Just in Time Racing - Contractor License                           HY-TEK's Meet Manager
                     Section VIII Conference Dual Meets - 9/17/2018                      
                                   Bethpage State Park                                   
                                                                     
 
Boys  CC Novice 1.5 mile
      Comp#  Name                            School                           Time Points
=========================================================================================
    1  1941  Liam McDonald               11  Seaford                      11:45.10       
    2  1949  Luke Sulli                  11  Seaford                      12:03.86       
    3  1759  Jack Zorn                    9  North Shore                  12:53.89       
    4  1746  Collin Murphy                9  North Shore                  13:04.20       
    5  1079  Brian Petz                   9  Clarke                       14:16.67       
    6  1475  Sebastian Diaz-Gomez        10  Locust Valley                14:55.09       
    7  1077  John Khashan                12  Clarke                       15:17.81       
    8  1479  Alex Mantikas                9  Locust Valley                15:41.18       
    9  1072  Aaron Diaz                  11  Clarke                       16:29.22       
   10  1104  Anshu Khindri               10  Division Avenue              18:03.16       
   11  2102  Ethan Davila                 9  VS North                     18:09.67       
   12  1735  Daniel Becker                9  North Shore                  20:04.67 
   


Event 3  Boys 4k Run CC Junior Varsity
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference 3 Results 4000 Run                                                     
  1 Aidan Monteleone          12 Bethpage                6:39.8   16:33.67    1   
  2 Lucca Goldberg            11 VS North                6:41.6   16:38.05    2   
  3 Eli Pullaro               11 South Side              6:43.3   16:42.23    3   
  4 Daniel Beck               10 Lynbrook                6:46.0   16:49.07    4   
  5 Brendan Cucuzza            9 Roslyn                  6:47.2   16:51.95    5   
  6 Ryan Bruce                11 Hewlett                 6:47.8   16:53.55    6   
  7 Jack Duncan               10 South Side              6:52.1   17:04.23    7   
  8 Peter Ackermann           12 Roslyn                  6:55.2   17:11.97    8   
  9 Christopher Basile        10 Bethpage                6:55.6   17:12.78    9   
 10 William LeClair            9 Bethpage                6:56.2   17:14.44   10   
 11 Reece Kaufman             11 South Side              6:56.5   17:15.02   11   
 12 Robert Casey               9 South Side              6:56.8   17:15.81   12   
 13 AJ Ford                   11 South Side              7:01.6   17:27.84   13   
 14 Brady Bender              10 South Side              7:02.0   17:28.86   14   
 15 Derek Maddrey             12 VS North                7:03.9   17:33.49   15   
 16 Owen Mroz                 10 South Side              7:06.4   17:39.63   16   
 17 Josh Rudgayzer            12 Hewlett                 7:06.6   17:40.13   17   
 18 Luis Cardoza              12 Roslyn                  7:07.0   17:41.29   18   
 19 Paul Mata                 10 South Side              7:09.5   17:47.32        
 20 David Goldhirsch          12 Hewlett                 7:09.7   17:47.96   19   
 21 Sulan Pathiranage         12 Hewlett                 7:10.1   17:48.83   20   
 22 Christopher Accomando      9 South Side              7:10.4   17:49.59        
 23 Josh Blankstein           11 Lynbrook                7:11.0   17:51.17   21   
 24 Liam Conroy               11 South Side              7:11.3   17:51.81        
 25 Matthew Bo                11 South Side              7:11.4   17:52.24        
 26 Dylan Monaco               9 Lynbrook                7:11.6   17:52.61   22   
 27 Nicholas Timoshenko       12 Bethpage                7:11.7   17:52.86   23   
 28 Zach Goldberg             11 South Side              7:12.3   17:54.33        
 29 Michael Heffernan         10 North Shore             7:12.5   17:54.87   24   
 30 Anthony belmonte          10 Bethpage                7:14.0   17:58.72   25   
 31 Richard Wiater            12 Lynbrook                7:15.6   18:02.58   26   
 32 William Wren              11 Lynbrook                7:18.2   18:09.09   27   
 33 Nick Paladino             11 Lynbrook                7:20.3   18:14.36   28   
 34 Kazuki Neo                12 Roslyn                  7:22.4   18:19.57   29   
 35 Jackson Welna             12 Plainedge               7:22.9   18:20.62   30   
 36 Dan Paolino                9 Lynbrook                7:23.1   18:21.16   31   
 37 Michael Fahey             10 Wantagh                 7:23.5   18:22.10   32   
 38 Max Fuentes                9 South Side              7:24.8   18:25.50        
 39 Gerrick Charles           10 VS North                7:26.3   18:29.10   33   
 40 Sasiru Pathirange          9 Hewlett                 7:28.6   18:34.77   34   
 41 Charlie McKeough          10 South Side              7:28.7   18:35.18        
