Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
              Section VIII State Qualifier Championships - 11/4/2018              
                                Bethpage Sate Park                                
                                                              
 
  Boys 5k Run CC Class  A Race
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Class  A Results 5000 Run                                                         
  1 Anthony Diaz              10 Farmingdale             5:22.1   16:40.70    1   
  2 Bryan Villafuerte         12 East Meadow             5:23.1   16:43.65    2   
  3 Gary Sautner              12 Syosset                 5:25.6   16:51.35    3   
  4 Sean Ahearn               12 Syosset                 5:28.6   17:00.75    4   
  5 Zachary Van Houten        10 East Meadow             5:28.9   17:01.74    5   
  6 Aaron Li                  12 Hicksville              5:31.1   17:08.52    6   
  7 Luis Carrillo Rubio       11 Hicksville              5:31.4   17:09.45    7   
  8 Patrick Smyth             12 Farmingdale             5:31.9   17:11.18    8   
  9 Brendan Moehringer        12 Mepham                  5:32.1   17:11.62    9   
 10 Justin DePinto            11 Syosset                 5:32.9   17:14.13   10   
 11 Glenn Newberger           12 East Meadow             5:33.2   17:15.00   11   
 12 Noah Loewy                10 Port Washington         5:35.1   17:20.96   12   
 13 Jason Maynard             11 MacArthur               5:37.2   17:27.60   13   
 14 Nicholas Scardigno        12 Port Washington         5:37.7   17:28.94   14   
 15 John Meah                 12 East Meadow             5:39.2   17:33.81   15   
 16 Hunter Pick               11 Syosset                 5:39.5   17:34.66   16   
 17 Kailen McCauley            9 Herricks                5:40.1   17:36.39        
 18 Jayden Abraham            10 East Meadow             5:41.2   17:40.03   17   
 19 Scott Henneberger         11 Garden City             5:41.5   17:40.82   18   
 20 Justin Murillo            12 New Hyde Park           5:41.7   17:41.36   19   
 21 Oliver Melara-Perez       10 Port Washington         5:42.6   17:44.32   20   
 22 Brendan Rosario           12 Calhoun                 5:43.1   17:45.71   21   
 23 Mike Turner               12 Massapequa              5:43.9   17:48.36   22   
 24 Christian Sekosan         12 Hicksville              5:44.0   17:48.60   23   
 25 Liam Graff                11 Baldwin                 5:44.1   17:49.03   24   
 26 Matthew Scardigno         10 Port Washington         5:44.2   17:49.32   25   
 27 Jordan Altman              8 Syosset                 5:44.3   17:49.58   26   
 28 Luke Jarski               11 Massapequa              5:44.4   17:49.99   27   
 29 kyle meyers                9 Plainview               5:44.6   17:50.53   28   
 30 Justin Hill               11 Port Washington         5:44.9   17:51.28   29   
 31 Justin Hu                 11 Great Neck South        5:46.4   17:56.12   30   
 32 Colin Funk                 9 Port Washington         5:46.5   17:56.37   31   
 33 Kevin Taylor               9 Port Washington         5:46.9   17:57.58   32   
 34 Kenneth Tan               12 Great Neck South        5:48.4   18:02.33   33   
 35 Joshua Michel             12 Mepham                  5:49.4   18:05.49   34   
 36 Nicholas Mastandrea       11 Syosset                 5:49.7   18:06.40   35   
 37 Logan Frain               11 Syosset                 5:50.0   18:07.38   36   
 38 Eric Shu                  10 Great Neck South        5:50.6   18:09.23   37   
 39 Alexander Martucci         9 Mepham                  5:50.9   18:10.18   38   
 40 Tyler Goldstein           12 Plainview               5:52.0   18:13.60   39   
 41 Charles LaMassa           12 Massapequa              5:52.2   18:13.96   40   
 42 Ryan Happel               12 Calhoun                 5:52.5   18:15.08   41   
 43 Sean Bottalico            12 Calhoun                 5:52.6   18:15.32   42   
 44 Braeden Vieni             10 Calhoun                 5:54.1   18:19.89   43   
 45 Michael Holihan           10 Massapequa              5:54.5   18:21.30   44   
 46 Shivansh Kumar            11 Hicksville              5:54.8   18:22.20   45   
 47 Tristan Degen             10 Oceanside               5:56.5   18:27.49   46   
 48 Michael Greco             12 Garden City             5:57.0   18:29.03   47   
