Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
              Section VIII State Qualifier Championships - 11/4/2018              
                                Bethpage Sate Park                                
                               
                               
  Girls 5k Run CC Class  A Race
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Class  A Results 5000 Run                                                         
  1 Andria Scaglione          12 Oceanside               6:19.5   19:39.06    1   
  2 Mayu Iio                  12 Syosset                 6:26.3   20:00.08    2   
  3 Sinead Heaney             12 Plainview               6:27.6   20:04.05    3   
  4 Rachel Tucci              12 Mepham                  6:28.0   20:05.25    4   
  5 Emily Berg                 9 Syosset                 6:31.4   20:15.86    5   
  6 Katherine Marsh           12 East Meadow             6:32.9   20:20.60    6   
  7 Rhea Rasquinha            10 Herricks                6:34.3   20:24.76        
  8 Carolyn Stoller           11 Port Washington         6:39.8   20:41.94    7   
  9 Tiffany-Ann Matturro      12 Massapequa              6:40.1   20:42.81    8   
 10 Nicola Scaglione          12 Oceanside               6:41.4   20:46.89    9   
 11 Katherine Hui             12 Great Neck South        6:48.6   21:09.37   10   
 12 Emily Moehringer          10 Mepham                  6:50.5   21:15.32   11   
 13 Lauren Sullivan           10 Garden City             6:51.4   21:18.01   12   
 14 Caroline Pangbourne       11 Port Washington         6:54.0   21:26.08   13   
 15 Thalia Morisi              9 Massapequa              6:55.5   21:30.91   14   
 16 Priya Sondhi               9 Syosset                 6:55.9   21:31.96   15   
 17 Kyra Au                   10 Great Neck South        6:57.7   21:37.67   16   
 18 Sera King                 12 Oceanside               6:58.1   21:38.86   17   
 19 jada king                  9 Oceanside               6:58.7   21:40.71   18   
 20 Molly Siebert             10 Syosset                 6:58.8   21:40.97   19   
 21 Isabel Marsh              12 East Meadow             7:00.9   21:47.66   20   
 22 Emily Pogozelski           9 Garden City             7:01.4   21:49.16   21   
 23 Erin Brown                11 Long Beach              7:04.2   21:57.81   22   
 24 Kayta Thomas              11 VS Central              7:05.1   22:00.46   23   
 25 Megan Kitagawa             9 Syosset                 7:05.3   22:01.14   24   
 26 Jane Wernow               12 Plainview               7:07.3   22:07.30   25   
 27 Emma Romano               10 Oceanside               7:07.8   22:09.13   26   
 28 Emma Bhansingh            10 Calhoun                 7:08.7   22:11.74        
 29 Leann Nicholas            10 Farmingdale             7:11.7   22:21.09   27   
 30 Caitlin McCann            12 Syosset                 7:11.8   22:21.31   28   
 31 Analie Mainville          10 Uniondale               7:13.7   22:27.45        
 32 Maureen O''Callaghan      12 Massapequa              7:14.9   22:31.18   29   
 33 Caroline Cote             11 Garden City             7:15.6   22:33.08   30   
 34 Katherine Synnott         11 Plainview               7:16.0   22:34.55   31   
 35 Mallory Ngitngit           9 Syosset                 7:18.1   22:40.96   32   
 36 Leslie Villafuerte         9 East Meadow             7:18.2   22:41.40   33   
 37 Faith Dwyer               10 Calhoun                 7:19.4   22:45.06        
 38 Grace Duffy                9 Garden City             7:20.1   22:47.12   34   
 39 Taylor Decina             10 Mepham                  7:20.3   22:47.76   35   
 40 Katherine Procacci        12 New Hyde Park           7:23.7   22:58.36   36   
 41 Tali Gekhman              10 Calhoun                 7:27.9   23:11.42        
 42 Ashley Segarra            12 Oceanside               7:29.2   23:15.32   37   
 43 Chrissy Gilleran          12 Farmingdale             7:29.4   23:15.99   38   
 44 Kayla Anderson            11 Massapequa              7:29.9   23:17.80   39   
 45 Gia Bergonzi               9 MacArthur               7:30.3   23:18.99   40   
 46 Haleigh Chan               9 VS Central              7:30.9   23:20.90   41   
 47 Joelle Siong Sin          11 Great Neck South        7:31.3   23:22.01   42   
 48 Mia Chang                 10 Farmingdale             7:31.6   23:22.87   43   
 49 Alexis Vitti              12 Plainview               7:31.7   23:23.36   44   
 50 Kimberly Villoni           9 Garden City             7:33.7   23:29.39   45   
