Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
                   Section XI State Qualifier Meet - 11/2/2018                    
                            Class County Championships                            
                             Sunken Meadow State Park                             
                                                              
 
  Girls 5k Run CC Class A
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
A Results 5000 Run                                                                
  1 Roshni Singh              11 Bayshore                6:05.2   18:54.54    1   
  2 Jordyn McDonnell          12 Sachem North            6:13.7   19:20.94    2   
  3 Melissa Merone            11 Sachem East             6:17.7   19:33.25    3   
  4 Fiona McLoughlin          11 Commack                 6:22.1   19:47.14    4   
  5 Josephine Critchley       10 West Babylon            6:24.5   19:54.42    5   
  6 Kaitlyn DeYulio           12 Commack                 6:24.9   19:55.61    6   
  7 Christina Yakaboski       11 Riverhead               6:25.5   19:57.47    7   
  8 Lindsey Dodenhoff         12 Sachem East             6:26.3   20:00.13    8   
  9 Gabrielle Schneider       12 Smithtown               6:31.4   20:15.96    9   
 10 Emily Ginty               11 Smithtown               6:31.7   20:16.78   10   
 11 Victoria Laguerre          9 Ward Melville           6:32.1   20:18.20   11   
 12 Molly Ramirez             11 Sachem North            6:32.5   20:19.36   12   
 13 Catherine Farrell         12 Smithtown               6:38.0   20:36.44   13   
 14 Briana Grant              10 Ward Melville           6:39.1   20:39.80   14   
 15 Kaitlyn Iocca             11 Connetquot              6:41.6   20:47.60   15   
 16 Claire Ronan              10 Comsewogue              6:42.3   20:49.73   16   
 17 Marcie Hogan              12 Eastport/SouthMano      6:42.4   20:50.10   17   
 18 Chiara Marziala           12 Sachem East             6:44.3   20:56.08   18   
 19 Sabrinna Mena             10 Sachem East             6:44.6   20:56.80   19   
 20 Grace Minikel             12 Bellport                6:44.8   20:57.60        
 21 Gianna Marquez             9 Deer Park               6:45.0   20:58.07   20   
 22 Olivia Simonetti           8 East Islip              6:45.1   20:58.55   21   
 23 Kylie Kuhn                 9 Deer Park               6:45.2   20:58.90   22   
 24 Savannah Haushalter       10 Eastport/SouthMano      6:45.8   21:00.63   23   
 25 Sydney Carpenter          11 Bayshore                6:46.2   21:01.96   24   
 26 Linda Pomiranceva         10 Riverhead               6:46.6   21:03.22   25   
 27 Hannah Heller             12 West Babylon            6:47.0   21:04.52   26   
 28 Gianna Rinaldi            12 Commack                 6:47.2   21:05.07   27   
 29 Isabella Cottone          10 Connetquot              6:48.3   21:08.31   28   
 30 Emma Rathburn             10 Ward Melville           6:48.6   21:09.19   29   
 31 Isabella Rogler           11 West Islip              6:48.8   21:10.00        
 32 Valerie Rogel             10 Huntington              6:51.0   21:16.86   30   
 33 Julianna Horz             12 Commack                 6:51.9   21:19.58   31   
 34 Rebecca Clackett          11 Hauppauge               6:54.2   21:26.60   32   
 35 Holly Michelsen           11 Eastport/SouthMano      6:54.7   21:28.18   33   
 36 Makenna Morton             9 Smithtown               6:55.4   21:30.46   34   
 37 Natalie Haab              12 West Babylon            6:56.5   21:33.82   35   
 38 Julia Stafford            10 Ward Melville           6:57.0   21:35.44   36   
 39 Kate Cochran              12 Ward Melville           6:58.1   21:38.92   37   
 40 Catherine Surian          12 Bayshore                6:58.9   21:41.48   38   
 41 Megan Kielbasa            11 Riverhead               6:59.8   21:44.27   39   
 42 Alexis Violi              10 Sachem East             7:00.1   21:45.13   40   
 43 Gianna Dickson            10 Hauppauge               7:00.7   21:46.95   41   
 44 Grace Weigele             10 Walt Whitman            7:01.4   21:49.09        
 45 Marissa Degni             11 Middle Country          7:02.4   21:52.17        
 46 Catherine Eng             12 Smithtown               7:04.1   21:57.44   42   
 47 Keda Zepherin             12 Bayshore                7:04.4   21:58.58   43   
 48 Zoe Feigel                10 Bayshore                7:04.8   21:59.58   44   
 49 Melanie Walsh             10 Connetquot              7:06.3   22:04.39   45   
 50 Analiese Fabrizi          10 Sachem North            7:06.7   22:05.47   46   
 51 Ja'lenRose DeFilippis     11 West Babylon            7:07.5   22:08.01   47   
 52 Hannah Smalley            10 East Islip              7:08.7   22:11.86   48   
 53 Ella Siepel               10 Huntington              7:09.5   22:14.38   49   
 54 Joy Petersen               9 East Islip              7:11.7   22:21.00   50   
