Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
       Nassau Coaches 52nd   Annual Cross Country Invitational - 9/29/2018        
                               Bethpage State Park                                
                                                              
 
Event 1  Boys 5k Run CC Freshmen  
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Kevin Taylor               9 Port Washington         6:01.4   18:42.74    1   
  2 Colin Funk                 9 Port Washington         6:06.0   18:57.01    2   
  3 Nick Chimienti             9 East Meadow             6:08.7   19:05.25    3   
  4 Tyler Sparke               9 Bethpage                6:12.8   19:18.11    4   
  5 Jack Schmalzle             9 Roslyn                  6:16.5   19:29.70    5   
  6 William Lane               9 Port Washington         6:26.4   20:00.47    6   
  7 Alexander Kasper           9 Jericho                 6:26.9   20:01.78    7   
  8 Andrew Istomin             9 Jericho                 6:27.4   20:03.42    8   
  9 Jack Feinberg              9 Roslyn                  6:36.1   20:30.39    9   
 10 Aidan Kopelman             9 Calhoun                 6:39.2   20:40.01        
 11 Honor Scorzelli            9 Locust Valley           6:43.8   20:54.43        
 12 Nick Burnside              9 East Meadow             6:44.9   20:57.87   10   
 13 James Kamerer              9 St. Dominic             6:49.6   21:12.50        
 14 Michael Hartmann           9 Wantagh                 6:50.3   21:14.70   11   
 15 Bill Yildiz                9 Jericho                 6:50.8   21:16.07   12   
 16 Terrence McGinty           9 Port Washington         6:53.7   21:25.04   13   
 17 Justin Corabi              9 Wantagh                 6:55.0   21:29.36   14   
 18 Mike Forte                 9 Locust Valley           6:55.5   21:30.79        
 19 Samir Khan                 9 East Meadow             6:56.3   21:33.40   15   
 20 Brendan Cucuzza            9 Roslyn                  6:58.4   21:39.75   16   
 21 Maxwell Meehan             9 Port Washington         7:00.4   21:45.88   17   
 22 William LeClair            9 Bethpage                7:02.6   21:52.71   18   
 23 Michael Bischoff           9 Port Washington         7:07.9   22:09.37   19   
 24 Oscar Yan                  9 Jericho                 7:11.8   22:21.40   20   
 25 Yanjun Lin                 9 Wheatley                7:14.2   22:28.74   21   
 26 Ian Levine                 9 Port Washington         7:16.1   22:34.93   22   
 27 Daniel Beckworth           9 Clarke                  7:17.1   22:37.87        
 28 Luke Christenson           9 Roslyn                  7:18.0   22:40.62   23   
 29 Alexander Rosario          9 Calhoun                 7:18.1   22:41.05        
 30 Ethan Labelson             9 Friends Academy         7:18.3   22:41.47        
 31 Jaeden Nunnally            9 Port Washington         7:20.5   22:48.41        
 32 Daniel Rosenthal           9 Jericho                 7:23.5   22:57.70   24   
 33 Jonathon Larice            9 Huntington              7:24.9   23:02.02        
 34 Benjamin Dammers           9 Island Trees            7:28.9   23:14.44        
 35 Gianluca Berganza            Roslyn                  7:29.5   23:16.42   25   
 36 Adam Akselrod              9 East Meadow             7:29.9   23:17.72   26   
 37 Asher Charno               9 Port Washington         7:30.9   23:20.74        
 38 Declan Brady               9 Wheatley                7:32.4   23:25.49   27   
 39 Roy Longarzo               9 VS Central              7:34.8   23:32.81   28   
 40 Steven Edwards             9 East Meadow             7:35.3   23:34.42   29   
 41 Quinn McLaughlin           9 Friends Academy         7:35.5   23:35.16        
 42 Abraham Franchetti         9 Port Washington         7:39.4   23:47.08        
 43 Ryan Hiew                  9 Jericho                 7:40.9   23:51.94   30   
 44 Connor Dekenipp            9 Island Trees            7:42.2   23:55.80        
 45 Drew Hecht                 9 Jericho                 7:44.7   24:03.78   31   
 46 Gianluca Cusumano          9 Bethpage                7:44.8   24:04.06   32   
 47 Brandon Munroe             9 VS Central              7:45.1   24:04.90   33   
 48 Andrew Pena                9 VS Central              7:45.4   24:05.73   34   
 49 Chris Ignatiou             9 East Meadow             7:45.7   24:06.67   35   
 50 Bryan Schmuck              9 Wheatley                7:47.7   24:13.05   36   
 51 William Chen               9 Jericho                 7:48.2   24:14.42        
 52 Ryan Kanyaro               9 Plainedge               7:48.6   24:15.62   37   
 53 Christan Maselli           9 Locust Valley           7:52.2   24:26.99        
 54 Tyler Lin                  9 Jericho                 7:53.3   24:30.31        
 55 Gordon Bagley              9 Port Washington         7:55.2   24:36.21        
 56 David Driscoll             9 VS Central              7:55.9   24:38.58   38   
 57 Matthew Garcia             9 Plainedge               7:56.4   24:39.90   39   
 58 Harrison Cymbler           9 Roslyn                  7:56.6   24:40.55   40   
 59 Nick O''Leary              9 East Meadow             7:57.3   24:42.88   41   
