Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
                   Section XI State Qualifier Meet - 11/2/2018                    
                            Class County Championships                            
                             Sunken Meadow State Park                             
                                                              
 
Event 4  Boys 5k Run CC   Class  A
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
A Results 5000 Run                                                                
  1 RJ Pleasants              12 Hhh East                5:23.4   16:44.54        
  2 Kevin Cawley              12 Smithtown               5:25.1   16:49.93    1   
  3 Daniel Czop               12 Commack                 5:26.6   16:54.46    2   
  4 Nicholas DeFelice         12 Smithtown               5:27.4   16:57.15    3   
  5 David Cabello             12 Smithtown               5:27.8   16:58.36    4   
  6 Michael Danzi             11 Smithtown               5:27.9   16:58.76    5   
  7 Sean Ryan                 12 Northport               5:30.6   17:07.02    6   
  8 Michael Silveri           10 Eastport/SouthMano      5:31.0   17:08.16    7   
  9 Vincent Tripi             12 Sachem North            5:31.5   17:09.92    8   
 10 John Cuff                 12 Smithtown               5:32.2   17:11.85    9   
 11 Jason Gibbons             12 Northport               5:34.0   17:17.70   10   
 12 Chris Nienburg            12 Ward Melville           5:34.3   17:18.36   11   
 13 Aidar Matthews            10 Northport               5:36.9   17:26.47   12   
 14 Alex Genna                11 Patchogue/Medford       5:38.4   17:31.18   13   
 15 Christian Berberich       11 Sachem East             5:39.1   17:33.36   14   
 16 Ryan Dery                 12 Commack                 5:39.2   17:33.81   15   
 17 Andrew Paules             11 West Islip              5:39.4   17:34.21   16   
 18 Brayden Vassilas          11 Smithtown               5:39.5   17:34.62   17   
 19 Thomas Cassar             12 Eastport/SouthMano      5:39.6   17:34.97   18   
 20 Nicholas Ambrosino        12 Sachem North            5:39.8   17:35.49   19   
 21 Tim Colgan                12 Sachem North            5:42.4   17:43.67   20   
 22 Matthew Aliano            12 Sachem North            5:42.7   17:44.68   21   
 23 William Grillo            12 Northport               5:42.8   17:45.02   22   
 24 Ryan Famiglietti          12 Sachem East             5:45.1   17:51.93   23   
 25 Ryan Carrick              12 Riverhead               5:45.6   17:53.67   24   
 26 Nicholas Muellers         12 Smithtown               5:46.0   17:54.98   25   
 27 Luke Strand               12 Hauppauge               5:46.6   17:56.85   26   
 28 Matt Kruse                12 Sachem North            5:47.5   17:59.52   27   
 29 Nicholas Boncore          12 Eastport/SouthMano      5:48.1   18:01.34   28   
 30 Nolan Kata                11 Bayshore                5:48.5   18:02.67   29   
 31 Andrew Araneo             10 Ward Melville           5:48.8   18:03.43   30   
 32 Tyler Neilson             12 Deer Park               5:50.0   18:07.15   31   
 33 Ramin Herath              11 Hhh East                5:50.0   18:07.42        
 34 Julian Corbeaux           12 Northport               5:50.8   18:09.61   32   
 35 Vidit Parikh              12 Sachem North            5:51.1   18:10.69   33   
 36 Anthony Fonseca           11 Eastport/SouthMano      5:51.7   18:12.44   34   
 37 Roshan Kalikasing         11 Commack                 5:52.2   18:13.98   35   
 38 Kiyoshi Shiomitsu         11 Commack                 5:53.0   18:16.53   36   
 39 James Cameron             11 West Islip              5:53.3   18:17.50   37   
 40 Perry Balsamo             11 Bayshore                5:53.9   18:19.27   38   
 41 Logan Tammany             11 Patchogue/Medford       5:54.4   18:20.97   39   
 42 Matthew Pietzak           11 Sachem East             5:54.5   18:21.35   40   
 43 Christian Giampapa        10 Commack                 5:54.7   18:21.83   41   
 44 Adam Abdabhai             12 Commack                 5:55.0   18:22.90   42   
 45 Edmundo Porras            11 Longwood                5:55.2   18:23.41   43   
 46 Aidan Rooney              11 Bayshore                5:55.5   18:24.48   44   
 47 Jonah Komosinski          10 Ward Melville           5:55.7   18:25.11   45   
 48 Kelby Bishop              11 Connetquot              5:56.0   18:25.95   46   
 49 Thomas Serra              10 Northport               5:56.1   18:26.35   47   
 50 Ryan Howell               11 Sachem East             5:56.3   18:26.75   48   
 51 Nicholas Scheiner         10 Longwood                5:56.4   18:27.15   49   
