Just in Time Racing - Contractor License                           HY-TEK's Meet Manager
                     Section VIII Conference Dual Meets - 10/2/2018                      
                                   Bethpage State Park                                   
                                  Last Completed Event                                   
 
Boys  CC Novice 1.5 mile
      Comp#  Name                            School                           Time Points
=========================================================================================
    1  1936  Kevin Cantley                9  Seaford                      12:21.58       
    2  1949  Luke Sulli                  11  Seaford                      13:05.68       
    3  1475  Sebastian Diaz-Gomez        10  Locust Valley                13:22.03       
    4  1486  Avery Torff                 11  Locust Valley                13:39.78       
    5  2214  Xiao Li                      9  Wheatley                     13:52.72       
    6  1481  Ryan Maselli                10  Locust Valley                14:03.50       
    7  1479  Alex Mantikas                9  Locust Valley                14:19.53       
    8  1057  Abin Joseph                 12  Carey                        15:05.97       
    9  1055  Reuben Fonseca              11  Carey                        15:06.18       
   10  2178  Yusuf Zafar                  9  Wheatley                     15:18.25       
   11  1573  James Fioretti               9  MacArthur                    15:53.25       
   12  1148  Ed Gorsky                   11  East Rockaway                16:36.58       
   13  1327  George Liu                  10  Herricks                     18:56.33       
   14  1337  Keneil Soni                  9  Herricks                     18:57.03       
   15  1329  Jared Martin                11  Herricks                     18:57.33       
   16  2161  thomas liebl                11  West Hemp                    21:08.78 



Event 3  Boys 5k Run CC Junior Varsity
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================

Conference 2 Results 5000 Run                                                     
  1 Matthew Kiley             11 Manhasset HS            6:09.2   19:07.04    1   
  2 Daniel O''Neill           10 Manhasset HS            6:11.6   19:14.49    2   
  3 Michael Yarrington        11 Manhasset HS            6:12.6   19:17.36    3   
  4 Alex Schlaefer            11 Manhasset HS            6:14.7   19:23.94    4   
  5 Jack LaSalle              11 Manhasset HS            6:19.2   19:37.90    5   
  6 Thomas Blaney             12 Manhasset HS            6:20.4   19:41.87    6   
  7 Fletcher Wilson           10 Manhasset HS            6:25.2   19:56.55    7   
  8 Ryan Kolin                 9 Manhasset HS            6:31.6   20:16.67        
  9 Justin Oh                 10 Manhasset HS            6:34.0   20:23.96        
 10 John Sprufero             11 Garden City             6:35.8   20:29.72    8   
 11 Victor D''Angelo          12 Manhasset HS            6:37.3   20:34.19        
 12 Ryan Derasse               9 Manhasset HS            6:39.1   20:39.68        
 13 Simon Ferris              10 Garden City             6:42.3   20:49.70    9   
 14 Kieran Fink                9 Manhasset HS            6:42.4   20:49.95        
 15 Dylan McDonald            11 Garden City             6:43.9   20:54.79   10   
 16 Ryan Glenn                 9 Garden City             6:44.2   20:55.70   11   
 17 David DeBiasi             10 Manhasset HS            6:44.7   20:57.16        
 18 Matthew Ardito            10 Garden City             6:49.2   21:11.22   12   
 19 Tyler Conor               12 Calhoun                 7:00.4   21:46.14   13   
 20 Jason Suh                 11 Jericho                 7:00.6   21:46.61   14   
 21 Andrew Flood              10 Manhasset HS            7:03.1   21:54.35        
 22 Luke Markovina            11 Jericho                 7:05.3   22:01.08   15   
 23 Austin George             11 Great Neck South        7:06.3   22:04.19   16   
 24 Andrew Louie              10 Manhasset HS            7:07.1   22:06.82        
 25 Nicholas McNulty          10 Manhasset HS            7:07.6   22:08.29        
 26 Miguel Santos             10 Garden City             7:07.9   22:09.25   17   
 27 Oscar Yan                  9 Jericho                 7:11.1   22:19.16   18   
 28 Christopher Coyle         10 Garden City             7:12.2   22:22.73   19   
 29 Daniel Vazqquez            9 Garden City             7:12.3   22:22.97        
 30 Anthony Scotto             9 Mepham                  7:15.1   22:31.66   20   
 31 Jay Ottomanelli            9 Garden City             7:17.6   22:39.58        
 32 Collin Plunkett           12 Garden City             7:18.3   22:41.61        
 33 Timothy Langone            9 Mepham                  7:18.8   22:43.04   21   
 34 Andrew Holtzman            9 Garden City             7:22.6   22:55.02        
 35 Timothy Kurpiewski        10 Great Neck South        7:22.9   22:56.04   22   
 36 Steven Perez               9 Mepham                  7:23.6   22:58.02   23   
 37 Eric Tacheci              12 Manhasset HS            7:27.9   23:11.42        
 38 Drew Hecht                 9 Jericho                 7:29.0   23:14.71   24   
 39 David Edouard             11 Calhoun                 7:29.1   23:15.18   25   
