66 Craig Papajohn             9 VS North                8:29.6   21:06.57   39   
 67 Matthew McManus            9 Bethpage                8:30.2   21:07.88        
 68 Ryan Kelton                9 Wantagh                 8:34.9   21:19.58        
 69 Harrison Cymbler           9 Roslyn                  8:36.9   21:24.76   40   
 70 Hayden Maitra             10 Wantagh                 8:40.3   21:33.00        
 71 Andrew Rosen              12 Plainedge               8:41.1   21:35.15   41   
 72 Yosuf Alekozay            11 Bethpage                8:46.6   21:48.68        
 73 Joshua Baer               10 Division Avenue         8:51.6   22:01.22        
 74 Giovanni Mascetti          9 VS North                9:03.2   22:29.97   42   
 75 Jacob Lando               11 North Shore             9:07.8   22:41.34   43   
 76 Brannon Marin              9 VS North                9:13.2   22:54.93   44   
 77 Thomas Haggerty           10 South Side              9:21.3   23:15.02        
 78 Daniel Cappitelli          9 South Side              9:24.8   23:23.60        
 79 Matthew Garcia             9 Plainedge               9:26.9   23:28.80   45   
 80 Michael Pietraniello       9 Division Avenue         9:26.9   23:29.03        
 81 Max Grossberg             11 Roslyn                  9:28.0   23:31.78   46   
 82 Joseph Gavin              10 Division Avenue         9:31.3   23:39.83        
 83 Alexandro Villalobos      11 Bethpage                9:37.1   23:54.19        
 84 Justin Schiavo            12 Roslyn                  9:38.0   23:56.52        
 85 Andrew McKeown            11 Plainedge              10:16.7   25:32.70   47   
 86 Anthony Piergiovanni      11 Wantagh                10:18.3   25:36.74        
 87 James LaSalle              9 Jfk Bellmore           10:23.5   25:49.54        
 88 Luke Trencheny             9 South Side             10:35.2   26:18.72        
 89 Josh Erazo                 9 South Side             10:46.3   26:46.19        
 90 Robbie Weaver             11 South Side             10:47.2   26:48.42        
 91 Angelo Montagnino          9 Plainedge              10:47.8   26:49.95        
 92 Brendan Jahrsdoerfer       9 Plainedge              11:36.5   28:51.00        
 93 Justin Patlias            10 Bethpage               12:19.5   30:38.00        
 94 Daniel Kussman             9 Plainedge              13:03.0   32:26.00        
 95 Jake Rusignolo            12 Bethpage               13:07.8   32:38.00        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 1 Results 4000 Run                                                     
   1 Port Washington              30    1    2    5    6   16   18   21           
      Total Time:  1:18:23.59                                                     
         Average:    15:40.72                                                     
   2 East Meadow                  46    3    8   10   12   13   14   15           
      Total Time:  1:19:19.97                                                     
         Average:    15:52.00                                                     
   3 Syosset                      51    4    7    9   11   20   22   23           
      Total Time:  1:20:10.75                                                     
         Average:    16:02.15                                                     
   4 Farmingdale                 123   17   19   26   29   32   38   40           
      Total Time:  1:27:28.89                                                     
         Average:    17:29.78                                                     
   5 Massapequa                  141   25   27   28   30   31   45   46           
      Total Time:  1:29:53.00                                                     
         Average:    17:58.60                                                     
   6 Hicksville                  171   24   35   36   37   39   42   44           
      Total Time:  1:33:52.33                                                     
         Average:    18:46.47                                                     
   7 Oceanside                   214   34   41   43   47   49   52   53           
      Total Time:  1:40:45.28                                                     
         Average:    20:09.06                                                     
   8 Plainview Kennedy           236   33   48   50   51   54   55                
      Total Time:  1:46:09.94                                                     
         Average:    21:13.99   
                                                  
Conference 3 Results 4000 Run                                                     
   1 South Side                   18    1    2    3    5    7    8   14           
