Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
                  Section VIII County Championships - 11/2/2019                   
                                Bethpage Sate Park                                
                               Last Completed Event                               
 
Event 1  Boys 5k Run CC Varsity 1
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Justin DePinto            12 Syosset                 5:11.4   16:07.36    1   
  2 Anthony Diaz              11 Farmingdale             5:13.6   16:14.22    2   
  3 Eric Shu                  11 Great Neck South        5:15.2   16:19.21    3   
  4 Zachary Van Houten        11 East Meadow             5:19.2   16:31.64    4   
  5 Jason Maynard             12 MacArthur               5:19.4   16:32.33    5   
  6 Hunter Pick               12 Syosset                 5:23.4   16:44.74    6   
  7 Luke Jarski               12 Massapequa              5:25.0   16:49.71    7   
  8 Alex Rangell              12 Syosset                 5:25.9   16:52.44    8   
  9 Colin Funk                10 Port Washington         5:26.5   16:54.37    9   
 10 Jayden Abraham            11 East Meadow             5:26.9   16:55.62   10   
 11 Noah Loewy                11 Port Washington         5:27.2   16:56.43   11   
 12 Timmy Weber               12 MacArthur               5:27.8   16:58.41   12   
 13 Justin Hu                 12 Great Neck South        5:28.5   17:00.59   13   
 14 Jordan Altman              9 Syosset                 5:28.7   17:01.19   14   
 15 Braeden Vieni             11 Calhoun                 5:29.1   17:02.36   15   
 16 Vincent Simonetti         11 Massapequa              5:32.4   17:12.46   16   
 17 Amokrane Aouchiche        10 Mepham                  5:32.8   17:13.88   17   
 18 Nicholas Mastandrea       12 Syosset                 5:33.4   17:15.66   18   
 19 Oliver Melara-Perez       11 Port Washington         5:34.3   17:18.64   19   
 20 Jariq McNab               10 Freeport                5:34.4   17:18.89        
 21 Kevin Taylor              10 Port Washington         5:35.9   17:23.54   20   
 22 Ishaan Patel              12 Syosset                 5:36.3   17:24.75   21   
 23 Aidan Kopelman            10 Calhoun                 5:36.6   17:25.62   22   
 24 kyle meyers               10 Plainview Kennedy       5:36.7   17:25.95   23   
 25 Andrew Aspiras            12 Syosset                 5:36.9   17:26.65   24   
 26 Riley Brennan             12 Calhoun                 5:37.0   17:27.00   25   
 27 Matthew Owens             12 East Meadow             5:37.3   17:27.72   26   
 28 John Schwab               10 Calhoun                 5:37.6   17:28.75   27   
 29 Nick Chimienti            10 East Meadow             5:38.2   17:30.52   28   
 30 Luke Feeney               12 Syosset                 5:38.3   17:30.92        
 31 Justin Hill               12 Port Washington         5:38.5   17:31.53   29   
 32 Liam Graff                12 Baldwin                 5:39.6   17:35.08   30   
 33 Jason Bier                11 Oceanside               5:39.8   17:35.72   31   
 34 Matthew Scardigno         11 Port Washington         5:40.0   17:36.08   32   
 35 Jonathan Lelis DeSousa    11 Long Beach              5:40.3   17:37.24   33   
 36 Nicholas Bavaro           11 MacArthur               5:41.2   17:39.93   34   
 37 Spencer Lee               11 Great Neck South        5:41.3   17:40.37   35   
 38 Jack Baxt                 12 Syosset                 5:42.0   17:42.37        
 39 Lucas Ahrens              11 Calhoun                 5:42.1   17:42.87   36   
 40 Tristan Degen             11 Oceanside               5:43.0   17:45.50   37   
 41 Vincent Savoretti         12 East Meadow             5:43.3   17:46.57   38   
 42 Sean Rea                  12 Farmingdale             5:43.4   17:46.87   39   
 43 Shivansh Kumar            12 Hicksville              5:43.7   17:47.59   40   
 44 Joseph Biladello          10 Calhoun                 5:43.9   17:48.47   41   
 45 William Lane              10 Port Washington         5:44.7   17:50.87   42   
 46 Alexander Rosario         10 Calhoun                 5:45.4   17:52.89   43   
 47 Isaac Goldstein           11 Port Washington         5:46.3   17:55.68        
 48 Johnny Ramsoomye          11 MacArthur               5:46.7   17:56.90   44   
 49 Avnoor Deol               11 Great Neck South        5:48.3   18:01.96   45   
 50 Michael Cassano            9 MacArthur               5:48.4   18:02.32   46   
 51 Daniel Islas              11 Calhoun                 5:48.8   18:03.48        
 52 Alfredo Benavidez         11 MacArthur               5:48.9   18:03.98   47   
 53 Liam Donohue              11 Mepham                  5:52.3   18:14.56   48   
 54 Pedro Sandoval            10 MacArthur               5:53.3   18:17.53   49   
 55 Patrick Mulvey            12 Baldwin                 5:53.8   18:19.05   50   
 56 Kailen McCauley           10 Herricks                5:54.4   18:20.89   51   
 57 Trevor Rinn               10 Oceanside               5:54.7   18:22.00   52   
 58 Samuel Lam                11 East Meadow             5:54.8   18:22.30   53   
 59 Alan Gu                    9 Great Neck South        5:55.2   18:23.55   54   
 60 Steven Multer             12 Calhoun                 5:55.8   18:25.35        
 61 Michael Holihan           11 Massapequa              5:56.4   18:27.22   55   
 62 Samuel Gosden             12 Long Beach              5:57.0   18:29.01   56   
 63 Tyler Ward                12 Mepham                  5:58.1   18:32.30   57   
 64 Ethan Doran               10 Farmingdale             5:58.1   18:32.58   58   
 65 Joe Kuroda                11 Port Washington         5:58.3   18:32.95        
 66 Nathan Aranoff            11 Port Washington         5:59.1   18:35.57        
 67 Jeuri Lopez-Lamal         10 Freeport                5:59.6   18:37.19        
 68 Alexander Martucci        10 Mepham                  6:01.1   18:41.82   59   
 69 Matthew Belmonte           9 Calhoun                 6:01.2   18:42.10        
 70 Michael Kurpisz           12 East Meadow             6:02.6   18:46.35   60   
 71 Richard Kanders           12 Great Neck South        6:03.5   18:49.27   61   
 72 Gregory Kies              12 Plainview Kennedy       6:04.3   18:51.67   62   
 73 Isac Pines                 9 Long Beach              6:05.1   18:54.23   63   
 74 Nick Leeb                 11 East Meadow             6:05.6   18:55.75        
 75 Thomas Swindell           12 Baldwin                 6:06.1   18:57.25   64   
 76 Joseph Glaudino           10 Hicksville              6:06.5   18:58.43   65   
 77 Sean Wilde                11 Massapequa              6:06.8   18:59.55   66   
 78 Eugene Thomas             12 Hicksville              6:07.3   19:01.03   67   
 79 Riley Kiernan             12 Herricks                6:07.8   19:02.56   68   
 80 Nicholas Marchetti        12 Oceanside               6:09.0   19:06.39   69   
 81 Brenden Debrosse          10 Massapequa              6:09.5   19:07.96   70   
 82 Matthew Marino            11 Mepham                  6:09.9   19:09.10   71   
 83 Keneil Soni               10 Herricks                6:11.3   19:13.32   72   
 84 Aidan Kelly               12 Farmingdale             6:11.7   19:14.58   73   
 85 Paul Choi                 12 East Meadow             6:11.9   19:15.39        
 86 Jack Carty                12 Massapequa              6:12.1   19:16.03   74   
 87 Jackson Murray            10 Oceanside               6:12.3   19:16.48   75   
 88 Ronald Cheng              11 Plainview Kennedy       6:12.6   19:17.62   76   
 89 Chris Vartoukian          11 MacArthur               6:13.0   19:18.77        
 90 Aaron Langston            10 Long Beach              6:13.1   19:19.09   77   
 91 Jordan Washburn           10 Plainview Kennedy       6:13.2   19:19.40   78   
 92 Kareem Allen-Austin       12 Great Neck South        6:13.6   19:20.65   79   
 93 Hunter Cohen              10 Plainview Kennedy       6:13.9   19:21.45   80   
 94 James Murphy              12 Massapequa              6:14.0   19:21.96   81   
 95 Adam Garcia               12 Baldwin                 6:14.2   19:22.39   82   
 96 Christopher Schminkus      9 Massapequa              6:14.3   19:22.72        
 97 Paul Bauccio              11 Farmingdale             6:15.0   19:24.96   83   
 98 Stephen Kessler           11 Farmingdale             6:15.3   19:25.91   84   
 99 Michael Cuomo             11 Hicksville              6:15.4   19:26.13   85   
100 Connor Fawcett            12 Farmingdale             6:15.6   19:26.87   86   
101 Nicholas Bologna           9 Plainview Kennedy       6:16.0   19:28.13   87   
102 Christian Snyder          12 Massapequa              6:18.1   19:34.55        
103 Aaditya Vaghela           12 Hicksville              6:18.7   19:36.31   88   
104 Jeff Chen                 12 Herricks                6:19.8   19:39.85   89   
105 Ali-Sina Menhaji          10 Hicksville              6:20.3   19:41.53   90   
106 Matthew Volpe             11 Long Beach              6:20.7   19:42.55   91   
107 Alex Saar                 11 Massapequa              6:21.1   19:43.99        
108 Bradley Nanoo              9 Plainview Kennedy       6:21.5   19:45.10   92   
109 Chris Mathew              12 Herricks                6:21.9   19:46.26   93   
110 Alexander Wu              10 Great Neck South        6:23.0   19:49.71        
111 Nathniel Blades           11 Freeport                6:23.5   19:51.40        
112 Danzil Monk Jr.            9 Freeport                6:23.8   19:52.35        
113 Jack Rand                 12 Long Beach              6:24.5   19:54.46   94   
