Licensed to Just in Time Racing - Contractor License      HY-TEK's Meet Manager
                Section XI  Girls  Best of Season - 11/25/2019                 
                           Sunken Meadow State Park                            
                               Performance List                                
 
Event 1  Girls 1.47 Mile Run CC
===============================================================================
 Sunken Meadow State Park
 Bridge/Snake/Moat
 11:00 Minutes or faster
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1        Zariel Macchia                 7 William Floy        8:40.27 
  2        Taylor Totevski                9 Sayville            8:54.44 
  3        Alexis Stevens                 9 Smithtown           9:07.22 
  4        Nicole Stevens                 9 Smithtown           9:07.61 
  5        Shannon Hieber                 9 West Babylon        9:19.75 
  6        Natalia Lee                    9 Deer Park           9:21.18 
  7        Caroline Delacrausaz           9 West Babylon        9:22.22 
  8        Madeline McKiilop              8 Sayville            9:24.28 
  9        Carli Sheiffele                8 Mount Sinai         9:27.28 
 10        Dylan Cashin                   8 East Hampton        9:28.09 
 11        Julianna Speziale              9 Middle Count        9:29.00 
 12        madison cole                   8 Comsewogue          9:46.50 
 13        Kaliyah Hull                   8 Deer Park           9:47.41 
 14        Brianna Senatore               9 West Babylon        9:55.20 
 15        Abigail Rus                    9 Smithtown           9:58.48 
 16        Riley Gargan                   9 Bay Shore          10:02.09 
 17        Ryleigh O'Donnell              8 East Hampton       10:02.66 
 18        Caitlyn Gabrinowitz            9 Longwood           10:06.94 
 19        Aria Reilly                    9 Mount Sinai        10:08.80 
 20        Riley Wallace                  9 Islip              10:13.34 
 21        Julianna Haab                  9 West Babylon       10:14.89 
 22        Alexa Dobbs                    9 Hauppauge          10:16.93 
 23        Natalie May                    9 Longwood           10:18.67 
 24        Ciara Delacrausaz              9 West Babylon       10:21.32 
 25        Amanda Manfredi                9 East Islip         10:21.52 
 26        Jillian Andreas                9 Longwood           10:27.82 
 27        Vivian Dorr                    9 Rocky Point        10:38.32 
 28        Jackie Conlon                  9 Longwood           10:40.22 
 29        Arianna Jones                  9 Deer Park          10:41.00 
 30        Anna DiTucci                   9 Smithtown          10:41.12 
 31        Courtney Bock                  9 Longwood           10:57.11 
 32        Gabriella Schwalm              9 East Islip         10:57.89 
 33        Megan Horn                     9 Longwood           10:59.96 
 34        Stevie Beggins                 9 West Babylon       11:02.02 
 35        Raichel Fox                    9 Mount Sinai        11:04.66 
 36        Hailey Trizulino               9 Islip              11:15.31 
 37        Tabitha Allen                  8 West Babylon       11:15.38 
 38        Marissa Cuttler                8 Islip              11:24.30 
 39        Denise Offiah                  9 Deer Park          11:34.00 
 40        Lily Rubenstein                9 Mount Sinai        11:48.28 
 
Event 2  Girls 2.8 Mile Run CC
===============================================================================
 Sunken Meadow State Park
 New Course (2.8)
 21:00 Minutesr faster
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1        Sarah Connelly                12 Mount Sinai        16:05.00 
  2        Nicole Garcia                 12 Shoreham Wad       17:12.00 
  3        Christina Yakaboski           12 Riverhead          17:20.00 
  4        Jenna D'Onofrio               12 West Babylon       17:20.00 
  5        Megan Kielbasa                12 Riverhead          17:22.00 
  6        Gianna Marquez                10 Deer Park          17:23.00 