 49 Aidan Kopelman             9 Calhoun                 5:57.1   18:29.32   48   
 50 Jack Lasalla              11 Garden City             5:57.2   18:29.60   49   
 51 Rahul Maharjan            10 Sewanhaka               5:57.3   18:29.86        
 52 Michael Lu                12 Great Neck South        5:59.3   18:36.25   50   
 53 Grant Krawiec             11 Garden City             5:59.5   18:36.88   51   
 54 Sean Rae                  11 Farmingdale             6:01.4   18:42.73   52   
 55 Steven Multer             11 Calhoun                 6:01.8   18:43.87   53   
 56 Nick Chimienti             9 East Meadow             6:01.9   18:44.18   54   
 57 Thomas Bodendorf          12 Mepham                  6:02.5   18:46.08   55   
 58 Matthew Owens             11 East Meadow             6:02.8   18:46.95   56   
 59 Matt Ferrara              11 Plainview               6:04.8   18:53.32   57   
 60 Brian Cho                 12 Great Neck South        6:06.8   18:59.51   58   
 61 Jack Belt                  9 Garden City             6:07.3   19:01.05   59   
 62 Patrick Mulvey            11 Baldwin                 6:08.3   19:04.15   60   
 63 Jonathan Lelis DeSousa    10 Long Beach              6:08.8   19:05.64   61   
 64 Vincent Matarese          12 Oceanside               6:08.9   19:05.90   62   
 65 Manit Chugh               11 Hicksville              6:09.3   19:07.36   63   
 66 Theodore Chang            11 Great Neck South        6:09.4   19:07.68   64   
 67 Jason Bier                10 Oceanside               6:11.4   19:13.66   65   
 68 Trevor Rinn                9 Oceanside               6:11.8   19:15.13   66   
 69 Spencer Lee               10 Great Neck South        6:12.0   19:15.54   67   
 70 Aron Langston              9 Long Beach              6:13.8   19:21.10   68   
 71 Johnny Ramsoomye          10 MacArthur               6:13.9   19:21.53   69   
 72 Joshua Chung              12 New Hyde Park           6:14.8   19:24.20   70   
 73 Ethan Dean                 9 Farmingdale             6:14.8   19:24.47   71   
 74 Matthew Marino            10 Mepham                  6:15.2   19:25.48   72   
 75 Dylan Sofield             10 Long Beach              6:15.3   19:26.00   73   
 76 Gregory Keis              11 Plainview               6:16.4   19:29.27   74   
 77 Lucas Aherens             10 Calhoun                 6:16.5   19:29.55   75   
 78 Jeff Chen                 11 Herricks                6:16.8   19:30.68        
 79 Matt Volpe                10 Long Beach              6:16.9   19:30.93   76   
 80 Christian Snyder          11 Massapequa              6:17.7   19:33.29   77   
 81 Eugene Thomas             11 Hicksville              6:17.9   19:34.10   78   
 82 Antonio Marrero           10 Massapequa              6:18.3   19:35.12   79   
 83 Peter Manino               9 Massapequa              6:20.0   19:40.58   80   
 84 Raymond Ortega             9 Sewanhaka               6:21.7   19:45.87        
 85 Dillon Pekoff             12 Mepham                  6:23.4   19:51.15   81   
 86 Evan Hitsky               11 Plainview               6:23.6   19:51.59   82   
 87 Adam Garcia               11 Baldwin                 6:25.7   19:58.10   83   
 88 Chris Vartoukian          10 MacArthur               6:29.2   20:09.03   84   
 89 Thomas Swindell           11 Baldwin                 6:29.9   20:11.13   85   
 90 Peter Martorana           12 Mepham                  6:31.3   20:15.74   86   
 91 Nicholas Marchetti        11 Oceanside               6:32.3   20:18.58   87   
 92 Sam Godson                11 Long Beach              6:32.6   20:19.76   88   
 93 Kealan Mullally           10 Garden City             6:33.4   20:22.03   89   
 94 Alfredo Benaidez          10 MacArthur               6:33.6   20:22.86   90   
 95 Alex Dones                 9 New Hyde Park           6:33.7   20:23.18   91   
 96 Connor Fawcett            11 Farmingdale             6:33.8   20:23.45   92   
 97 Alexander Mejia           10 Garden City             6:34.6   20:25.94   93   
 98 Aidan Kelly               11 Farmingdale             6:36.4   20:31.43   94   
 99 Pedro Sandoval             9 MacArthur               6:36.8   20:32.67   95   
100 David Margarin            10 VS Central              6:39.4   20:40.75        
101 KaLee Tolentino           12 Plainview               6:39.6   20:41.25   96   
