Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
              Section XI   Division  XC  Championships - 10/23/2018               
                             Sunken Meadow State Park                             
                                                             
 
  Boys 5k Run CC Championship
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 RJ Pleasants              12 Hhh East                5:15.5   16:19.95        
  2 Nicholas DeFelice         12 Smithtown               5:15.7   16:20.75    1   
  3 Thomas Cirrito            11 Miller Place            5:19.6   16:32.69    2   
  4 Kevin Cawley              12 Smithtown               5:20.0   16:34.15    3   
  5 Kal Lewis                 11 Shelter Island          5:24.7   16:48.81    4   
  6 Michael Danzi             11 Smithtown               5:25.5   16:51.20    5   
  7 David Cabello             12 Smithtown               5:27.8   16:58.32    6   
  8 Daniel Czop               12 Commack                 5:27.8   16:58.38    7   
  9 Aidar Matthews            10 Northport               5:28.5   17:00.42    8   
 10 Jason Gibbons             12 Northport               5:28.6   17:00.82    9   
 11 Sean Ryan                 12 Northport               5:28.9   17:01.85   10   
 12 Michael Silveri           10 Eastport/SouthMano      5:33.1   17:14.84   11   
 13 John Cuff                 12 Smithtown               5:33.5   17:16.08   12   
 14 Thomas Cassar             12 Eastport/SouthMano      5:34.4   17:18.76   13   
 15 Christian Berberich       11 Sachem East             5:34.5   17:19.10   14   
 16 Vincent Tripi             12 Sachem North            5:35.5   17:22.22   15   
 17 Vidit Parikh              12 Sachem North            5:36.0   17:23.84   16   
 18 Ryan Fowkes               12 East Hampton            5:36.1   17:23.98        
 19 Juan Lasso                12 Westhampton Beach       5:36.2   17:24.47   17   
 20 Chris Nienburg            12 Ward Melville           5:40.2   17:36.84   18   
 21 Nicholas Ambrosino        12 Sachem North            5:40.5   17:37.85   19   
 22 Nicholas Muellers         12 Smithtown               5:41.2   17:40.01   20   
 23 Matt Kruse                12 Sachem North            5:41.5   17:40.81   21   
 24 Brayden Vassilas          11 Smithtown               5:41.8   17:41.89   22   
 25 Ryan Dery                 12 Commack                 5:42.9   17:45.36   23   
 26 Michael DiSalvo           12 Kings Park              5:43.9   17:48.42   24   
 27 Luke Strand               12 Hauppauge               5:45.2   17:52.50   25   
 28 Ryan Famiglietti          12 Sachem East             5:45.3   17:52.81   26   
 29 Nicholas Boncore          12 Eastport/SouthMano      5:45.4   17:52.84   27   
 30 Joe Berberich             11 Sachem East             5:45.7   17:53.84   28   
 31 Tim Colgan                12 Sachem North            5:45.8   17:54.09   29   
 32 Cooper Ball               12 Kings Park              5:47.1   17:58.19   30   
 33 Brian Veit                10 Port Jefferson          5:47.3   17:59.02   31   
 34 Ryan Carrick              12 Riverhead               5:47.7   18:00.23        
 35 Matthew Aliano            12 Sachem North            5:47.9   18:00.84   32   
 36 Julian Corbeaux           12 Northport               5:48.0   18:01.05   33   
 37 William Grillo            12 Northport               5:48.1   18:01.46   34   
 38 Alex Genna                11 Patchogue/Medford       5:48.9   18:03.88   35   
 39 Ryan Brooks               12 Deer Park               5:49.1   18:04.35   36   
 40 Kiyoshi Shiomitsu         11 Commack                 5:49.1   18:04.35   37   
 41 Jonathan Engelhardt       10 Kings Park              5:49.9   18:06.98   38   
 42 Roshan Kalikasingh        11 Commack                 5:50.0   18:07.38   39   
 43 Thomas Serra              10 Northport               5:50.9   18:10.09   40   
 44 Tyler Neilson             12 Deer Park               5:51.1   18:10.65   41   
 45 Justin Zhang              11 Ward Melville           5:51.2   18:11.07   42   
 46 Blake Buscemi             10 Miller Place            5:51.7   18:12.46   43   
 47 Anthony Fonseca           11 Eastport/SouthMano      5:52.4   18:14.67   44   
 48 Sean Higgins              12 Mount Sinai             5:52.9   18:16.31   45   
 49 Kevin Carballo            11 Eastport/SouthMano      5:53.6   18:18.44   46   
 50 Jonas Kinsey              11 Shelter Island          5:54.4   18:21.10   47   
 51 Jake Gazura               12 Ward Melville           5:54.7   18:21.88   48   
 52 Nicholas Scheiner         10 Longwood                5:55.0   18:22.78   49   
 53 Dean Gregory              12 Commack                 5:55.0   18:22.94   50   
 54 Jack Thornton             11 Ward Melville           5:56.0   18:26.00   51   
 55 Ryan Wilson               12 Mount Sinai             5:56.3   18:26.83   52   
 56 Cooper Schoch             10 Port Jefferson          5:56.6   18:27.86   53   
 57 Ermel Bautista            11 Westhampton Beach       5:56.7   18:28.08   54   
 58 Adam Abdabhai             12 Commack                 5:56.8   18:28.38   55   
 59 Ryan Howell               11 Sachem East             5:56.8   18:28.47   56   
 60 Justin Rajab              11 Longwood                5:56.9   18:28.57   57   
 61 Kevin Murphy              11 Hauppauge               5:57.0   18:29.10   58   
 62 Tyler Cotter              10 Northport               5:57.7   18:31.11   59   
 63 Kieran Ryan               11 Westhampton Beach       5:58.9   18:35.02   60   
 64 Kevin Lessing             12 Bayport/Bluepoint       5:59.5   18:36.67   61   
 65 Harrison Bassin           11 Ward Melville           5:59.5   18:36.84   62   
 66 Matt Nolan                12 Bayport/Bluepoint       5:59.9   18:37.88   63   
 67 Billy Malone               9 Southampton             6:01.1   18:41.79   64   
 68 Daniel Mardkha            12 Kings Park              6:01.2   18:41.99   65   
 69 Matthew Flood             10 Eastport/SouthMano      6:01.5   18:42.89   66   
 70 Owen Okst                 10 Port Jefferson          6:01.5   18:42.99   67   
 71 Ryan Keane                12 Riverhead               6:03.1   18:47.84        
 72 Jordan Nielsen            11 Hauppauge               6:04.1   18:51.10   68   
 73 Jason Cirrito             10 Miller Place            6:04.2   18:51.38   69   
 74 Sean Jordan               11 Westhampton Beach       6:04.4   18:52.06   70   
 75 Jeremey Mueller           12 Bayport/Bluepoint       6:04.7   18:53.09   71   
 76 Ryan Mecca                11 Ward Melville           6:04.7   18:53.09   72   
 77 Maximus Haynia             8 Westhampton Beach       6:05.7   18:56.09   73   
 78 Zac Mobius                 9 Southampton             6:06.2   18:57.61   74   
 79 Ethan Franco              12 Patchogue/Medford       6:06.3   18:57.85   75   
 80 Griffin Schwartz          10 Southampton             6:06.4   18:58.11   76   
 81 Edmundo Porras            11 Longwood                6:06.5   18:58.69   77   
 82 Tyler Gulluscio           10 Shelter Island          6:06.9   18:59.77   78   
 83 Giovanni Catanzaro        10 Miller Place            6:06.9   18:59.88   79   
 84 Kyle Perez                12 Kings Park              6:07.6   19:01.82   80   
 85 Christian Law             12 Mount Sinai             6:07.6   19:01.89   81   
 86 Joe Glatz                 12 Commack                 6:08.0   19:03.33   82   
 87 Alex Soltanpanah          12 Patchogue/Medford       6:08.1   19:03.44   83   
 88 Patrick Gibbs             11 Sachem East             6:08.4   19:04.35   84   
 89 Patrick Wisti             12 Sachem North            6:08.7   19:05.38   85   
 90 Connor Teague             12 Bayport/Bluepoint       6:08.9   19:05.85   86   
 91 Tahir Tuzun               12 Deer Park               6:09.2   19:06.85   87   
 92 Ethan Winter              11 Ward Melville           6:09.3   19:07.28   88   
 93 Gray Joyner                9 Port Jefferson          6:09.6   19:08.16   89   
 94 Justin Wei                11 Mount Sinai             6:10.2   19:10.00   90   
 95 Jared Jackson             12 Sachem East             6:10.6   19:11.35   91   
 96 James Martinez            10 Hauppauge               6:11.4   19:13.79   92   
 97 Logan Tammany             11 Patchogue/Medford       6:11.5   19:14.09   93   
 98 Alejandro Paez            11 Longwood                6:12.0   19:15.75   94   
 99 Domingo Gil               10 Shelter Island          6:12.7   19:17.66   95   
100 David Miekley             11 Miller Place            6:12.9   19:18.38   96   
101 Jackson Law               12 Mount Sinai             6:13.1   19:19.10   97   
102 Logan Ferrari             10 Longwood                6:13.9   19:21.45   98   
103 Warren Millien            12 Deer Park               6:14.1   19:22.05   99   
104 Jack Armstrong            10 Bayport/Bluepoint       6:15.8   19:27.35  100   
105 Grant Frevert             12 Eastport/SouthMano      6:16.0   19:28.13  101   
106 Anthony Vassallo          11 Deer Park               6:16.3   19:29.00  102   
107 Lucien DeNeve             12 Patchogue/Medford       6:16.7   19:30.35  103   
108 Matthew Pietzak           11 Sachem East             6:17.0   19:31.23  104   
109 Aidan Doyle               10 Miller Place            6:18.6   19:36.10  105   
110 Eli Joyner                12 Port Jefferson          6:19.6   19:39.20  106   
111 Jonah Yonks               12 Mount Sinai             6:20.2   19:41.23  107   
112 Miral Oltulu              11 Patchogue/Medford       6:22.2   19:47.35  108   
113 Jake Nielsen               9 Hauppauge               6:23.2   19:50.44  109   
114 Nicholas Maniscalco       10 Deer Park               6:23.4   19:51.12  110   
115 Justin Marro               9 Southampton             6:23.7   19:51.99  111   
116 Ricky Stafford            10 Bayport/Bluepoint       6:23.8   19:52.35  112   
117 Daniel Catano             10 Deer Park               6:24.6   19:54.66  113   
118 Thomas Moeller            12 Kings Park              6:24.8   19:55.35  114   
119 CJ DeFeo                  11 Patchogue/Medford       6:25.8   19:58.64  115   
120 Jackson Starr             10 Miller Place            6:26.9   20:01.89  116   
121 Luke Marro                10 Southampton             6:29.1   20:08.73  117   
122 Ethan Humin                9 Hauppauge               6:29.8   20:10.95  118   
123 Royce Perera              10 Port Jefferson          6:31.8   20:17.05  119   
124 Jack Reilly               10 Port Jefferson          6:32.1   20:18.08  120   
125 Michael Payano            12 Shelter Island          6:32.5   20:19.30  121   
126 Bryan Cruz-Sanchez        11 Westhampton Beach       6:32.6   20:19.73  122   
127 Patrick Gabriele          10 Southampton             6:38.2   20:37.07  123   
128 Mario Xerri               11 Mount Sinai             6:38.3   20:37.49  124   
129 Alex Miller               12 Longwood                6:38.4   20:37.74  125   
130 James Conigliaro           8 Westhampton Beach       6:40.1   20:42.96  126   
131 Brandon Castellano        11 Longwood                6:40.7   20:44.80  127   
132 Charlie Nichols           10 Southampton             6:49.2   21:11.24  128   
133 Caleb Ball                10 Kings Park              6:53.6   21:24.81  129   
134 Brian Cestaro             11 Bayport/Bluepoint       7:04.5   21:58.60  130   
135 Pacey Cronin               9 Shelter Island          7:08.8   22:11.98  131   
136 Alberto Morales           11 Shelter Island          7:09.5   22:14.35  132   
137 Cooper McDonald           10 Hauppauge               7:28.0   23:11.61  133   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Smithtown                    27    1    3    5    6   12   20   22           
      Total Time:  1:24:00.50                                                     
         Average:    16:48.10                                                     
   2 Northport                    94    8    9   10   33   34   40   59           
      Total Time:  1:27:05.60                                                     
         Average:    17:25.12                                                     
   3 Sachem North                100   15   16   19   21   29   32   85           
      Total Time:  1:27:58.81                                                     
         Average:    17:35.77                                                     
   4 Eastport/SouthMano          141   11   13   27   44   46   66  101           
      Total Time:  1:28:59.55                                                     