 55 Caroline Meehan           11 East Islip              7:12.9   22:24.75   51   
 56 Sierra Schlendorf         12 Eastport/SouthMano      7:13.5   22:26.81   52   
 57 Cienna Lugares            10 Commack                 7:14.1   22:28.54   53   
 58 Lexi MacAneney            12 Sachem East             7:14.7   22:30.29   54   
 59 Kristina DeRaveniere      11 Riverhead               7:14.9   22:30.96   55   
 60 Anna Murphy               10 Sachem East             7:15.6   22:33.09   56   
 61 Brianna Christie          10 Bayshore                7:16.6   22:36.47   57   
 62 Allison Reid               9 Northport               7:17.0   22:37.65   58   
 63 Emily Porti               11 East Islip              7:17.6   22:39.34   59   
 64 Shannon Moleti            11 Hauppauge               7:17.9   22:40.39   60   
 65 Hadley Clayton            12 Huntington              7:18.5   22:42.38   61   
 66 Sabrina Simonetti         12 Bayshore                7:19.0   22:43.69   62   
 67 Gabriella Menendez        11 Brentwood               7:19.4   22:45.05        
 68 Giselle Aparicio          12 Deer Park               7:19.6   22:45.60   63   
 69 Deirdre McBreen           12 Sachem North            7:19.7   22:46.02   64   
 70 Natalia Ruszkowski        11 Riverhead               7:20.5   22:48.44   65   
 71 Jessica DeYulio            9 Commack                 7:21.7   22:52.28   66   
 72 Karina Allen              12 Comsewogue              7:21.9   22:52.79   67   
 73 Jessica Moylan            10 Smithtown               7:22.1   22:53.30   68   
 74 Emma Mosca                 8 Eastport/SouthMano      7:23.5   22:57.77   69   
 75 Reese Coughlin             7 Hauppauge               7:23.9   22:59.16   70   
 76 Maryssa Smith             11 Bellport                7:24.7   23:01.44        
 77 Emily Wynne               10 Eastport/SouthMano      7:24.8   23:01.88   71   
 78 Kayla Bullard             11 Hauppauge               7:26.1   23:05.78   72   
 79 Christie Czajka           12 East Islip              7:26.6   23:07.29   73   
 80 Rachel Ewanyk             12 Northport               7:27.9   23:11.41   74   
 81 Emily Owenburg            12 Smithtown               7:28.3   23:12.56   75   
 82 Sydney Buechner           11 Sachem North            7:29.4   23:16.21   76   
 83 Cassandra Shore           12 Eastport/SouthMano      7:29.8   23:17.31   77   
 84 Kylie Magee               11 West Babylon            7:30.0   23:17.86   78   
 85 Anne Cavanaugh             9 Sachem North            7:30.2   23:18.69   79   
 86 Emma Conroy               11 Riverhead               7:30.5   23:19.41   80   
 87 Sara Peterson             11 Comsewogue              7:30.7   23:20.02   81   
 88 Mya Darsan                12 Comsewogue              7:30.9   23:20.84   82   
 89 Alexandra Moore           12 Connetquot              7:31.1   23:21.39   83   
 90 Rebecca Holt              12 Ward Melville           7:33.0   23:27.43   84   
 91 Lauren Murphy              9 Connetquot              7:35.7   23:35.62   85   
 92 Giana Haubrich            11 Northport               7:36.2   23:37.27   86   
 93 Keily Rivas               12 Huntington              7:38.7   23:45.07   87   
 94 Alexarae Clark            12 Deer Park               7:39.0   23:46.06   88   
 95 Emma Hearns               10 Commack                 7:42.5   23:56.76   89   
 96 Juliet Felice             10 Bellport                7:43.3   23:59.15        
 97 McCann Kaitlyn             9 Deer Park               7:43.6   24:00.30   90   
 98 Andrea Martino            12 Connetquot              7:44.5   24:03.05   91   
 99 Shannon O'Brien           10 Riverhead               7:44.7   24:03.59   92   
100 Mei Li Johnson            10 Comsewogue              7:45.0   24:04.42   93   
101 Brooke Bond                9 Sachem North            7:46.2   24:08.26   94   
102 Alexa Dobbs                8 Hauppauge               7:51.7   24:25.49   95   
103 Erika Varady              12 Huntington              7:52.5   24:27.84   96   
104 Sydney Gilmore            10 Northport               7:55.2   24:36.15   97   
105 Olivia Ebenstein          10 Ward Melville           7:56.4   24:40.08   98   
106 Heather Dillon            12 Deer Park               7:56.6   24:40.68   99   
107 Kaylee Dammers            10 Huntington              7:58.1   24:45.38  100   
108 Erin Hayes                11 Northport               7:59.5   24:49.67  101   
109 Amanda Poggioli           11 Deer Park               8:00.4   24:52.27  102   
110 Audrey Joseph             11 Connetquot              8:01.3   24:55.11  103   
111 Ciara Delacrausz           8 West Babylon            8:06.7   25:11.92  104   
112 Ciara Delacrausaz          8 West Babylon            8:06.9   25:12.71  105   
113 Sydney Carter             10 Comsewogue              8:10.3   25:23.25  106   
114 Daniella Barchi           11 Comsewogue              8:10.5   25:23.90  107   
