Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
       Nassau Coaches 53rd   Annual Cross Country Invitational - 9/21/2019        
                               Bethpage State Park                                
                               Last Completed Event                               
 
Event 1  Boys 5k Run CC Freshmen  A
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Luke Gaudet                9 Lynbrook                6:06.8   18:59.57        
  2 Myles Munro                7 Seaford                 6:16.8   19:30.54        
  3 Leo Benaharon              8 Roslyn                  6:23.5   19:51.25    1   
  4 Jack Hollywood             9 Clarke                  6:26.4   20:00.38        
  5 Joseph Asselta             9 Port Washington         6:26.5   20:00.72    2   
  6 Noah Hutchinson            9 Roslyn                  6:32.0   20:17.78    3   
  7 Max Cortes                 9 Lynbrook                6:36.7   20:32.44        
  8 Daniel DeGregory           9 East Meadow             6:40.4   20:43.76    4   
  9 Gavin Glasco               9 Roslyn                  6:41.0   20:45.88    5   
 10 Sameer Grewal              9 East Meadow             6:41.7   20:47.93    6   
 11 Ethan Rotko                9 Port Washington         6:45.1   20:58.32    7   
 12 Liam Regan                 9 Port Washington         6:49.2   21:11.14    8   
 13 Matthew Voynovich          9 Roslyn                  6:49.6   21:12.30    9   
 14 John Southard              9 Port Washington         6:50.3   21:14.65   10   
 15 Dylan Weber                9 MacArthur               6:51.6   21:18.77   11   
 16 Samuel Kassan              9 Port Washington         6:53.0   21:23.04   12   
 17 James Chondrogiannis       9 Port Washington         6:53.3   21:23.93   13   
 18 Luke Mastrandrea           9 Lindenhurst             6:53.8   21:25.56        
 19 Connor Ronan               9 Kellenberg              6:54.1   21:26.56   14   
 20 Joseph Fioravanti          9 North Babylon           6:56.3   21:33.31        
 21 Brendan McMorrow           9 Bethpage                6:57.2   21:36.17        
 22 Sam Balakhanei             9 Roslyn                  6:57.9   21:38.28   15   
 23 David Silverstein          9 Port Washington         7:00.7   21:47.00   16   
 24 Reed Abramson              9 Roslyn                  7:03.3   21:54.95   17   
 25 Christopher Schminkus      9 Massapequa              7:04.5   21:58.80   18   
 26 Camilo Serrano             9 Kellenberg              7:06.9   22:06.19   19   
 27 Cristian Coronel           9 Port Washington         7:07.3   22:07.33        
 28 Shameer Rose               9 Amityville              7:08.4   22:10.91        
 29 Niv Levy                   9 Roslyn                  7:09.7   22:14.88   20   
 30 Giovanni Rodriguez         9 Massapequa              7:10.7   22:17.85   21   
 31 Michael Capobianco         9 Port Washington         7:12.3   22:22.82        
 32 Adam Ochoa                 9 Roslyn                  7:13.0   22:25.10        
 33 Ben Veneziano              9 Roslyn                  7:15.7   22:33.46        
 34 Max Reilly                 9 Island Trees            7:16.1   22:34.63        
 35 Brendan Meaney             9 Massapequa              7:18.6   22:42.49   22   
 36 Kenneth Chan               9 East Meadow             7:19.3   22:44.79   23   
 37 Robert Gitto               9 Massapequa              7:21.3   22:50.78   24   
 38 Brian Marcia               9 East Rockaway           7:21.8   22:52.40        
 39 Sebastian Galofaro         9 Kellenberg              7:22.2   22:53.88   25   
 40 Tobin Fanning-Hughes       9 Port Washington         7:24.5   23:00.83        
 41 Rene Santos               10 Amityville              7:25.3   23:03.28        
 42 Aidan Occhiuto             9 East Meadow             7:25.4   23:03.64   26   
 43 Michael Skillmore          9 St. Dominic             7:25.9   23:05.29        
 44 Jack Olson                 9 East Meadow             7:27.8   23:11.24   27   
 45 Joseph D''Arrigo           9 Bethpage                7:28.3   23:12.59        
 46 Matthew Cardoza            9 Clarke                  7:28.8   23:14.17        
 47 Charles Kruger             9 Jericho                 7:29.9   23:17.54        
 48 Angelo Mansilla-Ramos      9 MacArthur               7:31.2   23:21.70   28   
 49 Nicholas Stiehler          9 Massapequa              7:31.6   23:22.97   29   
 50 Wasi Naqvi                 9 MacArthur               7:31.9   23:23.90   30   
 51 Daniel Lindow              9 Kellenberg              7:35.3   23:34.50   31   
 52 Sean Mondschein            9 Port Washington         7:36.9   23:39.48        
 53 Brandon O''Neill           9 Port Washington         7:37.6   23:41.59        
 54 Jake Augello               9 Massapequa              7:40.4   23:50.23   32   
 55 Andrew Randazz0            9 Seaford                 7:42.6   23:57.16        
 56 Jason Moncayo              9 Oceanside               7:42.9   23:57.95   33   
 57 Justin Williams            9 MacArthur               7:44.0   24:01.40   34   
 58 Dean Ratner                9 Roslyn                  7:44.1   24:01.67        
 59 Ciaran Palma               9 Great Neck North        7:47.7   24:12.88        
 60 William Holian             9 Kellenberg              7:48.0   24:13.77   35   
 61 Ty Weiss                   9 Port Washington         7:50.1   24:20.29        
 62 Ron Behiri                 9 Roslyn                  7:53.1   24:29.73        
 63 Antonio Sottile            9 Port Washington         7:53.7   24:31.65        
 64 Conor Kelly                9 East Rockaway           7:56.3   24:39.78        
 65 Dylan Uniacke              9 Kellenberg              7:56.4   24:40.04   36   
 66 Samuel Rieber              9 Port Washington         7:59.1   24:48.23        
 67 Quinn Giblin               9 East Meadow             8:00.2   24:51.74   37   
 68 Joseph Forchelli           9 MacArthur               8:00.5   24:52.59   38   
 69 Dylan Pena                 9 Lindenhurst             8:01.2   24:54.95        
 70 Jayden Ventura             9 Kellenberg              8:05.2   25:07.31   39   