 40 James Giuffre              9 Garden City             7:31.0   23:21.09        
 41 Raymond Ye                10 Manhasset HS            7:31.2   23:21.58        
 42 Tyler Glenn                9 Garden City             7:31.5   23:22.64        
 43 Bharath Venkatesan        10 Herricks                7:33.0   23:27.42   26   
 44 Andrew Lee                 9 Jericho                 7:33.5   23:28.93   27   
 45 Ryan Shand                12 Calhoun                 7:36.0   23:36.67   28   
 46 German Chirinos           11 Great Neck South        7:37.1   23:39.99   29   
 47 Thomas Donohue            10 Calhoun                 7:37.5   23:41.11   30   
 48 Patrick Adams              9 Garden City             7:37.5   23:41.33        
 49 Jason Guo                 10 Jericho                 7:38.6   23:44.61   31   
 50 Massimo Avellino           9 Garden City             7:39.0   23:45.77        
 51 Daniel Rosenthal           9 Jericho                 7:40.0   23:48.98   32   
 52 Mathew Cicero             12 Calhoun                 7:40.8   23:51.65   33   
 53 Ryan Hiew                  9 Jericho                 7:41.2   23:52.76        
 54 Christopher Lum            9 Great Neck South        7:42.9   23:58.12   34   
 55 Xaiver Cafaro             12 Great Neck South        7:43.0   23:58.37   35   
 56 Lucas Rose                 9 Garden City             7:44.6   24:03.22        
 57 Alexander Rosario          9 Calhoun                 7:47.4   24:12.08   36   
 58 Stanley Kong               9 Manhasset HS            7:47.9   24:13.50        
 59 Trent Biscone             12 Garden City             7:49.6   24:18.80        
 60 Matthew Gaudiuso          10 Herricks                7:50.0   24:19.97   37   
 61 Ameziane Aouchiche         9 Mepham                  7:51.6   24:25.07   38   
 62 Liam Roach                10 Mepham                  7:52.5   24:27.87   39   
 63 Niko Pamas                 9 Garden City             7:52.8   24:28.68        
 64 Gary Zhang                 9 Herricks                7:52.9   24:29.02   40   
 65 Rory Li                    9 Manhasset HS            7:54.8   24:34.94        
 66 David Driscoll             9 VS Central              7:56.2   24:39.29   41   
 67 Thomas Crowe               9 Garden City             7:59.5   24:49.67        
 68 William Chen               9 Jericho                 8:00.4   24:52.37        
 69 Xavier Shaw               10 Mepham                  8:00.5   24:52.71   42   
 70 Kevin Carratu             11 Manhasset HS            8:02.4   24:58.69        
 71 Daniel Angelillo          10 Mepham                  8:02.6   24:59.13   43   
 72 Robert Mortarana          12 MacArthur               8:03.0   25:00.58   44   
 73 Jason Chen                11 Jericho                 8:05.9   25:09.46        
 74 Daniel You                10 Jericho                 8:06.5   25:11.40        
 75 Andrew Cheung              9 Jericho                 8:06.7   25:11.94        
 76 Elliott Rendon            11 VS Central              8:09.7   25:21.22   45   
 77 Fergal Mullally            9 Garden City             8:09.7   25:21.42        
 78 Kyle Chan                  9 Jericho                 8:17.0   25:43.85        
 79 Tyler Lin                  9 Jericho                 8:17.0   25:44.07        
 80 Christopher Hsu           10 Manhasset HS            8:18.9   25:49.82        
 81 Justin Lin                10 Jericho                 8:19.8   25:52.58        
 82 Derek Yu                   9 Great Neck South        8:19.9   25:53.04   46   
 83 Vivek Patel                9 Herricks                8:20.3   25:54.17   47   
 84 Jason Ramirez             12 MacArthur               8:20.8   25:55.74   48   
 85 Vincent Dantone            9 MacArthur               8:23.2   26:03.26   49   
 86 Alexander Imperial        10 Garden City             8:25.9   26:11.70        
 87 Peter Barry                9 Manhasset HS            8:38.7   26:51.30        
 88 Anthony Costa              9 MacArthur               8:39.4   26:53.64   50   
 89 Eric Lopez                12 Calhoun                 8:39.9   26:55.07   51   
 90 Alexander Wu               9 Great Neck South        8:40.0   26:55.35   52   
 91 Aidan Hamou                9 Mepham                  8:41.9   27:01.30        
 92 Jeremy McPartland          9 Mepham                  8:46.5   27:15.50        
 93 Ethan Philip               9 Herricks                8:51.5   27:31.18   53   
 94 Antonio Padilla            9 VS Central              8:59.0   27:54.32   54   
 95 Benjamin Glauner          10 Manhasset HS            9:02.6   28:05.58        
 96 Dan Fitzgerald             9 Mepham                  9:07.1   28:19.72        
 97 Ben Borsykowsky            9 Herricks                9:11.2   28:32.24   55   
 98 Rohin Greben              10 Great Neck North        9:11.3   28:32.62   56   
 99 Adam Sanders              10 Great Neck North        9:11.7   28:34.07   57   
100 Jack Monaco                9 Garden City             9:14.2   28:41.85        
101 Noel Ortega                9 VS Central              9:14.5   28:42.56   58   
102 Bill Liu                  10 Jericho                 9:15.7   28:46.48        
103 Brendan Carr              10 MacArthur               9:16.4   28:48.40   59   
104 Louis Bonventora           9 MacArthur               9:17.7   28:52.58   60   
105 Nicholas Logozzo          10 MacArthur               9:17.8   28:52.93   61   