         Average:    17:47.91                                                     
   5 Commack                     156    7   23   37   39   50   55   82           
      Total Time:  1:29:18.41                                                     
         Average:    17:51.69                                                     
   6 Sachem East                 208   14   26   28   56   84   91  104           
      Total Time:  1:30:38.57                                                     
         Average:    18:07.72                                                     
   7 Ward Melville               221   18   42   48   51   62   72   88           
      Total Time:  1:31:12.63                                                     
         Average:    18:14.53                                                     
   8 Kings Park                  237   24   30   38   65   80  114  129           
      Total Time:  1:31:37.40                                                     
         Average:    18:19.48                                                     
   9 Westhampton Beach           274   17   54   60   70   73  122  126           
      Total Time:  1:32:15.72                                                     
         Average:    18:27.15                                                     
  10 Miller Place                289    2   43   69   79   96  105  116           
      Total Time:  1:31:54.79                                                     
         Average:    18:22.96                                                     
  11 Shelter Island              345    4   47   78   95  121  131  132           
      Total Time:  1:33:46.64                                                     
         Average:    18:45.33                                                     
  12 Port Jefferson              346   31   53   67   89  106  119  120           
      Total Time:  1:33:57.23                                                     
         Average:    18:47.45                                                     
  13 Hauppauge                   352   25   58   68   92  109  118  133           
      Total Time:  1:34:16.93                                                     
         Average:    18:51.39                                                     
  14 Mount Sinai                 365   45   52   81   90   97  107  124           
      Total Time:  1:34:14.13                                                     
         Average:    18:50.83                                                     
  15 Deer Park                   365   36   41   87   99  102  110  113           
      Total Time:  1:34:12.90                                                     
         Average:    18:50.58                                                     
  16 Longwood                    375   49   57   77   94   98  125  127           
      Total Time:  1:34:27.24                                                     
         Average:    18:53.45                                                     
  17 Bayport/Bluepoint           381   61   63   71   86  100  112  130           
      Total Time:  1:34:40.84                                                     
         Average:    18:56.17                                                     
  18 Patchogue/Medford           389   35   75   83   93  103  108  115           
      Total Time:  1:34:49.61                                                     
         Average:    18:57.93                                                     
  19 Southampton                 442   64   74   76  111  117  123  128           
      Total Time:  1:36:38.23                                                     
         Average:    19:19.65 




 Boys 5k Run CC Championship By Division
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Division  1 Results 5000 Run                                                      
  1 Nicholas DeFelice         12 Smithtown               5:15.7   16:20.75    1   
  2 Kevin Cawley              12 Smithtown               5:20.0   16:34.15    2   
  3 Michael Danzi             11 Smithtown               5:25.5   16:51.20    3   
  4 David Cabello             12 Smithtown               5:27.8   16:58.32    4   
  5 Daniel Czop               12 Commack                 5:27.8   16:58.38    5   
  6 John Cuff                 12 Smithtown               5:33.5   17:16.08    6   
  7 Christian Berberich       11 Sachem East             5:34.5   17:19.10    7   
  8 Vincent Tripi             12 Sachem North            5:35.5   17:22.22    8   
  9 Vidit Parikh              12 Sachem North            5:36.0   17:23.84    9   
 10 Chris Nienburg            12 Ward Melville           5:40.2   17:36.84   10   
 11 Nicholas Ambrosino        12 Sachem North            5:40.5   17:37.85   11   
 12 Nicholas Muellers         12 Smithtown               5:41.2   17:40.01   12   
 13 Matt Kruse                12 Sachem North            5:41.5   17:40.81   13   
 14 Brayden Vassilas          11 Smithtown               5:41.8   17:41.89   14   
 15 Ryan Dery                 12 Commack                 5:42.9   17:45.36   15   
 16 Ryan Famiglietti          12 Sachem East             5:45.3   17:52.81   16   
 17 Joe Berberich             11 Sachem East             5:45.7   17:53.84   17   
 18 Tim Colgan                12 Sachem North            5:45.8   17:54.09   18   
 19 Matthew Aliano            12 Sachem North            5:47.9   18:00.84   19   
 20 Alex Genna                11 Patchogue/Medford       5:48.9   18:03.88   20   
 21 Kiyoshi Shiomitsu         11 Commack                 5:49.1   18:04.35   21   
 22 Roshan Kalikasingh        11 Commack                 5:50.0   18:07.38   22   
 23 Justin Zhang              11 Ward Melville           5:51.2   18:11.07   23   
 24 Jake Gazura               12 Ward Melville           5:54.7   18:21.88   24   
 25 Nicholas Scheiner         10 Longwood                5:55.0   18:22.78   25   
 26 Dean Gregory              12 Commack                 5:55.0   18:22.94   26   
 27 Jack Thornton             11 Ward Melville           5:56.0   18:26.00   27   
 28 Adam Abdabhai             12 Commack                 5:56.8   18:28.38   28   
 29 Ryan Howell               11 Sachem East             5:56.8   18:28.47   29   
 30 Justin Rajab              11 Longwood                5:56.9   18:28.57   30   
 31 Harrison Bassin           11 Ward Melville           5:59.5   18:36.84   31   
 32 Ryan Mecca                11 Ward Melville           6:04.7   18:53.09   32   
 33 Ethan Franco              12 Patchogue/Medford       6:06.3   18:57.85   33   
 34 Edmundo Porras            11 Longwood                6:06.5   18:58.69   34   
 35 Joe Glatz                 12 Commack                 6:08.0   19:03.33   35   
 36 Alex Soltanpanah          12 Patchogue/Medford       6:08.1   19:03.44   36   
 37 Patrick Gibbs             11 Sachem East             6:08.4   19:04.35   37   
 38 Patrick Wisti             12 Sachem North            6:08.7   19:05.38   38   
 39 Ethan Winter              11 Ward Melville           6:09.3   19:07.28   39   
 40 Jared Jackson             12 Sachem East             6:10.6   19:11.35   40   
 41 Logan Tammany             11 Patchogue/Medford       6:11.5   19:14.09   41   
 42 Alejandro Paez            11 Longwood                6:12.0   19:15.75   42   
 43 Logan Ferrari             10 Longwood                6:13.9   19:21.45   43   
 44 Lucien DeNeve             12 Patchogue/Medford       6:16.7   19:30.35   44   
 45 Matthew Pietzak           11 Sachem East             6:17.0   19:31.23   45   
 46 Miral Oltulu              11 Patchogue/Medford       6:22.2   19:47.35   46   
 47 CJ DeFeo                  11 Patchogue/Medford       6:25.8   19:58.64   47   
 48 Alex Miller               12 Longwood                6:38.4   20:37.74   48   
 49 Brandon Castellano        11 Longwood                6:40.7   20:44.80   49   
Division  2 Results 5000 Run                                                      
  1 RJ Pleasants              12 Hhh East                5:15.5   16:19.95        
  2 Aidar Matthews            10 Northport               5:28.5   17:00.42    1   
  3 Jason Gibbons             12 Northport               5:28.6   17:00.82    2   
  4 Sean Ryan                 12 Northport               5:28.9   17:01.85    3   
  5 Michael Silveri           10 Eastport/SouthMano      5:33.1   17:14.84    4   
  6 Thomas Cassar             12 Eastport/SouthMano      5:34.4   17:18.76    5   
  7 Nicholas Boncore          12 Eastport/SouthMano      5:45.4   17:52.84    6   
  8 Ryan Carrick              12 Riverhead               5:47.7   18:00.23        
  9 Julian Corbeaux           12 Northport               5:48.0   18:01.05    7   
 10 William Grillo            12 Northport               5:48.1   18:01.46    8   
 11 Ryan Brooks               12 Deer Park               5:49.1   18:04.35    9   
 12 Thomas Serra              10 Northport               5:50.9   18:10.09   10   
 13 Tyler Neilson             12 Deer Park               5:51.1   18:10.65   11   
 14 Anthony Fonseca           11 Eastport/SouthMano      5:52.4   18:14.67   12   
 15 Kevin Carballo            11 Eastport/SouthMano      5:53.6   18:18.44   13   
 16 Tyler Cotter              10 Northport               5:57.7   18:31.11   14   
 17 Matthew Flood             10 Eastport/SouthMano      6:01.5   18:42.89   15   
 18 Ryan Keane                12 Riverhead               6:03.1   18:47.84        
 19 Tahir Tuzun               12 Deer Park               6:09.2   19:06.85   16   
 20 Warren Millien            12 Deer Park               6:14.1   19:22.05   17   
 21 Grant Frevert             12 Eastport/SouthMano      6:16.0   19:28.13   18   
 22 Anthony Vassallo          11 Deer Park               6:16.3   19:29.00   19   
 23 Nicholas Maniscalco       10 Deer Park               6:23.4   19:51.12   20   
 24 Daniel Catano             10 Deer Park               6:24.6   19:54.66   21   
Division  3 Results 5000 Run                                                      
  1 Thomas Cirrito            11 Miller Place            5:19.6   16:32.69    1   
  2 Ryan Fowkes               12 East Hampton            5:36.1   17:23.98        
  3 Juan Lasso                12 Westhampton Beach       5:36.2   17:24.47    2   
  4 Michael DiSalvo           12 Kings Park              5:43.9   17:48.42    3   
  5 Luke Strand               12 Hauppauge               5:45.2   17:52.50    4   
  6 Cooper Ball               12 Kings Park              5:47.1   17:58.19    5   
  7 Jonathan Engelhardt       10 Kings Park              5:49.9   18:06.98    6   
  8 Blake Buscemi             10 Miller Place            5:51.7   18:12.46    7   
  9 Sean Higgins              12 Mount Sinai             5:52.9   18:16.31    8   
 10 Ryan Wilson               12 Mount Sinai             5:56.3   18:26.83    9   
 11 Ermel Bautista            11 Westhampton Beach       5:56.7   18:28.08   10   
 12 Kevin Murphy              11 Hauppauge               5:57.0   18:29.10   11   
 13 Kieran Ryan               11 Westhampton Beach       5:58.9   18:35.02   12   
 14 Daniel Mardkha            12 Kings Park              6:01.2   18:41.99   13   
 15 Jordan Nielsen            11 Hauppauge               6:04.1   18:51.10   14   
 16 Jason Cirrito             10 Miller Place            6:04.2   18:51.38   15   
 17 Sean Jordan               11 Westhampton Beach       6:04.4   18:52.06   16   
 18 Maximus Haynia             8 Westhampton Beach       6:05.7   18:56.09   17   
 19 Giovanni Catanzaro        10 Miller Place            6:06.9   18:59.88   18   
 20 Kyle Perez                12 Kings Park              6:07.6   19:01.82   19   
 21 Christian Law             12 Mount Sinai             6:07.6   19:01.89   20   
 22 Justin Wei                11 Mount Sinai             6:10.2   19:10.00   21   
 23 James Martinez            10 Hauppauge               6:11.4   19:13.79   22   
 24 David Miekley             11 Miller Place            6:12.9   19:18.38   23   
 25 Jackson Law               12 Mount Sinai             6:13.1   19:19.10   24   
 26 Aidan Doyle               10 Miller Place            6:18.6   19:36.10   25   
 27 Jonah Yonks               12 Mount Sinai             6:20.2   19:41.23   26   
 28 Jake Nielsen               9 Hauppauge               6:23.2   19:50.44   27   
 29 Thomas Moeller            12 Kings Park              6:24.8   19:55.35   28   
 30 Jackson Starr             10 Miller Place            6:26.9   20:01.89   29   
 31 Ethan Humin                9 Hauppauge               6:29.8   20:10.95   30   