114 Dylan Weber                9 MacArthur               6:25.9   19:58.90        
115 Srijan Sai                10 Plainview Kennedy       6:26.5   20:00.82        
116 Sam Cordova               11 Farmingdale             6:27.1   20:02.69        
117 Colin Grady               10 Oceanside               6:29.1   20:08.79   95   
118 Edison Won                 9 Great Neck South        6:29.5   20:09.88        
119 Curtis Finch              12 Baldwin                 6:30.1   20:11.73   96   
120 Noah Goren                12 Long Beach              6:30.8   20:14.02   97   
121 Joseph Kessler            11 Farmingdale             6:30.9   20:14.25        
122 Max Maquet                12 Long Beach              6:33.5   20:22.29        
123 Rohan Mehrotra            12 Hicksville              6:34.6   20:25.79   98   
124 Bharath Venkatesan        11 Herricks                6:36.1   20:30.43   99   
125 Rick Xu                   10 Great Neck South        6:36.4   20:31.30        
126 Evan Hitsky               12 Plainview Kennedy       6:37.0   20:33.40        
127 Michael Bologna            9 Plainview Kennedy       6:39.8   20:41.92        
128 Joel Salazar              10 Baldwin                 6:40.4   20:43.82  100   
129 Brian Fitzgerald          12 Farmingdale             6:42.0   20:48.87        
130 Jeremy McPartland         10 Mepham                  6:43.0   20:51.96  101   
131 Mike Berube                9 Long Beach              6:44.0   20:55.06        
132 Ruben Jovel               10 Baldwin                 6:44.8   20:57.41  102   
133 Christopher Figat         11 Oceanside               6:45.6   21:00.02  103   
134 Daniel Hoffman            10 Oceanside               6:46.5   21:02.92        
135 Timothy Langone           10 Mepham                  6:46.9   21:03.94  104   
136 Dylan Pigott              11 Baldwin                 6:47.4   21:05.65        
137 Rishab Jain               12 Hicksville              6:50.3   21:14.67        
138 Dylan Sofield             11 Long Beach              6:50.7   21:15.97        
139 Holden Meyer              10 Hicksville              6:52.5   21:21.45        
140 Lawrence Owen             12 Baldwin                 6:54.3   21:27.06        
141 Ryan Li                   12 Herricks                6:56.4   21:33.45  105   
142 Jelani Pitter             11 Uniondale               6:58.0   21:38.60        
143 Anthony Scotto            10 Mepham                  7:02.3   21:51.82        
144 Stanley Zapata            10 Baldwin                 7:06.3   22:04.18        
145 Mateo Gonzalez            11 Oceanside               7:13.4   22:26.33        
146 Justin Williams            9 MacArthur               7:20.7   22:49.02        
147 Zhong Hou                 10 Hicksville              7:20.8   22:49.40        
148 Nicholas Fauci             9 Mepham                  7:41.8   23:54.59        
149 Daniel Angelillo          11 Mepham                  7:59.5   24:49.58        
150 Christian Jacobs          10 Uniondale               8:38.1   26:49.39        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Syosset                      47    1    6    8   14   18   21   24           
      Total Time:  1:24:01.39                                                     
         Average:    16:48.28                                                     
   2 Port Washington              88    9   11   19   20   29   32   42           
      Total Time:  1:26:04.51                                                     
         Average:    17:12.91                                                     
   3 East Meadow                 106    4   10   26   28   38   53   60           
      Total Time:  1:26:12.07                                                     
         Average:    17:14.42                                                     
   4 Calhoun                     125   15   22   25   27   36   41   43           
      Total Time:  1:27:06.60                                                     
         Average:    17:25.32                                                     
   5 MacArthur                   141    5   12   34   44   46   47   49           
      Total Time:  1:27:09.89                                                     
         Average:    17:25.98                                                     
   6 Great Neck South            150    3   13   35   45   54   61   79           
      Total Time:  1:27:25.68                                                     
         Average:    17:29.14                                                     
   7 Massapequa                  214    7   16   55   66   70   74   81           
      Total Time:  1:30:36.90                                                     
         Average:    18:07.38                                                     
   8 Mepham                      252   17   48   57   59   71  101  104           
      Total Time:  1:31:51.66                                                     
         Average:    18:22.34                                                     
   9 Farmingdale                 255    2   39   58   73   83   84   86           
      Total Time:  1:31:13.21                                                     
         Average:    18:14.65                                                     
  10 Oceanside                   264   31   37   52   69   75   95  103           
      Total Time:  1:32:06.09                                                     
         Average:    18:25.22                                                     
  11 Plainview Kennedy           319   23   62   76   78   80   87   92           
      Total Time:  1:34:16.09                                                     
         Average:    18:51.22                                                     
  12 Long Beach                  320   33   56   63   77   91   94   97           
      Total Time:  1:34:02.12                                                     
         Average:    18:48.43                                                     
  13 Baldwin                     322   30   50   64   82   96  100  102           
      Total Time:  1:34:25.50                                                     
         Average:    18:53.10                                                     
  14 Hicksville                  345   40   65   67   85   88   90   98           
      Total Time:  1:34:49.49                                                     
         Average:    18:57.90                                                     
  15 Herricks                    373   51   68   72   89   93   99  105           
      Total Time:  1:36:02.88                                                     
         Average:    19:12.58 
  



Event 3  Boys 5k Run CC Open 1
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Kevin Mohtadi             12 Syosset                 5:50.5   18:08.84    1   
  2 Nathaniel Kimball         11 Port Washington         5:51.2   18:10.87    2   
  3 Carl Nie                  11 Syosset                 5:57.0   18:29.10    3   
  4 Samir Khan                10 East Meadow             5:57.5   18:30.62    4   
  5 Joseph Mongiello          12 Syosset                 6:00.4   18:39.60    5   
  6 Andrew Nie                12 Syosset                 6:05.4   18:54.98    6   
  7 Brandon Ma                12 Syosset                 6:05.5   18:55.33    7   
  8 Jeremy Silberg            11 Port Washington         6:05.8   18:56.34    8   
  9 Jake D''Alto              12 East Meadow             6:06.1   18:57.42    9   
 10 Andrew Rosenberg          12 Syosset                 6:06.6   18:58.99   10   
 11 Ben Gruber                11 Syosset                 6:06.9   18:59.76   11   
 12 Terrence McGinty          10 Port Washington         6:08.3   19:03.99   12   
 13 Jonathan Chan             10 Calhoun                 6:08.6   19:04.93   13   
 14 Matthew Gerosa            10 Syosset                 6:10.0   19:09.39        
 15 Steven Higgins            12 Massapequa              6:10.3   19:10.32   14   
 16 John Southard              9 Port Washington         6:11.5   19:14.22   15   
 17 Vincent Manzi             11 Massapequa              6:11.7   19:14.55   16   
 18 Daniel Ruskin             11 Port Washington         6:16.1   19:28.22   17   
 19 Matthew McAuley           10 Massapequa              6:16.7   19:30.27   18   
 20 Daniel DeGregory           9 East Meadow             6:17.3   19:31.94   19   
 21 Joseph Asselta             9 Port Washington         6:18.4   19:35.46   20   
 22 Nick Burnside             10 East Meadow             6:18.9   19:36.94   21   
 23 Yucheng Yeng               9 Syosset                 6:19.2   19:38.00        
 24 Antonio Marrero           11 Massapequa              6:19.9   19:40.05   22   
 25 Aaron Baxt                12 Syosset                 6:21.0   19:43.67        
 26 Joseph Corigliano         10 Massapequa              6:21.9   19:46.41   23   
 27 Stefano Sanchez            9 Syosset                 6:23.7   19:52.13        
 28 Kyle Samida               11 East Meadow             6:24.1   19:53.19   24   
 29 Maxwell Meehan            10 Port Washington         6:24.6   19:54.91   25   
 30 Maxwell Mescolotto         9 Calhoun                 6:25.4   19:57.14   26   
 31 Jack Lagnado              12 Syosset                 6:25.8   19:58.44        
 32 Nathan Im                 11 Port Washington         6:26.7   20:01.36        
 33 Christopher Burke         11 Calhoun                 6:26.9   20:01.81   27   
 34 Michael Russo             11 East Meadow             6:28.4   20:06.45   28   
 35 Ojas Chaudhary            10 Plainview Kennedy       6:28.5   20:07.00   29   