106 Raising Lan                9 Great Neck South        9:21.0   29:02.92        
107 Alex Suh                  10 Jericho                 9:22.3   29:06.81        
108 Conor Slevin              11 Manhasset HS            9:24.5   29:13.79        
109 Cody Stefan               10 Manhasset HS            9:24.6   29:14.06        
110 Aaron Bhavnani             9 Jericho                 9:25.6   29:17.10        
111 Christopher Meyer          9 VS Central              9:29.8   29:30.26   62   
112 Rubin Thind               10 MacArthur               9:31.4   29:35.02        
113 Nolan Doerzbacher         12 Mepham                  9:50.9   30:35.78        
114 luke philip               11 Herricks                9:52.8   30:41.65   63   
115 Travis Chu                 9 Great Neck South        9:56.7   30:53.74        
116 Shaun Landman             10 Manhasset HS            9:57.3   30:55.45        
117 Josh Cheuk                 9 Jericho                10:01.6   31:09.08        
118 Evan Ramirez               9 Mepham                 10:03.4   31:14.44        
119 Jack Zgombic               9 Herricks               10:14.6   31:49.35        
120 Siddhartha Chanda          9 Jericho                10:15.6   31:52.44        
121 Ethan Zhu                  9 Jericho                10:19.2   32:03.72        
122 Michael Tso                9 Herricks               10:29.5   32:35.79        
123 Swagath Thomas            10 Herricks               10:34.7   32:51.66        
124 Joel Philip               11 VS Central             10:37.6   33:00.69   64   
125 Jonthan Chan               9 Calhoun                10:37.9   33:01.78        
126 Anthony Bacani            10 MacArthur              10:39.7   33:07.19        
127 David DeRienzo            10 MacArthur              10:41.6   33:13.13        
128 Mathew Pietranello        11 Calhoun                10:46.5   33:28.37        
129 Adin Salim                 9 Great Neck North       10:50.3   33:40.25   65   
130 Brenner Yellis             9 Great Neck North       10:51.4   33:43.60   66   
131 Jason Oak                  9 Great Neck South       10:51.6   33:44.39        
132 Ryan Pekoff               10 Mepham                 10:52.2   33:46.03        
133 Joshua Ostad               9 Great Neck North       10:56.3   33:58.76   67   
134 Jacob Polovetsky           9 Great Neck North       11:02.4   34:17.72   68   
135 Ankit Singh               11 VS Central             11:14.1   34:54.26   69   
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
  1 Luke McNamara              9 Oyster Bay              6:40.5   20:44.32    1   
  2 Matthew Murphy            11 Oyster Bay              6:44.5   20:56.51    2   
  3 Bradley Lopes              9 Oyster Bay              6:55.4   21:30.49    3   
  4 Matthew Carlinsky          9 Oyster Bay              6:58.5   21:39.99    4   
  5 Patrick Walsh              9 Oyster Bay              7:01.0   21:47.91    5   
  6 Liam McDonald             11 Seaford                 7:12.1   22:22.31        
  7 David Cohen               10 Oyster Bay              7:30.3   23:18.87    6   
  8 Jackson Palmer             9 Locust Valley           7:30.5   23:19.50        
  9 Ryan McClernon            10 Seaford                 7:36.1   23:36.91        
 10 Andrew Escorcia           10 Mineola                 7:50.1   24:20.32        
 11 Connor Dekenipp            9 Island Trees            8:00.3   24:52.04        
 12 David Stewart             12 Clarke                  8:01.7   24:56.44    7   
 13 Christan Maselli           9 Locust Valley           8:08.1   25:16.30        
 14 Jonathon Cox               9 Oyster Bay              8:14.8   25:37.18    8   
 15 Matthew Gregory           12 Clarke                  8:19.0   25:50.28    9   
 16 Alex Borozny              10 Clarke                  8:22.5   26:01.19   10   
 17 Brian Petz                 9 Clarke                  8:23.0   26:02.69   11   
 18 Nelson Castilla           11 Seaford                 8:36.8   26:45.45        
 19 Maxwell Newman            11 Seaford                 8:55.2   27:42.75        
 20 Dylan Dial                12 VS South                9:14.7   28:43.24        
 21 Richard Gonzalez          12 VS South                9:19.0   28:56.65        
 22 Justin Lahoz              12 VS South                9:22.4   29:07.04        
 23 John Khashan              12 Clarke                  9:23.1   29:09.30   12   
 24 jason decristoforo        11 West Hemp              10:03.8   31:15.84        
 25 Aaron Diaz                11 Clarke                 10:11.2   31:38.92   13   
 26 Harris Agha               10 Floral Park            11:06.9   34:31.89        
 27 Ryan Resko                 9 West Hemp              11:09.1   34:38.53        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 2 Results 5000 Run                                                     
   1 Manhasset HS                 15    1    2    3    4    5    6    7           
      Total Time:  1:36:40.73                                                     
         Average:    19:20.15                                                     
   2 Garden City                  50    8    9   10   11   12   17   19           
      Total Time:  1:44:21.13                                                     
         Average:    20:52.23                                                     
