Just in Time Racing - Contractor License                           HY-TEK's Meet Manager
                     Section VIII Conference Dual Meets - 9/17/2018                      
                                   Bethpage State Park                                   
                                                                     
 
Girls CC Novice 1.5 mile
      Comp#  Name                            School                           Time Points
=========================================================================================
    1   643  Aracelly Sierra              9  North Shore                  14:22.83       
    2   482  Marissa Keller              12  Lynbrook                     15:13.94      1
    3   628  Jamie Bayon                  9  North Shore                  15:52.15       
    4   898  Greta Kiefer                10  Lynbrook                     17:42.42      2
    5   897  Shannon Demarinis           10  Lynbrook                     18:21.20      3
    6   853  Ruth Ogbemudia              10  VS North                     18:57.15       
    7   641  Pamela Salas                10  North Shore                  19:02.62       
    8   476  Sarah Denker                10  Lynbrook                     20:01.25      4
    9   850  Eva Grace                    9  VS North                     20:07.03       
   10   495  Isabella Sitt               11  Lynbrook                     20:53.66      5
   11   740  Edona Mehmeti               10  Seaford                      21:34.69       
   12   722  Natya Glasco                12  Roslyn                       21:34.95       
   13   481  Lauren Kellar                9  Lynbrook                     23:41.98      6
   14   490  deidre murphy               12  Lynbrook                     23:42.42      7
   15   483  Sloan Keller                12  Lynbrook                     25:56.76       
   16   474  elise candreva              12  Lynbrook                     25:59.95       
   17   465  Kierstan Aroksaar           12  Lynbrook                     26:10.08  



Event 4  Girls 4k Run CC Junior Varsity
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          

Conference 3 Results 4000 Run                                                    
  1 Madeleine DePietro        11 North Shore           19:50.61    1             
  2 Julia Carroll             11 North Shore           20:06.77    2             
  3 Maddie Bush                8 North Shore           20:20.74    3             
  4 Olivia Lamond              9 North Shore           20:32.42    4             
  5 Elizabeth Lockwood        10 North Shore           20:33.01    5             
  6 Alexandra Schwam          11 Lynbrook              21:54.80    6             
  7 Olivia Evangelista         9 South Side            22:14.64    7             
  8 Mason Benvenuto           10 Lynbrook              22:29.06    8             
  9 Kellien Peritz            12 South Side            22:54.96    9             
 10 Molly Ferazoni            11 South Side            22:55.80   10             
 11 Shania Durandisse         11 Lynbrook              23:04.54   11             
 12 Maya MacNair               9 South Side            23:08.19   12             
 13 Nicole Graziano           12 South Side            23:09.89   13             
 14 Maddie Scalere             9 South Side            23:27.71   14             
 15 Ava Cucuzza               10 Roslyn                23:31.48   15             
 16 Erin O''Sullivan          11 South Side            23:38.76   16             
 17 Sophia Miele              12 Lynbrook              23:58.36   17             
 18 Samantha Nassim           10 Roslyn                24:02.50   18             
 19 Gianna DeRespiris          9 South Side            24:06.84                  
 20 Logan Roberts             10 Lynbrook              24:13.42   19             
 21 Caroline Fay              11 South Side            24:15.28                  
 22 Annie Bella               12 South Side            24:19.66                  
 23 Liz Vaupel                 9 South Side            24:25.10                  
 24 Samantha Burgie           11 South Side            24:32.55                  
 25 Angelica Almonte          12 Lynbrook              24:41.85   20             
 26 Natalia Leszczak          10 Lynbrook              24:46.57   21             
 27 Maggie Connors            10 South Side            24:50.83                  
 28 Kerrin Cleary             11 South Side            24:59.03                  
 29 Caroline Ridings          11 Lynbrook              25:00.72                  
 30 Eliza Ostrofsky           12 Jfk Bellmore          25:17.10                  
 31 Mady Marchetta            10 Lynbrook              25:31.79                  
 32 Samantha Edelman           9 Roslyn                25:34.22   22             
 33 Cariann Mackie            12 Lynbrook              25:49.97                  
 34 Nicole Barrett            11 Lynbrook              25:53.90                  
 35 alexandra fitzgerald      10 Lynbrook              25:54.11                  
 36 Tori Marzari              11 Lynbrook              26:21.90                  
 37 Victoria Moi              11 Roslyn                26:41.76   23             