 42 Billy Mohr                 9 South Side              7:28.9   18:35.57        
 43 Gianluca Cusumano          9 Bethpage                7:29.3   18:36.52   35   
 44 Ethan Steere              10 South Side              7:29.7   18:37.52        
 45 Deaglan Doyle             10 North Shore             7:30.2   18:38.92   36   
 46 Michael Mora               9 North Shore             7:30.6   18:39.89   37   
 47 Michael Ciuffo            11 Plainedge               7:30.8   18:40.41   38   
 48 Hunter Brenneis            9 Lynbrook                7:31.1   18:41.08        
 49 Nicholas Parpan           10 Plainedge               7:31.5   18:42.00   39   
 50 Andrew Director            9 Lynbrook                7:32.2   18:43.96        
 51 Aviv Fedida               10 Roslyn                  7:32.9   18:45.50   40   
 52 Luke Schwartzberg          9 South Side              7:33.3   18:46.51        
 53 Christopher Cosgrove       9 South Side              7:35.7   18:52.51        
 54 Tyler Staszak             11 Lynbrook                7:36.5   18:54.61        
 55 Keegan Rehill             11 Roslyn                  7:37.7   18:57.47   41   
 56 Michael Monstransky          Wantagh                 7:38.2   18:58.64   42   
 57 Kenneth Spratt            10 Wantagh                 7:38.4   18:59.17   43   
 58 Kyle Anderson             10 Wantagh                 7:38.5   18:59.40   44   
 59 Daniel Seidenstein        10 South Side              7:38.8   19:00.31        
 60 Craig Papajohn             9 VS North                7:39.1   19:01.09   45   
 61 Ryan Kanyaro               9 Plainedge               7:39.2   19:01.30   46   
 62 Christian Kachadourian    11 Bethpage                7:39.4   19:01.82   47   
 63 Alex Assenmacher          11 Plainedge               7:39.6   19:02.33   48   
 64 Brady Wagner              10 North Shore             7:39.7   19:02.51   49   
 65 Mathias Cho               11 Hewlett                 7:44.3   19:13.92   50   
 66 Cedric Buschfreis         10 North Shore             7:44.6   19:14.74   51   
 67 Jack Benedetto            10 Wantagh                 7:45.1   19:15.90   52   
 68 Ryan Pugliano              9 Plainedge               7:45.9   19:17.79   53   
 69 Jack Racer                11 Jfk Bellmore            7:46.0   19:18.06   54   
 70 James Seaman              12 Wantagh                 7:47.6   19:22.04   55   
 71 Nicolas Carlino           11 Jfk Bellmore            7:48.1   19:23.28   56   
 72 Andrew Rosen              12 Plainedge               7:48.6   19:24.51   57   
 73 Michael Montanile         10 Wantagh                 7:48.9   19:25.42   58   
 74 Brody Paola               12 Bethpage                7:49.3   19:26.44        
 75 Gabriel Sultana            9 Lynbrook                7:50.7   19:29.72        
 76 Joe Dolce                  9 Lynbrook                7:51.5   19:31.74        
 77 Tim Sherlock              12 South Side              7:51.8   19:32.56        
 78 Matt Gallego               9 South Side              7:51.9   19:32.86        
 79 Isaiah Folkes             10 Plainedge               7:54.5   19:39.18        
 80 Marlon Duran              12 Lynbrook                7:54.6   19:39.54        
 81 Chase Evans               10 South Side              7:54.8   19:40.02        
 82 Matthew Garcia             9 Plainedge               7:55.1   19:40.85        
 83 Roberto Ramos             10 Roslyn                  7:55.7   19:42.28   59   
 84 Nick Gerbi                 9 Lynbrook                7:56.2   19:43.60        
 85 Richard Verbouwens         9 Bethpage                7:56.4   19:43.97        
 86 Thomas Rice               10 Wantagh                 7:58.5   19:49.30        
 87 Connor Sommers            11 Wantagh                 7:59.6   19:51.84        
 88 Devin Cardoza             10 Roslyn                  8:00.9   19:55.17        
 89 Sean Curley               11 Lynbrook                8:01.5   19:56.76        
 90 Aidan O''Rourke           12 South Side              8:01.8   19:57.43        
 91 Yosuf Alekozay            11 Bethpage                8:02.1   19:58.21        
 92 Logan Paola               11 Bethpage                8:02.7   19:59.74        
 93 Colin Grace                9 South Side              8:03.1   20:00.63        
 94 Ben Gingold                9 Lynbrook                8:03.7   20:02.21        
 95 Max Ponce                  9 North Shore             8:05.3   20:06.23   60   
 96 Robert Spiteri            10 Wantagh                 8:07.0   20:10.29        
 97 Ian Rios                   9 VS North                8:07.5   20:11.67   61   
 98 Ryan Kelton                9 Wantagh                 8:08.0   20:12.72        
 99 Andy Mandolese            10 Bethpage                8:09.7   20:17.09        
100 Giovanni Mascetti          9 VS North                8:10.3   20:18.52   62   
101 Max Moscheni               9 Lynbrook                8:10.6   20:19.18        
102 Caleb Loring              10 North Shore             8:11.0   20:20.35   63   
103 Andy Zhang                11 Jfk Bellmore            8:14.0   20:27.84   64   