   3 Jericho                      98   14   15   18   24   27   31   32           
      Total Time:  1:52:50.49                                                     
         Average:    22:34.10                                                     
   4 Calhoun                     129   13   25   28   30   33   36   51           
      Total Time:  1:56:10.75                                                     
         Average:    23:14.15                                                     
   5 Great Neck South            136   16   22   29   34   35   46   52           
      Total Time:  1:56:36.71                                                     
         Average:    23:19.35                                                     
   6 Mepham                      141   20   21   23   38   39   42   43           
      Total Time:  1:57:05.66                                                     
         Average:    23:25.14                                                     
   7 Herricks                    203   26   37   40   47   53   55   63           
      Total Time:  2:05:41.76                                                     
         Average:    25:08.36                                                     
   8 MacArthur                   250   44   48   49   50   59   60   61           
      Total Time:  2:12:41.62                                                     
         Average:    26:32.33                                                     
   9 VS Central                  260   41   45   54   58   62   64   69           
      Total Time:  2:16:07.65                                                     
         Average:    27:13.53                                                     
  10 Great Neck North            311   56   57   65   66   67   68                
      Total Time:  2:38:29.30                                                     
         Average:    31:41.86                                                     
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
   1 Oyster Bay                   15    1    2    3    4    5    6    8           
      Total Time:  1:46:39.22                                                     
         Average:    21:19.85                                                     
   2 Clarke                       49    7    9   10   11   12   13                
      Total Time:  2:11:59.90                                                     
         Average:    26:23.98 
  

Event 5  Boys 5k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference 2 Results 5000 Run                                                     
  1 Kailen McCauley            9 Herricks                5:40.7   17:38.23    1   
  2 Brendan Rosario           12 Calhoun                 5:45.7   17:53.83    2   
  3 Brendan Moehringer        12 Mepham                  5:52.1   18:13.79    3   
  4 Sean Bottalico            12 Calhoun                 5:52.3   18:14.55    4   
  5 Braeden Vieni             10 Calhoun                 5:57.7   18:31.17    5   
  6 Ryan Happel               12 Calhoun                 6:05.5   18:55.46    6   
  7 Alexander Martucci         9 Mepham                  6:11.5   19:14.18    7   
  8 Jeff Chen                 11 Herricks                6:13.0   19:18.60    8   
  9 Peter Martorana           12 Mepham                  6:13.8   19:21.34    9   
 10 Lucas Aherens             10 Calhoun                 6:22.5   19:48.21   10   
 11 Joedell Bastien           11 VS Central              6:27.1   20:02.64   11   
 12 Aidan Kopelman             9 Calhoun                 6:27.5   20:03.84   12   
 13 Thomas Bodendorf          12 Mepham                  6:29.8   20:10.97   13   
 14 Matthew Marino            10 Mepham                  6:30.9   20:14.39   14   
 15 Steven Multer             11 Calhoun                 6:33.0   20:20.96   15   
 16 Amokrane Aouchiche         9 Mepham                  6:33.8   20:23.31   16   
 17 Josh Ostroff               9 Mepham                  6:45.3   20:59.07   17   
 18 Jerry Xiao                 9 Mepham                  6:45.6   21:00.17        
 19 David Margarin            10 VS Central              6:48.5   21:09.00   18   
 20 Edler Augustin            11 VS Central              6:49.9   21:13.32   19   
 21 Emmett Conway             11 VS Central              6:50.0   21:13.80   20   
 22 Daniel Islas              10 Calhoun                 6:52.8   21:22.28        
 23 Really Brennan            11 Calhoun                 6:58.7   21:40.61        
 24 Warren Pershad             9 VS Central              6:58.8   21:40.90   21   
 25 Dillon Pekoff             12 Mepham                  7:00.1   21:45.04        
 26 Joven Fong                 9 Herricks                7:06.5   22:04.82   22   
 27 Joshuah Joseph            11 VS Central              7:12.3   22:23.10   23   
 28 Jordan Liao                9 Herricks                7:18.1   22:41.08   24   
 29 Jonathan Malery           10 Manhasset HS            7:21.4   22:51.26        
 30 Riley Kiernan             11 Herricks                7:27.6   23:10.54   25   
 31 Ryan Li                   11 Herricks                7:28.9   23:14.69   26   
 32 Mamadou Sakho             11 VS Central              7:41.2   23:52.81   27   
 33 Faizan Elahi              11 VS Central              7:43.0   23:58.44        
 34 Matthew Marquez           11 VS Central              7:47.6   24:12.49        