 60 Tyler Delorey              9 West Hemp               7:59.3   24:48.97        
 61 Nicholas Karcz             9 Plainedge               8:02.3   24:58.27   42   
 62 Ethan Wofse                9 Port Washington         8:05.9   25:09.49        
 63 Richard Verbouwens         9 Bethpage                8:15.8   25:40.15   43   
 64 Ryan Kelton                9 Wantagh                 8:17.4   25:45.32   44   
 65 Dillan Powell              9 Sewanhaka               8:27.9   26:17.77        
 66 Andrew Greissler           9 St. Dominic             8:31.2   26:27.95        
 67 Zach Kreiger               9 East Meadow             8:32.7   26:32.85        
 68 Brian Petz                 9 Clarke                  8:40.5   26:57.10        
 69 Matthew McManus            9 Bethpage                8:45.4   27:12.27   45   
 70 Kevin Cantley              9 Seaford                 8:48.4   27:21.41        
 71 Noel Ortega                9 VS Central              8:48.8   27:22.63   46   
 72 Brandon Valenti            9 East Meadow             8:56.1   27:45.61        
 73 Ilan Litvak                9 Port Washington         9:05.4   28:14.28        
 74 Joseph Tudisco Tudisco    13 West Hemp               9:06.2   28:16.80        
 75 Cole Belling               9 Wantagh                 9:08.8   28:25.04   47   
 76 Antonio Padilla            9 VS Central              9:09.3   28:26.59   48   
 77 Aidan Tracy                9 Wantagh                 9:18.1   28:53.67   49   
 78 Patrick Moran              9 Wantagh                 9:22.5   29:07.46   50   
 79 Alex Schwartz              9 East Meadow             9:25.8   29:17.83        
 80 Aaron Bhavnani             9 Jericho                 9:32.3   29:37.81        
 81 Christopher Meyer          9 VS Central              9:35.5   29:47.76   51   
 82 Davis Choi                 9 Port Washington         9:36.7   29:51.65        
 83 Alex Mantikas              9 Locust Valley           9:39.8   30:01.35        
 84 Dylan Levy                 9 Roslyn                 10:05.9   31:22.26   52   
 85 Xiao Li                    9 Wheatley               10:20.4   32:07.40   53   
 86 Angelo Montagnino          9 Plainedge              10:29.6   32:35.86   54   
 87 Jon Chen                   9 Calhoun                10:51.5   33:43.95        
 88 Jonah Ben-Levi             9 Roslyn                 11:01.7   34:15.55        
 89 Ian Williams               9 West Hemp              11:21.7   35:17.86        
 90 Yusuf Zafar                9 Wheatley               11:39.2   36:12.05   55   
 91 Ryan Resko                 9 West Hemp              11:47.0   36:36.45        
 92 Richie Majano              9 Roslyn                 12:02.4   37:24.24        
 93 Daniel Kussman             9 Plainedge              12:36.2   39:09.15   56   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Port Washington              39    1    2    6   13   17   19   22           
      Total Time:  1:40:51.14                                                     
         Average:    20:10.23                                                     
   2 Jericho                      71    7    8   12   20   24   30   31           
      Total Time:  1:46:40.37                                                     
         Average:    21:20.08                                                     
   3 Roslyn                       78    5    9   16   23   25   40   52           
      Total Time:  1:47:36.88                                                     
         Average:    21:31.38                                                     
   4 East Meadow                  83    3   10   15   26   29   35   41           
      Total Time:  1:48:28.66                                                     
         Average:    21:41.74                                                     
   5 Bethpage                    142    4   18   32   43   45                     
      Total Time:  1:58:07.30                                                     
         Average:    23:37.46                                                     
   6 Wantagh                     165   11   14   44   47   49   50                
      Total Time:  2:05:48.09                                                     
         Average:    25:09.62                                                     
   7 VS Central                  179   28   33   34   38   46   48   51           
      Total Time:  2:03:44.65                                                     
         Average:    24:44.93                                                     
   8 Wheatley                    192   21   27   36   53   55                     
      Total Time:  2:18:26.73                                                     
         Average:    27:41.35                                                     
   9 Plainedge                   228   37   39   42   54   56                     
      Total Time:  2:25:38.80                                                     
         Average:    29:07.76 



Event 3  Boys 5k Run CC Sophomore
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Zachary Van Houten        10 East Meadow             5:37.0   17:27.02    1   