      Total Time:  1:28:10.31                                                     
         Average:    17:38.07                                                     
   2 Bethpage                     84    4   15   17   19   29   30   31           
      Total Time:  1:34:05.30                                                     
         Average:    18:49.06                                                     
   3 Roslyn                       90    9   11   16   20   34   40   46           
      Total Time:  1:35:06.94                                                     
         Average:    19:01.39                                                     
   4 Wantagh                      94   12   13   21   22   26   27   28           
      Total Time:  1:34:57.51                                                     
         Average:    18:59.51                                                     
   5 VS North                    144   10   24   35   36   39   42   44           
      Total Time:  1:40:29.39                                                     
         Average:    20:05.88                                                     
   6 North Shore                 144    6   25   32   38   43                     
      Total Time:  1:41:23.25                                                     
         Average:    20:16.65                                                     
   7 Plainedge                   152   18   23   33   37   41   45   47           
      Total Time:  1:41:09.52                                                     
         Average:    20:13.91






Event 4  Boys 4k Run CC

==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference 1 Results 4000 Run                                                     
  1 Patrick Smyth             12 Farmingdale             5:48.6   14:26.42    1   
  2 Anthony Diaz              10 Farmingdale             5:50.9   14:31.94    2   
  3 Liam Graff                11 Baldwin                 6:03.9   15:04.48    3   
  4 Nathaniel Miller          12 Uniondale               6:15.0   15:31.96    4   
  5 Patrick Mulvey            11 Baldwin                 6:25.6   15:58.32    5   
  6 Sean Rae                  11 Farmingdale             6:26.0   15:59.40    6   
  7 Rob Mongitore             12 Farmingdale             6:28.8   16:06.25    7   
  8 Connor Fawcett            11 Farmingdale             6:35.3   16:22.42    8   
  9 Thomas Hilbert            12 Farmingdale             6:39.3   16:32.47    9   
 10 Thomas Swindell           11 Baldwin                 6:41.1   16:36.90   10   
 11 Adam Garcia               11 Baldwin                 6:46.3   16:49.82   11   
 12 Malik Barrett             12 Uniondale               7:06.5   17:39.92   12   
 13 Darious Pickett           12 Uniondale               7:11.0   17:51.18   13   
 14 Justin Stuart             11 Baldwin                 7:35.6   18:52.39   14   
 15 Ryan Worrell              11 Baldwin                 7:42.3   19:08.99   15   
 16 Christian Jacob            9 Uniondale               9:16.1   23:02.00   16   
 17 Jadan Hanson              11 Uniondale               9:57.1   24:44.00   17   
Conference 3 Results 4000 Run                                                     
  1 Matt Marrone              11 VS North                5:46.1   14:20.07    1   
  2 Christian Cicilia         11 VS North                5:46.2   14:20.31    2   
  3 David Cheque              12 VS North                6:08.8   15:16.50    3   
  4 Jake Cresser              10 VS North                6:14.0   15:29.52    4   
  5 Thomas Siatsis             9 VS North                6:17.0   15:36.83    5   
  6 Alex Feldman              10 Jfk Bellmore            6:27.8   16:03.77    6   
  7 Joseph Drossman           12 Jfk Bellmore            6:36.2   16:24.76    7   
  8 Steven Bailey             11 Glen Cove               6:43.3   16:42.39        
  9 Richard Chen              12 VS North                6:47.1   16:51.62    8   
 10 Lucca Goldberg            11 VS North                6:59.6   17:22.93    9   
 11 Brandon Root              10 Jfk Bellmore            7:14.8   18:00.69   10   
 12 Thomas Klimaszewski       12 Glen Cove               7:26.0   18:28.49        
 13 Christopher Prainito       9 Jfk Bellmore            8:04.2   20:03.44   11   
 14 Jack Racer                11 Jfk Bellmore            8:23.5   20:51.32   12   
 15 Nicolas Carlino           11 Jfk Bellmore            8:32.0   21:12.56   13   
 16 Andy Zhang                11 Jfk Bellmore            9:02.6   22:28.42   14   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 1 Results 4000 Run                                                     
   1 Farmingdale                  24    1    2    6    7    8    9                
      Total Time:  1:17:26.43                                                     
