Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
               Section VIII Frosh/Soph  Championships - 10/17/2018                
                               Bethpage State Park                                
                              t                               
 
Event 2  Girls 5k Run CC Junior - Senior
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Andria Scaglione          12 Oceanside               6:15.6   19:26.81    1   
  2 Nicola Scaglione          12 Oceanside               6:37.1   20:33.68    2   
  3 Carolyn Stoller           11 Port Washington         6:38.7   20:38.60        
  4 Alexis Namdar             12 Great Neck North        6:44.7   20:57.35    3   
  5 Katherine Marsh           12 East Meadow             6:51.3   21:17.80        
  6 Katherine Hui             12 Great Neck South        6:54.8   21:28.56        
  7 Samantha Krayeski         11 Port Washington         6:57.2   21:36.18        
  8 Isabel Marsh              12 East Meadow             7:00.2   21:45.51        
  9 Sera King                 12 Oceanside               7:03.6   21:55.95    4   
 10 Maggie Mcnamara           12 Oyster Bay              7:03.8   21:56.55        
 11 Kayta Thomas              11 VS Central              7:04.6   21:59.15        
 12 Annalee Molloy            12 Carey                   7:05.7   22:02.36        
 13 Amanda Ustick             11 Wheatley                7:07.9   22:09.33        
 14 Netta Mualem              11 Great Neck North        7:08.4   22:10.95    5   
 15 Isabella Deleon           11 Clarke                  7:10.4   22:17.16    6   
 16 Chizuruoke Onouha         11 VS North                7:11.8   22:21.40        
 17 Jamie Race                11 MacArthur               7:13.7   22:27.45    7   
 18 Mariead Gillespie         11 MacArthur               7:19.9   22:46.69    8   
 19 Bo Nappie                 11 Carey                   7:21.4   22:51.32        
 20 Hannah Lopes              12 Oyster Bay              7:22.6   22:55.07        
 21 Jenna Zilberzweig         11 Jfk Bellmore            7:25.2   23:02.99        
 22 Nataly Rodriguez          11 Division Avenue         7:26.5   23:06.94        
 23 Surapa Purirojejananon    11 MacArthur               7:28.8   23:14.18    9   
 24 Ashley Segarra            12 Oceanside               7:29.7   23:17.15   10   
 25 Michela Rutigliano        11 Oyster Bay              7:29.8   23:17.41        
 26 Sophie Roth               12 Port Washington         7:33.8   23:29.89        
 27 Reese Brusini             12 Hicksville              7:42.6   23:57.01   11   
 28 Mairead Connor            11 East Rockaway           7:44.1   24:01.67        
 29 Juliana Vanegas           12 Clarke                  7:47.0   24:10.77   12   
 30 Karina Ng                 11 Herricks                7:48.7   24:16.13        
 31 Lisa Myers                11 Syosset                 7:50.5   24:21.69        
 32 Lydia Sandoval            12 Baldwin                 7:50.7   24:22.15   13   
 33 Melicie Mentor            12 Baldwin                 7:50.9   24:22.75   14   
 34 Rosa Zavala               11 Glen Cove               7:51.2   24:23.83        
 35 Joelle Siong Sin          11 Great Neck South        7:51.9   24:26.03        
 36 Kaitlyn Farah             12 Syosset                 7:52.4   24:27.70        
 37 Kerrin Heuser             12 Hicksville              7:56.0   24:38.74   15   
 38 Karina Romero             12 Clarke                  7:57.3   24:42.73   16   
 39 Brynn Goodstadt           11 Roslyn                  7:57.5   24:43.45   17   
 40 Leah Ahdoot               12 Great Neck North        7:57.6   24:43.86   18   
 41 Gissell Duran             11 VS Central              7:59.2   24:48.76        
 42 Ana Isabel Lebron         11 VS Central              7:59.3   24:49.03        
 43 Maria Katechis            12 Syosset                 8:02.7   24:59.61        
 44 Tara Nass                 12 South Side              8:04.8   25:06.03   19   
 45 Christina Palmieri        11 Oceanside               8:05.7   25:08.74   20   