115 Lilit Kevorkian           12 Northport               8:10.8   25:24.80  108   
116 Naomi Desire              12 William Floyd           8:17.1   25:44.33        
117 Colette Barron            12 Huntington              8:17.9   25:46.92  109   
118 Nicole Shaffery           10 Northport               8:21.2   25:56.96  110   
119 Teresa Gatti              12 Hauppauge               8:23.1   26:02.82  111   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
A Results 5000 Run                                                                
   1 Sachem East                  88    3    8   18   19   40   54   56           
      Total Time:  1:43:11.39                                                     
         Average:    20:38.28                                                     
   2 Smithtown                   108    9   10   13   34   42   68   75           
      Total Time:  1:44:37.08                                                     
         Average:    20:55.42                                                     
   3 Commack                     121    4    6   27   31   53   66   89           
      Total Time:  1:44:35.94                                                     
         Average:    20:55.19                                                     
   4 Ward Melville               127   11   14   29   36   37   84   98           
      Total Time:  1:45:21.55                                                     
         Average:    21:04.31                                                     
   5 Bayshore                    150    1   24   38   43   44   57   62           
      Total Time:  1:45:36.14                                                     
         Average:    21:07.23                                                     
   6 Riverhead                   191    7   25   39   55   65   80   92           
      Total Time:  1:48:04.36                                                     
         Average:    21:36.88                                                     
   7 West Babylon                191    5   26   35   47   78  104  105           
      Total Time:  1:47:58.63                                                     
         Average:    21:35.73                                                     
   8 Eastport/SouthMano          194   17   23   33   52   69   71   77           
      Total Time:  1:48:43.49                                                     
         Average:    21:44.70                                                     
   9 Sachem North                200    2   12   46   64   76   79   94           
      Total Time:  1:47:48.00                                                     
         Average:    21:33.60                                                     
  10 East Islip                  229   21   48   50   51   59   73                
      Total Time:  1:50:35.50                                                     
         Average:    22:07.10                                                     
  11 Connetquot                  256   15   28   45   83   85   91  103           
      Total Time:  1:50:57.32                                                     
         Average:    22:11.47                                                     
  12 Hauppauge                   275   32   41   60   70   72   95  111           
      Total Time:  1:51:58.88                                                     
         Average:    22:23.78                                                     
  13 Deer Park                   283   20   22   63   88   90   99  102           
      Total Time:  1:52:28.93                                                     
         Average:    22:29.79                                                     
  14 Huntington                  323   30   49   61   87   96  100  109           
      Total Time:  1:54:26.53                                                     
         Average:    22:53.31                                                     
  15 Comsewogue                  339   16   67   81   82   93  106  107           
      Total Time:  1:54:27.80                                                     
         Average:    22:53.56                                                     
  16 Northport                   416   58   74   86   97  101  108  110           
      Total Time:  1:58:52.15                                                     
         Average:    23:46.43 



 Girls 5k Run CC Class   B
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
B Results 5000 Run                                                                
  1 Sarah Connelly            11 Mount Sinai             6:00.0   18:38.20    1   
  2 Kaitlyn Chandrika         10 Mount Sinai             6:21.7   19:45.73    2   
  3 Jenna Newman              12 Sayville                6:24.5   19:54.32    3   
  4 Jackie Amato              10 Westhampton Beach       6:25.5   19:57.66        