 71 Michael Gunn               9 Kellenberg              8:05.7   25:08.96        
 72 Yikang Li                  9 Great Neck North        8:07.2   25:13.41        
 73 Trevor Staszak             9 Lynbrook                8:09.0   25:19.04        
 74 Parker Goldberg            9 Roslyn                  8:10.6   25:24.25        
 75 Harry Gerber               9 Roslyn                  8:10.9   25:24.91        
 76 Nicholas Fauci             9 Mepham                  8:11.2   25:26.01        
 77 Bradley Ohebshalom         9 Great Neck North        8:12.2   25:29.15        
 78 Eric Brown                 9 Baldwin                 8:12.8   25:30.96        
 79 Karn Jaswal                9 Massapequa              8:14.6   25:36.66   40   
 80 Jack Gilroy                9 St. Dominic             8:18.5   25:48.59        
 81 Zhaire Felton              9 East Meadow             8:21.8   25:58.88   41   
 82 Dylan Kaplan               9 East Meadow             8:24.2   26:06.38        
 83 Michael Kantrowitz         9 Oceanside               8:25.0   26:08.87   42   
 84 Christian Barth            9 East Rockaway           8:28.4   26:19.46        
 85 Keith Passannante          9 Lindenhurst             8:29.3   26:22.21        
 86 Brandon Coons              9 Seaford                 8:33.8   26:36.26        
 87 Melvin Escobar             9 North Babylon           8:39.9   26:55.06        
 88 Joseph Fiumara             9 Oceanside               8:42.3   27:02.56   43   
 89 Aidan Goody                9 Port Washington         8:43.1   27:04.92        
 90 Hunter Alfano              9 Port Washington         8:43.2   27:05.42        
 91 Daniel Votrano             9 Lynbrook                8:45.4   27:12.25        
 92 Ryan Goldfarb              9 Oceanside               8:46.7   27:16.20   44   
 93 Rana Igra                  9 East Meadow             8:47.9   27:19.88        
 94 Timothy Rogers             9 Massapequa              8:57.1   27:48.58        
 95 Miguel Mendoza             9 Lawrence                9:01.3   28:01.68        
 96 Nick Marquez               9 MacArthur               9:03.9   28:09.81   45   
 97 Rupesh Vasanthakumar       9 Port Washington         9:06.3   28:17.10        
 98 Fiore Donato               9 Lindenhurst             9:12.4   28:36.21        
 99 Owen Boison                9 Kellenberg              9:13.8   28:40.56        
100 Kabir Chatrath             9 Port Washington         9:15.8   28:46.82        
101 Aidan Eckfeldt             9 Roslyn                  9:20.1   29:00.14        
102 Hayden Zelter              9 Oceanside               9:23.6   29:11.00   46   
103 Amrit Singh                9 Floral Park            11:15.0   34:57.00        
104 Angelo Parisi              9 East Rockaway          11:28.8   35:40.00        
105 Arshdeep Singh             9 East Meadow            11:31.7   35:49.00        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Roslyn                       33    1    3    5    9   15   17   20           
      Total Time:  1:43:45.49                                                     
         Average:    20:45.10                                                     
   2 Port Washington              39    2    7    8   10   12   13   16           
      Total Time:  1:44:47.87                                                     
         Average:    20:57.58                                                     
   3 East Meadow                  86    4    6   23   26   27   37   41           
      Total Time:  1:50:31.36                                                     
         Average:    22:06.28                                                     
   4 Massapequa                  114   18   21   22   24   29   32   40           
      Total Time:  1:53:12.89                                                     
         Average:    22:38.58                                                     
   5 Kellenberg                  124   14   19   25   31   35   36   39           
      Total Time:  1:54:14.90                                                     
         Average:    22:50.98                                                     
   6 MacArthur                   141   11   28   30   34   38   45                
      Total Time:  1:56:58.36                                                     
         Average:    23:23.68                                                     
   7 Oceanside                   208   33   42   43   44   46                     
      Total Time:  2:13:36.58                                                     
         Average:    26:43.32




Event 3  Boys 5k Run CC Sophomore
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Kevin Taylor              10 Port Washington         5:40.1   17:36.41    1   
  2 Colin Funk                10 Port Washington         5:49.7   18:06.19    2   
  3 Nick Chimienti            10 East Meadow             5:53.6   18:18.60    3   
  4 William Lane              10 Port Washington         6:08.6   19:04.92    4   
  5 Maxwell Meehan            10 Port Washington         6:19.4   19:38.48    5   
  6 Kenny He                  10 Clarke                  6:21.3   19:44.44        
  7 Samir Khan                10 East Meadow             6:21.7   19:45.84    6   
  8 Terrence McGinty          10 Port Washington         6:26.4   20:00.28    7   
  9 John Jordan               10 North Babylon           6:28.6   20:07.15    8   
 10 Warren Pershad            10 VS Central              6:29.2   20:09.06    9   
 11 Timothy Picciano          10 North Babylon           6:29.8   20:11.03   10   
 12 Jaden Sampson             10 VS South                6:30.3   20:12.48        
 13 Matthew McAuley           10 Massapequa              6:31.6   20:16.65   11   
 14 Joseph Corigliano         10 Massapequa              6:33.1   20:21.09   12   
 15 Andrew Baires             10 North Babylon           6:33.6   20:22.58   13   
 16 Daniel Beckworth          10 Clarke                  6:34.3   20:24.86        
 17 Nick Burnside             10 East Meadow             6:35.2   20:27.64   14   
 18 Roy Longarzo              10 VS Central              6:48.6   21:09.43   15   
