Just in Time Racing - Contractor License                           HY-TEK's Meet Manager
                     Section VIII Conference Dual Meets - 9/24/2018                      
                                   Bethpage State Park                                   
                                                                    
 
Boys  CC Novice 1.5 miles
      Comp#  Name                            School                           Time Points
=========================================================================================
    1  1590  Tim Trainor                  9  MacArthur                    11:37.19       
    2  1460  Jack Racer                  11  Jfk Bellmore                 11:51.57       
    3  2182  Matthew Gaudiuso            10  Herricks                     12:31.30      1
    4  2266  Kevin Buttner                9  Division Avenue              12:44.31       
    5  1316  Ben Borsykowsky              9  Herricks                     13:10.90      2
    6  1570  Vincent Dantone              9  MacArthur                    13:16.54       
    7  1458  Bryan Perez                 12  Jfk Bellmore                 13:16.83       
    8  2131  Cole Belling                 9  Wantagh                      13:35.50      1
    9  2183  Rohan Singh                  9  Herricks                     13:46.21      3
   10  1455  Justin Lehrfeld              9  Jfk Bellmore                 14:00.52       
   11  1263  Rohin Greben                10  Great Neck North             14:01.77       
   12  2137  Garrett Gunn                 9  Wantagh                      14:03.25      2
   13  1334  Ethan Philip                 9  Herricks                     14:22.73      4
   14  1457  Aidan Orr                    9  Jfk Bellmore                 14:56.77       
   15  1339  Michael Tso                  9  Herricks                     15:03.22      5
   16  1277  Jacob Polovetsky             9  Great Neck North             15:32.68       
   17  1057  Abin Joseph                 12  Carey                        16:11.32       
   18  1573  James Fioretti               9  MacArthur                    16:28.79       
   19  2102  Ethan Davila                 9  VS North                     18:15.85       
   20  1267  David Kim                    9  Great Neck North             18:28.68       
   21  2076  Abdullah Bismil             11  VS Central                   21:25.14       
   22  2227  Patrick Fioribello           9  Wantagh                      21:32.21      3
   23  2150  Matt Soethout               12  Wantagh                      21:32.96      4
   24  2154  Vincent Sullivan            12  Wantagh                      21:33.23      5


Event 3  Boys 5k Run CC Junior Varsity
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================

Conference 2 Results 5000 Run                                                     
  1 Victor D''Angelo          12 Manhasset HS            6:26.9   20:02.07    1   
  2 Josh Ostroff               9 Mepham                  6:28.7   20:07.58    2   
  3 Ryan Kolin                 9 Manhasset HS            6:30.9   20:14.28    3   
  4 Amokrane Aouchiche         9 Mepham                  6:34.4   20:25.17    4   
  5 Daniel Islas              10 Calhoun                 6:37.0   20:33.37    5   
  6 Jason Wu                  10 Manhasset HS            6:38.7   20:38.68    6   
  7 Kishan Batra              12 Garden City             6:42.5   20:50.28    7   
  8 Matthew Ardito            10 Garden City             6:43.0   20:52.05    8   
  9 Dylan McDonald            11 Garden City             6:43.7   20:54.03    9   
 10 Bill Yildiz                9 Jericho                 6:51.1   21:16.96   10   
 11 Jerry Xiao                 9 Mepham                  6:53.2   21:23.71   11   
 12 Nicholas McNulty          10 Manhasset HS            6:54.5   21:27.52   12   
 13 Andrew Holtzman            9 Garden City             6:55.0   21:29.14   13   
 14 Andrew Louie              10 Manhasset HS            6:59.8   21:44.17   14   
 15 David Edouard             11 Calhoun                 7:05.0   22:00.21   15   
 16 Bennett Maley             10 Manhasset HS            7:05.1   22:00.45   16   
 17 Miguel Santos             10 Garden City             7:05.4   22:01.58   17   
 18 Andrew Flood              10 Manhasset HS            7:05.6   22:02.02   18   
 19 Kareem Allen-Austin       11 Great Neck South        7:06.1   22:03.85   19   
 20 Anthony Scotto             9 Mepham                  7:06.2   22:04.14   20   
 21 Ryan Glenn                 9 Garden City             7:06.8   22:05.89   21   
 22 Alex Dones                 9 New Hyde Park           7:07.6   22:08.28        
 23 Andy Jiang                10 Jericho                 7:08.7   22:11.87   22   
 24 Timothy Kurpiewski        10 Great Neck South        7:09.2   22:13.25   23   
 25 Justyn Park               10 Manhasset HS            7:11.4   22:20.12        
 26 James Giuffre              9 Garden City             7:13.5   22:26.58   24   
 27 Alexander Rosario          9 Calhoun                 7:18.2   22:41.34   25   
 28 Jason Suh                 11 Jericho                 7:19.8   22:46.16   26   
 29 Mathew Cicero             12 Calhoun                 7:20.4   22:48.13   27   
 30 Timothy Langone            9 Mepham                  7:22.9   22:55.89   28   
 31 Drew Hecht                 9 Jericho                 7:23.6   22:58.14   29   
 32 Steven Perez               9 Mepham                  7:23.9   22:59.15   30   
 33 Trent Biscone             12 Garden City             7:25.9   23:05.20        
 34 John Simoldoni            10 Manhasset HS            7:27.5   23:10.21        
 35 Jay Ottomanelli            9 Garden City             7:27.7   23:10.83        
 36 Patrick Adams              9 Garden City             7:27.8   23:11.07        
 37 Christopher Lum            9 Great Neck South        7:34.5   23:31.95   31   
 38 Daniel Vazqquez            9 Garden City             7:37.1   23:40.10        
 39 Ameziane Aouchiche         9 Mepham                  7:40.4   23:50.26   32   
 40 Jason Chen                11 Jericho                 7:43.5   23:59.88   33   
 41 Simion Liu                12 Herricks                7:43.7   24:00.37   34   
 42 Daniel You                10 Jericho                 7:43.9   24:01.24   35   
 43 Jason Guo                 10 Jericho                 7:44.3   24:02.43   36   
 44 Collin Plunkett           12 Garden City             7:44.6   24:03.31        
 45 Teran Jafari               9 Jericho                 7:45.9   24:07.27        
 46 Stanley Kong               9 Manhasset HS            7:46.4   24:08.98        
 47 Thomas Donohue            10 Calhoun                 7:46.6   24:09.63   37   
