Just in Time Racing - Contractor License                           HY-TEK's Meet Manager
                        Section VIII  Conference Meet - 10/7/2019                        
                                        Bethpage                                         
                                  Last Completed Event                                   
 
Boys 1.5 Mile Run CC Novice
      Comp#  Name                            School                           Time Points
=========================================================================================
    1  1456  Max Reilly                   9  Island Trees                 10:49.02       
    2  1999  Jack Pidherney              10  Seaford                      11:19.55       
    3  1614  Trevor Staszak               9  Lynbrook                     11:56.30       
    4  2295  Andrew Randazz0              9  Seaford                      12:04.82       
    5  1617  Daniel Votrano               9  Lynbrook                     12:18.69       
    6  1588  Jack Carroll                10  Lynbrook                     12:32.56       
    7  1768  John Aurre                   9  North Shore                  12:33.80       
    8  1183  Timmy Neckles               12  East Rockaway                12:59.58       
    9  1826  Bryan Kaber                  9  Oyster Bay                   13:04.56       
   10  1454  Brendan Fitzgerald           9  Island Trees                 13:09.51       
   11  1606  Ethan Palacio                9  Lynbrook                     13:19.06       
   12  1829  Fred Miller                 12  Oyster Bay                   13:24.67       
   13  2269  John Livanos                10  Friends Academy              13:32.26       
   14  1767  Christian Accardi            9  North Shore                  13:38.27       
   15  1599  Thomas Leahy                 9  Lynbrook                     13:55.16       
   16  1992  Patrick Leahy                8  Seaford                      14:04.66       
   17  1464  Josh Cheuk                  10  Jericho                      14:22.19       
   18  2253  JD Azcona                    9  Clarke                       14:30.83       
   19  2192  Nicholas Abdo-Maniaci        9  Wantagh                      14:31.53       
   20  1486  Derek Minn                   9  Jericho                      14:50.98       
   21  1451  Kieran Byrne                12  Island Trees                 14:57.07       
   22  1311  Nicolai Glouchkov           11  Glen Cove                    15:49.88       
   23  1598  Christopher Gragnano        10  Lynbrook                     15:52.17       
   24  1538  Mark Shapiro                 9  Lawrence                     16:47.65       
   25  1555  Alex Mantikas               10  Locust Valley                17:19.86 




Event 4  Boys 5k Run CC Jr Varsity
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  3 Results 5000 Run                                                    
  1 Roberto Ramos             11 Roslyn                  6:30.2   20:12.18    1   
  2 Ben Lomot                 10 South Side              6:30.3   20:12.57    2   
  3 Noah Hutchinson            9 Roslyn                  6:30.7   20:13.73    3   
  4 Josh Garelle               9 South Side              6:32.5   20:19.40    4   
  5 Liam Nacinovich           10 North Shore             6:34.9   20:26.89    5   
  6 Paul Mata                 11 South Side              6:36.1   20:30.51    6   
  7 Jack Duncan               11 South Side              6:36.2   20:30.87    7   
  8 JT Devine                 12 South Side              6:38.3   20:37.23    8   
  9 Antonio Giammarino        12 Roslyn                  6:39.5   20:41.20    9   
 10 Gavin Glasco               9 Roslyn                  6:40.9   20:45.32   10   
 11 Sam Flores                11 Roslyn                  6:41.8   20:48.07   11   
 12 Sam Balakhanei             9 Roslyn                  6:46.7   21:03.58   12   
 13 Jonathan Elkowitz         12 Roslyn                  6:48.9   21:10.36   13   
 14 Michael Morra             10 North Shore             6:54.2   21:26.82   14   
 15 John Quinn                11 South Side              6:54.9   21:29.02   15   
 16 Deaglan Doyle             11 North Shore             6:55.1   21:29.47   16   
 17 Max Fuentes               10 South Side              6:57.4   21:36.77   17   
 18 Matt Byrne                11 South Side              6:57.9   21:38.08        
 19 Jack Zorn                 10 North Shore             6:58.6   21:40.37   18   
 20 Joshua Hong               10 Roslyn                  7:01.2   21:48.37        
 21 Liam Conroy               12 South Side              7:02.6   21:52.97        
 22 Ethan Steere              11 South Side              7:03.0   21:54.12        
 23 Matthew Voynovich          9 Roslyn                  7:03.2   21:54.67        
 24 Franklin Zha               9 Jericho                 7:05.9   22:03.22   19   
 25 Ryan Hiew                 10 Jericho                 7:10.1   22:16.03   20   