102 Jack Rand                 11 Long Beach              6:41.1   20:45.96   97   
103 Brian Scannell            12 Baldwin                 6:42.3   20:49.79   98   
104 Max Maquet                11 Long Beach              6:42.4   20:50.05   99   
105 Chris Ducey               12 MacArthur               6:51.5   21:18.49  100   
106 Tyler Augi                12 Plainview               6:51.9   21:19.72  101   
107 Rob Mongitore             12 Farmingdale             6:52.9   21:22.85  102   
108 Michael Cuomo             10 Hicksville              6:57.4   21:36.68  103   
109 Justin Stuart             11 Baldwin                 7:04.4   21:58.35  104   
110 Jeff Jijy                 12 New Hyde Park           7:14.7   22:30.35  105   
111 Aditya Jindal             12 New Hyde Park           7:50.7   24:22.13  106   
112 Ryan Worrell              11 Baldwin                 8:06.1   25:10.09  107   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Class  A Results 5000 Run                                                         
   1 East Meadow                  50    2    5   11   15   17   54   56           
      Total Time:  1:26:14.23                                                     
         Average:    17:14.85                                                     
   2 Syosset                      59    3    4   10   16   26   35   36           
      Total Time:  1:26:30.47                                                     
         Average:    17:18.10                                                     
   3 Port Washington             100   12   14   20   25   29   31   32           
      Total Time:  1:28:14.82                                                     
         Average:    17:38.97                                                     
   4 Hicksville                  144    6    7   23   45   63   78  103           
      Total Time:  1:29:36.13                                                     
         Average:    17:55.23                                                     
   5 Calhoun                     195   21   41   42   43   48   53   75           
      Total Time:  1:31:05.32                                                     
         Average:    18:13.07                                                     
   6 Great Neck South            208   30   33   37   50   58   64   67           
      Total Time:  1:31:43.44                                                     
         Average:    18:20.69                                                     
   7 Mepham                      208    9   34   38   55   72   81   86           
      Total Time:  1:31:38.85                                                     
         Average:    18:19.77                                                     
   8 Massapequa                  210   22   27   40   44   77   79   80           
      Total Time:  1:31:46.90                                                     
         Average:    18:21.38                                                     
   9 Garden City                 224   18   47   49   51   59   89   93           
      Total Time:  1:32:17.38                                                     
         Average:    18:27.48                                                     
  10 Farmingdale                 224    1    8   52   71   92   94  102           
      Total Time:  1:32:22.53                                                     
         Average:    18:28.51                                                     
  11 Plainview                   280   28   39   57   74   82   96  101           
      Total Time:  1:34:18.31                                                     
         Average:    18:51.67                                                     
  12 Oceanside                   326   46   62   65   66   87                     
      Total Time:  1:36:20.76                                                     
         Average:    19:16.16                                                     
  13 Baldwin                     350   24   60   83   85   98  104  107           
      Total Time:  1:37:52.20                                                     
         Average:    19:34.44                                                     
  14 MacArthur                   351   13   69   84   90   95  100                
      Total Time:  1:37:53.69                                                     