 19 Robert Conklin            10 Massapequa              6:51.3   21:17.58   16   
 20 Sam Nachimson             10 Port Washington         6:52.2   21:20.56   17   
 21 Abraham Franchetti        10 Port Washington         6:53.6   21:24.89   18   
 22 Jacob Wachter             10 Massapequa              6:53.7   21:25.07   19   
 23 Adam Akselrod             10 East Meadow             6:54.9   21:28.87   20   
 24 Joseph Lucchese           10 MacArthur               6:55.4   21:30.57        
 25 Richard Verbouwens        10 Bethpage                6:58.8   21:40.93        
 26 Steven Edwards            10 East Meadow             6:59.1   21:42.04   21   
 27 Corey D''Angelo           10 Massapequa              7:01.0   21:47.99   22   
 28 Joshua Osae               10 VS South                7:06.0   22:03.38        
 29 Ruben Jovel               10 Baldwin                 7:06.7   22:05.70        
 30 Joe Costanza              10 Massapequa              7:07.4   22:07.79   23   
 31 Miles Stump               10 Clarke                  7:07.7   22:08.73        
 32 Ryan Taylor               10 Kellenberg              7:08.4   22:10.98   24   
 33 Nick O''Leary             10 East Meadow             7:09.4   22:13.94   25   
 34 Brandon Munroe            10 VS Central              7:10.2   22:16.41   26   
 35 Harrison Cymbler          10 Roslyn                  7:10.6   22:17.77   27   
 36 Asher Charno              10 Port Washington         7:11.1   22:19.28        
 37 Peter Cooney              10 Massapequa              7:12.4   22:23.36   28   
 38 Alex Schwartz             10 East Meadow             7:16.6   22:36.20   29   
 39 Stanley Zapata            10 Baldwin                 7:18.5   22:42.11        
 40 Shivpreet Singh           10 Clarke                  7:18.8   22:43.03        
 41 Daniel Rosenthal          10 Jericho                 7:19.0   22:43.93   30   
 42 Alex Peralta              10 Baldwin                 7:20.2   22:47.48        
 43 Julian Pollina            10 Kellenberg              7:20.8   22:49.48   31   
 44 Bill Yildiz               10 Jericho                 7:21.9   22:52.81   32   
 45 Kevin Cantley             10 Seaford                 7:22.7   22:55.39   33   
 46 Rich Hu                   10 Jericho                 7:24.2   23:00.05   34   
 47 Jordan Mollick            10 Jericho                 7:24.8   23:01.65   35   
 48 Andrew Lee                10 Jericho                 7:25.1   23:02.85   36   
 49 Ryan Hiew                 10 Jericho                 7:25.8   23:04.77   37   
 50 Sebastian Plaza           10 Roslyn                  7:26.8   23:08.00   38   
 51 Tristen Silverstein       10 Seaford                 7:28.0   23:11.81   39   
 52 Christopher Cuevas        10 North Babylon           7:28.5   23:13.26   40   
 53 Joe Tudisco               10 West Hemp               7:29.0   23:14.92        
 54 Michael Ricardo           10 Massapequa              7:29.6   23:16.85        
 55 Ernesto Feliciano         10 Kellenberg              7:30.2   23:18.57   41   
 56 John Astle                10 North Babylon           7:33.6   23:29.13   42   
 57 John Eagle                10 Seaford                 7:33.9   23:30.09   43   
 58 Jack Pidherney            10 Seaford                 7:36.2   23:37.16   44   
 59 Joshua Hong               10 Roslyn                  7:37.5   23:41.19   45   
 60 James Kamerer             10 St. Dominic             7:37.8   23:42.24        
 61 David Driscoll            10 VS Central              7:39.6   23:47.89   46   
 62 Jacob Uniacke             10 Kellenberg              7:44.8   24:03.90   47   
 63 Nicolas Tineo             10 VS Central              7:45.2   24:05.06   48   
 64 Eric Chen                 12 East Meadow             7:50.8   24:22.70        
 65 Ian Levine                10 Port Washington         7:56.0   24:38.78        
 66 Quentin Carson            10 North Babylon           7:56.2   24:39.43   49   
 67 Brandon Valente           10 East Meadow             7:57.1   24:42.29        
 68 Daniel Czechowski         10 Roslyn                  7:57.2   24:42.49   50   
 69 Michael Wang              10 Seaford                 7:58.0   24:44.95   51   
 70 Samuel Walters            10 VS South                7:58.9   24:47.83        
 71 AJ Forte                  10 Massapequa              8:00.2   24:51.67        
 72 Anthony Perrone           10 Kellenberg              8:08.0   25:16.11   52   
 73 Ryan Varley               10 Kellenberg              8:08.9   25:18.80   53   
 74 Liam Komatsu              10 Jericho                 8:10.4   25:23.34   54   
 75 Andrew Pena               10 VS Central              8:18.6   25:48.83   55   
 76 Rene Santos               10 Amityville              8:19.9   25:52.99        
 77 Andrew Geissler           10 St. Dominic             8:21.3   25:57.40        
 78 Jayden Simpson            10 Baldwin                 8:28.9   26:20.92        
 79 Tim Cassella              10 MacArthur               8:29.6   26:23.20        
 80 Connor Regan              10 Kellenberg              8:33.3   26:34.65   56   
 81 Anthony Raspantini         9 Roslyn                  8:46.2   27:14.65   57   
 82 Andrew Cusumano           10 Massapequa              8:50.1   27:26.85        
 83 Daniel Malayeri           10 Roslyn                  8:56.7   27:47.29   58   
 84 Dillon Amenn              10 MacArthur               8:57.1   27:48.55        
 85 Matthew Tineo             10 VS Central              9:02.5   28:05.49   59   
 86 Christopher Meyer         10 VS Central              9:04.6   28:11.78        
 87 Zain Shaikh               10 VS Central              9:14.6   28:42.93        
 88 Rion Weber                10 Port Washington         9:44.9   30:17.19        
 89 Nicolai Glouchkov         11 Glen Cove              12:15.8   38:06.00        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Port Washington              19    1    2    4    5    7   17   18           
      Total Time:  1:34:26.28                                                     
         Average:    18:53.26                                                     