 26 Chris Kenny                9 South Side              7:13.0   22:25.04        
 27 Andrew Lee                10 Jericho                 7:13.8   22:27.65   21   
 28 Matthew Bo                12 South Side              7:14.4   22:29.56        
 29 Rich Hu                   10 Jericho                 7:14.7   22:30.53   22   
 30 Daniel Rosenthal          10 Jericho                 7:15.2   22:31.92   23   
 31 Reed Abramson              9 Roslyn                  7:16.1   22:34.82        
 32 Christopher Accomando     10 South Side              7:17.7   22:39.79        
 33 Harrison Cymbler          10 Roslyn                  7:18.6   22:42.53        
 34 Reece Kaufman             12 South Side              7:18.8   22:43.07        
 35 Manuel Delgado            10 Roslyn                  7:20.4   22:48.10        
 36 Parker Goldberg            9 Roslyn                  7:23.6   22:58.09        
 37 Jonathan Koziarz          11 South Side              7:23.7   22:58.48        
 38 Simon Lee                 11 Jericho                 7:25.4   23:03.53   24   
 39 Jason Guo                 11 Jericho                 7:25.6   23:04.25   25   
 40 Christopher Kolilias      11 North Shore             7:27.1   23:09.08   26   
 41 Charles Kruger             9 Jericho                 7:27.3   23:09.57        
 42 Collin Murphy             11 North Shore             7:29.5   23:16.48   27   
 43 Pratim Chowdhary          11 Jericho                 7:29.9   23:17.53        
 44 Adam Ochoa                 9 Roslyn                  7:31.4   23:22.37        
 45 Ben Veneziano              9 Roslyn                  7:31.8   23:23.41        
 46 Ethan Fichtl               9 North Shore             7:32.2   23:24.87   28   
 47 Niv Levy                   9 Roslyn                  7:32.5   23:25.73        
 48 Brady Bender              11 South Side              7:32.7   23:26.38        
 49 Chase Evans               11 South Side              7:33.0   23:27.19        
 50 Anthony Piergiovanni      12 Wantagh                 7:34.4   23:31.49   29   
 51 Michael Heffernan         11 North Shore             7:35.6   23:35.41        
 52 John Chern                 9 Hewlett                 7:36.3   23:37.62        
 53 Andrew Li                  9 Jericho                 7:38.2   23:43.51        
 54 Lyons Wang                 9 Jericho                 7:41.1   23:52.56        
 55 Isaiah Folkes             11 Plainedge               7:43.3   23:59.17   30   
 56 Daniel Seidenstein        11 South Side              7:44.4   24:02.84        
 57 Jordan Mollick            10 Jericho                 7:44.6   24:03.20        
 58 Andrew Leong               9 Jericho                 7:44.8   24:03.92        
 59 William Hu                11 Jericho                 7:45.2   24:05.03        
 60 Connor Sommers            12 Wantagh                 7:45.8   24:07.01   31   
 61 Brandon Rice               9 Wantagh                 7:51.5   24:24.67   32   
 62 Kyle Chan                 10 Jericho                 7:51.7   24:25.37        
 63 Cedric Buschfrers         11 North Shore             7:52.7   24:28.48        
 64 Brady Wagner              11 North Shore             7:53.7   24:31.45        
 65 Sebastian Plaza           10 Roslyn                  7:54.1   24:32.70        
 66 Andrew Cheung             10 Jericho                 7:54.4   24:33.67        
 67 Dean Ratner                9 Roslyn                  7:56.1   24:39.19        
 68 Daniel You                11 Jericho                 7:57.3   24:42.64        
 69 Enson Pan                  9 Jericho                 7:58.3   24:45.73        
 70 James Maynard              9 Wantagh                 8:00.1   24:51.62   33   
 71 Ben Pinkus                 9 Hewlett                 8:00.3   24:52.06        
 72 Jack Nevill                9 South Side              8:01.6   24:56.18        
 73 Alexander Stam             9 Wantagh                 8:01.9   24:57.11   34   
 74 Paul Ansaldi               9 Wantagh                 8:02.0   24:57.44   35   
 75 Teran Jafari              10 Jericho                 8:03.4   25:01.63        
 76 Max Martin                 9 South Side              8:06.6   25:11.53        
 77 Antony Makaveyev           9 Hewlett                 8:06.7   25:12.04        
 78 Luke Noll                  9 Wantagh                 8:07.2   25:13.47   36   
 79 Harry Gerber               9 Roslyn                  8:08.1   25:16.47        
 80 James Romano               9 Wantagh                 8:08.3   25:17.01        
 81 Ron Behiri                 9 Roslyn                  8:09.1   25:19.58        
 82 Wilson Li                  9 Jericho                 8:12.1   25:28.86        
 83 Daniel Czechowski         10 Roslyn                  8:15.3   25:38.70        
 84 Ryan Rahman               11 Jericho                 8:23.7   26:04.88        
 85 Anthony Yuan              10 Roslyn                  8:24.5   26:07.38        
 86 Caden Chen                 9 Jericho                 8:25.9   26:11.67        
 87 Caleb Loring              11 North Shore             8:26.8   26:14.34        