 52 Kevin Martin              11 Walt Whitman            5:56.6   18:27.69   50   
 53 Kevin Carballo            11 Eastport/SouthMano      5:56.7   18:28.13   51   
 54 Matt Krieg                11 Comsewogue              5:56.9   18:28.66   52   
 55 Matthew Flood             10 Eastport/SouthMano      5:57.1   18:29.24   53   
 56 Thomas Fodor              11 Northport               5:57.3   18:29.81   54   
 57 Kevin Murphy              11 Hauppauge               5:58.1   18:32.53   55   
 58 Anthony Petrillo          10 Ward Melville           5:58.4   18:33.34   56   
 59 Jake Gazura               12 Ward Melville           5:58.7   18:34.24   57   
 60 Luke Hauff                10 West Babylon            5:58.9   18:34.81   58   
 61 Shane Murphy              10 Commack                 5:59.0   18:35.35   59   
 62 Raj Shah                  12 Walt Whitman            5:59.5   18:36.73   60   
 63 Ryan Brooks               12 Deer Park               5:59.8   18:37.60   61   
 64 Justin Rajab              11 Longwood                6:00.1   18:38.77   62   
 65 Ethan Franco              12 Patchogue/Medford       6:01.0   18:41.54   63   
 66 Paul Folks                11 West Islip              6:01.8   18:43.80   64   
 67 Charles Friedel            9 West Babylon            6:02.9   18:47.26   65   
 68 Anthony Vassallo          11 Deer Park               6:03.1   18:48.10   66   
 69 Dan McMahon               12 Comsewogue              6:03.6   18:49.38   67   
 70 Jayden Ramirez             9 William Floyd           6:03.8   18:50.19   68   
 71 Patrick Gibbs             11 Sachem East             6:04.2   18:51.34   69   
 72 Darin Cofield             11 Bayshore                6:04.3   18:51.80   70   
 73 Jacob Veeder              10 Walt Whitman            6:04.5   18:52.30   71   
 74 Sean Kruse                10 Sachem North            6:05.5   18:55.36   72   
 75 Sean McGarvey             11 Sachem East             6:05.7   18:56.12   73   
 76 Lucien DeNeve             12 Patchogue/Medford       6:05.9   18:56.63   74   
 77 Jack Thornton             11 Ward Melville           6:06.5   18:58.52   75   
 78 Chris Canenguez           11 Copiague                6:06.7   18:59.11   76   
 79 Ryan Keane                12 Riverhead               6:07.0   19:00.04   77   
 80 Jayden Feliciano           9 Bayshore                6:07.1   19:00.45   78   
 81 Alex Soltanpanah          12 Patchogue/Medford       6:07.5   19:01.77   79   
 82 Benjamin Catanzaro        10 Riverhead               6:08.4   19:04.46   80   
 83 Adam Lindner              11 West Babylon            6:09.3   19:07.37   81   
 84 Nicholas Hager            12 Lindenhurst             6:09.8   19:08.81        
 85 Kevin Morrissey           12 Walt Whitman            6:09.9   19:09.06   82   
 86 Asher Waller              10 Bellport                6:10.2   19:10.11   83   
 87 Billy Galler                 North Babylon           6:10.3   19:10.36   84   
 88 Jared Jackson             12 Sachem East             6:10.8   19:11.92   85   
 89 James Martinez            10 Hauppauge               6:11.3   19:13.47   86   
 90 Jayson Conzo              10 East Islip              6:11.6   19:14.35   87   
 91 Nicholas Mangiamele       12 West Islip              6:11.7   19:14.76   88   
 92 Joe Fazio                 11 Comsewogue              6:12.6   19:17.42   89   
 93 Jecsi Velasquez           11 William Floyd           6:12.7   19:17.75   90   
 94 William Kurka             10 Bayshore                6:13.0   19:18.71   91   
 95 Warren Millien            12 Deer Park               6:13.2   19:19.39   92   
 96 Justin Zhang              11 Ward Melville           6:13.4   19:20.13   93   
 97 Patrick Quinn                North Babylon           6:13.8   19:21.33   94   
 98 Nicholas Maniscalco       10 Deer Park               6:14.3   19:22.64   95   
 99 Jake Nielsen               9 Hauppauge               6:14.6   19:23.58   96   
100 Tahir Tuzun               12 Deer Park               6:14.7   19:24.04   97   
101 Eric Geringswald          11 Hhh East                6:15.0   19:25.06        
102 Nick DeGaetano            11 Walt Whitman            6:15.3   19:25.73   98   
103 Lucas Rosado              10 Eastport/SouthMano      6:15.4   19:26.17   99   
104 Daniel Donovan            10 Walt Whitman            6:15.6   19:26.86  100   
105 Patrick Wuss              12 Walt Whitman            6:16.4   19:29.19  101   
106 Jon Velasquez             10 Copiague                6:17.5   19:32.65  102   
107 Alejandro Paez            11 Longwood                6:18.2   19:34.78  103   
108 Justin Tedeschi           10 Connetquot              6:18.4   19:35.36  104   
109 John Boniberger            9 West Islip              6:20.0   19:40.55  105   