  2 Noah Loewy                10 Port Washington         5:40.8   17:38.69    2   
  3 Jayden Abraham            10 East Meadow             5:46.5   17:56.39    3   
  4 Matt Zerbarini            10 Island Trees            5:55.1   18:23.26        
  5 Matthew Scardigno         10 Port Washington         5:56.8   18:28.49    4   
  6 Nathaniel Kimball         10 Port Washington         5:58.9   18:34.85    5   
  7 Andrew McKenzie           10 Huntington              6:00.2   18:39.08    6   
  8 Aiden Heller              10 Huntington              6:00.6   18:40.29    7   
  9 Daniel Ruskin             10 Port Washington         6:05.5   18:55.43    8   
 10 Aiden Watson              10 Island Trees            6:06.7   18:59.04        
 11 Isaiah James              10 Huntington              6:08.7   19:05.25    9   
 12 Isaac Goldstein           10 Port Washington         6:09.9   19:08.99   10   
 13 Carlos Martinez           10 Huntington              6:13.3   19:19.55   11   
 14 Joe Kuroda                10 Port Washington         6:18.3   19:35.34   12   
 15 Nathan Aranoff            10 Port Washington         6:20.6   19:42.27   13   
 16 Elijah Yeroushalmi        10 Roslyn                  6:21.0   19:43.72   14   
 17 Samuel Lam                10 East Meadow             6:21.1   19:44.00   15   
 18 Ayden Morales             10 Bethpage                6:24.6   19:54.66        
 19 Mike Bodrick              10 Copiague                6:29.3   20:09.24   16   
 20 Matthew DiGraziano        10 Wantagh                 6:30.0   20:11.41   17   
 21 Matt Rice                 10 East Meadow             6:30.9   20:14.41   18   
 22 Drew Alaimo               10 Wantagh                 6:40.8   20:45.25   19   
 23 Matthew Sheehan           10 Bethpage                6:42.1   20:49.02        
 24 Brayan Alvarado           10 Copiague                6:43.9   20:54.69   20   
 25 Dylan Esquivel            10 Island Trees            6:44.2   20:55.75        
 26 Jaheim Garcia              9 Copiague                6:47.9   21:07.29   21   
 27 Thomas Vairo              10 Lawrence                6:48.1   21:07.87        
 28 Douglas Burgess           10 West Hemp               6:50.2   21:14.21        
 29 Yukaka Ito                10 Port Washington         6:50.9   21:16.51        
 30 David Margarin            10 VS Central              6:51.6   21:18.56        
 31 Ubaidullah Hassan         10 Wheatley                6:52.5   21:21.35        
 32 Daniel Islas              10 Calhoun                 6:54.6   21:28.12        
 33 Nathan Im                 10 Port Washington         6:56.1   21:32.51        
 34 Michael Russo             10 East Meadow             6:57.3   21:36.49   22   
 35 Henry Yu                  10 Roslyn                  7:00.1   21:45.21   23   
 36 Jeremy Silberg            10 Port Washington         7:04.0   21:57.26        
 37 Christopher Basile        10 Bethpage                7:04.4   21:58.34        
 38 Nick Leeb                 10 East Meadow             7:08.1   22:09.91   24   
 39 Kenneth Spratt            10 Wantagh                 7:10.5   22:17.26   25   
 40 Brandon Schoen            10 Roslyn                  7:13.1   22:25.50   26   
 41 Jakub Kosior               9 Copiague                7:13.4   22:26.40   27   
 42 Jack Benedetto            10 Wantagh                 7:15.1   22:31.82   28   
 43 Michael Montanile         10 Wantagh                 7:15.2   22:32.10   29   
 44 Tyler Schettino           10 Port Washington         7:15.5   22:32.77        
 45 Kuba Szulejko              9 Copiague                7:20.1   22:47.13   30   
 46 Michael Fahey             10 Wantagh                 7:20.7   22:49.16   31   
 47 Kyle Anderson             10 Wantagh                 7:23.4   22:57.32   32   
 48 Michael Mostransky        10 Wantagh                 7:24.2   23:00.03        
 49 Aviv Fedida               10 Roslyn                  7:25.6   23:04.34   33   
 50 Ryan McClernon            10 Seaford                 7:33.8   23:29.66        
 51 Seamus Hannon             10 Huntington              7:38.7   23:45.03   34   
 52 Marco McCormack           10 Locust Valley           7:41.4   23:53.48        
 53 Jacob Mayourian           10 Roslyn                  7:47.4   24:12.03   35   
 54 Josh Johnson              10 St. Dominic             7:48.9   24:16.63        
 55 Justin Ruggeberg          10 St. Dominic             7:49.1   24:17.30        
 56 Teddy Koutsoftus          11 Wheatley                7:56.3   24:39.61        
 57 Kyle Samida               10 East Meadow             7:57.5   24:43.44   36   
 58 Jared Morales             10 Lawrence                8:08.2   25:16.73        
 59 Oliver Melara-Perez       10 Port Washington         8:09.0   25:19.08        
 60 Andy Mandolese            10 Bethpage                8:09.1   25:19.33        
 61 Roberto Ramos             10 Roslyn                  8:12.3   25:29.43   37   
 62 Devin Cardoza             10 Roslyn                  8:32.6   26:32.41   38   
 63 Robert Spiteri            10 Wantagh                 8:41.4   26:59.89        
 64 Thomas Donohue            10 Calhoun                 8:58.3   27:52.36        