         Average:    19:34.74                                                     
  15 Long Beach                  366   61   68   73   76   88   97   99           
      Total Time:  1:37:43.43                                                     
         Average:    19:32.69                                                     
  16 New Hyde Park               391   19   70   91  105  106                     
      Total Time:  1:44:21.22                                                     
         Average:    20:52.25 
  


 Boys 5k Run CC Class  B
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Class  B Results 5000 Run                                                         
  1 Jack Rosencrans           12 North Shore             5:12.5   16:10.90    1   
  2 Jason Linzer              11 Seaford                 5:13.5   16:13.95    2   
  3 Christian Cicilia         11 VS North                5:27.9   16:58.69    3   
  4 David Durdaller           11 Hewlett                 5:29.4   17:03.29    4   
  5 Christopher Courts        12 Manhasset               5:31.6   17:10.25    5   
  6 Adam Stefan               12 Manhasset               5:31.8   17:10.61    6   
  7 Gabe Silva                12 Mineola                 5:35.3   17:21.47    7   
  8 Bryce Thalheimer          12 Manhasset               5:35.6   17:22.53    8   
  9 Thomas Burfeind           10 North Shore             5:35.8   17:23.14    9   
 10 Daniel Finning            12 South Side              5:39.0   17:33.21   10   
 11 Al Munro                  11 Seaford                 5:43.2   17:46.10   11   
 12 Drew Miller               12 Manhasset               5:44.1   17:49.08   12   
 13 Matt Zerbarini            10 Island Trees            5:46.3   17:55.74   13   
 14 Charles Ohanian           11 South Side              5:47.3   17:58.91   14   
 15 Alexander Niyazov         10 Hewlett                 5:47.4   17:59.23   15   
 16 JP Grace                  12 Locust Valley           5:47.7   18:00.23   16   
 17 Aidan Monteleone          12 Bethpage                5:49.0   18:04.30   17   
 18 Carson Paradis            10 North Shore             5:49.2   18:04.82   18   
 19 Kenneth Proccaci          10 Frank Carey             5:49.5   18:05.67        
 20 Lucas Maley               10 Manhasset               5:52.2   18:13.99   19   
 21 Sam Rosencrans            10 North Shore             5:52.3   18:14.44   20   
 22 Daniel Maass              11 Manhasset               5:54.3   18:20.55   21   
 23 Joe Randazzo              11 Seaford                 5:54.7   18:21.98   22   
 24 Justin Ortiz              11 Island Trees            5:55.6   18:24.72   23   
 25 Sean Balakahanei          11 Roslyn                  5:55.7   18:25.07   24   
 26 Elijah Yeroushalmi        10 Roslyn                  5:56.2   18:26.59   25   
 27 Jan Kaluta                11 Great Neck North        5:57.3   18:30.06        
 28 Jason Goncalves           12 Roslyn                  5:58.5   18:33.80   26   
 29 Bryan Murphy              12 Wantagh                 5:59.0   18:35.19   27   
 30 Matt Marrone              11 VS North                5:59.6   18:37.22   28   
 31 Julian Jimenez            11 Division Avenue         6:00.0   18:38.42   29   
 32 Ayden Morales             10 Bethpage                6:00.1   18:38.65   30   
 33 Daniel Sheehan            12 Bethpage                6:00.4   18:39.64   31   
 34 Michael Edgar              9 Cold Spring Harbor      6:01.4   18:42.55   32   
 35 Jack McGowan              12 South Side              6:01.8   18:44.03   33   
 36 Tim Saulpaugh             12 Seaford                 6:02.4   18:45.76   34   
 37 Steven Keane              12 Seaford                 6:02.8   18:46.95   35   
 38 Max Baggett               10 Jericho                 6:03.2   18:48.41   36   
 39 David Cheque              12 VS North                6:03.3   18:48.70   37   
 40 Sebastian marano          10 Bethpage                6:03.4   18:49.04   38   
 41 Aiden Watson              10 Island Trees            6:03.9   18:50.46   39   
 42 Evan Miller               11 VS South                6:04.2   18:51.35        
 43 Shane Nembach             12 Lynbrook                6:04.3   18:51.57   40   
 44 Luke Reagan               12 North Shore             6:04.6   18:52.70   41   
 45 Alberto Rodriguez         11 Clarke                  6:05.6   18:55.60   42   
