Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
                  Section VIII County Championships - 10/28/2018                  
                                Bethpage Sate Park                                
                                                              
   Girls 5k Run CC VARSITY Class  A
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Class  A Results 5000 Run                                                         
  1 Andria Scaglione          12 Oceanside               6:20.8   19:42.92    1   
  2 Rachel Tucci              12 Mepham                  6:25.4   19:57.22    2   
  3 Sinead Heaney             12 Plainview               6:27.3   20:03.17    3   
  4 Katherine Marsh           12 East Meadow             6:31.0   20:14.61    4   
  5 Emily Berg                 9 Syosset                 6:34.2   20:24.65    5   
  6 Mayu Iio                  12 Syosset                 6:35.7   20:29.41    6   
  7 Rhea Rasquinha            10 Herricks                6:36.0   20:30.09    7   
  8 Nicola Scaglione          12 Oceanside               6:37.7   20:35.47    8   
  9 Tiffany-Ann Matturro      12 Massapequa              6:43.9   20:54.78    9   
 10 Kyra Au                   10 Great Neck South        6:48.3   21:08.55   10   
 11 Katherine Hui             12 Great Neck South        6:50.6   21:15.55   11   
 12 Kayta Thomas              11 VS Central              6:51.3   21:17.80   12   
 13 Isabel Marsh              12 East Meadow             6:52.4   21:21.09   13   
 14 Emily Moehringer          10 Mepham                  6:53.8   21:25.46   14   
 15 Sera King                 12 Oceanside               6:55.2   21:29.72   15   
 16 Samantha Krayeski         11 Port Washington         6:55.3   21:30.24   16   
 17 Caroline Pangbourne       11 Port Washington         6:55.6   21:31.00   17   
 18 jada king                  9 Oceanside               6:56.4   21:33.43   18   
 19 Molly Siebert             10 Syosset                 6:56.5   21:33.77   19   
 20 Megan Kitagawa             9 Syosset                 6:56.8   21:34.90   20   
 21 Priya Sondhi               9 Syosset                 6:57.2   21:36.20   21   
 22 Leslie Villafuerte         9 East Meadow             6:58.0   21:38.69   22   
 23 Faith Dwyer               10 Calhoun                 6:58.3   21:39.33   23   
 24 Mallory Ngitngit           9 Syosset                 7:02.0   21:51.07   24   
 25 Jane Wernow               12 Plainview               7:03.5   21:55.68   25   
 26 Erin Brown                11 Long Beach              7:06.0   22:03.48   26   
 27 Thalia Morisi              9 Massapequa              7:08.5   22:11.09   27   
 28 Emma Bhansingh            10 Calhoun                 7:12.8   22:24.59   28   
 29 Emma Romano               10 Oceanside               7:14.8   22:30.68   29   
 30 Maureen O''Callaghan      12 Massapequa              7:15.5   22:32.92   30   
 31 Madison Sohl              12 East Meadow             7:16.1   22:34.73   31   
 32 Meilin Garfinkel          11 Long Beach              7:16.5   22:36.11   32   
 33 Tali Gekhman              10 Calhoun                 7:18.0   22:40.79   33   
 34 Taylor Decina             10 Mepham                  7:19.1   22:44.09   34   
 35 Ashley Segarra            12 Oceanside               7:19.2   22:44.44   35   
 36 Bethany Ekezie             9 Port Washington         7:22.0   22:53.00   36   
 37 Amanda Sohl               12 East Meadow             7:23.1   22:56.60   37   
 38 Haleigh Chan               9 VS Central              7:23.9   22:58.86   38   
 39 Caitlin McCann            12 Syosset                 7:26.3   23:06.61   39   
 40 Chrissy Gilleran          12 Farmingdale             7:31.0   23:21.18   40   
 41 Brittany Nahas            12 Port Washington         7:31.9   23:23.75   41   
 42 Pooja Huded               10 Syosset                 7:32.8   23:26.61        
 43 Kate McNerney              9 Mepham                  7:35.5   23:35.20   42   
 44 Alexandra Unz             10 Calhoun                 7:35.6   23:35.44   43   
 45 Katherine Synnott         11 Plainview               7:36.5   23:38.31   44   
 46 Leya Khan                 11 East Meadow             7:37.8   23:42.10   45   
 47 Samantha Latorre          11 Calhoun                 7:38.5   23:44.22   46   
 48 Leann Nicholas            10 Farmingdale             7:38.6   23:44.77   47   
 49 Danielle Sautner           9 Syosset                 7:39.0   23:45.82        
 50 Kayla Anderson            11 Massapequa              7:39.2   23:46.67   48   
 51 Emily Boccone             10 Mepham                  7:39.4   23:47.03   49   
 52 jessica cinamon            9 Oceanside               7:41.9   23:54.82   50   
 53 Joelle Siong Sin          11 Great Neck South        7:43.1   23:58.51   51   
 54 Sophie Roth               12 Port Washington         7:43.2   23:58.93   52   
 55 Emily Benson-Tyler         9 Port Washington         7:43.5   24:00.03   53   
 56 Lily Labella              10 Port Washington         7:45.0   24:04.58   54   
 57 Grace Liao                 9 Great Neck South        7:45.5   24:06.13   55   
 58 Ana Isabel Lebron         11 VS Central              7:46.8   24:10.01   56   
 59 Christina Palmieri        11 Oceanside               7:47.8   24:13.29        
 60 Madeline Gerby            10 Massapequa              7:48.3   24:14.68   57   
 61 Jamie Risso               10 Long Beach              7:48.6   24:15.75   58   
 62 Molly Walsh                9 Mepham                  7:48.7   24:16.13   59   
 63 Leylana Ashley            11 Massapequa              7:50.7   24:22.41   60   