 38 Sam Radinsky              11 Jfk Bellmore          27:59.57                  
 39 Cristiana LaForte         11 Roslyn                28:51.14   24             
 40 Gabriella Nassim          12 Roslyn                29:10.69   25             
Conference 4 Results 4000 Run                                                    
  1 Claudia Rodriquez         10 Island Trees          19:15.22                  
  2 Olivia Amian              12 Locust Valley         22:48.04    1             
  3 Virag Argyelan             9 Locust Valley         23:27.44    2             
  4 Meena Khwaja              12 Locust Valley         24:11.90    3             
  5 Olivia Kruel              10 Island Trees          24:38.10                  
  6 Nitha Paulas              11 Locust Valley         24:58.50    4             
  7 Ava Barosin               10 Locust Valley         27:00.28    5             
  8 Audra Kobus               10 Csh                   27:17.83                  
  9 Ella Martirosian          10 Csh                   28:17.33                  
 10 Gianna Ferrara            12 Locust Valley         29:50.30    6             
 11 Bethany Zekraus           12 Locust Valley         29:50.92    7             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Conference 3 Results 4000 Run                                                    
   1 North Shore                  15    1    2    3    4    5                    
      Total Time:  1:41:23.55                                                    
         Average:    20:16.71                                                    
   2 South Side                   51    7    9   10   12   13   14   16          
      Total Time:  1:54:23.48                                                    
         Average:    22:52.70                                                    
   3 Lynbrook                     61    6    8   11   17   19   20   21          
      Total Time:  1:55:40.18                                                    
         Average:    23:08.04                                                    
   4 Roslyn                      102   15   18   22   23   24   25               
      Total Time:  2:08:41.10                                                    
         Average:    25:44.22                                                    
Conference 4 Results 4000 Run                                                    
   1 Locust Valley                15    1    2    3    4    5    6    7          
      Total Time:  2:02:26.16                                                    
         Average:    24:29.24 
   


Event 6  Girls 4k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference 3 Results 4000 Run                                                     
  1 Kaylyn Forbes             12 Hewlett                 7:16.6   16:32.28        
  2 Caitlin Buchala           11 Lynbrook                7:17.1   16:33.23    1   
  3 Julia Froese               9 Wantagh                 8:07.9   18:28.84    2   
  4 Maggie Bodian             10 Lynbrook                8:20.3   18:57.00    3   
  5 Athena Yao                11 Wantagh                 8:24.6   19:06.77    4   
  6 Elizabeth Murphy          11 Lynbrook                8:27.2   19:12.69    5   
  7 Shirley Leshem            12 Hewlett                 8:32.6   19:24.88        
  8 Kira Grossman             10 Hewlett                 8:36.0   19:32.73        
  9 Kaitlyn Taggart           10 Wantagh                 8:40.8   19:43.50    6   
 10 Alicia Hsu                10 Hewlett                 8:42.2   19:46.74        
 11 Alex Sylvia               11 Lynbrook                8:46.0   19:55.26    7   
 12 Jillian Swanson           10 Lynbrook                8:53.6   20:12.66    8   
 13 Kara Vito                 11 Lynbrook                8:56.7   20:19.59    9   
 14 Valerie Pastore            9 Wantagh                 9:12.4   20:55.28   10   
 15 Ells Ash                  10 Lynbrook                9:17.7   21:07.40   11   
 16 Brook Beck                12 Lynbrook                9:20.2   21:13.02        
 17 Grace Burke               10 Wantagh                 9:20.7   21:14.32   12   
 18 Amanda Ciaramella         10 Wantagh                 9:23.1   21:19.79   13   
 19 Madison Barosso           12 Lynbrook                9:34.9   21:46.49        
 20 Jane Hoeflinger           11 Lynbrook                9:45.9   22:11.54        
 21 Julia Inayan               9 Wantagh                 9:48.6   22:17.69   14   
Conference 4 Results 4000 Run                                                     
  1 DeAnna Martin             12 VS South                7:15.3   16:29.25    1   
  2 Sarah Keane               10 Seaford                 7:20.4   16:40.86    2   
  3 Caroline Green            10 Friends Academy         7:35.1   17:14.30        
  4 Mairead Connor            11 East Rockaway           9:01.9   20:31.47    3   
  5 Sofia Gaston              11 VS South                9:17.2   21:06.27    4   
  6 Elissa Velasquez          10 East Rockaway           9:17.9   21:07.94    5   
  7 Elise Otton               11 Seaford                 9:21.1   21:15.21    6   
  8 Sreeya Bobby              10 VS South                9:27.2   21:28.98    7   