 48 Daniel Rosenthal           9 Jericho                 7:47.1   24:11.17        
 49 Jonathan Li               10 Manhasset HS            7:47.4   24:11.89        
 50 Manfred Fong              11 Herricks                7:49.8   24:19.59   38   
 51 Tyler Glenn                9 Garden City             7:49.9   24:19.87        
 52 Andrew Lee                 9 Jericho                 7:51.0   24:23.21        
 53 Niko Pamas                 9 Garden City             7:51.5   24:24.71        
 54 Ryan Shand                12 Calhoun                 7:51.8   24:25.58   39   
 55 Samuel Leung              10 Herricks                7:52.0   24:26.44   40   
 56 Ryan Hiew                  9 Jericho                 7:53.2   24:30.10        
 57 Bharath Venkatesan        10 Herricks                7:53.6   24:31.42   41   
 58 Massimo Avellino           9 Garden City             8:01.9   24:57.03        
 59 Lucas Rose                 9 Garden City             8:02.5   24:58.93        
 60 Tyler Lin                  9 Jericho                 8:02.7   24:59.71        
 61 Gregory Manzano            9 New Hyde Park           8:03.3   25:01.47        
 62 Daniel Angelillo          10 Mepham                  8:06.1   25:10.05        
 63 Thomas Crowe               9 Garden City             8:07.2   25:13.54        
 64 Alexander Imperial        10 Garden City             8:07.7   25:15.10        
 65 Kyle Chan                  9 Jericho                 8:09.3   25:20.11        
 66 Gary Zhang                 9 Herricks                8:09.4   25:20.43   42   
 67 Jonathan Xiang             9 Herricks                8:09.6   25:20.90   43   
 68 Devon Enayatian            9 Great Neck North        8:10.9   25:24.91        
 69 Mamadou Sakho             11 VS Central              8:14.6   25:36.49   44   
 70 Jack Monaco                9 Garden City             8:15.3   25:38.60        
 71 Juha Yoon                 11 Great Neck North        8:18.0   25:46.95        
 72 Justin Lin                10 Jericho                 8:18.7   25:49.12        
 73 Jason Ramirez             12 MacArthur               8:18.8   25:49.52   45   
 74 Eric Lopez                12 Calhoun                 8:19.4   25:51.35   46   
 75 William Chen               9 Jericho                 8:19.7   25:52.52        
 76 Derek Yu                   9 Great Neck South        8:23.1   26:02.87   47   
 77 Vivek Patel                9 Herricks                8:24.0   26:05.62   48   
 78 Aidan Hamou                9 Mepham                  8:30.9   26:27.17        
 79 Andrew Cheung              9 Jericho                 8:31.0   26:27.40        
 80 Sam Chung                  9 Herricks                8:33.7   26:35.83        
 81 Elliott Rendon            11 VS Central              8:35.0   26:39.79   49   
 82 Christopher Hsu           10 Manhasset HS            8:36.2   26:43.69        
 83 Alexander Wu               9 Great Neck South        8:38.6   26:50.97   50   
 84 Rich Hu                    9 Jericho                 8:40.5   26:56.88        
 85 Ryan Brosgole             10 Mepham                  8:44.0   27:07.94        
 86 Ray Zhang                  9 Jericho                 8:45.1   27:11.22        
 87 Anthony Costa              9 MacArthur               8:51.8   27:31.98   51   
 88 Adin Salim                 9 Great Neck North        8:51.9   27:32.31        
 89 Alex Suh                  10 Jericho                 8:53.3   27:36.85        
 90 Nicholas Petruso          10 Manhasset HS            8:59.1   27:54.80        
 91 Aadhithan Murugaverl      10 Jericho                 9:04.8   28:12.34        
 92 Nicholas Logozzo          10 MacArthur               9:05.4   28:14.46   52   
 93 Jeremy McPartland          9 Mepham                  9:09.1   28:25.87        
 94 Sebastian Kaczor          11 Great Neck South        9:11.1   28:32.07   53   
 95 Noel Ortega                9 VS Central              9:11.2   28:32.49   54   
 96 Peter Barry                9 Manhasset HS            9:11.9   28:34.69        
 97 Benjamin Glauner          10 Manhasset HS            9:12.4   28:36.14        
 98 luke philip               11 Herricks                9:13.3   28:38.78        
 99 Aaron Bhavnani             9 Jericho                 9:15.4   28:45.44        
100 Brendan Carr              10 MacArthur               9:21.8   29:05.35   55   
101 Anthony Bacani            10 MacArthur               9:25.6   29:17.01   56   
102 Travis Chu                 9 Great Neck South        9:26.6   29:20.23   57   
103 Louis Bonventora           9 MacArthur               9:26.8   29:20.98   58   
104 Rubin Thind               10 MacArthur               9:29.8   29:30.20   59   
105 Kevin Chan                10 Herricks                9:32.6   29:38.82        
106 Michael Zhang              9 Jericho                 9:39.7   30:00.98        
107 Christopher Meyer          9 VS Central              9:47.6   30:25.46   60   
108 Conor Slevin              11 Manhasset HS            9:51.9   30:38.87        
109 Evan Ramirez               9 Mepham                  9:54.5   30:46.81        
110 Mathew Pietranello        11 Calhoun                10:05.5   31:21.08        
111 Bill Liu                  10 Jericho                10:07.8   31:28.16        
112 Joel Philip               11 VS Central             10:19.9   32:05.92   61   
113 Jonathon Nieves           12 MacArthur              10:39.1   33:05.49        
114 Josh Cheuk                 9 Jericho                10:45.4   33:25.19        
115 Ryan Pekoff               10 Mepham                 10:45.4   33:25.19        
Conference 3 Results 5000 Run                                                     
  1 Samuel Anglim             11 Plainedge               6:33.5   20:22.52    1   
  2 Aidan Monteleone          12 Bethpage                6:34.1   20:24.23    2   
  3 Kieran Cook                9 South Side              6:38.5   20:37.92    3   
  4 Robert Casey               9 South Side              6:47.1   21:04.72    4   
  5 Nicholas Timoshenko       12 Bethpage                6:49.0   21:10.46    5   
  6 Peter Ackermann           12 Roslyn                  6:53.5   21:24.50    6   
  7 JT Devine                 11 South Side              6:54.3   21:27.17    7   
  8 Christopher Basile        10 Bethpage                6:56.7   21:34.44    8   
  9 William LeClair            9 Bethpage                6:58.3   21:39.42    9   
 10 Reece Kaufman             11 South Side              7:04.3   21:58.13   10   
 11 Dylan Monaco               9 Lynbrook                7:05.6   22:02.29   11   
 12 David Schaffer            11 Lynbrook                7:05.8   22:02.72   12   