   2 East Meadow                  64    3    6   14   20   21   25   29           
      Total Time:  1:41:42.99                                                     
         Average:    20:20.60                                                     
   3 Massapequa                   80   11   12   16   19   22   23   28           
      Total Time:  1:45:08.38                                                     
         Average:    21:01.68                                                     
   4 North Babylon               113    8   10   13   40   42   49                
      Total Time:  1:47:23.15                                                     
         Average:    21:28.63                                                     
   5 VS Central                  144    9   15   26   46   48   55   59           
      Total Time:  1:51:27.86                                                     
         Average:    22:17.57                                                     
   6 Jericho                     167   30   32   34   35   36   37   54           
      Total Time:  1:54:41.29                                                     
         Average:    22:56.26                                                     
   7 Kellenberg                  195   24   31   41   47   52   53   56           
      Total Time:  1:57:39.04                                                     
         Average:    23:31.81                                                     
   8 Seaford                     210   33   39   43   44   51                     
      Total Time:  1:57:59.40                                                     
         Average:    23:35.88                                                     
   9 Roslyn                      217   27   38   45   50   57   58                
      Total Time:  2:01:04.10                                                     
         Average:    24:12.82  



Event 5  Boys 5k Run CC Jr. Varsity
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Patrick Quinn             11 North Babylon           6:01.5   18:43.04        
  2 Chris Vartoukian          11 MacArthur               6:10.1   19:09.85    1   
  3 Daniel Ruskin             11 Port Washington         6:11.0   19:12.60    2   
  4 Nathan Aranoff            11 Port Washington         6:11.6   19:14.42    3   
  5 Jeremy Silberg            11 Port Washington         6:15.7   19:27.24    4   
  6 Nil Patel                 12 Amityville              6:17.2   19:31.64        
  7 Michael Kurpisz           12 East Meadow             6:19.4   19:38.77    5   
  8 Nathaniel Kimball         11 Port Washington         6:20.7   19:42.71    6   
  9 Nick Leeb                 11 East Meadow             6:20.8   19:42.93    7   
 10 Christian Snyder          12 Massapequa              6:24.6   19:54.77    8   
 11 Cole Morgenlander         10 Lynbrook                6:25.0   19:56.10    9   
 12 Steven Higgins            12 Massapequa              6:26.5   20:00.73   10   
 13 Roberto Ramos             11 Roslyn                  6:28.4   20:06.71   11   
 14 Nathan Im                 11 Port Washington         6:33.5   20:22.49   12   
 15 Kyle Samida               11 East Meadow             6:35.6   20:28.93   13   
 16 Mathew Hyde               11 Floral Park             6:36.0   20:30.28        
 17 Matthew Rathje            10 Eastport/SouthMano      6:36.8   20:32.64   14   
 18 Kevin Contreras           11 Amityville              6:36.9   20:33.03        
 19 Frank Beslity             11 MacArthur               6:37.8   20:35.63   15   
 20 Dominic Miele             11 Lynbrook                6:38.8   20:38.77   16   
 21 Jake D''Alto              12 East Meadow             6:39.4   20:40.82   17   
 22 Chris Flick               12 MacArthur               6:40.3   20:43.41   18   
 23 Barlin Singh              11 Floral Park             6:41.9   20:48.66        
 24 Jonathan Elkowitz         12 Roslyn                  6:44.7   20:57.37   19   
 25 Kevin Connolly            11 Massapequa              6:47.9   21:07.01   20   
 26 Jeremy Callahan           11 Lynbrook                6:53.7   21:25.21   21   
 27 Antonio Giammarino        12 Roslyn                  6:55.3   21:30.13   22   
 28 Yutaka Ito                11 Port Washington         6:58.8   21:40.89   23   
 29 Joseph Schnatterr         11 Massapequa              6:59.5   21:43.20   24   
 30 Justin Ruggeberg          11 St. Dominic             7:00.1   21:44.93        
 31 Jack Carty                12 Massapequa              7:01.8   21:50.47   25   
 32 Hunter Brenneis           10 Lynbrook                7:02.5   21:52.60   26   
 33 Ryan Douglas              11 Massapequa              7:03.2   21:54.62   27   
 34 Luke Pfeiffer              9 Eastport/SouthMano      7:06.7   22:05.44   28   
 35 William Leison            11 Massapequa              7:07.9   22:09.32   29   
 36 Aiden McDonald             9 Eastport/SouthMano      7:10.1   22:15.98   30   
 37 Aviv Fedida               11 Roslyn                  7:13.7   22:27.21   31   
 38 Nick Gerbi                10 Lynbrook                7:14.5   22:29.81   32   
 39 Jacob Horoszewski         12 Eastport/SouthMano      7:19.2   22:44.56   33   
 40 Tyler Schettino           11 Port Washington         7:20.1   22:47.15   34   
 41 Kabeera Singh             12 Port Washington         7:22.2   22:53.64        
 42 Jacob Hearns              11 North Babylon           7:23.3   22:57.00        
 43 Pratim Chowdhary          11 Jericho                 7:24.2   23:00.03        
 44 Jason Guo                 11 Jericho                 7:24.9   23:02.05        
 45 Phoenix Wynter            10 Eastport/SouthMano      7:28.0   23:11.79   35   
 46 Simon Lee                 11 Jericho                 7:28.1   23:12.07        
 47 Stephen Gilmartin         11 Massapequa              7:29.4   23:16.21        
 48 Rukiya Kawaguchi          12 Port Washington         7:30.1   23:18.27        
 49 Ryan Kanyaro              10 Plainedge               7:33.6   23:29.04        
 50 Mateo Gonzalez            11 Oceanside               7:36.1   23:36.97   36   