104 Matthew McManus            9 Bethpage                8:15.4   20:31.26        
105 Matt Mandolese            12 Bethpage                8:17.4   20:36.29        
106 Jordan Zornberg           11 Lynbrook                8:18.1   20:37.96        
107 Lucas Miele               10 Lynbrook                8:18.6   20:39.18        
108 Thomas Haggerty           10 South Side              8:19.0   20:40.09        
109 Jack Carroll               9 Lynbrook                8:19.1   20:40.44        
110 Joseph Evola              10 VS North                8:19.5   20:41.42   65   
111 Tyler Kaufman              9 South Side              8:20.8   20:44.72        
112 Aidan Tracy                9 Wantagh                 8:23.5   20:51.40        
113 Joseph Gavin              10 Division Avenue         8:24.5   20:53.91        
114 Nicholas Karcz             9 Plainedge               8:31.4   21:10.88        
115 Chase Zornberg            12 Lynbrook                8:37.1   21:25.25        
116 David Haro                10 Division Avenue         8:37.4   21:26.01        
117 James LaSalle              9 Jfk Bellmore            8:44.6   21:43.84   66   
118 Chris Gragnano             9 Lynbrook                8:45.3   21:45.52        
119 Chris Kolilias               North Shore             8:49.6   21:56.32        
120 Harrison Cymbler           9 Roslyn                  8:49.7   21:56.52        
121 Bryan Perez               12 Jfk Bellmore            8:49.9   21:56.85   67   
122 Patrick Moran              9 Wantagh                 8:52.7   22:03.99        
123 Dylan Levin               11 Roslyn                  9:00.1   22:22.23        
124 Hayden Maitra             10 Wantagh                 9:08.4   22:42.82        
125 Max Grossberg             11 Roslyn                  9:11.3   22:50.13        
126 Justin Schiavo            12 Roslyn                  9:12.7   22:53.57        
127 Alexandro Villalobos      11 Bethpage                9:14.2   22:57.38        
128 Nader Daruvala            10 Lawrence                9:15.3   23:00.08        
129 Matt Soethout             12 Wantagh                 9:17.8   23:06.32        
130 Ryan Marrione             10 Lynbrook                9:21.1   23:14.39        
131 Luke Trencheny             9 South Side              9:23.8   23:21.27        
132 Josh Erazo                 9 South Side              9:32.9   23:43.75        
133 Jonah Ben-Levi             9 Roslyn                  9:42.8   24:08.53        
134 Aidan Orr                  9 Jfk Bellmore            9:46.1   24:16.56   68   
135 Angelo Montagnino          9 Plainedge               9:49.1   24:24.19        
136 Andrew McKeown            11 Plainedge              10:01.5   24:55.02        
137 Brendan Jahrsdoerfer       9 Plainedge              10:09.3   25:14.24        
138 Anthony Piergiovanni      11 Wantagh                10:15.2   25:29.04        
139 Justin Lehrfeld            9 Jfk Bellmore           10:20.6   25:42.32   69   
140 Richie Majano              9 Roslyn                 10:30.4   26:06.63        
141 Robbie Weaver             11 South Side             10:43.7   26:39.87        
142 Jake Rusignolo            12 Bethpage               10:47.0   26:47.89        
143 James Guida                9 Jfk Bellmore           11:15.0   27:57.54        
144 Dylan Levy                 9 Roslyn                 11:18.9   28:07.20        
145 Justin Patlias            10 Bethpage               11:21.1   28:12.75        
146 Daniel Kussman             9 Plainedge              11:48.0   29:19.70        
Conference 4 Results 4000 Run                                                     
  1 Brandon Decarolis         11 Oyster Bay              6:36.1   16:24.47    1   
  2 William Capone            10 Oyster Bay              6:49.3   16:57.09    2   
  3 Neal Mehta                10 Oyster Bay              6:56.1   17:14.01    3   
  4 Matthew Murphy            11 Oyster Bay              7:11.8   17:53.21    4   
  5 Matthew Carlinsky          9 Oyster Bay              7:13.6   17:57.55    5   
  6 Patrick Walsh              9 Oyster Bay              7:14.6   18:00.03    6   
  7 Bradley Lopes              9 Oyster Bay              7:15.0   18:01.15    7   
  8 Ryan McClernon            10 Seaford                 7:29.5   18:37.13        
  9 Kevin Cantley              9 Seaford                 7:56.5   19:44.22        
 10 Jonathon Cox               9 Oyster Bay              8:00.1   19:53.15        
 11 Andrew Escorcia           10 Mineola                 8:17.9   20:37.38        
 12 Christan Maselli           9 Locust Valley           8:27.2   21:00.56        
 13 Avery Torff               11 Locust Valley           8:58.9   22:19.30        
 14 John Bellisio             11 Island Trees            9:06.5   22:38.14        
 15 Ryan Resko                 9 West Hemp              10:41.4   26:34.16        
 16 Ian Williams               9 West Hemp              10:45.8   26:45.15        
 17 jason decristoforo        11 West Hemp              10:46.4   26:46.54        
 18 Ryan Maselli              10 Locust Valley          10:46.5   26:46.80        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 3 Results 4000 Run                                                     