110 Jordan Nielsen            11 Hauppauge               6:20.2   19:41.04  106   
111 Peter Carino              10 East Islip              6:20.5   19:41.90  107   
112 Manuel Valenzuela         11 Deer Park               6:20.6   19:42.20  108   
113 Alex Brodmerkel           12 West Babylon            6:20.7   19:42.62  109   
114 Anthony Hristidis         12 William Floyd           6:21.1   19:43.88  110   
115 Miral Oltulu              11 Patchogue/Medford       6:21.3   19:44.56  111   
116 Tim Montick               11 Bellport                6:21.9   19:46.25  112   
117 CJ DeFeo                  11 Patchogue/Medford       6:23.2   19:50.33  113   
118 Matt Mullen               10 William Floyd           6:23.7   19:52.02  114   
119 Emmanuel Espinal          12 Copiague                6:24.0   19:52.91  115   
120 Anthony Auciello          11 William Floyd           6:24.5   19:54.58  116   
121 John Leddy                12 East Islip              6:24.6   19:54.89  117   
122 Sean McCormick            11 Connetquot              6:25.1   19:56.24  118   
123 Dimitri Cavanagh          11 Connetquot              6:25.2   19:56.55  119   
124 Logan Martenson           11 East Islip              6:25.8   19:58.64  120   
125 Zach Manns                12 William Floyd           6:26.1   19:59.46  121   
126 Billy Close               12 William Floyd           6:26.3   19:59.91  122   
127 Cristian Espitia           9 West Babylon            6:26.4   20:00.26  123   
128 Bobby Elias               12 Copiague                6:26.6   20:01.07  124   
129 Matthew Yakaboski         10 Riverhead               6:26.8   20:01.50  125   
130 Dorian Scourtos           10 West Islip              6:27.5   20:03.73  126   
131 Ethan Humin                9 Hauppauge               6:27.8   20:04.60  127   
132 Nicholas Monaco           12 West Islip              6:28.3   20:06.38  128   
133 Miguelanje Tineo Reyes    10 Comsewogue              6:28.5   20:06.76  129   
134 John Lafrancessca         12 East Islip              6:30.0   20:11.67  130   
135 Ryan Iocca                 9 Connetquot              6:30.2   20:12.06  131   
136 Robert Viola              10 Connetquot              6:30.3   20:12.36  132   
137 Dylan Burks               12 West Babylon            6:32.0   20:17.76  133   
138 Nicholas Polumbo             North Babylon           6:33.0   20:20.89  134   
139 Kyle Adams                11 West Babylon            6:33.1   20:21.15  135   
140 Christopher Battista      12 Connetquot              6:34.3   20:25.03  136   
141 Eric Tavarez              12 Copiague                6:35.3   20:28.14  137   
142 Jacob Feldman             12 Comsewogue              6:36.8   20:32.83  138   
143 David Carlson             10 Bellport                6:37.9   20:36.14  139   
144 Michael Cunningham        12 Riverhead               6:38.4   20:37.63  140   
145 Logan Ferrari             10 Longwood                6:39.6   20:41.53  141   
146 Sean Carter                  North Babylon           6:40.5   20:44.02  142   
147 Luke Humin                 9 Hauppauge               6:41.9   20:48.53  143   
148 David Bellante            11 Bellport                6:42.6   20:50.60  144   
149 Ryan Devine               10 Bellport                6:44.1   20:55.51  145   
150 Joesph Shepard               North Babylon           6:45.8   21:00.58  146   
151 Chris Rivoli              11 Comsewogue              6:46.2   21:01.88  147   
152 Will Villatoro            11 Copiague                6:46.9   21:04.08  148   
153 Alex Miller               12 Longwood                6:48.0   21:07.45  149   
154 Jack Pannullo              9 East Islip              6:50.8   21:16.03  150   
155 Eoin McElhinney           12 Riverhead               6:54.5   21:27.56  151   
156 Micah Moore               11 Copiague                6:55.0   21:29.22  152   
157 Michael Peterson          11 Bellport                7:04.7   21:59.21  153   
158 Michael Burns             10 Riverhead               7:06.3   22:04.40  154   
159 Jayden Oritz                 North Babylon           7:14.8   22:30.83  155   
160 Rudy Buynoch              10 Comsewogue              7:22.0   22:53.26  156   
161 Brian Sankar               9 Bayshore                7:33.0   23:27.34  157   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
A Results 5000 Run                                                                
   1 Smithtown                    22    1    3    4    5    9   17   25           
      Total Time:  1:24:56.05                                                     
         Average:    16:59.21                                                     
   2 Northport                    82    6   10   12   22   32   47   54           