 36 James Edom                11 Calhoun                 6:29.4   20:09.82   30   
 37 Jason Banish              12 East Meadow             6:29.8   20:10.89   31   
 38 Ethan Rotko                9 Port Washington         6:32.3   20:18.76        
 39 Liam Regan                 9 Port Washington         6:32.4   20:19.07        
 40 Moises Rodriguez          10 Calhoun                 6:33.0   20:20.88   32   
 41 Jonathan Sferratore        9 Calhoun                 6:33.1   20:21.16   33   
 42 Samuel Kassan              9 Port Washington         6:35.3   20:27.99        
 43 Corey D''Angelo           10 Massapequa              6:35.6   20:29.10   34   
 44 Sebastian Ravishankar      9 Herricks                6:35.8   20:29.43   35   
 45 Zachary Carlo              9 Farmingdale             6:36.0   20:30.18   36   
 46 Giovanni Rodriguez         9 Massapequa              6:36.8   20:32.63   37   
 47 Jacob Wachter             10 Massapequa              6:37.3   20:34.23        
 48 Michael Schroeder          9 Syosset                 6:37.4   20:34.52        
 49 Nicholas Stiehler          9 Massapequa              6:37.6   20:35.23        
 50 Yutaka Ito                11 Port Washington         6:38.1   20:36.78        
 51 Jasper Kimball            12 Port Washington         6:40.0   20:42.70        
 52 Alex Schwartz             10 East Meadow             6:41.2   20:46.27        
 53 Jaime Grosman             11 Plainview Kennedy       6:41.7   20:47.89   38   
 54 Jake Finkel                9 Farmingdale             6:42.3   20:49.79   39   
 55 Michael Capobianco         9 Port Washington         6:42.5   20:50.33        
 56 Ryan Douglas              11 Massapequa              6:42.8   20:51.30        
 57 David Silverstein          9 Port Washington         6:43.4   20:53.31        
 58 Arnold Ceglia             10 Syosset                 6:43.5   20:53.64        
 59 Jonathan Wasserman        11 Plainview Kennedy       6:43.7   20:54.26   40   
 60 Anuj Patel                 9 Syosset                 6:43.9   20:54.65        
 61 Tyler Kass                10 Plainview Kennedy       6:44.3   20:55.94   41   
 62 Robert Conklin            10 Massapequa              6:44.8   20:57.51        
 63 Sameer Grewal              9 East Meadow             6:44.9   20:57.84        
 64 Gavin Giordano             9 Calhoun                 6:45.4   20:59.31   42   
 65 Steven Edwards            10 East Meadow             6:46.2   21:02.00        
 66 Alexander Ibrahim         11 Calhoun                 6:46.4   21:02.62        
 67 Amr Bekhit                10 Calhoun                 6:46.6   21:03.05        
 68 Kenneth Chan               9 East Meadow             6:47.0   21:04.35        
 69 Aidan Occhiuto             9 East Meadow             6:49.7   21:12.61        
 70 Tyler Leest               10 Plainview Kennedy       6:49.7   21:12.86   43   
 71 Jared Nachmias            11 Syosset                 6:49.8   21:13.14        
 72 Sam Nachimson             10 Port Washington         6:49.9   21:13.43        
 73 Abraham Franchetti        10 Port Washington         6:51.1   21:17.18        
 74 Sergio Talamo              9 Massapequa              6:51.4   21:18.10        
 75 Joseph Schnatterr         11 Massapequa              6:53.0   21:23.02        
 76 Jeremy Sirof               9 Calhoun                 6:53.5   21:24.47        
 77 Nicholas Maltese           9 Farmingdale             6:53.7   21:25.08   44   
 78 Cristian Coronel           9 Port Washington         6:54.0   21:26.25        
 79 Jack O''Rourke             9 Farmingdale             6:54.5   21:27.64   45   
 80 Brandon Valente           10 East Meadow             6:55.4   21:30.53        
 81 Daniel Martinez           10 Baldwin                 6:56.4   21:33.69        
 82 Joe Costanza              10 Massapequa              6:57.3   21:36.44        
 83 Dominic Magrino            9 Syosset                 6:57.6   21:37.21        
 84 Robert Horn               11 Plainview Kennedy       7:01.1   21:48.17   46   
 85 Kevin Connolly            11 Massapequa              7:01.6   21:49.81        
 86 John Hernandez             9 Syosset                 7:03.3   21:55.16        
 87 Sean Mondschein            9 Port Washington         7:04.0   21:57.21        
 88 Jack Cohen                10 Syosset                 7:04.2   21:57.93        
 89 Daniel Quick               9 Long Beach              7:04.6   21:59.06        
 90 Thomas Donohue            11 Calhoun                 7:05.5   22:01.86        
 91 Michael Shu               12 Port Washington         7:05.8   22:02.93        
 92 William Leison            11 Massapequa              7:06.6   22:05.31        
 93 Reuben Manoj              10 Calhoun                 7:07.6   22:08.52        
 94 Jesse Nelson               9 Port Washington         7:07.8   22:08.85        
 95 Ahyaan Virani              9 Great Neck South        7:08.0   22:09.61        
 96 Michael Ricardo           10 Massapequa              7:08.1   22:10.01        
 97 Nick O''Leary             10 East Meadow             7:08.2   22:10.28        
 98 Jack Rhein                12 Farmingdale             7:09.2   22:13.19   47   
 99 Troy Behar                12 Farmingdale             7:09.7   22:14.86   48   
100 Ryan Prince                9 Long Beach              7:10.0   22:15.79        
101 Jake Augello               9 Massapequa              7:10.2   22:16.39        
102 Stephen Gilmartin         11 Massapequa              7:11.1   22:19.14        
103 Hunter Alfano              9 Port Washington         7:11.2   22:19.43        
104 jarret kim                10 Plainview Kennedy       7:11.7   22:21.04   49   
105 Mitchell Klee             12 Port Washington         7:13.0   22:25.27        
106 Tim Cassella              10 MacArthur               7:13.9   22:28.07        
107 Antonio Sottile            9 Port Washington         7:14.6   22:30.10        
108 Watson Baek               10 Herricks                7:15.2   22:31.87   50   
109 Zhaire Felton              9 East Meadow             7:15.3   22:32.29        
110 William Pyun               9 Great Neck South        7:16.8   22:36.82        
111 Benjamin Knigin            9 Calhoun                 7:17.3   22:38.39        
112 Wilson Velasco            12 Port Washington         7:17.6   22:39.30        
113 Brandon O''Neill           9 Port Washington         7:17.7   22:39.84        
114 Ryan Schneebaum           12 East Meadow             7:19.4   22:45.09        
115 Jordan Liao               10 Herricks                7:20.8   22:49.53   51   
116 Ivan Lee                   9 Herricks                7:22.1   22:53.40   52   
117 Ben Fitzgerald            10 Farmingdale             7:22.6   22:54.86   53   
118 Steven Reale               9 Herricks                7:24.1   22:59.78   54   
119 Eric Chen                 12 East Meadow             7:24.3   23:00.13        
120 Jack Olson                 9 East Meadow             7:24.7   23:01.60        
121 Zachary Gitlin            12 Port Washington         7:25.0   23:02.56        
122 Adam Akselrod             10 East Meadow             7:25.5   23:04.06        
123 Ian Levine                10 Port Washington         7:25.6   23:04.32        
124 Dylan Kaplan               9 East Meadow             7:25.9   23:05.19        
125 Harrison Owens            12 Port Washington         7:27.0   23:08.67        
126 Matt Temkin               12 Plainview Kennedy       7:27.1   23:08.99        
127 Xavior Lotwis              9 Baldwin                 7:30.3   23:18.95        
128 Kabeera Singh             12 Port Washington         7:30.6   23:19.67        
129 Nick Chan                  9 Syosset                 7:30.8   23:20.37        
130 Chris Leon                 9 Farmingdale             7:32.5   23:25.58        
131 Griffin Maskell            9 Syosset                 7:32.5   23:25.85        
132 Kevin Chan                11 Herricks                7:33.7   23:29.59   55   
133 Josh Behar                 9 Farmingdale             7:34.1   23:30.70        
134 Quinn Giblin               9 East Meadow             7:34.5   23:31.95        
135 Joseph Lee                10 Calhoun                 7:35.1   23:33.93        
136 Jeremy Hakimi              9 Plainview Kennedy       7:35.2   23:34.22        
137 Brendan Meaney             9 Massapequa              7:36.9   23:39.37        
138 Frank Vereline            12 Farmingdale             7:38.3   23:43.72        
139 Riley Gillman             12 Plainview Kennedy       7:38.4   23:44.11        
140 Benjamin Bass             12 Plainview Kennedy       7:40.4   23:50.38        
141 Ethan Wofse               10 Port Washington         7:41.4   23:53.46        
142 Jayden Simpson            10 Baldwin                 7:43.8   24:00.76        
143 Jonathan Tom               9 Plainview Kennedy       7:43.9   24:01.27        
144 Jason Kaplan              12 East Meadow             7:44.7   24:03.77        
145 Logan Beringer            10 Farmingdale             7:45.3   24:05.45        
146 Matthew Sidlewicz          9 Calhoun                 7:46.5   24:09.17        
147 Kabir Chatrath             9 Port Washington         7:46.7   24:09.93        
148 Benjamin Turner            9 Calhoun                 7:47.2   24:11.43        
149 Mathew Pietranello        12 Calhoun                 7:47.5   24:12.24        
150 Ben Borsykowsky           10 Herricks                7:48.1   24:14.29   56   
151 Barauch Avshalumov        10 Calhoun                 7:48.5   24:15.40        
152 Timothy Rogers             9 Massapequa              7:49.3   24:17.78        
