Just in Time Racing - Contractor License                           HY-TEK's Meet Manager
                     Section VIII Conference Dual Meets - 10/9/2018                      
                                   Bethpage State Park                                   
                                  Last Completed Event                                   
 
Girls Novice 1.5 miles
      Comp#  Name                            School                           Time Points
=========================================================================================
    1   643  Aracelly Sierra              9  North Shore                  13:38.38       
    2   628  Jamie Bayon                  9  North Shore                  14:19.00       
    3   884  Anya Chabria                10  Wheatley                     14:42.87       
    4   886  Marissa Pedretti             9  Wheatley                     16:18.50       
    5   641  Pamela Salas                10  North Shore                  17:15.04       
    6   722  Natya Glasco                12  Roslyn                       19:37.86 



Event 4  Girls 5k Run CC Junior Varsity
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference 3 Results 5000 Run                                                     
  1 Grace Chan                 9 South Side                                   1   
  2 Olivia Evangelista         9 South Side                                   2   
  3 Porsha Muhammad           12 Lawrence                                         
  4 Erin O''Sullivan          11 South Side                                   3   
  5 Mia Raico                 12 South Side                                   4   
  6 Molly Ferazoni            11 South Side                                   5   
  7 Kerrin Cleary             11 South Side                                   6   
  8 Gianna DeRespiris          9 South Side                                   7   
  9 Tiffany Godoy             10 Lawrence                                         
 10 Annie Bella               12 South Side                                       
 11 Ava Cucuzza               10 Roslyn                                       8   
 12 Maya MacNair               9 South Side                                       
 13 Maddie Scalere             9 South Side                                       
 14 Samantha Burgie           11 South Side                                       
 15 Maggie Connors            10 South Side                                       
 16 Eryn Peritz                9 South Side                                       
 17 Isabella Brazzano         11 South Side                                       
 18 Sera Allen                12 South Side                                       
 19 Tori Marzari              11 Lynbrook                                         
 20 Greta Kiefer              10 Lynbrook                                         
 21 Samantha Edelman           9 Roslyn                                       9   
 22 Cristiana LaForte         11 Roslyn                                      10   
 23 Catherine Delaney         11 South Side                                       
 24 Caroline Fay              11 South Side                                       
 25 Victoria Moi              11 Roslyn                                      11   
 26 Gabriella Nassim          12 Roslyn                                      12   
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
  1 BarbaraAnn Raynolds       12 Locust Valley                                1   
  2 Gianna Ferrara            12 Locust Valley                                2   
  3 Natlalie MacArthur        10 Locust Valley                                3   
  4 Virag Argyelan             9 Locust Valley                                4   
  5 Nitha Paulas              11 Locust Valley                                5   
  6 Bethany Zekraus           12 Locust Valley                                6   
  7 Andie Saint-Fleurant      12 VS South                                         
  8 Sonya Huan                11 Floral Park                                      
  9 Sabrina Haltigan          12 East Rockaway                                    
 10 Breianna Alcivar           9 East Rockaway                                    
 11 Krista Gliszczynski       12 Floral Park                                      
 12 Ella Martirosian          10 Csh                                              
 13 Audra Kobus               10 Csh                                              