 46 Hazen Hildebolt           11 Manhasset               6:08.4   19:04.57   43   
 47 Richard Chen              12 VS North                6:09.2   19:06.99   44   
 48 James Pizaro              12 Division Avenue         6:09.3   19:07.35   45   
 49 Kieran Cook                9 South Side              6:09.9   19:09.24   46   
 50 James Vizza               12 North Shore             6:10.0   19:09.51   47   
 51 Roberto Milan             11 South Side              6:10.8   19:11.84   48   
 52 Jonathan Melkun           12 Clarke                  6:11.1   19:12.89   49   
 53 patrick Hanley            10 Bethpage                6:11.9   19:15.20   50   
 54 Dylan Esquivel            10 Island Trees            6:12.2   19:16.27   51   
 55 Alex Feldman              10 Jfk Bellmore            6:12.5   19:17.03        
 56 Eamon Esposito            11 North Shore             6:12.8   19:18.21   52   
 57 Michael Rosen             12 Plainedge               6:13.5   19:20.37        
 58 Samuel Anglim             11 Plainedge               6:13.9   19:21.64        
 59 Joseph Lostritto          11 Friends Academy         6:14.3   19:22.75        
 60 Justin Reisert            11 Wantagh                 6:14.5   19:23.30   53   
 61 Jaden Byrne               09 Division Avenue         6:14.6   19:23.55   54   
 62 John Dublynn              12 Mineola                 6:14.7   19:23.87   55   
 63 James Alberella           11 South Side              6:15.3   19:25.80   56   
 64 Daniel Giron              11 Hewlett                 6:15.4   19:26.04   57   
 65 John Krzyminski           12 Seaford                 6:15.4   19:26.32   58   
 66 Ian Acriche               12 Hewlett                 6:15.9   19:27.67   59   
 67 Taylor Diamond            12 Roslyn                  6:17.2   19:31.81   60   
 68 Brandon Hernandez         12 Island Trees            6:17.6   19:33.03   61   
 69 Nikita Shoff              10 Cold Spring Harbor      6:18.0   19:34.29   62   
 70 Michael Sensale           11 Friends Academy         6:18.6   19:36.23        
 71 Matthew DiGraziano        10 Wantagh                 6:18.8   19:36.76   63   
 72 Jason Lehrfeld            12 Jfk Bellmore            6:19.6   19:39.36        
 73 Andrew Gervasi            12 Floral Park             6:20.2   19:41.05        
 74 Ryan Bruce                11 Hewlett                 6:20.8   19:42.92   64   
 75 Aadarsh Yagnik            10 Jericho                 6:21.0   19:43.57   65   
 76 Michael Silverman         11 Wantagh                 6:22.2   19:47.42   66   
 77 Ryan Faude                10 Clarke                  6:22.8   19:49.05   67   
 78 Jonathan Cruz             12 VS South                6:23.0   19:49.78        
 79 Dominic Miele             10 Lynbrook                6:23.2   19:50.36   68   
 80 William Donovan           11 Lynbrook                6:23.3   19:50.64   69   
 81 Thomas Gleave             12 Plainedge               6:24.1   19:53.16        
 82 Andrew Istomin             9 Jericho                 6:24.2   19:53.43   70   
 83 Steven Chale              11 Locust Valley           6:24.5   19:54.38   71   
 84 Barry Zhang               10 Jericho                 6:25.1   19:56.23   72   
 85 Carsen Kirchner            8 Cold Spring Harbor      6:25.5   19:57.64   73   
 86 Daniel Beckworth           9 Clarke                  6:26.4   20:00.22   74   
 87 Henry Yu                  10 Roslyn                  6:26.6   20:00.99   75   
 88 Brendan Cucuzza            9 Roslyn                  6:26.9   20:02.06   76   
 89 Zachary Ragozino          10 Friends Academy         6:27.1   20:02.40        
 90 Alvin Hsu                 11 Clarke                  6:27.2   20:02.78   77   
 91 Abishek Ravindran         11 Clarke                  6:28.0   20:05.22   78   
 92 Conall Maloney            11 Lynbrook                6:28.4   20:06.55   79   
 93 Cole Morgenlander          9 Lynbrook                6:28.7   20:07.62   80   
 94 Justin Corabi              9 Wantagh                 6:28.9   20:08.11   81   
 95 Thomas Siatsis             9 VS North                6:29.0   20:08.38   82   
 96 Brandon Tso               11 Jericho                 6:29.9   20:11.34   83   
 97 Maor Amar                 12 Great Neck North        6:30.3   20:12.42        
 98 Aidan Bongiorno           12 Mineola                 6:31.2   20:15.29   84   