 51 Lauren Mistretta          11 Garden City             7:34.3   23:31.47   46   
 52 Leya Khan                 11 East Meadow             7:34.8   23:32.85   47   
 53 Surapa Purirojejananon    11 MacArthur               7:35.1   23:33.66   48   
 54 Kate McNerney              9 Mepham                  7:35.4   23:34.68   49   
 55 jessica cinamon            9 Oceanside               7:35.5   23:34.95   50   
 56 Madison Sohl              12 East Meadow             7:36.5   23:38.11   51   
 57 Madeline Gerby            10 Massapequa              7:38.7   23:45.08   52   
 58 Bethany Ekezie             9 Port Washington         7:40.5   23:50.60   53   
 59 Reese Brusini             12 Hicksville              7:40.6   23:50.96        
 60 Sophie Roth               12 Port Washington         7:41.9   23:54.89   54   
 61 Emily Boccone             10 Mepham                  7:42.2   23:55.82   55   
 62 Hannah Wenzel             10 Farmingdale             7:42.5   23:56.83   56   
 63 Jamie Risso               10 Long Beach              7:42.7   23:57.33   57   
 64 Jamie Race                11 MacArthur               7:42.8   23:57.65   58   
 65 Lily Labella              10 Port Washington         7:44.7   24:03.64   59   
 66 Mikayla Cecora            10 Massapequa              7:45.5   24:06.07   60   
 67 Kaitlyn Bradley            9 VS Central              7:45.6   24:06.38   61   
 68 Melicie Mentor            12 Baldwin                 7:47.0   24:10.87        
 69 Alexandra Unz             10 Calhoun                 7:49.7   24:19.29        
 70 Kyra Akley                12 Farmingdale             7:51.3   24:23.99   62   
 71 Lydia Sandoval            12 Baldwin                 7:56.3   24:39.78        
 72 Avani Patel                9 Plainview               7:58.2   24:45.49   63   
 73 Isabel Henke              12 Garden City             8:01.2   24:54.82   64   
 74 Leylana Ashley            11 Massapequa              8:01.7   24:56.46   65   
 75 Amanda Sohl               12 East Meadow             8:02.2   24:58.04   66   
 76 Molly Walsh                9 Mepham                  8:05.6   25:08.53   67   
 77 Anaya Lund                12 East Meadow             8:06.2   25:10.55   68   
 78 Danielle Schwab           12 Mepham                  8:08.6   25:17.97   69   
 79 Emily Benson-Tyler         9 Port Washington         8:09.5   25:20.77   70   
 80 Jenn Gattus               12 MacArthur               8:12.8   25:30.95   71   
 81 Milan Bennett              9 VS Central              8:13.8   25:34.19   72   
 82 Kerrin Heuser             12 Hicksville              8:14.7   25:36.73        
 83 Hina Iftikhar             12 Hicksville              8:14.8   25:37.03        
 84 Ava Ingebrigtsen           9 MacArthur               8:15.6   25:39.62   73   
 85 Mariead Gillespie         11 MacArthur               8:16.3   25:41.91   74   
 86 Anna Decker               12 Farmingdale             8:21.3   25:57.49   75   
 87 Catherine Miller           9 Long Beach              8:22.9   26:02.21   76   
 88 Aniejah Hamilton           9 New Hyde Park           8:24.4   26:06.95   77   
 89 Erin Byrnes               12 Farmingdale             8:26.8   26:14.31   78   
 90 Emma Ouyang                9 New Hyde Park           8:29.0   26:21.30   79   
 91 Lydia Wang                 9 Great Neck South        8:30.8   26:26.74   80   
 92 Danielle Brenner           9 Plainview               8:31.2   26:28.25   81   
 93 Mia Carranza              11 Herricks                8:33.4   26:34.96        
 94 Ann-Lyz Mathieu            9 VS Central              8:37.3   26:47.18   82   
 95 Samantha Krayeski         11 Port Washington         8:40.5   26:57.13   83   
 96 Audrey Cozine             11 Long Beach              8:45.1   27:11.17   84   
 97 Ashley Predvil            10 New Hyde Park           8:50.2   27:27.23   85   
 98 Amelia Silberger          11 MacArthur               8:55.0   27:41.99   86   
 99 Dana Siong Sin             9 Great Neck South        9:06.9   28:18.92   87   
100 India Carranza             9 Herricks                9:10.8   28:31.23        
101 Marissa Mendez            10 New Hyde Park           9:20.3   29:00.54   88   
102 Brenna Regan              11 Long Beach              9:33.0   29:40.20   89   
103 Hannah Kim                 9 New Hyde Park           9:33.8   29:42.52   90   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Class  A Results 5000 Run                                                         