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 3 Results 5000 Run                                                     
   1 South Side                   15    1    2    3    4    5    6    7           
   2 Roslyn                       50    8    9   10   11   12                     
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
   1 Locust Valley                15    1    2    3    4    5    6 



Event 6  Girls 5k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference 3 Results 5000 Run                                                     
  1 Caitlin Buchala           11 Lynbrook                7:37.9   21:40.82    1   
  2 Samantha Szabo             9 VS North                8:04.5   22:56.18        
  3 Katelynn Persaud           9 VS North                8:09.9   23:11.69        
  4 Chizuruoke Onouha         11 VS North                8:29.5   24:07.32        
  5 Laura McNair               9 Roslyn                  8:34.1   24:20.27    2   
  6 Elizabeth Murphy          11 Lynbrook                8:36.0   24:25.93    3   
  7 Maggie Bodian             10 Lynbrook                8:51.2   25:09.11    4   
  8 Alena Moreira             10 VS North                8:56.2   25:23.11        
  9 Harshita Sehgal            9 Roslyn                  8:59.9   25:33.78    5   
 10 Alex Sylvia               11 Lynbrook                9:02.0   25:39.68    6   
 11 Brynn Goodstadt           11 Roslyn                  9:08.6   25:58.32    7   
 12 Jillian Swanson           10 Lynbrook                9:26.7   26:49.88    8   
 13 Lilian Berrezueta          9 Roslyn                  9:29.4   26:57.37    9   
 14 Sharlene Deng             12 Roslyn                  9:39.5   27:26.23   10   
 15 Naima Davis               10 Roslyn                  9:46.0   27:44.59   11   
 16 Jane Hoeflinger           11 Lynbrook                9:51.2   27:59.33   12   
 17 Mia Davis                  9 Roslyn                  9:56.1   28:13.34   13   
 18 Arlyne Almonor            11 Roosevelt               9:58.4   28:19.95        
 19 Madison Barosso           12 Lynbrook               10:08.5   28:48.49   14   
 20 Mady Marchetta            10 Lynbrook               10:19.6   29:20.00        
 21 Monica Furci              12 Roslyn                 10:32.9   29:57.85        
 22 Mason Benvenuto           10 Lynbrook               10:35.0   30:04.00        
 23 Deyani Monroe             11 Roosevelt              11:09.9   31:43.06        
 24 Esther Wang               12 Roslyn                 11:47.8   33:30.60        
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
  1 Cara Duffy                11 Island Trees            7:25.9   21:06.66    1   
  2 Emmie Keys                 9 Wheatley                7:41.4   21:50.71        
  3 Erin Maguire              11 Island Trees            7:56.8   22:34.40    2   
  4 Isabella Deleon           11 Clarke                  8:15.2   23:26.67    3   
  5 Marissa Simone            11 Clarke                  8:19.5   23:38.90    4   
  6 Claudia Rodriquez         10 Island Trees            8:34.3   24:20.96    5   
  7 Juliana Vanegas           12 Clarke                  8:44.8   24:50.92    6   
  8 Mary Grace Col             8 Island Trees            8:45.8   24:53.58    7   
  9 Elissa Velasquez          10 East Rockaway           8:51.4   25:09.63    8   
 10 Mairead Connor            11 East Rockaway           9:00.7   25:36.07    9   
 11 Karina Romero             12 Clarke                  9:14.9   26:16.18   10   
 12 Olivia Kruel              10 Island Trees            9:39.2   27:25.25   11   
 13 Isabella Schaefer          9 East Rockaway          10:02.5   28:31.44   12   
 14 Kristi Denninger           9 Island Trees           10:07.2   28:44.86   13   
 15 Brianna Halstead           9 East Rockaway          10:12.1   28:58.74   14   
 16 Aveena Khan                9 East Rockaway          10:26.5   29:39.80   15   
 17 Meghan Connor             12 East Rockaway          10:27.1   29:41.35   16   
 18 Brittany Cardona          11 Clarke                 11:42.8   33:16.45   17   
 19 Taleeyah Middleton        10 Clarke                 11:43.1   33:17.35   18   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 3 Results 5000 Run                                                     
   1 Lynbrook                     22    1    3    4    6    8   12   14           
      Total Time:  2:03:45.42                                                     
         Average:    24:45.09                                                     
   2 Roslyn                       33    2    5    7    9   10   11   13           