 13 Liam Kassl                12 South Side              7:07.5   22:07.95   13   
 14 Paul Mata                 10 South Side              7:08.3   22:10.50   14   
 15 Kazuki Neo                12 Roslyn                  7:09.5   22:14.17   15   
 16 Aviv Fedida               10 Roslyn                  7:09.7   22:14.85   16   
 17 Jack Duncan               10 South Side              7:11.0   22:18.78   17   
 18 Matthew Bo                11 South Side              7:12.2   22:22.80        
 19 Max Fuentes                9 South Side              7:12.3   22:23.08        
 20 David Goldhirsch          12 Hewlett                 7:13.3   22:26.13        
 21 Richard Wiater            12 Lynbrook                7:15.5   22:32.76   18   
 22 Franky Valdebenito        12 South Side              7:15.7   22:33.43        
 23 Christopher Accomando      9 South Side              7:15.8   22:33.85        
 24 Tyler Staszak             11 Lynbrook                7:16.8   22:36.96   19   
 25 Michael Mora               9 North Shore             7:17.2   22:38.15   20   
 26 Michael Ciuffo            11 Plainedge               7:17.7   22:39.71   21   
 27 Sulan Pathiranage         12 Hewlett                 7:17.8   22:40.04        
 28 Zach Goldberg             11 South Side              7:17.9   22:40.38        
 29 Kenneth Spratt            10 Wantagh                 7:18.8   22:43.01   22   
 30 William Wren              11 Lynbrook                7:19.4   22:45.01   23   
 31 Alex Assenmacher          11 Plainedge               7:20.1   22:47.23   24   
 32 Michael Fahey             10 Wantagh                 7:20.6   22:48.69   25   
 33 Ethan Steere              10 South Side              7:21.1   22:50.28        
 34 Liam Conroy               11 South Side              7:22.1   22:53.56        
 35 Kyle Anderson             10 Wantagh                 7:23.2   22:56.98   26   
 36 Nick Paladino             11 Lynbrook                7:23.8   22:58.60   27   
 37 Gerrick Charles           10 VS North                7:24.2   22:59.94   28   
 38 Sasiru Pathirange          9 Hewlett                 7:25.0   23:02.39        
 39 Derek Maddrey             12 VS North                7:25.4   23:03.77   29   
 40 Jonathan Elkowitz         11 Roslyn                  7:26.0   23:05.61   30   
 41 Anthony belmonte          10 Bethpage                7:28.9   23:14.50   31   
 42 Hunter Brenneis            9 Lynbrook                7:29.0   23:14.94   32   
 43 Evan O''Brien             11 South Side              7:29.6   23:16.87        
 44 Andrew Director            9 Lynbrook                7:30.8   23:20.58        
 45 Dan Paolino                9 Lynbrook                7:31.8   23:23.42        
 46 Matt Gallego               9 South Side              7:32.3   23:25.17        
 47 Craig Papajohn             9 VS North                7:33.0   23:27.42   33   
 48 Mathias Cho               11 Hewlett                 7:33.8   23:29.90        
 49 Daniel Seidenstein        10 South Side              7:34.6   23:32.33        
 50 Brady Wagner              10 North Shore             7:35.2   23:33.98   34   
 51 Jacob Mayourian           10 Roslyn                  7:35.3   23:34.39   35   
 52 Ian Rios                   9 VS North                7:36.5   23:38.12   36   
 53 Ahmed Jengda              11 VS North                7:37.2   23:40.38   37   
 54 Nicholas Parpan           10 Plainedge               7:37.9   23:42.35   38   
 55 Andy Mandolese            10 Bethpage                7:38.2   23:43.42   39   
 56 Isaiah Folkes             10 Plainedge               7:38.3   23:43.68   40   
 57 Jack Benedetto            10 Wantagh                 7:38.4   23:44.10   41   
 58 Christian Kachadourian    11 Bethpage                7:38.7   23:44.88   42   
 59 Ryan Kanyaro               9 Plainedge               7:40.7   23:51.35   43   
 60 Nicolas Carlino           11 Jfk Bellmore            7:41.2   23:52.85        
 61 Ryan Pugliano              9 Plainedge               7:42.1   23:55.48   44   
 62 Aidan Smithwick           11 Lynbrook                7:42.2   23:55.73        
 63 Jackson Welna             12 Plainedge               7:42.6   23:57.16        
 64 Michael Montanile         10 Wantagh                 7:43.8   24:00.81   45   
 65 Matt Mandolese            12 Bethpage                7:44.5   24:02.86        
 66 Luke Schwartzberg          9 South Side              7:44.7   24:03.67        
 67 Michael Mostransky        10 Wantagh                 7:45.4   24:05.94   46   
 68 Chase Evans               10 South Side              7:45.6   24:06.44        
 69 Nicholas Karcz             9 Plainedge               7:49.5   24:18.46        
 70 Brett Zornberg            11 Lynbrook                7:50.3   24:20.97        
 71 Max Ponce                  9 North Shore             7:51.1   24:23.64   47   
 72 Gianluca Cusumano          9 Bethpage                7:51.7   24:25.32        
 73 Christopher Cosgrove       9 South Side              7:52.5   24:27.83        
 74 Richard Verbouwens         9 Bethpage                7:54.2   24:33.23        
 75 Robert Spiteri            10 Wantagh                 7:54.5   24:33.99   48   
 76 Joe Dolce                  9 Lynbrook                7:55.5   24:37.33        
 77 Connor Sommers            11 Wantagh                 7:59.4   24:49.36        
 78 Tim Sherlock              12 South Side              7:59.9   24:50.84        
 79 Thomas Rice               10 Wantagh                 8:00.2   24:51.77        
 80 Michael Heffernan         10 North Shore             8:00.3   24:52.06   49   
 81 Brody Paola               12 Bethpage                8:00.7   24:53.25        
 82 Joseph Evola              10 VS North                8:00.7   24:53.49   50   
 83 Yosuf Alekozay            11 Bethpage                8:00.9   24:53.84        
 84 Deaglan Doyle             10 North Shore             8:01.1   24:54.46   51   
 85 Gabriel Sultana            9 Lynbrook                8:01.6   24:56.12        
 86 Logan Paola               11 Bethpage                8:05.5   25:08.38        
 87 Roberto Ramos             10 Roslyn                  8:05.6   25:08.67   52   
 88 Michael Papini             9 Lynbrook                8:07.9   25:15.56        
 89 Andrew Rosen              12 Plainedge               8:08.7   25:18.12        
 90 Ben Gingold                9 Lynbrook                8:09.8   25:21.55        
 91 Andy Zhang                11 Jfk Bellmore            8:10.0   25:22.16        
 92 Aidan O''Rourke           12 South Side              8:11.9   25:28.13        
 93 Thomas Haggerty           10 South Side              8:14.2   25:35.13        
 94 Hayden Maitra             10 Wantagh                 8:17.1   25:44.35        