 65 Harrison McKenna          10 Huntington              9:13.1   28:38.21   39   
 66 brandon leeb              11 West Hemp               9:36.0   29:49.37        
 67 Nader Daruvala            10 Lawrence               10:11.3   31:39.23        
 68 Ryan Maselli              10 Locust Valley          10:11.3   31:39.23        
 69 Lokesh Vasanthakumar      10 Port Washington        10:11.3   31:39.23        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Port Washington              29    2    4    5    8   10   12   13           
      Total Time:  1:32:46.45                                                     
         Average:    18:33.29                                                     
   2 East Meadow                  59    1    3   15   18   22   24   36           
      Total Time:  1:36:58.32                                                     
         Average:    19:23.67                                                     
   3 Huntington                   67    6    7    9   11   34   39                
      Total Time:  1:39:29.20                                                     
         Average:    19:53.84                                                     
   4 Copiague                    114   16   20   21   27   30                     
      Total Time:  1:47:24.75                                                     
         Average:    21:28.95                                                     
   5 Wantagh                     118   17   19   25   28   29   31   32           
      Total Time:  1:48:17.84                                                     
         Average:    21:39.57                                                     
   6 Roslyn                      131   14   23   26   33   35   37   38           
      Total Time:  1:51:10.80                                                     
         Average:    22:14.16      

 

Boys 5k Run CC Jr. Varsity
      Comp#  Name                            School                           Time Points
=========================================================================================
    1  1858  Christopher DiLillo         12  Port Washington              19:05.22      1
    2  1115  Paul Choi                   11  East Meadow                  19:20.18      2
    3  1121  Joshua Gershoff             12  East Meadow                  19:59.00      3
    4  1118  Ryan DeRosa                 12  East Meadow                  20:33.03      4
    5  1110  Jason Banish                11  East Meadow                  20:39.59      5
    6  1113  Sebastian Castro            12  East Meadow                  20:41.52      6
    7  1825  Jack Schlef                 11  Plainedge                    20:55.46      7
    8  1116  Jake D''Alto                11  East Meadow                  21:07.58      8
    9  1132  Jalen Morales               11  East Meadow                  21:18.09      9
   10  1111  Brian Benedetto             11  East Meadow                  21:20.44       
   11  1034  Tyler Conor                 12  Calhoun                      21:27.31       
   12  1803  Thomas Augeri               11  Plainedge                    21:31.50     10
   13  2235  David Edouard               11  Calhoun                      21:33.90       
   14  1130  Christian Marinello         12  East Meadow                  21:37.19       
   15  1083  Andrew Rosicki              11  Clarke                       21:39.16     11
   16  1872  Rukiya Kawaguchi            11  Port Washington              21:56.30     12
   17  1826  Nicholas Trerrotola         10  Plainedge                    21:59.93     13
   18  7300  jake schoen                 12  Plainedge                    22:29.32     14
   19  1804  Connor Callow               11  Plainedge                    22:37.81     15
   20  1947  Chris Schneider             12  Seaford                      23:07.18       
   21  1070  John Cassidy                11  Clarke                       23:16.99     16
   22  1827  Jackson Welna               12  Plainedge                    23:18.65     17
   23  1446  Nicolas Carlino             11  Jfk Bellmore                 23:20.22     18
   24  1805  Michael Ciuffo              11  Plainedge                    23:20.44     19
   25  1810  Isaiah Folkes               10  Plainedge                    23:23.45       
   26  1117  David Dagoon                11  East Meadow                  23:25.77       
   27  2903  Eric Szydlowski             12  St. Dominic                  23:29.14       
   28  2093  Mamadou Sakho               11  VS Central                   23:29.68       
   29  1875  Mitchell Klee               11  Port Washington              24:00.56     20
   30  2226  Nelson Castilla             11  Seaford                      24:04.18       
   31  1862  Zachary Gitlin              11  Port Washington              24:07.33     21
   32  1766  Patrick Hirdt               12  Oceanside                    24:16.55       
   33  1085  David Stewart               12  Clarke                       24:18.27     22
   34  1120  Jake Gakshteyn              11  East Meadow                  24:24.17       