 51 Mitchell Klee             12 Port Washington         7:37.8   23:42.15        
 52 Zachary Gitlin            12 Port Washington         7:42.9   23:57.98        
 53 Robert Guthy              12 North Babylon           7:44.7   24:03.55        
 54 Jonathan Reggi            11 Lindenhurst             7:44.9   24:04.16   37   
 55 Nicholas Seier            12 MacArthur               7:45.5   24:06.00   38   
 56 Asim Bacchus              11 VS Central              7:45.9   24:07.41   39   
 57 Khaliel Murray            11 Amityville              7:47.8   24:13.14        
 58 Quinn Nesbitt                VS Central              7:50.6   24:22.06   40   
 59 Vincent Mallon            11 Massapequa              7:54.1   24:32.91        
 60 Isaiah Folkes             11 Plainedge               7:54.5   24:34.13        
 61 Nader Daruvala            11 Lawrence                7:55.3   24:36.53        
 62 xavier Shaw               11 Mepham                  7:55.5   24:37.17        
 63 Matthew Marquez           12 VS Central              7:55.9   24:38.47   41   
 64 Jayden Ortiz              12 North Babylon           7:57.6   24:43.76        
 65 Elliott Rendon            12 VS Central              7:58.1   24:45.27   42   
 66 Ryan Miller               11 Lindenhurst             7:59.2   24:48.81   43   
 67 Ryan Schneebaum           12 East Meadow             7:59.9   24:50.73   44   
 68 Michael Shu               12 Port Washington         8:05.6   25:08.49        
 69 Joseph Muratori           10 Oceanside               8:07.5   25:14.42   45   
 70 Joseph Palazzolo          10 Oceanside               8:07.8   25:15.48   46   
 71 Matthew Beadle            11 Massapequa              8:10.0   25:22.17        
 72 Cody Kanyaro               9 Plainedge               8:12.0   25:28.41        
 73 Jamari Blackwell          11 Floral Park             8:13.6   25:33.34        
 74 Jason Kaplan              12 East Meadow             8:13.8   25:34.11   47   
 75 John Frayler              11 Eastport/SouthMano      8:15.9   25:40.67   48   
 76 Devin Cardoza             11 Roslyn                  8:18.2   25:47.60   49   
 77 Scott Yanover             11 Oceanside               8:25.8   26:11.45   50   
 78 Harris Agha               11 Floral Park             8:28.3   26:19.03        
 79 Justin Stuart             12 Baldwin                 8:35.7   26:42.11        
 80 Jasper Kimball            12 Port Washington         8:37.1   26:46.48        
 81 Carlos Pinckney           11 Baldwin                 8:42.8   27:04.08        
 82 Max Grossberg             12 Roslyn                  8:51.3   27:30.41   51   
 83 William Rella             11 Lindenhurst             8:55.4   27:43.19   52   
 84 Jack Carroll              10 Lynbrook                8:55.9   27:44.96   53   
 85 Robert Rios-Hernandez     11 Lindenhurst             8:56.0   27:45.28   54   
 86 Andrew McKeown            12 Plainedge               8:57.1   27:48.57        
 87 Bryan Francese             9 VS Central              8:57.4   27:49.40   55   
 88 Evan Ng                   11 Bethpage                9:02.6   28:05.60        
 89 Michael Pesce             11 Oceanside               9:11.0   28:31.81   56   
 90 Brendan Carr              11 MacArthur               9:12.9   28:37.60   57   
 91 Tyler Deutermann          11 Mepham                  9:35.8   29:48.73        
 92 Kevin Williams            12 Long Island             9:39.4   29:59.94        
 93 Konrad Zera               10 Eastport/SouthMano      9:43.4   30:12.29   58   
 94 Jack Kanfer               11 East Meadow             9:46.9   30:23.16   59   
 95 Joe Dalton                11 Lindenhurst            10:08.9   31:31.71   60   
 96 Nicholas Dumont           11 Lindenhurst            10:10.5   31:36.47   61   
 97 Joe Dolce                 10 Lynbrook               10:18.2   32:00.60   62   
 98 Ryan Worrell              12 Baldwin                10:20.4   32:07.49        
 99 Lucas Braga               12 Lindenhurst            10:42.0   33:14.48   63   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Port Washington              27    2    3    4    6   12   23   34           
      Total Time:  1:37:59.46                                                     
         Average:    19:35.90                                                     
   2 East Meadow                  86    5    7   13   17   44   47   59           
      Total Time:  1:45:22.18                                                     
         Average:    21:04.44                                                     
   3 Massapequa                   87    8   10   20   24   25   27   29           
      Total Time:  1:44:36.18                                                     
         Average:    20:55.24                                                     
   4 Lynbrook                    104    9   16   21   26   32   53   62           
      Total Time:  1:46:22.49                                                     
         Average:    21:16.50                                                     
   5 MacArthur                   129    1   15   18   38   57                     
      Total Time:  1:53:12.49                                                     
         Average:    22:38.50                                                     
   6 Roslyn                      132   11   19   22   31   49   51                
      Total Time:  1:50:49.02                                                     
         Average:    22:09.81                                                     
   7 Eastport/SouthMano          140   14   28   30   33   35   48   58           
      Total Time:  1:50:50.41                                                     
         Average:    22:10.09                                                     
   8 VS Central                  217   39   40   41   42   55                     
      Total Time:  2:05:42.61                                                     
         Average:    25:08.53                                                     
   9 Oceanside                   233   36   45   46   50   56                     