 95 Matthew Garcia             9 Plainedge               8:17.7   25:46.08        
 96 Jack Zorn                  9 North Shore             8:18.5   25:48.63   53   
 97 Matthew McManus            9 Bethpage                8:20.0   25:53.33        
 98 Harrison Cymbler           9 Roslyn                  8:20.5   25:54.72   54   
 99 Max Moscheni               9 Lynbrook                8:23.3   26:03.61        
100 Joshua Baer               10 Division Avenue         8:29.6   26:23.22        
101 Ryan Kelton                9 Wantagh                 8:32.3   26:31.43        
102 Giovanni Mascetti          9 VS North                8:33.4   26:34.80   55   
103 Jordan Nicotra            10 South Side              8:38.8   26:51.82        
104 Jack Carroll               9 Lynbrook                8:42.6   27:03.63        
105 Max Grossberg             11 Roslyn                  8:45.3   27:12.05        
106 Keaton McNulty            10 Lynbrook                8:49.5   27:24.91        
107 James Seaman              12 Wantagh                 8:49.6   27:25.16        
108 Cedric Buschfreis         10 North Shore             8:52.0   27:32.73   56   
109 Justin Schiavo            12 Roslyn                  8:52.2   27:33.36        
110 Michael Pietraniello       9 Division Avenue         8:52.9   27:35.45        
111 Dylan Levin               11 Roslyn                  8:54.1   27:39.14        
112 Brannon Marin              9 VS North                8:54.3   27:39.92        
113 Jonathan Thomson          10 VS North                8:56.1   27:45.35        
114 Aidan Tracy                9 Wantagh                 8:59.0   27:54.55        
115 Patrick Moran              9 Wantagh                 9:00.1   27:57.99        
116 Chris Gragnano             9 Lynbrook                9:05.3   28:14.12        
117 Keegan Rehill             11 Roslyn                  9:07.2   28:19.82        
118 Jacob Lando               11 North Shore             9:08.3   28:23.28        
119 Nader Daruvala            10 Lawrence                9:09.6   28:27.27        
120 Alexandro Villalobos      11 Bethpage                9:14.3   28:41.89        
121 James LaSalle              9 Jfk Bellmore            9:25.2   29:15.78        
122 Andrew McKeown            11 Plainedge               9:31.1   29:34.34        
123 Ryan Marrione             10 Lynbrook                9:36.2   29:50.18        
124 Anthony Piergiovanni      11 Wantagh                 9:45.9   30:20.26        
125 Robbie Weaver             11 South Side              9:50.6   30:34.86        
126 Richie Majano              9 Roslyn                 10:01.7   31:09.21        
127 Josh Erazo                 9 South Side             10:04.8   31:18.89        
128 Luke Trencheny             9 South Side             10:06.4   31:23.81        
129 Dylan Levy                 9 Roslyn                 10:12.1   31:41.48        
130 Jonah Ben-Levi             9 Roslyn                 10:29.2   32:34.69        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 2 Results 5000 Run                                                     
   1 Manhasset HS                 36    1    3    6   12   14   16   18           
      Total Time:  1:44:06.72                                                     
         Average:    20:49.35                                                     
   2 Garden City                  54    7    8    9   13   17   21   24           
      Total Time:  1:46:07.08                                                     
         Average:    21:13.42                                                     
   3 Mepham                       65    2    4   11   20   28   30   32           
      Total Time:  1:46:56.49                                                     
         Average:    21:23.30                                                     
   4 Calhoun                     109    5   15   25   27   37   39   46           
      Total Time:  1:52:12.68                                                     
         Average:    22:26.54                                                     
   5 Jericho                     120   10   22   26   29   33   35   36           
      Total Time:  1:53:13.01                                                     
         Average:    22:38.61                                                     
   6 Great Neck South            170   19   23   31   47   50   53   57           
      Total Time:  2:00:42.89                                                     
         Average:    24:08.58                                                     
   7 Herricks                    195   34   38   40   41   42   43   48           
      Total Time:  2:02:38.25                                                     
         Average:    24:31.65                                                     
   8 MacArthur                   259   45   51   52   55   56   58   59           
      Total Time:  2:19:58.32                                                     
         Average:    27:59.67                                                     
   9 VS Central                  268   44   49   54   60   61                     
      Total Time:  2:23:20.15                                                     
         Average:    28:40.03                                                     
Conference 3 Results 5000 Run                                                     
   1 South Side                   37    3    4    7   10   13   14   17           
      Total Time:  1:47:15.89                                                     
         Average:    21:27.18                                                     
   2 Bethpage                     55    2    5    8    9   31   39   42           
      Total Time:  1:48:03.05                                                     
         Average:    21:36.61                                                     
   3 Lynbrook                     83   11   12   18   19   23   27   32           
      Total Time:  1:51:59.74                                                     
         Average:    22:23.95                                                     
   4 Roslyn                      102    6   15   16   30   35   52   54           
      Total Time:  1:52:33.52                                                     
         Average:    22:30.71                                                     
   5 Plainedge                   124    1   21   24   38   40   43   44           
      Total Time:  1:53:15.49                                                     
         Average:    22:39.10                                                     
   6 Wantagh                     159   22   25   26   41   45   46   48           