 35 Andrew Pena                9 VS Central              8:00.6   24:53.11        
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
  1 Gabe Silva                12 Mineola                 5:39.6   17:34.89    1   
  2 Evan Miller               11 VS South                6:05.6   18:55.68    2   
  3 Jonathan Melkun           12 Clarke                  6:10.6   19:11.33    3   
  4 Jonathan Cruz             12 VS South                6:21.6   19:45.41    4   
  5 Andrew Gervasi            12 Floral Park             6:23.9   19:52.72    5   
  6 John Dublynn              12 Mineola                 6:24.4   19:54.15    6   
  7 Jardineau Pierre          12 Clarke                  6:27.6   20:04.04    7   
  8 Alberto Rodriguez         11 Clarke                  6:28.9   20:08.09    8   
  9 Ryan Faude                10 Clarke                  6:30.4   20:12.79    9   
 10 Abishek Ravindran         11 Clarke                  6:38.5   20:37.83   10   
 11 Alvin Hsu                 11 Clarke                  6:38.7   20:38.57   11   
 12 Aidan Bongiorno           12 Mineola                 6:44.1   20:55.47   12   
 13 Nicolas Tavares           12 Mineola                 6:51.5   21:18.44   13   
 14 Joshua Sandoval           10 Mineola                 6:53.9   21:25.70   14   
 15 Daniel Beckworth           9 Clarke                  7:00.9   21:47.70   15   
 16 Aiden Yurdiga             11 Clarke                  7:02.6   21:52.85        
 17 Justin Ahye               12 VS South                7:06.2   22:04.05   16   
 18 John Cassidy              11 Clarke                  7:13.1   22:25.52        
 19 William Ji                12 Clarke                  7:13.6   22:26.94        
 20 Steven Davila             12 Mineola                 7:15.8   22:33.73   17   
 21 Barlin Singh              10 Floral Park             7:17.5   22:38.97   18   
 22 Fara Fayyaz               12 Floral Park             7:21.8   22:52.62   19   
 23 Bryan Dasilva             10 Mineola                 7:22.3   22:54.17   20   
 24 Nathan Agpalo             12 VS South                7:36.8   23:39.10   21   
 25 Jael Nash                 12 VS South                7:38.9   23:45.55   22   
 26 Melvin Fuentes            10 Mineola                 7:39.8   23:48.56        
 27 Andy Chen                 12 Mineola                 7:59.1   24:48.40        
 28 Brandon Ridge             10 Floral Park             9:06.4   28:17.33   23   
 29 Ahmed Aziz                10 Floral Park            10:38.4   33:03.14   24   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 2 Results 5000 Run                                                     
   1 Calhoun                      27    2    4    5    6   10   12   15           
      Total Time:  1:33:23.22                                                     
         Average:    18:40.65                                                     
   2 Mepham                       46    3    7    9   13   14   16   17           
      Total Time:  1:37:14.67                                                     
         Average:    19:26.94                                                     
   3 Herricks                     80    1    8   22   24   25   26                
      Total Time:  1:44:53.27                                                     
         Average:    20:58.66                                                     
   4 VS Central                   89   11   18   19   20   21   23   27           
      Total Time:  1:45:19.66                                                     
         Average:    21:03.94                                                     
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
   1 Clarke                       37    3    7    8    9   10   11   15           
      Total Time:  1:40:14.08                                                     
         Average:    20:02.82                                                     
   2 Mineola                      46    1    6   12   13   14   17   20           
      Total Time:  1:41:08.65                                                     
         Average:    20:13.73                                                     
   3 VS South                     65    2    4   16   21   22                     
      Total Time:  1:48:09.79                                                     
         Average:    21:37.96                                                     
   4 Floral Park                  89    5   18   19   23   24                     
      Total Time:  2:06:44.78                                                     
         Average:    25:20.96  


Event 7  Boys 5k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference 2 Results 5000 Run                                                     
  1 Drew Miller               12 Manhasset HS            6:18.3   17:54.54    1   
  2 Christopher Courts        12 Manhasset HS            6:19.2   17:57.13    2   
  3 Bryce Thalheimer          12 Manhasset HS            6:19.3   17:57.32    3   
  4 Adam Stefan               12 Manhasset HS            6:19.4   17:57.62    4   
  5 Lucas Maley               10 Manhasset HS            6:21.4   18:03.45    5   
  6 Justin Murillo            12 New Hyde Park           6:25.3   18:14.53    6   
  7 Patrick Boyle             11 Manhasset HS            6:25.8   18:15.99    7   
  8 Hazen Hildebolt           11 Manhasset HS            6:30.4   18:28.99    8   