 64 Lydia Sandoval            12 Baldwin                 7:50.9   24:22.85        
 65 Melicie Mentor            12 Baldwin                 7:51.2   24:23.87        
 66 Mikayla Cecora            10 Massapequa              7:51.3   24:24.25   61   
 67 Analie Mainville          10 Uniondale               7:51.9   24:25.88        
 68 Reese Brusini             12 Hicksville              7:52.2   24:26.82   62   
 69 Kaitlyn Bradley            9 VS Central              7:52.5   24:27.93   63   
 70 Anna Decker               12 Farmingdale             7:52.9   24:29.08   64   
 71 Alexis Vitti              12 Plainview               7:53.7   24:31.70   65   
 72 Kyra Akley                12 Farmingdale             7:54.8   24:34.93   66   
 73 Kerrin Heuser             12 Hicksville              7:56.8   24:41.16   67   
 74 Savanna Spadalik          11 Farmingdale             7:58.2   24:45.50   68   
 75 Hina Iftikhar             12 Hicksville              7:59.6   24:49.97   69   
 76 Gissell Duran             11 VS Central              8:01.4   24:55.43   70   
 77 Hannah Wenzel             10 Farmingdale             8:03.6   25:02.24   71   
 78 Anaya Lund                12 East Meadow             8:04.5   25:05.19   72   
 79 Alessandra Saponara       11 Great Neck South        8:08.4   25:17.21   73   
 80 Lindsay Urist              9 East Meadow             8:09.7   25:21.44        
 81 Saddaf Menhaji            11 Hicksville              8:11.0   25:25.25   74   
 82 Madeline Feigin           12 Port Washington         8:11.8   25:27.69        
 83 Sherry Shao               11 Herricks                8:13.8   25:34.05   75   
 84 Danielle Brenner           9 Plainview               8:15.1   25:38.03   76   
 85 Sarah Visconti            11 Oceanside               8:18.3   25:48.12        
 86 Avani Patel                9 Plainview               8:23.7   26:04.78   77   
 87 Erin Byrnes               12 Farmingdale             8:26.4   26:13.31   78   
 88 Emma Kaszovitz            10 Hicksville              8:26.7   26:14.16   79   
 89 Milan Bennett              9 VS Central              8:27.7   26:17.28   80   
 90 Lydia Wang                 9 Great Neck South        8:29.7   26:23.50   81   
 91 Madison Pagano            11 Oceanside               8:30.3   26:25.30        
 92 Sumaira Mayan             10 Syosset                 8:36.4   26:44.26        
 93 Ann-Lyz Mathieu            9 VS Central              8:37.4   26:47.43   82   
 94 Kayla Mathew               9 Hicksville              8:39.8   26:54.78   83   
 95 Mia Carranza              11 Herricks                8:39.9   26:55.23   84   
 96 Brenna Regan              11 Long Beach              8:41.2   26:59.17   85   
 97 Eriene Corr               11 Mepham                  8:44.8   27:10.24   86   
 98 Audrey Cozine             11 Long Beach              8:45.1   27:11.25   87   
 99 Casey Meng                 9 Herricks                8:45.6   27:12.97   88   
100 Sejal Luthra              12 Hicksville              8:48.7   27:22.34   89   
101 Kelly Roethel             12 Long Beach              8:49.2   27:23.92   90   
102 Marni Hochman              9 Mepham                  8:49.4   27:24.64        
103 Natalie Yuge              11 Hicksville              8:49.5   27:25.00        
104 Elizabeth Kaufmann        11 Farmingdale             8:49.6   27:25.31        
105 Dana Siong Sin             9 Great Neck South        8:50.3   27:27.57   91   
106 Gabriella Abruzzo          9 Massapequa              8:51.6   27:31.39        
107 Emily Adamo                9 Mepham                  8:57.8   27:50.80        
108 Rebecca Sirof             10 Calhoun                 9:03.7   28:09.11   92   
109 ToniAnn Penna             11 Farmingdale             9:10.4   28:29.90        
110 Cathy Casola              12 Mepham                  9:15.6   28:45.95        
111 India Carranza             9 Herricks                9:45.4   30:18.64   93   
112 Jennifer Schmidt          10 Herricks                9:53.8   30:44.80   94   
113 Olivia Berg                9 Herricks               10:00.6   31:05.83   95   
114 Isabella Pang              9 Herricks               10:00.9   31:06.68        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Class  A Results 5000 Run                                                         
   1 Syosset                      71    5    6   19   20   21   24   39           
      Total Time:  1:45:38.93                                                     
         Average:    21:07.79                                                     
   2 Oceanside                    71    1    8   15   18   29   35   50           
      Total Time:  1:45:52.22                                                     
         Average:    21:10.45                                                     
   3 East Meadow                 107    4   13   22   31   37   45   72           
      Total Time:  1:48:45.72                                                     
         Average:    21:45.15                                                     
   4 Mepham                      141    2   14   34   42   49   59   86           
      Total Time:  1:51:29.00                                                     
         Average:    22:17.80                                                     
   5 Port Washington             162   16   17   36   41   52   53   54           
      Total Time:  1:53:16.92                                                     
         Average:    22:39.39                                                     
   6 Massapequa                  171    9   27   30   48   57   60   61           