 32 Bryan Cruz-Sanchez        11 Westhampton Beach       6:32.6   20:19.73   31   
 33 Mario Xerri               11 Mount Sinai             6:38.3   20:37.49   32   
 34 James Conigliaro           8 Westhampton Beach       6:40.1   20:42.96   33   
 35 Caleb Ball                10 Kings Park              6:53.6   21:24.81   34   
 36 Cooper McDonald           10 Hauppauge               7:28.0   23:11.61   35   
Division  4 Results 5000 Run                                                      
  1 Kal Lewis                 11 Shelter Island          5:24.7   16:48.81    1   
  2 Brian Veit                10 Port Jefferson          5:47.3   17:59.02    2   
  3 Jonas Kinsey              11 Shelter Island          5:54.4   18:21.10    3   
  4 Cooper Schoch             10 Port Jefferson          5:56.6   18:27.86    4   
  5 Kevin Lessing             12 Bayport/Bluepoint       5:59.5   18:36.67    5   
  6 Matt Nolan                12 Bayport/Bluepoint       5:59.9   18:37.88    6   
  7 Billy Malone               9 Southampton             6:01.1   18:41.79    7   
  8 Owen Okst                 10 Port Jefferson          6:01.5   18:42.99    8   
  9 Jeremey Mueller           12 Bayport/Bluepoint       6:04.7   18:53.09    9   
 10 Zac Mobius                 9 Southampton             6:06.2   18:57.61   10   
 11 Griffin Schwartz          10 Southampton             6:06.4   18:58.11   11   
 12 Tyler Gulluscio           10 Shelter Island          6:06.9   18:59.77   12   
 13 Connor Teague             12 Bayport/Bluepoint       6:08.9   19:05.85   13   
 14 Gray Joyner                9 Port Jefferson          6:09.6   19:08.16   14   
 15 Domingo Gil               10 Shelter Island          6:12.7   19:17.66   15   
 16 Jack Armstrong            10 Bayport/Bluepoint       6:15.8   19:27.35   16   
 17 Eli Joyner                12 Port Jefferson          6:19.6   19:39.20   17   
 18 Justin Marro               9 Southampton             6:23.7   19:51.99   18   
 19 Ricky Stafford            10 Bayport/Bluepoint       6:23.8   19:52.35   19   
 20 Luke Marro                10 Southampton             6:29.1   20:08.73   20   
 21 Royce Perera              10 Port Jefferson          6:31.8   20:17.05   21   
 22 Jack Reilly               10 Port Jefferson          6:32.1   20:18.08   22   
 23 Michael Payano            12 Shelter Island          6:32.5   20:19.30   23   
 24 Patrick Gabriele          10 Southampton             6:38.2   20:37.07   24   
 25 Charlie Nichols           10 Southampton             6:49.2   21:11.24   25   
 26 Brian Cestaro             11 Bayport/Bluepoint       7:04.5   21:58.60   26   
 27 Pacey Cronin               9 Shelter Island          7:08.8   22:11.98   27   
 28 Alberto Morales           11 Shelter Island          7:09.5   22:14.35   28   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Division  1 Results 5000 Run                                                      
   1 Smithtown                    16    1    2    3    4    6   12   14           
      Total Time:  1:24:00.50                                                     
         Average:    16:48.10                                                     
   2 Sachem North                 59    8    9   11   13   18   19   38           
      Total Time:  1:27:58.81                                                     
         Average:    17:35.77                                                     
   3 Commack                      89    5   15   21   22   26   28   35           
      Total Time:  1:29:18.41                                                     
         Average:    17:51.69                                                     
   4 Sachem East                 106    7   16   17   29   37   40   45           
      Total Time:  1:30:38.57                                                     
         Average:    18:07.72                                                     
   5 Ward Melville               115   10   23   24   27   31   32   39           
      Total Time:  1:31:12.63                                                     
         Average:    18:14.53                                                     
   6 Patchogue/Medford           174   20   33   36   41   44   46   47           
      Total Time:  1:34:49.61                                                     
         Average:    18:57.93                                                     
   7 Longwood                    174   25   30   34   42   43   48   49           
      Total Time:  1:34:27.24                                                     
         Average:    18:53.45                                                     
Division  2 Results 5000 Run                                                      
   1 Northport                    21    1    2    3    7    8   10   14           
      Total Time:  1:27:05.60                                                     
         Average:    17:25.12                                                     
   2 Eastport/SouthMano           40    4    5    6   12   13   15   18           
      Total Time:  1:28:59.55                                                     
         Average:    17:47.91                                                     
   3 Deer Park                    72    9   11   16   17   19   20   21           
      Total Time:  1:34:12.90                                                     
         Average:    18:50.58                                                     
Division  3 Results 5000 Run                                                      
   1 Kings Park                   46    3    5    6   13   19   28   34           
      Total Time:  1:31:37.40                                                     
         Average:    18:19.48                                                     
   2 Westhampton Beach            57    2   10   12   16   17   31   33           
      Total Time:  1:32:15.72                                                     
         Average:    18:27.15                                                     
   3 Miller Place                 64    1    7   15   18   23   25   29           
      Total Time:  1:31:54.79                                                     
         Average:    18:22.96                                                     
   4 Hauppauge                    78    4   11   14   22   27   30   35           
      Total Time:  1:34:16.93                                                     
         Average:    18:51.39                                                     
   5 Mount Sinai                  82    8    9   20   21   24   26   32           
      Total Time:  1:34:14.13                                                     
         Average:    18:50.83                                                     
Division  4 Results 5000 Run                                                      
   1 Port Jefferson               45    2    4    8   14   17   21   22           
      Total Time:  1:33:57.23                                                     
         Average:    18:47.45                                                     
   2 Bayport/Bluepoint            49    5    6    9   13   16   19   26           
      Total Time:  1:34:40.84                                                     
         Average:    18:56.17                                                     
   3 Shelter Island               54    1    3   12   15   23   27   28           
      Total Time:  1:33:46.64                                                     
         Average:    18:45.33                                                     
   4 Southampton                  66    7   10   11   18   20   24   25           
      Total Time:  1:36:38.23                                                     
         Average:    19:19.65 
    



  Boys 5k Run CC Team Qualifier
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Division  1 Results 5000 Run                                                      
  1 Aidan Rooney              11 Bay Shore               5:49.8   18:06.75    1   
  2 Raj Shah                  12 Walt Whitman            5:52.0   18:13.40    2   
  3 Kelby Bishop              11 Connetquot              5:52.7   18:15.76    3   
  4 Nolan Kata                11 Bay Shore               5:53.8   18:18.95    4   
  5 Darin Cofield             11 Bay Shore               5:55.3   18:23.71    5   
  6 Perry Balsamo             11 Bay Shore               5:59.2   18:35.97    6   
  7 Kevin Martin              11 Walt Whitman            6:01.1   18:41.71    7   
  8 Sean Kruse                10 Sachem North            6:01.3   18:42.25    8   
  9 Steven Mendez             12 Brentwood               6:01.4   18:42.77    9   
 10 Jayden Ramirez             9 William Floyd           6:03.8   18:50.25   10   
 11 Jaden Mennella-Singleton  10 Sachem North            6:04.2   18:51.25   11   
 12 Patrick Wuss              12 Walt Whitman            6:06.1   18:57.25   12   
 13 Matt Mullen               10 William Floyd           6:07.0   19:00.17   13   
 14 William Goode             12 Bay Shore               6:09.2   19:06.93   14   
 15 Kevin Morrissey           12 Walt Whitman            6:10.1   19:09.78   15   
 16 Christopher Ventre        12 Sachem North            6:13.6   19:20.70   16   
 17 Jecsi Velasquez           11 William Floyd           6:14.6   19:23.78   17   
 18 Francis Argueta           12 Brentwood               6:14.7   19:23.97   18   
 19 Jacob Veeder              10 Walt Whitman            6:15.2   19:25.42   19   
 20 JoHann Polacio            10 Sachem North            6:16.5   19:29.48   20   
 21 Zach Manns                12 William Floyd           6:17.4   19:32.26   21   
 22 Jayden Feliciano           9 Bay Shore               6:17.6   19:32.94   22   
 23 Andrew Calabria           11 Sachem North            6:18.8   19:36.64   23   
 24 Ryan Iocca                 9 Connetquot              6:20.1   19:40.76   24   
 25 Justin Tedeschi           10 Connetquot              6:20.4   19:41.61   25   
 26 Kariel Martinez           12 Central Islip           6:20.6   19:42.20   26   
 27 Anthony Hristidis         12 William Floyd           6:21.6   19:45.50   27   
 28 William Kurka             10 Bay Shore               6:22.0   19:46.54   28   
 29 Nick DeGaetano            11 Walt Whitman            6:22.0   19:46.76   29   
 30 Ian Carollo               12 Sachem North            6:22.2   19:47.25   30   
 31 Sean McCormick            11 Connetquot              6:24.5   19:54.48   31   
 32 Nick Reyes                11 Middle Country          6:25.9   19:58.70   32   
 33 Dimitri Cavanagh          11 Connetquot              6:27.2   20:02.76   33   
 34 Daniel Donovan            10 Walt Whitman            6:27.4   20:03.51   34   
 35 Billy Close               12 William Floyd           6:27.5   20:03.80   35   
 36 Kwesi Amoa                12 Central Islip           6:30.8   20:13.96   36   
 37 Anthony Auciello          11 William Floyd           6:31.1   20:14.99   37   
 38 Geovanni Donis             8 Central Islip           6:31.9   20:17.44   38   
 39 Franklyn Velasquez        11 Brentwood               6:33.5   20:22.30   39   
 40 Hunter Wilson              8 Middle Country          6:33.5   20:22.38   40   
 41 Nicholas Werner           10 Connetquot              6:37.0   20:33.17   41   
 42 Andrew Babstock           12 Middle Country          6:39.3   20:40.36   42   
 43 Dominick Mauri            10 Middle Country          6:40.0   20:42.70   43   
 44 Ryan Huston               12 Middle Country          6:40.4   20:43.98   44   
 45 Jose Amaya                12 Brentwood               6:41.9   20:48.57   45   
 46 Katrivanos Dominick       11 Connetquot              6:46.4   21:02.54   46   
 47 Anthony Ochoa             11 Central Islip           6:50.1   21:13.98   47   
 48 Alexander Mazzella        12 Middle Country          6:59.6   21:43.55   48   
 49 Gelder Gonzalez           10 Brentwood               7:03.5   21:55.76   49   
 50 Khalid Grace              11 Central Islip           7:14.7   22:30.55   50   
 51 Edson Nunez               12 Central Islip           7:22.9   22:55.92   51   
 52 Antonio Vaquiz            12 Middle Country          7:29.8   23:17.26   52   
 53 James Butler              11 Sachem North            7:39.2   23:46.42   53   
 54 Malik Johnson             12 Central Islip          10:25.9   32:24.33   54   
Division  2 Results 5000 Run                                                      
  1 Andrew Paules             11 West Islip              5:39.0   17:33.15    1   