  9 Ben Reilly                12 Manhasset HS            6:30.8   18:30.16        
 10 Daniel Maass              11 Manhasset HS            6:32.9   18:36.16        
 11 Daniel Sedgh              11 Great Neck North        6:35.5   18:43.34    9   
 12 Timothy Fruhauf           11 Manhasset HS            6:38.8   18:52.73        
 13 Joshua Chung              12 New Hyde Park           6:45.8   19:12.80   10   
 14 Bryan Lo                  11 New Hyde Park           7:07.5   20:14.45   11   
 15 Jan Kaluta                11 Great Neck North        7:10.1   20:21.81   12   
 16 Aaron Malekan             12 Great Neck North        7:19.5   20:48.60   13   
 17 Anthony Schembeck         10 New Hyde Park           7:20.6   20:51.69   14   
 18 Jack Nichols              12 New Hyde Park           7:21.5   20:54.18   15   
 19 Anthony Edwards           12 Elmont                  7:32.9   21:26.50        
 20 Jonathan Moalemi           9 Great Neck North        7:35.3   21:33.32   16   
 21 aaron Ohebshalom           9 Great Neck North        7:35.7   21:34.41   17   
 22 Jeff Jijy                 12 New Hyde Park           7:37.6   21:39.75   18   
 23 Jeremiah Omeike           11 Elmont                  7:47.7   22:08.45        
 24 Jean Desir                11 Elmont                  7:55.3   22:30.17        
 25 Ethan Citron              12 Great Neck North        8:23.6   23:50.47   19   
 26 Jared Astrof              10 Great Neck North        8:24.0   23:51.57   20   
 27 Alevander Toboroki         9 Great Neck North        8:34.7   24:22.10        
 28 Christian Barbieri        12 New Hyde Park           8:42.7   24:44.70   21   
 29 Alben Benny               12 New Hyde Park           9:02.1   25:39.90        
 30 Alex Dones                 9 New Hyde Park           9:03.1   25:42.68        
 31 Gregory Manzano            9 New Hyde Park           9:35.7   27:15.43        
 32 Feige Wang                11 Great Neck North        9:53.8   28:06.76        
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
  1 Nick Tardugno             10 Oyster Bay              6:20.7   18:01.49    1   
  2 Brian Casey               12 Oyster Bay              6:38.2   18:51.04    2   
  3 Riley Keffer              10 Oyster Bay              6:39.5   18:54.91    3   
  4 Justin Gulbin             11 Oyster Bay              6:48.2   19:19.57    4   
  5 Nolan Sweeney             11 Oyster Bay              6:53.6   19:34.95    5   
  6 Nikita Shoff              10 Csh                     7:01.2   19:56.51    6   
  7 Spencer Kriegstein        10 Friends Academy         7:03.3   20:02.38    7   
  8 Blake Kirchner            12 Csh                     7:03.5   20:02.92    8   
  9 Isaac Luckman             12 Oyster Bay              7:06.5   20:11.60    9   
 10 Carsen Kirchner            8 Csh                     7:08.0   20:15.72   10   
 11 Izzy Silver               10 Oyster Bay              7:09.5   20:19.99   11   
 12 Michael Edgar              9 Csh                     7:20.4   20:50.90   12   
 13 Zachary Bennardo          11 Csh                     7:22.4   20:56.64   13   
 14 William Capone            10 Oyster Bay              7:24.2   21:01.85        
 15 Ubaidullah Hassan         10 Wheatley                7:27.0   21:09.75   14   
 16 Joseph Lostritto          11 Friends Academy         7:27.9   21:12.30   15   
 17 Brandon Decarolis         11 Oyster Bay              7:39.0   21:43.83        
 18 Neal Mehta                10 Oyster Bay              7:41.3   21:50.33        
 19 Yanjun Lin                 9 Wheatley                7:44.0   21:58.07   16   
 20 Ethan Labelson             9 Friends Academy         7:52.8   22:23.11   17   
 21 Alex Clinton              12 Friends Academy         8:01.8   22:48.60   18   
 22 Bryan Schmuck              9 Wheatley                8:03.6   22:53.61   19   
 23 Thomas Edgar              11 Csh                     8:11.9   23:17.33   20   
 24 Declan Brady               9 Wheatley                8:13.6   23:22.10   21   
 25 Quinn McLaughlin           9 Friends Academy         8:19.5   23:38.93   22   
 26 Justin Papaleo             9 Csh                     8:23.0   23:48.87   23   
 27 Michael McCoy              9 Csh                     8:37.9   24:31.06        
 28 Ari Gerberg               12 Csh                     8:43.9   24:48.33        
 29 Teddy Koutsoftus          11 Wheatley                8:44.8   24:50.88   24   
 30 Constantine Koutsoftas     9 Wheatley                8:49.1   25:03.12   25   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 2 Results 5000 Run                                                     
   1 Manhasset HS                 15    1    2    3    4    5    7    8           
      Total Time:  1:29:50.06                                                     
         Average:    17:58.02                                                     
   2 New Hyde Park                56    6   10   11   14   15   18   21           
      Total Time:  1:39:27.65                                                     
         Average:    19:53.53                                                     
   3 Great Neck North             67    9   12   13   16   17   19   20           
      Total Time:  1:43:01.48                                                     
         Average:    20:36.30                                                     