      Total Time:  1:53:40.14                                                     
         Average:    22:44.03                                                     
   7 Calhoun                     173   23   28   33   43   46   92                
      Total Time:  1:54:04.37                                                     
         Average:    22:48.88                                                     
   8 Great Neck South            200   10   11   51   55   73   81   91           
      Total Time:  1:55:45.95                                                     
         Average:    23:09.19                                                     
   9 Plainview                   213    3   25   44   65   76   77                
      Total Time:  1:55:46.90                                                     
         Average:    23:09.38                                                     
  10 VS Central                  239   12   38   56   63   70   80   82           
      Total Time:  1:57:50.03                                                     
         Average:    23:34.01                                                     
  11 Farmingdale                 285   40   47   64   66   68   71   78           
      Total Time:  2:00:55.46                                                     
         Average:    24:11.10                                                     
  12 Long Beach                  288   26   32   58   85   87   90                
      Total Time:  2:03:05.76                                                     
         Average:    24:37.16                                                     
  13 Herricks                    347    7   75   84   88   93   94   95           
      Total Time:  2:10:30.98                                                     
         Average:    26:06.20                                                     
  14 Hicksville                  351   62   67   69   74   79   83   89           
      Total Time:  2:05:37.36                                                     
         Average:    25:07.48 



 Girls 5k Run CC OPEN A
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Class  A Results 5000 Run                                                         
  1 Nicole Conklin             9 Syosset                 7:30.1   23:18.25    1   
  2 Jennifer Kim              12 Port Washington         7:37.9   23:42.63    2   
  3 Stella Shapiro             9 Port Washington         7:44.5   24:02.92    3   
  4 Ria Rana                  10 Syosset                 7:45.0   24:04.47    4   
  5 Stephanie Yormack         10 Syosset                 7:45.3   24:05.35    5   
  6 Lisa Myers                11 Syosset                 7:47.7   24:13.02    6   
  7 Kaitlyn Farah             12 Syosset                 7:47.8   24:13.30    7   
  8 Crystal Rustami            9 Syosset                 7:57.0   24:41.73    8   
  9 Maria Katechis            12 Syosset                 8:07.5   25:14.49    9   
 10 Joanna Weber               9 Port Washington         8:07.8   25:15.25   10   
 11 Erin Ahearn               10 Syosset                 8:09.2   25:19.80        
 12 Shania Jagda               9 Syosset                 8:12.8   25:30.98        
 13 Danielle Schwab           12 Mepham                  8:14.5   25:36.26   11   
 14 Katherine Peterson        12 Massapequa              8:15.3   25:38.84        
 15 Melanie Ting              11 Massapequa              8:17.8   25:46.46        
 16 Jennifer Chan              9 East Meadow             8:25.4   26:10.16        
 17 Meghan Kane               12 Farmingdale             8:34.2   26:37.42   12   
 18 Kelly Interiano            9 Port Washington         8:40.1   26:55.63   13   
 19 Maya Hult                 11 Long Beach              8:40.5   26:56.87        
 20 Kelly Estrella             9 East Meadow             8:41.2   26:59.07        
 21 Angelina Facchiano         9 Farmingdale             8:41.3   26:59.53   14   
 22 Emily Hunt                10 Farmingdale             8:42.4   27:02.96   15   
 23 Nicole Meehan              9 Port Washington         8:47.6   27:19.01   16   
 24 Bridget McDevitt           9 Hicksville              8:51.3   27:30.40   17   
 25 Jenna Gobbo               10 Hicksville              9:02.7   28:05.85   18   
 26 Madeline Stanton          11 Massapequa              9:10.2   28:29.22        
 27 Ella Saunders             10 Port Washington         9:11.4   28:32.92   19   
 28 Mackenzie Zaffino          9 Syosset                 9:13.0   28:38.05        
 29 Julia Pergolis             9 Syosset                 9:14.3   28:41.91        
 30 Chole Persaud             11 Mepham                  9:16.0   28:47.34   20   
 31 Melissa Quijada           11 Hicksville              9:16.4   28:48.38   21   
 32 Grace Berlin               9 Syosset                 9:20.5   29:01.16        
 33 Stephanie Nodelman         9 Mepham                  9:28.7   29:26.73   22   
 34 Madaline Allen            11 Long Beach              9:31.5   29:35.48        
 35 Maeryam Nasari             9 Hicksville              9:35.5   29:48.02   23   
 36 Avery Saccio              10 Mepham                  9:46.9   30:23.28   24   
 37 Ariana Goorahoo           11 VS Central              9:47.8   30:26.09        
 38 Shaleah Abreu             11 VS Central              9:49.3   30:30.78        
 39 Nicole Leisenring         11 Mepham                  9:49.4   30:31.05   25   
 40 Taylor Jonak              11 Farmingdale             9:50.8   30:35.35   26   
 41 Sophia Kayantas            9 East Meadow             9:52.4   30:40.45        