 99 Dylan Baker               11 Seaford                 6:31.3   20:15.70   85   
100 Mason Ferraro             11 Jfk Bellmore            6:33.2   20:21.36        
101 Matthew Sheehan           10 Bethpage                6:33.3   20:21.67   86   
102 Michael Hartmann           9 Wantagh                 6:33.3   20:21.93   87   
103 Brandon Schoen            10 Roslyn                  6:33.6   20:22.81   88   
104 Joseph Drossman           12 Jfk Bellmore            6:34.0   20:24.06        
105 Christopher Gioia         12 Frank Carey             6:35.5   20:28.52        
106 Sean Curtis               12 Wantagh                 6:35.9   20:29.76   89   
107 Pete Agate                12 Frank Carey             6:37.4   20:34.50        
108 Douglas Burgess           10 West Hempstead          6:37.7   20:35.35        
109 Honor Scorzelli            9 Locust Valley           6:38.8   20:38.76   90   
110 Josh Rudgayzer            12 Hewlett                 6:39.3   20:40.54   91   
111 Terrance Deegan           11 Lynbrook                6:39.7   20:41.62   92   
112 Jardineau Pierre          12 Clarke                  6:40.3   20:43.46   93   
113 Joshua Sandoval           10 Mineola                 6:41.8   20:48.16   94   
114 Alexander Kasper           9 Jericho                 6:42.6   20:50.73   95   
115 Mike Forte                 9 Locust Valley           6:43.0   20:51.89   96   
116 Matt Guerra               12 Locust Valley           6:45.4   20:59.52   97   
117 Benjamin Dammers           9 Island Trees            6:45.7   21:00.44   98   
118 Jake Cavalli              10 Frank Carey             6:48.4   21:08.62        
119 Blake Kirchner            12 Cold Spring Harbor      6:50.5   21:15.11   99   
120 Zachary Bennardo          11 Cold Spring Harbor      6:50.6   21:15.44  100   
121 Thomas Zamroz             12 Island Trees            6:56.3   21:33.11  101   
122 Eriks Zamurs              11 Locust Valley           6:58.0   21:38.69  102   
123 Daniel Gassenhiemer        9 Jericho                 6:58.5   21:40.02  103   
124 Thomas Edgar              11 Cold Spring Harbor      7:01.2   21:48.37  104   
125 Justin Ahye               12 VS South                7:02.9   21:53.77        
126 Melvin Fuentes            10 Mineola                 7:06.6   22:05.24  105   
127 Ethan Labelson             9 Friends Academy         7:08.2   22:10.18        
128 Bryan Dasilva             10 Mineola                 7:14.9   22:31.18  106   
129 Marco McCormack           10 Locust Valley           7:23.3   22:57.26  107   
130 Alexander De La Rosa      10 Division Avenue         7:29.0   23:14.71  108   
131 Nicolas Tavares           12 Mineola                 7:37.2   23:40.38  109   
132 James Scocca              09 Division Avenue         7:43.3   23:59.20  110   
133 Joshua Baer               10 Division Avenue         8:06.2   25:10.36  111   
134 Michael McCoy              9 Cold Spring Harbor      8:11.4   25:26.43  112   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Class  B Results 5000 Run                                                         
   1 Manhasset                    50    5    6    8   12   19   21   43           
      Total Time:  1:27:46.46                                                     
         Average:    17:33.30                                                     
   2 North Shore                  89    1    9   18   20   41   47   52           
      Total Time:  1:28:46.00                                                     
         Average:    17:45.20                                                     
   3 Seaford                     104    2   11   22   34   35   58   85           
      Total Time:  1:29:54.74                                                     
         Average:    17:58.95                                                     
   4 South Side                  151   10   14   33   46   48   56                
      Total Time:  1:32:37.23                                                     
         Average:    18:31.45                                                     
   5 Bethpage                    166   17   30   31   38   50   86                
      Total Time:  1:33:26.83                                                     
         Average:    18:41.37                                                     
   6 Island Trees                187   13   23   39   51   61   98  101           