 46 Doreen Dong               11 Bethpage                8:10.9   25:25.11        
 47 Heather Nunez             11 Bethpage                8:13.1   25:31.73        
 48 Hina Iftikhar             12 Hicksville              8:14.8   25:37.28   21   
 49 Madison Pagano            11 Oceanside               8:16.3   25:41.80   22   
 50 Mia Carranza              11 Herricks                8:19.4   25:51.31        
 51 Monica Furci              12 Roslyn                  8:20.8   25:55.73   23   
 52 Trinity Small             12 Baldwin                 8:30.5   26:25.95   24   
 53 Jennane Georges           11 Baldwin                 8:30.9   26:27.11   25   
 54 Caroline McLaughlin       12 Carle Place             8:32.7   26:32.67        
 55 Emma Gold                 12 Jfk Bellmore            8:36.3   26:43.83        
 56 Sharlene Deng             12 Roslyn                  8:36.5   26:44.54   26   
 57 Farrah Shikara            11 Friends Academy         8:38.1   26:49.52        
 58 Emma Neary                12 East Rockaway           8:40.2   26:55.94        
 59 Amanpreef Minhos          11 Division Avenue         8:40.9   26:58.15        
 60 Charlotte Levin           11 Roslyn                  8:41.0   26:58.51   27   
 61 Kerrin Cleary             11 South Side              8:41.6   27:00.37   28   
 62 Sarah Visconti            11 Oceanside               8:43.6   27:06.57   29   
 63 Porsha Muhammad           12 Lawrence                8:44.1   27:08.06        
 64 Erin O''Sullivan          11 South Side              8:50.1   27:26.87   30   
 65 Molly Ferazoni            11 South Side              8:50.4   27:27.63   31   
 66 Alessandra Saponara       11 Great Neck South        8:53.4   27:37.17        
 67 Lara Soloman              12 Carey                   8:54.1   27:39.37        
 68 Jessica Zhang             12 Jfk Bellmore            8:54.8   27:41.53        
 69 Amelia Silberger          11 MacArthur               8:55.3   27:42.83   32   
 70 Madeline Stanton          11 Massapequa              9:00.7   27:59.88        
 71 Katherine Procacci        12 New Hyde Park           9:01.8   28:03.28   33   
 72 Meghan Connor             12 East Rockaway           9:02.8   28:06.22        
 73 Nicole Joseph             12 New Hyde Park           9:03.1   28:07.29   34   
 74 Sejal Luthra              12 Hicksville              9:04.9   28:12.76   35   
 75 Kesi Mathis               12 Uniondale               9:05.6   28:14.96        
 76 Nina Scanze               11 MacArthur               9:06.8   28:18.63   36   
 77 Kaylei FanFan             11 Clarke                  9:08.6   28:24.22   37   
 78 Alison Mosher             11 Friends Academy         9:08.7   28:24.66        
 79 Krystal Aquinaga          11 MacArthur               9:14.0   28:40.97   38   
 80 Angelina Gentile          11 New Hyde Park           9:14.2   28:41.69   39   
 81 Isabella Brazzano         11 South Side              9:16.4   28:48.67   40   
 82 Samantha Burgie           11 South Side              9:16.7   28:49.31   41   
 83 Mia Raico                 12 South Side              9:16.9   28:50.13   42   
 84 Amanda Gonzalez           12 Oceanside               9:17.7   28:52.65        
 85 Noa Gorjian               12 Great Neck North        9:27.9   29:24.24   43   
 86 Punit Kaur                11 Hicksville              9:29.0   29:27.64   44   
 87 Jordana Shalit            12 Great Neck North        9:29.6   29:29.61   45   
 88 Ashley Milek              12 Bethpage                9:30.2   29:31.51        
 89 Kim Zhang                 12 Jfk Bellmore            9:30.9   29:33.45        
 90 Alyssa Cappelli           11 Clarke                  9:31.2   29:34.57   46   
 91 Melissa Quijada           11 Hicksville              9:31.6   29:35.75   47   
 92 Hannah Philipose          12 Jericho                 9:38.2   29:56.13        
 93 STEPHANIE Lin                Plainedge               9:39.3   29:59.57        
 94 Marisa Galante            11 Plainedge               9:39.8   30:01.14        
 95 Sydney Goltzman           11 Syosset                 9:42.6   30:10.01        