 42 Anna Zomback              12 Mepham                  9:53.1   30:42.55   27   
 43 Paige Viola               11 Mepham                  9:53.3   30:43.12   28   
 44 Samantha Pine              9 Syosset                 9:57.0   30:54.76        
 45 Melina Giorgou            11 Farmingdale            10:14.7   31:49.75   29   
 46 Ariya Bakhleri            10 Hicksville             10:15.8   31:53.19   30   
 47 Jami DeLuca                9 Mepham                 10:16.5   31:55.27        
 48 Brooke Corbo              10 Mepham                 10:21.0   32:09.30        
 49 Gabriella Castillo        11 Mepham                 10:23.2   32:16.15        
 50 Victoria Pizzarelli       11 Farmingdale            10:26.7   32:26.82   31   
 51 Alexa Pereira             11 Farmingdale            10:26.8   32:27.33   32   
 52 Alisha Shah               10 Hicksville             10:35.1   32:53.01   33   
 53 Arianna Psareas           10 Hicksville             10:35.8   32:55.15   34   
 54 Stephanie Portugal         9 Syosset                10:43.7   33:19.82        
 55 Kaitlyn Mylett            10 Mepham                 10:56.2   33:58.62        
 56 Charlotte Meyer            9 Mepham                 11:22.4   35:19.86        
 57 Rafeya Hashmi             10 Mepham                 12:31.8   38:55.63        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Class  A Results 5000 Run                                                         
   1 Syosset                      23    1    4    5    6    7    8    9           
      Total Time:  1:59:54.39                                                     
         Average:    23:58.88                                                     
   2 Port Washington              44    2    3   10   13   16   19                
      Total Time:  2:07:15.44                                                     
         Average:    25:27.09                                                     
   3 Farmingdale                  96   12   14   15   26   29   31   32           
      Total Time:  2:23:05.01                                                     
         Average:    28:37.01                                                     
   4 Mepham                      102   11   20   22   24   25   27   28           
      Total Time:  2:24:44.66                                                     
         Average:    28:56.94                                                     
   5 Hicksville                  109   17   18   21   23   30   33   34           
      Total Time:  2:26:05.84                                                     
         Average:    29:13.17 
    


 Girls 5k Run CC VARSITY Class  B
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Class  B Results 5000 Run                                                         
  1 Angeline Caamano          10 Manhasset               6:17.2   19:31.73    1   
  2 Carly Woelfel             11 South Side              6:18.9   19:37.03    2   
  3 Olivia Duca               10 South Side              6:23.0   19:49.73    3   
  4 Ryann Kenny               11 Manhasset               6:31.5   20:16.26    4   
  5 Maya Spottiswood          10 Jfk Bellmore            6:34.7   20:26.23    5   
  6 Marissa Spottiswood        9 Jfk Bellmore            6:38.4   20:37.53    6   
  7 Kaitlyn Mohr              11 South Side              6:39.2   20:40.21    7   
  8 Samantha Kinloch          10 Manhasset               6:43.3   20:52.96    8   
  9 Lauren Sullivan           10 Garden City             6:44.5   20:56.53    9   
 10 Samantha Chen             10 Manhasset               6:45.7   21:00.43   10   
 11 Kaylyn Forbes             12 Hewlett                 6:48.8   21:09.95        
 12 Emily Pogozelski           9 Garden City             6:53.4   21:24.29   11   
 13 Alexis Namdar             12 Great Neck North        6:55.0   21:29.22   12   
 14 Sydney Ginsburg           11 Manhasset               7:01.1   21:48.15   13   
 15 Avery Brull               10 South Side              7:05.4   22:01.60   14   
 16 Netta Mualem              11 Great Neck North        7:07.8   22:09.11   15   
 17 Samantha Derasse          12 Manhasset               7:08.0   22:09.59   16   
 18 Julia Froese               9 Wantagh                 7:08.4   22:10.71   17   
 19 Gia Bergonzi               9 MacArthur               7:08.5   22:11.11   18   
 20 Eden Reznik                9 Great Neck North        7:11.0   22:18.81   19   
 21 Ana Markovina              9 Jericho                 7:13.8   22:27.74        
 22 Kimberly Villoni           9 Garden City             7:15.2   22:31.94   20   
 23 Lizzy Quilty              10 South Side              7:17.0   22:37.57   21   
 24 Caroline Cote             11 Garden City             7:17.8   22:39.93   22   
 25 Jenna Zilberzweig         11 Jfk Bellmore            7:18.0   22:40.79   23   
 26 Nataly Rodriguez          11 Division Avenue         7:18.2   22:41.21        
 27 Mariead Gillespie         11 MacArthur               7:19.7   22:46.07   24   
 28 Annalee Molloy            12 Frank Carey             7:20.1   22:47.10        
 29 Alex Sitterly              9 South Side              7:21.3   22:50.81   25   
 30 Jamie Race                11 MacArthur               7:22.2   22:53.70   26   
 31 Chloe Mantis              11 Manhasset               7:23.2   22:56.88   27   
 32 Brynn Goodstadt           11 Roslyn                  7:24.0   22:59.41   28   
 33 Laura McNair               9 Roslyn                  7:24.2   23:00.02   29   
 34 Surapa Purirojejananon    11 MacArthur               7:25.5   23:04.08   30   