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
   1 Oyster Bay                   15    1    2    3    4    5    9   11           
      Total Time:  1:34:41.96                                                     
         Average:    18:56.40                                                     
   2 Csh                          49    6    8   10   12   13   20   23           
      Total Time:  1:42:02.69                                                     
         Average:    20:24.54                                                     
   3 Friends Academy              79    7   15   17   18   22                     
      Total Time:  1:50:05.32                                                     
         Average:    22:01.07                                                     
   4 Wheatley                     94   14   16   19   21   24   25                
      Total Time:  1:54:14.41                                                     
         Average:    22:50.89 
   

Event 9  Boys 5k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================

Conference 2 Results 5000 Run                                                     
  1 Max Baggett               10 Jericho                 6:39.1   18:53.73    1   
  2 Alexander Kasper           9 Jericho                 6:42.2   19:02.55    2   
  3 Barry Zhang               10 Jericho                 6:46.8   19:15.61    3   
  4 Andrew Istomin             9 Jericho                 7:01.0   19:56.04    4   
  5 Kenneth Proccaci          10 Carey                   7:01.7   19:57.95    5   
  6 Aadarsh Yagnik            10 Jericho                 7:03.3   20:02.45    6   
  7 Brandon Tso               11 Jericho                 7:04.0   20:04.37    7   
  8 Christopher Gioia         12 Carey                   7:05.3   20:08.15    8   
  9 Michael Dicpinigaitis     11 Jericho                 7:05.8   20:09.50    9   
 10 Aiden DeLeo               11 Carey                   7:32.3   21:24.97   10   
 11 Daniel Gassenhiemer        9 Jericho                 7:35.5   21:33.96        
 12 Pete Agate                12 Carey                   7:44.3   21:58.90   11   
 13 Andy Jiang                10 Jericho                 7:47.2   22:07.25        
 14 William Hu                10 Jericho                 7:48.9   22:12.11        
 15 Jake Cavalli              10 Carey                   8:11.0   23:14.65   12   
 16 Tommaso Coraci            12 Carey                   8:50.7   25:07.49   13   
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
  1 Marcus Pomales            11 Carle Place             6:52.3   19:31.07        
  2 John Schmuck              10 Carle Place             7:14.3   20:33.81        
  3 Thomas Chojnacki          12 East Rockaway           7:37.9   21:40.82        
  4 Benjamin Nosovitch         9 Carle Place             8:27.6   24:01.98        
  5 Nicholas Becker           12 East Rockaway           9:02.6   25:41.39        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 2 Results 5000 Run                                                     
   1 Jericho                      16    1    2    3    4    6    7    9           
      Total Time:  1:37:10.38                                                     
         Average:    19:26.08                                                     
   2 Carey                        46    5    8   10   11   12   13                
      Total Time:  1:46:44.62                                                     
         Average:    21:20.93  
Event 11  Boys 5k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference 2 Results 5000 Run                                                     
  1 Justin Hu                 11 Great Neck South        6:14.0   17:42.40    1   
  2 Jason Maynard             11 MacArthur               6:15.5   17:46.57    2   
  3 Eric Shu                  10 Great Neck South        6:16.1   17:48.41    3   
  4 Michael Greco             12 Garden City             6:21.6   18:03.85    4   
  5 Richard Kanders           11 Great Neck South        6:24.1   18:11.05    5   
  6 Rahul Maharjan            10 Sewanhaka               6:29.8   18:27.15    6   
  7 Kenneth Tan               12 Great Neck South        6:31.6   18:32.43    7   
  8 Grant Krawiec             11 Garden City             6:37.1   18:47.88    8   
  9 Alexander Mejia           10 Garden City             6:38.9   18:53.12    9   
 10 Brian Cho                 12 Great Neck South        6:41.4   19:00.09   10   
 11 Michael Lu                12 Great Neck South        6:42.3   19:02.71   11   
 12 Kealan Mullally           10 Garden City             6:43.8   19:06.93   12   
 13 Jack Lasalla              11 Garden City             6:49.3   19:22.77   13   
 14 Nicholas Bavaro           10 MacArthur               6:51.0   19:27.41   14   
 15 Theodore Chang            11 Great Neck South        6:51.1   19:27.70   15   
 16 Daniel Ferreira           12 Garden City             6:51.6   19:29.34   16   
 17 John Bensen               12 Garden City             6:54.1   19:36.21   17   
 18 Jack Belt                  9 Garden City             6:55.2   19:39.44        
 19 Spencer Lee               10 Great Neck South        7:00.0   19:53.20        
 20 Avnoor Deol               10 Great Neck South        7:04.6   20:06.17        
 21 Raymond Ortega             9 Sewanhaka               7:04.9   20:07.00   18   