   1 Syosset                      65    2    5   15   19   24   28   32           
      Total Time:  1:45:30.01                                                     
         Average:    21:06.01                                                     
   2 Oceanside                    71    1    9   17   18   26   37   50           
      Total Time:  1:45:54.65                                                     
         Average:    21:10.93                                                     
   3 Garden City                 142   12   21   30   34   45   46   64           
      Total Time:  1:51:56.76                                                     
         Average:    22:23.36                                                     
   4 Massapequa                  142    8   14   29   39   52   60   65           
      Total Time:  1:51:47.78                                                     
         Average:    22:21.56                                                     
   5 Mepham                      154    4   11   35   49   55   67   69           
      Total Time:  1:51:38.83                                                     
         Average:    22:19.77                                                     
   6 East Meadow                 157    6   20   33   47   51   66   68           
      Total Time:  1:52:00.62                                                     
         Average:    22:24.13                                                     
   7 Plainview                   166    3   25   31   44   63   81                
      Total Time:  1:52:54.75                                                     
         Average:    22:34.95                                                     
   8 Port Washington             186    7   13   53   54   59   70   83           
      Total Time:  1:53:57.15                                                     
         Average:    22:47.43                                                     
   9 Farmingdale                 226   27   38   43   56   62   75   78           
      Total Time:  1:57:20.78                                                     
         Average:    23:28.16                                                     
  10 Great Neck South            235   10   16   42   80   87                     
      Total Time:  2:00:54.71                                                     
         Average:    24:10.95                                                     
  11 VS Central                  279   23   41   61   72   82                     
      Total Time:  2:01:49.11                                                     
         Average:    24:21.83                                                     
  12 MacArthur                   290   40   48   58   71   73   74   86           
      Total Time:  2:02:00.87                                                     
         Average:    24:24.18                                                     
  13 Long Beach                  328   22   57   76   84   89                     
      Total Time:  2:08:48.72                                                     
         Average:    25:45.75                                                     
  14 New Hyde Park               365   36   77   79   85   88   90                
      Total Time:  2:11:54.38                                                     
         Average:    26:22.88 
    


 Girls 5k Run CC Class  B Race
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Class  B Results 5000 Run                                                         
  1 Olivia Duca               10 South Side              6:15.0   19:24.81    1   
  2 Carly Woelfel             11 South Side              6:20.8   19:43.02    2   
  3 Sophie Rosencrans         10 North Shore             6:23.4   19:50.94    3   
  4 Sarah Keane               10 Seaford                 6:23.5   19:51.24        
  5 Fiona Haegeland           11 Cold Spring Harbor      6:24.5   19:54.36        
  6 DeAnna Martin             12 VS South                6:25.1   19:56.33    4   
  7 Nicole Schneider          11 North Shore             6:30.7   20:13.84    5   
  8 Angeline Caamano          10 Manhasset               6:32.0   20:17.73    6   
  9 Kate Gilliam               9 North Shore             6:38.2   20:36.93    7   
 10 Kaylyn Forbes             12 Hewlett                 6:39.4   20:40.70        
 11 Samantha Kinloch          10 Manhasset               6:40.6   20:44.62    8   
 12 Maya Spottiswood          10 Jfk Bellmore            6:40.7   20:44.93        