153 Rupesh Vasanthakumar       9 Port Washington         7:52.4   24:27.43        
154 Matthew Beadle            11 Massapequa              8:02.6   24:59.37        
155 Chris Bruno               10 Farmingdale             8:05.3   25:07.73        
156 Josiah Sergeant            9 Long Beach              8:06.3   25:10.68        
157 David Soffer               9 Plainview Kennedy       8:08.1   25:16.21        
158 Rana Igra                  9 East Meadow             8:09.1   25:19.39        
159 Christopher Koshy          9 Great Neck South        8:10.4   25:23.60        
160 Craig Birk                 9 Plainview Kennedy       8:15.8   25:40.37        
161 Aaron Rabinowitz           9 Plainview Kennedy       8:16.4   25:42.14        
162 Nicholas Banz             10 Farmingdale             8:25.1   26:09.20        
163 Stephen Harran            10 Hicksville              8:26.0   26:11.87        
164 Ashay Shah                 9 Herricks                8:30.0   26:24.28        
165 Sean Gowen                 9 Massapequa              8:30.9   26:27.10        
166 Sean Erfan                10 Syosset                 8:33.7   26:35.96        
167 Jack Scanlan              11 Farmingdale             8:47.6   27:19.04        
168 Jason Chung                9 Farmingdale             8:47.8   27:19.80        
169 Anthony Matheis            9 Farmingdale             8:49.4   27:24.66        
170 Dillon Amenn              10 MacArthur               8:51.7   27:31.73        
171 Mathew Liao               10 Herricks                8:59.9   27:57.39        
172 Jonathan Hinojosa          9 Mepham                  9:01.7   28:02.86        
173 Tyler Mora                 9 Mepham                  9:14.6   28:42.97        
174 Joe Napolatano            11 Long Beach              9:17.7   28:52.64        
175 Richard Flores             9 Mepham                  9:27.4   29:22.76        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Syosset                      22    1    3    5    6    7   10   11           
      Total Time:  1:33:07.85                                                     
         Average:    18:37.57                                                     
   2 Port Washington              54    2    8   12   15   17   20   25           
      Total Time:  1:34:53.64                                                     
         Average:    18:58.73                                                     
   3 East Meadow                  77    4    9   19   21   24   28   31           
      Total Time:  1:36:30.11                                                     
         Average:    19:18.03                                                     
   4 Massapequa                   93   14   16   18   22   23   34   37           
      Total Time:  1:37:21.61                                                     
         Average:    19:28.32                                                     
   5 Calhoun                     128   13   26   27   30   32   33   42           
      Total Time:  1:39:34.58                                                     
         Average:    19:54.92                                                     
   6 Plainview Kennedy           191   29   38   40   41   43   46   49           
      Total Time:  1:43:57.95                                                     
         Average:    20:47.59                                                     
   7 Farmingdale                 211   36   39   44   45   47   48   53           
      Total Time:  1:46:25.88                                                     
         Average:    21:17.18                                                     
   8 Herricks                    242   35   50   51   52   54   55   56           
      Total Time:  1:51:44.01                                                     
         Average:    22:20.81 





Event 5  Boys 5k Run CC Varsity 2
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 David Durdaller           12 Hewlett                 5:21.8   16:39.72    1   
  2 Grant Krawiec             12 Garden City             5:26.5   16:54.11    2   
  3 Daniel Maass              12 Manhasset HS            5:26.5   16:54.35    3   
  4 Scott Henneberger         12 Garden City             5:29.0   17:01.89    4   
  5 Elijah Yeroushalmi        11 Roslyn                  5:31.3   17:09.07    5   
  6 Daniel O''Neill           11 Manhasset HS            5:31.9   17:11.09    6   
  7 Kealan Mullally           11 Garden City             5:32.5   17:12.94    7   
  8 Timothy Fruhauf           12 Manhasset HS            5:32.6   17:13.27    8   
  9 Jan Kaluta                12 Great Neck North        5:34.7   17:19.74    9   
 10 Thomas Burfeind           11 North Shore             5:35.4   17:21.91   10   
 11 Carson Paradis            11 North Shore             5:36.2   17:24.26   11   
 12 Hazen Hildebolt           12 Manhasset HS            5:37.2   17:27.49   12   
 13 Kevin Larkin              11 North Shore             5:37.3   17:27.77   13   
 14 Daniel Giron              12 Hewlett                 5:37.4   17:28.01   14   
 15 Chris Goldstein           10 South Side              5:38.0   17:30.06   15   
 16 Matthew Kiley             12 Manhasset HS            5:38.7   17:32.11   16   
 17 Rahul Maharjan            11 Sewanhaka               5:40.5   17:37.84   17   
 18 Sam Sturge                 9 North Shore             5:40.6   17:38.13   18   
 19 Jack Lasalla              12 Garden City             5:40.8   17:38.63   19   
 20 Sam Rosencrans            11 North Shore             5:41.0   17:39.28   20   
 21 Alexander Niyazov         11 Hewlett                 5:41.7   17:41.60   21   
 22 Charles Ohanian           12 South Side              5:42.5   17:44.10   22   
 23 Lucas Maley               11 Manhasset HS            5:44.0   17:48.74   23   
 24 Brendan Conniff           10 Manhasset HS            5:44.8   17:51.17   24   
 25 Kieran Fink               10 Manhasset HS            5:45.2   17:52.41        
 26 Brandon Schoen            11 Roslyn                  5:45.7   17:53.81   25   
 27 Kenneth Proccaci          11 Carey                   5:46.6   17:56.75        
 28 Sean Balakhanei           12 Roslyn                  5:48.1   18:01.28   26   
 29 Alexander Mejia           11 Garden City             5:48.5   18:02.73   27   
 30 Max Baggett               11 Jericho                 5:49.6   18:06.00   28   
 31 Michael Yarrington        12 Manhasset HS            5:49.9   18:06.99        
 32 Ayden Morales             11 Bethpage                5:53.3   18:17.66   29   
 33 Kieran Cook               10 South Side              5:53.4   18:17.97   30   
 34 Brian Clark               12 Bethpage                5:53.5   18:18.23   31   
 35 Max Craven                11 Manhasset HS            5:53.6   18:18.47        
 36 Jaden Byrne               10 Division Avenue         5:54.4   18:20.89   32   
 37 Robert Casey              10 South Side              5:55.1   18:23.02   33   
 38 Daniel Sedgh              12 Great Neck North        5:55.6   18:24.77   34   
 39 James Alberella           12 South Side              5:58.1   18:32.53   35   
 40 Emmett Conway             12 VS Central              5:58.6   18:34.08   36   
 41 Jack Schmalzle            10 Roslyn                  5:59.2   18:35.97   37   
 42 GianLuca Berganza         10 Roslyn                  6:00.1   18:38.50   38   
 43 Julian Jimenez            12 Division Avenue         6:04.3   18:51.80   39   
 44 Matthew Sheehan           11 Bethpage                6:05.2   18:54.51   40   
 45 John Sprufero             12 Garden City             6:05.4   18:55.09   41   
 46 Henry Yu                  11 Roslyn                  6:05.8   18:56.26   42   
 47 Joedell Bastien           12 VS Central              6:06.5   18:58.51   43   
 48 Leo Benaharon              8 Roslyn                  6:06.8   18:59.61   44   
 49 Warren Pershad            10 VS Central              6:08.1   19:03.55   45   
 50 Jack Feinberg             10 Roslyn                  6:10.0   19:09.49        
 51 Scott Levy                11 Great Neck North        6:10.1   19:09.76   46   
 52 Brendan Cucuzza           10 Roslyn                  6:10.2   19:10.04        
 53 Alexander Kasper          10 Jericho                 6:11.2   19:13.19   47   
 54 Eamon Esposito            12 North Shore             6:11.5   19:14.17   48   
 55 Alex Feldman              11 Jfk Bellmore            6:12.1   19:16.09   49   
 56 Alex Colletti              9 Garden City             6:12.4   19:16.78   50   
 57 Raymond Burgos            10 Sewanhaka               6:12.5   19:17.08   51   
 58 Roberto Milan             12 South Side              6:15.0   19:25.03   52   
 59 Gabriel Aguilar            9 Division Avenue         6:15.3   19:25.73   53   
 60 Josh Garelle               9 South Side              6:15.6   19:26.69   54   
 61 Finn Maier                10 South Side              6:16.2   19:28.65        
 62 Aadarsh Yagnik            11 Jericho                 6:16.5   19:29.71   55   
 63 Barry Zhang               11 Jericho                 6:16.7   19:30.08   56   
 64 Liam Nacinovich           10 North Shore             6:17.4   19:32.40   57   
 65 Mason Ferraro             12 Jfk Bellmore            6:17.5   19:32.69   58   
 66 Ryan Bruce                12 Hewlett                 6:18.4   19:35.54   59   
 67 Nicolas Ragas             11 Garden City             6:18.5   19:35.86        
 68 Daniel Butt                9 Garden City             6:19.9   19:40.31        
 69 Christopher Prainito      10 Jfk Bellmore            6:20.7   19:42.51   60   
 70 Alex Dones                10 New Hyde Park           6:22.6   19:48.48   61   