  2 Connor McKeever           12 North Babylon           5:44.7   17:50.76    2   
  3 Ramin Herath              11 Hhh East                5:50.6   18:09.26    3   
  4 Matt Krieg                11 Comsewogue              5:55.2   18:23.49    4   
  5 James Cameron             11 West Islip              5:56.8   18:28.39    5   
  6 Asher Waller              10 Bellport                5:59.8   18:37.70    6   
  7 Nicholas Hager            12 Lindenhurst             6:02.2   18:45.23    7   
  8 Paul Folks                11 West Islip              6:04.6   18:52.76    8   
  9 Chris Canenguez           11 Copiague                6:05.0   18:53.76    9   
 10 Aiden Heller              10 Huntington              6:05.8   18:56.49   10   
 11 Dan McMahon               12 Comsewogue              6:06.0   18:56.89   11   
 12 Garrett Gabri             10 Bellport                6:06.3   18:57.93   12   
 13 Jason Verville            11 Huntington              6:06.4   18:58.25   13   
 14 Billy Galler              10 North Babylon           6:08.4   19:04.36   14   
 15 Miguelanje Tineo Reyes    10 Comsewogue              6:08.4   19:04.44   15   
 16 Kyle Wiblishauser         12 Hhh West                6:08.7   19:05.25   16   
 17 Logan Martenson           11 East Islip              6:09.0   19:06.32   17   
 18 Benjamin Catanzaro        10 Riverhead               6:09.2   19:07.00   18   
 19 John Segreti              11 Huntington              6:10.0   19:09.30   19   
 20 Jayson Conzo              10 East Islip              6:10.6   19:11.40   20   
 21 Patrick Quinn             10 North Babylon           6:12.0   19:15.67   21   
 22 Peter Carino              10 East Islip              6:12.5   19:17.26   22   
 23 Nicholas Mangiamele       12 West Islip              6:14.5   19:23.29   23   
 24 Michael Burns             10 Riverhead               6:17.8   19:33.54   24   
 25 Carlos Martinez           10 Huntington              6:17.8   19:33.74   25   
 26 Jon Velasquez             10 Copiague                6:18.2   19:34.76   26   
 27 Nicholas Monaco           12 West Islip              6:19.4   19:38.54   27   
 28 John Boniberger            9 West Islip              6:19.6   19:39.37   28   
 29 Frank Orlando             12 Lindenhurst             6:21.6   19:45.50   29   
 30 Michael Peterson          11 Bellport                6:24.7   19:55.23   30   
 31 Brendan Roller            11 Hhh East                6:24.8   19:55.50   31   
 32 Tim Montick               11 Bellport                6:25.2   19:56.57   32   
 33 Bobby Elias               12 Copiague                6:25.2   19:56.67   33   
 34 John Leddy                12 East Islip              6:26.3   20:00.16   34   
 35 David Bellante            11 Bellport                6:27.4   20:03.48   35   
 36 David Carlson             10 Bellport                6:27.9   20:05.12   36   
 37 Nicholas Palumbo          10 North Babylon           6:28.4   20:06.51   37   
 38 Josh Serure               12 Hhh East                6:28.8   20:07.76   38   
 39 Emmanuel Espinal          12 Copiague                6:29.1   20:08.62   39   
 40 Matthew Yakaboski         10 Riverhead               6:29.3   20:09.24   40   
 41 Michael Cunningham        12 Riverhead               6:29.3   20:09.24   41   
 42 Anthony Leotta             9 Hhh West                6:29.6   20:10.26   42   
 43 James Taufman             12 Hhh East                6:30.3   20:12.51   43   
 44 Sebastian Castro-Hernand  12 Hhh East                6:30.6   20:13.34   44   
 45 John Jordan                9 North Babylon           6:32.8   20:20.14   45   
 46 Corn O'Rourke             12 Huntington              6:32.8   20:20.14   46   
 47 Joe Fazio                 11 Comsewogue              6:33.5   20:22.51   47   
 48 John Lafrancessca         12 East Islip              6:34.2   20:24.45   48   
 49 Paul Ciesluk              11 West Islip              6:34.7   20:26.26   49   
 50 Greyson Sladic            12 Lindenhurst             6:34.9   20:26.73   50   
 51 Eoin McElhinney           12 Riverhead               6:37.4   20:34.68   51   
 52 Joseph Shepherd           12 North Babylon           6:37.5   20:34.89   52   
 53 Kyle Kruse                10 Bellport                6:39.0   20:39.37   53   
 54 Jacob Feldman             12 Comsewogue              6:40.1   20:42.80   54   
 55 dominic merchelski        11 Lindenhurst             6:40.7   20:44.94   55   
 56 Sean Carter               12 North Babylon           6:42.0   20:48.92   56   
 57 Isaiah James              10 Huntington              6:43.6   20:53.81   57   
 58 Jeremy Hees               11 Hhh East                6:43.7   20:54.23   58   
 59 Conor Travaglione         12 Hhh West                6:46.2   21:01.80   59   
 60 Chris Rivoli              11 Comsewogue              6:51.9   21:19.65   60   
 61 Daniel Thompson           12 Huntington              6:52.5   21:21.42   61   
 62 Eric Tavarez              12 Copiague                6:54.3   21:27.17   62   
 63 Brandon Bora              11 Hhh West                6:54.7   21:28.16   63   
 64 Will Villatoro            11 Copiague                6:57.0   21:35.36   64   
 65 Chong Francisco           12 Hhh West                6:57.8   21:37.88   65   
 66 Mike Bodrick              10 Copiague                6:58.6   21:40.51   66   
 67 Rudy Buynoch              10 Comsewogue              7:02.6   21:52.97   67   
 68 Cavan McCabe              11 Lindenhurst             7:24.8   23:01.76   68   
 69 Randall Shochat            9 Hhh West                7:29.9   23:17.69   69   
 70 Stanley Guo               12 Lindenhurst             7:32.6   23:26.11   70   
 71 Connor Mastrandrea         9 Lindenhurst             7:45.0   24:04.52   71   
Division  3 Results 5000 Run                                                      
  1 Evan Masi                  9 East Hampton            5:53.4   18:17.72    1   
  2 Adam Zelin                11 Shoreham Wad            5:54.1   18:19.99    2   
  3 William Blackman           9 Sayville                5:56.3   18:26.95    3   
  4 pat wilson                12 Harborfields            5:57.4   18:30.22    4   
  5 George Werner             10 Sayville                5:57.6   18:31.00    5   
  6 Donald Schweikert         12 Sayville                5:58.8   18:34.60    6   
  7 Luke Hauff                10 West Babylon            5:59.6   18:37.18    7   
  8 cole flynn                11 Harborfields            6:00.0   18:38.40    8   
  9 Adam Lindner              11 West Babylon            6:01.9   18:44.40    9   
 10 alec rees                 10 Harborfields            6:02.1   18:44.79   10   
 11 Brett Doxsee              10 Sayville                6:03.0   18:47.66   11   
 12 Tyler Schaefer            10 Sayville                6:05.9   18:56.54   12   
 13 Alex Brodmerkel           12 West Babylon            6:06.1   18:57.22   13   
 14 James Curley              11 Rocky Point             6:07.5   19:01.75   14   
 15 Matthew Karabatzoglou      9 Islip                   6:08.2   19:03.80   15   
 16 Matthew Grossi            11 Sayville                6:09.5   19:07.76   16   
 17 justin klei               12 Harborfields            6:10.0   19:09.30   17   
 18 Joey Krause               12 Shoreham Wad            6:11.3   19:13.33   18   
 19 Michael Mckilop           12 Sayville                6:12.1   19:15.98   19   
 20 Ethan McCormac            12 East Hampton            6:13.6   19:20.75   20   
 21 Cristian Espitia           9 West Babylon            6:15.8   19:27.32   21   
 22 Austin Garske             12 Rocky Point             6:15.8   19:27.46   22   
 23 Joshua Vazquez             9 East Hampton            6:17.1   19:31.50   23   
 24 Charles Friedel            9 West Babylon            6:21.3   19:44.51   24   
 25 Kyle Adams                11 West Babylon            6:21.8   19:46.10   25   
 26 Frank Bellucci            11 East Hampton            6:23.0   19:49.66   26   
 27 Aidan Klarman              9 East Hampton            6:24.0   19:52.95   27   
 28 Nicolas Villante          11 East Hampton            6:24.2   19:53.51   28   
 29 Connor Cunningham         12 Rocky Point             6:24.9   19:55.66   29   
 30 Manny Vilar               10 East Hampton            6:26.4   20:00.51   30   
 31 Owen Eubanks              12 Islip                   6:27.0   20:02.24   31   
 32 Tristin Duenas            10 Rocky Point             6:27.3   20:03.28   32   
 33 griffin walls             10 Harborfields            6:28.1   20:05.51   33   
 34 jack maguire              12 Harborfields            6:28.5   20:06.97   34   
 35 Connor Hamilton           12 Rocky Point             6:29.9   20:11.35   35   
 36 Dylan Burks               12 West Babylon            6:31.2   20:15.20   36   
 37 Anthony Zajac              9 Shoreham Wad            6:34.1   20:24.21   37   
 38 jack salzman              12 Harborfields            6:38.4   20:37.51   38   
 39 Victor Hough               9 Rocky Point             6:40.7   20:44.83   39   
 40 Michael Zecchini           8 Islip                   6:42.5   20:50.26   40   
 41 William Abernathy         10 Rocky Point             6:43.5   20:53.40   41   
 42 Nil Patel                 11 Amityville              6:54.8   21:28.52   42   
 43 Liam Biscari               9 Islip                   7:03.4   21:55.41   43   
 44 Daniel Burns              10 Islip                   7:03.8   21:56.63   44   
 45 Sean Files                 9 Islip                   7:08.7   22:11.69   45   
 46 Eric DiLisio              12 Shoreham Wad            7:09.0   22:12.80   46   
 47 Joshua Fields             12 Amityville              7:14.4   22:29.46   47   
 48 James Carey               12 Amityville              7:19.2   22:44.48   48   
 49 Joel Barrett              12 Amityville              7:21.1   22:50.38   49   
 50 Jaydon Cobrand            12 Amityville              7:24.6   23:01.22   50   
 51 Andrew Liguori            12 Shoreham Wad            7:41.9   23:54.97   51   
 52 Elijah Pyatt              12 Islip                   7:42.3   23:56.31   52   
 53 Connor Blunnie             9 Shoreham Wad            7:47.7   24:12.93   53   
 54 Thomas Constantine         9 Shoreham Wad            7:49.9   24:19.77   54   
Division  4 Results 5000 Run                                                      
  1 christian demchak         12 Mattituck               5:48.6   18:02.80    1   
  2 Matthew Liu               11 John Glenn              5:57.1   18:29.41    2   
  3 Jimmy Mintel               9 Center Moriches         5:57.4   18:30.22    3   
  4 Michael Donegan           12 Center Moriches         5:57.8   18:31.66    4   
  5 Ben McErlean              10 Pierson                 6:04.6   18:52.50    5   
  6 John Slavinskas           11 John Glenn              6:12.2   19:16.29    6   
  7 Michael Chacon            12 Southold                6:13.1   19:18.92    7   
  8 Michael Koscinski         11 Center Moriches         6:13.2   19:19.29    8   
  9 Isaiah Mraz                9 Southold                6:15.2   19:25.42    9   
 10 Michael Daddona           12 Southold                6:16.1   19:28.39   10   
 11 Joey Luongo               11 Center Moriches         6:17.7   19:33.29   11   
 12 Kelvin Granados           10 Hampton Bays            6:20.0   19:40.51   12   
 13 Johnny Gonzalez           10 Hampton Bays            6:20.9   19:43.24   13   
 14 Peter Schaefer            11 Pierson                 6:21.7   19:45.91   14   
 15 Eric Palencia             11 Mattituck               6:25.4   19:57.29   15   
 16 Matthew Cerrato           12 John Glenn              6:26.0   19:59.13   16   
 17 Luke Woods                 9 Mattituck               6:26.6   20:00.97   17   
 18 Arents Hansen              9 Hampton Bays            6:28.3   20:06.14   18   
 19 Sage Witty                12 Pierson                 6:30.1   20:11.92   19   
 20 Tom Schiavoni              9 Pierson                 6:30.9   20:14.26   20   
 21 Julian Cheng              11 Pierson                 6:35.8   20:29.51   21   
 22 O'Neill Joseph            10 Center Moriches         6:38.8   20:38.93   22   
 23 Brandon Meyer             11 John Glenn              6:44.6   20:56.76   23   
 24 Henry Zhiminaciela        10 Hampton Bays            6:48.9   21:10.26   24   
 25 Patricio Pulla            12 Hampton Bays            6:52.4   21:21.25   25   
 26 Tyler Hanratty            11 John Glenn              6:53.4   21:24.30   26   
 27 Jack Hoge                  9 Babylon                 6:56.4   21:33.43   27   