   35  1894  Michael Shu                 11  Port Washington              24:27.49     23
   36  1888  Harrison Owens              11  Port Washington              24:33.10     24
   37  1409  Jason Chen                  11  Jericho                      24:41.14       
   38  1460  Jack Racer                  11  Jfk Bellmore                 25:05.43     25
   39  2179  Matthew Gregory             12  Clarke                       25:27.00     26
   40  2186  Nicholas Parpan             10  Plainedge                    25:27.28       
   41  1123  Jason Kaplan                11  East Meadow                  25:34.86       
   42  1765  Mateo Gonzalez              10  Oceanside                    25:39.18       
   43  1039  Eric Lopez                  12  Calhoun                      25:44.22       
   44  2151  Connor Sommers              11  Wantagh                      25:45.20       
   45  2092  Elliott Rendon              11  VS Central                   25:52.12       
   46  1464  Andy Zhang                  11  Jfk Bellmore                 26:06.39     27
   47  1270  Simon Malekan                9  Great Neck North             26:23.70       
   48  1878  Clark Lerner                11  Port Washington              26:33.54     28
   49  2122  Dylan Dial                  12  VS South                     26:39.28       
   50  1865  Scott Haggerty              12  Port Washington              26:47.19       
   51  1949  Luke Sulli                  11  Seaford                      26:56.06       
   52  1394  John Bellisio               11  Island Trees                 27:03.92       
   53  1898  Harry Thompson              11  Port Washington              27:04.48       
   54  1851  Antony Berrezueta           11  Port Washington              27:20.97       
   55  1434  Alex Suh                    10  Jericho                      27:31.99       
   56  1823  Andrew Rosen                12  Plainedge                    27:47.86       
   57  2123  Richard Gonzalez            12  VS South                     28:00.81       
   58  1046  Ryan Shand                  12  Calhoun                      28:01.63       
   59  1029  Alexandro Villalobos        11  Bethpage                     28:14.74       
   60  1458  Bryan Perez                 12  Jfk Bellmore                 28:22.50     29
   61  1453  James LaSalle                9  Jfk Bellmore                 28:26.75     30
   62  1943  Maxwell Newman              11  Seaford                      29:04.31       
   63  1455  Justin Lehrfeld              9  Jfk Bellmore                 29:20.38     31
   64  4837  Edward Maleszewski          12  Huntington                   29:23.18       
   65  2188  Nate Jaffe                  12  Clarke                       29:23.50     32
   66  1452  James Guida                  9  Jfk Bellmore                 30:04.25     33
   67  1432  Aadhithan Murugaverl        10  Jericho                      30:52.51       
   68  1457  Aidan Orr                    9  Jfk Bellmore                 32:12.18       
   69  1072  Aaron Diaz                  11  Clarke                       32:13.00     34
   70  2145  Anthony Piergiovanni        11  Wantagh                      32:54.99       
   71  2120  Adrian Ashby                 9  VS South                     32:59.91       
   72  2091  Joel Philip                 11  VS Central                   35:08.26       
   73  1274  Joshua Ostad                 9  Great Neck North             35:12.48       
   74  1284  Brenner Yellis               9  Great Neck North             35:25.89       
   75  1022  Jake Rusignolo              12  Bethpage                     35:30.89



Event 7  Boys 5k Run CC Varsity   A
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Brendan Rosario           12 Calhoun                 5:43.4   17:46.81    1   
  2 Nicholas Scardigno        12 Port Washington         5:52.8   18:15.92    2   
  3 Max Friedman              12 Port Washington         5:53.1   18:16.97    3   
  4 Justin Ortiz              11 Island Trees            5:55.8   18:25.41        
  5 Aidan Pech                12 Bethpage                5:56.5   18:27.56    4   
  6 Sean Bottalico            12 Calhoun                 5:58.1   18:32.29    5   
  7 Braeden Vieni             10 Calhoun                 5:59.2   18:35.97    6   
  8 Kenneth Proccaci          10 Carey                   5:59.5   18:36.93    7   
  9 Ben Goldstein             12 Port Washington         6:01.5   18:43.00    8   
 10 Max Baggett               10 Jericho                 6:03.7   18:49.82    9   
 11 Jason Goncalves           12 Roslyn                  6:04.4   18:52.04   10   
 12 Justin Hill               11 Port Washington         6:04.9   18:53.69   11   
 13 Hugh Owens                12 Port Washington         6:06.2   18:57.49   12   
 14 Sean Balakahanei          11 Roslyn                  6:06.9   18:59.66   13   
 15 Chris Canenguez           11 Copiague                6:07.8   19:02.43   14   
 16 Daniel Sheehan            12 Bethpage                6:08.4   19:04.34   15   
 17 Bryan Murphy              12 Wantagh                 6:09.6   19:08.13        
 18 Tristan Degen             10 Oceanside               6:10.6   19:11.15   16   