 88 Evan Ng                   11 Bethpage                8:29.0   26:21.25        
 89 Joseph D''Arrigo           9 Bethpage                8:29.4   26:22.36        
 90 Tyler Kaufman             10 South Side              8:29.9   26:24.06        
 91 Liam Komatsu              10 Jericho                 8:33.7   26:35.82        
 92 Owen Mroz                 11 South Side              8:34.7   26:39.12        
 93 Cody Kanyaro               9 Plainedge               8:35.3   26:40.79   37   
 94 Daniel Malayeri           10 Roslyn                  8:36.4   26:44.22        
 95 Thomas Haggerty           11 South Side              8:37.9   26:49.02        
 96 Jonah Katz                 9 Hewlett                 8:42.3   27:02.49        
 97 Anthony Raspantini         9 Roslyn                  8:45.2   27:11.45        
 98 Andrew McKeown            12 Plainedge               8:45.3   27:11.82   38   
 99 Aidan Eckfeldt             9 Roslyn                  8:56.9   27:47.94        
100 Patrick Moran             10 Wantagh                 9:02.1   28:04.05        
101 Aidan Tracy               10 Wantagh                 9:05.6   28:14.93        
102 Oscar Bran                10 Division Avenue         9:15.8   28:46.59        
103 Pugliano Ryan             10 Plainedge               9:29.4   29:28.92   39   
104 Dylan Lambert              9 Division Avenue         9:30.6   29:32.56        
105 Ray Principe               9 Jericho                 9:33.8   29:42.68        
106 Juan Pinilla              11 Glen Cove               9:41.0   30:04.95        
107 Brian Ciuffo               9 Plainedge               9:41.8   30:07.59   40   
108 Will Ryan                  9 South Side              9:47.5   30:25.00        
109 Edward Conley              9 South Side              9:47.5   30:25.20        
110 Antonio DeLuca            11 Glen Cove               9:55.3   30:49.50        
111 James Verutes              9 South Side              9:58.3   30:58.70        
112 Krish Arora                9 Roslyn                 10:44.9   33:23.50        
113 Connor Artz                9 Plainedge              11:18.7   35:08.40   41   
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
  1 Justin Gulbin             12 Oyster Bay              6:14.2   19:22.47        
  2 Daniel Grassie            11 Oyster Bay              6:21.7   19:45.88        
  3 Matthew Carlinsky         10 Oyster Bay              6:36.0   20:30.15        
  4 Jonathon Cox              10 Oyster Bay              6:48.5   21:09.04        
  5 Miles Stump               10 Clarke                  7:01.8   21:50.23    1   
  6 Said Reyes                10 Clarke                  7:02.4   21:52.18    2   
  7 Tyler Staszak             12 Lynbrook                7:10.2   22:16.58    3   
  8 Shivpreet Singh           10 Clarke                  7:10.4   22:17.07    4   
  9 William Wren              12 Lynbrook                7:20.3   22:47.81    5   
 10 Aidan Smithwick           12 Lynbrook                7:23.0   22:56.06    6   
 11 Nick Paladino             12 Lynbrook                7:33.8   23:29.63    7   
 12 Mike Wang                 10 Seaford                 7:34.1   23:30.65        
 13 Matthew Cardoza            9 Clarke                  8:01.1   24:54.63    8   
 14 Aiden Dauz                10 Clarke                  8:11.4   25:26.72    9   
 15 Matthew Cleary            12 Lynbrook                8:11.7   25:27.38   10   
 16 Brian Petz                10 Clarke                  8:22.7   26:01.64   11   
 17 Brandon Coons              9 Seaford                 8:26.1   26:12.15        
 18 Ryan Donovan               9 Lynbrook                8:33.5   26:35.15   12   
 19 Aaron Diaz                12 Clarke                  9:50.0   30:32.80   13   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  3 Results 5000 Run                                                    
   1 South Side                   27    2    4    6    7    8   15   17           
      Total Time:  1:42:10.58                                                     
         Average:    20:26.12                                                     
   2 Roslyn                       34    1    3    9   10   11   12   13           
      Total Time:  1:42:40.50                                                     
         Average:    20:32.10                                                     
   3 North Shore                  79    5   14   16   18   26   27   28           
      Total Time:  1:48:12.63                                                     
         Average:    21:38.53                                                     
   4 Jericho                     105   19   20   21   22   23   24   25           
      Total Time:  1:51:49.35                                                     
         Average:    22:21.87                                                     
   5 Wantagh                     159   29   31   32   33   34   35   36           
      Total Time:  2:01:51.90                                                     