  7        Rebecca Clackett              12 Hauppauge          17:30.00 
  8        Isabella Cottone              11 Connetquot         17:30.00 
  9        Danelle Rose                  12 Miller Place       17:32.40 
 10        Joy Petersen                  10 East Islip         17:34.00 
 11        Ava Rooney                     8 Eastport/Sou       17:34.00 
 12        Sydney Carpenter              12 Bay Shore          17:36.00 
 13        Veronica Szygalowicz          12 Lindenhurst        17:37.00 
 14        Kaitlyn Chandrika             11 Mount Sinai        17:38.00 
 15        Emily Ginty                   12 Smithtown          17:38.00 
 16        Allison Reid                  10 Northport          17:38.00 
 17        Roshni Singh                  12 Bay Shore          17:41.00 
 18        Zariel Macchia                 7 William Floy       17:45.00 
 19        Anna Gansrow                   8 Eastport/Sou       17:46.00 
 20        Emily LaMena                   9 John Glenn         17:49.00 
 21        Marissa Degni                 12 Middle Count       17:49.00 
 22        Linda Pomiranceva             11 Riverhead          17:50.00 
 23        Savannah Haushalter           11 Eastport/Sou       17:52.00 
 24        Molly Ramirez                 12 Sachem North       17:53.00 
 25        Kaitlin Iocca                 12 Connetquot         17:53.00 
 26        Isabella DiPalermo            12 Mount Sinai        17:54.00 
 27        Olivia Simonetti               9 East Islip         18:06.00 
 28        Sierra Gray                   10 Miller Place       18:06.20 
 29        Josephine Critchley           11 West Babylon       18:09.00 
 30        Caroline Meehan               12 East Islip         18:09.00 
 31        Taylor Totevski                9 Sayville           18:11.00 
 32        Madeline McKiilop              8 Sayville           18:11.00 
 33        Cassandra Cosma               12 Center Moric       18:15.00 
 34        Courtney Giattino             11 Sayville           18:16.00 
 35        Erin Hayes                    12 Northport          18:20.00 
 36        Alanis Gonzalez               10 William Floy       18:20.45 
 37        Gabriella Menendez            12 Brentwood          18:23.00 
 38        Kylie Kuhn                    10 Deer Park          18:24.00 
 39        Natalia Nowakowski            12 Hhh East           18:25.00 
 40        Melanie Walsh                 11 Connetquot         18:28.00 
 41        Isabella Molinari             10 Sachem North       18:29.00 
 42        Ava Engstrom                  11 East Hampton       18:30.00 
 43        Analiese Fabrizi              11 Sachem North       18:31.00 
 44        Emma Mosca                     9 Eastport/Sou       18:32.00 
 45        Grace Weigele                 11 Walt Whitman       18:32.00 
 46        Lauren Matyka                  9 Riverhead          18:33.00 
 47        Reese Coughlin                 8 Hauppauge          18:34.00 
 48        Julianna Speziale              9 Middle Count       18:34.00 
 49        Bridget Roell                 12 Kings Park         18:35.00 
 50        Jeilinne Bonilla              10 Babylon            18:35.00 
 51        Alexis Stevens                 9 Smithtown          18:37.00 
 52        Nicole Stevens                 9 Smithtown          18:37.00 
 53        Dylan Cashin                   8 East Hampton       18:39.00 
 54        Natalia Lee                    9 Deer Park          18:40.00 
 55        Giana Haubrich                12 Northport          18:40.00 
 56        Madeline Amberger             12 Connetquot         18:42.00 
 57        claire ronan                  11 Comsewogue         18:46.00 
 58        Meagan Erlwein                10 Patchogue/Me       18:46.00 
 59        Kristina DeRaveniere          12 Riverhead          18:47.00 
 60        Bella Tarbet                  11 East Hampton       18:50.00 
 61        Shayna Siegel                  8 Hhh West           18:53.58 
 62        Olivia Sperr                   8 Hhh West           18:54.25 
 63        Anne Cavanaugh                10 Sachem North       18:55.00 