      Total Time:  1:27:45.82                                                     
         Average:    17:33.17                                                     
   3 Sachem North                 95    8   19   20   21   27   33   72           
      Total Time:  1:28:13.28                                                     
         Average:    17:38.66                                                     
   4 Commack                     129    2   15   35   36   41   42   59           
      Total Time:  1:29:20.61                                                     
         Average:    17:52.13                                                     
   5 Eastport/SouthMano          138    7   18   28   34   51   53   99           
      Total Time:  1:29:25.04                                                     
         Average:    17:53.01                                                     
   6 Sachem East                 194   14   23   40   48   69   73   85           
      Total Time:  1:31:04.73                                                     
         Average:    18:12.95                                                     
   7 Ward Melville               199   11   30   45   56   57   75   93           
      Total Time:  1:30:54.48                                                     
         Average:    18:10.90                                                     
   8 Bayshore                    259   29   38   44   70   78   91  157           
      Total Time:  1:32:38.67                                                     
         Average:    18:31.74                                                     
   9 Patchogue/Medford           268   13   39   63   74   79  111  113           
      Total Time:  1:32:32.09                                                     
         Average:    18:30.42                                                     
  10 West Islip                  310   16   37   64   88  105  126  128           
      Total Time:  1:33:30.82                                                     
         Average:    18:42.17                                                     
  11 Deer Park                   345   31   61   66   92   95   97  108           
      Total Time:  1:34:14.88                                                     
         Average:    18:50.98                                                     
  12 Walt Whitman                361   50   60   71   82   98  100  101           
      Total Time:  1:34:31.51                                                     
         Average:    18:54.31                                                     
  13 Hauppauge                   369   26   55   86   96  106  127  143           
      Total Time:  1:34:47.47                                                     
         Average:    18:57.50                                                     
  14 Longwood                    398   43   49   62  103  141  149                
      Total Time:  1:35:45.65                                                     
         Average:    19:09.13                                                     
  15 West Babylon                436   58   65   81  109  123  133  135           
      Total Time:  1:36:12.32                                                     
         Average:    19:14.47                                                     
  16 Riverhead                   446   24   77   80  125  140  151  154           
      Total Time:  1:36:37.30                                                     
         Average:    19:19.46                                                     
  17 Comsewogue                  475   52   67   89  129  138  147  156           
      Total Time:  1:37:15.05                                                     
         Average:    19:27.01                                                     
  18 William Floyd               498   68   90  110  114  116  121  122           
      Total Time:  1:37:38.42                                                     
         Average:    19:31.69                                                     
  19 Connetquot                  518   46  104  118  119  131  132  136           
      Total Time:  1:38:06.16                                                     
         Average:    19:37.24                                                     
  20 Copiague                    554   76  102  115  124  137  148  152           
      Total Time:  1:38:53.88                                                     
         Average:    19:46.78                                                     
  21 East Islip                  561   87  107  117  120  130  150                