         Average:    24:22.38                                                     
   6 Plainedge                   184   30   37   38   39   40   41                
      Total Time:  2:17:28.29                                                     
         Average:    27:29.66                                                     
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
   1 Clarke                       24    1    2    4    8    9   11   13           
      Total Time:  1:56:20.83                                                     
         Average:    23:16.17                                                     
   2 Lynbrook                     31    3    5    6    7   10   12                
      Total Time:  1:56:57.46                                                     
         Average:    23:23.50 
  



Event 6  Boys 5k Run CC Varsity  1
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  3 Results 5000 Run                                                    
  1 Christian Cicilia         12 VS North                5:40.1   17:36.50    1   
  2 Matt Marrone              12 VS North                5:40.7   17:38.45    2   
  3 Alexander Kasper          10 Jericho                 5:41.2   17:39.85    3   
  4 Max Baggett               11 Jericho                 5:57.5   18:30.45    4   
  5 Jake Cresser              11 VS North                5:58.1   18:32.46    5   
  6 Thomas Siatsis            10 VS North                5:59.4   18:36.57    6   
  7 Julian Jimenez            12 Division Avenue         6:03.9   18:50.38    7   
  8 Barry Zhang               11 Jericho                 6:07.3   19:01.07    8   
  9 Aadarsh Yagnik            11 Jericho                 6:11.7   19:14.60    9   
 10 Jack Schwabe              10 VS North                6:15.0   19:25.06   10   
 11 Matthew Leo               11 VS North                6:16.2   19:28.68   11   
 12 Daniel Gassenhiemer       10 Jericho                 6:26.4   20:00.36   12   
 13 Gabriel Aguilar            9 Division Avenue         6:37.3   20:34.10   13   
 14 Jaden Byrne               10 Division Avenue         6:37.9   20:36.10   14   
 15 Brandon Tso               12 Jericho                 6:39.5   20:40.96   15   
 16 Craig Papajohn            10 VS North                6:41.7   20:48.04   16   
 17 Benjamin Marlowe           9 Division Avenue         6:43.7   20:54.22   17   
 18 Jerry Zhao                 9 Jericho                 6:44.0   20:54.97   18   
 19 Mathew Hyde               11 Floral Park             6:48.7   21:09.58   19   
 20 Barlin Singh              11 Floral Park             6:54.9   21:29.03   20   
 21 Luke Markovina            12 Jericho                 7:02.1   21:51.18        
 22 Michael Whitney           12 Division Avenue         7:02.5   21:52.57   21   
 23 Gerrick Charles           11 VS North                7:13.0   22:25.10        
 24 Jason Suh                 12 Jericho                 7:17.0   22:37.47        
 25 Pietraniello Michael      10 Division Avenue         7:18.1   22:40.93   22   
 26 Anthony DePippo           11 VS North                7:26.7   23:07.57        
 27 John Paul Lopera          10 VS North                7:28.6   23:13.55        
 28 Jonathan Thomson          11 VS North                7:38.5   23:44.24        
 29 Ahmed Jengda              12 VS North                7:50.5   24:21.62        
 30 Adam Abid                 11 VS North                7:53.6   24:31.32        
 31 Alexander De La Rosa      11 Division Avenue         8:02.6   24:59.13   23   
 32 Joshua Baer               11 Division Avenue         8:05.4   25:07.80        
 33 Keith Hyland              12 Division Avenue         8:05.5   25:08.19        
 34 Jamari Blackwell          11 Floral Park             8:29.4   26:22.46   24   
 35 Christopher Guirand       11 VS North                8:46.9   27:16.91        
 36 Allen Thomas              12 VS North                9:06.4   28:17.41        
 37 Kevin Miller               9 Floral Park            10:32.9   32:46.20   25   
 38 Amrit Singh                9 Floral Park            10:36.2   32:56.45   26   
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
  1 Nick Tardugno             11 Oyster Bay              5:52.3   18:14.36    1   
  2 Honor Scorzelli           10 Locust Valley           5:54.9   18:22.40    2   
  3 Izzy Silver               11 Oyster Bay              5:59.7   18:37.33    3   
  4 Riley Keffer              11 Oyster Bay              6:02.2   18:45.13    4   
  5 Nolan Sweeney             12 Oyster Bay              6:06.0   18:56.89    5   
  6 Andrew Director           10 Lynbrook                6:11.4   19:13.76    6   
  7 Brandon Decarolis         12 Oyster Bay              6:19.5   19:38.90    7   
  8 William Capone            11 Oyster Bay              6:20.8   19:42.92    8   
  9 Conall Maloney            12 Lynbrook                6:22.2   19:47.41    9   
 10 Luke Gaudet                9 Lynbrook                6:23.9   19:52.55   10   