      Total Time:  2:10:15.97                                                     
         Average:    26:03.20                                                     
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
   1 Island Trees                 26    1    2    5    7   11   13                
      Total Time:  2:00:20.85                                                     
         Average:    24:04.17                                                     
   2 Clarke                       40    3    4    6   10   17   18                
      Total Time:  2:11:29.12                                                     
         Average:    26:17.83                                                     
   3 East Rockaway                58    8    9   12   14   15   16                
      Total Time:  2:17:55.68                                                     
         Average:    27:35.14  
      


Event 8  Girls 5k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference 3 Results 5000 Run                                                     
  1 Sophie Rosencrans         10 North Shore             6:54.3   19:36.78    1   
  2 Olivia Duca               10 South Side              6:55.6   19:40.48    2   
  3 Nicole Schneider          11 North Shore             6:59.5   19:51.62    3   
  4 Isabella Strajanekova     12 North Shore             7:21.5   20:54.08    4   
  5 Avery Brull               10 South Side              7:25.7   21:06.00    5   
  6 Kate Gilliam               9 North Shore             7:30.4   21:19.41    6   
  7 Caroline Reiner           12 North Shore             7:33.3   21:27.77    7   
  8 Kaitlyn Mohr              11 South Side              7:43.1   21:55.44    8   
  9 Sarah Hoell                9 North Shore             7:50.0   22:15.14    9   
 10 Lizzy Quilty              10 South Side              8:00.0   22:43.50   10   
 11 Carolyn Doyle             11 North Shore             8:05.1   22:58.04   11   
 12 Alex Sitterly              9 South Side              8:07.9   23:06.10   12   
 13 Hannah Bradford           11 North Shore             8:18.8   23:36.91        
 14 Savanna May               11 South Side              8:19.6   23:39.25   13   
 15 Theresa Kenny             11 South Side              8:21.2   23:43.88   14   
 16 Julia Carroll             11 North Shore             8:22.3   23:47.00        
 17 Madeleine DePietro        11 North Shore             8:37.9   24:31.23        
 18 Camille Charvet           10 South Side              8:47.0   24:56.95        
 19 Daniela Andrade           10 Lawrence                8:53.8   25:16.45        
 20 Rosa Zavala               11 Glen Cove               9:21.2   26:34.26        
 21 Tara Nass                 12 South Side             10:33.4   29:59.18        
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
  1 Greta Flanagan            10 Oyster Bay              7:14.3   20:33.60    1   
  2 Sarah Keane               10 Seaford                 7:16.7   20:40.39        
  3 Maggie Mcnamara           12 Oyster Bay              7:48.6   22:11.09    2   
  4 Amandine Bourne            9 Oyster Bay              7:55.5   22:30.86    3   
  5 Michela Rutigliano        11 Oyster Bay              8:09.3   23:09.93    4   
  6 Hannah Lopes              12 Oyster Bay              8:26.1   23:57.75    5   
  7 Kelly Koo                 12 Mineola                 8:38.6   24:33.11    6   
  8 Ziya Patel                12 Mineola                 9:15.3   26:17.56    7   
  9 Taylor Cunha              12 Mineola                 9:17.2   26:22.84    8   
 10 Jessica Koo                9 Mineola                 9:28.2   26:54.15    9   
 11 Caroline McLaughlin       12 Carle Place             9:47.8   27:49.76        
 12 Alcina Lima               12 Mineola                 9:55.6   28:12.05   10   
 13 Kyra Tosi                 11 Oyster Bay             11:12.1   31:49.30   11   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 3 Results 5000 Run                                                     
   1 North Shore                  21    1    3    4    6    7    9   11           
      Total Time:  1:43:09.66                                                     
         Average:    20:37.94                                                     
   2 South Side                   37    2    5    8   10   12   13   14           
      Total Time:  1:48:31.52                                                     
         Average:    21:42.31                                                     
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