 96 Dia Zheng                 12 Oceanside               9:46.8   30:23.10        
 97 Kaithlyn Massiah          12 VS Central              9:52.9   30:41.95        
 98 Caroline Fay              11 South Side              9:56.9   30:54.34        
 99 Catherine Delaney         11 South Side              9:57.1   30:54.87        
100 Caroline Murphy           11 Bethpage               10:02.9   31:12.92        
101 Nicole Graziano           12 South Side             10:03.8   31:15.93        
102 Beradgy Fortune           11 Baldwin                10:08.9   31:31.77   48   
103 Safia Thomas              11 New Hyde Park          10:13.3   31:45.20   49   
104 Victoria Moi              11 Roslyn                 10:17.7   31:59.06   50   
105 Kimmie Williams           12 Oceanside              10:30.7   32:39.31        
106 rebecca debellis          12 Oceanside              10:30.8   32:39.53        
107 Sera Eviner               12 Oceanside              10:30.8   32:39.77        
108 Demi Sofocli              12 Oceanside              10:30.9   32:40.00        
109 Ilana Waller              12 Jericho                10:47.9   33:32.69        
110 Sabrina Haltigan          12 East Rockaway          10:56.5   33:59.41        
111 Natalie Hissong           12 Oceanside              10:56.6   33:59.73        
112 Gabriella Nassim          12 Roslyn                 11:08.0   34:35.19   51   
113 Valentina Fuentalba       11 Oyster Bay             11:19.4   35:10.58        
114 Mekhna George             12 New Hyde Park          12:44.3   39:34.40   52   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Oceanside                    37    1    2    4   10   20   22   29           
      Total Time:  1:50:22.33                                                     
         Average:    22:04.47                                                     
   2 MacArthur                    92    7    8    9   32   36   38                
      Total Time:  2:04:29.78                                                     
         Average:    24:53.96                                                     
   3 Great Neck North            114    3    5   18   43   45                     
      Total Time:  2:06:46.01                                                     
         Average:    25:21.21                                                     
   4 Clarke                      117    6   12   16   37   46                     
      Total Time:  2:09:09.45                                                     
         Average:    25:49.89                                                     
   5 Baldwin                     124   13   14   24   25   48                     
      Total Time:  2:13:09.73                                                     
         Average:    26:37.95                                                     
   6 Hicksville                  126   11   15   21   35   44   47                
      Total Time:  2:11:53.43                                                     
         Average:    26:22.69                                                     
   7 Roslyn                      143   17   23   26   27   50   51                
      Total Time:  2:16:21.29                                                     
         Average:    27:16.26                                                     
   8 South Side                  148   19   28   30   31   40   41   42           
      Total Time:  2:15:49.57                                                     
         Average:    27:09.92                                                     
   9 New Hyde Park               207   33   34   39   49   52                     
      Total Time:  2:36:11.86                                                     
         Average:    31:14.38 



Event 6  Girls 5k Run CC Sophomore
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Maya Spottiswood          10 Jfk Bellmore            6:26.8   20:01.48        
  2 Greta Flanagan            10 Oyster Bay              6:26.9   20:01.96        
  3 Marissa Spottiswood        9 Jfk Bellmore            6:36.4   20:31.51        