   1 South Side                   46    3    7   11   12   13   14   16           
      Total Time:  1:25:45.13                                                     
         Average:    17:09.03                                                     
   2 Bethpage                     68    1    9   10   23   25   35   47           
      Total Time:  1:26:52.47                                                     
         Average:    17:22.50                                                     
   3 Hewlett                      96    6   17   19   20   34   50                
      Total Time:  1:28:45.24                                                     
         Average:    17:45.05                                                     
   4 Lynbrook                    100    4   21   22   26   27   28   31           
      Total Time:  1:28:44.52                                                     
         Average:    17:44.91                                                     
   5 Roslyn                      100    5    8   18   29   40   41   59           
      Total Time:  1:28:50.28                                                     
         Average:    17:46.06                                                     
   6 VS North                    156    2   15   33   45   61   62   65           
      Total Time:  1:31:53.40                                                     
         Average:    18:22.68                                                     
   7 North Shore                 197   24   36   37   49   51   60   63           
      Total Time:  1:33:30.94                                                     
         Average:    18:42.19                                                     
   8 Plainedge                   201   30   38   39   46   48   53   57           
      Total Time:  1:33:46.66                                                     
         Average:    18:45.34                                                     
   9 Wantagh                     213   32   42   43   44   52   55   58           
      Total Time:  1:34:35.21                                                     
         Average:    18:55.05                                                     
  10 Jfk Bellmore                307   54   56   64   66   67   68   69           
      Total Time:  1:42:49.87                                                     
         Average:    20:33.98                                                     
Conference 4 Results 4000 Run                                                     
   1 Oyster Bay                   15    1    2    3    4    5    6    7           
      Total Time:  1:26:26.33                                                     
         Average:    17:17.27 



Event 5  Boys 4k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Non-Award Results 4000 Run                                                        
 42 Unknown                                              7:16.5   18:04.85        
Conference 3 Results 4000 Run                                                     
  1 David Durdaller           11 Hewlett                 5:36.4   13:55.90    1   
  2 Alexander Niyazov         10 Hewlett                 5:53.3   14:37.96    2   
  3 Shane Nembach             12 Lynbrook                5:53.8   14:39.30    3   
  4 Bryan Murphy              12 Wantagh                 6:04.6   15:06.00    4   
  5 Dylan Herlihy             12 Lynbrook                6:08.3   15:15.21    5   
  6 Justin Reisert            11 Wantagh                 6:14.1   15:29.79    6   
  7 Joseph Callahan           12 Lynbrook                6:16.6   15:35.84    7   
  8 Daniel Giron              11 Hewlett                 6:17.6   15:38.36    8   
  9 William Donovan           11 Lynbrook                6:21.5   15:48.02    9   
 10 Sam Moritz                11 Wantagh                 6:21.7   15:48.65   10   
 11 Conall Maloney            11 Lynbrook                6:22.4   15:50.40   11   
 12 Cole Morganlander          9 Lynbrook                6:22.6   15:50.87   12   
 13 Sean Curtis               12 Wantagh                 6:24.7   15:56.12   13   
 14 Jeremy Callahan           10 Lynbrook                6:25.5   15:58.00   14   
 15 Matthew DiGraziano        10 Wantagh                 6:25.8   15:58.72   15   
 16 Ian Acriche               12 Hewlett                 6:29.4   16:07.76   16   
 17 Michael Silverman         11 Wantagh                 6:33.0   16:16.66   17   
 18 Brandon Lake              11 Hewlett                 6:43.5   16:42.67   18   
 19 Drew Alaimo               10 Wantagh                 6:43.8   16:43.42   19   
 20 Dylan Stalter              9 Lynbrook                7:03.0   17:31.15        
 21 Justin Corabi              9 Wantagh                 7:03.5   17:32.54        
 22 Aidan Smithwick           11 Lynbrook                7:14.3   17:59.44        
Conference 4 Results 4000 Run                                                     
  1 Jason Linzer              11 Seaford                 5:36.1   13:55.23    1   