 13 Ryann Kenny               11 Manhasset               6:41.4   20:46.93    9   
 14 Kaitlyn Mohr              11 South Side              6:41.8   20:48.14   10   
 15 Sydney Ginsburg           11 Manhasset               6:42.0   20:48.70   11   
 16 Caitlin Buchala           11 Lynbrook                6:45.1   20:58.44        
 17 Avery Brull               10 South Side              6:46.8   21:03.66   12   
 18 Marissa Spottiswood        9 Jfk Bellmore            6:50.6   21:15.40        
 19 Isabella Strajanekova     12 North Shore             6:55.8   21:31.57   13   
 20 Samantha Chen             10 Manhasset               6:57.4   21:36.70   14   
 21 Katelynn Persaud           9 VS North                6:59.4   21:42.94        
 22 Sarah Hoell                9 North Shore             7:02.0   21:51.10   15   
 23 Alexis Namdar             12 Great Neck North        7:03.0   21:54.17   16   
 24 Samantha Szabo             9 VS North                7:03.9   21:56.91        
 25 Caroline Green            10 Friends Academy         7:06.6   22:05.31        
 26 Samantha Reim             12 Cold Spring Harbor      7:07.5   22:08.05        
 27 Cara Duffy                11 Island Trees            7:08.0   22:09.63        
 28 Lizzy Quilty              10 South Side              7:09.3   22:13.69   17   
 29 Ana Markovina              9 Jericho                 7:12.8   22:24.54        
 30 Erin Maguire              11 Island Trees            7:13.5   22:26.59        
 31 Jenna Zilberzweig         11 Jfk Bellmore            7:13.6   22:27.15        
 32 Alex Sitterly              9 South Side              7:15.7   22:33.64   18   
 33 Emilee Becker             11 Floral Park             7:16.6   22:36.24        
 34 Chloe Mantis              11 Manhasset               7:17.6   22:39.44   19   
 35 Caroline Reiner           12 North Shore             7:25.2   23:03.10   20   
 36 Carolyn Doyle             11 North Shore             7:28.4   23:12.91   21   
 37 Netta Mualem              11 Great Neck North        7:30.1   23:18.32   22   
 38 Katherine Simon           11 Locust Valley           7:30.2   23:18.55   23   
 39 Michelle Ashbahian        10 Floral Park             7:32.7   23:26.26        
 40 Shannon MacArthur         10 Locust Valley           7:35.4   23:34.81   24   
 41 Alexandra Ahdoot          10 Great Neck North        7:37.1   23:39.97   25   
 42 Samantha Derasse          12 Manhasset               7:37.2   23:40.29   26   
 43 Nicole Dostalek            9 Locust Valley           7:42.3   23:56.02   27   
 44 Annalee Molloy            12 Frank Carey             7:42.9   23:58.07        
 45 Olivia Como                9 Friends Academy         7:44.0   24:01.36        
 46 Theresa Kenny             11 South Side              7:46.8   24:10.15   28   
 47 Danielle Vargas           10 Division Avenue         7:48.1   24:14.08        
 48 Claudia Rodriquez         10 Island Trees            7:48.3   24:14.79        
 49 Lanie Sharinn             10 Cold Spring Harbor      7:48.6   24:15.86        
 50 Julia Mills                9 Floral Park             7:49.0   24:17.09        
 51 Juliana Vanegas           12 Clarke                  7:55.6   24:37.63        
 52 Heather Nunez             11 Bethpage                7:59.5   24:49.63        
 53 Leah Ahdoot               12 Great Neck North        7:59.7   24:50.36   29   
 54 Sophia Yan                10 VS South                8:00.6   24:52.88   30   
 55 Juliette Kurta            12 Frank Carey             8:01.0   24:54.19        
 56 Kaitlyn Taggart           10 Wantagh                 8:02.5   24:58.91        
 57 Sreeya Bobby              10 VS South                8:05.2   25:07.33   31   
 58 Marlene Goldstein         12 Locust Valley           8:05.6   25:08.69   32   
 59 Karina Romero             12 Clarke                  8:06.1   25:10.20        
 60 Valerie Pastore            9 Wantagh                 8:09.4   25:20.52        
 61 Madison Barosso           12 Lynbrook                8:10.3   25:23.25        
 62 Kelly Koo                 12 Mineola                 8:11.8   25:27.71        
 63 Taylor Cunha              12 Mineola                 8:21.4   25:57.60        
 64 Jessica Koo                9 Mineola                 8:21.8   25:58.88        
 65 Grace Burke               10 Wantagh                 8:26.5   26:13.44        
 66 Amanpreef Minhos          11 Division Avenue         8:28.0   26:18.04        
 67 Sofia Gaston              11 VS South                8:31.0   26:27.39   33   