  4 Sarah Keane               10 Seaford                 6:36.8   20:32.68        
  5 Kyra Au                   10 Great Neck South        6:52.4   21:21.27        
  6 Caroline Green            10 Friends Academy         7:01.4   21:48.98        
  7 Michelle Ashbahian        10 Floral Park             7:07.1   22:06.70        
  8 Shannon MacArthur         10 Locust Valley           7:07.4   22:07.62        
  9 Mia Chang                 10 Farmingdale             7:08.2   22:10.11        
 10 Analie Mainville          10 Uniondale               7:08.8   22:12.23        
 11 Emma Romano               10 Oceanside               7:09.1   22:12.93        
 12 Natalie Brooke Chua       10 Division Avenue         7:14.4   22:29.40        
 13 Alexandra Ahdoot          10 Great Neck North        7:18.9   22:43.49    1   
 14 Mia Martinez              10 VS North                7:28.4   23:13.13        
 15 Sumaira Mayan             10 Syosset                 7:31.4   23:22.26    2   
 16 Jamie Risso               10 Long Beach              7:37.5   23:41.13        
 17 Pooja Huded               10 Syosset                 7:37.8   23:42.33    3   
 18 Madeline Gerby            10 Massapequa              7:40.1   23:49.33        
 19 Claudia Rodriquez         10 Island Trees            7:40.9   23:51.73        
 20 Jesse Natarajan           10 Hicksville              7:41.7   23:54.38    4   
 21 Danielle Vargas           10 Division Avenue         7:43.2   23:59.11        
 22 Lindsey Smith             10 Hicksville              7:45.2   24:05.05    5   
 23 Ria Rana                  10 Syosset                 7:47.9   24:13.72    6   
 24 Daniela Andrade           10 Lawrence                7:51.1   24:23.59        
 25 Elissa Velasquez          10 East Rockaway           7:58.5   24:46.63        
 26 Mikayla Cecora            10 Massapequa              7:59.1   24:48.38        
 27 Taleeyah Middleton        10 Clarke                  8:04.4   25:04.84        
 28 Erin Ahearn               10 Syosset                 8:06.6   25:11.76    7   
 29 Valentina Grgin           10 Bethpage                8:07.1   25:13.31        
 30 Natlalie MacArthur        10 Locust Valley           8:08.9   25:18.85        
 31 Corinne haney             10 Bethpage                8:11.8   25:27.69        
 32 Emuna Rouhani             10 Great Neck North        8:13.8   25:33.93    8   
 33 Rachel Kohan              10 Great Neck North        8:14.0   25:34.61    9   
 34 Stephanie Yormack         10 Syosset                 8:15.5   25:39.34   10   
 35 Emma Kaszovitz            10 Hicksville              8:24.2   26:06.33   11   
 36 Sara Elyassian            10 Great Neck North        8:31.6   26:29.36   12   
 37 Lydia Paulus              10 Locust Valley           8:36.3   26:43.83        
 38 Tina Huang                10 Friends Academy         8:41.1   26:58.82        
 39 Lauren Murphy             10 Great Neck North        8:42.8   27:04.05   13   
 40 Gabriella Testani         10 Wheatley                8:42.9   27:04.40        
 41 Dora Gomez                10 Hicksville              8:45.0   27:10.93   14   
 42 Leah Zacaim               10 Great Neck North        8:45.9   27:13.77   15   
 43 Naima Davis               10 Roslyn                  8:49.9   27:26.34        
 44 halle eviner               9 Oceanside               8:56.1   27:45.60        
 45 meral eviner               9 Oceanside               8:56.2   27:45.89        
 46 Olivia Kruel              10 Island Trees            8:58.2   27:52.06        
 47 Julia Rossini             10 Bethpage                9:02.2   28:04.30        
 48 Ashley Predvil            10 New Hyde Park           9:04.7   28:12.14        
 49 Jenna Gobbo               10 Hicksville              9:07.2   28:19.97   16   
 50 Maggie Connors            10 South Side              9:08.2   28:23.12        
 51 Marissa Mendez            10 New Hyde Park           9:09.6   28:27.33        
 52 Ava Cucuzza               10 Roslyn                  9:17.3   28:51.46        
 53 Samantha Nassim           10 Roslyn                  9:18.0   28:53.50        