  2 Al Munro                  11 Seaford                 5:56.5   14:46.10    2   
  3 John Krzyminski           12 Seaford                 5:57.9   14:49.41    3   
  4 Evan Miller               11 VS South                6:05.5   15:08.46    4   
  5 Joseph Lostritto          11 Friends Academy         6:07.4   15:13.16    5   
  6 Joe Randazzo              11 Seaford                 6:08.5   15:15.92    6   
  7 Dylan Baker               11 Seaford                 6:24.1   15:54.55    7   
  8 Tim Saulpaugh             12 Seaford                 6:27.1   16:02.09    8   
  9 Matt Ryan                 12 Seaford                 6:28.3   16:05.03    9   
 10 Steven Keane              12 Seaford                 6:30.2   16:09.70        
 11 Jonathan Cruz             12 VS South                6:33.6   16:18.28   10   
 12 Spencer Kriegstein        10 Friends Academy         6:36.2   16:24.66   11   
 13 Zachary Ragozino          10 Friends Academy         6:38.2   16:29.66   12   
 14 Michael Sensale           11 Friends Academy         6:40.5   16:35.37   13   
 15 Justin Ahye               12 VS South                6:56.0   17:13.77   14   
 16 Thomas Chojnacki          12 East Rockaway           7:10.2   17:49.19   15   
 17 Eric Schneider            12 Seaford                 7:12.1   17:53.87        
 18 Samuel Rotberg            12 Friends Academy         7:12.8   17:55.54   16   
 19 Chris Schneider           12 Seaford                 7:15.7   18:02.71        
 20 Alex Clinton              12 Friends Academy         7:39.4   19:01.68   17   
 21 Jael Nash                 12 VS South                7:39.5   19:02.06   18   
 22 Nathan Agpalo             12 VS South                7:40.8   19:05.12   19   
 23 Ethan Labelson             9 Friends Academy         7:43.2   19:11.11   20   
 24 Dylan Dial                12 VS South                9:12.1   22:52.20   21   
 25 Nicholas Becker           12 East Rockaway           9:16.8   23:03.76   22   
 26 Justin Lahoz              12 VS South                9:36.8   23:53.51   23   
 27 Richard Gonzalez          12 VS South                9:48.8   24:23.23        
 28 Timmy Neckles             11 East Rockaway          11:13.6   27:54.00   24   
 29 Alec (Aj) Rovner          12 East Rockaway          11:32.1   28:40.00   25   
 30 Ed Gorsky                 11 East Rockaway          13:15.1   32:56.00   26   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 3 Results 4000 Run                                                     
   1 Lynbrook                     35    3    5    7    9   11   12   14           
      Total Time:  1:17:08.77                                                     
         Average:    15:25.76                                                     
   2 Hewlett                      45    1    2    8   16   18                     
      Total Time:  1:17:02.65                                                     
         Average:    15:24.53                                                     
   3 Wantagh                      48    4    6   10   13   15   17   19           
      Total Time:  1:18:19.28                                                     
         Average:    15:39.86                                                     
Conference 4 Results 4000 Run                                                     
   1 Seaford                      19    1    2    3    6    7    8    9           
      Total Time:  1:14:41.21                                                     
         Average:    14:56.25                                                     
   2 Friends Academy              57    5   11   12   13   16   17   20           
      Total Time:  1:22:38.39                                                     
         Average:    16:31.68                                                     
   3 VS South                     65    4   10   14   18   19   21   23           
      Total Time:  1:26:47.69                                                     
         Average:    17:21.54                                                     
   4 East Rockaway               112   15   22   24   25   26                     
      Total Time:  2:10:22.95                                                     
         Average:    26:04.59
 


Event 7  Boys 4k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference 3 Results 4000 Run                                                     
  1 Christian Cicilia         11 VS North                6:15.6   14:13.44    1   
  2 Matt Marrone              11 VS North                6:15.8   14:14.08    2   
  3 Daniel Finning            12 South Side              6:18.3   14:19.58    3   
  4 Jack McGowan              12 South Side              6:19.0   14:21.36    4   
  5 Chris Goldstein            9 South Side              6:24.6   14:33.98    5   
  6 David Cheque              12 VS North                6:32.9   14:52.89    6   
  7 Garrick Neuner            10 VS North                6:35.6   14:59.11    7   
  8 Roberto Milan             11 South Side              6:37.2   15:02.65    8   
  9 Charles Ohanian           11 South Side              6:38.0   15:04.55    9   