   1 Oyster Bay                   15    1    2    3    4    5   11                
      Total Time:  1:52:23.23                                                     
         Average:    22:28.65                                                     
   2 Mineola                      40    6    7    8    9   10                     
      Total Time:  2:12:19.71                                                     
         Average:    26:27.95
  


Event 10  Girls 5k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference 3 Results 5000 Run                                                     
  1 Kaylyn Forbes             12 Hewlett                 7:26.8   21:09.31        
  2 Nataly Rodriguez          11 Division Avenue         8:00.4   22:44.80        
  3 Danielle Vargas           10 Division Avenue         8:34.7   24:22.24        
  4 Heather Nunez             11 Bethpage                8:50.8   25:07.90    1   
  5 Kira Grossman             10 Hewlett                 8:51.3   25:09.23        
  6 Shirley Leshem            12 Hewlett                 8:53.0   25:14.00        
  7 Alicia Hsu                10 Hewlett                 8:53.2   25:14.77        
  8 Doreen Dong               11 Bethpage                8:55.2   25:20.28    2   
  9 Corinne haney             10 Bethpage                9:16.9   26:22.00    3   
 10 Amanpreef Minhos          11 Division Avenue         9:35.5   27:14.74        
 11 Erin Conway                9 Bethpage               10:33.4   29:59.33    4   
 12 Ashley Milek              12 Bethpage               10:33.9   30:00.61    5   
 13 Julia Rossini             10 Bethpage               10:36.6   30:08.44    6   
 14 Taylor Cooper             12 Division Avenue        10:40.8   30:20.35        
 15 Caroline Murphy           11 Bethpage               11:22.2   32:17.86    7   
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
  1 DeAnna Martin             12 VS South                7:11.2   20:24.80    1   
  2 Isabella Caldwell         12 West Hemp               7:44.5   21:59.35    2   
  3 Samantha Reim             12 Csh                     7:58.5   22:39.27    3   
  4 Fiona Haegeland           11 Csh                     7:58.6   22:39.47    4   
  5 Annalise Giuffrida        12 Csh                     8:02.1   22:49.49    5   
  6 Sreeya Bobby              10 VS South                9:13.6   26:12.57    6   
  7 Sophia Yan                10 VS South                9:14.6   26:15.34    7   
  8 Sofia Gaston              11 VS South                9:15.5   26:18.14    8   
  9 Dayna Emanuel             11 Csh                     9:17.2   26:22.91    9   
 10 Allison Oyola             12 VS South                9:27.5   26:52.03   10   
 11 Alexandra Emanuel         11 Csh                     9:46.9   27:47.35   11   
 12 Mary Tuohy                12 Csh                    10:12.6   29:00.27   12   
 13 Mariah Frauwirth          12 Csh                    10:12.9   29:01.17   13   
 14 Lianne Emanuel            11 Csh                    10:26.1   29:38.53        
 15 Allison Merle             10 West Hemp              10:30.9   29:52.30   14   
 16 Joanfaith Guerrier        10 West Hemp              10:40.3   30:19.00   15   
 17 Godlee Sainvillus         10 West Hemp              11:25.2   32:26.43   16   
 18 Kayla Lugo                10 West Hemp              11:26.7   32:30.65   17   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 3 Results 5000 Run                                                     
   1 Bethpage                     15    1    2    3    4    5    6    7           
      Total Time:  2:16:50.12                                                     
         Average:    27:22.03                                                     
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
   1 Csh                          32    3    4    5    9   11   12   13           
      Total Time:  2:02:18.49                                                     
         Average:    24:27.70                                                     
   2 VS South                     32    1    6    7    8   10                     
      Total Time:  2:06:02.88                                                     
         Average:    25:12.58                                                     
   3 West Hemp                    64    2   14   15   16   17                     
      Total Time:  2:27:07.73                                                     
         Average:    29:25.55   
  