         Average:    15:29.29                                                     
   2 Baldwin                      43    3    5   10   11   14   15                
      Total Time:  1:23:21.91                                                     
         Average:    16:40.39                                                     
   3 Uniondale                    62    4   12   13   16   17                     
      Total Time:  1:38:49.06                                                     
         Average:    19:45.82                                                     
Conference 3 Results 4000 Run                                                     
   1 VS North                     15    1    2    3    4    5    8    9           
      Total Time:  1:15:03.23                                                     
         Average:    15:00.65                                                     
   2 Jfk Bellmore                 46    6    7   10   11   12   13   14           
      Total Time:  1:31:23.98                                                     
         Average:    18:16.80   
                                                  



Event 2  Boys 4k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference 1 Results 4000 Run                                                     
  1 kyle meyers                9 Plainview Kennedy       5:57.9   14:49.35    1   
  2 Sean Ahearn               12 Syosset                 6:00.0   14:54.74    2   
  3 Gary Sautner              12 Syosset                 6:00.1   14:54.98    3   
  4 Nicholas Mastandrea       11 Syosset                 6:00.2   14:55.21    4   
  5 Hunter Pick               11 Syosset                 6:06.0   15:09.66    5   
  6 Jack Baxt                 11 Syosset                 6:06.7   15:11.39    6   
  7 Tyler Goldstein           12 Plainview Kennedy       6:08.5   15:15.92    7   
  8 Alex Rangell              11 Syosset                 6:19.2   15:42.29    8   
  9 Kevin Mohtadi             11 Syosset                 6:19.3   15:42.64    9   
 10 Matt Ferrara              11 Plainview Kennedy       6:29.5   16:07.92   10   
 11 Ethan Straus              10 Plainview Kennedy       7:03.3   17:31.95   11   
 12 Tyler Augi                12 Plainview Kennedy       7:10.7   17:50.49   12   
 13 Alan Sanon                12 Hempstead               7:15.7   18:02.74        
 14 Evan Hitsky               11 Plainview Kennedy       7:17.3   18:06.70   13   
 15 KaLee Tolentino           12 Plainview Kennedy       7:25.3   18:26.71   14   
 16 Ronald Cheng              10 Plainview Kennedy       7:31.7   18:42.64        
 17 Robert Horn               10 Plainview Kennedy       8:22.2   20:48.00        
Conference 3 Results 4000 Run                                                     
  1 David Durdaller           11 Hewlett                 5:49.1   14:27.46    1   
  2 Thomas Burfeind           10 North Shore             5:53.3   14:37.96    2   
  3 Alexander Niyazov         10 Hewlett                 5:54.2   14:40.17    3   
  4 Carson Paradis            10 North Shore             6:10.0   15:19.54    4   
  5 Jack Rosencrans           12 North Shore             6:20.8   15:46.25    5   
  6 Daniel Giron              11 Hewlett                 6:28.5   16:05.61    6   
  7 Eamon Esposito            11 North Shore             6:33.1   16:16.90    7   
  8 davontay jones            11 Roosevelt               6:33.4   16:17.71        
  9 Andrew Gerard             12 North Shore             6:39.4   16:32.71    8   
 10 Zach Sullivan             10 North Shore             6:42.5   16:40.23    9   
 11 James Vizza               12 North Shore             6:42.6   16:40.47   10   
 12 Ian Acriche               12 Hewlett                 6:47.9   16:53.73   11   
 13 Brandon Lake              11 Hewlett                 7:01.5   17:27.63   12   
 14 Liam Nacinovich            9 North Shore             7:13.1   17:56.44        
 15 David Goldhirsch          12 Hewlett                 7:46.2   19:18.74   13   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 1 Results 4000 Run                                                     
   1 Syosset                      20    2    3    4    5    6    8    9           
      Total Time:  1:15:05.98                                                     
         Average:    15:01.20                                                     
   2 Plainview Kennedy            41    1    7   10   11   12   13   14           
      Total Time:  1:21:35.63                                                     
         Average:    16:19.13                                                     
Conference 3 Results 4000 Run                                                     