 71 Richard Verbouwens        10 Bethpage                6:23.7   19:51.87   62   
 72 Eli Pullaro               12 South Side              6:25.1   19:56.40        
 73 Nicholas Trerrotola       11 Plainedge               6:25.7   19:58.04   63   
 74 Roy Longarzo              10 VS Central              6:27.5   20:03.87   64   
 75 Daniel Gassenhiemer       10 Jericho                 6:30.6   20:13.34   65   
 76 Brandon Tso               12 Jericho                 6:33.7   20:23.18   66   
 77 Colin Asher                9 Great Neck North        6:34.0   20:24.11   67   
 78 dylan norrby              11 Sewanhaka               6:34.9   20:26.62   68   
 79 Bryan Lo                  12 New Hyde Park           6:35.5   20:28.55   69   
 80 Mamadou Sakho             12 VS Central              6:36.4   20:31.43   70   
 81 Kevin Valencia            12 North Shore             6:37.2   20:33.87        
 82 Jake Cavalli              11 Carey                   6:37.9   20:36.04        
 83 Andrew Holtzman           10 Garden City             6:38.7   20:38.46        
 84 Steven Bailey             12 Glen Cove               6:39.4   20:40.87        
 85 Brandon Munroe            10 VS Central              6:39.8   20:42.14   71   
 86 David Margarin            11 VS Central              6:41.1   20:46.04   72   
 87 Benjamin Marlowe           9 Division Avenue         6:41.4   20:46.87   73   
 88 Kai Rodger                10 Jfk Bellmore            6:42.0   20:48.82   74   
 89 Brendan McMorrow           9 Bethpage                6:43.9   20:54.61   75   
 90 Omari Chan                12 VS Central              6:49.3   21:11.51        
 91 Jared Astrof              11 Great Neck North        6:50.2   21:14.30   76   
 92 Michael Whitney           12 Division Avenue         6:50.9   21:16.45   77   
 93 Pietraniello Michael      10 Division Avenue         6:53.4   21:24.18   78   
 94 Samuel Anglim             12 Plainedge               6:53.8   21:25.55   79   
 95 Christopher O''Connor     12 Plainedge               6:56.1   21:32.63   80   
 96 Jason Suh                 12 Jericho                 6:57.1   21:35.64   81   
 97 Joshuah Joseph            12 VS Central              6:57.6   21:37.17        
 98 Luke Markovina            12 Jericho                 6:57.7   21:37.54        
 99 Jerry Zhao                 9 Jericho                 6:59.5   21:43.27        
100 Mathias Cho               12 Hewlett                 7:03.7   21:56.31   82   
101 Anthony Guillen           11 Glen Cove               7:04.1   21:57.49        
102 Brandon Root              11 Jfk Bellmore            7:04.8   21:59.56   83   
103 Luke Jacob                 9 New Hyde Park           7:05.5   22:01.94   84   
104 Ben Lomot                 10 South Side              7:05.6   22:02.20        
105 Joshua Baer               11 Division Avenue         7:06.7   22:05.68   85   
106 Andy Mandolese            11 Bethpage                7:06.8   22:05.95   86   
107 Nicolas Carlino           12 Jfk Bellmore            7:08.2   22:10.13   87   
108 Edler Augustin            12 VS Central              7:09.0   22:12.64        
109 Nicholas Parpan           11 Plainedge               7:09.6   22:14.45   88   
110 James Guida               10 Jfk Bellmore            7:10.0   22:15.92   89   
111 Franklin Zha               9 Jericho                 7:20.1   22:47.23        
112 Michael Guglielmo         12 Sewanhaka               7:21.3   22:50.86   90   
113 Michael Ciuffo            12 Plainedge               7:21.8   22:52.59   91   
114 Isaiah Folkes             11 Plainedge               7:22.4   22:54.42   92   
115 Andrew Klingele           12 Glen Cove               7:24.9   23:02.04        
116 Izhaan Ahmed               9 New Hyde Park           7:36.4   23:37.82   93   
117 Alexander De La Rosa      11 Division Avenue         7:40.4   23:50.38        
118 Matthew McManus           10 Bethpage                7:40.9   23:51.88   94   
119 Dillan Powell             10 Sewanhaka               7:47.1   24:10.95   95   
120 Nicholas Sardes            9 Carey                   7:49.9   24:19.72        
121 Juha Yoon                 12 Great Neck North        7:55.2   24:36.20   96   
122 Nikson Alex                9 New Hyde Park           8:01.9   24:56.95   97   
123 Evan Ng                   11 Bethpage                8:31.0   26:27.55        
124 Joseph D''Arrigo           9 Bethpage                8:33.4   26:34.84        
125 Oscar Bran                10 Division Avenue         8:53.2   27:36.56        
126 Thomas Novello            10 Carey                   9:18.7   28:55.72        
127 Connor Artz                9 Plainedge              11:28.1   35:37.77   98   
128 Nicolai Glouchkov         11 Glen Cove              11:30.8   35:46.00        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Manhasset HS                 45    3    6    8   12   16   23   24           
      Total Time:  1:26:18.31                                                     
         Average:    17:15.67                                                     
   2 Garden City                  59    2    4    7   19   27   41   50           
      Total Time:  1:26:50.30                                                     
         Average:    17:22.06                                                     
   3 North Shore                  72   10   11   13   18   20   48   57           
      Total Time:  1:27:31.35                                                     
         Average:    17:30.27                                                     
   4 Roslyn                      131    5   25   26   37   38   42   44           
      Total Time:  1:30:18.63                                                     
         Average:    18:03.73                                                     
   5 South Side                  135   15   22   30   33   35   52   54           
      Total Time:  1:30:27.69                                                     
         Average:    18:05.54                                                     
   6 Hewlett                     177    1   14   21   59   82                     
      Total Time:  1:33:21.18                                                     
         Average:    18:40.24                                                     
   7 Great Neck North            232    9   34   46   67   76   96                
      Total Time:  1:36:32.68                                                     
         Average:    19:18.54                                                     
   8 Bethpage                    237   29   31   40   62   75   86   94           
      Total Time:  1:36:16.88                                                     
         Average:    19:15.38                                                     
   9 Jericho                     251   28   47   55   56   65   66   81           
      Total Time:  1:36:32.32                                                     
         Average:    19:18.47                                                     
  10 VS Central                  258   36   43   45   64   70   71   72           
      Total Time:  1:37:11.44                                                     
         Average:    19:26.29                                                     
  11 Division Avenue             274   32   39   53   73   77   78   85           
      Total Time:  1:38:41.74                                                     
         Average:    19:44.35                                                     
  12 Sewanhaka                   321   17   51   68   90   95                     
      Total Time:  1:44:23.35                                                     
         Average:    20:52.67                                                     
  13 Jfk Bellmore                324   49   58   60   74   83   87   89           
      Total Time:  1:41:19.67                                                     
         Average:    20:15.94                                                     
  14 Plainedge                   401   63   79   80   88   91   92   98           
      Total Time:  1:48:03.26                                                     
         Average:    21:36.66                                                     
  15 New Hyde Park               404   61   69   84   93   97                     
      Total Time:  1:50:53.74                                                     
         Average:    22:10.75 





Event 7  Boys 5k Run CC Open 2
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Patrick Boyle             12 Manhasset HS            5:58.5   18:33.67    1   
  2 Justin Oh                 11 Manhasset HS            6:00.4   18:39.57    2   
  3 Cody Stefan               11 Manhasset HS            6:04.2   18:51.33    3   
  4 Ryan Derasse              10 Manhasset HS            6:06.1   18:57.33    4   
  5 Paul Park                  9 Manhasset HS            6:09.1   19:06.67    5   
  6 Jason Wu                  11 Manhasset HS            6:10.6   19:11.18    6   
  7 Patrick Adams             10 Garden City             6:15.4   19:26.08    7   
  8 Antonio Giammarino        12 Roslyn                  6:15.7   19:27.07    8   
  9 Stanley Kong              10 Manhasset HS            6:18.3   19:35.32    9   
 10 Alex Schlaefer            12 Manhasset HS            6:19.1   19:37.77        
 11 Jilles Huinink             9 Manhasset HS            6:20.4   19:41.68        
 12 Fletcher Wilson           11 Manhasset HS            6:20.6   19:42.36        
 13 David DeBiasi             11 Manhasset HS            6:23.7   19:52.00        
 14 Nicholas McNulty          11 Manhasset HS            6:23.9   19:52.54        