 28 Matthew Devitt            11 John Glenn              6:58.0   21:38.51   28   
 29 Brian Nicolson            12 Mattituck               6:59.1   21:41.97   29   
 30 Antonio Marine            12 Mattituck               7:01.9   21:50.51   30   
 31 Ryan Devitt               11 John Glenn              7:04.1   21:57.45   31   
 32 Keegan Guyer               9 Pierson                 7:08.0   22:09.48   32   
 33 Andrew Clausen            10 Southold                7:09.2   22:13.26   33   
 34 Phillip Williams           9 Center Moriches         7:09.4   22:13.93   34   
 35 Eric Blas                 12 Hampton Bays            7:11.3   22:19.85   35   
 36 Patrick Murray            11 Center Moriches         7:11.6   22:20.87   36   
 37 luke altman               10 Mattituck               7:12.0   22:21.90   37   
 38 Jack DeVoe                 9 Babylon                 7:20.3   22:47.74   38   
 39 Evan Parise               11 Babylon                 7:25.1   23:02.64   39   
 40 Anthony DeLapi            11 Babylon                 7:25.7   23:04.67   40   
 41 Shane McSweeney           10 Babylon                 7:32.4   23:25.27   41   
 42 Jacob Boivin              11 Southold                7:36.4   23:37.87   42   
 43 Patrick Connolly          12 Southold                7:45.3   24:05.56   43   
 44 Ethan Schmidt             11 Mattituck               7:53.0   24:29.41   44   
 45 Owen Gaskill              10 Babylon                 7:54.0   24:32.48   45   
 46 Noah Sanabria              9 Hampton Bays            8:00.3   24:51.98   46   
 47 Thomas Orifici             9 Babylon                 9:28.1   29:24.95   47   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Division  1 Results 5000 Run                                                      
   1 Bay Shore                    30    1    4    5    6   14   22   28           
      Total Time:  1:32:32.31                                                     
         Average:    18:30.47                                                     
   2 Walt Whitman                 55    2    7   12   15   19   29   34           
      Total Time:  1:34:27.56                                                     
         Average:    18:53.52                                                     
   3 Sachem North                 78    8   11   16   20   23   30   53           
      Total Time:  1:36:00.32                                                     
         Average:    19:12.07                                                     
   4 William Floyd                88   10   13   17   21   27   35   37           
      Total Time:  1:36:31.96                                                     
         Average:    19:18.40                                                     
   5 Connetquot                  116    3   24   25   31   33   41   46           
      Total Time:  1:37:35.37                                                     
         Average:    19:31.08                                                     
   6 Brentwood                   160    9   18   39   45   49                     
      Total Time:  1:41:13.37                                                     
         Average:    20:14.68                                                     
   7 Central Islip               197   26   36   38   47   50   51   54           
      Total Time:  1:43:58.13                                                     
         Average:    20:47.63                                                     
   8 Middle Country              201   32   40   42   43   44   48   52           
      Total Time:  1:42:28.12                                                     
         Average:    20:29.63                                                     
Division  2 Results 5000 Run                                                      
   1 West Islip                   64    1    5    8   23   27   28   49           
      Total Time:  1:33:56.13                                                     
         Average:    18:47.23                                                     
   2 Huntington                  113   10   13   19   25   46   57   61           
      Total Time:  1:36:57.92                                                     
         Average:    19:23.59                                                     
   3 Bellport                    115    6   12   30   32   35   36   53           
      Total Time:  1:37:30.91                                                     
         Average:    19:30.19                                                     
   4 North Babylon               119    2   14   21   37   45   52   56           
      Total Time:  1:36:37.44                                                     
         Average:    19:19.49                                                     
   5 Comsewogue                  131    4   11   15   47   54   60   67           
      Total Time:  1:37:30.13                                                     
         Average:    19:30.03                                                     
   6 East Islip                  141   17   20   22   34   48                     
      Total Time:  1:37:59.59                                                     
         Average:    19:35.92                                                     
   7 Hhh East                    159    3   31   38   43   44   58                
      Total Time:  1:38:38.37                                                     
         Average:    19:43.68                                                     
   8 Copiague                    169    9   26   33   39   62   64   66           
      Total Time:  1:40:00.98                                                     
         Average:    20:00.20                                                     
   9 Riverhead                   174   18   24   40   41   51                     
      Total Time:  1:39:33.70                                                     
         Average:    19:54.74                                                     
  10 Lindenhurst                 209    7   29   50   55   68   70   71           
      Total Time:  1:42:44.16                                                     
         Average:    20:32.84                                                     
  11 Hhh West                    245   16   42   59   63   65   69                
      Total Time:  1:43:23.35                                                     
         Average:    20:40.67                                                     
Division  3 Results 5000 Run                                                      
   1 Sayville                     37    3    5    6   11   12   16   19           
      Total Time:  1:33:16.75                                                     
         Average:    18:39.35                                                     
   2 Harborfields                 72    4    8   10   17   33   34   38           
      Total Time:  1:35:08.22                                                     
         Average:    19:01.65                                                     
   3 West Babylon                 74    7    9   13   21   24   25   36           
      Total Time:  1:35:30.63                                                     
         Average:    19:06.13                                                     
   4 East Hampton                 97    1   20   23   26   27   28   30           
      Total Time:  1:36:52.58                                                     
         Average:    19:22.52                                                     
   5 Rocky Point                 132   14   22   29   32   35   39   41           
      Total Time:  1:38:39.50                                                     
         Average:    19:43.90                                                     
   6 Shoreham Wading River       154    2   18   37   46   51   53   54           
      Total Time:  1:44:05.30                                                     
         Average:    20:49.06                                                     
   7 Islip                       173   15   31   40   43   44   45   52           
      Total Time:  1:43:48.34                                                     
         Average:    20:45.67                                                     
   8 Amityville                  236   42   47   48   49   50                     
      Total Time:  1:52:34.06                                                     
         Average:    22:30.82                                                     
Division  4 Results 5000 Run                                                      
   1 Center Moriches              48    3    4    8   11   22   34   36           
      Total Time:  1:36:33.39                                                     
         Average:    19:18.68                                                     
   2 John Glenn                   73    2    6   16   23   26   28   31           
      Total Time:  1:40:05.89                                                     
         Average:    20:01.18                                                     
   3 Pierson                      79    5   14   19   20   21   32                
      Total Time:  1:39:34.10                                                     
         Average:    19:54.82                                                     
   4 Hampton Bays                 92   12   13   18   24   25   35   46           
      Total Time:  1:42:01.40                                                     
         Average:    20:24.28                                                     
   5 Mattituck                    92    1   15   17   29   30   37   44           
      Total Time:  1:41:33.54                                                     
         Average:    20:18.71                                                     
   6 Southold                    101    7    9   10   33   42   43                
      Total Time:  1:44:03.86                                                     
         Average:    20:48.78                                                     
   7 Babylon                     185   27   38   39   40   41   45   47           
      Total Time:  1:53:53.75                                                     
         Average:    22:46.75  
   


Boys 5k Run CC Individual Qualifier
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Patrick Grasing           11 Smithtown               5:50.5   18:08.95    1   
  2 Robert Smith              11 Smithtown               5:50.6   18:09.16    2   
  3 Dennis Mensch             10 Smithtown               5:53.1   18:16.82    3   
  4 George Maidhof            10 Smithtown               5:56.4   18:27.21    4   
  5 Luke Muratore             11 Smithtown               5:56.7   18:28.03    5   
  6 Christian Giampapa        10 Commack                 5:57.6   18:30.90    6   
  7 Brian Sankar               9 Bay Shore               5:57.6   18:30.92    7   
  8 Shane Murphy              10 Commack                 5:57.7   18:31.32    8   
  9 Zach Malkowski            11 Commack                 5:57.8   18:31.65    9   
 10 Brandon Meiner             9 Northport               5:57.9   18:31.73   10   
 11 Samuel Goodman            10 Commack                 5:58.1   18:32.30   11   
 12 Wyeth Semo                 9 Northport               5:59.5   18:36.88   12   
 13 Dylan Vasapollo           11 Smithtown               6:01.5   18:42.87   13   
 14 Ryan Howlin               11 Smithtown               6:05.4   18:55.05   14   
 15 Dillon Heinzman           10 Northport               6:06.1   18:57.34   15   
 16 Jack Drago                11 Smithtown               6:07.3   19:01.16        
 17 Nicholas Pappas           11 Commack                 6:08.3   19:04.19   16   
 18 Kieran Weaver             12 Northport               6:10.4   19:10.67   17   
 19 Sean McGarvey             11 Sachem East             6:10.9   19:12.36   18   
 20 Jamison Homatos           12 Commack                 6:12.3   19:16.64   19   
 21 Joseph Zimbler            10 Smithtown               6:12.7   19:17.87        
 22 Ben Donohue               12 Northport               6:13.2   19:19.40   20   
 23 Conner McMurray           12 Middle Country          6:14.4   19:23.16   21   
 24 Alex Triolo               10 Smithtown               6:15.1   19:25.20        
 25 Christian Talay           11 Smithtown               6:15.7   19:27.01        
 26 Manas Joshi               10 Sachem East             6:16.3   19:29.06   22   