 64        Isabella Rogler               12 West Islip         18:55.00 
 65        Arianna Araujo                12 Deer Park          18:57.00 
 66        Jade Dockery                   8 West Babylon       18:57.18 
 67        Shannon Hieber                 9 West Babylon       18:58.00 
 68        Emily Wynne                   11 Eastport/Sou       18:59.00 
 69        Marissa Patlin                11 Hhh East           18:59.00 
 70        Holly Michelsen               12 Eastport/Sou       18:59.00 
 71        Juliet Felice                 11 Bellport           19:01.00 
 72        Maryssa Smith                 12 Bellport           19:03.00 
 73        Julissa Hernandez             12 Brentwood          19:03.00 
 74        Emily Porti                   12 East Islip         19:03.00 
 75        Josie Muratore                10 Smithtown          19:07.00 
 76        Kate Manalastas               12 Smithtown          19:07.00 
 77        Kaliyah Hull                   8 Deer Park          19:07.00 
 78        madison cole                   8 Comsewogue         19:09.00 
 79        Makayla Capolino              10 Eastport/Sou       19:10.00 
 80        Kerry Walser                  12 Bay Shore          19:10.00 
 81        Gianna Dickson                11 Hauppauge          19:11.00 
 82        Catherine Shaw                10 Babylon            19:13.00 
 83        Katie Richardson               9 Kings Park         19:15.00 
 84        Ella Siepel                   11 Huntington         19:17.00 
 85        Caitlin Sternberg             12 Miller Place       19:17.20 
 86        Alaysia Cobb                  10 William Floy       19:18.96 
 87        Kaylie Green                  10 Patchogue/Me       19:19.00 
 88        Laurel Tammany                11 Patchogue/Me       19:20.00 
 89        Samantha Groark               12 John Glenn         19:20.00 
 90        Caroline Delacrausaz           9 West Babylon       19:20.00 
 91        Zoe Feigel                    11 Bay Shore          19:20.00 
 92        Peyton Miller                 10 West Islip         19:20.43 
 93        Izabella Halkas               12 Middle Count       19:21.00 
 94        Grace Miller                  10 Middle Count       19:23.00 
 95        Carli Sheiffele                8 Mount Sinai        19:23.00 
 96        Audrey Joseph                 12 Connetquot         19:26.00 
 97        Ryleigh O'Donnell              8 East Hampton       19:26.00 
 98        Helena Roy                    10 Center Moric       19:27.00 
 99        Ruth Gonzalez                 11 Bay Shore          19:27.00 
100        Abigail Rus                    9 Smithtown          19:28.00 
101        Kylie Magee                   12 West Babylon       19:29.00 
102        Olivia Amberger               11 Connetquot         19:33.00 
103        Valerie Rogel                 11 Huntington         19:33.50 
104        Shannon Moleti                12 Hauppauge          19:36.00 
105        Hannah Smalley                11 East Islip         19:37.00 
106        Julia Salatti                 11 Kings Park         19:37.00 
107        Natalia Cuttler               12 Islip              19:39.00 
108        Alexa Boniberger              11 West Islip         19:42.00 
109        Hayden Joyce                  10 Northport          19:43.00 
110        Brianna Senatore               9 West Babylon       19:44.00 
111        Katie Hayes                    9 Northport          19:45.00 
112        Emily Farrell                 12 Rocky Point        19:45.00 
113        Isabel Cubillo                12 Mount Sinai        19:48.00 
114        Caroline Westvig              10 Sachem North       19:48.00 
115        Ella Alba                     10 Sachem North       19:49.00 
116        Nicole Mroczek                12 Lindenhurst        19:52.00 
117        Tanner Richter                11 Kings Park         19:52.00 
118        Anna Perz                     10 Harborfields       19:52.00 
119        Makenna Morton                10 Smithtown          19:53.00 
120        Slamantha Horgan              10 Patchogue/Me       19:53.00 