  5 Ava Engstrom              10 East Hampton            6:31.3   20:15.48        
  6 Danelle Rose              11 Miller Place            6:32.6   20:19.55        
  7 Nicole Garcia             11 Shoreham Wad            6:34.7   20:26.06    4   
  8 Alexandra Smith           12 Shoreham Wad            6:40.8   20:45.14    5   
  9 Abby Egan                 10 Kings Park              6:50.3   21:14.49    6   
 10 Bridget Roell             11 Kings Park              6:51.9   21:19.47    7   
 11 Courtney Giattino         10 Sayville                6:58.6   21:40.48    8   
 12 Bella Tarbet              10 East Hampton            6:58.7   21:40.73        
 13 Elena Billings            12 Kings Park              7:05.8   22:02.66    9   
 14 Ashley Steedman           10 Westhampton Beach       7:06.7   22:05.67        
 15 Deanna McNally            12 Sayville                7:07.1   22:06.84   10   
 16 Tanner Richter            10 Kings Park              7:11.0   22:18.85   11   
 17 Katie Richardson           8 Kings Park              7:12.4   22:23.33   12   
 18 Erin Eivers               12 Harborfields            7:12.8   22:24.40        
 19 Hannah Blaskiewicz        10 Sayville                7:15.8   22:33.89   13   
 20 Jessica Ihlen             11 Kings Park              7:17.7   22:39.77   14   
 21 Grace Hayes               11 Westhampton Beach       7:18.3   22:41.72        
 22 Samantha Groark           11 John Glenn              7:23.4   22:57.42        
 23 Madeline Mowbray          12 Islip                   7:24.5   23:00.81   15   
 24 Savanna Brady             10 Bayport/Bluepoint       7:25.9   23:05.29   16   
 25 Callaghan Babcock          9 Sayville                7:27.4   23:09.78   17   
 26 Riley Wallace              8 Islip                   7:28.7   23:13.88   18   
 27 Caitlyn Sternberg         11 Miller Place            7:31.0   23:21.10        
 28 Colleen Ohrtman            8 Shoreham Wad            7:31.4   23:22.16   19   
 29 Julia Salatti             10 Kings Park              7:31.7   23:23.35   20   
 30 Danielle Ohrtman          12 Shoreham Wad            7:32.1   23:24.64   21   
 31 Reagan Mullins            12 Islip                   7:37.6   23:41.44   22   
 32 Isadora Petretti          11 Shoreham Wad            7:38.4   23:44.05   23   
 33 India McKay               10 Shoreham Wad            7:42.9   23:58.07   24   
 34 Jenna Vazquez              9 Bayport/Bluepoint       7:45.5   24:06.07   25   
 35 Mackenzie Cummings        11 Islip                   7:46.1   24:07.91   26   
 36 Lizzie Papa               11 Bayport/Bluepoint       7:47.0   24:10.91   27   
 37 Meghan Clayton            11 Bayport/Bluepoint       7:48.2   24:14.53   28   
 38 Leeann Redlo               9 Bayport/Bluepoint       7:51.3   24:24.15   29   
 39 Amy Magagnoli             11 Islip                   7:51.4   24:24.52   30   
 40 Aria Reilly                8 Mount Sinai             7:51.8   24:25.75   31   
 41 Kayleigh Robinson         12 Mount Sinai             7:52.1   24:26.64   32   
 42 Addie Salaway             10 Bayport/Bluepoint       7:52.4   24:27.41   33   
 43 Lillia Bartolotta         11 Sayville                7:53.0   24:29.34   34   
 44 Isabel Cubillo            11 Mount Sinai             7:56.3   24:39.55   35   
 45 Sarah Gunasekera          11 Mount Sinai             7:57.0   24:41.72   36   
 46 Emily Cook                 9 Shoreham Wad            8:00.6   24:53.16   37   
 47 Kayla McFadden            11 Mount Sinai             8:01.2   24:55.04   38   
 48 Natalia Cuttler           11 Islip                   8:15.2   25:38.43   39   
 49 Shannon McMahon           10 Bayport/Bluepoint       8:16.8   25:43.30   40   
 50 Sarah Kenney              10 Sayville                8:40.4   26:56.73   41   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
B Results 5000 Run                                                                
   1 Kings Park                   45    6    7    9   11   12   14   20           
      Total Time:  1:49:18.80                                                     
         Average:    21:51.76                                                     
   2 Sayville                     51    3    8   10   13   17   34   41           
      Total Time:  1:49:25.31                                                     
         Average:    21:53.07                                                     
   3 Shoreham Wading River        72    4    5   19   21   23   24   37           
      Total Time:  1:51:42.06                                                     
         Average:    22:20.41                                                     
   4 Mount Sinai                 101    1    2   31   32   35   36   38           
      Total Time:  1:51:55.87                                                     
         Average:    22:23.18                                                     
   5 Islip                       111   15   18   22   26   30   39                