 27 Carter Reis               11 Smithtown               6:16.4   19:29.15        
 28 Andrew Ciccarelli         12 Commack                 6:16.6   19:30.06   23   
 29 Nicholas DeSimone         12 Sachem North            6:17.2   19:31.91   24   
 30 Christopher Knappe        10 Sayville                6:17.5   19:32.73   25   
 31 Max Rinaldi               12 Sachem North            6:17.7   19:33.36   26   
 32 Howard Svensson           12 Commack                 6:18.2   19:35.00        
 33 Kevin Forte               11 Smithtown               6:18.8   19:36.63        
 34 Aiden Deverna             10 Sayville                6:19.1   19:37.66   27   
 35 Dorian Scourtos           10 West Islip              6:19.2   19:37.86   28   
 36 Jack Marra                11 Northport               6:19.3   19:38.27   29   
 37 Jeremy Shaffar            12 Sachem East             6:21.8   19:46.03   30   
 38 Noah Metzler              11 Mount Sinai             6:22.2   19:47.17   31   
 39 Robert Monaco             12 Northport               6:22.9   19:49.50   32   
 40 Kevin Vongerichten        10 Smithtown               6:23.4   19:50.91        
 41 John Guiffre              10 Sachem North            6:23.6   19:51.66   33   
 42 James Desabato            11 Sayville                6:23.6   19:51.78   34   
 43 Preston Cotton            10 Bay Shore               6:24.2   19:53.62   35   
 44 Gregory Robinson          10 Mount Sinai             6:24.6   19:54.83   36   
 45 Bryan Moir                 9 Sachem East             6:25.0   19:56.07   37   
 46 David Adler               10 Smithtown               6:26.8   20:01.61        
 47 Justin Geiger             11 Commack                 6:26.9   20:02.04        
 48 Maximus Hujik             12 West Islip              6:27.9   20:05.16   38   
 49 Tyler Hans                11 Smithtown               6:28.1   20:05.50        
 50 Jack Pannullo              9 East Islip              6:28.6   20:07.12   39   
 51 James Senior              11 Northport               6:28.9   20:08.15        
 52 cole maney                 9 Harborfields            6:29.2   20:08.98   40   
 53 Aiden Spahn               10 Commack                 6:29.2   20:09.18        
 54 Robert Pederson           10 Bay Shore               6:29.7   20:10.64   41   
 55 Brian Jeffery             12 Northport               6:29.8   20:10.93        
 56 Nick Alonzo               12 Sachem East             6:30.5   20:13.13   42   
 57 Benjamin Nichols          10 Smithtown               6:30.8   20:13.91        
 58 Manuel Valenzuela         11 Deer Park               6:30.8   20:13.92   43   
 59 Tom Ciavarella            12 Sachem North            6:30.8   20:14.16   44   
 60 james lawlor               9 Harborfields            6:31.0   20:14.67   45   
 61 Anthony Licata            12 Sachem East             6:31.6   20:16.40   46   
 62 Zach Rohr                 12 Bay Shore               6:31.6   20:16.41   47   
 63 Tommy Grolz               10 Mount Sinai             6:31.6   20:16.41   48   
 64 June Park                 10 Kings Park              6:31.9   20:17.45   49   
 65 Robert Punger             10 Deer Park               6:32.0   20:17.64   50   
 66 Jake Giorlando            11 Mount Sinai             6:32.2   20:18.26   51   
 67 Robert Viola              10 Connetquot              6:32.2   20:18.26   52   
 68 Saintino Arnold            9 Southampton             6:32.6   20:19.66   53   
 69 Dylan Atcosta             10 Patchogue/Medford       6:32.7   20:19.88   54   
 70 Ryan Devine               10 Bellport                6:32.8   20:20.20   55   
 71 William Dunlop            10 Miller Place            6:32.8   20:20.32   56   
 72 Michael Atcosta           10 Patchogue/Medford       6:33.7   20:23.01   57   
 73 James Haupt                9 Commack                 6:34.0   20:24.03        
 74 Declan Cumming            10 Kings Park              6:34.4   20:25.18   58   
 75 Liam Fodor                10 Northport               6:34.8   20:26.41        
 76 Mason Bila                12 Sachem East             6:35.4   20:28.20   59   
 77 Jason Dolowich            10 Smithtown               6:35.6   20:28.95        
 78 owen fleming              12 Harborfields            6:36.0   20:30.17   60   
 79 Matt Carr                 12 Sachem North            6:36.6   20:32.20   61   
 80 Michael Leon               9 Deer Park               6:36.7   20:32.31   62   
 81 Alexander Hamarich        12 Patchogue/Medford       6:37.0   20:33.28   63   
 82 Jack McCoy                11 Ward Melville           6:37.3   20:34.31        
 83 William Priebe            11 Smithtown               6:39.0   20:39.46        
 84 Joe Crofts                11 Middle Country          6:39.4   20:40.64   64   
 85 logan taratko              9 Harborfields            6:39.5   20:40.92   65   
 86 Ryan Strasser             12 East Islip              6:39.5   20:41.05   66   
 87 Matt Belli                11 Ward Melville           6:39.9   20:42.43        
 88 Chapin Zerner             10 Commack                 6:40.0   20:42.67        
 89 Kyle Claps                10 Patchogue/Medford       6:40.1   20:42.86   67   
 90 Denver Dagostino          11 Mount Sinai             6:40.6   20:44.36   68   
 91 Matthew Maya              12 East Hampton            6:40.7   20:44.68   69   
 92 Andrew Pawlak              9 Sachem North            6:41.2   20:46.39   70   
 93 owen sullivan              9 Harborfields            6:41.6   20:47.63   71   
 94 Tristan Eckstein          12 Ward Melville           6:41.8   20:48.32        
 95 Luke Humin                 9 Hauppauge               6:41.9   20:48.66   72   
 96 gavin sandel              10 Harborfields            6:42.3   20:49.91   73   
 97 Thomas Fanelli            12 Kings Park              6:42.4   20:49.99   74   
 98 Daniel McKay              12 Sachem North            6:42.8   20:51.42   75   
 99 Colin Murphy               9 Bellport                6:43.0   20:51.96   76   
100 Dylan Flaxman             12 Sachem North            6:43.3   20:52.91        
101 Kyle Cronin               12 West Islip              6:43.4   20:53.20   77   
102 Emilo Flores              11 East Hampton            6:43.7   20:54.11   78   
103 Sean Coppola              12 West Islip              6:43.9   20:54.67   79   
104 Zach Goddeau              11 Sachem East             6:43.9   20:54.73        
105 Erik Kucera                9 Mount Sinai             6:44.3   20:56.06   80   
106 Joshua Lin                 9 Kings Park              6:44.4   20:56.37   81   
107 Christopher Harsch        12 West Islip              6:44.5   20:56.45   82   
108 Jonel Pouriet             10 Bellport                6:44.8   20:57.39   83   
109 Patrick Calcagno          11 West Islip              6:45.1   20:58.40   84   
110 Niall Gildea              11 West Islip              6:45.1   20:58.45   85   
111 James Norrby              11 East Islip              6:45.3   20:59.16   86   
112 Brian Zuckerberg          12 Walt Whitman            6:45.9   21:00.86   87   
113 Jack Swain                12 Ward Melville           6:46.2   21:01.88        
114 Micah Moore               11 Copiague                6:46.2   21:01.88        
115 Trevor Orgonas             9 Bayport/Bluepoint       6:46.4   21:02.42   88   
116 Liam Wolf                 11 Patchogue/Medford       6:46.5   21:02.70   89   
117 Justin Droutman           12 Sachem North            6:46.9   21:04.14        
118 Ray Tobaru                10 Deer Park               6:46.9   21:04.20   90   
119 Christian Dolan           12 Patchogue/Medford       6:47.5   21:05.98   91   
120 Ryan Reid                 10 Northport               6:48.1   21:07.84        
121 Samuel Daly               12 Kings Park              6:48.4   21:08.68   92   
122 Matt Ranaudo              11 Bayport/Bluepoint       6:48.5   21:09.11   93   
123 Nicholas Mamisashvili     10 Shelter Island          6:48.6   21:09.30   94   
124 Ryan Madurski             10 Miller Place            6:48.8   21:09.93   95   
125 Gabriel Colon             11 Sachem East             6:48.9   21:10.12        
126 Alexis Vasconcellos       10 Deer Park               6:49.2   21:11.34   96   
127 Patrick Rowland            9 Riverhead               6:49.4   21:11.92   97   
128 Reid Bianco                  Port Jefferson          6:49.8   21:13.17        
129 matthew murray            12 Harborfields            6:50.5   21:15.22   98   
130 Michael Hippler           10 Connetquot              6:51.0   21:16.74   99   
131 Jake Haddad               10 John Glenn              6:51.4   21:18.10  100   
132 William Tella             10 John Glenn              6:51.5   21:18.20  101   
133 Joseph Derosa             10 Connetquot              6:51.6   21:18.71  102   
134 Anthony DiSanto           12 East Islip              6:51.7   21:19.03  103   
135 Ethan Deutsch             10 Sayville                6:51.8   21:19.42  104   
136 Joseph Ivans               9 Patchogue/Medford       6:52.4   21:20.99  105   
137 Vincent Lucent            10 Connetquot              6:52.4   21:21.17  106   
138 Cole Swenson                 Port Jefferson          6:52.4   21:21.18        
139 Rory Dara                 11 Huntington              6:52.6   21:21.67  107   
140 Aiden Ciesluk             10 West Islip              6:52.6   21:21.83        
141 Alvi Hossain              12 Deer Park               6:52.8   21:22.24  108   
142 Joe Morton                10 Patchogue/Medford       6:53.0   21:23.06        
143 Christian Mehrtens         9 Connetquot              6:53.1   21:23.47  109   
144 Nicholas D'Introno         9 Sachem North            6:53.2   21:23.67        
145 Stefan Major              12 Kings Park              6:54.1   21:26.36  110   
146 Peter Stavros             10 John Glenn              6:54.3   21:26.92  111   
147 Yash Pande                12 Sachem East             6:54.7   21:28.27        
148 Aaron Glass               10 West Islip              6:55.2   21:29.92        
149 Luis Castillo             12 Copiague                6:55.5   21:30.84        
150 Ari Shaffar               10 Sachem East             6:55.7   21:31.25        
151 Connor Vila                9 Deer Park               6:55.9   21:32.07  112   
152 Moises Hernandez          12 Bay Shore               6:56.5   21:33.86  113   
153 Jakub Kosior               9 Copiague                6:56.5   21:33.92        
154 Avery Martinsen           12 East Hampton            6:56.6   21:34.34  114   
155 Taylor Lane                9 Mount Sinai             6:56.8   21:34.67  115   
156 Luke Brunn                 9 East Hampton            6:56.8   21:34.77  116   
157 Jason DeCoteau            12 West Islip              6:57.2   21:35.92        
158 Ryan Luba                 10 Sachem East             6:57.3   21:36.42        
159 Andrew Granger            12 Northport               6:57.9   21:38.17        
160 Daniel Theodroes          11 Bay Shore               6:59.1   21:41.92  117   
161 Harrison Gavalas           9 Southampton             6:59.2   21:42.37  118   
162 Daniel Van Nostrand       10 Smithtown               6:59.5   21:43.13        
163 Max Law                    9 Miller Place            6:59.5   21:43.17  119   
164 Jordan Adames             10 Patchogue/Medford       7:00.1   21:45.17        
165 Kenneth Wei               12 Mount Sinai             7:00.5   21:46.34        
166 Brendan Cosci             10 Bayport/Bluepoint       7:01.1   21:48.17  120   
167 Harrison Bohrer            9 West Islip              7:01.3   21:48.70        
168 Jake Grillo               10 Northport               7:01.7   21:49.92        
169 Sam Gibbons                9 Northport               7:01.7   21:50.12        
170 Zachary Papa              10 Middle Country          7:01.9   21:50.75  121   
171 Lukas Balmilas            10 Southampton             7:02.0   21:51.05  122   
172 Matthew Rodriguez         11 Sachem East             7:02.4   21:52.09        
173 Yunior Chavez             12 Walt Whitman            7:02.4   21:52.27  123   
174 Christopher Walter        10 Miller Place            7:02.9   21:53.68  124   
175 Griffen Wei               10 Southampton             7:03.0   21:54.17  125   
176 Ryan Meehan               11 Sachem East             7:03.1   21:54.31        
177 Nicholas Douglas          11 Middle Country          7:03.4   21:55.17  126   
178 Jon Aziz                  12 Walt Whitman            7:03.7   21:56.17  127   
179 Aidan Donnelly            12 Middle Country          7:04.1   21:57.48  128   
180 Daniel Marinelli          12 Connetquot              7:04.4   21:58.42  129   