Event 12  Girls 5k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference 3 Results 5000 Run                                                     
  1 Maya Spottiswood          10 Jfk Bellmore            7:16.8   20:40.66    1   
  2 Marissa Spottiswood        9 Jfk Bellmore            7:21.8   20:54.99    2   
  3 Julia Froese               9 Wantagh                 8:00.0   22:43.59    3   
  4 Jenna Zilberzweig         11 Jfk Bellmore            8:13.9   23:23.06    4   
  5 Athena Yao                11 Wantagh                 8:32.8   24:16.67    5   
  6 Kaitlyn Taggart           10 Wantagh                 8:32.9   24:16.94    6   
  7 Valerie Pastore            9 Wantagh                 8:59.3   25:32.06    7   
  8 Erin Damiani              12 Plainedge               9:13.5   26:12.29    8   
  9 Grace Burke               10 Wantagh                 9:15.2   26:17.17    9   
 10 Emma Gold                 12 Jfk Bellmore            9:33.2   27:08.35   10   
 11 Amanda Ciaramella         10 Wantagh                 9:51.0   27:58.77   11   
 12 Jessica Zhang             12 Jfk Bellmore           10:39.8   30:17.53   12   
 13 Daniella Cottone          11 Plainedge              10:41.3   30:21.75   13   
 14 Kim Zhang                 12 Jfk Bellmore           10:45.8   30:34.48   14   
 15 Olivia Kropf              12 Plainedge              11:33.5   32:49.97   15   
 16 Sophia Lin                 9 Plainedge              12:29.1   35:28.04   16   
 17 Alvy Le                   10 Plainedge              14:35.2   41:26.33   17   
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
  1 Caroline Green            10 Friends Academy         7:27.3   21:10.62    1   
  2 Annaliese Nardi           12 Floral Park             7:40.9   21:49.40    2   
  3 Michelle Ashbahian        10 Floral Park             7:48.9   22:12.01    3   
  4 Emilee Becker             11 Floral Park             8:05.3   22:58.46    4   
  5 Joanna Yu                 12 Locust Valley           8:06.9   23:03.02    5   
  6 Shannon MacArthur         10 Locust Valley           8:08.9   23:08.83    6   
  7 Julia Mills                9 Floral Park             8:24.2   23:52.39    7   
  8 Katherine Simon           11 Locust Valley           8:41.1   24:40.22    8   
  9 Marlene Goldstein         12 Locust Valley           8:42.2   24:43.32    9   
 10 Olivia Como                9 Friends Academy         8:48.7   25:01.75   10   
 11 Nicole Dostalek            9 Locust Valley           8:56.8   25:24.77   11   
 12 Nina Cialone              11 Locust Valley           8:59.8   25:33.45   12   
 13 Sara Donovan              12 Floral Park             9:15.1   26:16.94   13   
 14 Farrah Shikara            11 Friends Academy         9:55.6   28:11.81   14   
 15 Lydia Paulus              10 Locust Valley          10:10.0   28:52.73   15   
 16 Tina Huang                10 Friends Academy        10:13.9   29:03.94   16   
 17 Nyah Thomas                9 Friends Academy        12:09.5   34:32.42   17   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 3 Results 5000 Run                                                     
   1 Jfk Bellmore                 29    1    2    4   10   12   14                
      Total Time:  2:02:24.59                                                     
         Average:    24:28.92                                                     
   2 Wantagh                      30    3    5    6    7    9   11                
      Total Time:  2:03:06.43                                                     
         Average:    24:37.29                                                     
   3 Plainedge                    69    8   13   15   16   17                     
      Total Time:  2:46:18.38                                                     
         Average:    33:15.68                                                     
Conference 4 Results 5000 Run                                                     
   1 Floral Park                  29    2    3    4    7   13                     
      Total Time:  1:57:09.20                                                     
         Average:    23:25.84                                                     
   2 Locust Valley                39    5    6    8    9   11   12   15           
      Total Time:  2:01:00.16                                                     
         Average:    24:12.04                                                     
   3 Friends Academy              58    1   10   14   16   17                     
      Total Time:  2:18:00.54                                                     
         Average:    27:36.11