 10 Jake Cresser              10 VS North                6:39.7   15:08.28   10   
 11 Thomas Siatsis             9 VS North                7:00.0   15:54.37   11   
 12 John Quinn                10 South Side              7:09.7   16:16.46   12   
 13 Owen Mullen               10 South Side              7:11.1   16:19.79   13   
 14 James Alberella           11 South Side              7:13.4   16:25.00        
 15 Finn Maier                 9 South Side              7:14.8   16:28.07        
 16 Richard Chen              12 VS North                7:15.2   16:29.07   14   
 17 Liam Kassl                12 South Side              8:11.9   18:37.94        
Conference 4 Results 4000 Run                                                     
  1 Gabe Silva                12 Mineola                 6:09.3   13:59.28    1   
  2 John Dublynn              12 Mineola                 6:47.4   15:25.72    2   
  3 Douglas Burgess           10 West Hemp               7:18.6   16:36.76    3   
  4 Aidan Oneil               11 West Hemp               7:18.7   16:37.01    4   
  5 Nicolas Tavares           12 Mineola                 7:22.7   16:46.09    5   
  6 Ubaidullah Hassan         10 Wheatley                7:35.5   17:15.16    6   
  7 Joshua Sandoval           10 Mineola                 7:37.6   17:19.97    7   
  8 Yanjun Lin                 9 Wheatley                7:38.2   17:21.17    8   
  9 Aidan Bongiorno           12 Mineola                 7:38.9   17:22.80    9   
 10 Melvin Fuentes            10 Mineola                 7:56.1   18:01.95   10   
 11 Jonathan Mathew           12 Mineola                 7:57.9   18:06.05   11   
 12 Bryan Dasilva             10 Mineola                 7:59.3   18:09.25        
 13 Andy Chen                 12 Mineola                 8:26.3   19:10.57        
 14 Steven Davila             12 Mineola                 8:32.9   19:25.67        
 15 Tyler Delorey              9 West Hemp               8:34.0   19:28.04   12   
 16 Declan Brady               9 Wheatley                8:43.9   19:50.65   13   
 17 Teddy Koutsoftus          11 Wheatley                8:44.8   19:52.71   14   
 18 Bryan Schmuck              9 Wheatley                8:55.6   20:17.09   15   
 19 Constantine Koutsoftas     9 Wheatley                9:14.8   21:00.72   16   
 20 Joe Tudisco                9 West Hemp               9:37.5   21:52.50   17   
 21 brandon leeb              11 West Hemp              10:21.5   23:32.32   18   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 3 Results 4000 Run                                                     
   1 VS North                     26    1    2    6    7   10   11   14           
      Total Time:  1:13:27.80                                                     
         Average:    14:41.56                                                     
   2 South Side                   29    3    4    5    8    9   12   13           
      Total Time:  1:13:22.12                                                     
         Average:    14:40.43                                                     
Conference 4 Results 4000 Run                                                     
   1 Mineola                      24    1    2    5    7    9   10   11           
      Total Time:  1:20:53.86                                                     
         Average:    16:10.78                                                     
   2 West Hemp                    54    3    4   12   17   18                     
      Total Time:  1:38:06.63                                                     
         Average:    19:37.33                                                     
   3 Wheatley                     56    6    8   13   14   15   16                
      Total Time:  1:34:36.78                                                     
         Average:    18:55.36 



Event 9  Boys 4k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference 3 Results 4000 Run                                                     
  1 Thomas Burfeind           10 North Shore             6:27.3   14:40.20    1   
  2 Jack Rosencrans           12 North Shore             6:27.6   14:40.73    2   
  3 Jack Waldman              12 Roslyn                  6:29.4   14:44.95    3   
  4 Carson Paradis            10 North Shore             6:36.2   15:00.42    4   
  5 Sam Rosencrans            10 North Shore             6:41.3   15:11.90    5   
  6 Elijah Yeroushalmi        10 Roslyn                  6:42.9   15:15.59    6   
  7 Sean Balakahanei          11 Roslyn                  6:43.4   15:16.82    7   
  8 Eamon Esposito            11 North Shore             6:44.4   15:18.96    8   
  9 Taylor Diamond            12 Roslyn                  6:46.0   15:22.68    9   
 10 Jason Goncalves           12 Roslyn                  6:49.7   15:31.12   10   
 11 Christopher O''Connor     11 Plainedge               6:50.1   15:31.96   11   
 12 Dylan Kenny               11 North Shore             6:59.0   15:52.08   12   
 13 James Vizza               12 North Shore             7:00.3   15:55.20   13   
 14 Andrew Gerard             12 North Shore             7:05.5   16:06.86        
   