  9 Farrah Shikara            11 Friends Academy         9:42.3   22:03.30        
 10 Emma Neary                12 East Rockaway          10:01.3   22:46.53    8   
 11 Allison Oyola             12 VS South               10:18.0   23:24.50    9   
 12 Tina Huang                10 Friends Academy        10:28.6   23:48.51        
 13 Alison Mosher             11 Friends Academy        10:28.9   23:49.15        
 14 Brianna Halstead           9 East Rockaway          10:42.0   24:18.94   10   
 15 Isabella Schaefer          9 East Rockaway          10:50.2   24:37.71   11   
 16 Emel Acar                 11 Seaford                10:52.5   24:42.87   12   
 17 Emily Espinel             11 Seaford                11:13.0   25:29.39   13   
 18 Danielle Mascolo          11 Seaford                11:33.5   26:16.12   14   
 19 Andie Saint-Fleurant      12 VS South               12:12.5   27:44.68   15   
 20 Aveena Khan                9 East Rockaway          12:19.0   27:59.44   16   
 21 Sabrina Haltigan          12 East Rockaway          12:26.4   28:16.31   17   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 3 Results 4000 Run                                                     
   1 Lynbrook                     24    1    3    5    7    8    9   11           
      Total Time:  1:34:50.84                                                     
         Average:    18:58.17                                                     
   2 Wantagh                      34    2    4    6   10   12   13   14           
      Total Time:  1:39:28.71                                                     
         Average:    19:53.75                                                     
Conference 4 Results 4000 Run                                                     
   1 VS South                     36    1    4    7    9   15                     
      Total Time:  1:50:13.68                                                     
         Average:    22:02.74                                                     
   2 East Rockaway                37    3    5    8   10   11   16   17           
      Total Time:  1:53:22.59                                                     
         Average:    22:40.52                                                     
   3 Seaford                      47    2    6   12   13   14                     
      Total Time:  1:54:24.45                                                     
         Average:    22:52.89 



Event 8  Girls 4k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference 3 Results 4000 Run                                                     
  1 Avery Brull               10 South Side              7:20.1   16:40.09    1   
  2 Carly Woelfel             11 South Side              7:24.6   16:50.34    2   
  3 Kaitlyn Mohr              11 South Side              7:33.0   17:09.35    3   
  4 Chizuruoke Onouha         11 VS North                7:57.7   18:05.68    4   
  5 Samantha Szabo             9 VS North                7:58.0   18:06.26    5   
  6 Katelynn Persaud           9 VS North                7:59.1   18:08.70    6   
  7 Lizzy Quilty              10 South Side              8:14.5   18:43.83    7   
  8 Alex Sitterly              9 South Side              8:14.6   18:44.08    8   
  9 Mia Martinez              10 VS North                8:26.1   19:10.19    9   
 10 Theresa Kenny             11 South Side              8:32.9   19:25.56   10   
 11 Savanna May               11 South Side              8:33.1   19:26.03   11   
 12 Cate Hemmer               10 South Side              8:54.8   20:15.32        
 13 Camille Charvet           10 South Side              9:03.9   20:35.97        
 14 Grace Chan                 9 South Side              9:08.1   20:45.56        
 15 Alena Moreira             10 VS North                9:08.2   20:45.84   12   
Conference 4 Results 4000 Run                                                     
  1 Isabella Caldwell         12 West Hemp               7:35.3   17:14.63    1   
  2 Julia Schriefer            9 Wheatley                7:41.3   17:28.35    2   
  3 Amanda Ustick             11 Wheatley                7:42.6   17:31.23    3   
  4 Emmie Keys                 9 Wheatley                7:45.2   17:37.22    4   
  5 Kelly Koo                 12 Mineola                 8:41.7   19:45.50    5   
  6 Jessica Koo                9 Mineola                 8:56.2   20:18.55    6   
  7 Ziya Patel                12 Mineola                 9:27.0   21:28.63    7   
  8 Gabriella Testani         10 Wheatley                9:32.9   21:41.92    8   
  9 Taylor Cunha              12 Mineola                 9:38.7   21:55.03    9   
 10 Joanfaith Guerrier        10 West Hemp              10:17.9   23:24.27   10   
 11 Allison Merle             10 West Hemp              10:33.9   24:00.65   11   
 12 Katherine Ahn              9 Mineola                11:04.2   25:09.40   12   
 13 Alexandra Castiglie       10 Wheatley               11:05.1   25:11.57   13   
 14 Kayla Lugo                10 West Hemp              11:07.6   25:17.11   14   
 15 Godlee Sainvillus         10 West Hemp              11:22.8   25:51.81   15   
 16 Tanya Chuachingco         12 Mineola                11:23.9   25:54.34   16   