 15 Andrew Louie              11 Manhasset HS            6:24.0   19:53.04        
 16 Max Sclafani              10 Garden City             6:25.1   19:56.23   10   
 17 Gavin Glasco               9 Roslyn                  6:26.6   20:00.85   11   
 18 Noah Hutchinson            9 Roslyn                  6:27.3   20:03.10   12   
 19 JT Devine                 12 South Side              6:29.1   20:08.61        
 20 Sam Balakhanei             9 Roslyn                  6:29.2   20:08.94   13   
 21 William Godfrey           10 Manhasset HS            6:30.7   20:13.75        
 22 Zac Sullivan              11 North Shore             6:32.1   20:18.16   14   
 23 James Kinloch              9 Manhasset HS            6:33.0   20:20.77        
 24 Jack Brown                 9 South Side              6:35.1   20:27.40        
 25 aaron Ohebshalom          10 Great Neck North        6:35.6   20:28.84        
 26 Theofani Baktidy          10 Manhasset HS            6:35.9   20:29.91        
 27 Connor Gibbons             9 Manhasset HS            6:36.4   20:31.43        
 28 Max Fuentes               10 South Side              6:37.3   20:34.17        
 29 Matthew Voynovich          9 Roslyn                  6:37.7   20:35.39   15   
 30 Jonathan Elkowitz         12 Roslyn                  6:38.0   20:36.47   16   
 31 Devin Kantu               10 Manhasset HS            6:39.8   20:42.07        
 32 Dylan McDonald            12 Garden City             6:42.4   20:50.16   17   
 33 Michael Morra             10 North Shore             6:43.1   20:52.24   18   
 34 Ryan Kolin                10 Manhasset HS            6:44.1   20:55.32        
 35 Quinn''C Nesbit           12 VS Central              6:47.2   21:04.99   19   
 36 Brian Finlay              10 Manhasset HS            6:48.2   21:07.98        
 37 Christopher Coyle         11 Garden City             6:48.9   21:10.25   20   
 38 Niko Pamas                10 Garden City             6:50.6   21:15.63   21   
 39 Adam Ochoa                 9 Roslyn                  6:54.6   21:27.90   22   
 40 Daniel Rosenthal          10 Jericho                 6:55.3   21:30.05   23   
 41 Thomas Crowe              10 Garden City             6:55.8   21:31.63   24   
 42 Reed Abramson              9 Roslyn                  6:56.0   21:32.37        
 43 Ethan Fichtl               9 North Shore             6:57.2   21:36.17   25   
 44 Ryan Hiew                 10 Jericho                 6:58.2   21:39.30   26   
 45 Andrew Lee                10 Jericho                 6:58.7   21:40.69   27   
 46 Alexander Demetriades      9 Manhasset HS            6:59.2   21:42.39        
 47 Jack Zorn                 10 North Shore             6:59.3   21:42.65   28   
 48 Asim Bacchus              11 VS Central              7:00.0   21:44.74   29   
 49 Brian Noone                9 Manhasset HS            7:00.2   21:45.24        
 50 Aviv Fedida               11 Roslyn                  7:00.4   21:45.90        
 51 Andrew Pena               10 VS Central              7:00.8   21:47.23   30   
 52 Jack Duncan               11 South Side              7:01.9   21:50.53        
 53 Parker Goldberg            9 Roslyn                  7:03.9   21:57.00        
 54 Miguel Santos             11 Garden City             7:04.1   21:57.59   31   
 55 Brian Li                  11 Manhasset HS            7:04.2   21:57.88        
 56 Matthew Johnston           9 Manhasset HS            7:04.3   21:58.21        
 57 Andrew Li                  9 Jericho                 7:04.9   21:59.84   32   
 58 Daniel Czechowski         10 Roslyn                  7:05.4   22:01.52        
 59 Collin Murphy             11 North Shore             7:05.6   22:02.11   33   
 60 Manuel Delgado            10 Roslyn                  7:06.4   22:04.53        
 61 Rich Hu                   10 Jericho                 7:06.8   22:05.96   34   
 62 Simon Lee                 11 Jericho                 7:08.8   22:12.10   35   
 63 Andrew Leong               9 Jericho                 7:09.6   22:14.57   36   
 64 Enson Pan                  9 Jericho                 7:10.4   22:17.10        
 65 Bradley Ohebshalom         9 Great Neck North        7:14.3   22:29.29        
 66 Brady Wagner              11 North Shore             7:16.8   22:37.09   37   
 67 Ryan Alvaranga             9 VS Central              7:18.6   22:42.64   38   
 68 Jordan Mollick            10 Jericho                 7:19.4   22:45.00        
 69 Jack LaSalle              12 Manhasset HS            7:20.0   22:46.81        
 70 Ben Pinkus                 9 Hewlett                 7:20.8   22:49.31        
 71 Sebastian Plaza           10 Roslyn                  7:21.8   22:52.33        
 72 Ben Veneziano              9 Roslyn                  7:22.7   22:55.17        
 73 Lucas Rose                10 Garden City             7:23.5   22:57.71        
 74 Harry Gerber               9 Roslyn                  7:23.6   22:58.01        
 75 Niv Levy                   9 Roslyn                  7:24.6   23:01.14        
 76 Nicolas Tineo             10 VS Central              7:24.9   23:01.99   39   
 77 Charles Kruger             9 Jericho                 7:25.6   23:04.27        
 78 David Driscoll            10 VS Central              7:26.2   23:06.21   40   
 79 Wilson Li                  9 Jericho                 7:32.7   23:26.23        
 80 Antony Makaveyev           9 Hewlett                 7:33.2   23:27.79        
 81 AJ Gambino                10 Garden City             7:35.7   23:35.55        
 82 Ciaran Palma               9 Great Neck North        7:35.7   23:35.80        
 83 Kevin Carratu             12 Manhasset HS            7:35.8   23:36.07        
 84 William Hu                11 Jericho                 7:38.3   23:43.88        
 85 Caleb Loring              11 North Shore             7:40.4   23:50.27   41   
 86 Elliott Rendon            12 VS Central              7:43.0   23:58.27   42   
 87 Andrew Cheung             10 Jericho                 7:45.1   24:04.88        
 88 Anthony Raspantini         9 Roslyn                  7:45.7   24:06.82        
 89 Bryan Francese             9 VS Central              7:46.6   24:09.44        
 90 Steven Scricca             9 Garden City             7:47.9   24:13.60        
 91 Dean Ratner                9 Roslyn                  7:48.9   24:16.66        
 92 Daniel Malayeri           10 Roslyn                  7:49.4   24:18.34        
 93 Yikang Li                  9 Great Neck North        7:57.0   24:41.75        
 94 Liam Komatsu              10 Jericho                 7:57.7   24:44.08        
 95 Daniel You                11 Jericho                 7:59.0   24:48.09        
 96 Noel Ortega               10 VS Central              8:01.7   24:56.39        
 97 Christopher Meyer         10 VS Central              8:08.5   25:17.69        
 98 Dylan Lambert              9 Division Avenue         8:10.2   25:22.73        
 99 Aidan Orr                 10 Jfk Bellmore            8:10.7   25:24.29        
100 Nicholas Petruso          11 Manhasset HS            8:11.7   25:27.64        
101 Timothy McCarthy           9 Garden City             8:12.2   25:28.97        
102 Zain Shaikh               10 VS Central              8:12.4   25:29.61        
103 Andy Zhang                12 Jfk Bellmore            8:13.2   25:32.29        
104 Justin Polanco            10 Jfk Bellmore            8:14.3   25:35.57        
105 Michael Wakeham            9 Garden City             8:15.3   25:38.63        
106 Caden Chen                 9 Jericho                 8:29.4   26:22.62        
107 Max Grossberg             12 Roslyn                  8:33.7   26:36.01        
108 Aidan Eckfeldt             9 Roslyn                  8:34.0   26:36.73        
109 Jonah Katz                 9 Hewlett                 8:46.4   27:15.39        
110 Eric Rogers                9 Jfk Bellmore            8:49.2   27:23.98        
111 Ray Principe               9 Jericho                 8:53.3   27:36.79        
112 Aaron Bhavnani            10 Jericho                 9:15.7   28:46.47        
113 Krish Arora                9 Roslyn                  9:29.1   29:28.00        
114 Raymond Ye                11 Manhasset HS            9:39.5   30:00.45        
115 Conor Slevin              12 Manhasset HS            9:39.6   30:00.72        
116 Brandon Harrison          10 Division Avenue         9:45.4   30:18.69        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Manhasset HS                 15    1    2    3    4    5    6    9           
      Total Time:  1:34:08.57                                                     
         Average:    18:49.72                                                     
   2 Roslyn                       59    8   11   12   13   15   16   22           
      Total Time:  1:40:15.35                                                     
         Average:    20:03.07                                                     
   3 Garden City                  75    7   10   17   20   21   24   31           
      Total Time:  1:42:38.35                                                     
         Average:    20:31.67                                                     
   4 North Shore                 118   14   18   25   28   33   37   41           
      Total Time:  1:46:31.33                                                     
         Average:    21:18.27                                                     
   5 Jericho                     142   23   26   27   32   34   35   36           
      Total Time:  1:48:55.84                                                     
         Average:    21:47.17                                                     