 35 Kate Weilep               11 Manhasset               7:27.9   23:11.39        
 36 Grace Duffy                9 Garden City             7:29.0   23:14.85   31   
 37 Juliana Sims              10 Manhasset               7:30.2   23:18.52        
 38 Kira Grossman             10 Hewlett                 7:31.1   23:21.26        
 39 Bo Nappie                 11 Frank Carey             7:33.9   23:30.11        
 40 Lauren Mistretta          11 Garden City             7:35.9   23:36.41   32   
 41 Alexandra Ahdoot          10 Great Neck North        7:37.6   23:41.58   33   
 42 Coutney Lee               12 Manhasset               7:38.5   23:44.34        
 43 Isabel Henke              12 Garden City             7:39.5   23:47.34   34   
 44 Kaitlyn Taggart           10 Wantagh                 7:39.7   23:48.21   35   
 45 Danielle Vargas           10 Division Avenue         7:40.6   23:50.91        
 46 Theresa Kenny             11 South Side              7:42.5   23:56.74   36   
 47 Katherine Procacci        12 New Hyde Park           7:48.1   24:14.19   37   
 48 Alicia Hsu                10 Hewlett                 7:50.6   24:21.90        
 49 Athena Yao                11 Wantagh                 7:51.1   24:23.59   38   
 50 Alexandra Kopcak          12 Garden City             7:51.7   24:25.44        
 51 Cate Hemmer               10 South Side              7:53.2   24:30.11        
 52 Samantha Mauceri          12 Garden City             7:54.9   24:35.28        
 53 Savanna May               11 South Side              7:56.2   24:39.29        
 54 Rosa Zavala               11 Glen Cove               7:59.1   24:48.26        
 55 Juliette Kurta            12 Frank Carey             8:00.0   24:51.16        
 56 Harshita Sehgal            9 Roslyn                  8:00.6   24:53.17   39   
 57 Camille Charvet           10 South Side              8:00.7   24:53.43        
 58 Heather Nunez             11 Bethpage                8:03.8   25:03.09   40   
 59 Aniejah Hamilton           9 New Hyde Park           8:05.6   25:08.57   41   
 60 Shirley Leshem            12 Hewlett                 8:07.2   25:13.55        
 61 Doreen Dong               11 Bethpage                8:09.1   25:19.52   42   
 62 Alexandra Coloma           9 MacArthur               8:10.6   25:24.02   43   
 63 Valerie Pastore            9 Wantagh                 8:11.2   25:26.09   44   
 64 Ava Ingebrigtsen           9 MacArthur               8:12.2   25:29.01   45   
 65 Leah Ahdoot               12 Great Neck North        8:12.4   25:29.77   46   
 66 Amanda Ciaramella         10 Wantagh                 8:12.6   25:30.25   47   
 67 Amanpreef Minhos          11 Division Avenue         8:18.9   25:49.76        
 68 Emma Gold                 12 Jfk Bellmore            8:19.2   25:50.91   48   
 69 Jenn Gattus               12 MacArthur               8:21.3   25:57.29   49   
 70 Grace Burke               10 Wantagh                 8:21.6   25:58.20   50   
 71 Mia Davis                  9 Roslyn                  8:22.7   26:01.54   51   
 72 Kimberly Stephens          9 Sewanhaka               8:22.8   26:01.92        
 73 Corinne haney             10 Bethpage                8:31.3   26:28.51   52   
 74 Lara Soloman              12 Frank Carey             8:34.4   26:37.96        
 75 Julia Inayan               9 Wantagh                 8:37.5   26:47.81   53   
 76 Sharlene Deng             12 Roslyn                  8:38.7   26:51.41   54   
 77 Emma Ouyang                9 New Hyde Park           8:40.8   26:57.88   55   
 78 Naomi Yu                   9 Jericho                 8:42.6   27:03.57        
 79 Lauren Murphy             10 Great Neck North        8:45.5   27:12.48   56   
 80 Ashley Predvil            10 New Hyde Park           8:46.9   27:17.01   57   
 81 Lilian Berrezueta          9 Roslyn                  8:50.4   27:27.88   58   
 82 Valentina Grgin           10 Bethpage                8:52.4   27:33.91   59   
 83 Ciara Feron               12 Garden City             8:57.1   27:48.56        
 84 Amelia Silberger          11 MacArthur               8:58.2   27:52.09        
 85 Erin Damiani              12 Plainedge               8:58.6   27:53.32   60   
 86 Naima Davis               10 Roslyn                  9:02.7   28:06.00   61   
 87 Monica Furci              12 Roslyn                  9:07.4   28:20.66        
 88 Charlotte Levin           11 Roslyn                  9:07.8   28:21.80        
 89 Kim Zhang                 12 Jfk Bellmore            9:08.7   28:24.72   62   
 90 Marissa Mendez            10 New Hyde Park           9:14.2   28:41.83   63   
 91 Breanna Rivera            11 Plainedge               9:20.0   28:59.82   64   
 92 Taylor Cooper             12 Division Avenue         9:22.4   29:07.06        
 93 Jessica Zhang             12 Jfk Bellmore            9:22.9   29:08.67   65   
 94 Nina Scanze               11 MacArthur               9:25.5   29:16.87        
 95 Krystal Aquinaga          11 MacArthur               9:27.7   29:23.67        
 96 Ashley Milek              12 Bethpage                9:45.1   30:17.71   66   
 97 Marisa Galante            11 Plainedge               9:47.2   30:24.14   67   
 98 Hannah Kim                 9 New Hyde Park           9:52.7   30:41.27   68   
 99 Stephanie Lin              9 Plainedge               9:56.7   30:53.70   69   
100 Olivia Kropf              12 Plainedge              10:11.2   31:38.80   70   
101 Ilana Waller              12 Jericho                10:16.4   31:55.05        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Class  B Results 5000 Run                                                         