 16 Jack Schmalzle             9 Roslyn                  7:07.0   16:10.46   14   
 17 Spencer Feehan            11 Plainedge               7:10.1   16:17.33   15   
 18 Michael Rosen             12 Plainedge               7:10.6   16:18.58   16   
 19 Jack Feinberg              9 Roslyn                  7:14.6   16:27.70   17   
 20 Zach Sullivan             10 North Shore             7:18.6   16:36.71        
 21 Thomas Gleave             12 Plainedge               7:20.1   16:40.15   18   
 22 Thomas Edrmann            12 Plainedge               7:22.9   16:46.40   19   
 23 Thomas Augeri             11 Plainedge               7:26.0   16:53.60   20   
 24 James Fahy                12 Plainedge               7:26.9   16:55.67   21   
 25 Jack Schlef               11 Plainedge               7:28.3   16:58.81        
 26 Liam Nacinovich            9 North Shore             7:29.0   17:00.43        
 27 Henry Yu                  10 Roslyn                  7:45.5   17:37.87        
 28 Connor Callow             11 Plainedge               7:54.7   17:58.84        
 29 Brandon Schoen            10 Roslyn                  7:55.6   18:00.92        
 30 Nicholas Trerrotola       10 Plainedge               8:00.1   18:10.96        
Conference 4 Results 4000 Run                                                     
  1 JP Grace                  12 Locust Valley           6:18.6   14:20.32    1   
  2 Nick Tardugno             10 Oyster Bay              6:20.5   14:24.69    2   
  3 Brian Casey               12 Oyster Bay              6:27.1   14:39.59    3   
  4 Justin Gulbin             11 Oyster Bay              6:39.8   15:08.65    4   
  5 Jonathan Melkun           12 Clarke                  6:40.5   15:10.11    5   
  6 Riley Keffer              10 Oyster Bay              6:43.2   15:16.29    6   
  7 Alberto Rodriguez         11 Clarke                  6:48.2   15:27.62    7   
  8 Steven Chale              11 Locust Valley           6:49.0   15:29.51    8   
  9 Ryan Faude                10 Clarke                  6:57.3   15:48.25    9   
 10 Abishek Ravindran         11 Clarke                  7:01.1   15:56.89   10   
 11 Nolan Sweeney             11 Oyster Bay              7:01.6   15:58.01   11   
 12 Jardineau Pierre          12 Clarke                  7:07.7   16:12.06   12   
 13 Honor Scorzelli            9 Locust Valley           7:22.0   16:44.39   13   
 14 Aiden Yurdiga             11 Clarke                  7:28.8   16:59.86   14   
 15 Alvin Hsu                 11 Clarke                  7:35.3   17:14.78   15   
 16 Andrew Rosicki            11 Clarke                  7:38.7   17:22.31        
 17 Eriks Zamurs              11 Locust Valley           7:40.9   17:27.39   16   
 18 Connor Wick               10 Oyster Bay              7:41.3   17:28.24   17   
 19 Gerardo Castillo          10 Locust Valley           7:44.3   17:35.14   18   
 20 Jackson Palmer             9 Locust Valley           8:04.3   18:20.58   19   
 21 Ankit Sayed               11 Clarke                  8:05.4   18:23.06        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 3 Results 4000 Run                                                     
   1 North Shore                  20    1    2    4    5    8   12   13           
      Total Time:  1:14:52.21                                                     
         Average:    14:58.45                                                     
   2 Roslyn                       35    3    6    7    9   10   14   17           
      Total Time:  1:16:11.16                                                     
         Average:    15:14.24                                                     
   3 Plainedge                    79   11   15   16   18   19   20   21           
      Total Time:  1:21:34.42                                                     
         Average:    16:18.89                                                     
Conference 4 Results 4000 Run                                                     
   1 Oyster Bay                   26    2    3    4    6   11   17                
      Total Time:  1:15:27.23                                                     
         Average:    15:05.45                                                     
   2 Clarke                       43    5    7    9   10   12   14   15           
      Total Time:  1:18:34.93                                                     
         Average:    15:42.99                                                     
   3 Locust Valley                56    1    8   13   16   18   19                
      Total Time:  1:21:36.75                                                     
         Average:    16:19.35 

 


Event 11  Boys 4k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================

   
Conference 3 Results 4000 Run                                                     
  1 James Pizaro              12 Division Avenue         6:45.4   15:21.16    1   
  2 Alex Feldman              10 Jfk Bellmore            6:52.2   15:36.62    2   
  3 Julian Jimenez            11 Division Avenue         6:54.7   15:42.34    3   