      Total Time:  1:56:13.59                                                     
         Average:    23:14.72                                                     
   7 VS North                    163   28   29   33   36   37   50   55           
      Total Time:  1:56:49.63                                                     
         Average:    23:21.93                                                     
   8 North Shore                 201   20   34   47   49   51   53   56           
      Total Time:  2:00:22.29                                                     
         Average:    24:04.46
 

Event 5  Boys 5k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference 2 Results 5000 Run                                                     
  1 Kailen McCauley            9 Herricks                5:37.5   17:28.29    1   
  2 Scott Henneberger         11 Garden City             5:39.7   17:35.24    2   
  3 Kenneth Proccaci          10 Carey                   5:50.4   18:08.57    3   
  4 Grant Krawiec             11 Garden City             5:54.5   18:21.12    4   
  5 Adam Vuoso                 9 Garden City             5:54.6   18:21.61    5   
  6 Jack Lasalla              11 Garden City             6:08.1   19:03.63    6   
  7 Daniel Ferreira           12 Garden City             6:08.5   19:04.81    7   
  8 Jack Belt                  9 Garden City             6:14.7   19:24.11    8   
  9 Jeff Chen                 11 Herricks                6:15.9   19:27.62    9   
 10 Christopher Gioia         12 Carey                   6:19.5   19:38.90   10   
 11 John Bensen               12 Garden City             6:20.5   19:42.13   11   
 12 John Sprufero             11 Garden City             6:28.8   20:07.67        
 13 Anthony Suau              10 Garden City             6:31.0   20:14.80        
 14 Luca Agostiti             11 Carey                   6:38.3   20:37.45   12   
 15 Aiden DeLeo               11 Carey                   6:48.0   21:07.39   13   
 16 Jared Martin              11 Herricks                6:50.3   21:14.62   14   
 17 Keneil Soni                9 Herricks                6:53.9   21:25.91   15   
 18 Anthony Edwards           12 Elmont                  6:54.1   21:26.56   16   
 19 Ryan Li                   11 Herricks                6:55.6   21:30.95   17   
 20 Nicolas Ragas             10 Garden City             6:56.6   21:34.05        
 21 Jeremiah Omeike           11 Elmont                  6:59.3   21:42.55   18   
 22 Pete Agate                12 Carey                   7:00.3   21:45.56   19   
 23 Joven Fong                 9 Herricks                7:05.8   22:02.70   20   
 24 Jake Cavalli              10 Carey                   7:05.9   22:03.16   21   
 25 Christopher Miliano       12 Carey                   7:08.0   22:09.58   22   
 26 Jordan Liao                9 Herricks                7:08.5   22:11.21   23   
 27 Chris Mathew              11 Herricks                7:09.7   22:14.92        
 28 George Liu                10 Herricks                7:09.8   22:15.17        
 29 Riley Kiernan             11 Herricks                7:24.2   22:59.92        
 30 Jean Desir                11 Elmont                  7:30.1   23:18.26   24   
 31 Reinaldo Powell           11 Elmont                  7:39.3   23:46.72   25   
 32 Michael Peck              11 Elmont                  7:58.7   24:47.03   26   
 33 Tommaso Coraci            12 Carey                   8:02.3   24:58.27        
Conference 3 Results 5000 Run                                                     
  1 Aidan Pech                12 Bethpage                5:40.2   17:36.82    1   
  2 Jack Rosencrans           12 North Shore             5:49.9   18:06.83    2   
  3 Carson Paradis            10 North Shore             5:50.2   18:07.88    3   
  4 Shane Nembach             12 Lynbrook                5:52.6   18:15.28    4   
  5 Thomas Burfeind           10 North Shore             5:53.9   18:19.43    5   
  6 Dylan Herlihy             12 Lynbrook                6:03.0   18:47.76    6   
  7 Ayden Morales             10 Bethpage                6:04.1   18:50.98    7   
  8 Daniel Sheehan            12 Bethpage                6:04.1   18:51.19    8   
  9 Sam Rosencrans            10 North Shore             6:07.9   19:02.82    9   
 10 William Donovan           11 Lynbrook                6:09.8   19:08.68   10   
 11 Alex Feldman              10 Jfk Bellmore            6:12.2   19:16.23   11   
 12 Dylan Kenny               11 North Shore             6:14.1   19:22.09   12   
 13 Tyler Sparke               9 Bethpage                6:15.2   19:25.67   13   
 14 Sebastian marano          10 Bethpage                6:16.7   19:30.14   14   
 15 Joseph Callahan           12 Lynbrook                6:17.1   19:31.34   15   
 16 patrick Hanley            10 Bethpage                6:17.8   19:33.66   16   
 17 Eamon Esposito            11 North Shore             6:18.1   19:34.50   17   
 18 Brian Clark               11 Bethpage                6:20.4   19:41.83   18   
 19 James Vizza               12 North Shore             6:21.7   19:45.91   19   
 20 Matthew Sheehan           10 Bethpage                6:22.7   19:48.93        
 21 Terrance Deegan           11 Lynbrook                6:23.2   19:50.27   20   
 22 Bryan Hanley              11 Bethpage                6:23.4   19:51.01        
 23 Jason Lehrfeld            12 Jfk Bellmore            6:25.7   19:58.09   21   
 24 Conall Maloney            11 Lynbrook                6:26.3   20:00.18   22   
 25 Joseph Drossman           12 Jfk Bellmore            6:29.9   20:11.09   23   
 26 Dominic Miele             10 Lynbrook                6:39.0   20:39.59   24   
 27 Zach Sullivan             10 North Shore             6:39.2   20:40.25        
 28 Cole Morganlander          9 Lynbrook                6:46.2   21:01.77        
 29 Collin Santiago           12 Bethpage                6:47.7   21:06.55        
 30 Thomas Vairo              10 Lawrence                6:52.6   21:21.76        
 31 Liam Nacinovich            9 North Shore             6:55.2   21:29.75        
 32 Mason Ferraro             11 Jfk Bellmore            6:56.4   21:33.60   25   
 33 Dylan Stalter              9 Lynbrook                7:06.6   22:05.18        
 34 Brandon Root              10 Jfk Bellmore            7:08.7   22:11.87   26   
 35 Brett Gold                12 Jfk Bellmore            7:30.0   23:18.02   27   
 36 Christopher Prainito       9 Jfk Bellmore            7:55.3   24:36.53   28   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 2 Results 5000 Run                                                     
   1 Garden City                  24    2    4    5    6    7    8   11           