 22 Pedro Sandoval             9 MacArthur               7:05.0   20:07.23   19   
 23 Anthony Suau              10 Garden City             7:11.4   20:25.55        
 24 Nicolas Ragas             10 Garden City             7:21.3   20:53.60        
 25 Chris Vartoukian          10 MacArthur               7:21.8   20:55.08   20   
 26 Johnny Ramsoomye          10 MacArthur               7:22.6   20:57.18   21   
 27 Alfredo Benaidez          10 MacArthur               7:31.3   21:22.00   22   
 28 Tim Trainor                9 MacArthur               7:41.3   21:50.45   23   
 29 Kareem Allen-Austin       11 Great Neck South        7:51.5   22:19.33        
 30 dylan norrby              10 Sewanhaka               7:55.0   22:29.46   24   
 31 Matt Fioretti             10 MacArthur               7:55.8   22:31.53        
 32 Michael Guglielmo         11 Sewanhaka               8:23.2   23:49.52   25   
 33 Frank Beslity             10 MacArthur               8:33.1   24:17.67        
 34 Dillon Amenn               9 MacArthur               8:41.9   24:42.58        
 35 Dillan Powell              9 Sewanhaka               9:36.6   27:17.89   26   
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
  1 Jason Linzer              11 Seaford                 5:58.7   16:58.93    1   
  2 JP Grace                  12 Locust Valley           6:25.7   18:15.64    2   
  3 Matt Zerbarini            10 Island Trees            6:27.7   18:21.40    3   
  4 Al Munro                  11 Seaford                 6:32.1   18:33.92    4   
  5 Aiden Watson              10 Island Trees            6:34.1   18:39.61    5   
  6 Joe Randazzo              11 Seaford                 6:42.6   19:03.73    6   
  7 John Krzyminski           12 Seaford                 6:42.9   19:04.55    7   
  8 Timmy Neckles             11 East Rockaway           6:45.2   19:10.89        
  9 Steven Chale              11 Locust Valley           6:48.1   19:19.17    8   
 10 Justin Ortiz              11 Island Trees            6:57.8   19:46.91    9   
 11 Tim Saulpaugh             12 Seaford                 6:58.4   19:48.61   10   
 12 Dylan Baker               11 Seaford                 7:03.5   20:02.88   11   
 13 Matt Guerra               12 Locust Valley           7:05.1   20:07.66   12   
 14 Dylan Esquivel            10 Island Trees            7:05.7   20:09.26   13   
 15 Matt Ryan                 12 Seaford                 7:06.5   20:11.59   14   
 16 Alec (Aj) Rovner          12 East Rockaway           7:10.7   20:23.38        
 17 Douglas Burgess           10 West Hemp               7:12.6   20:28.85        
 18 Brandon Hernandez         12 Island Trees            7:20.9   20:52.55   15   
 19 Steven Keane              12 Seaford                 7:26.0   21:06.81        
 20 Eriks Zamurs              11 Locust Valley           7:30.3   21:19.05   16   
 21 Honor Scorzelli            9 Locust Valley           7:34.2   21:30.10   17   
 22 Mike Forte                 9 Locust Valley           7:35.5   21:34.03   18   
 23 Jacob Kruel               12 Island Trees            7:49.3   22:13.16   19   
 24 Chris Schneider           12 Seaford                 7:52.2   22:21.29        
 25 Benjamin Dammers           9 Island Trees            7:54.0   22:26.54   20   
 26 Eric Schneider            12 Seaford                 8:07.1   23:03.60        
 27 Thomas Zamroz             12 Island Trees            8:17.7   23:33.78        
 28 Tyler Delorey              9 West Hemp               8:56.1   25:22.93        
 29 Joe Tudisco                9 West Hemp              10:05.2   28:39.07        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 2 Results 5000 Run                                                     
   1 Great Neck South             26    1    3    5    7   10   11   15           
      Total Time:  1:31:14.38                                                     
         Average:    18:14.88                                                     
   2 Garden City                  46    4    8    9   12   13   16   17           
      Total Time:  1:34:14.55                                                     
         Average:    18:50.91                                                     
   3 MacArthur                    76    2   14   19   20   21   22   23           
      Total Time:  1:39:13.47                                                     
         Average:    19:50.70                                                     
   4 Sewanhaka                    99    6   18   24   25   26                     
      Total Time:  1:52:11.02                                                     
         Average:    22:26.21                                                     
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
   1 Seaford                      28    1    4    6    7   10   11   14           
      Total Time:  1:33:29.74                                                     
         Average:    18:41.95                                                     
   2 Island Trees                 45    3    5    9   13   15   19   20           
      Total Time:  1:37:49.73                                                     
         Average:    19:33.95                                                     
   3 Locust Valley                55    2    8   12   16   17   18                
      Total Time:  1:40:31.63                                                     
         Average:    20:06.33