   6 VS Central                  155   19   29   30   38   39   40   42           
      Total Time:  1:50:21.59                                                     
         Average:    22:04.32 
 


Event 9  Boys 5k Run CC Varsity 3
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Jason Linzer              12 Seaford                 5:11.6   16:07.84    1   
  2 Matt Zerbarini            11 Island Trees            5:33.5   17:15.87    2   
  3 Christian Cicilia         12 VS North                5:36.3   17:24.78    3   
  4 Allison Munro             12 Seaford                 5:37.2   17:27.65    4   
  5 Nick Tardugno             11 Oyster Bay              5:41.5   17:40.76    5   
  6 Aiden Watson              11 Island Trees            5:43.2   17:46.23    6   
  7 Nadeem Al-okla            11 Wheatley                5:44.2   17:49.31    7   
  8 Joe Randazzo              12 Seaford                 5:44.8   17:51.27    8   
  9 Riley Keffer              11 Oyster Bay              5:46.4   17:56.00    9   
 10 Scott Schmuck             10 Wheatley                5:49.6   18:06.04   10   
 11 Zachary Ragozino          11 Friends Academy         5:50.3   18:08.31   11   
 12 Evan Miller               12 VS South                5:51.8   18:12.91        
 13 Izzy Silver               11 Oyster Bay              5:52.0   18:13.41   12   
 14 Jack Schwabe              10 VS North                5:53.1   18:16.96   13   
 15 Jake Cresser              11 VS North                5:54.4   18:20.95   14   
 16 Justin Ortiz              12 Island Trees            5:56.2   18:26.44   15   
 17 Honor Scorzelli           10 Locust Valley           5:56.4   18:27.12   16   
 18 Matt Marrone              12 VS North                5:57.6   18:30.83   17   
 19 Justin Gulbin             12 Oyster Bay              5:59.0   18:35.38   18   
 20 Christopher Ramirez       11 Clarke                  5:59.7   18:37.43   19   
 21 Ryan McClernon            11 Seaford                 6:00.6   18:40.11   20   
 22 Myles Munro                7 Seaford                 6:00.7   18:40.50   21   
 23 Matthew Leo               11 VS North                6:01.9   18:44.19   22   
 24 Thomas Siatsis            10 VS North                6:02.5   18:46.15   23   
 25 Dylan Esquivel            11 Island Trees            6:03.0   18:47.65   24   
 26 Joshua Sandoval           11 Mineola                 6:03.8   18:50.00   25   
 27 Luke Gaudet                9 Lynbrook                6:04.9   18:53.51   26   
 28 Carsen Kirchner            9 Csh                     6:05.4   18:55.17   27   
 29 William Capone            11 Oyster Bay              6:06.8   18:59.59   28   
 30 Ben Stiehl                10 Mineola                 6:08.5   19:04.69   29   
 31 Justin Reisert            12 Wantagh                 6:09.0   19:06.24   30   
 32 Ryan Faude                11 Clarke                  6:09.4   19:07.52   31   
 33 Kenny He                  10 Clarke                  6:09.6   19:08.05   32   
 34 John Schmuck              11 Carle Place             6:10.2   19:10.01        
 35 Nolan Sweeney             12 Oyster Bay              6:10.9   19:12.30   33   
 36 Benjamin Dammers          10 Island Trees            6:11.3   19:13.51   34   
 37 Mathew Hyde               11 Floral Park             6:11.7   19:14.78   35   
 38 David Cohen               11 Oyster Bay              6:11.9   19:15.36   36   
 39 Sam Moritz                12 Wantagh                 6:14.4   19:22.97   37   
 40 Mario Reyes               10 Carle Place             6:14.7   19:23.89        
 41 Brandon Decarolis         12 Oyster Bay              6:16.1   19:28.29        
 42 Jack Hollywood             9 Clarke                  6:16.3   19:28.87   38   
 43 Michael Edgar             10 Csh                     6:18.0   19:34.40   39   
 44 Steven Chale              12 Locust Valley           6:18.8   19:36.81   40   
 45 Jaden Sampson             10 VS South                6:19.2   19:38.10        
 46 Aidan Oneil               12 West Hemp               6:19.4   19:38.70   41   
 47 Michael Silverman         12 Wantagh                 6:20.2   19:41.15   42   
 48 Dominic Miele             11 Lynbrook                6:20.4   19:41.77   43   
 49 Christopher Gregory       11 Clarke                  6:20.7   19:42.78   44   
 50 Max Cortes                 9 Lynbrook                6:21.2   19:44.11   45   
 51 Jeremy Callahan           11 Lynbrook                6:21.7   19:45.66   46   
 52 Eriks Zamurs              12 Locust Valley           6:23.5   19:51.20   47   
 53 Ben Little                10 Locust Valley           6:23.7   19:51.98   48   
 54 Matthew Drago             12 Wantagh                 6:24.2   19:53.46   49   
 55 Chris Bonilla             11 Lawrence                6:24.3   19:53.91   50   
 56 Andrew Director           10 Lynbrook                6:25.6   19:57.78   51   
 57 Michael Hartmann          10 Wantagh                 6:26.0   19:59.08   52   
 58 Matthew Murphy            12 Oyster Bay              6:26.1   19:59.51        
 59 Zachary Bennardo          12 Csh                     6:26.3   20:00.01   53   
 60 Daniel Beckworth          10 Clarke                  6:26.6   20:00.97   54   
 61 Yanjun Lin                10 Wheatley                6:26.7   20:01.29   55   
 62 Bryan Schmuck             10 Wheatley                6:26.8   20:01.55   56   
 63 Marcus Pomales            12 Carle Place             6:29.7   20:10.69        
 64 Conall Maloney            12 Lynbrook                6:31.5   20:16.31   57   
 65 Joshua Osae               10 VS South                6:32.0   20:17.83        
 66 Jhonatan Marroquin        11 Lawrence                6:32.1   20:18.12   58   
 67 AJ Henriques              11 Mineola                 6:32.6   20:19.66   59   
 68 Mike Forte                10 Locust Valley           6:32.7   20:20.01   60   
 69 Eric Anderson             11 West Hemp               6:34.6   20:25.91   61   
 70 Marco McCormack           11 Locust Valley           6:35.1   20:27.43   62   
 71 Michael McCoy             10 Csh                     6:35.2   20:27.73   63   
 72 Barlin Singh              11 Floral Park             6:35.5   20:28.79   64   
 73 Douglas Burgess           11 West Hemp               6:35.8   20:29.58   65   
 74 Cole Morgenlander         10 Lynbrook                6:37.3   20:34.34   66   
 75 Quinn McLaughlin          10 Friends Academy         6:38.6   20:38.34   67   
 76 Craig Papajohn            10 VS North                6:40.5   20:44.25   68   
 77 Joe Farrell               11 Mineola                 6:41.1   20:46.12   69   
 78 Michael Sensale           12 Friends Academy         6:41.3   20:46.58   70   
 79 Andrew Escorcia           11 Mineola                 6:42.1   20:49.19   71   
 80 Justin Corabi             10 Wantagh                 6:43.2   20:52.53   72   
 81 Declan Brady              10 Wheatley                6:44.0   20:54.92   73   
 82 Anthony Leva               9 Wheatley                6:44.2   20:55.74   74   
 83 Teddy Koutsoftus          12 Wheatley                6:44.9   20:57.83   75   
 84 Bryan Dasilva             11 Mineola                 6:45.4   20:59.37   76   
 85 Nick Gerbi                10 Lynbrook                6:46.8   21:03.72        
 86 Athanasios Bubulini       13 Locust Valley           6:47.1   21:04.64   77   
 87 John Eagle                10 Seaford                 6:49.4   21:11.81   78   
 88 Aidan Smithwick           12 Lynbrook                6:50.1   21:13.94        
 89 Ryan Miller                9 Wantagh                 6:50.4   21:14.78   79   
 90 Joe Tudisco               10 West Hemp               6:52.1   21:20.08   80   
 91 Max Reilly                 9 Island Trees            6:53.1   21:23.34   81   
 92 Patrick Barerra           10 Wheatley                6:53.4   21:24.24        
 93 Jackson Palmer            10 Locust Valley           6:54.2   21:26.58        
 94 Michael Montanile         11 Wantagh                 6:54.7   21:28.26        
 95 Ethan Labelson            10 Friends Academy         6:54.8   21:28.54   82   
 96 Miles Stump               10 Clarke                  6:55.5   21:30.69   83   
 97 Tristen Silverstein       10 Seaford                 6:56.2   21:32.84   84   
 98 Brian Marcia               9 East Rockaway           6:56.3   21:33.14   85   
 99 Said Reyes                10 Clarke                  6:57.1   21:35.60        
100 Liam O''Neill             10 East Rockaway           6:57.6   21:37.34   86   
101 Ryan Ji                   11 Clarke                  7:01.4   21:48.95        
102 Adrian Papaleo             9 Csh                     7:01.6   21:49.72   87   
103 Dylan Stalter             10 Lynbrook                7:02.8   21:53.36        
104 Quinn Dougherty            9 Friends Academy         7:03.5   21:55.59   88   
105 Thomas Edgar              12 Csh                     7:07.5   22:07.98   89   
106 Christian Barth            9 East Rockaway           7:08.3   22:10.52   90   
107 Anthony Piergiovanni      12 Wantagh                 7:09.4   22:13.85        
108 James Santaniello         11 Mineola                 7:09.8   22:15.35   91   
109 Christan Maselli          10 Locust Valley           7:13.9   22:27.91        
110 Nader Daruvala            11 Lawrence                7:14.0   22:28.18   92   
111 Ryan Chen                  9 Wantagh                 7:21.1   22:50.37        
112 Mike Veteri               10 Locust Valley           7:24.7   23:01.50        
113 Alberto Rodriguez         12 Clarke                  7:25.9   23:05.24        
114 Thomas Vairo              11 Lawrence                7:26.3   23:06.51   93   