      Total Time:  2:08:50.13                                                     
         Average:    25:46.03                                                     
  10 Lindenhurst                 246   37   43   52   54   60   61   63           
      Total Time:  2:15:53.15                                                     
         Average:    27:10.63



Event 7  Boys 5k Run CC Varsity   A
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Michael Silveri           11 Eastport/SouthMano      5:21.1   16:37.50    1   
  2 Luke Jarski               12 Massapequa              5:31.8   17:10.67    2   
  3 Kevin Carballo            12 Eastport/SouthMano      5:31.9   17:11.11    3   
  4 Oliver Melara-Perez       11 Port Washington         5:32.9   17:14.23    4   
  5 Vincent Simonetti         11 Massapequa              5:34.3   17:18.37    5   
  6 Austin Wefer              10 Eastport/SouthMano      5:35.1   17:21.00    6   
  7 Matt Zerbarini            11 Island Trees            5:35.6   17:22.63    7   
  8 Matthew Scardigno         11 Port Washington         5:39.6   17:35.00    8   
  9 Matthew Flood             11 Eastport/SouthMano      5:39.8   17:35.57    9   
 10 Liam Graff                12 Baldwin                 5:41.6   17:41.26   10   
 11 Noah Loewy                11 Port Washington         5:42.6   17:44.24   11   
 12 Jan Kaluta                12 Great Neck North        5:48.9   18:03.88   12   
 13 Sean Wilde                11 Massapequa              5:50.7   18:09.37   13   
 14 Rahul Maharjan            11 Sewanhaka               5:51.1   18:10.59   14   
 15 Tristan Degen             11 Oceanside               5:52.7   18:15.64   15   
 16 Jason Bier                11 Oceanside               5:53.1   18:16.94   16   
 17 Aiden Watson              11 Island Trees            5:53.4   18:17.99   17   
 18 Ayden Morales             11 Bethpage                5:53.8   18:19.00   18   
 19 Dylan Esquivel            11 Island Trees            5:54.2   18:20.30   19   
 20 Justin Hill               12 Port Washington         5:55.1   18:23.00   20   
 21 Lucas Rosado              11 Eastport/SouthMano      5:55.6   18:24.74   21   
 22 Christian Cicilia         12 VS North                5:56.7   18:28.13   22   
 23 Matt Marrone              12 VS North                5:56.8   18:28.38   23   
 24 Isaac Goldstein           11 Port Washington         5:57.7   18:31.16   24   
 25 Brian Clark               12 Bethpage                5:58.5   18:33.64   25   
 26 Daniel Sedgh              12 Great Neck North        5:58.6   18:33.93   26   
 27 Michael Holihan           11 Massapequa              5:59.1   18:35.49   27   
 28 Trevor Rinn               10 Oceanside               6:02.1   18:44.77   28   
 29 Tyler Glaser              11 Eastport/SouthMano      6:04.8   18:53.36   29   
 30 Justin Ortiz              12 Island Trees            6:05.1   18:54.08   30   
 31 Vincent Manzi             11 Massapequa              6:07.3   19:01.17   31   
 32 Joe Kuroda                11 Port Washington         6:08.9   19:06.08   32   
 33 Patrick Mulvey            12 Baldwin                 6:13.3   19:19.79   33   
 34 Alex Saar                 11 Massapequa              6:18.2   19:34.96   34   
 35 Scott Levy                11 Great Neck North        6:18.3   19:35.20   35   
 36 Joedell Bastien           12 VS Central              6:20.4   19:41.87   36   
 37 Raymond Burgos            10 Sewanhaka               6:20.5   19:42.15   37   
 38 Nicholas Marchetti        12 Oceanside               6:23.3   19:50.70   38   
 39 Thomas Siatsis            10 VS North                6:23.5   19:51.25   39   
 40 Matthew Sheehan           11 Bethpage                6:24.0   19:53.00   40   
 41 Matthew Leo               11 VS North                6:24.6   19:54.81   41   
 42 Douglas Burgess           11 West Hemp               6:28.0   20:05.28        
 43 James Murphy              12 Massapequa              6:29.9   20:11.13   42   
 44 Curtis Finch              12 Baldwin                 6:33.1   20:21.27   43   
 45 Adam Garcia               12 Baldwin                 6:34.4   20:25.16   44   
 46 Nicholas Trerrotola       11 Plainedge               6:34.7   20:26.28   45   
 47 Benjamin Dammers          10 Island Trees            6:38.2   20:36.95   46   
 48 Samuel Anglim             12 Plainedge               6:38.8   20:38.97   47   
 49 Daniel Hoffman            10 Oceanside               6:45.6   20:59.94   48   
 50 Jackson Murray            10 Oceanside               6:45.6   21:00.17   49   
 51 Christopher O''Connor     12 Plainedge               6:50.1   21:13.95   50   
 52 Mamadou Sakho             12 VS Central              6:51.1   21:17.16   51   
 53 Craig Papajohn            10 VS North                6:53.7   21:25.31   52   
 54 David Margarin            11 VS Central              6:54.7   21:28.18   53   
 55 Dylan Pigott              11 Baldwin                 6:57.1   21:35.68   54   
 56 Walter Cook               12 Plainedge               6:59.5   21:43.09   55   
 57 Colin Asher                9 Great Neck North        7:00.1   21:45.02   56   
 58 Omari Chan                12 VS Central              7:01.5   21:49.41   57   
 59 Aidan Oneil               12 West Hemp               7:07.8   22:08.86        
 60 Brendan Idler             11 Eastport/SouthMano      7:08.3   22:10.59   58   
 61 Edler Augustin            12 VS Central              7:09.7   22:14.98   59   
 62 Michael Ciuffo            12 Plainedge               7:11.8   22:21.49   60   
 63 Alex Assenmacher          12 Plainedge               7:12.9   22:24.87   61   
 64 Joel Salazar              10 Baldwin                 7:15.0   22:31.31   62   
 65 dylan norrby              11 Sewanhaka               7:20.5   22:48.39   63   
 66 Joshuah Joseph            12 VS Central              7:22.4   22:54.27   64   
 67 Jared Astrof              11 Great Neck North        7:25.1   23:02.61   65   
 68 Christopher Figat         11 Oceanside               7:28.8   23:14.38   66   
 69 Nicholas Parpan           11 Plainedge               7:32.7   23:26.41   67   