      Total Time:  1:32:26.41                                                     
         Average:    18:29.29                                                     
   2 Herricks                     56    1    9   14   15   17   20   23           
      Total Time:  1:41:07.40                                                     
         Average:    20:13.48                                                     
   3 Carey                        57    3   10   12   13   19   21   22           
      Total Time:  1:41:17.87                                                     
         Average:    20:15.58                                                     
   4 Elmont                      109   16   18   24   25   26                     
      Total Time:  1:55:01.12                                                     
         Average:    23:00.23                                                     
Conference 3 Results 5000 Run                                                     
   1 North Shore                  31    2    3    5    9   12   17   19           
      Total Time:  1:32:59.05                                                     
         Average:    18:35.81                                                     
   2 Bethpage                     43    1    7    8   13   14   16   18           
      Total Time:  1:34:14.80                                                     
         Average:    18:50.96                                                     
   3 Lynbrook                     55    4    6   10   15   20   22   24           
      Total Time:  1:35:33.33                                                     
         Average:    19:06.67                                                     
   4 Jfk Bellmore                106   11   21   23   25   26   27   28           
      Total Time:  1:43:10.88                                                     
         Average:    20:38.18  


Event 7  Boys 5k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference 2 Results 5000 Run                                                     
  1 Brendan Rosario           12 Calhoun                 6:19.4   17:57.71    1   
  2 Maor Amar                 12 Great Neck North        6:25.9   18:16.33    2   
  3 Ryan Happel               12 Calhoun                 6:31.1   18:30.93    3   
  4 Sean Bottalico            12 Calhoun                 6:31.4   18:31.83    4   
  5 Braeden Vieni             10 Calhoun                 6:33.6   18:38.12    5   
  6 Rahul Maharjan            10 Sewanhaka               6:36.2   18:45.44    6   
  7 Daniel Sedgh              11 Great Neck North        6:38.0   18:50.48    7   
  8 Max Baggett               10 Jericho                 6:41.5   19:00.40    8   
  9 Steven Multer             11 Calhoun                 6:50.9   19:27.08    9   
 10 Barry Zhang               10 Jericho                 6:51.6   19:29.16   10   
 11 Alexander Kasper           9 Jericho                 6:53.5   19:34.54   11   
 12 Andrew Istomin             9 Jericho                 7:04.3   20:05.35   12   
 13 Raymond Ortega             9 Sewanhaka               7:04.6   20:06.22   13   
 14 Lucas Aherens             10 Calhoun                 7:04.7   20:06.45   14   
 15 Aadarsh Yagnik            10 Jericho                 7:04.9   20:06.96   15   
 16 Brandon Tso               11 Jericho                 7:05.1   20:07.64   16   
 17 Michael Dicpinigaitis     11 Jericho                 7:05.9   20:09.71   17   
 18 Aaron Malekan             12 Great Neck North        7:14.5   20:34.30   18   
 19 Aidan Kopelman             9 Calhoun                 7:26.0   21:06.90   19   
 20 Jan Kaluta                11 Great Neck North        7:28.4   21:13.85   20   
 21 William Hu                10 Jericho                 7:28.9   21:15.08        
 22 aaron Ohebshalom           9 Great Neck North        7:29.2   21:16.02   21   
 23 dylan norrby              10 Sewanhaka               7:34.9   21:32.31   22   
 24 Jonathan Moalemi           9 Great Neck North        7:35.7   21:34.38   23   
 25 Daniel Gassenhiemer        9 Jericho                 7:36.1   21:35.66        
 26 Oscar Yan                  9 Jericho                 7:42.9   21:54.81        
 27 Michael Guglielmo         11 Sewanhaka               8:23.2   23:49.47   24   
 28 Kevin Charles             10 Sewanhaka               8:25.8   23:56.76   25   
 29 Jared Astrof              10 Great Neck North        8:46.8   24:56.59   26   
 30 Alevander Toboroki         9 Great Neck North        8:56.5   25:23.96        
 31 Dillan Powell              9 Sewanhaka               9:01.2   25:37.47   27   
Conference 3 Results 5000 Run                                                     
  1 Christian Cicilia         11 VS North                5:54.5   16:47.04    1   
  2 David Durdaller           11 Hewlett                 6:04.6   17:15.57    2   
  3 Matt Marrone              11 VS North                6:08.2   17:25.88    3   
  4 Alexander Niyazov         10 Hewlett                 6:21.3   18:03.21    4   
  5 Garrick Neuner            10 VS North                6:34.4   18:40.40    5   
  6 David Cheque              12 VS North                6:36.5   18:46.40    6   
  7 Jake Cresser              10 VS North                6:48.5   19:20.43    7   
  8 Michael Rosen             12 Plainedge               6:50.5   19:26.11    8   
  9 Christopher O''Connor     11 Plainedge               6:55.5   19:40.37    9   
 10 Ian Acriche               12 Hewlett                 6:58.9   19:49.85   10   
 11 Thomas Siatsis             9 VS North                7:00.1   19:53.39   11   
 12 Richard Chen              12 VS North                7:00.3   19:53.91   12   
 13 Daniel Giron              11 Hewlett                 7:02.4   19:59.94   13   
 14 Spencer Feehan            11 Plainedge               7:14.8   20:35.05   14   
 15 Lucca Goldberg            11 VS North                7:16.1   20:38.74        
 16 Thomas Gleave             12 Plainedge               7:19.2   20:47.62   15   
 17 Jack Schlef               11 Plainedge               7:21.9   20:55.22   16   
 18 Ryan Bruce                11 Hewlett                 7:23.8   21:00.73   17   
 19 Josh Rudgayzer            12 Hewlett                 7:26.7   21:08.96   18   
 20 Brandon Lake              11 Hewlett                 7:26.8   21:09.20   19   
 21 James Fahy                12 Plainedge               7:27.7   21:11.67   20   
 22 Thomas Edrmann            12 Plainedge               7:28.0   21:12.63   21   
 23 Thomas Augeri             11 Plainedge               7:29.4   21:16.72        
 24 Nicholas Trerrotola       10 Plainedge               7:46.7   22:05.66        