      Total Time:  1:39:01.45                                                     
         Average:    19:48.29                                                     
  22 North Babylon               600   84   94  134  142  146  155                
      Total Time:  1:40:37.18                                                     
         Average:    20:07.44                                                     
  23 Bellport                    623   83  112  139  144  145  153                
      Total Time:  1:41:18.61                                                     
         Average:    20:15.73 



Event 5  Boys 5k Run CC   Class  B
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
B Results 5000 Run                                                                
  1 Thomas Cirrito            11 Miller Place            5:28.2   16:59.56    1   
  2 Blake Buscemi             10 Miller Place            5:37.3   17:27.77    2   
  3 Ryan Fowkes               12 East Hampton            5:38.8   17:32.52    3   
  4 Michael DiSalvo           12 Kings Park              5:40.3   17:37.11    4   
  5 Juan Lasso                12 Westhampton Beach       5:43.3   17:46.48    5   
  6 Gavin Ehlers               9 Westhampton Beach       5:43.5   17:47.15    6   
  7 Adam Zelin                11 Shoreham Wad            5:44.2   17:49.19        
  8 Evan Masi                  9 East Hampton            5:47.4   17:59.11    7   
  9 Ermel Bautista            11 Westhampton Beach       5:47.7   18:00.13    8   
 10 Kieran Ryan               11 Westhampton Beach       5:49.4   18:05.31    9   
 11 Sean Higgins              12 Mount Sinai             5:49.7   18:06.32   10   
 12 Ryan Wilson               12 Mount Sinai             5:50.0   18:07.27   11   
 13 Cooper Ball               12 Kings Park              5:51.1   18:10.63   12   
 14 Maximus Haynia             8 Westhampton Beach       5:52.3   18:14.57   13   
 15 cole flynn                11 Harborfields            5:53.9   18:19.25   14   
 16 Matt Nolan                12 Bayport/Bluepoint       5:56.0   18:26.05   15   
 17 Joey Krause               12 Shoreham Wad            5:56.3   18:26.84        
 18 Ethan McCormac            12 East Hampton            5:56.5   18:27.35   16   
 19 Billy Malone               9 Southampton             5:56.7   18:28.05   17   
 20 Daniel Mardkha            12 Kings Park              5:57.2   18:29.75   18   
 21 Brett Doxsee              10 Sayville                5:57.6   18:30.89   19   
 22 Kevin Lessing             12 Bayport/Bluepoint       5:58.1   18:32.40   20   
 23 Tyler Schaefer            10 Sayville                5:58.4   18:33.24   21   
 24 William Blackman           9 Sayville                5:58.9   18:34.87   22   
 25 George Werner             10 Sayville                5:59.5   18:36.74   23   
 26 Donald Schweikert         12 Sayville                5:59.8   18:37.62   24   
 27 alec rees                 10 Harborfields            6:01.9   18:44.34   25   
 28 Sean Jordan               11 Westhampton Beach       6:03.0   18:47.69   26   
 29 Christian Law             12 Mount Sinai             6:03.4   18:49.06   27   
 30 Connor Teague             12 Bayport/Bluepoint       6:03.6   18:49.58   28   
 31 Giovanni Catanzaro        10 Miller Place            6:03.8   18:50.14   29   
 32 Jackson Law               12 Mount Sinai             6:04.5   18:52.29   30   
 33 Matthew Grossi            11 Sayville                6:05.1   18:54.17   31   
 34 Jeremey Mueller           12 Bayport/Bluepoint       6:05.4   18:55.08   32   
 35 Zac Mobius                 9 Southampton             6:05.6   18:55.72   33   
 36 Jack Armstrong            10 Bayport/Bluepoint       6:05.9   18:56.56   34   
 37 Griffin Schwartz          10 Southampton             6:06.2   18:57.67   35   
 38 Aidan Klarman              9 East Hampton            6:06.8   18:59.53   36   
 39 Kyle Perez                12 Kings Park              6:07.1   19:00.43   37   
 40 pat wilson                12 Harborfields            6:07.4   19:01.22   38   
 41 Frank Bellucci            11 East Hampton            6:07.7   19:02.23   39   
 42 Jason Cirrito             10 Miller Place            6:07.8   19:02.70   40   
 43 justin klei               12 Harborfields            6:08.0   19:03.29   41   
 44 Joshua Vazquez             9 East Hampton            6:08.3   19:03.99   42   
 45 Michael Mckilop           12 Sayville                6:08.4   19:04.37   43   
 46 Matthew Liu               11 John Glenn              6:10.0   19:09.56        
 47 David Miekley             11 Miller Place            6:11.0   19:12.62   44   
 48 Jonathan Engelhardt       10 Kings Park              6:13.1   19:19.03   45   
 49 Justin Marro               9 Southampton             6:14.7   19:24.11   46   