 19 Daniel Sedgh              11 Great Neck North        6:12.6   19:17.45   17   
 20 Christopher Gioia         12 Carey                   6:12.7   19:17.78   18   
 21 Bobby Elias               12 Copiague                6:13.9   19:21.66   19   
 22 Ryan Happel               12 Calhoun                 6:16.0   19:28.13   20   
 23 Will Villatoro            11 Copiague                6:16.9   19:30.82   21   
 24 Justin Reisert            11 Wantagh                 6:18.6   19:35.98        
 25 Jon Velasquez             10 Copiague                6:18.9   19:37.11   22   
 26 Aidan Monteleone          12 Bethpage                6:19.0   19:37.38   23   
 27 Barry Zhang               10 Jericho                 6:19.1   19:37.62   24   
 28 Jason Bier                10 Oceanside               6:19.9   19:40.10   25   
 29 Christopher O''Connor     11 Plainedge               6:21.5   19:45.14   26   
 30 Sam Moritz                11 Wantagh                 6:24.5   19:54.52        
 31 Steven Multer             11 Calhoun                 6:25.3   19:56.87   27   
 32 Vincent Matarese          12 Oceanside               6:25.4   19:57.15   28   
 33 Brandon Tso               11 Jericho                 6:27.1   20:02.51   29   
 34 Brian Clark               11 Bethpage                6:28.9   20:08.06   30   
 35 Michael Rosen             12 Plainedge               6:30.0   20:11.67   31   
 36 Trevor Rinn                9 Oceanside               6:30.7   20:13.74   32   
 37 Bryan Hanley              11 Bethpage                6:31.8   20:17.22   33   
 38 Lucas Aherens             10 Calhoun                 6:33.1   20:21.18   34   
 39 Eric Tavarez              12 Copiague                6:34.0   20:24.00   35   
 40 Emmanuel Espinal          12 Copiague                6:34.3   20:24.95   36   
 41 Aaron Malekan             12 Great Neck North        6:34.9   20:26.62   37   
 42 Aadarsh Yagnik            10 Jericho                 6:37.5   20:34.79   38   
 43 Steven Bailey             11 Glen Cove               6:38.9   20:39.20   39   
 44 Maor Amar                 12 Great Neck North        6:41.3   20:46.62   40   
 45 Spencer Feehan            11 Plainedge               6:42.2   20:49.37   41   
 46 Samuel Anglim             11 Plainedge               6:43.0   20:52.08   42   
 47 Sean Curtis               12 Wantagh                 6:43.4   20:53.09        
 48 Nicholas Marchetti        11 Oceanside               6:44.2   20:55.68   43   
 49 Luis Castillo             12 Copiague                6:44.9   20:57.96   44   
 50 Thomas Gleave             12 Plainedge               6:47.3   21:05.29   45   
 51 Sam Cacioppo              12 Port Washington         6:48.6   21:09.31   46   
 52 William Hu                10 Jericho                 6:51.8   21:19.14   47   
 53 James Fahy                12 Plainedge               6:52.3   21:20.86   48   
 54 aaron Ohebshalom           9 Great Neck North        6:52.7   21:22.08   49   
 55 Anthony Ranieri           12 Oceanside               6:54.3   21:27.20   50   
 56 Peter Ackermann           12 Roslyn                  6:55.1   21:29.45   51   
 57 Aiden DeLeo               11 Carey                   6:56.8   21:34.67   52   
 58 Matt Mandolese            12 Bethpage                6:59.1   21:42.05   53   
 59 Thomas Edrmann            12 Plainedge               6:59.6   21:43.39   54   
 60 Andy Jiang                10 Jericho                 7:01.7   21:49.96   55   
 61 Jason Suh                 11 Jericho                 7:03.1   21:54.26   56   
 62 Jan Kaluta                11 Great Neck North        7:06.2   22:04.10   57   
 63 Really Brennan            11 Calhoun                 7:07.2   22:07.12   58   
 64 Greg Jean-Baptiste        11 Copiague                7:11.0   22:18.85        
 65 Brandon Hernandez         12 Island Trees            7:11.1   22:19.23        
 66 Jake Cavalli              10 Carey                   7:11.6   22:20.82   59   
 67 Pete Agate                12 Carey                   7:12.2   22:22.80   60   
 68 Dillion Silva             12 Oceanside               7:16.3   22:35.41   61   
 69 Jonathan Elkowitz         11 Roslyn                  7:20.1   22:47.06   62   
 70 Kazuki Neo                12 Roslyn                  7:22.9   22:55.84   63   
 71 Thomas Zamroz             12 Island Trees            7:31.4   23:22.21        
 72 Gary Faraone              11 Carey                   7:38.6   23:44.80   64   
 73 Szymon Frye               12 Glen Cove               7:39.0   23:46.03   65   
 74 Keegan Rehill             11 Roslyn                  7:43.7   24:00.64   66   
 75 Jared Astrof              10 Great Neck North        7:51.8   24:25.62   67   
 76 Russell Neuwirth          12 Port Washington         7:52.1   24:26.75   68   
 77 Luca Agostiti             11 Carey                   7:54.8   24:35.11   69   
 78 Tyler Brooker             12 Glen Cove               7:55.0   24:35.64   70   
 79 Andrew Klingele            9 Glen Cove               7:56.2   24:39.43   71   
 80 Ethan Citron              12 Great Neck North        8:54.3   27:39.79   72   
 81 Max Grossberg             11 Roslyn                 10:25.8   32:24.16   73   