 25 Jared Morales             10 Lawrence                8:35.9   24:25.47        
 26 Connor Callow             11 Plainedge               8:43.2   24:46.32        
 27 Dan Rodriguez             11 Lawrence                8:50.0   25:05.65        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 2 Results 5000 Run                                                     
   1 Calhoun                      22    1    3    4    5    9   14   19           
      Total Time:  1:33:05.67                                                     
         Average:    18:37.14                                                     
   2 Jericho                      56    8   10   11   12   15   16   17           
      Total Time:  1:38:16.41                                                     
         Average:    19:39.29                                                     
   3 Great Neck North             68    2    7   18   20   21   23   26           
      Total Time:  1:40:10.98                                                     
         Average:    20:02.20                                                     
   4 Sewanhaka                    90    6   13   22   24   25   27                
      Total Time:  1:48:10.20                                                     
         Average:    21:38.04                                                     
Conference 3 Results 5000 Run                                                     
   1 VS North                     22    1    3    5    6    7   11   12           
      Total Time:  1:31:00.15                                                     
         Average:    18:12.03                                                     
   2 Hewlett                      46    2    4   10   13   17   18   19           
      Total Time:  1:36:09.30                                                     
         Average:    19:13.86                                                     
   3 Plainedge                    62    8    9   14   15   16   20   21           
      Total Time:  1:41:24.37                                                     
         Average:    20:16.88
  


Event 9  Boys 5k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference 2 Results 5000 Run                                                     
  1 Christopher Courts        12 Manhasset HS            6:10.6   17:32.72    1   
  2 Adam Stefan               12 Manhasset HS            6:13.3   17:40.53    2   
  3 Justin Hu                 11 Great Neck South        6:14.5   17:43.87    3   
  4 Drew Miller               12 Manhasset HS            6:15.3   17:46.22    4   
  5 Kenneth Tan               12 Great Neck South        6:18.2   17:54.29    5   
  6 Richard Kanders           11 Great Neck South        6:18.8   17:55.91    6   
  7 Eric Shu                  10 Great Neck South        6:20.3   18:00.21    7   
  8 Bryce Thalheimer          12 Manhasset HS            6:22.2   18:05.60    8   
  9 Ben Reilly                12 Manhasset HS            6:26.3   18:17.21    9   
 10 Lucas Maley               10 Manhasset HS            6:29.5   18:26.37   10   
 11 Patrick Boyle             11 Manhasset HS            6:29.9   18:27.57   11   
 12 Hazen Hildebolt           11 Manhasset HS            6:33.7   18:38.22        
 13 Spencer Lee               10 Great Neck South        6:35.9   18:44.65   12   
 14 Michael Yarrington        11 Manhasset HS            6:38.0   18:50.45        
 15 Matthew Kiley             11 Manhasset HS            6:40.4   18:57.30        
 16 Brian Cho                 12 Great Neck South        6:42.5   19:03.37   13   
 17 Michael Lu                12 Great Neck South        6:44.1   19:07.91   14   
 18 Emmett Conway             11 VS Central              6:56.3   19:42.48   15   
 19 Theodore Chang            11 Great Neck South        7:00.1   19:53.38        
 20 Joedell Bastien           11 VS Central              7:00.2   19:53.75   16   
 21 Avnoor Deol               10 Great Neck South        7:12.3   20:27.88        
 22 Edler Augustin            11 VS Central              7:30.5   21:19.59   17   
 23 David Margarin            10 VS Central              7:45.7   22:03.01   18   
 24 Warren Pershad             9 VS Central              7:54.3   22:27.40   19   
 25 Austin George             11 Great Neck South        7:57.5   22:36.35        
 26 Joshuah Joseph            11 VS Central              8:00.6   22:45.28   20   
 27 Andrew Pena                9 VS Central              9:03.6   25:44.18   21   
 28 Brandon Munroe             9 VS Central              9:09.7   26:01.57        
Conference 3 Results 5000 Run                                                     
  1 Daniel Finning            12 South Side              6:24.6   18:12.54    1   
  2 Jack McGowan              12 South Side              6:25.3   18:14.42    2   
  3 Charles Ohanian           11 South Side              6:31.8   18:33.05    3   
  4 Bryan Murphy              12 Wantagh                 6:33.6   18:38.01    4   
  5 Justin Reisert            11 Wantagh                 6:43.7   19:06.70    5   
  6 Roberto Milan             11 South Side              6:53.4   19:34.23    6   
  7 Sam Moritz                11 Wantagh                 6:57.6   19:46.18    7   
  8 Matthew DiGraziano        10 Wantagh                 6:57.7   19:46.65    8   
  9 Thomas Kelly              10 South Side              7:00.0   19:53.15    9   
 10 davontay jones            11 Roosevelt               7:01.0   19:55.91        
 11 Michael Silverman         11 Wantagh                 7:01.5   19:57.41   10   
 12 Owen Mullen               10 South Side              7:02.8   20:01.07   11   
 13 James Alberella           11 South Side              7:03.8   20:03.79   12   
 14 Sean Curtis               12 Wantagh                 7:11.2   20:24.96   13   
 15 John Quinn                10 South Side              7:12.6   20:28.73        
 16 Drew Alaimo               10 Wantagh                 7:16.0   20:38.55   14   
 17 Finn Maier                 9 South Side              7:21.4   20:53.89        
 18 Justin Corabi              9 Wantagh                 7:24.0   21:01.36        
 19 Eli Pullaro               11 South Side              7:33.2   21:27.50        
 20 Michael Hartmann           9 Wantagh                 7:40.5   21:48.04        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 2 Results 5000 Run                                                     
   1 Manhasset HS                 24    1    2    4    8    9   10   11           
      Total Time:  1:29:22.28                                                     
         Average:    17:52.46                                                     