 50 Matthew Karabatzoglou      9 Islip                   6:15.1   19:25.12        
 51 Aidan Doyle               10 Miller Place            6:15.5   19:26.61   47   
 52 Justin Wei                11 Mount Sinai             6:16.9   19:30.86   48   
 53 Caleb Ball                10 Kings Park              6:18.7   19:36.47   49   
 54 cole maney                 9 Harborfields            6:19.8   19:39.88   50   
 55 Jonah Yonks               12 Mount Sinai             6:21.0   19:43.68   51   
 56 Nicolas Villante          11 East Hampton            6:21.5   19:45.21   52   
 57 jack maguire              12 Harborfields            6:23.0   19:49.81   53   
 58 owen sullivan              9 Harborfields            6:25.5   19:57.60   54   
 59 Luke Marro                10 Southampton             6:28.0   20:05.31   55   
 60 Ricky Stafford            10 Bayport/Bluepoint       6:28.2   20:05.84   56   
 61 Jackson Starr             10 Miller Place            6:29.2   20:09.01   57   
 62 Bryan Cruz-Sanchez        11 Westhampton Beach       6:31.4   20:15.88   58   
 63 Mario Xerri               11 Mount Sinai             6:35.2   20:27.61   59   
 64 Trevor Orgonas             9 Bayport/Bluepoint       6:44.0   20:54.96   60   
 65 Thomas Moeller            12 Kings Park              6:45.3   20:58.93   61   
 66 Saintino Arnold            9 Southampton             6:47.4   21:05.61   62   
 67 Anthony Zajac              9 Shoreham Wad            6:47.8   21:06.96        
 68 Patrick Gabriele          10 Southampton             6:57.6   21:37.44   63   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
B Results 5000 Run                                                                
   1 Westhampton Beach            41    5    6    8    9   13   26   58           
      Total Time:  1:29:53.64                                                     
         Average:    17:58.73                                                     
   2 East Hampton                101    3    7   16   36   39   42   52           
      Total Time:  1:32:00.74                                                     
         Average:    18:24.15                                                     
   3 Sayville                    109   19   21   22   23   24   31   43           
      Total Time:  1:32:53.36                                                     
         Average:    18:34.68                                                     
   4 Miller Place                116    1    2   29   40   44   47   57           
      Total Time:  1:31:32.79                                                     
         Average:    18:18.56                                                     
   5 Kings Park                  116    4   12   18   37   45   49   61           
      Total Time:  1:32:36.95                                                     
         Average:    18:31.39                                                     
   6 Mount Sinai                 126   10   11   27   30   48   51   59           
      Total Time:  1:33:25.80                                                     
         Average:    18:41.16                                                     
   7 Bayport/Bluepoint           129   15   20   28   32   34   56   60           
      Total Time:  1:33:39.67                                                     
         Average:    18:43.94                                                     
   8 Harborfields                168   14   25   38   41   50   53   54           
      Total Time:  1:34:47.98                                                     
         Average:    18:57.60                                                     
   9 Southampton                 186   17   33   35   46   55   62   63           
      Total Time:  1:35:50.86                                                     
         Average:    19:10.18
 


 Boys 5k Run CC  Class C 
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
C Results 5000 Run                                                                
  1 Brian Veit                10 Port Jefferson          5:44.6   17:50.59    1   
  2 Cooper Schoch             10 Port Jefferson          5:49.0   18:04.08    2   
  3 christian demchak         12 Mattituck               5:55.0   18:22.69        
  4 Grant Samara              10 Port Jefferson          5:57.1   18:29.33    3   
  5 Michael Donegan           12 Center Moriches         5:58.2   18:32.78    4   
  6 Ben McErlean              10 Pierson                 5:59.9   18:38.00    5   
  7 Jimmy Mintel               9 Center Moriches         6:03.4   18:48.94    6   
  8 Owen Okst                 10 Port Jefferson          6:05.2   18:54.44    7   