121        Kristin Ieva                  10 North Babylo       19:54.00 
122        Kristen Mattiolo              11 Sachem North       19:54.00 
123        Alexa Dobbs                    9 Hauppauge          19:56.00 
124        Audrey Ryan                   10 Northport          19:58.00 
125        Julianne Wilson               11 Longwood           19:59.00 
126        Corinne Entenberg             11 Sayville           20:04.00 
127        Kaylee Ryan                    9 Northport          20:05.00 
128        Ellen Maguire                 11 Harborfields       20:06.00 
129        Caitlyn Gabrinowitz            9 Longwood           20:06.00 
130        Lauren Spivak                  9 Center Moric       20:06.00 
131        Adrianna Farrugia             12 Lindenhurst        20:07.00 
132        Kaiya Forte-Joyles            12 Smithtown          20:07.00 
133        Kayla Cotter                  12 Northport          20:10.00 
134        Brooke Bond                   10 Sachem North       20:13.00 
135        Abby Egan                     11 Kings Park         20:13.00 
136        Angelina Buttigieg             8 Center Moric       20:13.00 
137        sara peterson                 12 Comsewogue         20:13.00 
138        Liana Dreusike                 9 Walt Whitman       20:14.00 
139        Julianna Haab                  9 West Babylon       20:16.00 
140        Riley Gargan                   9 Bay Shore          20:16.00 
141        Vivian Dorr                    9 Rocky Point        20:16.00 
142        Jessica Ihlen                 12 Kings Park         20:17.00 
143        Brianne Turner                10 Hhh East           20:18.00 
144        Ava Niemczyk                  10 Hhh East           20:18.00 
145        mei li johnson                11 Comsewogue         20:18.00 
146        Aria Reilly                    9 Mount Sinai        20:18.00 
147        Hannah Blaskiewicz            11 Sayville           20:19.00 
148        Tiffany Lin                   12 Sachem North       20:19.00 
149        Ciara Delacrausaz              9 West Babylon       20:20.00 
150        Isabella Burke                10 Center Moric       20:20.00 
151        Jealyne Ramos                 11 Longwood           20:20.30 
152        Christina Billings            10 Kings Park         20:23.00 
153        Callaghan Babcock             10 Sayville           20:25.00 
154        Arianna Jones                  9 Deer Park          20:25.00 
155        Morgan Wiig                   10 Bay Shore          20:25.00 
156        Kaitlynn McNamara             12 Sachem North       20:26.00 
157        Daniella Belotti              11 Deer Park          20:27.00 
158        Lea Henke                     11 Rocky Point        20:31.00 
159        Aaliyah Jordan                 9 William Floy       20:31.47 
160        Kaitlyn McCann                10 Deer Park          20:33.00 
 
Event 3  Girls 5k Run CC
===============================================================================
 Sunken Meadow State Park
 5K - 23:00 Minutes or faster
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1        Sarah Connelly                12 Mount Sinai        18:36.39 
  2        Fiona McLoughlin              12 Commack            19:11.20 
  3        Gabriella Menendez            12 Brentwood          19:39.21 
  4        Zariel Macchia                 7 William Floy       19:41.70 
  5        Gianna Marquez                10 Deer Park          19:46.64 
  6        Nicole Garcia                 12 Shoreham Wad       19:59.34 
  7        Allison Reid                  10 Northport          20:01.00 
  8        Penelope Greene               11 Pierson            20:09.70 
  9        Rebecca Clackett              12 Hauppauge          20:11.21 
 10        Veronica Szygalowicz          12 Lindenhurst        20:12.90 
 11        Megan Kielbasa                12 Riverhead          20:20.19 
 12        Emily LaMena                   9 John Glenn         20:23.00 
 13        Emily Ginty                   12 Smithtown          20:29.25 
 14        Jenna D'Onofrio               12 West Babylon       20:33.81 