   1 Manhasset                    36    1    4    8   10   13   16   27           
      Total Time:  1:43:29.53                                                     
         Average:    20:41.91                                                     
   2 South Side                   47    2    3    7   14   21   25   36           
      Total Time:  1:44:46.14                                                     
         Average:    20:57.23                                                     
   3 Garden City                  93    9   11   20   22   31   32   34           
      Total Time:  1:50:47.54                                                     
         Average:    22:09.51                                                     
   4 Great Neck North            125   12   15   19   33   46   56                
      Total Time:  1:55:08.49                                                     
         Average:    23:01.70                                                     
   5 MacArthur                   141   18   24   26   30   43   45   49           
      Total Time:  1:56:18.98                                                     
         Average:    23:15.80                                                     
   6 Jfk Bellmore                144    5    6   23   48   62   65                
      Total Time:  1:58:00.18                                                     
         Average:    23:36.04                                                     
   7 Wantagh                     181   17   35   38   44   47   50   53           
      Total Time:  2:01:18.85                                                     
         Average:    24:15.77                                                     
   8 Roslyn                      201   28   29   39   51   54   58   61           
      Total Time:  2:03:45.55                                                     
         Average:    24:45.11                                                     
   9 New Hyde Park               253   37   41   55   57   63   68                
      Total Time:  2:12:19.48                                                     
         Average:    26:27.90                                                     
  10 Bethpage                    259   40   42   52   59   66                     
      Total Time:  2:14:42.74                                                     
         Average:    26:56.55                                                     
  11 Plainedge                   330   60   64   67   69   70                     
      Total Time:  2:29:49.78                                                     
         Average:    29:57.96   
  


 Girls 5k Run CC Open B
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Class  B Results 5000 Run                                                         
  1 Lucia Rieppi              10 Manhasset               7:23.1   22:56.38    1   
  2 Nicole Yarrington          9 Manhasset               7:57.7   24:44.07    2   
  3 Katherine Blaney          11 Manhasset               7:59.6   24:49.90    3   
  4 Lauren Weppler            10 Manhasset               8:14.2   25:35.21    4   
  5 Grace Chan                 9 South Side              8:17.7   25:46.04        
  6 Madison Matarazzo         10 Garden City             8:21.7   25:58.52        
  7 Brooke Edwards            10 Garden City             8:43.4   27:06.13        
  8 Kayla Hsu                 11 Manhasset               8:44.8   27:10.34    5   
  9 Kerrin Cleary             11 South Side              8:53.2   27:36.31        
 10 Ava Cucuzza               10 Roslyn                  9:43.1   30:11.41    6   
 11 Samantha Nassim           10 Roslyn                  9:44.5   30:15.92    7   
 12 Yael Zarrini              10 Roslyn                 10:24.7   32:20.85    8   
 13 Gabriella Nassim          12 Roslyn                 11:24.4   35:26.19    9   
 14 Victoria Moi              11 Roslyn                 11:24.5   35:26.51   10   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Class  B Results 5000 Run                                                         
   1 Manhasset                    15    1    2    3    4    5                     
      Total Time:  2:05:15.90                                                     
         Average:    25:03.18                                                     
   2 Roslyn                       40    6    7    8    9   10                     
      Total Time:  2:43:40.88                                                     
         Average:    32:44.18 




 Girls 5k Run CC VARSITY Class  C
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Class  C Results 5000 Run                                                         
  1 DeAnna Martin             12 VS South                6:24.6   19:54.79    1   
  2 Greta Flanagan            10 Oyster Bay              6:26.0   19:59.25    2   
  3 Fiona Haegeland           11 Cold Spring Harbor      6:31.1   20:15.04    3   
  4 Caitlin Buchala           11 Lynbrook                6:33.9   20:23.77    4   
  5 Sarah Keane               10 Seaford                 6:37.5   20:34.80        
  6 Emmie Keys                 9 Wheatley                6:48.6   21:09.33    5   
  7 Erin Maguire              11 Island Trees            6:51.5   21:18.38    6   
  8 Caroline Reiner           12 North Shore             6:55.5   21:30.84    7   
  9 Sophie Rosencrans         10 North Shore             6:55.6   21:31.06    8   
 10 Isabella Strajanekova     12 North Shore             6:55.7   21:31.28    9   