181 Pedro Arruda              10 Riverhead               7:04.5   21:58.67  130   
182 James Nastasi              9 John Glenn              7:04.6   21:58.95  131   
183 Anthony Mileti            11 Sachem North            7:04.7   21:59.30        
184 Michael Frueh             12 Miller Place            7:04.7   21:59.31  132   
185 Jake Hoolan                9 West Islip              7:04.8   21:59.67        
186 Chris Newham              12 Patchogue/Medford       7:05.2   22:00.96        
187 Laurens Seubert            9 Bellport                7:05.3   22:01.17  133   
188 Brandon Patanjo            9 Patchogue/Medford       7:05.5   22:01.93        
189 Theo Olinkiewicz          10 Shelter Island          7:06.2   22:03.92  134   
190 Alper Ozdemir             12 Sachem North            7:06.2   22:03.92        
191 Jaan Malik                11 West Islip              7:08.0   22:09.64        
192 Darnell Michel            12 Deer Park               7:08.1   22:10.07        
193 Gelsomino Nicholas         9 Bayport/Bluepoint       7:08.3   22:10.42  135   
194 Graham Young              12 Huntington              7:08.4   22:10.95  136   
195 Aiden Keane                9 Sayville                7:08.7   22:11.67  137   
196 Brian Kata                11 Bay Shore               7:08.8   22:12.09  138   
197 Jaheim Garcia              9 Copiague                7:08.8   22:12.17        
198 Scott Lyons               12 Connetquot              7:09.3   22:13.70  139   
199 Patrick Joseph McHale      9 Walt Whitman            7:10.0   22:15.70  140   
200 Jordan Coronel             9 Southampton             7:10.2   22:16.39  141   
201 Daniel Henninger          11 Mount Sinai             7:10.4   22:16.99        
202 Zach Dorsch               12 Bay Shore               7:10.5   22:17.38        
203 James Brady                9 Sayville                7:12.2   22:22.78  142   
204 Edward Maleszewski        12 Huntington              7:12.3   22:22.98  143   
205 Jack Bazarewski            9 Riverhead               7:12.4   22:23.19  144   
206 Christopher Kavangh       10 Sayville                7:12.6   22:23.92  145   
207 Evander Mazzella          10 Middle Country          7:13.0   22:25.21  146   
208 Luke Tyrrell              12 East Hampton            7:13.4   22:26.33  147   
209 Owen Koszalka             10 Southampton             7:13.4   22:26.47  148   
210 Tommy Wu                  10 Sachem East             7:14.0   22:28.15        
211 Michael Ahern             12 Bayport/Bluepoint       7:15.7   22:33.40  149   
212 Andrew McMaugh            12 Kings Park              7:15.7   22:33.40  150   
213 Josh Block                10 Patchogue/Medford       7:15.7   22:33.61        
214 Jalill Carter             10 Shelter Island          7:15.9   22:34.17  151   
215 Dylan Santos              12 Sachem East             7:16.7   22:36.65        
216 John Pastorelli           11 Sachem East             7:17.4   22:38.68        
217 kyle meaney                9 Harborfields            7:17.8   22:40.11        
218 Matthew Mestres            9 Miller Place            7:18.4   22:41.99  152   
219 Brayden Clemets            9 Patchogue/Medford       7:18.8   22:43.15        
220 Ryan Salvia               12 Miller Place            7:20.4   22:48.04  153   
221 Griffen LaBianca          12 Miller Place            7:20.4   22:48.17        
222 Trumen Yardley            10 Pierson                 7:20.6   22:48.65  154   
223 Michael Lombardi          11 Miller Place            7:20.6   22:48.65        
224 Burke Sheehan              9 Middle Country          7:20.9   22:49.67  155   
225 Andrew Schmutz             9 Middle Country          7:21.0   22:50.07        
226 Matthew Materazo           9 Middle Country          7:21.5   22:51.46        
227 Mike Hardy                 9 Pierson                 7:21.6   22:51.91  156   
228 Lucas Stahlmann           11 Miller Place            7:21.7   22:52.12        
229 Nick Pastorelli           11 Sachem East             7:22.6   22:54.90        
230 Matthew Peters            10 Smithtown               7:22.7   22:55.37        
231 Patrick Serrentino        10 Miller Place            7:23.0   22:56.18        
232 Hector Maldonado           9 East Hampton            7:23.0   22:56.19  157   
233 James Morezzi              9 Bay Shore               7:23.0   22:56.19        
234 Justin Zhou               12 Patchogue/Medford       7:23.2   22:56.92        
235 Eric Voltaire             10 Bay Shore               7:23.5   22:57.92        
236 John Capra                 9 Comsewogue              7:24.0   22:59.42  158   
237 Anthony Laviano           11 Sachem East             7:24.2   23:00.04        
238 Ryan Bucco                 8 Islip                   7:24.2   23:00.05  159   
239 Aidan Loughlin             9 Northport               7:24.4   23:00.42        
240 Dan Guthlein              12 East Islip              7:24.5   23:00.87  160   
241 Tanner Cline              10 Sachem East             7:24.8   23:01.67        
242 ethan radecki              9 Harborfields            7:25.0   23:02.47        
243 William Green             10 Riverhead               7:25.3   23:03.42  161   
244 Caleb Peralta              9 East Hampton            7:26.1   23:05.73  162   
245 Christian Capitano         9 Bayport/Bluepoint       7:26.3   23:06.36  163   
246 Seamus Hannon             10 Huntington              7:26.8   23:08.00  164   
247 Connor Brennan            10 Riverhead               7:27.5   23:10.17  165   
248 Jai Agoglia               10 Southampton             7:27.5   23:10.21  166   
249 James Abbruzzo             9 Hauppauge               7:27.6   23:10.43  167   
250 Alex Jean                 12 Sachem North            7:28.2   23:12.25        
251 Tiarnan Smith             11 West Islip              7:28.4   23:12.89        
252 Cruz Camacho              10 East Hampton            7:28.4   23:13.06        
253 Reece Nugent              10 Southampton             7:28.7   23:13.93        
254 Brendan Dyroff             9 Mount Sinai             7:29.0   23:14.92        
255 Jack Small                 9 Bay Shore               7:29.9   23:17.67        
256 Griffin Corey             11 Center Moriches         7:29.9   23:17.80  168   
257 Nick McCoy                10 Pierson                 7:30.1   23:18.21  169   
258 Tom Engel                  9 Sachem East             7:30.5   23:19.43        
259 Vito Capraro              11 Sachem East             7:30.5   23:19.64        
260 Kaden Lynch               10 Riverhead               7:30.6   23:19.67  170   
261 Robert Caputi             11 Huntington              7:31.4   23:22.42  171   
262 Joe Bucci                 12 East Islip              7:32.8   23:26.69  172   
263 Michael Schroeder         10 Hauppauge               7:33.0   23:27.40  173   
264 Harris Levinson              Huntington              7:33.4   23:28.41  174   
265 William Conroy             9 West Islip              7:34.3   23:31.43        
266 Jayden Oritz              11 North Babylon           7:34.5   23:31.92        
267 Michael Kidger            11 Sachem East             7:34.8   23:32.94        
268 Tristan Morlock           11 John Glenn              7:35.0   23:33.35  175   
269 Gabriel Krivoshey          9 John Glenn              7:35.9   23:36.43  176   
270 Avery Siska                9 East Hampton            7:37.0   23:39.70        
271 Sebastian Vasquez          9 Bay Shore               7:37.2   23:40.46        
272 Colin Leslie               9 Center Moriches         7:37.5   23:41.31  177   
273 Cruz Mendez                9 Riverhead               7:38.6   23:44.76  178   
274 Christopher Acosta        10 West Islip              7:39.1   23:46.25        
275 Jason (Yanrong) Zhang     10 Ross                    7:39.3   23:46.92        
276 Tyler Hill                12 Patchogue/Medford       7:39.6   23:47.67        
277 Thomas Galka              10 Riverhead               7:39.8   23:48.39        
278 Will Downey               10 Hauppauge               7:39.9   23:48.83  179   
279 Sean Foden                 9 Islip                   7:41.4   23:53.32  180   
280 Eli Ammar                 10 Bay Shore               7:41.9   23:55.04        
281 Christopher Frohne         9 Bay Shore               7:42.0   23:55.09        
282 Jack Dooley               11 Hauppauge               7:42.1   23:55.42  181   
283 Brandon Fried             10 Smithtown               7:42.1   23:55.46        
284 Zachary Pino              10 Bellport                7:42.2   23:55.93  182   
285 Cecil Munshin              9 Pierson                 7:42.4   23:56.61  183   
286 Vincent Muller             9 Walt Whitman            7:42.5   23:56.72  184   
287 Conner Gallagher          12 West Islip              7:42.6   23:57.15        
288 Aiden Powers               9 Sayville                7:43.5   23:59.89        
289 Michael Sardi             12 Comsewogue              7:43.5   23:59.97  185   
290 Anson Kwan                 9 John Glenn              7:44.3   24:02.33  186   
291 Gavin Schochet             9 Hhh West                7:45.1   24:04.81        
292 Aman Rahman               10 Sachem East             7:45.3   24:05.42        
293 Christian Daly            11 Pierson                 7:46.1   24:07.88  187   
294 Daniel Schultheis         10 Shelter Island          7:46.6   24:09.46  188   
295 Steven Ivans              11 Patchogue/Medford       7:47.0   24:10.71        
296 Tyler Krompier             9 Bellport                7:47.1   24:10.99  189   
297 Jack Beardslee             9 Middle Country          7:47.3   24:11.83        
298 Billy Sexton              12 Sachem North            7:47.9   24:13.67        
299 John Gemmell               9 Sachem North            7:48.3   24:14.74        
300 Thomas Rodgers             9 Middle Country          7:48.5   24:15.38        
301 Ben Wilkonski             12 Deer Park               7:48.6   24:15.79        
302 Aidan McCormac             9 East Hampton            7:50.0   24:20.17        
303 Matthew Larkin            11 Sayville                7:50.8   24:22.46        
304 Bayden Bruck               9 Hauppauge               7:51.3   24:24.18  190   
305 Matthew Dickerson         12 Middle Country          7:51.5   24:24.77        
306 Michael Viollis            9 Sachem North            7:51.7   24:25.44        
307 Steven Nataniel            8 Islip                   7:51.9   24:25.86  191   
308 Carson Tompkins            9 East Hampton            7:52.0   24:26.26        
309 Daniel Rosato              9 Mattituck               7:52.2   24:26.82        
310 Alec Nanci-Marr            9 Pierson                 7:52.3   24:27.29  192   
311 Jason Green               10 Shelter Island          7:52.5   24:27.83  193   
312 Aubrey Petersen           10 East Hampton            7:52.9   24:29.07        
313 Anthony Cocchiarelli      10 John Glenn              7:53.2   24:29.93        
314 John Borland              10 Bay Shore               7:53.5   24:31.08        
315 Adam Tarsia               11 Miller Place            7:53.7   24:31.65        
316 Michael Broshan            9 Hauppauge               7:56.3   24:39.60  194   
317 Jose Valdivia              9 Riverhead               7:57.0   24:41.96        
318 Andrew Kapur              10 Comsewogue              7:57.6   24:43.66  195   
319 Justin Keane              12 West Islip              7:58.8   24:47.42        
320 Quinn McDonald             9 East Hampton            8:00.6   24:53.09        
321 Dan Parezo                12 Comsewogue              8:02.3   24:58.18  196   
322 John Lamparter            11 Mount Sinai             8:03.4   25:01.85        
323 Troy Remkus                9 Pierson                 8:04.1   25:03.89  197   
324 Jordan Roche              10 Comsewogue              8:04.7   25:05.82  198   
325 Bryan Pineda              10 Islip                   8:05.5   25:08.40  199   
326 Tristan Remkus            12 Pierson                 8:06.8   25:12.31        
327 Justin Schwender          10 Bellport                8:07.0   25:12.90  200   
328 Xavier Moore               9 Riverhead               8:07.0   25:13.00        
329 Leo (Di) Liu              12 Ross                    8:07.1   25:13.11        
330 Luke Millner              11 Mount Sinai             8:07.6   25:14.68        
331 Jack Mancini               9 West Islip              8:07.8   25:15.35        
332 Matthew Mangiamele         9 West Islip              8:07.8   25:15.43        
333 Anthony Lupinacci         10 Mount Sinai             8:07.9   25:15.75        