 70 Harrison Owens            12 Port Washington         7:37.2   23:40.30   68   
 71 brandon leeb              12 West Hemp               7:42.6   23:57.02        
 72 Michael Guglielmo         12 Sewanhaka               7:45.7   24:06.73   69   
 73 Juha Yoon                 12 Great Neck North        7:52.6   24:28.14   70   
 74 Christopher Basile        11 Bethpage                7:59.8   24:50.55   71   
 75 Andy Mandolese            11 Bethpage                8:01.0   24:54.28   72   
 76 Dillan Powell             10 Sewanhaka               8:10.0   25:22.25   73   
 77 Yosuf Alekozay            12 Bethpage                8:21.6   25:58.31   74   
 78 Alexandro Villalobos      12 Bethpage                8:32.0   26:30.68   75   
 79 Kieran Byrne              12 Island Trees            8:35.7   26:42.21   76   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Eastport/SouthMano           40    1    3    6    9   21   29   58           
      Total Time:  1:27:09.92                                                     
         Average:    17:25.99                                                     
   2 Port Washington              67    4    8   11   20   24   32   68           
      Total Time:  1:29:27.63                                                     
         Average:    17:53.53                                                     
   3 Massapequa                   78    2    5   13   27   31   34   42           
      Total Time:  1:30:15.07                                                     
         Average:    18:03.02                                                     
   4 Island Trees                119    7   17   19   30   46   76                
      Total Time:  1:33:31.95                                                     
         Average:    18:42.39                                                     
   5 Oceanside                   145   15   16   28   38   48   49   66           
      Total Time:  1:36:07.99                                                     
         Average:    19:13.60                                                     
   6 VS North                    177   22   23   39   41   52                     
      Total Time:  1:38:07.88                                                     
         Average:    19:37.58                                                     
   7 Baldwin                     184   10   33   43   44   54   62                
      Total Time:  1:39:23.16                                                     
         Average:    19:52.64                                                     
   8 Great Neck North            194   12   26   35   56   65   70                
      Total Time:  1:41:00.64                                                     
         Average:    20:12.13                                                     
   9 Bethpage                    226   18   25   40   71   72   74   75           
      Total Time:  1:46:30.48                                                     
         Average:    21:18.10                                                     
  10 VS Central                  256   36   51   53   57   59   64                
      Total Time:  1:46:31.60                                                     
         Average:    21:18.32                                                     
  11 Sewanhaka                   256   14   37   63   69   73                     
      Total Time:  1:50:10.11                                                     
         Average:    22:02.03                                                     
  12 Plainedge                   257   45   47   50   55   60   61   67           
      Total Time:  1:46:23.78                                                     
         Average:    21:16.76                                                     
 







Event 9  Boys 5k Run CC Varsity  B
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Jason Linzer              12 Seaford                 5:16.4   16:22.76        
  2 Timmy Weber               12 MacArthur               5:21.6   16:38.90    1   
  3 Jason Maynard             12 MacArthur               5:21.8   16:39.51    2   
  4 Zachary Van Houten        11 East Meadow             5:23.3   16:44.19    3   
  5 Elijah Yeroushalmi        11 Roslyn                  5:41.3   17:40.22    4   
  6 Allison Munro             12 Seaford                 5:44.1   17:48.92        
  7 Matthew Owens             12 East Meadow             5:44.6   17:50.50    5   
  8 Jayden Abraham            11 East Meadow             5:44.9   17:51.32    6   
  9 Nicholas Bavaro           11 MacArthur               5:45.0   17:51.77    7   
 10 Amokrane Aouchiche        10 Mepham                  5:45.3   17:52.67    8   
 11 Vincent Savoretti         12 East Meadow             5:46.4   17:56.07    9   
 12 Alexander Kasper          10 Jericho                 5:46.9   17:57.63   10   
 13 Max Baggett               11 Jericho                 5:51.6   18:12.39   11   
 14 Liam Donohue              11 Mepham                  5:53.2   18:17.12   12   
 15 Alexander Martucci        10 Mepham                  5:53.3   18:17.60   13   
 16 Brandon Schoen            11 Roslyn                  5:54.4   18:20.83   14   
 17 Joe Randazzo              12 Seaford                 5:56.4   18:27.10        
 18 Johnny Ramsoomye          11 MacArthur               5:56.8   18:28.55   15   
 19 Tyler Ward                12 Mepham                  5:58.3   18:33.05   16   
 20 Pedro Sandoval            10 MacArthur               5:59.0   18:35.28   17   
 21 Michael Cassano            9 MacArthur               6:00.2   18:38.94   18   
 22 Alex Feldman              11 Jfk Bellmore            6:02.2   18:45.26   19   
 23 Samuel Lam                11 East Meadow             6:04.0   18:50.90   20   
 24 Alberto Rodriguez         12 Clarke                  6:06.2   18:57.50        
 25 Matthew Funes             12 Bayside                 6:07.6   19:01.81   21   
 26 Paul Choi                 12 East Meadow             6:08.9   19:06.08   22   
 27 Jack Feinberg             10 Roslyn                  6:09.8   19:08.79   23   