  4 Jason Lehrfeld            12 Jfk Bellmore            7:08.7   16:14.15    4   
  5 Joseph Drossman           12 Jfk Bellmore            7:19.7   16:39.24    5   
  6 Thomas Vairo              10 Lawrence                7:24.8   16:50.86        
  7 Brandon Root              10 Jfk Bellmore            7:37.2   17:19.04    6   
  8 Michael Whitney           11 Division Avenue         7:44.3   17:35.09    7   
  9 Mason Ferraro             11 Jfk Bellmore            7:49.8   17:47.57    8   
 10 Jared Morales             10 Lawrence                7:57.7   18:05.60        
 11 Brett Gold                12 Jfk Bellmore            8:01.5   18:14.28    9   
 12 Dan Rodriguez                Lawrence                8:31.4   19:22.14        
 13 Christopher Prainito       9 Jfk Bellmore            8:35.9   19:32.51   10   
 14 Alexander De La Rosa      10 Division Avenue         8:45.6   19:54.36   11   
 15 Joshua Baer               10 Division Avenue         9:35.1   21:47.06   12   
 16 Michael Pietraniello       9 Division Avenue         9:48.4   22:17.15   13   
Conference 4 Results 4000 Run                                                     
  1 Matt Zerbarini            10 Island Trees            6:26.9   14:39.24    1   
  2 Justin Ortiz              11 Island Trees            6:38.6   15:05.78    2   
  3 Marcus Pomales            11 Carle Place             6:41.0   15:11.26    3   
  4 Andrew Gervasi            12 Floral Park             7:04.1   16:03.83    4   
  5 Dylan Esquivel            10 Island Trees            7:04.9   16:05.66    5   
  6 Nikita Shoff              10 Csh                     7:05.8   16:07.59    6   
  7 Blake Kirchner            12 Csh                     7:06.6   16:09.53    7   
  8 Carsen Kirchner            8 Csh                     7:09.4   16:15.91    8   
  9 John Schmuck              10 Carle Place             7:13.1   16:24.14    9   
 10 Zachary Bennardo          11 Csh                     7:16.9   16:32.76   10   
 11 Michael Edgar              9 Csh                     7:24.0   16:49.04   11   
 12 Benjamin Nosovitch         9 Carle Place             7:24.5   16:50.21   12   
 13 Brandon Hernandez         12 Island Trees            7:42.7   17:31.55   13   
 14 Benjamin Dammers           9 Island Trees            7:49.2   17:46.27   14   
 15 Thomas Edgar              11 Csh                     7:57.6   18:05.38   15   
 16 Jacob Kruel               12 Island Trees            8:00.1   18:10.94   16   
 17 Thomas Zamroz             12 Island Trees            8:05.8   18:24.03   17   
 18 Fara Fayyaz               12 Floral Park             8:12.5   18:39.14   18   
 19 Barlin Singh              10 Floral Park             8:13.0   18:40.28   19   
 20 Michael McCoy              9 Csh                     8:36.5   19:33.66   20   
 21 Mario Reyes                9 Carle Place             8:45.8   19:54.92   21   
 22 Mathew Hyde                  Floral Park             9:00.8   20:29.10   22   
 23 Justin Papaleo             9 Csh                     9:04.5   20:37.50        
 24 Gregory Winter             9 Carle Place             9:10.2   20:50.37   23   
 25 Lucas Papaleo             10 Csh                     9:15.6   21:02.57        
 26 Brandon Ridge             10 Floral Park             9:35.3   21:47.31   24   
 27 Henry Beras               12 Carle Place            11:21.1   25:47.97   25   
 28 Ahmed Aziz                10 Floral Park            11:42.6   26:36.79   26   
 29 Harris Agha               10 Floral Park            12:13.4   27:46.65   27   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 3 Results 4000 Run                                                     
   1 Jfk Bellmore                 25    2    4    5    6    8    9   10           
      Total Time:  1:23:36.62                                                     
         Average:    16:43.33                                                     
   2 Division Avenue              34    1    3    7   11   12   13                
      Total Time:  1:30:20.01                                                     
         Average:    18:04.01                                                     
Conference 4 Results 4000 Run                                                     
   1 Island Trees                 35    1    2    5   13   14   16   17           
      Total Time:  1:21:08.50                                                     
         Average:    16:13.70                                                     
   2 Csh                          42    6    7    8   10   11   15   20           
      Total Time:  1:21:54.83                                                     
         Average:    16:22.97                                                     
   3 Carle Place                  68    3    9   12   21   23   25                
      Total Time:  1:29:10.90                                                     
         Average:    17:50.18                                                     
   4 Floral Park                  87    4   18   19   22   24   26   27           
      Total Time:  1:35:39.66                                                     
         Average:    19:07.94