115 Justin Papaleo            10 Csh                     7:28.8   23:14.33   94   
116 Constantine Koutsoftas    10 Wheatley                7:28.9   23:14.69        
117 Samuel Walters            10 VS South                7:29.7   23:16.98        
118 Conor Kelly                9 East Rockaway           7:35.2   23:34.21   95   
119 brandon leeb              12 West Hemp               7:41.2   23:52.78   96   
120 Richard Li                10 Friends Academy         7:41.3   23:53.04   97   
121 Jonathan Brown             9 Csh                     7:42.3   23:56.33        
122 Tyler Delorey             10 West Hemp               7:42.7   23:57.27   98   
123 Brennan Donovan           10 East Rockaway           7:44.8   24:03.80   99   
124 Matthew Pollackov         10 East Rockaway           7:47.0   24:10.91  100   
125 Miguel Mendoza             9 Lawrence                8:15.1   25:38.08  101   
126 Jamari Blackwell          11 Floral Park             8:21.5   25:58.01  102   
127 Brendan Fitzgerald         9 Island Trees            8:38.4   26:50.56  103   
128 Timmy Neckles             12 East Rockaway           8:55.5   27:43.58  104   
129 Angelo Parisi              9 East Rockaway           9:11.2   28:32.34        
130 Zayd Karim                 9 Wheatley                9:20.2   29:00.41        
131 Corey Vine                 9 Lawrence                9:26.9   29:21.27  105   
132 Kevin Miller               9 Floral Park            10:00.3   31:05.05  106   
133 Jordan Weinstein           9 Mineola                10:14.2   31:48.10        
134 Amrit Singh                9 Floral Park            10:17.6   31:58.52  107   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Seaford                      54    1    4    8   20   21   78   84           
      Total Time:  1:28:47.37                                                     
         Average:    17:45.48                                                     
   2 VS North                     69    3   13   14   17   22   23   68           
      Total Time:  1:31:17.71                                                     
         Average:    18:15.55                                                     
   3 Oyster Bay                   72    5    9   12   18   28   33   36           
      Total Time:  1:31:25.14                                                     
         Average:    18:17.03                                                     
   4 Island Trees                 81    2    6   15   24   34   81  103           
      Total Time:  1:31:29.70                                                     
         Average:    18:17.94                                                     
   5 Clarke                      164   19   31   32   38   44   54   83           
      Total Time:  1:36:04.65                                                     
         Average:    19:12.93                                                     
   6 Wheatley                    201    7   10   55   56   73   74   75           
      Total Time:  1:36:53.11                                                     
         Average:    19:22.63                                                     
   7 Wantagh                     210   30   37   42   49   52   72   79           
      Total Time:  1:38:02.90                                                     
         Average:    19:36.58                                                     
   8 Lynbrook                    211   26   43   45   46   51   57   66           
      Total Time:  1:38:02.83                                                     
         Average:    19:36.57                                                     
   9 Locust Valley               211   16   40   47   48   60   62   77           
      Total Time:  1:38:07.12                                                     
         Average:    19:37.43                                                     
  10 Mineola                     253   25   29   59   69   71   76   91           
      Total Time:  1:39:49.66                                                     
         Average:    19:57.94                                                     
  11 Csh                         269   27   39   53   63   87   89   94           
      Total Time:  1:40:47.03                                                     
         Average:    20:09.41                                                     
  12 Friends Academy             318   11   67   70   82   88   97                
      Total Time:  1:42:57.36                                                     
         Average:    20:35.48                                                     
  13 West Hemp                   343   41   61   65   80   96   98                
      Total Time:  1:45:47.05                                                     
         Average:    21:09.41                                                     
  14 Lawrence                    394   50   58   92   93  101  105                
      Total Time:  1:51:24.80                                                     
         Average:    22:16.96                                                     
  15 Floral Park                 414   35   64  102  106  107                     
      Total Time:  2:08:45.15                                                     
         Average:    25:45.03                                                     
  16 East Rockaway               455   85   86   90   95   99  100  104           
      Total Time:  1:52:59.01                                                     
         Average:    22:35.81  




Event 11  Boys 5k Run CC Open 3
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Daniel Grassie            11 Oyster Bay              6:19.9   19:40.03    1   
  2 Connor Wick               11 Oyster Bay              6:24.9   19:55.68    2   
  3 Matthew Carlinsky         10 Oyster Bay              6:28.1   20:05.55    3   
  4 Jonathon Cox              10 Oyster Bay              6:29.3   20:09.32    4   
  5 Joseph Lostritto          12 Friends Academy         6:39.2   20:40.21        
  6 Gerrick Charles           11 VS North                6:42.3   20:49.66    5   
  7 John Paul Lopera          10 VS North                7:00.3   21:45.77    6   
  8 Matthew Cardoza            9 Clarke                  7:00.9   21:47.48        
  9 Anthony DePippo           11 VS North                7:01.8   21:50.49    7   
 10 Mike Wang                 10 Seaford                 7:02.5   21:52.58    8   
 11 William Wren              12 Lynbrook                7:04.3   21:58.26    9   
 12 Kevin Cantley             10 Seaford                 7:08.3   22:10.62   10   
 13 Andrew Randazz0            9 Seaford                 7:08.6   22:11.47   11   
 14 Brandon Rice               9 Wantagh                 7:23.9   22:59.02   12   
 15 James Romano               9 Wantagh                 7:33.4   23:28.58   13   
 16 Jack Pidherney            10 Seaford                 7:34.3   23:31.32   14   
 17 Nick Paladino             12 Lynbrook                7:35.3   23:34.38   15   
 18 Alexander Stam             9 Wantagh                 7:40.2   23:49.78   16   
 19 Paul Ansaldi               9 Wantagh                 7:43.9   24:01.21   17   
 20 Luke Noll                  9 Wantagh                 7:48.8   24:16.22   18   
 21 James Maynard              9 Wantagh                 7:49.8   24:19.42   19   
 22 Adam Abid                 11 VS North                7:49.9   24:19.69   20   
 23 Brandon Coons              9 Seaford                 8:04.3   25:04.59   21   
 24 JD Azcona                  9 Clarke                  8:15.4   25:38.96        
 25 Allen Thomas              12 VS North                8:33.4   26:34.82   22   
 26 Ryan Maselli              11 Locust Valley           8:36.4   26:44.11        
 27 Thomas Leahy               9 Lynbrook                8:41.2   26:59.18   23   
 28 Bryan Kaber                9 Oyster Bay              8:50.1   27:26.87   24   
 29 Nicholas Abdo-Maniaci      9 Wantagh                 9:08.5   28:23.95   25   
 30 Trevor Staszak             9 Lynbrook                9:14.7   28:43.36   26   
 31 Patrick Leahy              8 Seaford                 9:16.8   28:49.69   27   
 32 Ethan Palacio              9 Lynbrook                9:21.9   29:05.48   28   
 33 Alex Mantikas             10 Locust Valley           9:53.2   30:43.00        
 34 Aidan Grohman              9 Locust Valley          10:04.3   31:17.20        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Oyster Bay                   34    1    2    3    4   24                     
      Total Time:  1:47:17.45                                                     
         Average:    21:27.49                                                     
   2 VS North                     60    5    6    7   20   22                     
      Total Time:  1:55:20.43                                                     
         Average:    23:04.09                                                     
   3 Seaford                      64    8   10   11   14   21   27                
      Total Time:  1:54:50.58                                                     
         Average:    22:58.12                                                     
   4 Wantagh                      76   12   13   16   17   18   19   25           
      Total Time:  1:58:34.81                                                     
         Average:    23:42.97                                                     
   5 Lynbrook                    101    9   15   23   26   28                     
      Total Time:  2:10:20.66                                                     
         Average:    26:04.14