  9 Peter Schaefer            11 Pierson                 6:09.0   19:06.26    8   
 10 Gray Joyner                9 Port Jefferson          6:11.8   19:15.09    9   
 11 Michael Koscinski         11 Center Moriches         6:14.2   19:22.39   10   
 12 Eli Joyner                12 Port Jefferson          6:19.7   19:39.63   11   
 13 Joey Luongo               11 Center Moriches         6:22.6   19:48.44   12   
 14 Tom Schiavoni              9 Pierson                 6:28.4   20:06.56   13   
 15 Eric Palencia             11 Mattituck               6:30.6   20:13.49        
 16 Sage Witty                12 Pierson                 6:33.2   20:21.60   14   
 17 Julian Cheng              11 Pierson                 6:33.8   20:23.46   15   
 18 Royce Perera              10 Port Jefferson          6:35.5   20:28.59   16   
 19 O'Neill Joseph            10 Center Moriches         6:38.9   20:39.35   17   
 20 Jack Hoge                  9 Babylon                 6:39.6   20:41.43   18   
 21 Hunter Hansen             12 Pierson                 6:41.0   20:45.59   19   
 22 Keegan Guyer               9 Pierson                 6:44.8   20:57.44   20   
 23 Phillip Williams           9 Center Moriches         6:54.1   21:26.56   21   
 24 Evan Parise               11 Babylon                 7:08.6   22:11.39   22   
 25 Anthony DeLapi            11 Babylon                 7:15.6   22:33.35   23   
 26 Jack DeVoe                 9 Babylon                 7:26.5   23:07.03   24   
 27 Patrick Murray            11 Center Moriches         7:26.9   23:08.27   25   
 28 Shane McSweeney           10 Babylon                 7:35.9   23:36.33   26   
 29 Owen Gaskill              10 Babylon                 7:49.4   24:18.37   27   
 30 Thomas Orifici             9 Babylon                 8:23.4   26:03.79   28


                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
C Results 5000 Run                                                                
   1 Port Jefferson               22    1    2    3    7    9   11   16           
      Total Time:  1:32:33.53                                                     
         Average:    18:30.71                                                     
   2 Center Moriches              49    4    6   10   12   17   21   25           
      Total Time:  1:37:11.90                                                     
         Average:    19:26.38                                                     
   3 Pierson                      55    5    8   13   14   15   19   20           
      Total Time:  1:38:35.88                                                     
         Average:    19:43.18                                                     
   4 Babylon                     113   18   22   23   24   26   27   28           
      Total Time:  1:52:09.53                                                     
         Average:    22:25.91                                                     



   
 Boys 5k Run CC  Class D                                                               
  1 Kal Lewis                 11 Shelter Island          5:35.8   17:23.26    1   
  2 Domingo Gil               10 Shelter Island          6:02.2   18:45.03    2   
  3 Jonas Kinsey              11 Shelter Island          6:09.7   19:08.61    3   
  4 Tyler Gulluscio           10 Shelter Island          6:11.0   19:12.47    4   
  5 Isaiah Mraz                9 Southold                6:16.7   19:30.11    5   
  6 Michael Daddona           12 Southold                6:30.0   20:11.41    6   
  7 Michael Payano            12 Shelter Island          6:34.5   20:25.47    7   
  8 Nicholas Mamisashvili     10 Shelter Island          6:37.5   20:34.82    8   
  9 Michael Chacon            12 Southold                6:39.4   20:40.78    9   
 10 Patrick Connolly          12 Southold                6:41.5   20:47.18   10   
 11 Pacey Cronin               9 Shelter Island          6:57.5   21:36.90   11   
 12 Jacob Boivin              11 Southold                7:12.6   22:23.90   12   
 13 Andrew Clausen            10 Southold                7:15.1   22:31.58   13   
 14 Anakin Mignone            12 Southold                7:28.1   23:12.02   14   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 

D Results 5000 Run                                                                
   1 Shelter Island               17    1    2    3    4    7    8   11           
      Total Time:  1:34:54.84                                                     
         Average:    18:58.97                                                     
   2 Southold                     42    5    6    9   10   12   13   14           
      Total Time:  1:43:33.38                                                     
         Average:    20:42.68