 82 Jerry Morales             10 Glen Cove              10:25.8   32:24.16   74   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Port Washington              36    2    3    8   11   12   46   68           
      Total Time:  1:33:07.07                                                     
         Average:    18:37.42                                                     
   2 Calhoun                      59    1    5    6   20   27   34   58           
      Total Time:  1:34:20.07                                                     
         Average:    18:52.02                                                     
   3 Bethpage                    105    4   15   23   30   33   53                
      Total Time:  1:37:34.56                                                     
         Average:    19:30.92                                                     
   4 Copiague                    111   14   19   21   22   35   36   44           
      Total Time:  1:37:56.02                                                     
         Average:    19:35.21                                                     
   5 Oceanside                   144   16   25   28   32   43   50   61           
      Total Time:  1:39:57.82                                                     
         Average:    19:59.57                                                     
   6 Jericho                     147    9   24   29   38   47   55   56           
      Total Time:  1:40:23.88                                                     
         Average:    20:04.78                                                     
   7 Plainedge                   185   26   31   41   42   45   48   54           
      Total Time:  1:42:43.55                                                     
         Average:    20:32.71                                                     
   8 Carey                       196    7   18   52   59   60   64   69           
      Total Time:  1:44:13.00                                                     
         Average:    20:50.60                                                     
   9 Roslyn                      199   10   13   51   62   63   66   73           
      Total Time:  1:45:04.05                                                     
         Average:    21:00.81                                                     
  10 Great Neck North            200   17   37   40   49   57   67   72           
      Total Time:  1:43:56.87                                                     
         Average:    20:47.38                                                     
  11 Glen Cove                   319   39   65   70   71   74                     
      Total Time:  2:06:04.46                                                     
         Average:    25:12.90   
 


Event 9  Boys 5k Run CC Varsity  B
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Jason Linzer              11 Seaford                 5:29.8   17:04.48    1   
  2 Harshil Patel             12 Holy Trinity            5:40.6   17:38.20    2   
  3 Bryan Villafuerte         12 East Meadow             5:43.4   17:46.74    3   
  4 Glenn Newberger           12 East Meadow             5:48.4   18:02.24    4   
  5 Kevin Ryan                12 East Meadow             5:54.6   18:21.64    5   
  6 Al Munro                  11 Seaford                 5:55.4   18:24.00    6   
  7 John Meah                 12 East Meadow             6:00.7   18:40.56    7   
  8 Rahul Maharjan            10 Sewanhaka               6:02.0   18:44.50        
  9 John Krzyminski           12 Seaford                 6:02.6   18:46.40    8   
 10 Evan Miller               11 VS South                6:02.9   18:47.44    9   
 11 Jonathan Melkun           12 Clarke                  6:03.7   18:49.79   10   
 12 Anthony Leeb              12 East Meadow             6:04.3   18:51.82   11   
 13 Joe Randazzo              11 Seaford                 6:07.7   19:02.22   12   
 14 Alberto Rodriguez         11 Clarke                  6:08.4   19:04.33   13   
 15 Jason Verville            11 Huntington              6:09.7   19:08.51   14   
 16 John Segreti              11 Huntington              6:12.3   19:16.70   15   
 17 Vincent Savoretti         11 East Meadow             6:13.5   19:20.32   16   
 18 Michael Kurpisz           11 East Meadow             6:15.5   19:26.51   17   
 19 Anthony Carl              12 Long Island             6:17.3   19:32.06        
 20 Steven Chale              11 Locust Valley           6:17.8   19:33.60        
 21 Corn O'Rourke             12 Huntington              6:19.4   19:38.51   18   
 22 Jonathan Cruz             12 VS South                6:22.7   19:48.93   19   
 23 Alex Feldman              10 Jfk Bellmore            6:24.5   19:54.41   20   
 24 Andrew Gervasi            12 Floral Park             6:24.6   19:54.65   21   
 25 Steven Keane              12 Seaford                 6:25.3   19:56.85   22   
 26 Joedell Bastien           11 VS Central              6:25.4   19:57.13        
 27 Michael Sensale           11 Friends Academy         6:25.5   19:57.51        
 28 Jardineau Pierre          12 Clarke                  6:25.9   19:58.67   23   