334 Michael Anest              9 Walt Whitman            8:08.0   25:15.95  201   
335 Jacob Pederson            10 Comsewogue              8:08.5   25:17.71  202   
336 Utsav Shah                11 Sachem North            8:08.6   25:18.01        
337 Joe Lyons                 11 Center Moriches         8:08.9   25:18.97  203   
338 Alex Weninski              8 Islip                   8:10.3   25:23.14  204   
339 Dominic Azzara            10 Comsewogue              8:12.2   25:29.12  205   
340 Sean Lutin                12 Sachem North            8:14.4   25:35.87        
341 Gabriel Ross               9 Bayport/Bluepoint       8:16.5   25:42.32  206   
342 Joe Monem                  9 Comsewogue              8:17.6   25:45.99        
343 Christian Bock            10 Sachem North            8:19.2   25:50.90        
344 Jonathan Kuperschmid       9 East Hampton            8:19.8   25:52.75        
345 John McParland            10 Middle Country          8:20.5   25:54.94        
346 Jack Frycek               11 Mount Sinai             8:20.7   25:55.43        
347 Michael Vallary            9 Miller Place            8:21.1   25:56.85        
348 Christian Spreizer        10 Smithtown               8:21.8   25:58.97        
349 Matthew Strauss           10 Shelter Island          8:21.9   25:59.09  207   
350 Nish Chowdhury            12 Sachem North            8:21.9   25:59.30        
351 Joseph Sanelli            10 John Glenn              8:22.0   25:59.38        
352 Christopher Cuevas         9 North Babylon           8:22.1   25:59.93        
353 Christian Vaquiz           9 Middle Country          8:22.2   26:00.15        
354 Emir Jennings              9 Hauppauge               8:22.8   26:01.99        
355 Henry Pedisich            10 Sayville                8:26.1   26:12.18        
356 Thomas Pascone-O'Donnell   9 Bay Shore               8:27.2   26:15.82        
357 Joshua Winer               9 Patchogue/Medford       8:32.0   26:30.64        
358 Zac Reed                  12 Center Moriches         8:33.3   26:34.68  208   
359 Anson Zhou                12 Patchogue/Medford       8:33.5   26:35.34        
360 Greg Tommaso              12 Comsewogue              8:36.6   26:44.93        
361 Riley Fisher              10 Southampton             8:39.3   26:53.14        
362 Anderson Cruz              9 Comsewogue              8:42.5   27:03.08        
363 Christopher Carmen        11 Huntington              8:44.0   27:07.97  209   
364 Angel Cerna                9 Central Islip           8:45.4   27:12.37        
365 Robert Leone              11 Center Moriches         8:46.7   27:16.16  210   
366 Kevin Nguyen              11 Southampton             8:47.4   27:18.43        
367 Maxim Wally               11 Sachem East             8:47.6   27:18.93        
368 Patrick O'Connor          10 Miller Place            8:48.5   27:21.87        
369 Dylan Koszalka             8 Southampton             8:49.8   27:25.81        
370 John Yeamans              10 Mount Sinai             8:50.4   27:27.72        
371 Anthony Dominici          10 Patchogue/Medford       8:51.6   27:31.38        
372 Paul Mikowski             12 Babylon                 8:53.2   27:36.44        
373 Tyler Vasquez              9 Middle Country          8:59.2   27:54.96        
374 David Regina              10 West Islip              8:59.8   27:57.07        
375 Gabriel Neri              10 Miller Place            9:02.9   28:06.44        
376 Ryan McMurray              9 Middle Country          9:03.5   28:08.34        
377 William Pettit            12 Center Moriches         9:05.2   28:13.85  211   
378 Blake Schildt             11 Center Moriches         9:06.2   28:16.85  212   
379 Will Edwards               9 Ross                    9:06.4   28:17.43        
380 Jonathan Appel             9 Hhh West                9:12.2   28:35.44        
381 Alex Staco                10 Patchogue/Medford       9:20.1   28:59.88        
382 Christopher Post           9 Babylon                 9:23.2   29:09.69        
383 Michael Warren             9 Miller Place            9:23.7   29:11.13        
384 Brian Cuba                 9 East Islip              9:28.3   29:25.35  213   
385 Jake Rohman                  Port Jefferson          9:45.2   30:18.14        
386 Jarod Chang               12 Middle Country          9:52.6   30:40.93        
387 Christopher Dunne         10 West Islip             10:02.7   31:12.27        
388 Kendall Coard              8 Ross                   10:16.5   31:55.30        
389 Cole Amodemo               9 Sayville               10:17.1   31:56.99        
390 Matt Kearns               10 Miller Place           10:20.5   32:07.71        
391 Kelechi Egbuziem          10 Middle Country         11:02.9   34:19.40        
392 Steven Schadt              9 Islip                  11:03.6   34:21.56  214   
393 Jarrett Helgerson         10 Southampton            12:21.6   38:24.07        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Smithtown                    15    1    2    3    4    5   13   14           
      Total Time:  1:31:30.17                                                     
         Average:    18:18.04                                                     
   2 Commack                      50    6    8    9   11   16   19   23           
      Total Time:  1:33:10.36                                                     
         Average:    18:38.08                                                     
   3 Northport                    74   10   12   15   17   20   29   32           
      Total Time:  1:34:36.02                                                     
         Average:    18:55.21                                                     
   4 Sachem East                 149   18   22   30   37   42   46   59           
      Total Time:  1:38:36.65                                                     
         Average:    19:43.33                                                     
   5 Sachem North                188   24   26   33   44   61   70   75           
      Total Time:  1:39:43.29                                                     
         Average:    19:56.66                                                     
   6 Mount Sinai                 234   31   36   48   51   68   80  115           
      Total Time:  1:41:01.03                                                     
         Average:    20:12.21                                                     
   7 Bay Shore                   243    7   35   41   47  113  117  138           
      Total Time:  1:40:25.45                                                     
         Average:    20:05.09                                                     
   8 Harborfields                281   40   45   60   65   71   73   98           
      Total Time:  1:42:22.37                                                     
         Average:    20:28.48                                                     
   9 West Islip                  304   28   38   77   79   82   84   85           
      Total Time:  1:42:27.34                                                     
         Average:    20:29.47                                                     
  10 Sayville                    327   25   27   34  104  137  142  145           
      Total Time:  1:42:33.26                                                     
         Average:    20:30.66                                                     
  11 Patchogue/Medford           330   54   57   63   67   89   91  105           
      Total Time:  1:43:01.73                                                     
         Average:    20:36.35                                                     
  12 Deer Park                   341   43   50   62   90   96  108  112           
      Total Time:  1:43:19.41                                                     
         Average:    20:39.89                                                     
  13 Kings Park                  354   49   58   74   81   92  110  150           
      Total Time:  1:43:37.67                                                     
         Average:    20:43.54                                                     
  14 East Islip                  454   39   66   86  103  160  172  213           
      Total Time:  1:46:07.23                                                     
         Average:    21:13.45                                                     
  15 Middle Country              460   21   64  121  126  128  146  155           
      Total Time:  1:45:47.20                                                     
         Average:    21:09.44                                                     
  16 Connetquot                  468   52   99  102  106  109  129  139           
      Total Time:  1:45:38.35                                                     
         Average:    21:07.67                                                     
  17 East Hampton                524   69   78  114  116  147  157  162           
      Total Time:  1:47:14.23                                                     
         Average:    21:26.85                                                     
  18 Miller Place                526   56   95  119  124  132  152  153           
      Total Time:  1:47:06.41                                                     
         Average:    21:25.29                                                     
  19 Bellport                    529   55   76   83  133  182  189  200           
      Total Time:  1:48:06.65                                                     
         Average:    21:37.33                                                     
  20 Southampton                 559   53  118  122  125  141  148  166           
      Total Time:  1:48:03.64                                                     
         Average:    21:36.73                                                     
  21 Bayport/Bluepoint           585   88   93  120  135  149  163  206           
      Total Time:  1:48:43.52                                                     
         Average:    21:44.71                                                     
  22 John Glenn                  618  100  101  111  131  175  176  186           
      Total Time:  1:49:35.52                                                     
         Average:    21:55.11                                                     
  23 Walt Whitman                661   87  123  127  140  184  201                
      Total Time:  1:51:01.72                                                     
         Average:    22:12.35                                                     
  24 Riverhead                   697   97  130  144  161  165  170  178           
      Total Time:  1:51:47.37                                                     
         Average:    22:21.48                                                     
  25 Huntington                  721  107  136  143  164  171  174  209           
      Total Time:  1:52:26.02                                                     
         Average:    22:29.21                                                     
  26 Shelter Island              760   94  134  151  188  193  207                
      Total Time:  1:54:24.68                                                     
         Average:    22:52.94                                                     
  27 Hauppauge                   772   72  167  173  179  181  190  194           
      Total Time:  1:55:10.74                                                     
         Average:    23:02.15                                                     
  28 Pierson                     849  154  156  169  183  187  192  197           
      Total Time:  1:57:03.26                                                     
         Average:    23:24.66                                                     
  29 Comsewogue                  932  158  185  195  196  198  202  205           
      Total Time:  2:01:47.05                                                     
         Average:    24:21.41                                                     
  30 Islip                       933  159  180  191  199  204  214                
      Total Time:  2:01:50.77                                                     
         Average:    24:22.16                                                     
  31 Center Moriches             966  168  177  203  208  210  211  212           
      Total Time:  2:06:08.92                                                     
         Average:    25:13.79