 54 Ariya Bakhleri            10 Hicksville              9:40.6   30:03.75   17   
 55 Tiffany Godoy             10 Lawrence               10:25.0   32:21.64        
 56 Eryn Peritz                9 South Side             10:35.1   32:53.01        
 57 Alisha Shah               10 Hicksville             10:47.5   33:31.68   18   
 58 Arianna Psareas           10 Hicksville             10:48.8   33:35.51        
 59 Anya Chabria              10 Wheatley               11:02.4   34:17.80        
 60 Alvy Le                   10 Plainedge              12:07.8   37:40.95        
 61 Tehila Soleimani          10 Great Neck North       12:33.4   39:00.70   19   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Syosset                      28    2    3    6    7   10                     
      Total Time:  2:02:09.41                                                     
         Average:    24:25.89                                                     
   2 Great Neck North             43    1    8    9   12   13   15   19           
      Total Time:  2:07:25.44                                                     
         Average:    25:29.09                                                     
   3 Hicksville                   50    4    5   11   14   16   17   18           
      Total Time:  2:09:36.66                                                     
         Average:    25:55.34 



 
Event 4  Girls 5k Run CC Freshmen
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Emmie Keys                 9 Wheatley                6:48.4   21:08.79        
  2 jada king                  9 Oceanside               6:53.3   21:23.99        
  3 Gia Bergonzi               9 MacArthur               6:58.3   21:39.53        
  4 Samantha Szabo             9 VS North                6:59.1   21:42.00        
  5 Katelynn Persaud           9 VS North                7:03.4   21:55.29        
  6 Amandine Bourne            9 Oyster Bay              7:09.2   22:13.37        
  7 Ana Markovina              9 Jericho                 7:13.2   22:25.78        
  8 Alex Sitterly              9 South Side              7:22.0   22:53.10        
  9 Julia Mills                9 Floral Park             7:23.8   22:58.73        
 10 Alexandria Williams        9 Elmont                  7:36.0   23:36.67        
 11 Alexandra Coloma           9 MacArthur               7:36.1   23:36.97        
 12 Laura McNair               9 Roslyn                  7:38.3   23:43.72        
 13 Danielle Sautner           9 Syosset                 7:39.3   23:46.71    1   
 14 Olivia Como                9 Friends Academy         7:39.5   23:47.45        
 15 Nicole Conklin             9 Syosset                 7:39.7   23:48.04    2   
 16 Kamoy Campbell             8 Elmont                  7:39.9   23:48.65        
 17 Kaitlyn Bradley            9 VS Central              7:41.4   23:53.43        
 18 Katherine Stackler         9 Manhasset HS            7:46.6   24:09.62    3   
 19 Nicole Dostalek            9 Locust Valley           7:48.6   24:15.72        
 20 Grace Liao                 9 Great Neck South        7:49.7   24:19.05        
 21 Mary Grace Col             8 Island Trees            7:50.5   24:21.58        
 22 jessica cinamon            9 Oceanside               7:50.8   24:22.60        
 23 Gianna Adamo               9 Hicksville              7:51.0   24:23.21        
 24 Crystal Rustami            9 Syosset                 7:55.2   24:36.21    4   
 25 Nicole Yarrington          9 Manhasset HS            7:56.9   24:41.44    5   
 26 Aniejah Hamilton           9 New Hyde Park           8:01.3   24:55.33        
 27 Shania Jagda               9 Syosset                 8:10.0   25:22.26    6   
 28 Harshita Sehgal            9 Roslyn                  8:13.1   25:31.94        
 29 Corinne Dicpinigaitis      9 Jericho                 8:16.6   25:42.78        
 30 Catherine Miller           9 Long Beach              8:17.3   25:44.97        
 31 Ava Ingebrigtsen           9 MacArthur               8:21.2   25:56.91        
 32 Mia Davis                  9 Roslyn                  8:25.8   26:11.18        