   2 Great Neck South             33    3    5    6    7   12   13   14           
      Total Time:  1:30:18.93                                                     
         Average:    18:03.79                                                     
   3 VS Central                   85   15   16   17   18   19   20   21           
      Total Time:  1:45:26.23                                                     
         Average:    21:05.25                                                     
Conference 3 Results 5000 Run                                                     
   1 South Side                   21    1    2    3    6    9   11   12           
      Total Time:  1:34:27.39                                                     
         Average:    18:53.48                                                     
   2 Wantagh                      34    4    5    7    8   10   13   14           
      Total Time:  1:37:14.95                                                     
         Average:    19:26.99 

 

Event 11  Boys 5k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference 2 Results 5000 Run                                                     
  1 Jason Maynard             11 MacArthur               6:16.4   17:49.12    1   
  2 Justin Murillo            12 New Hyde Park           6:21.9   18:04.76    2   
  3 Liam Donohue              10 Mepham                  6:40.5   18:57.62    3   
  4 Alexander Martucci         9 Mepham                  6:40.6   18:57.88    4   
  5 Joshua Chung              12 New Hyde Park           6:55.9   19:41.42    5   
  6 Thomas Bodendorf          12 Mepham                  6:56.0   19:41.72    6   
  7 Matthew Marino            10 Mepham                  6:56.1   19:42.13    7   
  8 Peter Martorana           12 Mepham                  6:59.8   19:52.50    8   
  9 Dillon Pekoff             12 Mepham                  7:00.4   19:54.17    9   
 10 Nicholas Bavaro           10 MacArthur               7:00.5   19:54.39   10   
 11 Pedro Sandoval             9 MacArthur               7:04.3   20:05.25   11   
 12 Bryan Lo                  11 New Hyde Park           7:17.6   20:43.16   12   
 13 Jack Nichols              12 New Hyde Park           7:17.7   20:43.39   13   
 14 Anthony Schembeck         10 New Hyde Park           7:19.4   20:48.11   14   
 15 Johnny Ramsoomye          10 MacArthur               7:21.4   20:53.87   15   
 16 Chris Vartoukian          10 MacArthur               7:29.3   21:16.39   16   
 17 Alfredo Benaidez          10 MacArthur               7:32.0   21:23.90   17   
 18 Jeff Jijy                 12 New Hyde Park           7:40.7   21:48.64   18   
 19 Matt Fioretti             10 MacArthur               7:48.7   22:11.35   19   
 20 Frank Beslity             10 MacArthur               7:54.6   22:28.13        
 21 Aditya Jindal             12 New Hyde Park           8:08.0   23:06.22   20   
 22 Nicholas Seier            11 MacArthur               8:31.7   24:13.52        
 23 Dillon Amenn               9 MacArthur               8:32.6   24:16.07        
 24 Robert Mortarana          12 MacArthur               8:36.7   24:27.72        
 25 Alben Benny               12 New Hyde Park           8:55.7   25:21.84        
 26 Christian Barbieri        12 New Hyde Park           8:56.8   25:25.02        
Conference 3 Results 5000 Run                                                     
  1 Jack Waldman              12 Roslyn                  6:38.8   18:52.81    1   
  2 Sean Balakahanei          11 Roslyn                  6:44.5   19:08.99    2   
  3 James Pizaro              12 Division Avenue         6:45.7   19:12.49    3   
  4 Jason Goncalves           12 Roslyn                  6:50.2   19:25.16    4   
  5 Elijah Yeroushalmi        10 Roslyn                  6:53.8   19:35.45    5   
  6 Julian Jimenez            11 Division Avenue         6:54.5   19:37.58    6   
  7 Jack Schmalzle             9 Roslyn                  7:02.8   20:01.10    7   
  8 Steven Bailey             11 Glen Cove               7:04.1   20:04.79    8   
  9 Jack Feinberg              9 Roslyn                  7:12.5   20:28.66    9   
 10 Jaden Byrne                9 Division Avenue         7:19.5   20:48.48   10   
 11 Michael Whitney           11 Division Avenue         7:34.1   21:30.04   11   
 12 Brendan Cucuzza            9 Roslyn                  7:37.9   21:40.67   12   
 13 Henry Yu                  10 Roslyn                  7:39.7   21:45.84        
 14 Anthony Guillen           10 Glen Cove               7:50.5   22:16.42   13   
 15 Andrew Klingele            9 Glen Cove               7:54.0   22:26.61   14   
 16 Brandon Schoen            10 Roslyn                  7:56.5   22:33.50        
 17 Szymon Frye               12 Glen Cove               8:04.6   22:56.48   15   
 18 Thomas Klimaszewski       12 Glen Cove               8:06.3   23:01.31   16   
 19 James Scocca               9 Division Avenue         8:12.2   23:18.32   17   
 20 Tyler Brooker             12 Glen Cove               8:22.9   23:48.66   18   
 21 Alexander De La Rosa      10 Division Avenue         8:34.9   24:22.66   19   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 2 Results 5000 Run                                                     
   1 Mepham                       28    3    4    6    7    8    9                
      Total Time:  1:37:11.85                                                     
         Average:    19:26.37                                                     
   2 New Hyde Park                46    2    5   12   13   14   18   20           
      Total Time:  1:40:00.84                                                     
         Average:    20:00.17                                                     
   3 MacArthur                    53    1   10   11   15   16   17   19           
      Total Time:  1:39:59.02                                                     
         Average:    19:59.81                                                     
Conference 3 Results 5000 Run                                                     
   1 Roslyn                       19    1    2    4    5    7    9   12           
      Total Time:  1:37:03.51                                                     
         Average:    19:24.71                                                     
   2 Division Avenue              47    3    6   10   11   17   19                
      Total Time:  1:44:26.91                                                     
         Average:    20:53.39                                                     
   3 Glen Cove                    66    8   13   14   15   16   18                
      Total Time:  1:50:45.61                                                     
         Average:    22:09.13