 28 Alfredo Benavidez         11 MacArthur               6:10.2   19:10.07   24   
 29 Ryan McClernon            11 Seaford                 6:10.6   19:11.40        
 30 Jacob Mayourian           11 Roslyn                  6:11.6   19:14.41   25   
 31 Matt Rice                 11 East Meadow             6:12.4   19:16.76   26   
 32 Ryan Faude                11 Clarke                  6:13.2   19:19.49        
 33 Henry Yu                  11 Roslyn                  6:13.3   19:19.77   27   
 34 Sean Balakhanei           12 Roslyn                  6:15.2   19:25.54   28   
 35 Jacob Santha              12 Lindenhurst             6:21.0   19:43.53   29   
 36 Patrick Pollard           11 Lindenhurst             6:24.0   19:52.91   30   
 37 Mason Ferraro             12 Jfk Bellmore            6:26.4   20:00.38   31   
 38 Barry Zhang               11 Jericho                 6:29.2   20:09.05   32   
 39 Daniel Gassenhiemer       10 Jericho                 6:29.5   20:10.02   33   
 40 Christopher Prainito      10 Jfk Bellmore            6:30.1   20:11.73   34   
 41 Christopher Ramirez       11 Clarke                  6:33.8   20:23.26        
 42 GianLuca Berganza         10 Roslyn                  6:37.5   20:34.87   35   
 43 Hao Jun Chen              12 Bayside                 6:40.8   20:45.25   36   
 44 Steven Bailey             12 Glen Cove               6:42.0   20:48.78        
 45 Thomas Vairo              11 Lawrence                6:46.3   21:02.05        
 46 Cavan McCabe              11 Lindenhurst             6:51.3   21:17.83   37   
 47 Jhonatan Marroquin        11 Lawrence                6:57.1   21:35.81        
 48 Zhi Gao                   11 Bayside                 7:00.1   21:45.12   38   
 49 John Ertle                12 Lindenhurst             7:02.9   21:53.65   39   
 50 Kai Rodger                10 Jfk Bellmore            7:08.0   22:09.50   40   
 51 James Guida               10 Jfk Bellmore            7:08.4   22:10.83   41   
 52 Jason Suh                 12 Jericho                 7:08.5   22:11.15   42   
 53 Ryan Ji                   11 Clarke                  7:08.8   22:12.17        
 54 Maxime Harney             10 Bayside                 7:09.7   22:14.83   43   
 55 Liam O''Neill             10 East Rockaway           7:13.0   22:25.01   44   
 56 Franklin Zha               9 Jericho                 7:13.2   22:25.67   45   
 57 Connor Mastrandrea        10 Lindenhurst             7:13.3   22:26.18   46   
 58 William Hu                11 Jericho                 7:19.9   22:46.56   47   
 59 Bryan Brady               10 Long Island             7:20.3   22:47.79        
 60 Jinxiang Chen             11 Bayside                 7:21.9   22:52.64   48   
 61 Andrew Klingele           12 Glen Cove               7:26.9   23:08.42        
 62 Nicolas Carlino           12 Jfk Bellmore            7:33.0   23:27.34   49   
 63 Leonardo Alvarado         11 Bayside                 7:33.3   23:28.13   50   
 64 Jeremy McPartland         10 Mepham                  7:36.2   23:37.14   51   
 65 Damon Tang                12 Bayside                 7:53.6   24:31.32   52   
 66 Brennan Donovan           10 East Rockaway           8:03.8   25:03.01   53   
 67 Mark Imbert               12 Long Island             8:07.5   25:14.37        
 68 Anthony Guillen           11 Glen Cove               8:11.5   25:27.00        
 69 Daniel Angelillo          11 Mepham                  8:12.6   25:30.44   54   
 70 Matthew Pollackov         10 East Rockaway           8:18.2   25:47.60   55   
 71 Francis Moriarty          10 Long Island             8:30.3   26:25.17        
 72 Xavier Figueroa Acevedo   12 Floral Park             8:36.3   26:43.90        
 73 Andy Zhang                12 Jfk Bellmore            8:59.8   27:57.05   56   
 74 Timmy Neckles             12 East Rockaway           9:42.9   30:11.00   57   
 75 Brandon Velasquez         10 East Rockaway          13:23.5   41:36.24   58   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 MacArthur                    42    1    2    7   15   17   18   24           
      Total Time:  1:28:14.02                                                     
         Average:    17:38.81                                                     
   2 East Meadow                  43    3    5    6    9   20   22   26           
      Total Time:  1:29:12.98                                                     
         Average:    17:50.60                                                     
   3 Roslyn                       93    4   14   23   25   27   28   35           
      Total Time:  1:33:44.02                                                     
         Average:    18:44.81                                                     
   4 Mepham                      100    8   12   13   16   51   54                
      Total Time:  1:36:37.59                                                     
         Average:    19:19.52                                                     
   5 Jericho                     128   10   11   32   33   42   45   47           
      Total Time:  1:38:40.24                                                     
         Average:    19:44.05                                                     
   6 Jfk Bellmore                165   19   31   34   40   41   49   56           
      Total Time:  1:43:17.70                                                     
         Average:    20:39.54                                                     
   7 Lindenhurst                 181   29   30   37   39   46                     
      Total Time:  1:45:14.10                                                     
         Average:    21:02.82                                                     
   8 Bayside                     186   21   36   38   43   48   50   52           
      Total Time:  1:46:39.65                                                     
         Average:    21:19.93                                                     
   9 East Rockaway               267   44   53   55   57   58                     
      Total Time:  2:25:02.86                                                     
         Average:    29:00.58