 11 Nicole Schneider          11 North Shore             6:55.7   21:31.52   10   
 12 Kate Gilliam               9 North Shore             6:55.8   21:31.74   11   
 13 Cara Duffy                11 Island Trees            6:56.5   21:33.74   12   
 14 Caroline Green            10 Friends Academy         6:58.1   21:38.93   13   
 15 Michelle Ashbahian        10 Floral Park             6:59.1   21:41.91        
 16 Maggie Mcnamara           12 Oyster Bay              6:59.7   21:43.85   14   
 17 Katelynn Persaud           9 VS North                7:00.4   21:46.04   15   
 18 Samantha Reim             12 Cold Spring Harbor      7:01.2   21:48.53   16   
 19 Isabella Caldwell         12 West Hempstead          7:03.9   21:56.88        
 20 Amandine Bourne            9 Oyster Bay              7:04.5   21:58.71   17   
 21 Emilee Becker             11 Floral Park             7:05.2   22:00.78        
 22 Elizabeth Murphy          11 Lynbrook                7:06.7   22:05.44   18   
 23 Amanda Ustick             11 Wheatley                7:07.1   22:06.82   19   
 24 Chizuruoke Onouha         11 VS North                7:07.6   22:08.39   20   
 25 Annaliese Nardi           12 Floral Park             7:08.1   22:09.85        
 26 Samantha Szabo             9 VS North                7:17.6   22:39.29   21   
 27 Isabella Deleon           11 Clarke                  7:20.4   22:48.14   22   
 28 Julia Mills                9 Floral Park             7:24.0   22:59.24        
 29 Carolyn Doyle             11 North Shore             7:24.4   23:00.42   23   
 30 Hannah Lopes              12 Oyster Bay              7:24.8   23:01.78   24   
 31 Shannon MacArthur         10 Locust Valley           7:28.4   23:13.04   25   
 32 Sarah Hoell                9 North Shore             7:29.1   23:15.02   26   
 33 Nicole Dostalek            9 Locust Valley           7:29.6   23:16.86   27   
 34 Marissa Simone            11 Clarke                  7:30.0   23:17.99   28   
 35 Lanie Sharinn             10 Cold Spring Harbor      7:32.3   23:25.22   29   
 36 Annalise Giuffrida        12 Cold Spring Harbor      7:33.5   23:28.98   30   
 37 Mia Martinez              10 VS North                7:35.4   23:34.81   31   
 38 Juliana Vanegas           12 Clarke                  7:35.5   23:35.14   32   
 39 Joanna Yu                 12 Locust Valley           7:40.3   23:50.08   33   
 40 Maggie Bodian             10 Lynbrook                7:41.8   23:54.55   34   
 41 Madeleine DePietro        11 North Shore             7:43.5   23:59.77        
 42 Olivia Como                9 Friends Academy         7:47.8   24:13.27   35   
 43 Julia Carroll             11 North Shore             7:48.7   24:16.15        
 44 Madison Barosso           12 Lynbrook                7:52.1   24:26.57   36   
 45 Claudia Rodriquez         10 Island Trees            7:56.0   24:38.77   37   
 46 Alena Moreira             10 VS North                7:57.8   24:44.28   38   
 47 Mairead Connor            11 East Rockaway           8:00.4   24:52.39   39   
 48 Katherine Simon           11 Locust Valley           8:00.5   24:52.63   40   
 49 Sophia Yan                10 VS South                8:03.8   25:02.82   41   
 50 Elissa Velasquez          10 East Rockaway           8:05.4   25:07.85   42   
 51 Kelly Koo                 12 Mineola                 8:05.9   25:09.36   43   
 52 Nina Cialone              11 Locust Valley           8:06.8   25:12.21   44   
 53 Mary Grace Col             8 Island Trees            8:06.9   25:12.45   45   
 54 Michela Rutigliano        11 Oyster Bay              8:08.1   25:16.35   46   
 55 Alex Sylvia               11 Lynbrook                8:11.0   25:25.46   47   
 56 Dayna Emanuel             11 Cold Spring Harbor      8:11.7   25:27.46   48   
 57 Marlene Goldstein         12 Locust Valley           8:12.0   25:28.56   49   
 58 Taylor Cunha              12 Mineola                 8:13.3   25:32.63   50   
 59 Sreeya Bobby              10 VS South                8:16.1   25:41.13   51   
 60 Ells Ash                  10 Lynbrook                8:18.6   25:48.87   52   
 61 Jessica Koo                9 Mineola                 8:22.4   26:00.88   53   
 62 Sofia Gaston              11 VS South                8:22.5   26:01.14   54   
 63 Gabriella Testani         10 Wheatley                8:28.4   26:19.35   55   
 64 Olivia Amian              12 Locust Valley           8:28.8   26:20.61   56   
 65 Jillian Swanson           10 Lynbrook                8:31.1   26:27.71   57   
 66 Natlalie MacArthur        10 Locust Valley           8:32.5   26:32.03        
 67 Ziya Patel                12 Mineola                 8:32.9   26:33.50   58   
 68 Kristi Denninger           9 Island Trees            8:34.4   26:38.14   59   
 69 Jane Hoeflinger           11 Lynbrook                8:35.9   26:42.73        
 70 Allison Oyola             12 VS South                8:37.6   26:47.91   60   
 71 Alexandra Emanuel         11 Cold Spring Harbor      8:41.6   27:00.45   61   
 72 Brianna Halstead           9 East Rockaway           8:42.9   27:04.33   62   
 73 Lianne Emanuel            11 Cold Spring Harbor      8:44.8   27:10.40   63   
 74 Meghan Connor             12 East Rockaway           8:45.5   27:12.63   64   
 75 Lydia Paulus              10 Locust Valley           8:52.4   27:33.89        
 76 Isabella Schaefer          9 East Rockaway           8:53.1   27:36.23   65   
 77 Brittany Cardona          11 Clarke                  8:53.9   27:38.67   66   
 78 Olivia Kruel              10 Island Trees            8:55.3   27:43.10   67   
 79 Taleeyah Middleton        10 Clarke                  8:56.4   27:46.41   68   