 15        Marissa Degni                 12 Middle Count       20:41.00 
 16        Christina Yakaboski           12 Riverhead          20:47.38 
 17        Sydney Carpenter              12 Bay Shore          20:55.87 
 18        Taylor Totevski                9 Sayville           20:57.11 
 19        Jackie Amato                  11 Westhampton        20:58.00 
 20        Kaitlin Iocca                 12 Connetquot         21:00.68 
 21        Madeline McKillop              8 Sayville           21:00.80 
 22        Ava Engstrom                  11 East Hampton       21:01.00 
 23        Courtney Giattino             11 Sayville           21:02.68 
 24        Danelle Rose                  12 Miller Place       21:03.14 
 25        claire ronan                  11 Comsewogue         21:04.39 
 26        Kylie Kuhn                    10 Deer Park          21:04.84 
 27        Caroline Meehan               12 East Islip         21:05.14 
 28        Natalia Nowakowski            12 Hhh East           21:09.00 
 29        Shayna Siegel                  8 Hhh West           21:09.09 
 30        Isabella Cottone              11 Connetquot         21:22.57 
 31        Josephine Critchley           11 West Babylon       21:22.96 
 32        Roshni Singh                  12 Bay Shore          21:23.29 
 33        Molly Ramirez                 12 Sachem North       21:28.00 
 34        Isabella Rogler               12 West Islip         21:28.23 
 35        Olivia Simonetti               9 East Islip         21:29.44 
 36        Dylan Cashin                   8 East Hampton       21:33.00 
 37        Olivia Sperr                   8 Hhh West           21:34.34 
 38        Arianna Araujo                12 Deer Park          21:36.50 
 39        Gianna Dickson                11 Hauppauge          21:38.18 
 40        Erin Hayes                    12 Northport          21:43.00 
 41        Bella Tarbet                  11 East Hampton       21:44.00 
 42        Shannon Hieber                 9 West Babylon       21:44.85 
 43        Isabella DiPalermo            12 Mount Sinai        21:46.19 
 44        Joy Petersen                  10 East Islip         21:47.74 
 45        Reese Coughlin                 8 Hauppauge          21:50.95 
 46        Juliet Felice                 11 Bellport           21:51.00 
 47        Kaliyah Hull                   8 Deer Park          21:51.59 
 48        Ella Siepel                   11 Huntington         21:52.98 
 49        madison cole                   8 Comsewogue         21:54.79 
 50        Ashley Steedman               11 Westhampton        21:56.00 
 51        Carli Sheiffele                8 Mount Sinai        21:56.15 
 52        Alexis Stevens                 9 Smithtown          21:57.18 
 53        Emily Porti                   12 East Islip         21:57.67 
 54        Alexandra Simon                9 Commack            22:02.80 
 55        Natalia Lee                    9 Deer Park          22:03.64 
 56        Maryssa Smith                 12 Bellport           22:05.00 
 57        Olivia Lynch                  12 Southold           22:05.00 
 58        Alanis Gonzalez               10 William Floy       22:06.10 
 59        Madeline Amberger             12 Connetquot         22:06.44 
 60        Kate Manalastas               12 Smithtown          22:09.09 
 61        Payton Maddaloni              12 Mattituck          22:09.52 
 62        Julianna Speziale              9 Middle Count       22:10.30 
 63        Caroline Delacrausaz           9 West Babylon       22:10.60 
 64        Ryleigh O'Donnell              8 East Hampton       22:12.00 
 65        Kerry Walser                  12 Bay Shore          22:12.55 
 66        Katie Hayes                    9 Northport          22:13.00 
 67        Meagan Erlwein                10 Patchogue/Me       22:13.29 
 68        Jade Dockery                   8 West Babylon       22:14.39 
 69        Bridget Roell                 12 Kings Park         22:14.98 
 70        Cassandra Cosma               12 Center Moric       22:15.00 
 71        Marissa Patlin                11 Hhh East           22:16.16 