 11 Max Cortes                 9 Lynbrook                6:27.7   20:04.40   11   
 12 David Cohen               11 Oyster Bay              6:29.1   20:08.62   12   
 13 Cole Morgenlander         10 Lynbrook                6:30.4   20:12.68   13   
 14 Matthew Murphy            12 Oyster Bay              6:39.1   20:39.97        
 15 William Donovan           12 Lynbrook                6:40.8   20:45.08   14   
 16 Steven Chale              12 Locust Valley           6:43.5   20:53.41   15   
 17 Dylan Stalter             10 Lynbrook                6:45.0   20:58.10   16   
 18 Daniel Beck               11 Lynbrook                6:45.7   21:00.29        
 19 Eriks Zamurs              12 Locust Valley           6:51.2   21:17.57   17   
 20 Nick Gerbi                10 Lynbrook                6:51.3   21:17.84        
 21 Hunter Brenneis           10 Lynbrook                6:52.1   21:20.09        
 22 Marco McCormack           11 Locust Valley           6:57.7   21:37.56   18   
 23 Jackson Palmer            10 Locust Valley           7:05.1   22:00.46   19   
 24 Liam O''Neill             10 East Rockaway           7:13.3   22:26.02   20   
 25 Brian Marcia               9 East Rockaway           7:13.6   22:27.09   21   
 26 Mike Veteri               10 Locust Valley           7:14.9   22:30.96   22   
 27 Connor Wick               11 Oyster Bay              7:24.6   23:01.16        
 28 Brennan Donovan           10 East Rockaway           7:39.4   23:47.21   23   
 29 Christan Maselli          10 Locust Valley           7:46.2   24:08.29   24   
 30 Conor Kelly                9 East Rockaway           7:47.6   24:12.63   25   
 31 Matthew Pollackov         10 East Rockaway           8:00.5   24:52.68   26   
 32 Mike Forte                10 Locust Valley           8:24.4   26:06.86        
 33 Christian Barth            9 East Rockaway           8:44.1   27:08.31   27   
 34 Angelo Parisi              9 East Rockaway          10:47.6   33:32.00   28   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  3 Results 5000 Run                                                    
   1 VS North                     24    1    2    5    6   10   11   16           
      Total Time:  1:31:49.04                                                     
         Average:    18:21.81                                                     
   2 Jericho                      36    3    4    8    9   12   15   18           
      Total Time:  1:34:26.33                                                     
         Average:    18:53.27                                                     
   3 Division Avenue              72    7   13   14   17   21   22   23           
      Total Time:  1:42:47.37                                                     
         Average:    20:33.48                                                     
   4 Floral Park                 114   19   20   24   25   26                     
      Total Time:  2:14:43.72                                                     
         Average:    26:56.75                                                     
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
   1 Oyster Bay                   20    1    3    4    5    7    8   12           
      Total Time:  1:34:12.61                                                     
         Average:    18:50.53                                                     
   2 Lynbrook                     49    6    9   10   11   13   14   16           
      Total Time:  1:39:10.80                                                     
         Average:    19:50.16                                                     
   3 Locust Valley                71    2   15   17   18   19   22   24           
      Total Time:  1:44:11.40                                                     
         Average:    20:50.28                                                     
   4 East Rockaway               115   20   21   23   25   26   27   28           
      Total Time:  1:57:45.63                                                     
         Average:    23:33.13 
 



Event 8  Boys 5k Run CC Varsity  2
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  3 Results 5000 Run                                                    
  1 Brian Clark               12 Bethpage                5:52.3   18:14.38    1   
  2 Matthew Sheehan           11 Bethpage                6:07.3   19:01.11    2   
  3 Sam Moritz                12 Wantagh                 6:15.6   19:26.80    3   
  4 Justin Reisert            12 Wantagh                 6:25.4   19:57.27    4   
  5 Michael Silverman         12 Wantagh                 6:25.6   19:58.00    5   
  6 Matthew Drago             12 Wantagh                 6:36.6   20:32.00    6   
  7 Thomas Vairo              11 Lawrence                6:42.7   20:50.86    7   
  8 Richard Verbouwens        10 Bethpage                6:43.6   20:53.69    8   
  9 Michael Hartmann          10 Wantagh                 6:44.3   20:55.88    9   
 10 Brendan McMorrow           9 Bethpage                6:44.5   20:56.61   10   