 80 Farrah Shikara            11 Friends Academy         9:00.6   27:59.29   69   
 81 Tina Huang                10 Friends Academy         9:11.6   28:33.56   70   
 82 Emma Neary                12 East Rockaway           9:16.7   28:49.41   71   
 83 Kaylei FanFan             11 Clarke                  9:30.6   29:32.55   72   
 84 Alison Mosher             11 Friends Academy         9:32.6   29:38.79   73   
 85 Alexandra Castiglie       10 Wheatley                9:45.7   30:19.44   74   
 86 Angela Li                 12 Mineola                10:12.7   31:43.56   75   
 87 Allison Merle             10 West Hempstead         10:16.6   31:55.41        
 88 Andie Saint-Fleurant      12 VS South               10:19.1   32:03.47   76   
 89 Anya Chabria              10 Wheatley               10:42.0   33:14.50   77   
 90 Kayla Lugo                10 West Hempstead         11:09.2   34:38.98        
 91 Urja Patel                 9 Mineola                12:44.8   39:36.08   78   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Class  C Results 5000 Run                                                         
   1 North Shore                  45    7    8    9   10   11   23   26           
      Total Time:  1:47:36.44                                                     
         Average:    21:31.29                                                     
   2 Oyster Bay                  103    2   14   17   24   46                     
      Total Time:  1:51:59.94                                                     
         Average:    22:23.99                                                     
   3 VS North                    125   15   20   21   31   38                     
      Total Time:  1:54:52.82                                                     
         Average:    22:58.57                                                     
   4 Cold Spring Harbor          126    3   16   29   30   48   61   63           
      Total Time:  1:54:25.23                                                     
         Average:    22:53.05                                                     
   5 Lynbrook                    139    4   18   34   36   47   52   57           
      Total Time:  1:56:15.79                                                     
         Average:    23:15.16                                                     
   6 Island Trees                159    6   12   37   45   59   67                
      Total Time:  1:59:21.48                                                     
         Average:    23:52.30                                                     
   7 Locust Valley               169   25   27   33   40   44   49   56           
      Total Time:  2:00:24.82                                                     
         Average:    24:04.97                                                     
   8 VS South                    207    1   41   51   54   60   76                
      Total Time:  2:03:27.79                                                     
         Average:    24:41.56                                                     
   9 Clarke                      216   22   28   32   66   68   72                
      Total Time:  2:05:06.35                                                     
         Average:    25:01.27                                                     
  10 Wheatley                    230    5   19   55   74   77                     
      Total Time:  2:13:09.44                                                     
         Average:    26:37.89                                                     
  11 Friends Academy             260   13   35   69   70   73                     
      Total Time:  2:12:03.84                                                     
         Average:    26:24.77                                                     
  12 East Rockaway               272   39   42   62   64   65   71                
      Total Time:  2:11:53.43                                                     
         Average:    26:22.69                                                     
  13 Mineola                     279   43   50   53   58   75   78                
      Total Time:  2:14:59.93                                                     
         Average:    26:59.99  


  Girls 5k Run CC Open C
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Class  C Results 5000 Run                                                         
  1 Maddie Bush                8 North Shore             7:41.3   23:53.20        
  2 Olivia Lamond              9 North Shore             7:55.0   24:35.76        
  3 Kirsten Scott             11 Locust Valley           8:27.9   26:17.84    1   
  4 Aracelly Sierra            9 North Shore             8:30.7   26:26.49        
  5 Virag Argyelan             9 Locust Valley           9:01.9   28:03.55    2   
  6 Nitha Paulas              11 Locust Valley           9:48.0   30:26.65    3   
  7 Pamela Salas              10 North Shore            11:19.1   35:09.65        
  8 Meena Khwaja              12 Locust Valley          12:19.6   38:17.57    4   
  9 Gianna Ferrara            12 Locust Valley          12:19.6   38:17.86    5   
 10 Bethany Zekraus           12 Locust Valley          12:19.7   38:18.14    6   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Class  C Results 5000 Run                                                         
   1 Locust Valley                15    1    2    3    4    5    6                
      Total Time:  2:41:23.48                                                     
         Average:    32:16.70