   1 North Shore                  26    2    4    5    7    8    9   10           
      Total Time:  1:18:33.36                                                     
         Average:    15:42.68                                                     
   2 Hewlett                      33    1    3    6   11   12   13                
      Total Time:  1:19:34.60                                                     
         Average:    15:54.92                                                     
     


                                                
     Event 5  Boys 4k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference 1 Results 4000 Run                                                     
  1 Zachary Van Houten        10 East Meadow             5:36.6   13:56.61    1   
  2 Oliver Melara-Perez       10 Port Washington         5:42.6   14:11.48    2   
  3 Glenn Newberger           12 East Meadow             5:45.7   14:19.01    3   
  4 Matthew Owens             11 East Meadow             5:46.6   14:21.41    4   
  5 Noah Loewy                10 Port Washington         5:47.5   14:23.70    5   
  6 Bryan Villafuerte         12 East Meadow             5:47.6   14:23.97    6   
  7 Nicholas Scardigno        12 Port Washington         5:48.8   14:26.79    7   
  8 Charles LaMassa           12 Massapequa              5:49.3   14:28.12    8   
  9 Jayden Abraham            10 East Meadow             5:50.1   14:30.04    9   
 10 Max Friedman              12 Port Washington         5:52.5   14:36.08   10   
 11 Luke Jarski               11 Massapequa              5:53.9   14:39.43   11   
 12 John Meah                 12 East Meadow             5:55.3   14:43.05   12   
 13 Justin Hill               11 Port Washington         5:59.0   14:52.19   13   
 14 Ben Goldstein             12 Port Washington         6:05.2   15:07.53   14   
 15 Kevin Taylor               9 Port Washington         6:07.5   15:13.27   15   
 16 Christopher DiLillo       12 Port Washington         6:11.4   15:22.95        
 17 Mike Turner               12 Massapequa              6:11.9   15:24.24   16   
 18 Michael Holihan           10 Massapequa              6:13.0   15:26.98   17   
 19 Anthony Leeb              12 East Meadow             6:16.3   15:35.26   18   
 20 Joe Kuroda                10 Port Washington         6:21.7   15:48.61        
 21 Christian Snyder          11 Massapequa              6:22.9   15:51.58   19   
 22 Michael Bank              11 Massapequa              6:23.0   15:51.88   20   
 23 Hugh Owens                12 Port Washington         6:26.3   15:59.93        
 24 Kevin Ryan                12 East Meadow             6:28.2   16:04.71        
 25 Tristan Degen             10 Oceanside               6:35.4   16:22.74   21   
 26 Vincent Matarese          12 Oceanside               6:38.4   16:30.23   22   
 27 Sean Wilde                10 Massapequa              6:39.7   16:33.44   23   
 28 Jason Bier                10 Oceanside               6:40.3   16:34.79   24   
 29 James Murphy              11 Massapequa              6:42.0   16:39.05        
 30 Trevor Rinn                9 Oceanside               6:48.3   16:54.69   25   
 31 Antonio Marrero           10 Massapequa              6:57.1   17:16.62        
 32 Anthony Ranieri           12 Oceanside               6:57.2   17:16.91   26   
 33 Christian Williams        12 Massapequa              6:59.9   17:23.65        
 34 Nicholas Marchetti        11 Oceanside               7:01.1   17:26.46   27   
 35 Paul Choi                 11 East Meadow             7:07.6   17:42.66        
Conference 3 Results 4000 Run                                                     
  1 Aidan Pech                12 Bethpage                5:41.6   14:08.97    1   
  2 Jack Waldman              12 Roslyn                  6:00.2   14:55.27    2   
  3 Ayden Morales             10 Bethpage                6:02.0   14:59.57    3   
  4 Daniel Sheehan            12 Bethpage                6:12.4   15:25.41    4   
  5 Elijah Yeroushalmi        10 Roslyn                  6:14.2   15:29.92    5   
  6 Taylor Diamond            12 Roslyn                  6:14.7   15:31.21    6   
  7 Tyler Sparke               9 Bethpage                6:17.6   15:38.41    7   
  8 Bryan Murphy              12 Wantagh                 6:20.4   15:45.30    8   
  9 Jason Goncalves           12 Roslyn                  6:24.1   15:54.56    9   
 10 Sam Moritz                11 Wantagh                 6:26.1   15:59.60   10   
 11 Sebastian marano          10 Bethpage                6:27.0   16:01.75   11   
 12 patrick Hanley            10 Bethpage                6:28.4   16:05.36   12   
 13 Matthew Sheehan           10 Bethpage                6:30.5   16:10.59   13   
 14 Jack Schmalzle             9 Roslyn                  6:35.5   16:22.98   14   