 11 Justin Corabi             10 Wantagh                 6:45.5   20:59.79   11   
 12 Jhonatan Marroquin        11 Lawrence                6:48.7   21:09.64   12   
 13 Ryan Miller                9 Wantagh                 6:48.8   21:10.00   13   
 14 Michael Montanile         11 Wantagh                 7:06.3   22:04.30        
 15 Matthew McManus           10 Bethpage                7:08.7   22:11.77   14   
 16 Andy Mandolese            11 Bethpage                7:14.5   22:29.66   15   
 17 Diego Amaya               10 Lawrence                7:19.5   22:45.45   16   
 18 Dan Rodriguez             12 Lawrence                7:21.4   22:51.29   17   
 19 Ryan Chen                  9 Wantagh                 7:33.9   23:30.06        
 20 Robert Spiteri            11 Wantagh                 7:35.9   23:36.25        
 21 Miguel Mendoza             9 Lawrence                8:34.7   26:38.89   18   
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
  1 Nadeem Al-okla            11 Wheatley                5:49.6   18:06.18    1   
  2 Marcus Pomales            12 Carle Place             5:56.3   18:26.93        
  3 Scott Schmuck             10 Wheatley                6:00.5   18:39.81    2   
  4 Joshua Sandoval           11 Mineola                 6:11.1   19:12.94    3   
  5 Ben Stiehl                10 Mineola                 6:14.0   19:21.88    4   
  6 John Schmuck              11 Carle Place             6:21.0   19:43.73        
  7 Aidan Oneil               12 West Hemp               6:27.9   20:05.00    5   
  8 Mario Reyes               10 Carle Place             6:35.5   20:28.62        
  9 Yanjun Lin                10 Wheatley                6:41.3   20:46.72    6   
 10 Bryan Schmuck             10 Wheatley                6:43.1   20:52.31    7   
 11 Bryan Dasilva             11 Mineola                 6:50.3   21:14.71    8   
 12 AJ Henriques              11 Mineola                 6:56.6   21:34.17    9   
 13 Joe Farrell               11 Mineola                 6:57.5   21:37.09   10   
 14 Douglas Burgess           11 West Hemp               7:01.1   21:48.02   11   
 15 Anthony Leva               9 Wheatley                7:07.1   22:06.94   12   
 16 brandon leeb              12 West Hemp               7:07.4   22:07.60   13   
 17 Andrew Escorcia           11 Mineola                 7:07.6   22:08.48   14   
 18 Eric Anderson             11 West Hemp               7:07.7   22:08.82   15   
 19 Joe Tudisco               10 West Hemp               7:20.1   22:47.08   16   
 20 Barret Schenk             11 West Hemp               7:22.5   22:54.57   17   
 21 Constantine Koutsoftas    10 Wheatley                7:38.4   23:44.05   18   
 22 Patrick Barerra           10 Wheatley                7:49.1   24:17.44   19   
 23 Deniz Yuruk               10 Carle Place             8:04.1   25:03.88        
 24 Tyler Delorey             10 West Hemp               8:12.7   25:30.75   20   
 25 James Santaniello         11 Mineola                 8:31.9   26:30.30   21   
 26 Zayd Karim                 9 Wheatley                9:39.4   30:00.10        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  3 Results 5000 Run                                                    
   1 Wantagh                      27    3    4    5    6    9   11   13           
      Total Time:  1:40:49.95                                                     
         Average:    20:09.99                                                     
   2 Bethpage                     35    1    2    8   10   14   15                
      Total Time:  1:41:17.56                                                     
         Average:    20:15.52                                                     
   3 Lawrence                     70    7   12   16   17   18                     
      Total Time:  1:54:16.13                                                     
         Average:    22:51.23                                                     
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
   1 Wheatley                     28    1    2    6    7   12   18   19           
      Total Time:  1:40:31.96                                                     
         Average:    20:06.40                                                     
   2 Mineola                      34    3    4    8    9   10   14   21           
      Total Time:  1:43:00.79                                                     
         Average:    20:36.16                                                     
   3 West Hemp                    60    5   11   13   15   16   17   20           
      Total Time:  1:48:56.52                                                     
         Average:    21:47.31    
 



Event 10  Boys 5k Run CC Varsity    3
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  3 Results 5000 Run                                                    
  1 Thomas Burfeind           11 North Shore             5:34.2   17:18.14    1   
  2 Chris Goldstein           10 South Side              5:47.1   17:58.20    2   