      Total Time:  1:58:28.56                                                     
         Average:    23:41.72                                                     
   6 Bayport/Bluepoint           125   16   25   27   28   29   33   40           
      Total Time:  2:00:00.95                                                     
         Average:    24:00.19





  Girls 5k Run CC Class C 
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
C Results 5000 Run                                                                
  1 Ava Vaccarella             8 Mattituck               6:28.3   20:06.13    1   
  2 Payton Maddaloni          11 Mattituck               6:50.0   21:13.83    2   
  3 Penelope Greene           10 Pierson                 6:56.7   21:34.55        
  4 Cassandra Cosma           11 Center Moriches         6:58.3   21:39.41    3   
  5 Helena Roy                 9 Center Moriches         7:06.6   22:05.35    4   
  6 Kate Schuch                9 Mattituck               7:11.6   22:20.90    5   
  7 Catherine Shaw             9 Babylon                 7:12.3   22:22.89    6   
  8 Isabella Masotti          10 Mattituck               7:15.1   22:31.78    7   
  9 Aileen Schretzmayer       12 Port Jefferson          7:16.9   22:37.24    8   
 10 Kylie Conroy              10 Mattituck               7:19.5   22:45.22    9   
 11 Caroline Jungck           12 Pierson                 7:19.8   22:46.12        
 12 Caelan Schretzmayer        9 Port Jefferson          7:27.4   23:09.78   10   
 13 Isabella Burke             9 Center Moriches         7:34.9   23:33.30   11   
 14 Madison Protain           10 Babylon                 7:41.9   23:54.86   12   
 15 Jane Albinson             12 Port Jefferson          7:44.3   24:02.29   13   
 16 Kasey Benneche            10 Babylon                 7:44.5   24:02.87   14   
 17 Sydney Price               9 Center Moriches         7:47.6   24:12.75   15   
 18 Abby Rosato               10 Mattituck               7:59.9   24:50.73   16   
 19 Miranda Annunziata        12 Mattituck               8:04.1   25:03.79   17   
 20 Brennyn Veit               9 Port Jefferson          8:06.3   25:10.81   18   
 21 Olivia Berry              12 Babylon                 8:33.5   26:35.29   19   
 22 Olivia Trama              12 Babylon                 8:50.0   27:26.48   20   
 23 Alexandra Lingg           12 Center Moriches         8:52.4   27:34.05   21   
 24 Isabela Gaskill           12 Babylon                 8:53.2   27:36.56   22   
 25 Carly Browngardt          12 Pierson                 9:08.7   28:24.66        
 26 Sabrina Schully           12 Port Jefferson          9:34.4   29:44.46   23   
 27 Sophia DiCuffa            11 Center Moriches        10:09.0   31:31.86   24   
 28 Emily Stewart             12 Center Moriches        11:41.1   36:18.22   25 



                                  Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
C Results 5000 Run                                                                
   1 Mattituck                    24    1    2    5    7    9   16   17           
      Total Time:  1:48:57.86                                                     
         Average:    21:47.58                                                     
   2 Center Moriches              54    3    4   11   15   21   24   25           
      Total Time:  1:59:04.86                                                     
         Average:    23:48.98                                                     
   3 Babylon                      71    6   12   14   19   20   22                
      Total Time:  2:04:22.39                                                     
         Average:    24:52.48                                                     
   4 Port Jefferson               72    8   10   13   18   23                     
      Total Time:  2:04:44.58 

                                                   




Girls 5k Run CC Class  D  
D Results 5000 Run                                                                
  1 Olivia Lynch              11 Southold                6:50.4   21:14.85        
  2 Emma Gallagher            11 Shelter Island          7:41.1   23:52.44    1   
  3 Ariana Carter              9 Shelter Island          9:09.7   28:27.67    2   
  4 Olivia Overstreet          9 Shelter Island          9:51.1   30:36.21    3   
  5 Madison Springer           8 Shelter Island         11:30.8   35:46.13    4   
  6 Kaitlyn Gulluscio          7 Shelter Island         13:37.9   42:21.00    5   
  7 Sophie Clark               7 Shelter Island         13:42.1   42:34.00    6   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 

D Results 5000 Run                                                                
   1 Shelter Island               15    1    2    3    4    5    6                
      Total Time:  2:41:03.45                                                     
         Average:    32:12.69