 29 Zachary Ragozino          10 Friends Academy         6:26.1   19:59.47        
 30 Anthony Perchinelli       11 Holy Trinity            6:26.6   20:00.95   24   
 31 Tim Saulpaugh             12 Seaford                 6:28.1   20:05.50   25   
 32 Daniel Thompson           12 Huntington              6:31.6   20:16.47   26   
 33 Abishek Ravindran         11 Clarke                  6:32.8   20:20.15   27   
 34 Jason Lehrfeld            12 Jfk Bellmore            6:33.4   20:22.14   28   
 35 Ryan Faude                10 Clarke                  6:35.8   20:29.51   29   
 36 Dylan Baker               11 Seaford                 6:41.1   20:46.16   30   
 37 Alvin Hsu                 11 Clarke                  6:42.5   20:50.25   31   
 38 Rory Dara                 11 Huntington              6:49.6   21:12.52   32   
 39 Aiden Yurdiga             11 Clarke                  6:50.9   21:16.56   33   
 40 dylan norrby              10 Sewanhaka               6:51.2   21:17.34        
 41 Prabhat Gottipati         11 Long Island             6:52.3   21:20.83        
 42 Eriks Zamurs              11 Locust Valley           6:54.3   21:27.02        
 43 Joseph Drossman           12 Jfk Bellmore            6:54.7   21:28.18   34   
 44 Christopher Carmen        11 Huntington              6:56.9   21:35.19   35   
 45 Justin Ahye               12 VS South                6:57.5   21:36.93   36   
 46 Brandon Root              10 Jfk Bellmore            6:59.8   21:44.15   37   
 47 Kyle Teran                11 Holy Trinity            7:03.5   21:55.54   38   
 48 Connor McCann             11 Long Island             7:08.0   22:09.66        
 49 Mason Ferraro             11 Jfk Bellmore            7:09.8   22:15.11   39   
 50 Fara Fayyaz               12 Floral Park             7:10.0   22:15.72   40   
 51 Raymond Ortega             9 Sewanhaka               7:11.7   22:21.26        
 52 Edler Augustin            11 VS Central              7:12.0   22:22.16        
 53 Robert Caputi             11 Huntington              7:12.9   22:24.92   41   
 54 Jeffrey Schlick           11 Holy Trinity            7:15.2   22:31.95   42   
 55 John Burns                11 Holy Trinity            7:15.9   22:34.07   43   
 56 Christopher Prainito       9 Jfk Bellmore            7:22.2   22:53.61   44   
 57 Barlin Singh              10 Floral Park             7:25.7   23:04.54   45   
 58 Joshuah Joseph            11 VS Central              7:28.9   23:14.65        
 59 Justin Maiorana           12 Holy Trinity            7:30.5   23:19.50   46   
 60 Bryan Brady                9 Long Island             7:30.9   23:20.72        
 61 Brett Gold                12 Jfk Bellmore            7:32.9   23:27.08   47   
 62 Elijah Santanelli         11 Holy Trinity            7:36.9   23:39.55   48   
 63 Faizan Elahi              11 VS Central              7:42.0   23:55.19        
 64 Nathan Agpalo             12 VS South                7:42.8   23:57.77   49   
 65 Jael Nash                 12 VS South                7:50.0   24:20.19   50   
 66 Mathew Hyde               10 Floral Park             7:55.8   24:38.12   51   
 67 Brandon Ridge             10 Floral Park             8:52.6   27:34.60   52   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 East Meadow                  30    3    4    5    7   11   16   17           
      Total Time:  1:31:43.00                                                     
         Average:    18:20.60                                                     
   2 Seaford                      49    1    6    8   12   22   25   30           
      Total Time:  1:33:13.95                                                     
         Average:    18:38.79                                                     
   3 Clarke                      102   10   13   23   27   29   31   33           
      Total Time:  1:38:42.45                                                     
         Average:    19:44.49                                                     
   4 Huntington                  105   14   15   18   26   32   35   41           
      Total Time:  1:39:32.71                                                     
         Average:    19:54.55                                                     
   5 Holy Trinity                149    2   24   38   42   43   46   48           
      Total Time:  1:44:40.71                                                     
         Average:    20:56.15                                                     
   6 Jfk Bellmore                158   20   28   34   37   39   44   47           
      Total Time:  1:45:43.99                                                     
         Average:    21:08.80                                                     
   7 VS South                    163    9   19   36   49   50                     
      Total Time:  1:48:31.26                                                     
         Average:    21:42.26                                                     
   8 Floral Park                 209   21   40   45   51   52                     
      Total Time:  1:57:27.63                                                     
         Average:    23:29.53