  3 Carson Paradis            11 North Shore             5:47.4   17:59.07    3   
  4 Kevin Larkin              11 North Shore             5:47.7   18:00.18    4   
  5 Sam Rosencrans            11 North Shore             5:48.9   18:03.90    5   
  6 Charles Ohanian           12 South Side              5:53.1   18:16.83    6   
  7 Sam Sturge                 9 North Shore             5:57.1   18:29.26    7   
  8 Robert Casey              10 South Side              5:57.3   18:29.80    8   
  9 James Alberella           12 South Side              6:02.9   18:47.35    9   
 10 Kieran Cook               10 South Side              6:04.2   18:51.39   10   
 11 Eamon Esposito            12 North Shore             6:16.7   19:30.26   11   
 12 Kevin Valencia            12 North Shore             6:18.5   19:35.81   12   
 13 John Kenny                11 South Side              6:29.7   20:10.65   13   
 14 Eli Pullaro               12 South Side              6:33.2   20:21.58   14   
 15 Jack Brown                 9 South Side              6:36.4   20:31.56        
 16 Finn Maier                10 South Side              6:39.8   20:41.93        
 17 Roberto Milan             12 South Side              6:44.4   20:56.20        
 18 Steven Bailey             12 Glen Cove               6:51.3   21:17.85        
 19 Anthony Guillen           11 Glen Cove               7:16.7   22:36.64        
 20 Andrew Klingele           12 Glen Cove               7:29.0   23:14.96        
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
  1 Matt Zerbarini            11 Island Trees            5:40.0   17:36.33    1   
  2 Aiden Watson              11 Island Trees            5:49.9   18:07.00    2   
  3 Evan Miller               12 VS South                5:54.3   18:20.78        
  4 Dylan Esquivel            11 Island Trees            5:55.8   18:25.36    3   
  5 Justin Ortiz              12 Island Trees            6:02.2   18:45.14    4   
  6 Joseph Lostritto          12 Friends Academy         6:21.4   19:44.91    5   
  7 Jaden Sampson             10 VS South                6:24.9   19:55.55        
  8 Zachary Ragozino          11 Friends Academy         6:28.2   20:05.82    6   
  9 Spencer Kriegstein        11 Friends Academy         6:38.6   20:38.17    7   
 10 Benjamin Dammers          10 Island Trees            6:44.0   20:54.93    8   
 11 Joshua Osae               10 VS South                6:57.0   21:35.42        
 12 Michael Sensale           12 Friends Academy         6:59.0   21:41.61    9   
 13 Quinn McLaughlin          10 Friends Academy         7:02.0   21:50.96   10   
 14 Ethan Labelson            10 Friends Academy         7:06.7   22:05.51   11   
 15 Quinn Dougherty            9 Friends Academy         7:20.7   22:49.14   12   
 16 Samuel Walters            10 VS South                7:38.8   23:45.15        
 17 Richard Li                10 Friends Academy         8:34.9   26:39.45        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  3 Results 5000 Run                                                    
   1 North Shore                  20    1    3    4    5    7   11   12           
      Total Time:  1:29:50.55                                                     
         Average:    17:58.11                                                     
   2 South Side                   35    2    6    8    9   10   13   14           
      Total Time:  1:32:23.57                                                     
         Average:    18:28.72                                                     
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
   1 Island Trees                 18    1    2    3    4    8                     
      Total Time:  1:33:48.76                                                     
         Average:    18:45.76                                                     
   2 Friends Academy              37    5    6    7    9   10   11   12           
      Total Time:  1:44:01.47                                                     
         Average:    20:48.30   


 



Event 12  Boys 5k Run CC Varsity    4
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  3 Results 5000 Run                                                    
  1 David Durdaller           12 Hewlett                 5:31.1   17:08.42    1   
  2 Elijah Yeroushalmi        11 Roslyn                  5:38.1   17:30.26    2   
  3 Alexander Niyazov         11 Hewlett                 5:47.2   17:58.52    3   
  4 Daniel Giron              12 Hewlett                 5:53.2   18:17.11    4   
  5 Brandon Schoen            11 Roslyn                  5:55.7   18:24.91    5   
  6 Jack Feinberg             10 Roslyn                  6:02.0   18:44.59    6   
  7 Jack Schmalzle            10 Roslyn                  6:02.7   18:46.61    7   
  8 Jacob Mayourian           11 Roslyn                  6:08.7   19:05.38    8   
  9 GianLuca Berganza         10 Roslyn                  6:15.3   19:25.81    9   
 10 Henry Yu                  11 Roslyn                  6:17.4   19:32.54   10   