 17 Angela Li                 12 Mineola                12:26.0   28:15.25   17   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 3 Results 4000 Run                                                     
   1 South Side                   21    1    2    3    7    8   10   11           
      Total Time:  1:28:07.69                                                     
         Average:    17:37.54                                                     
   2 VS North                     36    4    5    6    9   12                     
      Total Time:  1:34:16.67                                                     
         Average:    18:51.34                                                     
Conference 4 Results 4000 Run                                                     
   1 Wheatley                     30    2    3    4    8   13                     
      Total Time:  1:39:30.29                                                     
         Average:    19:54.06                                                     
   2 Mineola                      39    5    6    7    9   12   16   17           
      Total Time:  1:48:37.11                                                     
         Average:    21:43.43                                                     
   3 West Hemp                    51    1   10   11   14   15                     
      Total Time:  1:55:48.47                                                     
         Average:    23:09.70
   


Event 10  Girls 4k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference 3 Results 4000 Run                                                     
  1 Sophie Rosencrans         10 North Shore             7:16.6   16:32.10    1   
  2 Nicole Schneider          11 North Shore             7:37.5   17:19.76    2   
  3 Caroline Reiner           12 North Shore             7:48.3   17:44.16    3   
  4 Isabella Strajanekova     12 North Shore             7:48.5   17:44.65    4   
  5 Kate Gilliam               9 North Shore             7:49.0   17:45.74    5   
  6 Hannah Bradford           11 North Shore             7:53.9   17:56.94    6   
  7 Sarah Hoell                9 North Shore             8:11.6   18:37.26    7   
  8 Carolyn Doyle             11 North Shore             8:18.3   18:52.36        
  9 Fiona Reagan               9 North Shore             8:31.7   19:22.94        
 10 Laura McNair               9 Roslyn                  8:51.1   20:06.87    8   
 11 Brynn Goodstadt           11 Roslyn                  8:52.2   20:09.50    9   
 12 Lilian Berrezueta          9 Roslyn                  9:20.9   21:14.63   10   
 13 Erin Damiani              12 Plainedge               9:30.7   21:36.93   11   
 14 Mia Davis                  9 Roslyn                  9:33.9   21:44.16   12   
 15 Monica Furci              12 Roslyn                  9:42.9   22:04.61   13   
 16 Esther Wang               12 Roslyn                  9:49.8   22:20.27   14   
 17 Daniella Cottone          11 Plainedge              10:21.7   23:32.75   15   
 18 Charlotte Levin           11 Roslyn                 10:27.6   23:46.30   16   
 19 Breanna Rivera            11 Plainedge              10:42.3   24:19.75   17   
 20 Olivia Kropf              12 Plainedge              10:44.8   24:25.36   18   
 21 Marisa Galante            11 Plainedge              11:19.5   25:44.16   19   
 22 Sophia Lin                 9 Plainedge              12:45.3   28:59.26   20   
Conference 4 Results 4000 Run                                                     
  1 Greta Flanagan            10 Oyster Bay              7:34.2   17:12.23    1   
  2 Maggie Mcnamara           12 Oyster Bay              7:49.5   17:46.94    2   
  3 Amandine Bourne            9 Oyster Bay              8:00.5   18:12.04    3   
  4 Joanna Yu                 12 Locust Valley           8:12.0   18:37.98    4   
  5 Isabella Deleon           11 Clarke                  8:14.1   18:42.89    5   
  6 Hannah Lopes              12 Oyster Bay              8:22.1   19:01.10    6   
  7 Michela Rutigliano        11 Oyster Bay              8:25.3   19:08.40    7   
  8 Shannon MacArthur         10 Locust Valley           8:32.3   19:24.23    8   
  9 Katherine Simon           11 Locust Valley           8:32.5   19:24.70    9   
 10 Nicole Dostalek            9 Locust Valley           8:43.1   19:48.84   10   
 11 Juliana Vanegas           12 Clarke                  8:45.4   19:54.05   11   
 12 Karina Romero             12 Clarke                  8:46.7   19:57.00   12   
 13 Marlene Goldstein         12 Locust Valley           9:04.7   20:37.93   13   
 14 Nina Cialone              11 Locust Valley           9:07.4   20:43.94   14   
 15 Natlalie MacArthur        10 Locust Valley           9:07.6   20:44.56   15   
 16 Lydia Paulus              10 Locust Valley           9:53.0   22:27.63        
 17 Brittany Cardona          11 Clarke                 10:05.9   22:56.97   16   
 18 Alyssa Cappelli           11 Clarke                 10:22.2   23:33.92   17   
 19 Kaylei FanFan             11 Clarke                 10:24.2   23:38.55   18   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 3 Results 4000 Run                                                     
   1 North Shore                  15    1    2    3    4    5    6    7           