 33 Emma Ouyang                9 New Hyde Park           8:28.3   26:19.15        
 34 Kayla Johnson              9 Elmont                  8:31.3   26:28.53        
 35 Gabriella Abruzzo          9 Massapequa              8:33.4   26:34.98        
 36 Naomi Yu                   9 Jericho                 8:35.3   26:40.82        
 37 Kayla Mathew               9 Hicksville              8:35.7   26:42.17        
 38 Kimberly Stephens          9 Sewanhaka               8:36.1   26:43.39        
 39 Joan Bao                   9 Jericho                 8:38.4   26:50.45        
 40 Lydia Wang                 9 Great Neck South        8:39.3   26:53.14        
 41 Brianna Halstead           9 East Rockaway           8:43.9   27:07.62        
 42 Tina Giallas              12 Manhasset HS            8:47.9   27:20.09    7   
 43 Dana Siong Sin             9 Great Neck South        8:48.6   27:22.01        
 44 Alyson O''Sullivan        12 Manhasset HS            8:49.5   27:25.11    8   
 45 Gianna DeRespiris          9 South Side              8:51.2   27:30.35        
 46 Maddie Scalere             9 South Side              8:53.5   27:37.31        
 47 Maya MacNair               9 South Side              8:54.2   27:39.55        
 48 Maeryam Nasari             9 Hicksville              8:57.2   27:49.00        
 49 Isabella Schaefer          9 East Rockaway           9:00.8   27:59.93        
 50 Virag Argyelan             9 Locust Valley           9:00.9   28:00.49        
 51 Amelia Harley              9 Manhasset HS            9:02.3   28:04.59    9   
 52 Aveena Khan                9 East Rockaway           9:02.9   28:06.45        
 53 Mackenzie Zaffino          9 Syosset                 9:03.0   28:06.75   10   
 54 Giavanna Barcia            9 Syosset                 9:04.0   28:09.96   11   
 55 Bridget McDevitt           9 Hicksville              9:04.5   28:11.48        
 56 Kristi Denninger           9 Island Trees            9:16.8   28:49.64        
 57 Erin Conway                9 Bethpage                9:28.7   29:26.85        
 58 Hannah Kim                 9 New Hyde Park           9:47.1   30:23.93        
 59 Nicole Pickett             9 Uniondale               9:50.4   30:34.17        
 60 Grace Berlin               9 Syosset                10:00.3   31:04.99   12   
 61 Samantha Pine              9 Syosset                10:01.4   31:08.27        
 62 Sophia Lin                 9 Plainedge              10:11.2   31:38.64        
 63 Olivia Chiang              9 Herricks               10:17.9   31:59.70        
 64 Kaitlyn Schwanemann        9 Lawrence               10:21.4   32:10.59        
 65 Breianna Alcivar           9 East Rockaway          13:01.2   40:27.00        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Syosset                      23    1    2    4    6   10   11   12           
      Total Time:  2:05:39.97                                                     
         Average:    25:08.00                                                     
   2 Manhasset HS                 32    3    5    7    8    9                     
      Total Time:  2:11:40.85                                                     
         Average:    26:20.17  
   


Event 8  Girls 2000 Meter Run CC Novice
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Ava Barosin               10 Locust Valley          11:29.2   14:16.40        
  2 Gabriella DeLuca          10 East Meadow            13:55.0   17:17.70        
  3 Marissa Pedretti           9 Wheatley               14:16.1   17:43.92        
  4 Alana Fabregas             9 Syosset                15:57.9   19:50.34        
  5 Roodginia Guerrier        12 Elmont                 19:18.3   23:59.37        
  6 Nyah Thomas                9 Friends Academy        19:27.5   24:10.87        
  7 Irmharah Brizeus          12 Baldwin                20:28.3   25:26.38        
  8 Kiara Barrera              9 Floral Park            21:03.1   26:09.71        
  9 Nyashka Laurore           11 Elmont                 21:19.5   26:30.08        
 10 Natannia Marriot          11 Elmont                 21:57.3   27:17.00