 11 Leo Benaharon              8 Roslyn                  6:18.4   19:35.40        
 12 Brendan Cucuzza           10 Roslyn                  6:22.0   19:46.78        
 13 Samuel Anglim             12 Plainedge               6:28.5   20:06.97   11   
 14 Christopher O''Connor     12 Plainedge               6:40.2   20:43.17   12   
 15 Nicholas Trerrotola       11 Plainedge               6:40.7   20:44.76   13   
 16 Ryan Bruce                12 Hewlett                 6:51.1   21:17.09   14   
 17 Walter Cook               12 Plainedge               7:01.7   21:50.04   15   
 18 Michael Horowitz           9 Hewlett                 7:04.9   21:59.99   16   
 19 Michael Ciuffo            12 Plainedge               7:09.6   22:14.54   17   
 20 Alex Assenmacher          12 Plainedge               7:09.9   22:15.57   18   
 21 Jude Tomas                11 Hewlett                 7:10.5   22:17.40   19   
 22 Ryan Kanyaro              10 Plainedge               7:13.7   22:27.43   20   
 23 Mathias Cho               12 Hewlett                 7:41.8   23:54.75   21   
 24 Nicholas Parpan           11 Plainedge               7:56.6   24:40.52        
 25 Nicholas Karcz            10 Plainedge               8:41.3   26:59.63        
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
  1 Jason Linzer              12 Seaford                 5:28.8   17:01.49    1   
  2 Allison Munro             12 Seaford                 5:47.5   17:59.56    2   
  3 Joe Randazzo              12 Seaford                 5:53.3   18:17.48    3   
  4 Ryan McClernon            11 Seaford                 6:11.3   19:13.53    4   
  5 Carsen Kirchner            9 Csh                     6:16.2   19:28.73    5   
  6 Ryan Faude                11 Clarke                  6:16.4   19:29.28    6   
  7 Kenny He                  10 Clarke                  6:16.5   19:29.73    7   
  8 Jack Hollywood             9 Clarke                  6:16.7   19:30.14    8   
  9 Myles Munro                7 Seaford                 6:19.6   19:39.31    9   
 10 Alberto Rodriguez         12 Clarke                  6:20.9   19:43.24   10   
 11 Christopher Ramirez       11 Clarke                  6:24.3   19:53.97   11   
 12 Alvin Hsu                 12 Clarke                  6:24.6   19:54.63   12   
 13 Zachary Bennardo          12 Csh                     6:26.5   20:00.66   13   
 14 Michael Edgar             10 Csh                     6:29.9   20:11.33   14   
 15 Daniel Beckworth          10 Clarke                  6:41.8   20:48.07   15   
 16 Christopher Gregory       11 Clarke                  6:52.6   21:21.63        
 17 John Eagle                10 Seaford                 7:03.1   21:54.38   16   
 18 Adrian Papaleo             9 Csh                     7:11.5   22:20.33   17   
 19 Steven Karibian           11 Clarke                  7:16.8   22:37.08        
 20 Michael McCoy             10 Csh                     7:18.3   22:41.57   18   
 21 Jonathan Brown             9 Csh                     7:23.7   22:58.27   19   
 22 Justin Papaleo            10 Csh                     7:25.4   23:03.66   20   
 23 Ryan Ji                   11 Clarke                  7:26.4   23:06.70        
 24 Tristen Silverstein       10 Seaford                 7:39.3   23:46.71   21   
 25 Kevin Cantley             10 Seaford                 7:46.8   24:10.24        
 26 Thomas Edgar              12 Csh                     8:07.3   25:13.97        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  3 Results 5000 Run                                                    
   1 Roslyn                       28    2    5    6    7    8    9   10           
      Total Time:  1:32:31.75                                                     
         Average:    18:30.35                                                     
   2 Hewlett                      38    1    3    4   14   16   19   21           
      Total Time:  1:36:41.13                                                     
         Average:    19:20.23                                                     
   3 Plainedge                    68   11   12   13   15   17   18   20           
      Total Time:  1:45:39.48                                                     
         Average:    21:07.90                                                     
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
   1 Seaford                      19    1    2    3    4    9   16   21           
      Total Time:  1:32:11.37                                                     
         Average:    18:26.28                                                     
   2 Clarke                       42    6    7    8   10   11   12   15           
      Total Time:  1:38:06.36                                                     
         Average:    19:37.28                                                     
   3 Csh                          67    5   13   14   17   18   19   20           
      Total Time:  1:44:42.62                                                     
         Average:    20:56.53