      Total Time:  1:27:06.41                                                     
         Average:    17:25.29                                                     
   2 Roslyn                       52    8    9   10   12   13   14   16           
      Total Time:  1:45:19.77                                                     
         Average:    21:03.96                                                     
   3 Plainedge                    80   11   15   17   18   19   20                
      Total Time:  1:59:38.95                                                     
         Average:    23:55.79                                                     
Conference 4 Results 4000 Run                                                     
   1 Oyster Bay                   19    1    2    3    6    7                     
      Total Time:  1:31:20.71                                                     
         Average:    18:16.15                                                     
   2 Locust Valley                44    4    8    9   10   13   14   15           
      Total Time:  1:37:53.68                                                     
         Average:    19:34.74                                                     
   3 Clarke                       61    5   11   12   16   17   18                
      Total Time:  1:45:04.83                                                     
         Average:    21:00.97    
 


Event 12  Girls 4k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference 3 Results 4000 Run                                                     
  1 Marissa Spottiswood        9 Jfk Bellmore            7:14.3   16:26.90    1   
  2 Maya Spottiswood          10 Jfk Bellmore            7:25.8   16:53.18    2   
  3 Jenna Zilberzweig         11 Jfk Bellmore            8:19.7   18:55.64    3   
  4 Natalie Brooke Chua       10 Division Avenue         8:24.0   19:05.31        
  5 Danielle Vargas           10 Division Avenue         8:28.1   19:14.75        
  6 Daniela Andrade           10 Lawrence                8:39.2   19:39.88        
  7 Porsha Muhammad           12 Lawrence                9:21.7   21:16.39        
  8 Emma Gold                 12 Jfk Bellmore            9:40.6   21:59.40    4   
  9 Alicia Prainito           11 Jfk Bellmore           10:06.0   22:57.11    5   
 10 Jessica Zhang             12 Jfk Bellmore           10:29.5   23:50.48    6   
 11 Kim Zhang                 12 Jfk Bellmore           10:54.2   24:46.62    7   
 12 Taylor Cooper             12 Division Avenue        11:05.2   25:11.72        
 13 Tiffany Godoy             10 Lawrence               11:08.0   25:18.16        
 14 Victoria Hinez            11 Division Avenue        11:23.6   25:53.62        
Conference 4 Results 4000 Run                                                     
  1 Fiona Haegeland           11 Csh                     6:57.4   15:48.47    1   
  2 Samantha Reim             12 Csh                     7:26.9   16:55.55    2   
  3 Cara Duffy                11 Island Trees            7:30.5   17:03.74        
  4 Annalise Giuffrida        12 Csh                     7:41.8   17:29.37    3   
  5 Emilee Becker             11 Floral Park             7:42.6   17:31.19    4   
  6 Annaliese Nardi           12 Floral Park             7:44.5   17:35.58    5   
  7 Erin Maguire              11 Island Trees            7:44.8   17:36.37        
  8 Michelle Ashbahian        10 Floral Park             8:04.4   18:20.84    6   
  9 Lanie Sharinn             10 Csh                     8:05.0   18:22.24    7   
 10 Julia Mills                9 Floral Park             8:14.0   18:42.64    8   
 11 Dayna Emanuel             11 Csh                     9:08.0   20:45.40    9   
 12 Mary Tuohy                12 Csh                     9:12.9   20:56.60   10   
 13 Kristina Marino           12 Csh                     9:26.0   21:26.32   11   
 14 Caroline McLaughlin       12 Carle Place             9:26.3   21:27.02        
 15 Sara Donovan              12 Floral Park             9:43.3   22:05.70   12   
 16 Lianne Emanuel            11 Csh                     9:46.5   22:12.76        
 17 Clare Duthie              12 Floral Park            10:12.5   23:12.01   13   
 18 Sonya Huan                11 Floral Park            10:17.0   23:22.16   14   
 19 Krista Gliszczynski       12 Floral Park            12:01.2   27:19.02        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 3 Results 4000 Run                                                     
   1 Jfk Bellmore                 15    1    2    3    4    5    6    7           
      Total Time:  1:37:12.23                                                     
         Average:    19:26.45                                                     
Conference 4 Results 4000 Run                                                     
   1 Csh                          22    1    2    3    7    9   10   11           
      Total Time:  1:29:21.03                                                     
         Average:    17:52.21                                                     
   2 Floral Park                  35    4    5    6    8   12   13   14           
      Total Time:  1:34:15.95                                                     
         Average:    18:51.19