 72        Jessia DeYulio                10 Commack            22:18.70 
 73        MacKenzie Newman               9 Commack            22:19.00 
 74        Corinne Entenberg             11 Sayville           22:19.33 
 75        Anne Cavanaugh                10 Sachem North       22:23.00 
 76        Julissa Hernandez             12 Brentwood          22:27.46 
 77        Julianne Wilson               11 Longwood           22:27.90 
 78        Laurel Tammany                11 Patchogue/Me       22:29.67 
 79        Catherine Shaw                10 Babylon            22:30.00 
 80        Hayden Joyce                  10 Northport          22:30.00 
 81        Emma Hren                     10 East Hampton       22:31.00 
 82        Melanie Walsh                 11 Connetquot         22:32.20 
 83        Kaitlyn Chandrika             11 Mount Sinai        22:33.12 
 84        Emily Nicholson               10 Mattituck          22:33.29 
 85        Linda Pomiranceva             11 Riverhead          22:34.23 
 86        Izabella Halkas               12 Middle Count       22:38.00 
 87        Josie Muratore                10 Smithtown          22:39.68 
 88        Francesca Lynch                9 Southold           22:40.00 
 89        Olivia Jaworski               10 Northport          22:40.00 
 90        Peyton Miller                 10 West Islip         22:40.49 
 91        Isabel Cubillo                12 Mount Sinai        22:40.66 
 92        Adrianna Farrugia             12 Lindenhurst        22:41.10 
 93        Valerie Rogel                 11 Huntington         22:42.09 
 94        Kylie Magee                   12 West Babylon       22:44.74 
 95        Ruth Gonzalez                 11 Bay Shore          22:45.97 
 96        Alexa Dobbs                    9 Hauppauge          22:49.89 
 97        Analiese Fabrizi              11 Sachem North       22:50.00 
 98        Samantha Groark               12 John Glenn         22:50.00 
 99        Alexa Boniberger              11 West Islip         22:50.98 
100        Grace Hayes                   12 Westhampton        22:52.00 
101        Isabella Molinari             10 Sachem North       22:55.00 
102        Nicole Stevens                 9 Smithtown          22:56.82 
103        Kaylee Ryan                    9 Northport          22:59.00 
 
Event 5  Girls 2.5 Mile Run CC VC
===============================================================================
 Van Cortlandt Park, Bronx
 2.5 Mile Run - 18:00 Minutes or faster
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1        Zariel Macchia                 7 William Floy       15:14.90 
  2        Christina Yakaboski           12 Riverhead          15:51.40 
  3        Jenna D'Onofrio               12 West Babylon       16:04.20 
  4        Linda Pomiranceva             11 Riverhead          16:07.00 
  5        Megan Kielbasa                12 Riverhead          16:07.60 
  6        Molly Ramirez                 12 Sachem North       16:24.00 
  7        Analiese Fabrizi              11 Sachem North       16:54.00 
  8        Bridget Roell                 12 Kings Park         17:01.80 
  9        Madison Kelly                 12 Riverhead          17:04.90 
 10        Isabella Molinari             10 Sachem North       17:05.00 
 11        Lauren Matyka                  9 Riverhead          17:09.90 
 12        Anne Cavanaugh                10 Sachem North       17:10.00 
 13        Alanis Gonzalez               10 William Floy       17:20.40 
 14        Ella Siepel                   11 Huntington         17:24.09 
 15        Isabella Rogler               12 West Islip         17:33.20 
 16        Peyton Miller                 10 West Islip         17:36.80 
 17        Zoe Feigel                    11 Bay Shore          17:47.10 
 18        Valerie Rogel                 11 Huntington         17:53.60 
 
Event 6  Girls 1.7 Mile Run CC
===============================================================================
 Sunken Meadow State Park
 Freshmen Dual Meet Course (Tuesday)
 12 minutes
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1        Alexandria Gilroy              8 Center Moric       11:41.00