 15 Justin Reisert            11 Wantagh                 6:35.6   16:23.21   15   
 16 Brian Clark               11 Bethpage                6:39.1   16:31.75        
 17 Drew Alaimo               10 Wantagh                 6:43.2   16:41.99   16   
 18 Collin Santiago           12 Bethpage                6:46.4   16:50.12        
 19 Thomas Vairo              10 Lawrence                6:53.0   17:06.32        
 20 Matthew DiGraziano        10 Wantagh                 6:53.4   17:07.39   17   
 21 Jack Feinberg              9 Roslyn                  6:53.9   17:08.54   18   
 22 Sean Curtis               12 Wantagh                 6:55.5   17:12.67   19   
 23 Michael Silverman         11 Wantagh                 6:58.4   17:19.73   20   
 24 Peter Ackermann           12 Roslyn                  7:06.6   17:40.33   21   
 25 Brendan Cucuzza            9 Roslyn                  7:07.0   17:41.16        
 26 Christopher Basile        10 Bethpage                7:12.8   17:55.53        
 27 Justin Corabi              9 Wantagh                 7:15.6   18:02.67        
 28 Brandon Schoen            10 Roslyn                  7:16.2   18:04.14        
 29 Dan Rodriguez                Lawrence                8:30.0   21:07.50        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 1 Results 4000 Run                                                     
   1 East Meadow                  23    1    3    4    6    9   12   18           
      Total Time:  1:11:31.04                                                     
         Average:    14:18.21                                                     
   2 Port Washington              37    2    5    7   10   13   14   15           
      Total Time:  1:12:30.24                                                     
         Average:    14:30.05                                                     
   3 Massapequa                   71    8   11   16   17   19   20   23           
      Total Time:  1:15:50.35                                                     
         Average:    15:10.07                                                     
   4 Oceanside                   118   21   22   24   25   26   27                
      Total Time:  1:23:39.36                                                     
         Average:    16:43.88                                                     
Conference 3 Results 4000 Run                                                     
   1 Bethpage                     26    1    3    4    7   11   12   13           
      Total Time:  1:16:14.11                                                     
         Average:    15:14.83                                                     
   2 Roslyn                       36    2    5    6    9   14   18   21           
      Total Time:  1:18:13.94                                                     
         Average:    15:38.79                                                     
   3 Wantagh                      66    8   10   15   16   17   19   20           
      Total Time:  1:21:57.49                                                     
         Average:    16:23.50
   


Event 3  Boys 4k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference 1 Results 4000 Run                                                     
  1 Aaron Li                  12 Hicksville              5:43.1   14:12.74    1   
  2 Ethan Grassini            11 Long Beach              5:57.3   14:48.02    2   
  3 Shivansh Kumar            11 Hicksville              5:58.3   14:50.39    3   
  4 Michael Cuomo             10 Hicksville              6:25.7   15:58.59    4   
  5 Matt Volpe                10 Long Beach              6:28.4   16:05.18    5   
  6 Eugene Thomas             11 Hicksville              6:31.1   16:11.93    6   
  7 Andres Bell               12 Freeport                6:35.0   16:21.76        
  8 Dylan Sofield             10 Long Beach              6:37.0   16:26.53    7   
  9 Christian Sekosan         12 Hicksville              6:37.2   16:27.24    8   
 10 Jack Rand                 11 Long Beach              6:39.0   16:31.66    9   
 11 Aron Langston              9 Long Beach              6:51.1   17:01.75   10   
 12 Manit Chugh               11 Hicksville              6:51.2   17:01.99   11   
 13 Carson Winters            10 Hicksville              7:09.3   17:46.85   12   
 14 Nicholas Hoene            11 Hicksville              7:12.6   17:55.22        
 15 Trevon Campbell           12 Freeport                7:18.2   18:09.12        
 16 Jahmel Maynor-Mendez      12 Freeport                7:18.4   18:09.44        
 17 Oscar Brown               11 Freeport                7:27.8   18:33.00        
 18 Anthony Cafaro            11 Long Beach              7:34.3   18:49.07   13   