 68 Doreen Dong               11 Bethpage                8:31.0   26:27.61        
 69 Taleeyah Middleton        10 Clarke                  8:36.2   26:43.73        
 70 Allison Oyola             12 VS South                8:40.6   26:57.42   34   
 71 Amanda Ciaramella         10 Wantagh                 8:40.7   26:57.66        
 72 Lauren Murphy             10 Great Neck North        8:43.7   27:06.98   35   
 73 Natlalie MacArthur        10 Locust Valley           8:46.8   27:16.66   36   
 74 Olivia Kruel              10 Island Trees            8:52.0   27:32.63        
 75 Farrah Shikara            11 Friends Academy         8:56.0   27:45.19        
 76 Ashley Milek              12 Bethpage                9:14.7   28:43.14        
 77 Tina Huang                10 Friends Academy         9:16.4   28:48.60        
 78 Kaylei FanFan             11 Clarke                  9:25.4   29:16.48        
 79 Olivia Amian              12 Locust Valley           9:34.8   29:45.61   37   
 80 Marisa Galante            11 Plainedge               9:36.5   29:51.13        
 81 Sophia Lin                 9 Plainedge              10:55.2   33:55.61        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Class  B Results 5000 Run                                                         
   1 South Side                   42    1    2   10   12   17   18   28           
      Total Time:  1:43:13.32                                                     
         Average:    20:38.67                                                     
   2 North Shore                  43    3    5    7   13   15   20   21           
      Total Time:  1:44:04.38                                                     
         Average:    20:48.88                                                     
   3 Manhasset                    48    6    8    9   11   14   19   26           
      Total Time:  1:44:14.69                                                     
         Average:    20:50.94                                                     
   4 Great Neck North            127   16   22   25   29   35                     
      Total Time:  2:00:49.80                                                     
         Average:    24:09.96                                                     
   5 VS South                    132    4   30   31   33   34                     
      Total Time:  2:03:21.35                                                     
         Average:    24:40.27                                                     
   6 Locust Valley               142   23   24   27   32   36   37                
      Total Time:  2:03:14.73                                                     
         Average:    24:38.95



 Girls 5k Run CC Class  C Race
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Class  C Results 5000 Run                                                         
  1 Greta Flanagan            10 Oyster Bay              6:48.3   21:08.49    1   
  2 Emmie Keys                 9 Wheatley                6:53.3   21:24.07        
  3 Amandine Bourne            9 Oyster Bay              7:08.4   22:10.91    2   
  4 Maggie Mcnamara           12 Oyster Bay              7:16.6   22:36.44    3   
  5 Amanda Ustick             11 Wheatley                7:20.3   22:47.72        
  6 Hannah Lopes              12 Oyster Bay              7:38.3   23:43.89    4   
  7 Michela Rutigliano        11 Oyster Bay              7:51.0   24:23.15    5   
  8 Elissa Velasquez          10 East Rockaway           7:55.0   24:35.50    6   
  9 Mairead Connor            11 East Rockaway           8:09.1   25:19.36    7   
 10 Brianna Halstead           9 East Rockaway           8:29.7   26:23.45    8   
 11 Isabella Schaefer          9 East Rockaway           8:49.4   27:24.58    9   
 12 Emma Neary                12 East Rockaway           8:56.5   27:46.72   10   
 13 Meghan Connor             12 East Rockaway           9:02.0   28:03.66   11   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Class  C Results 5000 Run                                                         
   1 Oyster Bay                   15    1    2    3    4    5                     
      Total Time:  1:54:02.88                                                     
         Average:    22:48.58                                                     
   2 East Rockaway                40    6    7    8    9   10   11                
      Total Time:  2:11:29.61                                                     
         Average:    26:17.93