      Total Time:  1:34:00.22                                                     
         Average:    18:48.05                                                     
   7 VS North                    194    3   28   37   44   82                     
      Total Time:  1:33:39.98                                                     
         Average:    18:44.00                                                     
   8 Hewlett                     199    4   15   57   59   64   91                
      Total Time:  1:33:39.15                                                     
         Average:    18:43.83                                                     
   9 Roslyn                      210   24   25   26   60   75   76   88           
      Total Time:  1:34:58.26                                                     
         Average:    18:59.66                                                     
  10 Wantagh                     290   27   53   63   66   81   87   89           
      Total Time:  1:37:30.78                                                     
         Average:    19:30.16                                                     
  11 Clarke                      309   42   49   67   74   77   78   93           
      Total Time:  1:38:00.54                                                     
         Average:    19:36.11                                                     
  12 Jericho                     326   36   65   70   72   83   95  103           
      Total Time:  1:38:32.98                                                     
         Average:    19:42.60                                                     
  13 Lynbrook                    336   40   68   69   79   80   92                
      Total Time:  1:38:46.74                                                     
         Average:    19:45.35                                                     
  14 Mineola                     345    7   55   84   94  105  106  109           
      Total Time:  1:39:54.03                                                     
         Average:    19:58.81                                                     
  15 Division Avenue             346   29   45   54  108  110  111                
      Total Time:  1:44:23.23                                                     
         Average:    20:52.65                                                     
  16 Cold Spring Harbor          366   32   62   73   99  100  104  112           
      Total Time:  1:40:45.03                                                     
         Average:    20:09.01                                                     
  17 Locust Valley               370   16   71   90   96   97  102  107           
      Total Time:  1:40:24.78                                                     
         Average:    20:04.96 



 Boys 5k Run CC Class  C Race
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Class  C Results 5000 Run                                                         
  1 Nick Tardugno             10 Oyster Bay              5:40.4   17:37.51    1   
  2 Brian Casey               12 Oyster Bay              5:58.9   18:34.98    2   
  3 Marcus Pomales            11 Carle Place             6:02.7   18:46.69        
  4 Riley Keffer              10 Oyster Bay              6:09.3   19:07.22    3   
  5 Izzy Silver               10 Oyster Bay              6:13.8   19:21.29    4   
  6 Justin Gulbin             11 Oyster Bay              6:14.1   19:22.19    5   
  7 William Capone            10 Oyster Bay              6:15.1   19:25.21    6   
  8 John Schmuck              10 Carle Place             6:26.0   19:59.04        
  9 Nolan Sweeney             11 Oyster Bay              6:28.9   20:08.19    7   
 10 Thomas Chojnacki          12 East Rockaway           6:50.9   21:16.62        
 11 Yanjun Lin                 9 Wheatley                6:57.0   21:35.54        
 12 Declan Brady               9 Wheatley                7:12.0   22:22.05        
 13 Nicholas Becker           12 East Rockaway           8:37.3   26:46.91        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Class  C Results 5000 Run                                                         
   1 Oyster Bay                   15    1    2    3    4    5    6    7           
      Total Time:  1:34:03.19                                                     
         Average:    18:48.64