 19 Derek Castillo            12 Hicksville              7:43.3   19:11.49        
 20 Rodney Jerome             12 Westbury                7:53.5   19:36.70        
 21 Kevin Moran               10 Westbury                7:53.8   19:37.41        
 22 Jeremiah Cochran          11 Long Beach              8:38.4   21:28.27   14   
Conference 3 Results 4000 Run                                                     
  1 Shane Nembach             12 Lynbrook                5:55.7   14:43.88    1   
  2 Daniel Finning            12 South Side              5:57.8   14:49.31    2   
  3 Chris Goldstein            9 South Side              6:04.7   15:06.42    3   
  4 Charles Ohanian           11 South Side              6:10.8   15:21.40    4   
  5 Dylan Herlihy             12 Lynbrook                6:15.1   15:32.27    5   
  6 Christopher O''Connor     11 Plainedge               6:17.2   15:37.45    6   
  7 James Pizaro              12 Division Avenue         6:20.5   15:45.68    7   
  8 Michael Rosen             12 Plainedge               6:21.8   15:48.79    8   
  9 Julian Jimenez            11 Division Avenue         6:25.8   15:58.88    9   
 10 Roberto Milan             11 South Side              6:30.4   16:10.31   10   
 11 Joseph Callahan           12 Lynbrook                6:31.8   16:13.80   11   
 12 Jack McGowan              12 South Side              6:32.9   16:16.52   12   
 13 William Donovan           11 Lynbrook                6:33.2   16:17.30   13   
 14 Owen Mullen               10 South Side              6:35.2   16:22.06   14   
 15 Thomas Kelly              10 South Side              6:35.6   16:23.22   15   
 16 Spencer Feehan            11 Plainedge               6:38.5   16:30.43   16   
 17 Jeremy Callahan           10 Lynbrook                6:39.2   16:32.21   17   
 18 Cole Morganlander          9 Lynbrook                6:40.5   16:35.45   18   
 19 Finn Maier                 9 South Side              6:41.0   16:36.47        
 20 James Alberella           11 South Side              6:41.4   16:37.67        
 21 Connor Callow             11 Plainedge               6:52.6   17:05.46   19   
 22 Thomas Gleave             12 Plainedge               6:55.7   17:13.01   20   
 23 Thomas Edrmann            12 Plainedge               6:56.3   17:14.69   21   
 24 James Fahy                12 Plainedge               6:59.5   17:22.57   22   
 25 Liam Kassl                12 South Side              7:00.3   17:24.48        
 26 Thomas Augeri             11 Plainedge               7:00.6   17:25.38        
 27 Josh Blankstein           11 Lynbrook                7:02.6   17:30.27   23   
 28 Michael Whitney           11 Division Avenue         7:16.4   18:04.56   24   
 29 Nicholas Trerrotola       10 Plainedge               7:19.5   18:12.24        
 30 Jack Schlef               11 Plainedge               7:27.7   18:32.67        
 31 Dylan Stalter              9 Lynbrook                7:38.0   18:58.22        
 32 Alexander De La Rosa      10 Division Avenue         8:04.7   20:04.69   25   
 33 David Haro                10 Division Avenue         9:29.4   23:35.03   26   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 1 Results 4000 Run                                                     
   1 Hicksville                   22    1    3    4    6    8   11   12           
      Total Time:  1:17:40.89                                                     
         Average:    15:32.18                                                     
   2 Long Beach                   33    2    5    7    9   10   13   14           
      Total Time:  1:20:53.14                                                     
         Average:    16:10.63                                                     
Conference 3 Results 4000 Run                                                     
   1 South Side                   31    2    3    4   10   12   14   15           
      Total Time:  1:17:43.96                                                     
         Average:    15:32.80                                                     
   2 Lynbrook                     47    1    5   11   13   17   18   23           
      Total Time:  1:19:19.46                                                     
         Average:    15:51.90                                                     
   3 Plainedge                    69    6    8   16   19   20   21   22           
      Total Time:  1:22:15.14                                                     
         Average:    16:27.03                                                     
   4 Division Avenue              91    7    9   24   25   26                     
      Total Time:  1:33:28.84                                                     
         Average:    18:41.77